ff vrij podium te hofstade EEN WEEK FEEST VOOR TIEN JAAR PALLIETER mrnmesm 200 JAAR KAPEL 0.LV HEMELVAART fJÜ iiSUBBgs WACHTDIENSTEN 6 - 17.8.1979 - De Voorpost Op 10 augustus 1979 begon voor de Hofstaadse jeugdklub Pallieter in de Zijp straat de groots opgevatte feestweek voor de viering van de stichting 10 jaar geleden in augustus 1969, een viering die een aanvang nam met een jubelreceptie in het lokaal zelf. De talrijke genodigden werden welkom geheten door de Heer Alfons De Ridder, voorzitter van de raad van beheer. Aanwezig waren onder andere senator Wim Verleysen als vertegenwoordiger van minister Rika De Backer en schepen De Neve, waarnemend burgemeester. Het traditioneel lint voor de opening van de fototentoonstelling werd vervangen door een film. Senator Wim Verleysen mocht op deze originele manier de tentoonstelling openen. (Hugo) Ministeriële vertegenwoor- Tien jaar geleden reeds leden hebben ingezet en mocht de Heer De Ridder zich in de toekomst zullen zich verheugen in een toe- inzetten voor de jeugdwer- spraak bij de officieële ope- king te danken voor hun ning van het jeugdhuis om sympathieke mede- en sa- zijn vooropgestelde werking menwerking toe te lichten, maar het pu- Na dit welkomstwoord had bliek was zeker minder tal- normaal gezien het woord rijk dan het nu het geval moeten gegeven worden was. Na verloop van dit de- aan Dirk Daelemans die als cennium, zo benadrukte de jeugdwoordvoeder de fees voorzitter van de raad van telijkheden had moeten toe- beheer voel ik mij nog lichten. Ook hij had zich spij- steeds jong van hart dank zij tig genoeg voorlopig laten de regelmatige omgang en verontschuldigen om even- de kontakten met de jeug- tueel later op de avond te dige mensen. Tevens komen. Dit laatste is echter maakte hij van de geboden niet gebeurd voor midder- gelegenheid gebruik om ai nacht, maar toen de officiële diegenen die zich in het ver- receptie na het vertrek van digers. senatoren en sche penen, een feest werd, zal er niemand geweest zijn die daar nog aan dacht Hij zou er onder andere op gewe zen hebben dat het doel van Pallieter er voornamelijk in bestaat een soort opvan te vormen voor de leeftijdské- tegorie vanaf 16 jaar die na de Chiro en de Scouts geen enkele eigen ontspan ningsmogelijkheid meer had. Nu is er vanuit deze bewegingen een goede zo genaamde doorstroming. De jeugdclub is in Hofstade bekend en aanvaard ge worden, mede door de voetbalwedstrijden en door de fietstochten die al spoe dig na de start georgani seerd werden. Hoofdzake lijk katoliek geïnspireerd, de club werd immers gesticht door een voormalig onder pastoor van de parochie, staat Pallieter toch open voor iedereen en voor elke mening. Bij afwezigheid van de jeugdwoordvoeder werd het woord verleend aan senator Wim Verleysen. Hij stelt de aktiviteiten van de Hof staadse jeugd ten zeerste op prijs omdat men te doen heeft met groepen van jonge mensen die nog de moed hebben iets voor an deren te betekenen. De se nator ziet in het afstaan van de opbrengst aan de ge handicapten terecht een te ken van idealisme. De stich ting nu zovele jaren geleden is voor hem een daad van geloof in de mens en om dat geloof uit te werken werd de nodige infrastruktuur ter be schikking gesteld als uiting van dat vertrouwen. De pe riode die achter de rug ligt heeft aangetoond dat de hoop niet ijdel is geweest en dat het zeker geen kort stondige en voorbijgaande bevlieging van idealisme is geweest. Om dat te berei ken, aldus senator Verley sen, is volharding en karak tervastheid nodig en om de belangstelling wakker en gaande te houden werd ge zorgd voor de noodzakelijke afwisseling in de werk zaamheden In de jeugd is er niet om de 25 jaar een nieuwe genera tie maar wel