Amateurs LUC DE GRAUWE, JAN JOOS N ETIENNE DE WILDE OP HET SCHAVOTJE eroepsrenners NNY DE WITTE, PATRICK DICHT BIJ DE ZEGE ueuwelingen HET GASTON PIETERS, GERRIT VAN DER AA, DDI HAENTJES, PETER VERHELST, RONNY ESTELINCK EN DANNY JANSSENS BREEKT Junioren DIRK CLAUS WINT, JOHNNY VAN DE KERKCHOVE WEER VOORAAN ONG GEWELD LOS wielrennen Eoun EN FRANK Johnny De Nul iedereen te vlug af KI De Voorpost - 1,7 8.1979 - 23 :ialileit er was Luc De Grauwe de afspraak. Ditmaal niet Waalse wegen zoals één Bk geleden. Die zege te jsdaal is dus een beves- ig. De man uit Oudegem Us bepaald op de goeie g Eerder was Luc acht te Aisémont. i Joos won in Kemzeke was eerder vierde te Lo- Bn. De man die tweede 5 in het nationaal leger- npioenschap is een ren- met inhoud en we ma- 10ns sterk dat hij volgend zoen ook zijn rol speelt in klassiekers leusden was Etienne De de de beste. Hij won er iter niet. De zege ging er ir de plaatselijke man De Smet die samen met Wilde en Lameire de te- istand op een volle de had gefietst. De Smet narreerde tijdens het tste toertje van dat krite- n en meteen was het ge- jrd. Etienne De Wilde liet weekeinde echter niet Nbijgaan zonder zelf nummer één over streep te rijden. Dat was .ede waar hij voor vech- ke Hans D'Haese finish- Die D'Haese was voor en fans dus erg dicht bij en bolde te Aisémont als zesde over de streep.beno Michiels ver raste in de goeie zin: uit Roosdaal kwam hij met de tweede prijs naar huis. Beno was als junior destijds een grote belofte, maakte het ook als amateur waar, probeerde het een jaartje als prof. doch opteerde na dien voor meer zekerheid in het leven en bedrijft de wiel rennerij momenteel als een vorm van zinnige en ge zonde vrijetijdsbesteding. Ook Patrick Franssens fi nishte vooraan: In Lokeren werd hij tweede en te Kam- zeke tiende. Voor Jean De Bondt werd het in Zellik een derde prijs. Willy De Backer, één van de pechvogels dit seizoen, is terug van weg geweest: in Lede werd hij vierde en te Zelzate negen de. William Despeels zegde het met een vierde prijs in Temse en een elfde te Wil lebroek. Marc Van Gijsegem. vierde te Roosdaal, Alain De Smet, vierde te Aisémont, Walter Ongenae, vijfde in Kemze ke, Etienne Steveninck, na een deugddoende rodage in een rittenkoers vijfde te Temse, Erik Arijs, vijfde in «zijn» Aalst, Eddy Van de Liefhebbers Temse. Isi Van San komt alleen toe. dw Liefhebbers te Temse. De spurt met als inzet de derde plaats. Meitssche, vijfde te Heus- den en negende in Dron gen, Frangois Nauts, zowel in Lede als Lokeren vijfde, Romain Van Bever, zesde te Heusden, Emiel Van Dae- le, zesde te Temse, Erik Bonnaerens, achtste in Heusden en 13de te Dron gen, Frankie Wielandt ze vende te Kemzeke en 14de in Temse, Johan De Man, achtste te Aalst, Jan Bo- gaert, achtste in Willebroek, Luc De Bode. negende te Heusden, René De Bruec- ker negende te Aalst en tiende in Pollare, en Frankie Rotthier, negende te Tem se, boekten uitstekende re sultaten. Jozef Van Eetvel- de, tiende te Zelzate, Lode Beeckman, tiende in Dron gen, Ghislain De Clercq, elfde te Temse, Victor Van Landegem, 13de in Ottig- nies, Eddy Van de Meirs- sche, 14de te Lede, Luc Fruytier, 14de in Kemzeke, Eddy De Wilde, 16de te Kemzeke, Daniël Schud- dinck, 17de in Heusden, Mare Poppe, 18de te Tem se, Beno Present, 19de te Temse, Jan Van der Veken, 19de te Kemzeke en Ronan Van Steelandt, 21ste in dat zelfde Kemzeke, arriveer den eveneens «in de prij zen». Juniores Hamme. Mare Lucas versloeg het hele pak in de spurt, (dm) Temse. Aan supporters had Van San na zijn overwinning geen gebrek, (dw) De Witte was in Keulen Essen, een in de ronde van dichtbij de zege massaspurt dan nog vat bezwaarlijk de van Ronald Slechts de Noël De Jonck- shte voor hem. In Prijs van Dort- hij 14de