Achiel Koekelkoren Elversele: en jong duivenhok met prijsvliegers EAN BECQUE, DE BACKER N ZOON, ALBERT ECKH0UDT, FRANS METERS, ROGER HEIRMAN, HE0 DE VLEESCHOUWER, EORGES ROELS EN ZOON N JOZEF DE NUL: TOPHOKKENOP IYONVLUCHTEN EDWARD COPPENS PRIMUS MET JONGE DUIVEN UIT ETAMPES IN UNION WAASLAND FELIX SMITS WINT SINT-VINCENT TE SINTGILLIS-WAAS Troch, Baeten, Van der Helst, Van Der Jeught, De Wolf, De Nede, Govaert en Laureys, toonaangevers in het Aalsterse HET DUIVENHOK VAN DE WEEK: De Voorpost - 17.8.1979 - 25 de Pontweg te Elversele staat Achiel Kockelkoren reeds jaren bekend als een rk spelende duivenmelker. Tot voor twee jaar was dit en op Noyon en op iévrain, maar sedert het huwelijk van zijn zoon moet hij zich noodgedwongen terken tot Quiévrain. Hij verliet het Noyon peil in alle glorie als 1e kampioen bij de Ie duiven, jaarlingen en jonge duiven. Achiel wordt nu als een gevreesd Quié- inspeler nagewezen. Inzonder tijdens het huidig seizoen heeft hij zowel met Ie als jaarduiven en nu met de jonge duiven zich in de kijker gespeeld, venkampioen Kockelkoren is 'n melker die zich niet door de prestaties van zijn ven iaat op hol brengen. Hij wist goed dat zijn vliegers hun beste pijlen verscho- hadden en voor twee jaar zorgde hij voor de vernieuwing van zijn kolonie en menteel plukt hij met de inbreng van Achiel Leus uit Lede de vruchten. verluchting te geven en ach teraan van boven. Een hok mag koud zijn als de vloer maar droog is. Zijn kwekers zitten op de zolder en daar heeft hij het grote voordeel, dat hij vroeg kan kweken en zijn eerste ronde zijn steeds flinke kleppers. Achiel gaat met zijn duiven nooit naar de veearts, maar hij geeft een kuur voor het kweken stal Kockelkoren was mamelijk gevormd met van Verhelst uit cht en Van der Straeten Ukkel Maar voor twee ging hij te rade bij Achiel is uit Lede, een gekend dat het op alle afstan- waarmaakte en dat als lekhok een goede faam iet. Achiel Kockelkoren m terug naar Elversele 10 eieren en die ember-bamissen gin- onmiddellijk naar het jekhok. Het Leus-bloed zijn stem opnieuw cht om naar de kop te gen. Alhoewel Achiel dit ook zijn deel van de te- slag te verwerken ig. Hij begon met 19 tge jongen en kreeg er marathon ieder keer prijs- vloog. Dit jaar kon ze niet mee, omdat haar partner het als weduwnaar goed deed, maar de drie vroe gere seizoenen zorgden ze als weduwduivin voor drie Barcelona vermeldingen. Er zijn weinig fondspecialisten die op een hok een duif hebben, met dergelijk Bar celona palmares. in één dag 8 gekwetst terug thuis. De hoogspannings draden had Achiel nog vooraleer ze geleerd waren met 11 jonge duiven gezet. Hij hield er na de eerste vluchten nog zeven over en die vliegen nu iedere week de pannen van het dak. Streng zifter Om goede prestaties te blij ven behalen is het volgens Achiel noodzakelijk dat de liefhebber op het einde van het seizoen met een streng oor en een nog strengere hand de inventaris op maakt. Bij Kockelkoren blij ven alleen de duiven die zich bestendig als vroege prijsvliegers manifesteren. ikel uitslagen bewijzen, dat zijn duiven rasechte ijsvliegers zijn: 4: 36 oude: 4d: 2 pr: 5, 8 Ijl: 2d: 1e .4:33 duivinnen: 2 d. 2 pr: 12, 14 jaarl: 6d 4 pr.: 27, 30, 37, 44 .4: 38 oude: 3 d. 3 pr. 9, 12, 17 jaarl.: 5 d. 5 pr.: 5, 9, 10, 30 5: 52 oude: 4 d. 3 pr.: 9, 12, 17 jaarl.: 4 d. 3 pr.: 6, 13, 22 .5: 111 jonge: 9 d. 6 pr.: 12, 14, 25, 27, 36, 41; 5: 76 jaarl: 5 d. 5 pr8, 9, 35, 36, 38; 6 jonge: 9 d. 7 pr.: 16. 