om de 5 jaar een nieuwe lichting. Dat vereist een voortdurende inzet om het weer even goed te doen en een nieuw vertrouwen want een nieuwe lichting heeft ook weer haar ideeën, plannen en handelwijze. In dit voort durend herbeginnen vindt ook de beheerraad een grote voldoening. Tien jaar is echter absoluut geen ein de. Het is niet meer dan een tweede generatie. Wim Ver leysen besloot zijn toe spraak met de hoop dat de verantwoordelijken van nu dezelfde ongemeten inzet geven om het jeugdhuis te maken tot een plaats waar men graag een vriend ont moet. Bij de aanvang van de avond toen de genodigden nog niet talrijk aanwezig waren werd er door de ter zake verantwoordelijken naar een schaar en een lint gezocht. Na de diverse toe spraken werd Schepen de Neve vriendelijk verzocht om buiten te gaan en dan bij het terug binnenkomen het lintje door te knippen. Dade lijk daarna werd op de eer ste verdieping de fototen toonstelling geopend die als thema had «Het spelend Kind». Opvallend was wel dat de opnamen die het spe lend kind inderdaad als on derwerp hadden, in de min derheid waren Wel heel mooie zwart-wit opnamen van de kerk, de omgeving en zelfs van ouderlingen. Om het even echter wat het motief van de tentoonstel ling was of moest zijn het was altijd wel de moeite waard om er eens binnen te lopen. Rond half twaalf stoppen enkele motoren en een bromfiets met het geluid van een koffiemolen. Een drietal «easy riders» werd waar schijnlijk zoals muggen aangetrokken door het licht en het geluid en ze stappen af. Met veel leder nog meer spijkers, laarzen, «kogel vrije» gespen aan de broeksriem en kompleet met een oorring komen ze bewust van zichzelf binnen. Wel geen echte zware jon gens al doen ze hun best om die indruk te geven. We liswaar gedragen ze zich behoorlijk maar ze vormen voor de jeugd van hofstade toch geen referentie. Het feest zal nog wel door gegaan zijn tot een flink stuk in de nacht. De ganse avond in zijn geheel de toe spraken, de receptie enz., vormde ontegensprezkelijk een zeer geslaagde inzet van een viering die nog een week lang heeft geduurd met allerhande aktiviteiten en die op zaterdag 18 au gustus wordt afgerond met de grote Jean Monnet Show die om 20 uur begint in de tent die ter gelegenheid van de viering werd opgetrok ken op de spoorwegbed ding. Het mag zeker nog eens worden vermeld dat de gehele opbrengst van deze showavond zal ten goede komen aan Levens vreugde. A.D.B. Senator Wim Verleysen onderstreepte tijdens zijn opening toespraak de inzet en de bereidwilligheid van de leden va jeugdklub Pallieter. (Hugo) heer De Ridder Alfons tijdens zijn openingstoespraak. (Hugo) Een van de hoogtepunten van de voorbije feestweek die door de jeugdclub Pallieter werd georganiseerd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, werd gevormd door het vrij podium dat op zondag 12 augustus 1979 werd gehouden in de feesttent aan de Zijpstraat. Niet lang na het voorziene uur van aanvang om 15.30 u. was het podium reeds bezet door een of andere rock groep. Het is geen kleinigheid om al het materiaal op te stellen maar uiteindelijk gaan ze van start nadat de ganse zaak nog even in de goede balans is gebracht en er eerst nog wat klankkasten worden aangekoppeld. Niet professioneel, maar voor de lol keiharde Rock and Roll, de groep Plastiek ChocopoL (Hugo) 1779 -1979: Zondag a.s. 19 augustus heeft te Hofstade een Openluchtmis plaats te 10 uur 's morgens, ter gelegenheid van het tweehonderdjarig bestaan van de geklasseerde Kapel van Onze Lieve Vrouw Hemel vaart in de Hofstaadse Hoogstraat, die voor de gelegenheid verkeersvrij zal worden gemaakt. De plechtigheid wordt opgeluisterd door het St. Jan Berchmanskoor o.l.v. de heer Jozef Van der