ac Ifmmj\ FONS DE WOLF SNELLER DAN VERSTRAETEN TWEEDE WAOD-pijl 10e omloop van Schelde en Durme te Hamme 1 WIELRENNEN VWB JEF CAETHOVEN EN ROGER M0ENS: THUISWINNAARS ONTEVREDEN SPORTBESTUURDERS TE HAMME «RNCKE EREPLAATSEN VOOR WAASLANDERS DE BEULE EN VAN DE VIJVER We kunnen moeilijk schrijven det de tiende omloop tussen Schelde en Durme ingericht met Sport door Nering te Hamme, een groots kijkstuk is geworden. Wel kregen we een spannende finale, wat dus die 180 km wedstrijd van een saai verloop redde. In die slotfaze deed Fons De Wolf iets wat eigenlijk Etienne De Beule had moeten kunnen, maar de Hammenaar had blijkbaar te veel van zijn beste krachten aangesproken en bezat niet genoeg macht meer om met de remonte van de Breendonkenaar scheep te gaan. Niettemin heeft zowel Rony Van de Vijver, een ander Waaslander, als Etienne De Beule, het bewijs gebracht dat ze een sterke omloop reden en terecht fier mochtèn gaan op hun ereplaats. Het is ontegen sprekelijk een feit dat die semi-klassieker wel erg in de benen woog, vandaar dat velen op het einde moesten stoppen en het deelnemersveld vlug zijn beperking kreeg. Vroege vlucht its Al van bij aanvang noteer- den we een vlucht van Knud •Knudsen met Willy De Geest, Louis Luyten en Miel Gijsemans. De koplopers verloren Luyten wegens lekke band en voor Willy De Geest en Miel Gijsemans was de vlucht vermoedelijk te vroeg. Ondanks het feit dat ze een ruime voor sprong konden bijeenfiet- sen lieten ze zich terug inlo pen en bleef alleen de Deen Knudsen geloven in zijn po ging. Die temporijder heeft vele kilometers de toon aangegeven Hij reed trou- wens zeer sterk en iedereen was de mening toegedaan H dat er iets moest onderno- f.;'; men worden wilde men H Knudsen nog bedreigen Be Vandaar dat Fons De Wolf. Gerry Verlinden, Etienne De Beule, Rony Van de Vij- Uit de handen van de schepen voor de sport mocht de overwinnaar een kunstwerk omvangen, (dm) Gaandeweg groeide de voorsprong, welke op een bepaald moment vijf minu ten bedroeg en het dus zo goed als vaststond dat de beslissende faze was inge treden. Achtervolgers Ofschoon we heel wat po gingen hebben genoteerd van renners die probeerden nog iets goed te maken is er niemand in geslaagd de kloof te dichten. Francois Caethoven, op zijn eentje A faalde. Mare De Meyer, Johny De Nul, LudO'Frijns, h Louis Van den EyndeGhis- lain Van Landeghem en Leo Van Thielen konden het niet bolwerken om de vluchters te vervoegen en de reactie daarna van De Keyser, Bel let, Van Houwelingen, Van der Snickt en Patriek Ver- straete droeg geen vruch ten. Bloemen voor Gery Verlinden vanwege het Hamse gemeentebestuur (md) Het bleef dus vooraan te doen, waar in de kleine ron den, nadat men tweemaal vijf ronden van 17 km en daarna vijf van 12 kilome ters had moeten afleggen, een machtige Eduard Ver- straeten wegsprong en spoedig 25 seconden boni had. Voor Fons De Wolf be tekende dit het teken tot de aanval. De poulain van Lomme Driessens ging op zoek naar Verstraeten en liep die in. Het tweetal bleef voorop Op het moment dat Fons De Wolf echter weg ging wilde ook Rony Van de Vijver dit voorbeeld volgen, maar de Bazelnaar kreeg af te rekenen met krampen. Op kop dus Verstraeten en De Wolf die onder hun beid jes voor de bloemen gingen spurten. De Wolf was de vlugste. Ondanks het feit dat Belgische kampioen Gery Verlinden hemel en aarde had bewogen om nog aansluiting te