26, 28, 31, 42, 43, 58 .6: 80 jonge: 9 6 pr.: 16, 21, 28, 29, 33, 39 .6: 65 jaarl.: 4 d. 4 pr. 10, 11, 13, 25 7:252 jonge: 16 d 9 pr.: 9,2123,58,59,69,82,91 1; 7:270 jonge: 11 d. 9 pr.: 2,21, 25,31, 65, 79, 127, 0, 1.7,215 jonge: 13 d 6 pr 41, 64, 75, 78, 104, 106 '•7: 243 jonge: 6d. 4 pr11,18, 33, 100 8. 238 jonge: 6 d 6 pr.: 24, 26, 38, 52, 62, 65 BENO Achiel Kockelkoren voor het hok van zijn jonge duiven, (bvw) Als er voorbeeld geeft Achiel: «Ik begon met 9 we duwnaars en er zullen drie blijven en ook met de jonge duiven zal het dezelfde weg opgaan. Een duif die maar af en toe eens naar de kop vliegt, daar kan men niet op betrouwen en daar bouw ik geen toekomst op. Een zif ten wil zeggen de kop af, want hetgeen voor mij niet goed is, kan ook op een an der hok niet gedijen.» Achiel Kockelkorens vlie gers zittenop een tuinhok. De voornaamste punten om er de duiven gezond op te houden zijn volgens hem een goede circulatie en die verkrijgt hij door vooraan en voor het vliegen en daarmee houdt hij ze ge zond gedurende het ganse vliegseizoen. De Elver- seelse kampioen is ook geen voorstander van met jonge duiven te spelen op de honger. Zij krijgen ge noeg eten om volledig te kunnen uitgroeien. Voor Kockelkoren heeft het weinig of geen belang waar hij zijn duiven gaat inkorven. Voor 4 jaar won hij zelfs een kermisvlucht te Lovende- gem. Dat hij over sterke dui ven beschikt, die alle af standen afkunnen bewees hij met een duivin, die hij drie jaar tereke inkorfde voor Barcelona en die op de Dit seizoen speelde hij hoofdzakelijk te Zele- Huivelde en hij nam er ie dere week zijn deel van de prijzenkoek mee. Maar hij speelde op 4 juli te Tielrode met 4 jonge duiven en hij zette ze alle vier op de uit slag met de 3, 17,25,29 en op 5 augustus won hij te El versele met een jaarling de 1e prijs. Dit seizoen aanziet Achiel als een belangrijk stap. De uitslagen bewijzen dat hij goed zat met het ras vari Achiel Leus uit Lede en via die origine wil hij zijn stam bouwen. Edward Coppens maakte met zijn jonge duiven een goede beurt uit ETAMPES met de 1,3, 42. Guy Veldcman met de 2en Roman-Burms met de 4C plaats stonden op de ereplaatsen. Verschillende hokken kwamen eveneens goed aan hun trekken o.a. Dhuyvetter-De Clercq met de 5, 1167; Georges Macs, 6, 7, 11; Albert Buyst 8 en 13; Willy Van Rumst met de 9.45, 6174 en Antheunis-Van Goethem waren 10"'. Bij de oude duiven de 1° en 8° voor Weduwe Bram; de 2' en 3' voor Marcel De Maere; de 4e en 6r voor Urbain De Maere; de 5' en 1' voor Alois Van Raemdonck. Bij de jaarlingen gingen de beste plaatsen naar Marcel De Maere met de 15. 