Koudijzer doet Aalst de das om ede lang geen gemakkelijk hapje Valentijn De Bock tomMi aan dg eer Beker van Vlaander en Beker van Vlaanderen JUMPING TE WAASMUNSTER .if - «8* -X"-. ""kV"" V.R.V. Jumping «De Gouden Laars» te Sinaai op zondag De Voorpost'- 17.8.1979 - 19 („dracht Aalst - AA Gent 0-3 Aalsl nochtans goed met wervelende akties van ïendracht Aalst heeft deze flinke afstraffing niet verdiend. Integendeel zelfs. Gent mag zich Geert Van Roy die tegen eide handen kussen in zijn rangen een doelpuntendief als Aad Koudijzer te tellen, terwijl Hanssens een fantastische par- derzijds een zeer attente doelman Laureyssen alle doelschoten wist te neutralizeren. Dat tjj Spee|(jc Maar ujt die akties Eendracht spitsen zich de tanden bot beten op dit fenomeen, hoeft dus bij niemand groejdc geen 'doelgevaar, zo- rwondering te wekken. Hoezeer men ook zwoegde, werkte en aanval na aanval opzette, dat LaureySSCn voorlopig, met oelpunten scoren konden de eendrachtige Aalstenaars niet. En voor een keer had Trappe- gebruiste armen het wedstrijd iers tegen de doelpunten van Koudijzer en Van Haecke helemaal geen verhaal. Jean zal er verj00p kon volgen. Ook lorzeker het hart van in geweest zijn. Aalst, dat zich op een biezonder goede wijze door Trappeniers werd niet onder K «Beker van Vlaanderen» heeft weten te werken, eindigt derde inde Oostvlaamse reeks, gezet maar dat ZQU et won drie wedstrijden en speelde een keer gelijk, zodat het met 7 punten net de helft van sjechts uitgesteld zijn. Rond flkeren haalde. De inzet van de wedstrijd was trouwens niet zo belangrijk meer. AA Gent de iQde minuut begon de a$ reeds zeker van de tweede plaats en de troosting. Enkel het duel tussen de twee Gent- ostvlaamse groten uit de tweede klasse kon de match kruiden. se motor warm te |0pen. met een doelpunt tot gevolg. Op de twaalfde minuut gebeurde het dan. Bibi Hinderijckx mocht een hoekschop trappen en ui teraard was de kopbalspccialist Aad Koudijzer op de goede plaats om af te ronden. Trap peniers had zich mogelijk wel iets miskeken op deze krach tige bal. Het was de inleiding tot een dol Gents halfuurtje. Kort na het eerste doelpunt knalde dezelfde Koudijzer een nieuwe kans naast de staak en ing Lede - Sint-Niklaas 1-1 hele eerste helft heeft Jong Lede gelijke tred kunnen öuden met Sportkring Sint-Niklaas. En zelfs de eerste mi- Bten van de tweede helft konden de entoesiaste supporters In Lede zich in de handen wrijven, omdat Sint-Niklaas wel |rd werkte, maar niet tot scoren kwam. Het was dan ook ta koude douche toen op de 73e minuut vedette Veyt het der voorbij doelman Van den Bossche tikte. Maar groot de verbazing bij de Waaslanders, toen twee minuten er de bordjes op gelijke hoogte hingen. De spionkop van de, die wegens de konkurrentie van Eendracht Aalst - AA mt meer dan voldoende ruimte had om zijn pret te botvie- D, gaf op dat moment terug nog eens een serenade weg om beste fanfare van de hele streek jaloers te maken. Voor de betekent dit gelijkspel immers het eerste puntje dat n worden opgehaald in het raam van de -Beker van landeren». Sint-Niklaas wist twee wedstrijden te winnen speelde nog tweemaal gelijk. de was nochtans goed be nnen aan deze laatste wed- ijd. Het startte met een goed jroepeerd middenveld, ar vooral De Groote de jgste noten