WEEDE RONDE IET VERRASSINGEN Gevleide uitslag Zonder centrale figuur in de aanval Beker van de Denderstreek Beker van de Denderstreek Beker van het Waasland Beker van het Waasland hhihhhhhhhhh Wordt u geen scheidsrechter bij de K.B.V.B.? - 35»SS8»M!: Lokerse "SF I twee ronden in deze Beker Van het Waasland zijn er j;h reeds enkele verrassingen geboekt. Zo was er de jderlaag van Kailo en St.-Pauwels op respectievelijk jrrebroek en Hoogeinde en kon SV Lokerse op zijn lurt niet verder komen dan een gelijkspel bij Rupel- onde. Ook Kruibeke ging de boot in op Moerbeke en pldrecht schijnt zich nog steeds niet herpakt te heb- in van de degradatieperikelen, bk woensdag jl. traden onze provincialers in het har- is voor de derde ronde uit deze bekercompetitie jch daarvan kunnen wij U slechts relaas geven in jze volgende editie. bbur Moerzeke porting St.-Gillis aas 0-1 bur startte tijdens deze cerwedstrijd met een ex- verjongd elftal dat men deze wijze hoopt klaar te men tegen de competi- itart in september. :htstreekse rivaal St: lis was meteen een jde test om te zien hoe- men reeds stond. Niet- enstaande de 0-1 over ling wist men bij Spor- toch te vertellen dat bur nog niet helemaal op it stond, maar met nog n tweetal weken voor de eg kan hierin nog veran- ring komen. Sporting was 'betere ploeg maar kon overwicht evenmin uit1 ;ken in reëel doelge- Het enige doelpunt uit ie partij kwam er dan ook :hts een tiental minuten jr het einde. Een voorzet Wuyts werd na een per- •nlijk nummertje door laert (ex-Ganda Spar- voorbij de thuisportier erkt 0-1 Bij de Waas- Iers had men bijzonder lof voor uitblinker ignus en ex-Macabi dwingen. Waar beide elftal len in de eerste periode aan elkaar gewaagd waren kon Stekene tijdens de tweede helft toch meer het accent op de aanval leggen. Sinaai liet echter niet begaan en hield meer dan kranig stand. De stugge afweer van de lokalen resulteerde echter in een strafschop voor Stekene die door Fer- ket gemist werd, of beter door de thuisportier gestopt. Op de 75e minuut was het dan Eddy Saman die voor de eefste treffer zorgde 0-1 maar enkele minuten later stonden de bordjes reeds op 1-1. Een vijftal minuten voor inrukken wist Van Puymbroeck de zege voor de bezoekers vast te leggen uit pas van Saman 1-2. In de penaltys moest Stekene de duimen leggen met 4-3. Voor de bezoekers misten Ferket en Frangois Daneel. Herleving Vrasene - FC Bazel 4-1 Zonder veel moeilijkheden kon Herleving Vrasene, voorwaar een te noteren kandidaat in 2e B. afstand nemen van FC Bazel. Het dat ondervond hij toen hij rond de twintigste minuut alle hens aan dek diende te roepen voor schoten van Dullaert en Herremans. Op het halfuur kon Andre Beck, nog steeds onverbeterlijk, na corner inkoppen 1-0, te gen de gang van het spel in. Herleving trachte onmiddel lijk de bakens te verzetten en via een kopbal van Bos man en een ver schot van zelfde speler zag het er bijna nog uit dat het zou luk ken. Aan de overzijde kon Leo Smet alleen voor de doelman opduiken maar niet besluiten. Na de koffie keilde een gestrekt schot van Hilaire Kindt milimeters naast en even later had de thuisportier het moeilijk op een schuiver van Motyka. Even later was het weerom Kindt die doelman Vercau- teren in moeilijkheden wist te brengen maar aan de overzijde had Herlevingpor- tier Persoon ook even moei lijkheden met Andre Becks' lob. Op het uur was het Jaak Joris die voor Herleving na een enig mooie combinatie voor 1-1 kon zorgen. St- Pauwels voelde zich nu uit ermate sterk maar een kop bal van Bosman en een doorbraak van Hilaire Kindt werden op de lijn wegge werkt door een teruggeko men achterspeler van de thuisploeg. Tien minuten voor tijd werkte Van Pouc- ke, gans de wedstrijd zeer solied. over het hoofd van zijn doelman in eigen doel. 2-1. Strafschoppen: 3-2. MJP. De ploeg van FC Kruibeke. dw RC TIENEN - EENDR. ZELE 0-0 In deze derde wedstrijd voor de Beker van llle Natio nale kregen de Eendrachters een tegenstander van bijzonder formaat te bekampen en inzonderheid in de loop van de eerste helft werd de driekleurige verdedi ging onder druk gezet. Ook na dé hervatting