6 en Urbain De Maere met de 2 en 3. Alois Van Raemdonck was 4'De grote uitblinker bij de duivinnen was Willy Van Rumst met de 1,3,6,7. Urbain De Maere was 2' en 5r; Albert Van Bunder 4'' en Van Vlierberghe 8''. BENO In de Kleine Melker Erembodegem Terjoden een dubbele slag voor Troch Jozef. Prachtig werk eveneens van De Greef A., Steyleman W. en Cardon E. Bij de jaarlingen was het kam- pioenenhok Jef en Mare De Vadder die het haal den van Soufriau, Steyle man, De Clerck en De Breucker. Bloemen voor Wed. Scheertinck D. bij de jonge duiven. Tweede plaats voor Scheerlinck H., Heireman Fr., Van Goetem Gebr. 5, 6 en 7 Marou J. In Heldergem is de zege bij de oude duiven voor De Muyter Fr., Van Bracht en Zn., De Neve C. en Zn., De Leeuw M., De Vadder J.M. Bij de jaarlingen is Meganck M. nummer één voor Van der Auwera R., De Vad der J.M., De Luyckx M., Van Driesche J. Bij de jonge duiven primeert Baeten Frans, Baeten R., Hoebeke, 4 en 5 Verbeke C., Laureys H. legden zich bij dit mees terschap neer. In de Toekomst Aalst is de overwinning voor Beeckman Jos, Willems Adolf, Dierickx Raymond en Van der Vorst Paul, volgen op enkele meters. Bij de jaarlingen wint Van Biesen Louis de vlucht voor Van Nieuwenbergh L., 3 en 4 De Sutter Willy en Van Geit Frans. Bloemen voor Callebaut Roger bij de jonge duiven, De Wolf Frans, Milo Jozef, De Meyst Petrus en Van Den Steen Petrus volgen in zijn spoor. De grootste series waren eveneens voor Callebaut Roger, De Croock A. en Van der Straeten Frans. In Ede Haaltert knap werk van De Troyer Paul, De Coninck E., Van Geert R. en D'Haeseleer Paul. Bij de jaarlingen is de zege eveneens voor De Troyer Paul, die het haalt voor Van Geert Roger 3 en 4, De Boon Geo en Van Impe Johny. Bij de jonge duiven een prachtige eerste plaats voor De Boon Geo, Vonck Alfred 3 en 4, Uyttersprot R. en even eens 5 en 6de plaats voor Laureys Maurits. In het Duifje Lacht te Aalst een prachtige eerste plaats voor Calle baut R., Janssens C. en Arijs F. Bij de jaarlingen zijn de toonaangevers Van Der Bruggen L., Schockaert M, en Van Bussen A. Zeer goede uitslag bij de jongskens voor Klasseman Dierickx A., Cardon Fr. en Zn, Van Goetem X., Bruy- landt Th. en Steenhaut M. In Baardegem beklimt Van De Winckel M. het hoogste ereschavot bij de oude duiven voor Aelbrecht Fr., Van Riet P., Van Damme en Cooreman. Bij de jaar lingen een overwinning voor Buyl A., maar tevens ook mooie ere plaatsen voor De Wolf Fr. met 2 en 4, Van Havert en Van Gerwen Alois. Bij de jonge duiven is de vluchtzege voor Goossens M., Meert J., Dooms P., Van der Straeten A. en Pots Louis zijn de andere vroege prijswinnaars. In Gijsegem is het Ver- meeren M. die de knapste uitslag lukt bij de oude duiven 14 en 5, Van Den Abbeele K., Van Den Abbeele Aug. Bij de jaarlingen is het nie mand minder dan Van den Abbeele Aug. die de eerste plaatsen weg neemt. De lokale dubbeling te St.-Gillis-Waas uit St.