méb plktePg of iT.-JOBFEESTEN KENDEN WEER IEUZESUKSES 10 DE WITTE VINDT DE JUISTE TOETS STREEKN1EUWS Aalst aoverecht uc vuuipusi - 1/ Ö.1979 - 3 afloeipen 'n es na pesies van mèn gewoentje ni, mor azu van toyd tot toyd ne kier eh klein zaogsken spannen es somtès ne kier pleziereg, vindje-dad oeikni?Allei 'tgein da 'k dor na van de weik vernoe men hem, dad es toch ne kier de moeite ver ne kier op t' holen. Verleide weikhem ek er oever geklapt da z'n hier in ons stad verom ne kier 'n ambachtsmèrt gon haven, vanoyges op de mert. Verleide joor hemme ze dad oeik gedoon mor tèn 'n was 't be- lange gie goe weir en reidelèk kaad, meh ne kaa windj die de beste veirneimes van de dielneimers wegbloozden. En dorom ginke ze da van de joor 'n betje vroeger haven, hooin ze gezid. En echt, op 't léste van april kreigen de mensjen die dor verleide joor gestoon en gezeiten en gebeifd hemmen, nen brief van 't stad woorin dat er heer gevraogd wird of da ze verom waan meidoeng. Ze mosten tèn veiren den iesten ogistis heer antwoerd binne stieren want da spel gink deir op de zesentwintjegsten van deis mondj... Mor tot naa toe 'n hemme ze nog gien antwoerd van 't stad gekreigen vér heer te zeggen woor da ze moete stoon en om wad ier of nimmenda- len. En binsjt hem ek hoeiren vertellen da 't zeikes ver ien of twie weiken zot ooitgesteldj werren. Mor tèn zolle ze da toch zeikes wel on die mensjen die heer loten opschroyven hemmen en die heer dor al op verzing hemmen, ne kier meige lote weiten hein! Of es da dor allicht oeik sisteem-paraplie, den ienen op den andere steiken of nor den andere wachten. Mei, wachten en zing zoy den blenjen... Lék as men oeik zelle meige wachten (en afzing) wa dat er goo gebeiren van de wintjermeh de mazoet. Want es da na omdat 't de léste daogen van toyd tot toyd nog ne kier 'n betje weirem es, dat er immer oever geklapt 'n werd. En op 't minesteire zwoyge z' oeik da ze zwie- ten, zonder mazoet... As men t' note wintjer verom 't weir zeilen hemmen gelèk as verleide wintjer, zitte men der goe veiren. Tèn zelle men ons kenne verweiremen meh bieven, peis ek. 'k Hem hoeire zeggen dat de kommersanten die s toeven verkoeipen meh haat of meh koelen, op toyd nie 'n kenne leiveren, gelèk as de mieste mens jen heer al on 't verzing zèn, ver toch ni moeten in de kaa te zitten. En dat er dor tèn nog ander ooit profe- teiren, dad es zeikes hein. 't Schantj dat de proys van 't stoefhaat, allei van dad haat ver in nen oepe- nen heerd te bran nen, op 'n mondj of twie, droy, mier as verdobbeld es. Binnen 'tkért zelle ze nog gon de boeimen ooit annen hof komme pikken ver te ver- brannen of ver te verkoeipen. Al pertank dagge gien boeimen nimmer 'n meigt ooit doeng zonder dagge dad iest gon vraogen hetj on madam de scheipenen zee. Of ge kroygt 'n dikke boet on annen nek! Van den andere kant 'n zojje woorlèk nimmer weiten wa dagge moetj geloeiven: den iene kier schroyve z' in de gazet dat erpekanstgiene petrol nimmer 'n es en den anderen dag es 't er nen anderen die zeit dat er nog mier as genoeg es ver joren en joren. Mor da 't allien de groeite kompanies zèn die hem achterha ven ver den dikke proys kenne van te vraogen.Hoe knupte da na allemol onien? In elk geval, 'k zal toch mor al beginnen meh 'n oeigsken in 'tzoyl t'haven op de bumkes in mennen hof... En vér ne kier oever iet anders te klappen; hejje dad oeik hoeire vertellen oever die