Patrick was weer eens in doen te Ninove. Pa lang geen trage on- der het spandoek, maar hij moest toch «thuisrenner» Pevenaege laten voorgaan. In Hamme was de Berlare- naar 16de. Frank Arijs jaagt al een poosje een moreelopkikke- rende zege na. In Wilrijk was hij er dichtbij. Hij liet zich evenwel verrassen door een late demarrage van Erik Thoelen In de spurt voor de tweede plaats geraakte Frank net niet voorbij Miel Gijsemans. Frank was voorts zesde in Booischot en 20ste te Bu- dingen. Uitstekend deed Etienne De Beule het in «zijn» Hamme: hij was er vierde na tot de uitblinkers van de wedstrijd te hebben behoord. In dat zelfde Hamme werd Ronny Van de Vijver vijfde Rik Caethoven kwam uit Ninove met een zesde pnjs naar huis en was in Wilrijk 19de. Dirk Heirweg was zevende te Kortrijk De resultaten Eindelijk hefft Johnny De Nul nog eens gewonnen. De Schoonaardenaar was te Heusden in een bovenste beste doen. Heel wat sportliefhebbers die deze biezondere levendige wedstrijd volgden, waren de mening toegedaan dat De Nul zijn beste konditie nadert en momenteel bij de beste renners van het land mag worden gerekend. Aan de start te Heusden een heleboel voorname renners met Roger De Vlaeminck, Marc Demeyer, Michel Pollentier en ook de Noor Knudsen. Maar in het koersverloop konden we hun namen helaas niet vaak terugvinden. Johnny De Nul daarentegen was werkelijk in zijn dagje. De wedstrijd was amper op gang geschoten, toen De Nul al bij de eerste schermutselingen was betrokken. Met hem waren ook Willy De Bosscher, De Vidts en Schumacher mee. Toen deze mannen een voorsprong van om en bij de drie minuten bij elkaar hadden gefietst, meenden De Vlaeminck, Knudsen en Verhaegen dat het welletjes was geweest. Maar bij de leiders raakten ze toch niet meer. De Nul bleef vooraan de toon aangeven, ook toen de voorsprong als sneeuw voor de zon smolt. Uiteindelijk bleven de leiders buiten schot, al scheelde het aan de meet maar een haartje. Johnny De nul rondde zijn meesterlijke vertoning af met een spurtzege, de derde van dit seizoen. Hij was na afloop de koning te rijk met deze prachtige overwinning. Dirk Claus trok begin deze maand het soldatenpak aan. Veel trainen was er de jongste week dus niet bij. In Drongen bleek dit alleszins geen onoverbrugbare han dicap. Toen de goeie ont snapping tot stand kwam, was hij bij de pinken. Dirk deed nog meer dan gewoon meerijden: uitgerekend op het opportune moment plaatste hij een messcherpe demarrage. De zaak was bekeken: de konkurrenten kwamen niet meer terug. Johnny Van de Kerckhove reed in Denderhoutem een zeer verdienstelijke kampi oenschap van Oost- Vlaanderen. Nadat een ont snapping met zeven op een twintigtal kilometer van de finish spaak liep, gingen Rudi Rogiers en de steeds tot kampen bereide Johnny Van de Kerckhove er onder hun beidjes vandoor. Een grote kloof konden ze niet kappen omdat fel werd ge jaagd. Johnny en Rudi vochten evenwel voor wat ze waard zijn en bleven tot onder het spandoek over eind. In de spurt moest de Zeienaar echter zijn snelle medevluchter laten voor gaan. Daniël Janssens, de vroe gere provinciale kampioen, fietste eerder te Grobben- donk en werd daar tweede. Voor Frans Van Nuffel werd het in het Westvlaamse Be- ernem een derde prijs. Frankie Spaerkeer, één van onze jongste junioren, werd in Meerbeke vijfde en Dirk Heirweg was zevende te Grobbendonk. In Denderhoutem, waar nota bene een goeie hon derd koereurs uit de start blokken schoten, finishte Ronny Mettepenningen vooraan: hij was er zeven de, vlak voor een meer dan verdienstelijke Kris Hey- man. Voor Luc Lemmens werd het te Mazenzele een negende plaats en Lieven Cooman was elfde te Grob bendonk. In Hamme lieten onze streekrenners zich op de kop zitten door de Hobo- kenaar Mare Lucas en de Nederlander Adri De Maes- schalck. Peter Van Duyse was er derde, Marc Van Bastelaere zesde, Patrick Van Duyse zevende en Pa trick Van Wetter negende. Juniores Hamme. Mare Lucas na zijn knappe spurtzege. (dm) van onze andere profs zet ten we op een rijtje: Ghislain Van Landegem; tiende te Ninove en in Kortrijk, twaalfde te Hamme. Ri chard Bukacki. elfde in Kort rijk, Johhny De Nul, 14de te Ninove. 