rs\ r i Geen Europese titelkamp voor Carmeliet y LZV weer sterk in doortochten RAP EN VLUG WINT i Boksen Judoclub Asahi Kwai hervat trainingen EM Alois Carmeliet: «In de bokssport is alles mogelijk» Willy Van Mele zwom Oosterschelde in beide richtingen over VOLLEYBALTORNOOIEN VOOR REKREATIEPLOEGEN EN PROVIN CIALE HERENPLOEGEN TE BAZEL CLEMENT LEYBAERT van 17 augustus tot 30 augustus 28 - 17.8.1979- De Voorpost 6 september 1979 wordt voor Alois Carmeliet niet DE dag. Op het moment dat men normaliter de kontrakten moest ondertekenen voor de Europese titelkamp in Denemarken, kwam het laconisch bericht van mana ger Palle dat kampioen Hansen zijn gordel niet kan verdedigen. Men vond het vanuit de deense hoek niet eens noodzakelijk om een reden op te geven. Voor Alois Carmeliet zeker een tegenvaller, want voor hem was dit a.h.w. een bekroning van zijn streven en de inspanningen en opofferingen, die hij zich reeds vele jaren getroost, zouden met dit titelgevecht, veel meer inhoud krijgen. De reaktie van Alois op die onverwachte wending was •of/zonder nuchter: «In het boksen is alles mo gelijk. Men is maar eerst ze ker over een bepaalde kamp of over een tegen strever als de eerste gongs lag gaat. Ik heb tijdens mijn loopbaan zoveel voorvalle tjes meegemaakt, dat ik ei genlijk niet zo ontgoocheld ben als ik dacht te zijn over de afzegging van Hansen. Ik moet ook naar de reden gissen waarom men vanuit Denemarken plots een an dere koers vaart. Misschien hadden ze in eerste instan tie gedacht dat Carmeliet een gemakkelijk hapje zou zijn en is men na het uit pluizen van m'n palmares tot andere gedachten geko men. Ik, verloor tot hiertoe toch nog maar vijf kampen. We waren daarenboven met alle gestelde voor waarden akkoord. De beurs was niet te hoog en we zou den in geval ik won tegen Hansen, de revanche op nieuw in Denemarken bok sen. Dus van die kant na men ze geen risico. Ik vind het in ieder geval zeer spijtig. Voor mij bete kent het naast een financi eel verlies, een heel andere aanpak van het seizoen. Normaal bokste ik begin september te Buggenhout. Die kamp ben ik nu ook kwijt. Ik zou aan manager Palle een schadeloosstel ling moeten vragen. Nu boks ik mijn eerste kamp in oktober te Lauwe tegen Ba- rabotti. De Italiaan die Fer- nand Roelandts klopte. Om in de kijker te komen zal er niet andes opzitten dan dit jaar enkele tegenstanders in de ogen kijken die boven aan de Europese klassering staan. Dit is nog mijn enige kans om me als challenger op te dringen. Het Hansen-fantasietje is voor mij geen goede zaak. Ik onderbrak mijn verlof om de training op Europees ni veau te brenge en nu komt de aanloop van het seizoen pas in oktober. Maar ja, dat is nu eenmaal de lijdensweg van een bokser, waar onze kerheid feitelijk op de eerste rang komt en daar geraakt mep ook aan gewoon». Beno l- De bestuursmensen van Rap en Vlug (Kastel) pikten er wel het dagje uit voor het organiseren van hun kaats- tomooi. De zon liet zich zondag af en toe zien en het bleef droog. Dat is al een lukse op zichzelf de laatste tijd. Dit weer liet de miniemen en kadettenploegen uit zowat het ganse land naar Kastel afgezakt toe kaatssport van hoog gehalte te leveren. stallatie voor de laatste keer getest. Met een beetje ver- traging starten de schiftin- H gen. Bij de miniemen wint de ploeg van Rap en Vlug met zeven - nul van Buizin gen. Halle moet met zeven - drie cijfers de meerdere er kennen in Naast Tollem- beek verliest met dezelfde cijfers van Fosses-la-Ville. Terzelfdertijd gaan ook de schiftingen bij de kadetten door. De jonge kaatsers van Denderbelle houden de regio- eer heer hoog door met zeven - twee van Bui zingen te winnen. De Kas- telse A-ploeg moet niet voor Denderbelle onderdoen en haalt het met dezelfde cij fers van Blanmont. terwijl Kastel B met zeven - vijf van Halle verliest. Ondertussen tref je overal in Kastel jon gens in kleurige kaatsuitrus- tingen aan. Er zijn er die trainen, of zomaar wat wan delen. Anderen wagen zich aan het negenputten daarbij gesteund door gerouti- Er gebeurt door het jaar niet erg veel in het dorp maar reeds vrijdagavond kon je te Kastel merken dat er iets op til was. Ook de zaterdag was er bedrijvigheid in de Scheldestraat, die zondag het dekor zou vormen voor het jeugd-kaatstornooi Twee terreinen werden klaargestoomd voor dit sportevenement van het zuiverste