krijgen, maar bleef hangen op 25 secon den. De kampioen moest dan ook vrede nemen met een derde plaats voor de plaatselijke Etienne De Beule Mare De Meyer won uitein delijk de spurt van de groep op ruim twee minuten. DEVE De uitslag: 62 vertrekkers. Alfons De Wolf de 180 km in 4u 07 min. 2. Eduard Verstraeten, 3. Gery Verlinden op 25 se conden, 4. Etienne De Beu le op 1.15 min. 5. Rony Van de Vijver, 6 Knud Knudsen, 7. Mare De Meyer op 2 min. 05 sec., 8. Patriek Verstraete, 9 Eddy Van- haerens, 10. Leo Van Thie len, 11Paul De Keyser, 12. Ghislain Van Landeghem, 13. Louis Van den Eynde, 14. Etienne Van der Snickt, 15. Jan Van Houwelingen NI, 16. Patriek Lerno, 17. Johny De Nul, 18. Maurice Bellet, 19. Alain Desaever, 20. Luc Raes. 21. Ludo Frijns, 22. Adri Van Houwe lingen NI., 23. Dirk Ver- meersch, 24 Ludo Schur- gers, 25. Willy Albert, 26. Rene Van Gils, 27. Geert Malfait, 28. Fin Claus, 29. Hendrik De Vos, 30. Ben jamin Van der Auwera. Fons De Wolf won vrij vlot de spurt tegen Eddy Verstraeten. (dm) De spurt voor de vierde plaats. Etienne De Beule verslaat voor eigen volk een andere Waaslaiu der: Ronny Van de Vijver, (dm) ver en Eduard Verstraeten op zoek gingen en na een geweldige remonte aanslui ting kregen met Knudsen. Die man had zo'n 35 secon den boni op één ronde van vijf kilometers moeten prijs geven. IZes leiders Knudsen was er dus aan voor zijn moeite. En met zes leiders ging die Omloop van Schelde en Durme verder. Er werd I duchtig gereden. Vooraan liet men er trouwens geen gras overgroeien. Vooral Fons De Wolf toonde zich uiterst bedrijvig. Samen met Rony Van De Vijver, zeer sterk, en de plaatselijke Etienne De Beule, hebben ze hun beste krachten aan gesproken. Wie zich het meest van al gespaard had was zeker Eduard Verstrae ten, welke van sportdirec teur Lucien Willekens ver bod had gekregen mee te werken in de achtervolging op Knudsen en pas nu op het einde zijn werk mocht doen. Maar Fons De Wolf was nu eenmaal in zijn dag. Dat on dervonden de medevluch ters ook wel Fons De Wolf na zijn prachtige zege te Hamme. (dm) Jos Caethoven, de vader van prof Rik, heeft in «zijn» Zele de VWB-wedstrijd voor B-renners gewonnen. Willy Butsen kon in de spurt niet optornen tegen de thuiskoereur. Bij de A-renners haalde Roger Moens, een andere Zeienaar het. Hij was één van de bezielers van de beslissende ontsnapping en haalde het voor Aimé Michiels, Goerges Michiels, Rik De Greef, Raoul Butsi en de andere ouwe taaie, de onverslijtbare Gaston Van den Hoecke. «Meer en beter» is een sterke leuze die niet overal van toepassing komt, doch die het Anker Sportcomité Sint-Niklaas zeker in zijn banier mag voeren. Na dé organisatie van 2 na tionale WAOD- kampioenschappen en 3 klassiekers, Wase Lente- palm genoemd, werd het vorig jaar met de 1* WAOD-PIJL een van stad tot stadrittenwedstrijd met 2 ritten in lijn nl. St- Niklaas-Melle en Melle- St-Niklaas plus een indivi duele tijdrit als proloog. Om hun leuze te handha ven komt nu de 2* WAOD-PiJL met 5 ritten, waaronder 2 tijdritten per ploeg en 3 ritten in lijn. De 1" rit in lijn, ver trekkend uit het WAOD- nest St. Niklaas, eindigt te Philippine bij de Noorderbu ren na een tocht door Zeeuws Vlaanderen. De 26 rit eindigt opnieuw te Melle en de derde dag eindigt vanzelfsprekend in de St.