blaasde. Ema- llson, de zwarte parel van Klaasjes, zat stevig in zijn epen het leek wel of de hele se ploeg erg te lijden had |er dit verschijnsel. Zeggen Sint-Niklaas er bleekjes iep zou de waarheid geweld doen. Af en toe timmerden de gasten inderdaad mooie aanvalsakties in elkaar, maar voorlopig resulteerde daar toch geen doelgevaar uit. Der tien minuten waren gespeeld toen het ware Sint-Niklaas voor het eerst op de proppen kwam. Een kanjer van De Raeve ging rakelings over het doel van de verbauwereerde Van den Bossche. Lede bleef op zijn hoede en de Waaslan ders mochten wel ongehinderd oprukken, maar in de zone van de waarheid werden de spitsen door de Leedse verdediging overmeesterd. Meer nog. op de 26e minuut dwong Jong Lede langs Dirk De Neef een hoekschop af. En hier toonde Kino zijn rijk voetbaltalent. Met een hakje om Di Stefano jaloers te maken scoorde hij ei zo na het eerste doelpunt. Doelman Stinckens was trou wens door deze deviatie zo verrast dat hij alleen maar naar de bal kon kijken. Een tiental minuten later dreigde er weer gevaar voor de Sint-Niklase doelmond. Dit keer was Uy- tenhove uitgebroken. Hij kon scherp inzenden, maar helaas voor Lede, niemand was goed gevolgd om af te ronden. Dan startte nog een Waas kwar tiertje met Emanuelson in de hoofdrol. Het begon met een schitterende dubbelpas tussen Emanuelson en Verstraete. Gelukkig voor Lede stond Mare Dhondt op de goede plaats, toen doelman Van den Bossche al verslagen was en de zwarte parel ging afronden. Kort daarop schitterende Danny Veyt, maar ook zijn ak- tie werd gestopt. Een doelpunt hing dus wel in de lucht, maar blijkbaar mocht men in de eer ste helft niet scoren. Toch nog twee goals De spanning bleef voorlopig nog in het stadion. Ze werd zelfs gevoelig opgedreven toen in het begin van de tweede helft het spel ging verruwen. Toen een aantal invallers op het terrein hun kunsten moch ten gaan tentoon spreiden kans die ze met beide han den en soms voeten grepen leek het er sterk op dat de wed strijd die tot dan toe sportief was geweest, bikkelhard zou worden. Sint-Niklaas maakte dan toch het eerste doelpunt. Dat ge beurde op de 73e minuut. Doelman Van den Bossche, uit zijn doel gekomen om een al gemene Wasc aanval te stop pen, werd omspeeld en wat verdediger Van Belle ook nog ondernam om het leder tc stoppen, Veyt kon gemakke lijk afronden. Bij deze spelfase raakte Van den Bossche bo vendien nog gewond. Hij werd vervangen door Danny De Pauw. Jong Lede moest deze dreun toch wel even verwerken. Maar het had begrepen dat aanval de beste verdediging was. Onder impuls van een zeer bedrijvige Meeuws, werd een steengoede aanval in me kaar getimmerd. Meeuws was opgerukt en bediende met een achterwaarts pasje Van Impe, die men geen twee keer moest zeggen dat de weg naar een doelpunt open lag. Stickens kon dan ook het leder uit zijn kooi graaien. De ploegen Jong Lede speelde met: Van den Bossche (De Pauw), Dhondt, Van Belle, De Groote, Van Himpe, De Winne, De Winne, De Neef, Uytenhove, Bombeke en Kino. Sint-Niklaas trad aan met Stic kens, Caers, Verstraete, Van Haevere, Beirinckx, Dauwe, Lodewijckx, De Raeve, Veyt en Emanuelson. op de 21e minuut dreigde er weer gevaar voor Trappeniers. Kort daarop wist Aalst nog eens uit te breken, maar de po ging van Ferrcra werd door