51 m\ Doelpuntenfestival e WIELERHOOGDAGEN IN HAASDONK f N f AL FIETSEND ROND DE WERELD FLORENT DE MEYER DERDE IN WK-VETERANEN Woensdag om de supercup li Beveren dit weekend in bloedheet Huelva Statutaire vergadering KAVD LUCIEN VAN IMPE: TWEEDE TE QUILLAN 2224 - 17.8,1979 - De Voorpost 18 2— Haasdonk geniet in het Land van Waas op wielerge- Allereerst echter zal maan- bied een uitgesproken karakter. Dat heeft niet alleen te dag 20 augustus as. te 18 dengehtddigclom respek maken met de vele entoesiaste wielerfans maar het feit uur. na de aankomst van de dat wijlen Frans Van Wassenbergh en nu Flor Van beroepsrennerswedstnjd, Wasenberah is 30 Wassenbergh er een erezaak van wensten te maken, is een receptie plaatsvinden sekretaris van Soort- daar niet vrLnd aan. waarop Raymond Va" A- jaar sekreter s van Sport Ter gelegenheid van de organisatie van het kampioen- cker (voorzitter sportklub Ex- klub Exrelsor hi| was schfp ,v9an Oos,-Vlaanderen .voor laeroepsrenners, c^or^Eugeen v*M<. werd door organisator Van Wassenbergh een flink (bestuurslid) en omkaderend programma uitgewerkt. Daarover meer in Wassenbergh door het de verdere bijdrage. dan 220 wedstrijden in Bo- meentebestuuréndeBelgi- venvermelde elementen W Luc Boens verslaat zijn medevluchter in de spurt (md) """II fA 1 PT ij Overwinnaar Thielemans geeft zijn indrukken weer md zeggen al heel wat, maar Van Wassenbergh, is net als wijlen zijn broer, zeer ak- tief in het verenigingsleven. Hij is lid van het dagelijks bestuur van de Kon. Fan fare St. Cecilia, tevens schatbewaarder. Flor neemt verder het sekretari- aat en de public-relations van de karnalvereniging «De Nachtvlinders» waar. Dat hij lid is van de Wase Persklub hoeft zeker niet gesteld, immers op het vlak kennen we zijn pennevruch- ten al 26 jaar. Voor bewe zen diensten (tot hiertoe) zal hij een plakket ontvan gen van het gemeentebe stuur en van het ministerie van Nederlandse Kuituur. Memorial Frans Van Was senbergh Het kampioenschap van Oost-Vlaanderen is telkens een terugdenken aan Frans Van Wassenbergh, die in de tijd samen met zijn broer zowat een vijftigtal koersen jaarlijks afhaspelde met de fiets. De wedstrijd van maandag kreeg dan ook «Memorial Frans Van Wassenbergh» mee. Tot de bijzonderste winnaars van deze wedstrijd behoren: René Braem, Piet Oelibrandt, Willy Truye, Tuur De Kabooter, Jos Wouters, Hugo Scraeyen, Martin Van den Bossche, Noël Van Clooster, Ronny Van de Vijver, Johan De Muynck, Freddy Maertens, Lieven Malfait en Dirk Baert tijdens de laatste uitgave. Zaterdag al start het omlijs tend programma met een wedstrijd voor nieuwelin- Igen Afstand: 55 km Zon- I dag dan treden de juniores aan over een afstand van 85 |J kmMaar dan is er het kam pt pioenschap van Oost- Vlaanderen voor be roepsrenners en dinsdag 21 augustus de wedstrijd voor amateurs, ff* Het is duidelijk dat tijdens het eerstvolgend weekend de sportliefhebbers ruim aan hun trekken zullen ko men. Onderhand is dat ech ter uitgegroeid tot een tradi tie. Flor Van Wassenbergh is niet vreemd aan dat suk- ses. A.G. f de internationale liefhebbers te Temse was Gerard Wensing iedereen te vlug af (dw) Hij wordt 78 in december, deze kranige atleet uit de Watermolenstraat in Sint-Niklaas - Belsele. Enkele jaren geleden startte hij ermee: de benen uitstrek ken, meedoen ook aan wedstrijden. Dat kon toen omdat hij met z'n confiserie gestopt was. Alles voor de sport, was de leuze van toen af. De laatste tijd rijgt hij de suksessen aaneen. Op de van 27 juli tot 2 augustus gehouden wereldkampi oenschappen voor atletiek, veteranen weltever staan, werd hij derde. Brons dus, maar de Florent toont me z'n. zilveren medaille. En een diploma als aandenken. Je zou voor minder fier zijn. 2 uur, 46 minuten. 