Vurst. aan het klavier begeleid door de heer Raes. De muzikanten worden ech ter niet aangekondigd en ze stellen ook zichzelf niet al tijd voor zodat de naam waaronder ze hun muziek brengen hier spijtig genoeg onvermeld dient te blijven. Een gitarist van een van de eerste groepen heeft wel licht de Australische AC/DC ergens aan het werk gezien want hij huppelt ook wat rond over het podium al hoofdschuddend. Niet te veel natuurlijk want anders is het instrument niet zo vlot meer bespeelbaar. De harde rock muziek die ge- Belottersclub «De Landhuisvrienden». De eerste 10 van de juli kaarting zijn: 1Van Limbergen Louis 332 2. De Smet Désiré 328 3. Maesschaick Cécile 314 4. De Pauw Frangois 303 5. Van Hauwermeiren Theo 303 6 Roels Andre 294 7. Herssens Gaby 285 8 Maesschaick Benny 267 9. Maesschaick Maurits 267 10. De Pauw Julien 256 De stand, na 10 kaartingen, ziet er uit als volgt: 1. De Pauw Frangois 2925 2. Rozls Andre 2839 3. De Geyter Henri 2828 4. De Pauw Raymond 2769 5. Van Limbergen Louis 2762 6. Maesschaick Cécile 2759 7. Roggeman Marie-Louise 2735 8 Van Hauwermeiren Theo 2721 9. Grijsolle Mare 2690 10. Van Lippevelde Jean 2672 11. De Pauw Julien 2667 12. Maesschaick Benny 2657 13. De Geyter Herwin 2618 14. Spaens Simone 2605 15. Maesschalk Maurits 2561 16 D'Haese Raphaël 2778 17. Van Hauvermeiren V 2556 18 Renders Gustaaf 2494 19. Van Limbergen Jeanine 2448 20 Van Cauts J. P. 2439 21. De Smet Désirë 2383 22. Herssens Gaby 2325 De voorlaatste clubkaarting gaat door op zaterdag 18 au- gustus om 20 uur in het lokaal «Café 't Landhuis», Korten- hoekstraat46 te Hofstade produceerd wordt is waar schijnlijk minstens zo goed dan hetgeen men op de ra dio en de televisie hoort en ziet. Schijnwerpers verlich ten het podium en het enige wat gelukkig ontbreekt zijr de slierten witte mist of rook die zo dikwijls wordt ge bruikt om een optreden en feeëriek tintje mee te geven. Hetgeen men hoort en men kan moeilijk anders, trouwens daarvoor is de massa volk ook komen op dagenheeft ten minste het voordeel dat het echt wordt gespeeld, ook al is het allemaal zo een beetje het zelfde of lijkt ten minste ta melijk sterk op elkaar. Een groot deel van de nummers zijn instrumentale stukken met af en toe een bekend werkje er tussen door. Deze instrumentale gedeelten geven de indruk dat zij bij het publiek het best overkomen. Het is vanzelfsprekend slechts een indruk maar de zang schijnt enkele muzikanten minder goed af te gaan. De beteke nis van de meestal Engelse woorden gaat trouwens toch totaal verloren Een echt meeleven en echt luis teren van het jonge volk is er voorlopig nog niet helemaal bij. Als de reden daarvoor gelegen is in de omstandig heid dat het (nog?) geen grote namen zijn die men aan het werk ziet, die men kan terugvinden in de di verse hit- en tipparades, dan is dat wel gedeeltelijk ten onrechte. Ook al leest u hier niet de mening van een specialist op het betrokken terrein, toch kan hetgeen ten ge hore gebracht wordt goed de vergelijking doorstaan met datgene wat meer ge vestigde waarden op hun repertorium hebben staan. Nadat de groepen die om zo te zeggen in het voorpro gramma staan van de «gro ten» wier naam op de affi che schreeuwt, hun optre den hebben afgewerkt is het de beurt aan Plastic Choco- pot. Zij zijn meteen de eer sten die zich ten minste kenbaar maken. Ze oogsten reeds applaus van voor ze nog een enkel akkoord hebben aangeslagen. Het zit er zonder twijfel wel voor iets tussen dat de leden van Hofstade zelf zijn, maar hun eerste nummer, «The Bal lad of John and Yoko» van The Beatles, geeft mede door de bekendheid ervan de indruk dat er iets meer inzit dan in de voorgangers Deze laatsten mogen hier echter geenszins een spoor van