aliooi. Als je dan weet dat Kastel maar een voorschoot groot is en bijna iedereen er van dichtbij of veraf iets met het kaatsen te maken heeft dan laat de stemming zich ra den. Hoopvol afwachten, met een schietgebedje voor de weermaker. Zondag na de hoogmis poogt een immense bus uit het Walenland zich op het Kerkpleintje te parkeren. Een eerste aanduiding van het tornooi. Ook in de Ple- zantstraat en De Panne staan bussen. Op het ter rein zelf wordt de geluidsin- Kasiel A Sedert 6 augustus zijn de trainingen voor jong en oud weer gestart. Maandag 18.45 uur. trai ning kadetten 20.00 uur: training juniors en seniors (R. Van Aver- maet) Dinsdag 18.45 uur: training miniemen (R. Van Dries- sche) 20.00 uur: training dames (L. Christiaens) Woensdag 18.45 uur: Trai ning kadetten (R. Van Avermaet) 20.00 uur: training juniors en seniors (R. Van Aver maet) Donderdag 18.45 uur: trai ning miniemen (R Van Driessche) 20.00 uur: Training dames (L. Christiaens) Zelfverdediging dames (A. Van Damme) Vrijdag 18.45 uur: training kadetten (RVan Avermaet) 20.00 uur: training juniors en seniors (R. Van Aver maet) Zondag 10.00 uur: training zelfverdediging plusderti gers Willy Van Mele uit Sint-Niklaas, reeds jaar en dag lid van de Wase Zwemkring. zal wellicht zijn naam zien opgenomen worden in het grote boek van de records. Als eerste slaagde hij erin de Oosterschelde in beide richtingen over te zwem men. Willy, die 35 jaar is, bewees reeds eerder zijn rijk talent. Hij behoorde immers tot de ploeg die het Europees rekord vestigde inzake kanaalzwemmen met estafette. Van Mele begon zijn lange tocht zondag te Wemeldinge in Nederland. Van daaruit zwom hij naar Zierikzee en keerde dan terug naar Wemeldinge. Tus sen start en aankomst lagen welgeteld 7 uur en 51 minuten. Het is niet zo eenvoudig de Oosterschelde over te zwemmen? Men heeft er immers zeer sterk af te rekenen met de stroming van het water. Deze stromingen zijn bovendien in dit deel van de Schelde erg veranderlijk. ing let Kaatsclub 15 Denderbelle De Kastelse miniemen neerde negenputten- vrouwen die deze jongens wat graag dat bijna typische Kastelse spel aanleren. Gaan we echter terug naar het tornooi. Bij de miniemen spelen Halle en Buizingen voor de vijfde en zesde plaats. Buizingen wint met vier tegenover zeven. Ook de kadetten van Buizingen spelen voor de vijfde en zesde plaats. Tegen Blan mont. Dit keer verliest Bui zingen met zeven - twee Ze krijgen dus de zesde plaats In de namiddag Rap en Vlug miniemen betwisten de eer ste halve finale tegen Tol- lembeek Ze winnen met zeven - nul. Ook de ploeg uit Fosse-la-Ville wint de halve finale (met 7-6) tegen Naast Met Rap en Vlug te gen Fosses-la-Ville belooft het in deze reeks een span nende finale te worden. Bij de kadetten is de eerste halve finale een eerder on verwachte derby. De Kas telse A-ploeg moet het op nemen tegen hun vrienden van de B-ploeg. Het werd een logische zeven - vijf overwinning voor de A-ploeg De tweede kadetten-halve finale wordt betwist door Denderbelle en Zaterdag was de Lokerse Zwemvereniging aanwezig in Vosselare-Put (Deinze), waar de plaatselijke klub Halle. Belle won met zeven white Star voor de derde maal lange-baanwedstrijden een organiseerde over 1000 en 1500m. Het druilerige weer Dan volgen de finales, waar was njet van aar(j om voj enthoesiasme in het water te edereen met spanning naar Sprjngen, maar de LZV-ers lieten toch opnieuw mooie rvumomon won note^O. uitkijkt. De miniemen van Rap en Vlug behalen een vlotte zeven - twee over winning tegen Fosses la Ville en winnen zo hun tor nooi. Maar ook de kadetten van Rap en Vlug doen dat. Deze strijd, tegen Dender- Leontine Blanckaert beet tegenstanders vlug duidelijk voor LZV de spits af: zij dat zelfs zijn werkzaamhe- zwom de 100m schoolslag den voor de Lokerse Fees veteranen dames uit op de ten zijn snelheid niet had negende plaats, wat haar den afgebot. Als overwin- nog twee punten opleverde naar mocht hij een mooie belle werd echter span- voor het doortochtenklas- schaal in ontvangst nemen, nender. Eindstand 7-6 in sement Daarna kwamen weekend het voordeel van Kastel, twee van haar zoons aar,de ^hMvojy. «te Een kompleet sukses voor start. Rudy van puym _-_wnmman dpzp kepr Rap en Vlug dus en een broeck werd^enderride If^^^eds.