Hinderijckx foutief gestuit. Met een gele kaart voor de Gen tenaar als gevolg. Nogmaals kwam Gent gevaarlijk uit de hoek via André Raes, maar ook nu was Jean Trappeniers bij de pinken. Het antwoord van Aalst kwam via Geert Van Roy die op de deklat kanjerde en Laureyssen meteen uit dromenland haalde. Maar op de 40e minuut was het weer al Gent wat de klok sloeg. Met een prachtig doelpunt trou wens van Koudijzer, na voor bereidend werk van Van Haecke. Trappeniers kon hier tegen werkelijk niets inbren gen- De tweede helft was al even spetterend als de eerste. Gent bleef sterk spelen en Eendracht Aalst wilde perse de achter stand milderen. Vandaar ook dat de Eendracht-discipelen van trainer Elegeert alles in het werk stelden om de bal voor Laureyssen te jagen, maar de Gentse goalie was in zijn dagje en stopte met brio alle schoten die naar zijn muit werden af gevuurd. Tussen het Aalsters aanvals- geweld door, gelukte het André Raes nog maar eens door de mazen van het net te glippen, maar Trappeniers had het gevaar door. Met nieuwe elementen in het veld, ging het spel verruwen en scheidsrech ter Soenens zag zich verplicht het gele karton onder de neus van verdediger Van Kemzeke te duwen. De overtreding die de Aalstenaar op Noliet begin, was inderdaad flagrant. Een poging van Ferrera strandde nog op het lichaam van reus Laureyssen. Toen iedereen dacht dat 0-2 de eindstand zou blijven, zag Franky Van Haecke in de verdediging van Eendracht toch nog een gaatje. Kort voordien was hij door Van Kemzeke gestuit gewor den. Maar bij.zijn tweede po ging liet Franky de doelman geen schijn van kans. De ploegen Aalst: Trappeniers, Baeten, Van Kemzeke, Johan Die- rickx, Dcsanghere, Arnolis, Ferrera, Schouppe, Van Roy, Salvador en Van den Bergh.- A.A. Gent: Laureyssen, Hanssens, Coenye, Benoot, Criel, Van Haecke, Quipor, Noliet, Raes, Koudijzer en Hinderijckx. Doelpunten: 12e min. Kou dijzer 0-140e min. Koudijzer 0-2; 89e min. Van Haecke 0-3. Gele kaart: 21e min. Hinde rijckx; 68e min. Van Kem zeke. Vervangingen: 59e min. Heyt in plaats van Raes. 75e min. Vermeulen in plaats van Van den Bergh. Het terrein van de Paddock te Waasmunster, dat er gans de week door de aanhoudende plensregens enig zins belabberd bijgelegen had, was op zondag ge lukkig in goede staat, dankzij een dag droger weer en de inspanningen van de inrichters. Het parcoers ontworpen door Georges Martens bood een fleurige aanblik; groen genoeg, mooie uitgenodi- gend opgebouwde hindernissen (lange balken op 5 meter) en goede afzetmogelijkheden. Veel natuurhin- dernissen; het is normaal dat een parcoursbouwer hiervan geDruiKt maakt, men treft niet overal, een butte met bomen, een droge bekiste gracht, een put-in-en- uitsprong en een rivier aan. Het begon met een Bar. A mixte voor R.I.; niet te veel hindernissen; er waren nogal veel deelnemers om de parcoursen te lang te maken. Bij de juniores geraakten er tie maakte het volgen wat zes foutloos rond, die dan moeilijker en drukte daar- ide de vorige jumping oral een spannende strijd sen twee amazones, arbij Micheline De Bock it haar paard Tarzan de ste bleek, was het dit- al Valentijn De Bock die i eer voor zich opeiste, werd driemaal eerste en nmaal derde, telkens met Bastrid Miche line De Bock moest zich dit keer tevreden stellen met een tweede