Monten en Van Herck dueleren voor titel ROGER MICHIELS, JOZEF PHILIPS, PETRUS RASSCHAERT, HONORE PROPS EN ANDRE BRACKE: WINNAARS IN DE BELANGSTELLING =4* WASE ZK OVERTUIGEND EINDWINNAAR ROBERT PAUWELS GEHULDIGD IN HERLEVING KLINGE De Graeve, Van Gijseghem, Becqué, De Craecker, Goossens, Van Impe en Cool, zeer knap op Frankrijkvluchten r imiiiimHiiiMii uit Buggenhout, nu ook knop met jonge duiven uit Noxon In het Land van Aalst op Dourdan met de jonge duiven was de overwin ning voor De Graeve Paul 1 en 3, De Meerleer Paul, De Wilde Remi, De Bruyn Octaaf en Wal- graeve Frans. Op Noyon nogmaals één het kampioenenhok Becque Jean 1 en 2, zijn naaste tegenstrevers wa ren Colpaert P. met 3 en 4, De Zwaef Th. en De Wilde Remi. Te St. Denis van het Lokaal Eendracht Sterk was de overwinning bij de jonge duiven voor de sterke presterende Van Gijseghem Octaaf, Stal- paert Jan, Van Langen- hove Paul en Zn. met een 3de en 5de plaats, Van Pet eg hem G., Van De Sande G. De grote serie was voor Van Gijseghem Octaaf. In Elk Zijn Recht te Mere bij de oude duiven was het De Pauw Jozef, D'Hondt Jef en Massez- Minnoodt. Bij de jaar lingen nogmaals De Pauw Jozef met 1 en 3, Van Nuffel en Zn. 2 en 4. Bij de jonge duiven gingen de bloemen naar Goossens Marcel die zijn naaste tegenstrevers ver sloeg. Van Impe E., Kep- pens G. 3 en 4, De Brucker L., Janssens R. De grote series zijn voor Goossens Marcel, Van Impe Eric en Michiels en Zn. In de Toekomst te Aalst zien we op Noyon bij de jonge duiven de over winning voor De Craecker Paul die zijn tegenstander met lengten versloeg 1 en 5 plaats Baeyens Paul, Corthals Albert 3 en 6 en Everaert Kamiel. De serie van twaalf duiven ging naar Raes Remi, tien duiven is voor Pauwels Jean. In Lede tenslotte een prachtoverwinning van Cool Alfons, De Cuyper Aime, Roels Louis, Jan- segers Roger, en Weze- mael Frans handhaafden zich eveneens in de eerste gelederen. De grote series waren voor Van Den Bossche Jean, Piscadoor Frangois en Van Malderen-Merckx. Pierre Albrecht Roger Michiels, Limoges winnaar met jonge duiven te Dendermonde(c) De St. Denis vlucht in het nieuw verbond der Dender streek werd met de jonge duiven gewonnen door Pe trus Rasschaert. voor Frans en zoon Buyst. die ook nog een vroege duif klokten op de 25e plaats. Vroege duiven noteerden we ook voor Mau- rits De Dijcker. Alfons De Cooman, Georges Roels. Dominique Roelandt. Jozef Van den Branden. Frans Schelfaut. Het hok Bovijn kwam er weer flink uit met de 9. 16. 33. 47 en de mieze tot 1000. naast een deel van de series. Gustaaf Eeck- houdt met de 10, 41, 48, 60 had een kwartet vroege prijzen. Roger Impens klok te ook twee vroege, maar Gustaaf en Marcel Antheu- nis met de 19e en 34e draaiden hun twee eerst afgegeven duiven op de bestagier en meteen wonnen ze de zware series. Bij de oude duiven de le en 3e voor het Hok Bovijn. de 2e prijs voor De Vuyst en zn en de 4. 5. 6 voor Achiel Leus. Bij de jaarlingen de le prijs voor Willy Van de Wielle. de 2. 3, 7 voor het hok Bovijn; de 5. 6 voor R. Cool,en de 8. 9. 10 voor Achiel Leus. In de ware Dendervallei won Jozef Philips de St. Denis vlucht voor Adolf Van Boom. Frans Pauwels, Zetel- fabriek De man, Andre Peeters. Kamiel Van den Bossche. Andre Van Coppe- nolle, Frans Cooreman. Ga briel Van Lintbergen en Willy Van Hauwe. In het Schelde- en Durme- verbond zorgde Andre Bracke voor een dubbelslag uit Dourdan met de le en 2e prijs. Achiel De Vos deed het even flink met de 3e en 10e prijs en Roels-Bayens, Mare Van den Eeckhoudt. Andre De Both. Michel Drieghe. Willy Van Dries- sche. en Remi Van Brussel zaten ook in de kop. In het