-Vincent werd gewonnen door Felix Smits voor Henri Weemaes. Goede rezultaten werden er genoteerd voor De Clercq- Van Keer met de 3C en 13"'. Mevrouw Stroobant kregen ze biezonder goed naar huis met een 3 op 3 of de 4, 7 en 9® prijs. In de kop van de rangschikking stonden ook Maer- tens Robert. Godaert-Laureys, De Wit-Van Bunderen en A. Meynacker. >r- lij Jozef Philips uit Lebbeke primus bij de Ware Dendervallei, (c) et Verbond Dender- Grembcrgen Appels Oudegem ean Becqué niet alleen innaar maar ook de nker en de grote slok- won 11 prijzen van uiven, won de eerste series van drie aange won aan de 37e prijs ie/,c tot 1000 en klokte ijzen in de eerste prijs de 1. 3. 4, 35. 37, 54. 60 was zijn overwicht fan tastisch. Met de 2, 11, 14 kwam Alex Putteman er goed uit en won zijn deel van de series. Dit deed ook Cyriel Abbeloos met 9 prij zen van 15 duiven en de 5 en 18 als vroegste meldingen. Gustaaf Verberckmoes met de 10, 12, 13 won dikke series en dit deed Ward De Wolf ook met de 17 en 23 en ook een mieze tot 500. Vroege duiven voor Clement Blindeman, Jozef De Don der, Jozef Van den Branden, Heirman-Van de Velde. Te Zele - Lokeren - Kalken ging de eerste prijs naar Willy Geltmeyer, maar op de superioreit van Pierre Ver- geylen stond geen maat met drie prijzen in de eerste tien met de 2e, 4e en 10e prijs, maar met zijn eerste twee zette hij zijn eerste en tweede afgegeven duif op de uitslag en meteen was het de eerste serie en de superserie of een varken. Smakelijk te Zele- Heikant. Poppe-Raes kwa men er goed uit met de 3, 16, 19, 26. 27, 34. Gustaaf Antheunis had ook weer zijn deel van de vroege prijzen te beginnen met de 5, 17, 25. Isidoor De Decker won de tweede grote serie met de 7e en 29e prijs, maar had er ook nog de 32e en 50e als vroege duiven bij. Petrus Seymortier en Georges De Wilde hadden ook een duif in de eerste tien en fakteur Roland De Wilde kreeg zijn postduiven bijzonder snel naar huis. Hij wint 6 op 6 prijzen en ook de grote poule en met de 40. 41, 94, 103, 108 de serie van vijf aange duid. Te St. Gillis Dendermonde waren het De Backer en zoon die op kop van de uitslag stonden voor Etienne De Backer, Honore Van Weyenberghe met de 3e en le. Wwe Van den Driessche, Frans Van Stichel, Andre Peeters. Louis Buslot met de 7e en 9e en Frans Cool. Te Zele-Helkant waren Georges en zoon Roels de besten voor Rene Van Roy. Benoit Maes met de 3, 6, 18, 22 kreeg zijn deel van de hespen en Schiettecatte-Van Laere wonnen de zetnum- mer en de serie tot 50 met de 5e en 10e prijs. Te Ovcrmere mikte Roger Heirman in de room en als toemaatje klokte hij ook nog de vierde prijs. Vroege dui ven wonnen ook Jozef Ras- schaert, Albert Van Hecke en Jozef Hillaert. Te Schellebelle-Uitbergen was het Theo De Vleeschou- wer die als winnaar uit de bus kwam voor Andre De Vriese. er ook altijd bij. Julien Roelandt met de 3e en 4e prijs kwam flink aan zijn trekken en Michel Boone. Roger Branteghem, Van Hauwe en zn, Raf Van der Sypt Petrus Librecht, Raf Van de Velde, en zoon waren de melkers met vroege duiven op het hok. Te Berlare Wanzele won Albert Eeckhoudt de vlucht voor Urbain Vermeiren, die 2 en 3 voor zijn rekening nam en verder in de kop zaten Petrus Seymortier, Michel De Rick en