geraakte Zele moeilijk uit de klem van de Racingers, zodat uit eindelijk de 0-0 uitslag als een gevleide resultaat kan bestempeld worden. Beker van het Waasland. White Boys speelde l-l gelijk tegen Sombeke. Bij het strafschop nemen bleven ze aan de winnende hand. (dw) flrtian Van Tricht, die een >nder gave verrichting toon spreiden. De straf- •ppen eindigden op 5-4. sieving Sinaai - Ste- e Sportief 1-2 pas gepromoveerde leving Sinaai doet het Is goed tegen de toe- itige tegenstrevers. Na krappe 2-1 verlies van tel vorig weekend gaf zondag jl evenzeer knappe verrichting te- Stekene Sportief, elk titelkandidaat in 3e Niettegenstaande de ederlaag hoeft men bij 'ving niet te blozen, tkene slaagde er immer "'its de laatste minuten Sinaai op de knieën te was voor de bezoekers moeilijk optornen tegen het Vrasene-overwicht. DeHer- levingpletrol kende reeds op het kwartier succes toen Stanny Verhaert een hoek schop tot 1-0 cijfers wist om te buigen. Een tiental minu ten later was het Gunther Verstegen die via bezoeker Theo Ruymbeke voor 2-0 kon zorgen. Na de koffie wist Bazel zich even terug in de wedstrijd te spelen via een treffer van Lambrechts 2-1Het vonnis was echter slechts uitgesteld want even later kon de opruk kende rechtsbak van Vra sene. Paul Smet voor 3-1 zorgen. Doelman Buyse werd niet meer bedreigd en even voor inrukken kon Van Uitslagen van 2e ronde [errebroek - Kallo jerda - Kemzeke Jerl Vrasene - Bazel waai - Stekene Sp. (upelmonde - Lokerse SV xcelsior - Meerdonk togemde - St -Pauwels Miite Boys - Sombeke Oeldrecht - Haasdonk leikant Zele - Eksaarde "torbeke - Kruibeke tour - St.-Gillis-W. ö|nge - Stekene Str. Wedstrijden voor zondag wda - Robur Moerzeke r Vrasene - Stekene Sp Baarde - Str. Stekene torbeke - Heikant Zele '"aai - St-Gillis W toizeke - De Klinge '■Pauwels - Lokerse SV torebroek - White Boys tesdonk - Meerdonk tyelmonde - Kruibeke "celsior - Kallo Wrecht - Bazel «mbeke - Hoogeinde GEWIJZIGDE SAMEN STELLING De leiding was genood zaakt de ploeg te wijzigen gezien De Ferrerre in de oe fenkamp tegen Londerzeel een letsel opliep en men ook voor een plaats vervan ger voor De Brabander diende op zoek te gaan, die in de openingstreffer tegen Bergen met een gele straf- zondag geplaagd zit. Steeman stond op de linker flank in de verdediging, wat voor hem een ongewone plaats is en Van Avermaet werd in de aanval gepro beerd Ook Boeykens werd in de halflijn opgesteld. Deze laatste had een zware trainingsweek achter de rug en had zich te veel inge spannen in de donderdag oefenkamp, zodat hij on gesteld de opgave eindigde. Steeman bekende dat hij door het vlugge spel van Tienen zijn adem afgesne den voelde. Het was ook logisch dat Cools in zijn plaats na de rust insprong en Abbeel in het veld trad in vervanging van Maes, waardoor Mi- chiels naar de aanval werd overheveld. Stuk voor stuk betekenden deze wijzigingen een ver meldenswaardige kentering voor de tweede helft STEVIGE VERDEDIGING Lambrecht en Goossens speelden een zeer autori taire wedstrijd en Jacobs betekende een rots in de branding Het was vooral aan dit trio te danken dat Tienen de eerste 45 minu ten zeer weinig doelkansen kon scheppen. Ook de ver diensten van De Decker en Cooreman mogen niet weggecijferd worden, terwijl Steeman een paar vermel denswaardige tussenkom sten had op de hem onge wone plaats. Na de wedstrijd dienden andermaal vijf strafschop pen genomen te worden, waarvan slechts één en wel de laatste door Abbeel werd omgezet. Het bleek, daarbij nog dat deze recht op de Tiense doelman was gege ven die echter naar de linker hoek duikelde. Met de hoop gebeurlijk een plaatsver vanger voor Jacobs te ont dekken had de trainer het wijselijk geoordeeld Freddy van zijn traditionele op dracht te ontslaan. (B.) Puymbroeck een pas van Barthier afronden. 4-1. Ook in de strafschoppen toonde Herleving zich de betere ploeg en won met 4-2. FC Hoogeinde St.