plaats. In de reeks A behoudt ze even wel de leiding, op de voet gevolgd door Anne-Marie Van de Walle, met het jonge paard Violan. Ook Harry Everaert mag gerust bij de uitblinkers worden geci teerd met zijn paard Calyp so. Hij reed een keer eerste, een keer derde en een keer vijfde. Voor de vele toe schouwers gaven deze drie jonge ruiters na afloop van de wedstrijd nog een toe maatje: ze sprongen met hun drietjes gezamelijk over een hindernis. Volgende afspraak op woensdag 26 september in i* 't Wase Peerd te Moerbeke. Op 8 september is er in de Damhoeve te Sint-Niklaas een dressuurwedstrijd en daags nadien een spring- wedstrijd. De uitslag Damhoeve Ponys Barema A 1 Everaerts Harry Calypso 2 De Bock Micheline Tar zan 3. De Bock ValentijnBastrid Ponys Jachtparcour 1. De Bock ValentijnBastrid 2. De Bock Micheline Tar zan 3 Everaerts H arry Calypso Reeks A Barema A 1. De Bock Valentijn Bastrid 2. Van De Walle A.M. Bio- Ian. 3 Van De Walle A M - Lian Jack 4 De Bock Micheline Tar zan 5 Everaerts Harry Calypso Reeks A Jachtparcour 1. De Bock ValentijnBastrid 2. De Ceck Esl über 3. Van De Walle A.M. Vio lan 4 De Bock Micheline Tar zan 5 Van De Walle A.M. Lian Jack Reeks B Barema A 1 Van Bunder Dirk Larissa 2. Van Bunder Patrick Quinette 3 Liessens Ivan Markies Reeks B Jachtparcour 1 Dhondt Guy Patricia 2. Van Bunder Dirk Larissa 3. Van Bunder Patrick Lo- teussi 4 De Mulder Mare Uber 5. Van Bunder Walter Ur sula Reeks C Barema A 1 De Mulder Mare Peruska 2 De Mulder Mare Mubertje 3 Van Bunder Patrick Ur sula Reeks C Jachtparcour 1 Van Bunder WalterPatri cia 2. Van Bunder Patrick Ur sula 3 De Mulder Marc Peruska 4 Van Bunder Walter Lo- teusi Jumping Damhoeve, Een mooie aktiefolo van de jumping. <vh) Jumping Damhoeve. Als eerste kwamen de pony's aan de beurt, (vh) Oef 1. Pony's A1 - Barema A met ingesloten B Pauwels Peter, Grijs. Roosemont Luc, Chico. Joos Christel, Quick. Maes Kristel, Bobke. Oef 2. Pony's A2 - Barema A met ingesloten B Van Camp Patrick, Voske. Beguin Fabienne, Gipsy. Moortgat Luc, Any. Oef. 3 Training - Barema A met ingesloten B Wouters Marc, Betty. Aerssens Sylvain, Quick. Van Boom Danny, Eva. Nelis Anke, Gzalfa. Willaert Chris, John Travolta. Oef. 4 - Reeks I - Barema A met ingesloten B. De Groote Marianne, Don Pablo. De Groote Marianne. Quiel. Meersman Kamiel, Luitenant. Maes Kristel, Carlo Michiels J. Pierre, Meteor. Nelis Inge, Bonjour. Pef. 5. Reeks II - Barema A met ingesloten B. Van Praet Eric, Sabina., Bulteel Henwig, Bill De Waele Luc, Lets-go. Moortgat Luc, Intermetzo. Nieuwenhuyse P., Mexico-City. barreren mochten; twee bleven er zonder kleer scheuren: Feu Follet - Christine Hermans en In termezzo - Luc Moortgat die dan ook eerste en resp. tweede werden. De dichtste 4-fouter, Geert de Brabander sloot zich daarbij aan De anderen braken teveel af. Bij de seniors bleven van deze zwaarbezette proef liefst 27 deelnemers fout loos; de barrage was dan ook een slijtageslag: fout loos en rap moest het gaan. Elf combinaties bleven fout loos en werden vervoegd door één vierfouter om de prijzen te verdelen. De Lim burgse Sonja Van Dijck fladderde met Vlinder het parcours in een zeer ge waagde stijl met de kortste tijd rond: 36'48. Michel De Beule probeerde met Thorr en nog wat aan te doen maar kwam een secondje te kort. De anderen