moozeplaog in Mos koe? Ja, 't schantj da ze geer verleide mondj ver- geive zaoten van de mooizen. Ze 'n kosten der giene kop on Iroygen en denne fameize mooizevanger ooit da da fabelken van Hanrieln, den dienen es vanoy ges al lank al doeid en do boy, da was in Dosjland.'t Enje rood heit den ieste minister van Risland tèn mor zenne roein telefong gepakt en heit 'n nor de prez- zedent van Ameireka getelefoneird. «Oei-jong, zoy den dienen, as 't ni mier 'n es en as ek a domei kaan eh plezier doeng, 'k zal dor agaa ne kier vér zérge zé...» En. nog gin half ier noding vetrok er eh spesjool vliegmasjiem nor Moskoe. Geer wird eh klein motjen afgelooin en in de motjen zat er... 'n spesjoof ge- drésseirde witte moois. Ze dein geer da mptjen oe- pen, die witte moois wipt dor ooit begintj te piepen en valt on 't loeipen, recht nor de Moskova, meh doezejenden en doezjenden russische mooizen achter heer gat... Lapkoe, die witte moois springt 't woter en in en aal d' ander dor achter... Ze woren ribbedebie! Den ieste minister die had oeik allemol gepierd hooi, vliegt verom nor zenne roein telèfong en beltj nog ne kier nor Ameireka. «Menier de Prez- zedent, zit 'n, zeg, ge zè gralek bedankt zee. lerlèk woor, zekken dingen 'n hem ek nog noeitni gezing. Mor zeg, as ek a nog iene kier iet zol meige vraogen: 'n zojje meh azoei per malheir ginne witte Chineis kenne stieren oeik?»... DOLF Het is netjes en bevat inder daad heel wat nuttige infor matie. De lezers worden aangezet om zelf artikels te schrijven en allerlei we tenswaardigheden over alle soorten en merken van or gels door te spelen aan de redaktie. In het eerste nummer vin den we artikeltjes van de meest uiteenlopende aard. Het is duidelijk nog een tas ten en zoeken naar de juiste toon, maar dat spelen die muzikale lui wel klaar! Zo wordt de orgelfan bv. gewezen op data en uren in onze radioprogramma's, waar elektronisch- en teater- orgel aan bod komen. In de radiotijdschriften wordt het vaak een vruchteloze speurtocht naar de zendu ren van de geliefkoosde muziek. De «Orgeltoets» bevat verder rubriekjes als «For sale» en zijn tegen hanger «Ik zoek me rot» en we vernemen er ook uit, dat er reeds dokumentatie voorhanden is van niet min der dan dertien met name genoemde merken van or gels. Er is een boekbespreking, klubnieuws en de verheu gende boodschap dat er ook een ruim, gezellig en mooi lokaal werd gevonden. Bovendien voor iedereen gemakkelijk te bereiken: het Hotel de la Gare aan het Aalsters Stationsplein. 23 augustus In dat lokaal gaat op don derdag 23 augustus e.k. te 19.30 uur een nieuwe ver gadering door, ditmaal op geluisterd door Hervé Van de Velde, een Lokerse or ganist en tevens orgel- technikus. Naar het schijnt is die man een unicum in het Belgisch orgelwereldje. Op hem heeft de «A.A.O.C.» dan ook een oogje laten vallen om als muziektechnisch adviseur van de Aalsterse, organisten te fungeren. Meteen zou Aalst ook een unieke plaats gaan inne men in de annalen van de moderne orgelmuziek in Vlaanderen, als enige stad met een echte amateursor- gelvereniging. In Lokeren bestaat welis waar ook een klub, maar die is ondergeschikt aan een bepaald lokaal en bijgevolg in hoofdzaak afgestemd op het verteer. Bij de Aalsterse «amateurs» liggen de zaken duidelijk anders: alles is er gericht op de orgelmuziek en de men sen die er van houden. Of ze nu zelf spelen of enkel van meeslepende