16de in Booischot en 17de te Hamme; Etienne Van der Snickt, 14de te Hamme, 27 ste te Kortrijk en 29ste in Wilrijk; Eteinne Van der Helst, 15de te Ninove, Frank Van Impe. 18de te Kortrijk; Frans Van Vlier- berghe, 21ste in Kortrijk; Frankie De Gendt, 23ste in Wilrijk en Frans Caethoven. 29 ste te Budingen Gerard Wensing wint gemakkelijk de eindspurt (dw) mergem, waar twee dagen gekoerst werd, de beste Met Verhoye en De Backer had hij al een ontsnapping op touw gezet, doch het trio werd geklist. Westelinck. legde zich niet neer bij die situatie, waagde het op zijn eentje en bleef buiten het bereik van de konkurrenten Danny Janssens bleek te Outer de snelste van vijf na dat hij de smaakmaker van de wedstrijd was geweest. Erg makkelijk kreeg Danny het in de sprint met: hij ging resoluut en pijlsnel op kop rijden, maar moest tot op de streep doorduwen om Guido De Clercq achter zich te houden. Danny koerste ook te Vlierzele, was met de besten mee en veroverde er een derde prijs. Alex Polfliet trok samen met Rudi Haentjes naar Sint- Pieters-Leeuw. Haentjens won met voorsprong. Ach ter hem klopte Alex zonder pardon de Antwerpenaar Mare Hulstaert voor de tweede plaats Dirk Troch finishte twee keer in de spits: in Beer- velde was hij tweede en in Zaffelare vijfde. Voor Ste- faan Van Leeuwen was het in de eerste rit van de twee daagse te Zomergem een derde prijs. Hij werd de vol gende dag echter door een val alle kansen ontnomen. Johan Koppen reed te Beervelde naar een 5de plaats en Johan Meersman was er zesde. me nogal wat ge- st tijdens he voorbije keinde Het jonge ge- 1 is echt losgebroken. n nu die kleine pittige *>n Pieters: die be te zaterdag te Velzeke frste seizoenzege en er een dagje nadien in ■tele nog eentje bij In tottegemse ging Gas wens de voorlaatste Mn de aanval met Ro- 'Verbruggen: Meer dan 20 sekonden bedroeg de voorsprong nooit, maar het volstond, toen het op spur ten aankwam bleek het ren- nertje uit Beveren-Waas de snelste. In Vlierzele was het 's an derendaags weer koeken- bak. Pieters was weer bij de pinken. Hij behaalde een nieuwe spurtzege Ditmaal moest Dirk Verlee het hoofd buigen. Gerrit Van der Aa was in Zaffelare tweede Te Beer velde behaalde hij echter zijn zoveelste overwinning. Na heel wat schermutselin gen geraakten vier renners voorop; Marnix Seghers, Gino De Backer, Dirk Troch en Gerrit Van der Aa De beslissing was gevallen. Van der Aa liet in de eind spurt zijn tegenstanders kansloos Rudi Haentjes koerste in het Brabantse Sint Pieters- Leeuw. En won. Hij liet het tot geen sprint komen: op zijn eentje bolde hij naar het spandoek toe. Het werd me teen zijn vierde palm van het seizoen. Peter Verhelst bracht bloemen mee uit Zomergem De nieuweling uit Kallo trok met Roger Van den Bossche op avontuur. Stefaan Van Leeuwen ging achter het duo aan. doch pletste met hebben en hou den tegen het wegdek en bezeerde zich zo erg aan de schouder dat hij uitgescha keld was Het werd dus een spurt met twee, met duide lijk verschil gewonnen door Verhelst. Ronny Westeljnck sukkelde een poosje met te lage bloeddruk. Uitgerekend op het slechte moment dan nog: in de periode rond het na tionaal kampioenschap. Maar de Zeienaar komt er weer door. Hij was te Zo- Rudy Thielemans was te Hamme de snelste bij de liefhebbers (nul)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23