deden al lemaal hun best. Bij de juniors II moest Geert de Brabander in de vol gende proef het toch afleg gen tegen Franky Brasseur die zijn beide paarden voor aan plaatste. Proef 4 na de middagpauze was zoals proef 2 een stukje voor de fijnproevers; twee Waaslanders bezetten ten slotte de eerste en tweede plaats. Walter Beidé met Sabelle en Nadia Bulteel met Distella. Het jachtparcours met al de natuurhindernissen die de Paddock te bieden heeft, was de volgende attractie: Het water en de insprong in de lengte in de droge put zorgden voor de meeste weigeringen en uitsluitin gen, zowel bij de juniors als seniors in de eerste reeks. Verder kwam, het er natuur lijk op aan rap te zijn. Geert de Brabandere was dat met Tipsy bij de juniors en Jan Schoonwater met Prince Rouge bij de Seniors. Mooie proef, maar de enig zins zwakke geluidsinstalla- door de spanning. De juniors II en III reden daarna een «Parcours - l'Americaine» (art.269; par 1; eerste fout, eruit) Geert de Brabandere bleef de volle tijd erin en sprong 30 punten bijeen wat hem nog maar eens een ovenwinning opleverde, nu met Rudalza. Proef 8 voor de seniors II werd betwist volgens art. 272geen uitsluiting voor de 1ste fout, de deelnemer benut de volle toegestane tijd en springt zoveel moge lijk hindernissen in de aan gegeven volgorde. Hoogst aantal punten: Amedee Weemaes met Etoile Fillant gevolg door Frans Meers man met Bento, met één puntje verschil. Algemene indruk van de wedstrijd: zeer goed spor tief spektakel. Uitslag Nationale B.G.L.S.R. wedstrijd te Waasmunster op zondag 12 aug. 1979 Proef 1-Juniors R.1 Bar. A mixte 1. Feu Follet - Hermans Christiane 2. Intermezzo - Moortgat Luc 3. Joi d'Elle - De Brabandere Geert Proef 2-Seniors R. 1 Bar. A mixte 1. Vlinder - Van Dijck Sonja 2. Thorr - De Beule Michel 3. Brott - Beidé Greet 4. Valentino - Ceuleers Guy 5 Umberto - De Beule Michel 6 Prince Rouge - Schoonwater Jan 7. Gold Lake - Leemans L. 8. Faunus - Tas Gustaaf 9 Cartouche - Raes Sonja 10. Thor - Maris Johan 11. Miss Anne - Kimpe Filip 12. Tempo - Joosten Rob Proef 3-Juniors R. 2 en 3 Bar A mixte 1. Onassis - Brasseur Franky 2 Lavendel - Brasseur Franky 3. Haut Dijck - De Brabandere G. Proef 4-Seniors II Bar. A miste 1Sabelle - Beidé Walter 2. Distella - Bulteel Nadia 3. Kathago - Joosten Rob 4 Jet Run - Vandewalle Etienne 5. Oregon - Weemaes Amedée Proef 5-Juniors R. 1 Jachtparcours 1 Tipsy - De Brabandere Geert 2. Pirouchka - Maarsman Walter 3. Joi d'Elle - De Brabandere Geert Proef 6 - Seniors R. 1 Jachtparcours 1 Prince Rouge - Schoonwater Jan 2 Jumbo Jet - Weemaes Amedée 3 Thoor - De Beule Michel 4. Udine - Renard Francis 5 Valentino - Ceuleers Guy 6. Sandokan - Vandewalle Etienne 7. Safir - Pint Arsène 8. Drim - Pint Arsène 9. Sangria - Van Dijck Sonja 10. Woodfeet - Bulteel Herwig 11. Damido - Lamont Philippe Proef 7 - Juniors R II III Pare. a l'Americaine art. 269 1Radalza - De Brabandere Geert 2. Rex - Brasseur Franky 3. Brain d'Espoir - Blomme Michele Proef 8 - Seniors R. II Wedstrijd met vaste tijd art. 272 1 Etoile Fillant - Weemaes Amedée 2 Bento - Meersman Frans 3 Radja - Beidé Walter 4 Kathago - Joosten Rob Eén der beste ruiters van het ogenblik. Jan De Potter, krijgt zijn trofee als reekswinnaar(dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 19