orgelto nen komen genieten, heeft net zoveel belang. Misschien wordt 23 augus tus 1979 een belangrijke da tum in de nog jonge ge schiedenis van «De Aals terse Amateurs Organisten-Club». Idealis ten als voorzitter Jo DeWitte en zijn voltallige equipe kunnen, in samenwerking met bekwame .mensen als Hervé Van de Velde glan zende perspektieven ope nen voor alle liefhebbers van orgelmuziek van onze stad. Op die avond kan de «Finishing Touch» worden gelegd, een orgelpunt ge plaatst die de klub de no dige impulsen kan geven om suksesvol verder te doen. Wie er nog meer wil van we ten kan inlichtingen beko men: bij Johnny Moons, Aug. Marcelstraat 63 - 9300 Aalst. Tel. 053-21.09.33. Voor het overige: rendez vous volgende donderdag te 19.30 uur in het Hotel de la Gare, Statieplein, 13 te Aalst. C.A.T. jjo De Witte, orgelist maar ook voorzitter van de «Aalsterse Amateur Organisten- Club», tijdens een geslaagd recital in het «Hotel de la Gare». Jo heeft hier blijkbaar 0e juiste toets gevonden, want de talrijke toehoorders luisterden geboeid naar zijn jubtiele spel. jEn dat was nog maar het begin van deze ambitieuze jonge vereniging... C.A.T. 15) piano. 8üp dat ogenblik hadden we UIJU,dye eeds in ons. achterhoofd iran* gehvr,aagd ,W|® ™et :n plannetje om over deze achte .he.' ogel. Plaats- te luisteren, betaalt 100 frank. Daaruit blijkt, dat de klub geen financiële bijbe doelingen heeft want met dit ilsterse amateurs Felix De Sutter, Hervé Van •spelen meesterlijk de Velde, Gunter De Mees iet orgel! ter en....Willy Jacobs. 1 «CThet huis°vandde familie lang omz',n statuten in het 9eld ^i! zij enkel trachten acobs betraden, kekervwe Sla<sdlad Ia<f verschij- haar leden zo goed mogelijk ,nze ogen uit: een piano, f". Dit gebeurde op 21 junr te informeren en te doku- »ee orgels en drie char- H-en meteen kon de v.z.w. mentoren Daar is geld voor mante dames en met lichte ~an a gaan. nodig doch men is vastbes- I fingers de toetsen te beroe- De edenwerving liep van loten het met eigen m.dde- een leien dakje, want amper 'en klaar te spelen en los van h rfama Gilberte en oudste twee maanden later telt de alle hinderlijke bindingen 1 richter Martine (18) spelen ±A O±:<S? fSÜL tt?!" Ze*" rumoerioe ionoste den' waaronder spelende gekozen weg te gaan! he, gezim Michlfne ad «lenden. Van de O—— spelende leden wordt een jaarlijkse bijdrage van 400 nuzikale familie te schrij- Het vrouwelijke ge- leelte dan, want vader Willy acobs houdt het bij keihard yerken, al is hij ieder vrij genblik een vurig fan van ijn muziekminnende da- neemt doch enkel komt om «De Orgeltoets» Het informatie klubinfo, zoals de Aalsterse organis ten hun maandblad be stempelen, mag gezien worden. linds deze eerste kennis- ïaking liep echter in Aalst en vereniging van stapel nder de naam van «De 'Aalsterse Amateur t6)rganisten-Club» v.z.w. en Natuurlijk zaten de Jacob- Ir en er voor iets tussen. liet initiatief voor het oprich ten van deze klub lag bij Jo dê&e Witte, in de orgelmid- irflens vast geen onbekende, aro werd dan ook voorzitter an de kersverse klub, ter- ijjl Johnny Moons het ad- ïinistratief werk opknapt. ,ndere bestuursleden zijn Spel zonder grenzen: en dit in het Osbroekstadion op woensdagnamiddag 19 september 79 te 14 uur. Ingericht door de Oudervereniging voor de Moraal afdeling Den derstreek in samenwerking met de werkgroep Moraal van het Rijksbasisonderwijs te Aalst, voor