38 sekonden, en er nog springlevend uit komen. Bolton (GB), Berlijn, Viareggio. in heel Europa komt Florent De Meyer aan de start. We horen nog wel méér opzienbarends van deze senioratleet en allround-sportliefhebber, erelid van Sportkring Sint-Ni klaas ook (hij lag aan de basis van de oprich ting van de eerste supportersklub, De Sportkringer, méér dan een kwarteeuw geleden). Sukses, Florent! W.V. Op maandag 20 augustus om 20.00 uur heeft in lokaal 't Moleken, Frans Courtensstraat 1 te Dendermonde een algemene vergadering plaats. Op de agenda staat onder meer een wijziging van de statuten. Op deze ver gadering worden alle bestuursleden en leden van KAV Dendermonde verwacht. SPARTA BUGGENHOUT SPEELT OEFENWEDSTRIJDEN De Buggenhoutse tweede provincialer wil klaar zijn tegen de start van de nieuwe kompetitie Het stelt zich als doel deze maal een behoorlijk figuur te slaan. Ter voorbereiding speelt het nog een tweetal oefen wedstrijden Nu zondag 19 augustus ontmoet het om 16 uur de Brabantse eerste provincialer Delta Lon- derzeel. Op donderdag 23 augustus om 19 uur komt Standaard Denderleeuw naar Buggenhout. Beerschot VAV Sk Beveren (20u) In Engeland noemen ze het «the charity child», hier doopte men het als de «supercup». We doelen hier mee op de wedstrijd tussen de landskampioen en de bekerwinnaar 1979, een initiatief dat voor de eerste maal doorgang vindt en nog geen officieel karakter heeft. Wellicht krijgt het in de komende jaren wel navolging. Hoe dan ook, dit treffen kan uitgroeien tot een echt spektakelstuk tussen twee teams die elkaar mis schien dicht zullen benaderen in de hernieuwde strijd om de landstitel. Beerschot heeft immers ideaal ver sterkt met namen als Cools, Gzil en De Weerdt. Het dist bij voorkeur spektakulair en aanvallend voetbal- op, gestuwd door het brio van Lozano, samen met Schönberger toch wel een van de meest getalen teerde spelmakers hier te lande. Het is niet onmogelijk dat Beveren voor deze wed strijd eindelijk op zijn volledige typeploeg beroep zou kunnen doen. Janssens heeft de trainingen immers hervat en hoopt snel de goede konditie te vinden, terwijl ook Van Genechten wellicht weer paraat zal zijnEnkele dagen voor de eerste bekermatch en een week voor de kompetitie zou dat in ieder geval gele gen komen. g DIRK HEIRWEG: SNELSTE SPURTER IN NEDERLAND Dirk Heirweg heeft in het Hollandse Steenwijk zijn fraaie konditie nog maar eens dik onderstreept. In de proloog van de Ronde van Nederland zette hij de 18de tijd. Dat was minder goed dan Etienne Van der Helst die enkele frakties van sekonden sneller reed over de 2,5 km. Heirweg zette echter het kriterium naar zijn hand. Er werd gekoerst over een afstand van 80 km. De Zeienaar fietste steeds vooraan en was één van de smaakmakers van deze «minitrip». Toen puntje bij paaltje kwam, beschikte de Zeienaar nog over reserves genoeg om beslag te leggen op de zege. (mm) LUCIEN VAN IMPE BIJ MOSER De extrasportieve firma Kas legt er na dit seizoen het bijltje bij neer. Dat is lang geen geheim meer. Intus sen rezen vragen omtrent de toekomst van Lucien Van Impe. Er wordt en werd niet gevreesd dat de Impenaar in de kou zal staan. Integendeel. Hij kan kiezen. Hij heeft immers in de Alpen zijn «handels waarde» weer gevoelig omhoog geduwd. Ver scheidene «bazen» staan met een kontrakt te drin gen. Waarde Tourwinnaar 1976 ten slotte zal belan den, is nog niet officieel bekend. Wel viel een brief in de bus met de vraag nog geen papiertje te onderte kenen. Het voorstel komt uit Italiaanse hoek: als Van Impe ja zegt, wordt hij in 1980 ploegmaat van Fran- sesco Moser. Na afloop van zijn «kriteriumronde» zal Lucien waarschijlijkeen beslissing nemen, (mm) JAN B0GAERT TWEEDE IN ZWITSERLAND De ploegentijdrit in de meerdaagse G.P. Willen Teil in Zwitserland werd gewonnen door de Belgische ploeg waarin ook de Waaslanders Jan Bogaert en Benny Vermeulen zitten. In de eerste «échte» etappe onderscheidde Jan Bogaert zich. Hij was tweede achter teamgenoot Dirk Demol. Van een Belgisch sukses gesproken. Jan bewees nadien dat hij ook zijn mannetje staat in de koersen achter der- nymotoren: hij werd negende in een wedstrijd over 15 km, al had hij een behoorlijke achterstand op winnaar Gilbert Glaus, (mm) VECHTERSBAAS