- Niklase Ankerstraat. Alle organisatiemoeilijkhe den, en die zijn er legio, werden opgelost. Zelfs voor Nederlandse Rijkswegen en bruggen werden toelating verkregen, via provincie bestuur van Middelburg en Ministerie te 'sGravenhege. De ritten krijgen de begelei ding van politie en rijks wacht en de talrijke eigen medewerkers zorgen voor een vlot verloop. Vrijdag start de koerskara- vaan uit St.-Niklaas met de deelname van een 15 tal ploegem waaronder Fran se, Ierse, Poolse en Neder landse teams die het tegen de beste Belgische ploegen opnemen. Het is te ge waagd een favoriet voorop te stellen gezien de tijdsbo- nificaties van de knelpunten een gewichtige rol zullen spelen in de individuele rangschikking. Voor de eindklassering van de ploegen tippen we evenwel op de sterke Vlaamse teams van Inter-Service-A M (St-Niklaas) en Ninove-Cycle. Zondag komen onvermijde-1 lijk sterke figuren de bloe men opeisen. Willy Delabastita, de spreekbuis van de sportdirec teurs was te Hamme niet te spreken over de organi satie welke hij bestempelde als onmondig. Vooral het feit dat in de laatste ronde de volgwagens met mate riaal niet meer meemochten werkte hem op de ze nuwen. Delabastita daarover het volgende: «Ik begrijp niet goed waarom die sportdirecteurs de wedstrijd moe ten verlaten als de voorsprong van de renners meer dan één minuut is. Ge moet toch begrijpen dat er ook in de laatste ronde, die toch vijf kilometers bedraagt, iemand kan platrijden en dan heeft die man zijn ganse wedstrijd voor niets gereden, gezien hem geen hulp kan gegeven worden. Zoiets kunnen we zeker niet dulden. Ik zal bij de BWB leiding pleiten voor bevoegde mensen die de wedstrijd anders laten verlopen. Ook Lomme Driessens was niet te spreken over het feit dat hij zijn poulain Fons De Wolf de laatste vijf kilometer alleen moest laten. Hij verklapte ons het volgende: «Die mensen hebben nog geen ondervinding zeker? In een klassieker mogen we zelfs als de voorsprong amper 30 seconden is nog in de eindfaze tussen de renners rijden. Hier mag dit niet. Ik begrijp niet waarom ze zo'n maatregel nemen of liever gezegd het lef hebben zoiets te doen. Lucien Willekens sprak in dezelfde zin. Zijn verte genwoordiger maakte ook deel uit van de zes leiders en met Verstraeten maakte hij evenveel kans als Lomme Driessens met De Wolf. In ieder geval was er een zekere teleurstelling bij die mensen nopens het koerseinde. Voor Driessens maakte echter de zege van De Wolf alles weer goed. DEVE VAKANTIE Eerst Bloedgarantie Bij de juniores te Hamme was Luc Boens de beste (md) RONNY VAN DE VIJVER MET KRAMPEN Rony Van De Vijver reed zeer goed in de Omloop van Schelde en Durme. Hij was samen met de plaatse lijke Etienne De Beule één der toonaangevers van die 180 km lange wedstrijd. Rony zat nochtans op het einde geplaagd met krampen. «Ik moest zeker kun nen meegaan met De Wolf, vertelde de Bazelnaar ons na afloop die vervolgde, maar toen Fons wegflit- ste kreeg ik terug krampen Reeds vroeger had ik daarmee last gekregen, maar het beterde. Toen ech ter de wedstrijd in de beslissende faze kwam schoot ik te kort en moest toezien hoe De Wolf van ons wegging tot bij Verstraeten. Normaal was ik anders mee, want ik voelde mij vandaag zo sterk. Ik begrijp niet dat die krampen zo vroeg in de wedstrijd mij parten hebben gespeeld. Reeds een uur voor de laatste ronde had ik herhaaldelijk naar mijn voet riempjes moeten grijpen met natuurlijk het gekende gevolg. DEVE 22 -17^.3979 -UftVoprpost

De Voorpost | 1979 | | pagina 22