^den d00r stimulans om op de mge- 1000m schoolslag benja in de leüerlee kre- slagen weg verder te gaan. mms, en broer Dirk zwom P versch|i|encje kate_ Een echte kermisdag werd ZKh in dezelfde discipline bi) "oo^3500m vóór helle Kastel. Een sportieve de miniemen eveneens op 3°r'^" 'Y° dan. De ploeg va/, Naast de zevende plaats. Voor de ^ds n de eemte bijvoorbeeld, had veertig veteranen heren was er starttereeds in de ee s supporters mee Die van eveneens een schoolslag- ™nm^chMlslaa vol oo de Fosses-la-Ville een dertig- wedstrijd over tOOOm; hier sYecht als dal. Een mooi aantal, als je werd Roger Mestdagh ne- «Mde g1*™* de afstand van deze ge- gende. meenten tot Kastel meetelt, In de dertiende koers was er Nog even vermelden dat voor LZV een eerste po- voor de derde plaats in bei-' diumplaats: Christina Ver- de reeksen bekers voor- vaet eindigde hier tweede, zien waren, geschonken zij het met ruime achter wees hem deze keer naar de tweede plaats. In de 100m vrije slag miniemen meisjes kwamen twee LZV-ers aan de start: Clau- dine Philips werd twaalfde, terwijl Hilde Vervaet op de vijftiende plaats eindigde. Dirk Van Puymbroeck legde in de schoolslagwedstrijd voor miniemen beslag op de elfde plaats. Als laatste kwam dan Nancy Philips aan de beurt: zij werd twin tigste in de 100m school slag miniemen meisjes. Na deze zwemtweedaagse kon LZV opnieuw een mooi bilan opmaken Benevens de podiumplaatsen waren er ook verschillende andere bevredigende resultaten Het doorlochtenseizoen wordt nu twee weken on- liind ■vat ihr derbroken voor de national senioren- en jeugdkamp oenschappen. Op dezel laatste zien we ook de bes e' Lokerse jongeren terui eve Hoge toppen kunnen v^trej hier echter moeilijk ve oe wachten, temeer daar c Lokerse zwemmers me getraind zijn op het dcc tochtenzwemmen. Afwad ten maar wat het wordt, 'jv D.l en Ie -DC door dit weekblad. (jpdl) Na vier jaar inaktiviteit qua organisatie van volleybal- tornooien. pakt Volleybalklub OLTISJ Bazel in het tweede weekend van september uit met twee grootse volleybaltornooien Op zaterdag 8 september vanaf 13 uur komen de rekreatieploegen aan bod. Dit tornooi is bedoeld zo wel voor dames- en herenploegen. met niet- aangesloten spelers Zondag 9 september vanaf 10 uur is het de beurt aan Provinciale Herenploegen meteen een goede voor bereiding op het komende seizoen Telkens wordt er gespeeld op acht terreinen, in en rond het St -Jorisinstituut, Kruibeksestraat (ingang tussen Nr 55 en 57) te Basel. Maximum speelgelegenheid wordt echter gewaarborgd. Voor inlichtingen en inschrijvingen kunnen ploegen terrecht bij Georges Brijs. Kerkstraat. 210,2768 Bazel. Tel 031/74.27 .79 of bij Theo Oste. Wissekerkelaan. 1 H. Bazel. Tel. 031/74.25.78 Inschrijvingen worden verwacht vóór 1 september stand. Rik Mestdagh was de volgende die 111m voorge schoteld kreeg; hij zwom de vrije slagwedstrijd bij de mi niemen, en in de spurt voor de tweede plaats werd hij nipt verslagen door Giles Fraipont van Vilvoorde. Dit was meteen de laatste wedstrijd over 1000m. Dany Van Puymbroeck diende een halve kilometer verder te zwemmen bij de vrije slag voor kadetten; hij werd der tiende. Eddy Van Puym broeck diende door een kwetsuur verstek te laten gaan Te Deinze was er voor de bijna niet getraind heeft Samen met Jan D'Hooghe was hij de enige LZV-er die de grootste afstand diende af te leggen. Jan rustte niet op zijn lauweren van Dein ze, hij eindigde op een mooie vijfde plaats. Bij de veteranen dames haspelde Leontine Blan ckaert 100m schoolslag af en net als de vorige dag eindigde ze op de negende plaats. Dezelfde wedstrijd bij de heren bracht Roger Mestdagh aan de start. Ook hij rangschikte zich op de zelfde plaats ais in Deinze: hij werd negende 24 uur na haar tweede plaats kreeg Christina Vervaet met ster kere tegenstand af te reke nen. Zij behield echter een eerste keer dit jaar een podiumplaats, zij het een wedstrijd voorbehouden trapje lager. Rik Mestdagh aan seniors van 25-34 jaar. daarentegen klom nu op het Jan D'Hooghe. reeds het hoogste schavotje. Hij liet ganse jaar de beste in deze Hans Olbrecht van Strom- leeftijdsgroep, maakte zijn beek niet begaan en ver- Kunstgalerij PALET Fr. Coudensstr. 33 ■9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 UITNODIGING open alle tot 19 uur. tot 12u 30 TOEGANG VRIJ 48943 De tentoonstelling werkdagen van 9 Zondagen van 10 van 15 tot 20 u

De Voorpost | 1979 | | pagina 28