negatieve kritiek in zien Als «Hey Tonight» van Creedence Clearwater Re vival wordt ingezet en er hier en daar al wat gedanst wordt, moet er ergens iets haperen en in vergelijking met het oorverdovend la waai van even daarvoor valt er een bijna doodse stilte. De hapering wordt echter vrij spoedig verholpen en de overbekende «gouwe ou we» volgen elkaar in een snel tempo op (zouden de auteursrechten die ver schuldigd zijn voor het pu bliekelijk vertolken van deze werken betaald zijn?). Na hun optreden krijgen de muzikanten een zeer gul applaus van hun dorpsge noten. Men kan de mening toegedaan zijn dat Plastic Chocopot toch te goed speelt voor de iet of wat be lachelijke naam die ze zich hebben aangemeten Het klinkt een beetje kinderach tig terwijl hetgeen uit de luidsprekers komt dat be slist niet is. Welke indruk zou het geven als op de ra dio werd aangekondigd dat een plaat van de jongens van de plastieken chocopot werd aangevraagd. Terwijl de bandopnemer en de platendraaiers voor een kwartiertje min of meer ver ademing zorgen zoekt Kas sen en Co voor elke stekker de gepaste opening en als dat voor elkaar gebracht is kunnen ook zij er aan be ginnen. Zij meten zich al min of meer de allures aan van de echt groten die zonder twijfel hun bewondering wegdragen Zo bijvoorbeeld het hanteren van de micro met staander en al. maar in hun voordeel kan toch wor den aangevoerd dat ze het Engels niet aanzien als de alleenzaligmakende taal voor hun harde muziek Want dat het werkelijk hard was zal niemand kunnen ontkennen. Meer dan een snaar moet dan ook sneuve len ten gevolge van de be handeling die ze te verdu ren krijgt. Ongelukkig ge noeg heeft de betrokken gi tarist zoiets niet voorzien en hij moet bij een van zijn voorgangers een nieuw exemplaar gaan vragen. Dat door het gebruik van het Nederlands platvloerse stukken van de tekst, en dat is dan nog eufemistisch uit gedrukt, daardoor ver staanbaar worden moet er op de koop toe bijgenomen worden. «Achiel de stufdebiel» wordt ingezet nadat symbolisch wat gedroogd gras vanaf het podium tussen de me nigte werd geworpen. Het publiek zal de indruk heb ben gehad dat het Achiel was die achter de micro stond. Hoe dan ook, het pu bliek voor dergelijke mani festaties kan zeer veel ver dragen en des te meer wanneer het zich laat gaan met de sfeer in de tent. die sfeer was er, meer m dan de avond van de op ningsreceptie die pla< vond in het lokaal zelf. bepaalde ogenblikk stond men zelfs aan kassa aan te schuiven. Alleen al dit vrij, of als u free podium zou ruim doende zijn geweest om zichzelf het decenniumfe uit te maken De viel werd echter zo opgevat deze namiddag slechts van de hoogtepunten een ganse week was. Zo geweten staat ook de Je Monet show met zes attr< ties uit piste nog op het pi gramma Deze gaat door in de reuze tent en a men soms geneigd om a wanend te zijn als al wordt aangekondigd reuze en groots, deze l« was het woord niet onj rechtvaardigd. Als ze gende zaterdag 18 augi tus opnieuw volzet zal 2 kan Pallieter met reden tr zijn op de voorbije week A.D Huisartsen Woensdag 15 augustus vanaf 8 uur 's morgens en na uur t/m zaterdag 18 augustus om 8 uur 's morgens is heer dokter Walgrave. Gentsesteenweg 26 Aalst. Tel: 21.74.51. Apotekers van zaterdag 18 augustus tot zaterdag 25 augustus 9 iï Apotheker Bovy geraardsbergestraat 204 Aalst. 7 70.14.64 Apoteker Strobbe Vijfhuizen 39 Erpe. Tel: 70.54 91 Apoteker Kelles: Dorp 21 Moorsel, Tel: 21.99.89 Begrafenisondernemers Op woensdag 15 augustus is begrafenisondernemer V beiren, Hogeweg 27 Erembodegem van dienst. 21.73.18 Nemen vakantie vanaf: zondag 28 oktober t/m zondag 4 november Dr. Boeyke St Annalaan 57. Tel.: 21.34.22

De Voorpost | 1979 | | pagina 6