alle leerlingen ze denleer. ieestdriftige mateurs 1» de hovingen van de Paters Kapucynen aan de tapucienenlaan had afgelopen weekend reeds voor p 10e maal de gekende St. Jobfeesten plaats, bals reeds In de vorige editie vermeid was het Itmaal de bedoeling voldoende geld op te halen jor de bouw van een nieuw parochiaal centrum. gelegenheid van het tweede lustrum had men er tmaal voor gezorgd dat de ingang gratis was. De riene opkomst blijkt echter ongeveer op Jfde peil geweest te zijn als verleden jaar. De Jleke belangstelling In de grote tent, waar de takels plaatsgrepen, is anderzijds wel beter wij St. Jobfeesten wer- 1 trouwens vrijdag- rond zeer goed ingezet let een reuzebelotting, aar zomaar eventjes 2 kaarters aan deel- ien, wat beduidend jt was dan het afgelo- jaar. Het is trouwens Iet te verwonderen als ien weet dat er 15.000 'ank geldprijzen te ver enen waren en dit voor inleg van amper 25 ik. Voor wie het in isseert kunnen v\ tfmelden dat de wed rijd gewonnen werd oor Mevrouw Van der ammen uit Aalst met 738 punten voor de aren Frans Van Gijse- em en Frans De Schep- er. - aterdagavond hadden B inrichters voor een ieuwigheid gezorgd, srmits in de tent de Ziftingen plaats had- an voor de 3de zang- edstrijd van «Levens lede». Onder de 18 hdidaten werden er oor de jury 12 ge- üekteerd om deel te «men aan de finale, die 1 2 september ek. aatsheeft op de ter- Inen van Levensvreug- zelf- Voor de muzi- deomlijsting zorgde de Band, die volgens ensen waarmee wij <en, het op bepaalde enten niet te nauw a met de wetgeving Ne geluidshinder, w de kinderen werden [deSt. Jobfeesten niet ten, vermits zij niet de gelegenheid om allerlei kin alen te doen zoals smijten, enz., zondagnamiddag >n zij eveneens ver- op een voorstelling goochelaar Sar- 1 allerkleinsten zullen oen beetje ont- aold geweest zijn, m6|Mj ontdekten dat de kindermolen, die verle den jaar wel van de partij was, het ditmaal liet afweten. De inrichters hadden nu éénmaal geen geschreven kontakt met de eigenaar afgesloten, zodat deze zijn monde linge belofte niet na kwam. De slotapotheose kwam er dan op zondagavond Dat deze mevrouwen echt geëmancipeerd zijn blijkt genoeg uit de foto. Verscheidene kandidaten waren echt het beluisteren waard. met het orkest The Sonor Band en de zangeres Inge Summerland. Deze avond werd nog beslo ten met een reuze tom bola waarop prachtige prijzen te winnen waren als een kleuren T.V., een draagbaren T.V., enz. Het is pas als men even een kijkje kan nemen in het sekretariaat van deze St. Jobfeesten dat men zich een beeld kan vor men van de inzet en de toewijding van de tal rijke vrijwillige medewer kers. Men is dan ook niet weinig fier dat men er in slaagde vele andere soortgelijke feesten zo als op St. Anna en aan de Arend te overleven. Het huidig bestuur onder de dynamische leiding van de heer Theo Van De rangwedstrijd voor levensvreugd trok veel mensen naar de SL Job-feesten. Gyseghem staat alles- toekomst, zins borg vooreen mooie VEHE Viering 50 jaar A.T.B. de natuurvrienden te Aalst: op 1 september: te 10 uur samenkomst lokaal kafee de klok, Molenstraat 1 Aalst. Vertrek voor ontvangst. Te 10,30 ont vangst door het stadsbestuur op het kasteel Ter Linden, Square J. Geerinckx 2 Aalst, te 11,30 opening tentoonstel ling in het Fabrieksken, Burchtstraat door de Nationale Voorzitter van het Vlaamse Landsgedeelte De Weerdt. Te 13 uur overhandiging nieuwe vlag 50 jaar A.T.B. door de Nationale voorzitter De Weert en daarna eetmaal. Te 17 uur optreden van de volksdangroepen «De vrolijke kring» uit St.