Samenspel Berlare- Wanzele kwam Honoré Props als eerste op de uitslag uit Etampes. Goede resulta ten werden opgetekend voor Henri Van Kerckhove met de 2e en 10e prijs. Clement Bayens met de 4e en 5e prijs. Gilbert Galle met de 8e en 9e prijs en Alfons Van Migerode, Emiel Pletinckx, en Roels-Bayens klasseerden zich in de eerste tien. Die Limoges vlucht voor jonge duiven werd weer een bijzonder zware dobber. Za terdag konden de manden niet en zondag ging men dan toch tot de lossing over, maar zeker niet in de beste omstandigheden, integen deel zouden we durven schrijven. Men nam het eens te meer niet zo nauw. DE vracht was ter plaatse en moest zo rap mogelijk afge laden worden. Op de andere Frankrijk lossingsplaatsen had men meer geduld en dat bleek de goede kijk op de zaken. Want Limoges voor jonge duiven wordt weer een halve ramp. In het lokaal te Dendermonde werden 119 duiven gekorfd en er bereik ten er 21 dezelfde dag hun hok en maandagmiddag zag het er niet naar uit dat de prijzen na twee dagen zullen afgeraken. Een goed resul taat voor Roger Michiels uit Zele die weliswaar om 17.1 u. de tweede aanmeldinj doorgaf, maar op de uitslaj voor Honore Props uit Ledi om 17.02 u. komt. Dus Roger, die dit seizoen weini| meeval had een erkennii voor de kwaliteit van zij! kolonie. Andere liefhebber met vroege aankomsten: Leon Bruylandt (17.43 u.)£ljg Raoul DE Jonckheere (17 4i u., 17.45 u.. 18.11 u.. Dr Vuyst-Rasschaert (17.52 u.ljj Alois Colman (17.55 u.). Ff De Gusseme (17.55 u. Frans De Visscher (17.59 u. Gilbert Galle (18.25 u.). Ho Centralin had de 12. 14, 1 21e aanmelding en dezelfd dag werd er een duifjJ^ aangemeld door Gaston e f Zlots. Pierre Mommens Omer Brondeel, Fred. Vei donck, Benoit Pieters. BEN ditic k I Tip I r 4 J. Iers rop ta Mooie ereplaats voor Herman Sack (Nieuwkerken) Rik Van der Peyl (St. Pauwels) door pech uitgeschakeld Rallycross: een sport die van een meer luxueuse ver sie van de autocross uitgroeide tot de keihardste en meest spectaculaire tak van de automobielsport. Het begon een 8-tal jaar geleden bijna gelijktijdig in Neder land en Groot-Brittannië. Je kon er met een wagen die je nog net van het autokerkhof had kunnen redden, ^rnooi je rondjes meedraaien op voorwaarde dat je de andere deelnemers niet van de baan reed. Dit is echter verleden tijd. Sinds enkele jaren leveren ook Frankrijk, Duitsland, België, Oostenrijk en vooral de Skandinavische lan den een keur aan raspiloten die het de Nederlanders en de Britten alleen maar moeilijker, of zelfs onmoge lijk maken hun reputatie hoog te houden. België is op dit gebied ook niet misdeeld geworden. We hebben ook namen waarmee we in het buitenland kunnen uit pakken. En we hebben circuits waar we trots op kun nen zijn: De Duivelsberg te Opgrimbie- Maasmechelen, de omloop van het Glosso Racing Team te Arendonk en het Mandescircuit te Ingelmun- ster. Op dit laatste terrein was het zondag jl. verzame len geblazen voor de Rallycrossfans. De wedstrijd van zondag telde niet mee voor het Bel gisch Kampioenschap. Dit had voor gevolg dat een aantal toprijders niet op de deelnemerslijst voorkwa men. In de 2'de serie bij de toe- rismewagens hadden de takeldiensten weer hun handen vol. Waaghals Raf De Leersnijder had met zijn Autobianchi al zodanig veel risico's genomen dat het niet langer kon blijven goed gaan. 5 meter rijden op 2 wielen ging nog, doch 20 meter deed hem onvermij delijk op z'n dak belanden. Hetzelfde overkwam streekrennerGino Degrend- le. Tijdens de jacht op Rik Van der Peyl ging hij zoda nig hard te keer dat z'n Mini een koprol in de lucht maakte en neerkwam op z'n neusje, en