LIEVEN C00MAN De jonge Schellebellenaar Lieven Cooman staat niet week na week als laureaat van een of andere koers op het schavotje. Het belet niet dat deze junior meer kan dan de meesten zullen vermoeden. Lieven is vooral een vechtersbaasje, een jongen die de wed strijden kleur schenkt, spektakulair is en op geen inspanning ziet. Cooman ontpopt zich steeds tot een geducht premiejager. Hij mag geen vlag naar om hoog zien gaan of hij spurt of demarreert er naartoe. Dat kruipt niet in de kleren en precies daar nijpt het schoentje soms: als voor de overwinning moet ge spurt, komen de mannen die op de loer lagen hem al eens meer de loef afsteken. Een en ander is niet als kritiek bedoeld. Integendeel: jonge renners die in itiatief aan de dag leggen, brengen het meestal ver der dan kereltjes die ziek worden als ze wat zweet druppels voelen, (mm) RONNY DE WITTE: NU 00K SPURTER Ronald De Witte is een koereur met zeer veel inhoud. Laat enkele renners in zijn dienst rijden en hij is een winnaar. De Waaslander heeft het tijdens zijn ge slaagde carrière evenwel over een andere boeg gegooid. Hij legde de persoonlijk ambities opzij en trad in dienst van de groten. Groten die hem waar deren. Vraag het maar aan Roger De Vlaeminck en aan Fransesco Moser. In de ronde van Duitsland ontpopte Ronald zich plots tot een spurter van het beste allooi. Geroutineerd als hij is, koos hij tijdens één van de massasprinten hetgoeie wiel». Dat van pijltje Noël De Jonckheere. Hem voorbijrijden kon De Witte niet, maar hij hield aan zijn «stunt» toch een tweede prijs over. Dat Ronald De Witte tot het kransje van de betere Belgische profs behoort, wordtin deze periode van het seizoen duidelijk on derstreept: weinigen mochten aan zoveel kriteriums deelnemen, (mm) JENNY DE SMET DOET ER NOG EENTJE BIJ Jenny De Smet, geselekteerd voor het wereldkampi oenschap op de weg en ook voor de snelheid, ver keert momenteel in een voorbeeldige konditie. In Tielt deed ze er nog eentje bij, nadat ze te Rumbeke als nummer vijf finishte. Opvallend was, dat Jenny telkens de nationale kam pioen Maria Herrygers voorafging. Als in de strijd voor de regenboogtrui de Belgische meisjes aan één koord trekken, en dat zit er dik in, zal het Duitse Kampioentje Habetz het niet onder de markt krijgen. Het wordt echter ook oppassen voor de Nederlandse vrouwtjes, want die kunnen er ook wat van. In Baasrode waar de zusjes Van de Velde als gast- dames optraden, was Linda De Rudder achtste, (mm) RONNY WESTELINCK WINT WEER In Lovendegem heeft de nu toch weer totaal over al zijn krachten beschikkende Ronny Westelinck op nieuw gewonnen. Hij liet het niet tot een massaspurt komen. Samen met Geert Seye fietste hij de konkur- renten op afstand en won daarna de spurt met twee. Amateur Etienne Steveninck lijkt er opnieuw boven op. na een eerder lange periode van wegdeemste- ren. In «zijn» Hamme werd het maandag een vijfde prijs. Peter Van Nuffel, de andere thuiskoereur. werd negende. Luc De Grauwe koerste in het Waalse Angreau. De man uit Hagem bolde als negende door de finish. Luc Lemmens was zesde in de juniorenkoers te Borgt-Vilvoorde. Nieuweling Johan Koppen kwam met een zesde prijs uit Lovendegem naar huis en de Aalstenaar Lieven Braeckman was achtste te Tielt. Lucien Van Impe trok niet met de andere Kasrenners mee naar de ronde van Nederland. De ronderenner uit Impe hield aan de jongste Tour immers heel wat kriteriumkontrakten over. Vooral in het buitenland kwam hij flink aan zijn trekken. Tijdens het voorbije weekeinde werd hij in het Franse Suillan tweede, achter Didi Thurau die op zijn eentje was ontsnapt. Van Impe toonde zich voor de tweede plaats de snelste in een spurt met drie. (mm) Een Xfewêïstrijd kan fe onmogelijk ga^n vergelijken met of toetsen aan eentff het trouwens dat veel ploegen met een geslaagde oefenkampanje hun eerste officiële wedstrijden rampzalig zien aflopen, terwijl klubs in de voorbereidingsperiode er mets van terecht brachten plots op iro^^ndighadêrtSlmor^ad-xperimenten