-Niklaas en de «Hakketenen» uit Temse in" de stads schouwburg vredeplein Aalst. Inkom gratis voor iedereen. Nadien gezellig samenzijn voor de ingeschreven leden. Deelname in de onkosten: 150 frank per persoon. Inschrij vingen ten laatste op 15 augustus. Óp 2 september te 10 uur wandeling door de stad met verfrissing in kafee te Aalst. Te 13 uur speciale samenkomst voor de bestuursleden met uitnodiging van lokaalhouder. Op 8 september grote belotwedstrijd A.T.B. de Natuur vrienden vooruit 1.500 frank inleg palm. Inleg30 frank aanvang 20 uur in kafee De Klok, Molenstraat 1 Aalst. Natuurwandeling: op 18 augustus 79 brengen de natuur vrienden uit Aalst een bezoek aan het mooie natuurreser vaat «De Blanckaert» te Woumen (Diksmuide). Prijs: 25 frank per persoon. Samenkomst te 8 uur aan kafee de Klok, Molenstraat 1 Aalst. Geleid bezoek vangt aan te 10,30 uur. Bij vochtig weder laarzen meenemen. Het gebeurd allemaal met eigen vervoer. De Natuurvrien den. tee, binnenkoer stadhuis, 2de deur links. Programmawijziging: door ziekte kan Jack Jersey, de Europese Elvis Presly niet optreden tijdens de jaarbeurs. Zijn plaats wordt echter ingenomen door niemand minder dan Peter Koelewijn en zijn Rockets, en dit op 18 augustus om 21 uur. Zondag 19 augustus om 15,30 uur een 2,30 uur durend spektakel met de artiesten van het cirkus Jhonny. Toegang: 30 frank. Kinderen tot 12 jaar, vergezeld van een volwassen persoon: gratis. Bakschieting: in kafé hospitaal, Gasthuisstraat 2 Aalst gaat er op zaterdag 11 augustus om 19 uur een 1e grote bakschieting door. 60 kippen of meer? Er boert wat onder de jeugd van aalst: K.J.M. katholieke jongeren uitde middengroepen wil in Aalst starten met een jongerengroep. De jongeren krijgen de kans om naast ontspannende aktiviteiten ook nog samen te komen om elkaar te vinden in gesprek, sociale inzet en bezinning. Men komt voor het eerst samen op vrijdag 10 augustus te 19,30 uur in Aalst, voor een avondwandeling en volksdans rond het kampvuur op het ravotterrein van de Biekorf. Samenkomst aan de ringlaan te Aalst. Grote bakschieting a.t.b.: op zaterdag 11 augustus 79 in kafee Hospitaal, Hoek Gasthuisstraat 2 te Aalst, Aanvanq: 19 uur. Karnaval 1980 affichewedstrijd: door het Stedelijk Feestkomitee van Aalst wordt een affichewedstrijd inge richt waaraan in totaal voor 20.000 frank prijzen in speciën zijn verbonden. Hef bekroonde ontwerp zal gebruikt wor den als affiche en als motief voor diverse andere publici taire uitgaven betreffende het Karnaval. De ontwerpen moeten ten laatste op 15 oktober 79 worden ingediend. Het deelnemingsreglement en inlichtingen kunnen verkre gen worden op het sekretariaat van het stedelijk feestkomi- M.O.M. De wekelijkse vergaderingen van de zelfhulpgroep «Mens onder mensen», hernemen op woensdag 22 augustus in de lokalen van HAK. (De Pijpesteel, Houtmarkt, 5). M.O.M. richt zich tot mensen met zenuwproblemen, angs ten, stress, enz. Nieuwe belangstellenden kunnen daar rechtstreeks terecht op voornoemde datum om 19,30 uur. Telefonische inlichtingen op de nummer 21.67.77. of 21.92.33. Documentatie is ter inzage in het nieuwe documentatie centrum van HAK, dat voor iedereen vrij toegankelijk is vanaf 16 augustus.

De Voorpost | 1979 | | pagina 3