- Gillis - Herleving St- Pauwels 2-1 Hoogeinde zorgde het afge lopen weekend wel voor een verrassing door St- Pauwels te verslaan. Toch zeggen de 2-1 cijfers niet al les. Bijna doorlopend waren de gasten in de aanval maar werden uit een dnetal coun ters afgestraft met twee passiefdoelpunten Herle ving liet er geen gras over groeien en reeds na een 5-tal minuten kon men drie kansen optekenen van Burm en Bosman Aan de overzijde kon Andre Beck van een geharrewar voor doel geen gebruik maken om af te ronden. Doelman Vercauteren diende echter White Boys baant door in de Beker van hét Waasland. Doelman OOk Op Zijn qui vive te zijn, Spiessens heeft hierin een ruim aandeel, (dw) Red Star Haasdonk plaatste zich voor de Beker van het Waasland door met 0-4 te gaan winnen bij White Boy's (dw) Eendr. Zele - Bilzen 0-0 Evenals tegen Tienen werd ook op O.L. Vrouwdag met een scoorloze eindstand afgefloten. Na beide kampen stelt de vraag zich of Eendracht zoals voorgaande seizoenen in het zelfde bedje ziek zal blijven, want nu werd andermaal een centrale figuur in de aanval ge mist! In de eerste helft heeft voor geen zware problemen Eendracht zich op tech- geplaatsten dit op uitzonde- nisch gebied vermeldens- ring van de 47 min. toen waardig in de kijker ge- verdediger Leenaerts het speeld. Twee feiten in gun- leder aangeschoten kreeg stige zin dienen hierbij ver- van Coles. Het nr 14 kon meld: op de eerste plaats zonder tegenstand opruk- het feit dat Jaak Goossens ken en zond de bal voor de van een bijzondere waarde vrijstaande Hertogen, die bleek in het middenveld en verder dat Kesteleyn zich in deze periode door zijn agressiviteit en verbluf fende balbehandeling in de kijker heeft gespeeld. De keerzijde van de me daille bleek het de afwer king, want niettegen staande Michiels vooraan zich zeer slagvaardig aan stelde werden in het cen trale gedeelte van de voor- lijn geen mogelijkheden ge schapen. De hoop berust hierbij op De Ferrerre, die niet kon aantreden wegens een kwetsuur opgelopen tij dens de vriendschappelijke ontmoeting tegen Londer zeel. Inzonderheid tijdens het eerste kwartier zat de mogelijkheid er in om keeper Van der Meeren te verslaan, doch over de lengte van deze ontmoeting moest de man, die in de plaats stond van Girardu zich werkelijk nooit reppen. Langs de overzijde werd doelman De Decker ook zeer gevaarlijk op doel kop te, doch De Decker zou met een zelfzekere refleks nog zijn heiligdom ongeschon den houden In de periode dat de Lim burgers nu meest aandron gen was de verdediging niet te vermurwen en lieten de ingevallen Leenaerts en Neyens precies ook geen indruk dat ze uit het beste hout als aanvallers waren gesneden Bij het nemen van de straf schoppen haalde Zele het met 5-4. B. ALSO, de vriendenkring van scheidsrechters - gewest Aalst - Dendermonde richt een cursus in voor scheidsrechters bij de K.B.V.B. Deze cursus heeft plaats in café «Bergenhof» Stationsplein te Aalst op zaterdag 1 september 1979. Vijf opeenvolgende zaterdagen wordt er les gegeven over de verschillende spelregels, de zesde zaterdag afnemen van theoretisch examen. Kandidaten kunnen mits een bewijs van «goed gedrag en zeden» toetreden bij de K.B.V.B. U kan zich laten inschrijven bij de secretaris bij de K.B.V.B., P.S.C. Oost-Vlaanderen, Mr. Van Renterghem Julien, RabotStraat 13, 9050 Evergem De Voorpost.-. 17<8.1979---21. - Beker van de Denderstreek. De zoveelste aanval van Erembodegem die niets opleverde, (hugo) kt zo vertuigende als op openingsdag. In de teks D stond Racing Haal- tt opnieuw aan het schiet- feam. Racing scoorde in Jee wedstrijden liefst der- Jn doelpunten. Men kan u aanvoeren dat dit tel- jns tegen mindere goede feeurde. Borsbeke is ook jn kandidaat voor de halve bles. al hadden we van de jebra's» toch een betere hduitslag verwacht in de Mstrijd met Heldergem. I gasten zetten zich ech- zeer schrap, streden voor iedere bal en werden dan ook met twee treffers beloond. Waardoor het ver lies dan ook binnen de per ken werd gehouden. Vlier- zele deed het opnieuw bij Westrem. Van Herzele hadden we meer verwacht dan een gelijkspel in de thuiswedstrijd met Ede St Raphael, men zal het zich herinneren, won de week tevoren immers bij S.K. Aalst. Die draw kan men dus als een sukses voor Ede bestempelen. J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 21