spelen allemaal een rol, ook het langzaam toe- ZoTshetnbOnadondenkbaarrdat 'n ploeg die op verplaatsing een voorsprongblleenvoetbaltrwdlenvrank en vrii zijn kans blijft gaan zonder zich achteraan extra schrap te zetten. Toch was dat het scenario van de in Arnhem gespeelde wedstrijd tussen het plaatselijke Vitesse en de Belgische landskampioen SK Beveren. De drieduizend toeschouwers kregen dan ook waar voor hun geld. Beveren moest niet alleen de diensten missen van Jean Janssens, maar ook van Paul Van Genechten. De Antwerpse brandweer man kreeg enkele dagen na de thuismatch tegen AZ'76 plots hevige hoofdpijn, wel licht het gevolg van de trap net onder het oog die hij toen moest incasseren. De dokter schreef hem enkele dagen rust voor en zo moest ook de fameuze Be verse verdediging worden vertimmerd. Freddy Buyl verhuisde naar de stoppers plaats en Herwig Vosters mocht als voorstopper aan treden. Vooraan kreeg dit maal Fredje Truyens zijn kans om de vacante links buitenplaats in te nemen. Het dient echter gezegd dat Freddy na een tijdje meer terugplooide naar het mid denveld, terwijl Heinz Schönberger vlak achter de twee lange spitsen ope reerde. Het aanvangskwartier do mineerden geel-blauwen uitdrukkelijk met een opval lend goed draaiende Tru yens. Stilaan hees echter ook Vitesse zich op het peil van zijn gasten en kregen we een aangename en ge- lijkopgaande partij te zien, zonder van kwalitatief echt hoogstaand voetbal te mo gen spreken. Daarvoor werkte de snelheid te zeer onnauwkeurigheid in de hand. Op de 23e min. opende Be velen de score via Albert die een aangeven van Ste vens opportunistisch over nam (0-1) Vitesse dat het vooral moest hebben van zijn doorzettingsvermogen en werkkracht kwam te recht weer op gelijke hoogte via Meyers, nauwe lijks vijf minüten na de ope ningstreffer. feij de thuis ploeg tilden vooral Husers, Wetzl en Kick van der Vall omhoog. ArnheVi kon ech ter op geen manier de ver gelijking met ZA'76 door staan en moest na\de ge lijkmaker ook toezièn hoe Beveren opnieuw het laken naar zich toehaalde en via Stevens verdiend weer op voorsprong klom (1-2), Na de rust bracht Goethals Rudy Van Goethem als rechtsachter in de ploeg ten nadele van Vosters. Jas pers werd logischerwijze voorstopper Zoals aange geven in de inleiding van dit verslag bleef SK er open en aanvallend spelen met de bedoeling spektakel en doelpunten te brengen Het werd echter gekonfronteerd met een op eerherstel be lust Vitesse dat fors door duwde en rond de 55e min. inderdaad gelijkstelde toen Husers een door Pfaff af geweerde bal in de vlucht binnenknalde. Beide ploe gen bleven risiko's nemen in hun drang om te scoren en dat resulteerde in een merkwaardig slotkwartier. Twaalf minuten voor tijd leek Husers de overwinning voor zijn ploeg te bezegelen (3-21, maar een niet afla tend Beveren kraaide uit eindelijk viktorie toen eerst Hofkens (3-3) en daarna de immer op vinkenslag lig gende Albert (3-4) nog suk ses kenden. Sensatie du| na een wedstrijd zoals je d in de kompetitie met ziel omdat een dergelijke organisatie van de verdt digingen dan ondenkbai is. Beveren kon echt(| ruime verontschuldiging inroepen en was gelukki met de getoonde trefkrach Beveren speelde me Pfaff. Jaspers. Vosters (4 Van Goethem), Buyl Ba cke, Hofkens. Schönbergt Cluytens, Albert, Steven Truyens. HERWIG STAE Op 18 en 19 augustus neemt SK Beveren deel aan het internationaal tornooi van Huelva in Spanje. Naast de Waaslanders treden ook de inrichtende klub Huelva, Betice Sevilla en het Poolse Stalec Mie- lec aan. t Als we deze regels schrijven is het ons nog mei ie bekend hoe de wedstrijden zijn vastgesteld. Wellicht is dat de supporters geen zorg: er werd immers geen vliegtuig gecharterd. Beveren zal ginds hoogstens op enkele zonnende Belgische toeristen kunnen re- w kenen Deze tijd van het jaar is het in Huelva door- uj gaans bloedheet en dat is waarschijnlijk de grootste zorg van het Wase gezelschap.

De Voorpost | 1979 | | pagina 24