zo nog 30 cm korter werd dan ie al was. Rik Van der Peyl uit Sint- Pauwels won z'n reeks overtuigend, hetgeen hem uiteraard een mooie tijd op leverde. Nieuwkerkenaar Herman Sack moest met z'n sterke Alfetta de Engels man Graham Strugnell la ten voorgaan. Hoe die En gelse Mini-rijders hun wa gentjes door de bochten loodsen is onvoorstelbaar, dat heeft Herman zelf aan de lijve ondervonden, ook al is de Alfetta de enige wagen met een 50/50 gewichtver deling voor en achter. De 3'de reeks verliep voor de Wase piloten niet zo vlot. Herman Sack eindigde slechts vierde in zijn serie achter de Escort van de Brit Wallis, de Ascona van Pa trick Engelen en de R5 Al pine van Van Lookeren. Rik Van der Peyl die in pole- position was gestart, kon z'n leidersplaats niet lang be houden Na slechts één ronde moest Rik zijn B M W. aan de kant plaat sen met een defecte ver snellingsbak en diende hij het commando over te laten aan de Nederlandse Simca-rijder Bram Van de Weghe Bij de toprijders ging het er ietwat erger aan toe Frangois Monten moest toezien hoe Willy Van Herck de laatste kW's uit zijn Wessex-Escort puurde om kort na de start de leiding te nemen en deze niet meer af te staan. Men had echter niet op Richard Painton ge rekend (weer hij). Hij verde digde z'n derde plaats met zoveel brio dat zijn Mini tus sen de afgedankte auto banden belandde en vuur vatte. De koerscommissaris besliste om deze race te la ten herrijden en zo be haalde Monten toch nog de beste tijd in deze manche. De Internationale finale ging, hoe kan het ook an ders. naar 's lands snelste onderwijzer, Frangois Mon ten voor Marmx De Loddere (VW Golf) en de Nederlan der Cees Kruythof (Ford Escort). Willy Van Herck maakte in laatste instantie nog een stuurfout en ging 180° rond, hetgeen hem au tomatisch op de vierde plaats bracht. Herman Sack kwam net 2 secondjes te kort om de Internationale finale te halen. Herman werd dus 13'de. De Nationale finale werd als sluitstuk van de namiddag een spannend duel tussen de Belgische top: Frangois Monten, Willy Van Herck en Marnix Deloddere. Beide laatsten moesten zich ech ter neerleggen bij de stuur manskunst van Frangois Monten en de power van zip Turbokever. Dit weekend zijn er op Eurocircuit te Val- kenswaard races voor het Eurojrees kampioenschap Een weekje later is de Dui velsberg aan de beurt (tel lend voor het Belgisch kam pioenschap). En nog een weekje later is er voor de laatste maal dit seizoen ral lycross op het Mandescir cuit. UITSLAGEN DT-klasse: 1. John Greasly (Porsche 935) 2. Rik Van Mechgelen (Porsche Kremer) 3 Jacques Aita (Porsche Carrera) Internationale finale: 1. Frangois Monten (VW 1303 Turbo) 2. Marnix Deloddere (VW Golf Turbo) 3. Cees Cruythof (Ford Escort BDA) 4. Willy Van Herck (Ford Escort Wessex) Nationale finale: 1. Frangois Monten C 1303 Turbo) 2. Willy Van Herck (Foi Escort Wessex) 3. Marnix Deloddere (V* Golf Turbo) L 4. Pros. Van den EedL hout (VW 1303) a( 5. Luc Vanackere (BM\fj 2002) 6. Patrick Engelen (O Ascona) 7 Christian Lamböt Golf) Ludo Heiven (F Herman Sack 0 Romeo Alfetta GTV) D. Van INTERNATIONAAL TORNOOI TE G0RINCHEN Het wase team is aldus ongeslagen uit Zusterstad Gorinchem teruggekeerd. De voldoening was groot; vanwege dit rezultaat; maar meer nog vanwege het onaangetaste zelfvertrouwen dat deze ploeg uitstraal de. Er kon inderdaad reden tot neuvers van Wase waren twijfel ingeroepen worden effektief, door snelheid en Een drietal kernspelers wervelende akties. Het konden niet mee want de middenveld klampte sekuur vakantieperiode is nog niet aan en ook bij balverlies liet helemaal ten einde Boven- men de