uitblin-— ker Frans Sichien met de 6e en 7e. Te Buggenhout-Opwijk was het Frans Peeters die zijn hok met de le en 5e prijs in de kijker speelde, want hij won de eerste series. Pierre Albrecht klokte de 2e en 7e prijs. Georges Verheyden won aan de 3e prijs het geld. Cypriaan Jacobs met de 4e en 10e was ook tevreden en Pierre Van der Schriek, Paul Verheyden en Jozef De Schouwer stonden bij de eerste tien. In het A.B.L.M.O. Verbond ging Jozef De Nul met de grootste brokken lopen met de le en 3e prijs en zijn twee eerst afgegeven duiven was dit een hele brok van de prijzen koek. Vroege ver meldingen waren er voor M. Van Hoey, Philemond Se- gers. Charel De Vos met de 5e en 8e prijs, Octaaf Bosteels, Louis Hermans, Jozef Van Hecke en Frans Van Herreweghe. BENO Bij de jonge duiven gaan de bloemen naar Van Der Jeught Frans, De Smet Frans, Steeman L., De Smet Fr., Luwens J. In Moorsel bij de oude duiven is het een jongsken van Van Der Helst J. die het haalt voor 2 en 4 Van Den Steen A., Callebaut Fr. en Ruisberg R. Bij de jaarlingen vanzelfspre kend nummer een Van Der Helst Jan, Ruis berg R., Spinnette Fr. Fiermans K. en Van der Meersch E. legden zich bij het meesterschap neer. Bij de jonge wist Poddevijn G. de over winning te halen voor Philips P., Cooreman Gebr., De Wolf F., Plas A. en tenslotte Van Der Helst Jan die met deze jonge duif een knal prestatie verricht. In Wieze een zegepraal voor Pieters P. bij de oude. Galle I., De Schrij ver H., De Meersman H. en Tackaert J. geven de toon aan. Bij de jaar lingen wordt het Schoofs F., Galle I., De Coninck B., Van Hout A. en Van Hove P. Bij de jonge is Bosteels lijsttrekker achternagezeten door De Smet G., De Coninck B., De Smet B. en Zn en De Pauw R. In Kerksken nog een eerste prijs voor Van Den Eeckhout O., ditmaal voor Doremont A., Wachteleer R. en De Cooman P. Bij de jaar lingen knap werk van Muylaert H. die Van Poel Fr., Beerens O. en Van den Eeckhout O. geen schijn van kans laat. Bij de jonge duiven bloemen voor De Neve K. 1 en 2. 3 en 4 voor Muylaert C. en Bastiaens R. bezetter er de schoonste ere plaatsen. In Elk zijn Recht te Mere gaat de overwinning van de oude duiven naar de sympathieke man Hof- felinckx Alfons, de an dere ereplaatsen zijn voor Van Boxstael O., Laureys M en Van Nuffel en Zn. Bij de jaarse duiven is het Beerens Gh. die de overwinning behaalt op het kam pioenen hok Laureys M. met 2 en 3, De Smedt H. en Zn. Bij de jonge duiven zijn de bloemen voor Van Boxstael O. voor een sterk spelend Dooms P. met 2 en 7, Stalpaert D., Droesaert Fr. en D'Hondt J. In Lede is de lijsttrek ker bij de oude duiven Govaert Remi die voor de zoveelste maal 4 op 4 haalt, 2 en 4 plaats voor De Sutter Petrus, Van Den Ede H. Bij de jaar lingen is de eerste plaats voor Van den Eede H., De Winne G., De Smet H., Spittaels O. die eveneens vroege duiven klokten. Bij de jonge duiven is de overwinning voor De Clercq Julien, met meters verschil ver sloeg hij er Melcken- beeck Julien, Spittaels Omer, Melckenbeeck Willy eh Tybaert Willy-

De Voorpost | 1979 | | pagina 25