tegenstander niet dien diende de Wase man- hopeloos gaan. Duidelijk is schap voor het eerst de on- gebleken dat de fysiek van miskenbare talenten van de Wase spelers telkens keeper Gerrit Martens te weer in de wedstrijd-einden missen, die naar de Gentse de doorslag gaf, zodat Zwemvereniging is overge- sommige Nederlandse te- lopen. genstanders het op de duur Luk Heynderickx, keeper niet zo leuk meer vonden, van het Wase Reserven- De laatste, hierboven ver team heeft in Gorinchem z'n melde wedstrijd, Merwede - ploegmaats een hart onder Wase, bezat alle ingrediën- de riem gestoken met een ten van een echte finale De onbenspelijke prestatie, ploeg van Merwede bleek Ook de enkele keren dat de inderdaad erg taai om te Wase achterhoede gepas- hanteren. De wedstrijden seerd was. bleef Luk over- werden gespeeld over 2 x eind, als laatste man tussen 10 minuten bruto spel en hetdoelhout. Een totaalsco- de eerste periode van 10 re, over de vier wedstrijden, minuten bleef scoreloos van 26-8, spreekt toch wel Ook in de tweede periode boekdelen bleef het een erg evenwich- Inderdaad 0e aanvalsma- tige en spannende strijd. Nog 5 minuten bleven er te wase Z.K. - De Linge 7- 3 spelen toen een aanval van Gorinchem - Wase Z.K. 2- 5 Wase met een scherp schot De Warande - Wase Z.K.2-11 vanLukVanLandeghemde Merwede - Wase Z.K. 1-3 spanning brak met een eer- ste doelpunt. Merwede kwam evenwel terug, op 1-1Nog twee minuten spel- tijd: Wase nam voorsprong met een knal van Jan Fou- bert: 2-1Nog 30 sekonden te spelen... en weer een doorbraak van de Wase zwaar foutief gestopt en daarna knal: 3-1! En daarna speelde de Wase netjes het balletje rond zo dat Merwede niet de minste kans meer kreeg tot milde ren We vergeten er zowaar de trieste regendag bij, het water viel er bij stralen uit de hemel maar op 't einde brak de zon toch echt door in alle Wase harten. We kijken reeds uit naar 8 september... naar het In ternationaal Tornooi van W.Z.K. met Wassenaar (NL), Wiesbaden (D), Scaldis en W.Z.K... Pé Vanca Schutters Stekene. Voor het feest van de jubilarissen waren alle schutters komen opdagen. Het lokaal van Klinge Herle ving waar Robert Pauwels werd gehuldigd om zijn gouden schuttersloopbaan is biezonder aangepast voor zulk feest. Buiten de drukte in het café, in een aanpalend vertrek, troonde een flink uitgedorste jubila ris met echtgenote en fami lie Een lange stroom vrien den defileerde om geluk wensen en geschenken aan te brengen. De 66- groene (prijs) vogels opl Kalf. In zijn beste jaar li Robert 76 hoge en 85 z gels, met zijn vrienden F Maes en Albert Herdew Sedert 10 jaar is zijn ecli genote ook gegrepen do( de schuttersvirus. Uiteraai 'lic werd Robert ook betrokke in de diverse huldiging! toen ze in 1977 het va Vi «sectorkampioene» tot N< iarr tionale Kampioene schoo j,c Het schieten werd ee 0c Schutters Stekene De heide jubilarissen. (Iv) jarige jubilaris debuteerde "hele familie» hobby tof ers in Herleving gevestigd in de zoon en dochter ook bo kr( Molenstraat bij Lucien en pijl ter hancI nameni. j Schelfaut Uiteraard mu- Het gelegenheidspele itti teerde Robert toen Onder schoot de schieting m $c Ons bij hem thuis aktief zes Het gewoon vr,e™* s werd, om bij de ontbinding peleton «Herleving ta; voor 10 jaren, de oude ran- ook nog met Jozef co gen te vervoegen. De jubila- Broeck en Jean m ris was tweemaal koning, schaert. Zeker een sie Ll een maal in elke vereniging, voor de vierende gild bi Een enige prestatie is wel een verzekering voo TOe het schieten op een wip. voortbestaan van he van de hele too (H-2Z) en 7 gende w,P^h,et^eekvog.

De Voorpost | 1979 | | pagina 26