Omnisportdag te Gijzegem VOLLEYBALTORNOOI TE AAIGEM REIZENDE TENTOONSTELLING: KINDEREN WILLEN SPELEN IN DE STA Chirofeest te Gijzegem STREEK NIEUWS Herdersera FILM VAN DE WEEK: FEDORA 8 - 17.8.1979 - De Voorpost Voor Gijzegem op gebied van Wijksportraden «de» pilootgemeente, wordt zondag 9 september de dag der waarheid. De zeer aktieve wijksportraad met aan het hoofd duivel-doet-al, voorzitter sekretaris, verslaggever Norbert Van Cauter («ge zult er U nog op kreveren», zegt zijn vrouw) en ondervoorzitter Surmont - de heer Buyl is onder de wapens - wordt een Omnisportdag georganiseerd voor mensen van 7 tot 77 jaar... Dit alles gaat door in het de laatste periode nogal in het nieuws gekomen Sport- en Rekreatiecentrum te Gij zegem, de vroegere «Kerelsburcht» van de Oblaten. Eerst werd gedacht aan een «Penaltybokaal» doch die gedachte liet men varen als te eenzijdig en als liever in te richten in groter verband. Ook wielersport komt er niet aan zijn trekken daar de no dige infrastruktuur (voorlo pig) ontbreekt. Wat men er wel doet is bak- schieten, volleybal, basket bal, vogelpik, gerrebollen, kegel- en rtngwerpen. ten hele waaier interessante en boeiende volksspelen waaraan iedereen kan deelnemen met kans op slagen. Kwamen de wijk sportraden in de stad zelf eerder moeilijk tot stand, op de buiten was het normaliter een makkelijk kraambed. Ook te Gijzegem met dan vooral Ronald Buyl, onder voorzitter van het Sportko- mitee. Medewerkers wer den uitgenodigd, vergade ringen gehouden, statuten, ontworpen, besproken, ge wijzigd en uiteindelijk aan vaard door het Uitvoerend Komitee. Leden Leden van de Gijzegemse Wijksportraad zijn momen teel: Wielerklubs «Uiltjesvrien den» en «Melisvrienden» Voetbalklubs «VK D'Hondt», «VK Royal Spor tief» en «FC Wilskracht» Wandelklub «De Haeleydt- vrienden» Kaatsklub Gijzegem Jeugdklub «Jome» Sportgroep «Dinamica» Rekreatieve Volleybalklub Gijzegem Er zijn te weinig mensen van Erpe-Mere die weten dat hun gemeente een volleybalploeg rijk is. Aai gem is er de thuisgemeente van. Regelmatig worden in de schaduw van de kerktoren mooie wedstrijden gespeeld.... voor een te klein publiek. De volleyploeg van Aai gem wil dit stilzwijgen dat rond hun ploeg heerst doorbreken. Wellicht is de behoefte aan een overdekt terrein de grote reden hiervoor. Motocrossklub «Standing tennisklub Gijzegem Biljartklub Gijzegem Drie scholen: St Vincentius, de gemeentelijke jongens school en de rijkslagere school. Spelregels In de Omnisportdag worden dus verscheidene discipli nes beoefend en dit op een wijze dat ze voor eenieder toegankelijk zijn. Men komt binnen vanaf 13 uur, koopt een kaart die recht geeft op vijf pogingen bij ieder spel (de kaart kost 50 fr maar men kan zo vaak 5 pogingen doen als men zich kaarten aanschaft) en begint dan maar aan het spel naar keuze. Om in de klassering te worden opge nomen is wel vereist mee te doen in elke discipline. Bij ieder spel zijn respektie- velijk 5, 3 of 1 punt te ver dienen en via een bord met tussenstanden wordt ge tracht er de spanning in te houden. Eventuele winsten worden gebruikt ten bate van aangesloten sportklubs om noden te helpen lenin gen. Een lokale sponsor zal er voor zorgen dat qua stan ding de naturaprijzen op ni veau zijn. Verder zijn er prij zen van het stadsbestuur, BLOSO en van de Wijksport raad zelf. Er zijn drie groepen: kinde ren (tot 14 jaar), mannen vanaf 15 jaar en vrouwen vanaf 15 jaar. Fit-O-Meter: Unicum In september zullen de sportklubs dan ook te Gij zegem kunnen beschikken over een fit-o-meter de eer ste in de provincie die ge schikt is zowel voor minder-validen als voor va liden. Een unicum dus. De Wijksportraad zal er voor ijveren dat deze in stallaties niet, zoals he laas elders wel eens ge beurt, aan vernielzucht en vandalenstreken ten prooi vallen. Voor een aangename na middag kan u dus zeker te Gijzegem terecht! LH Reeds geruime tijd speelt Ajax-Aaigem de gelijk volleyop hun ter rein échter de parochie kerk van die deelge meente van Erpe-Mere. En toch is er een obsta kel naar een meer suc cesrijk kompetitiesei zoen. Wie heden ten dage in volleybalkringen wil meedingen naar een titel moet zeker en vast be schikken over een over dekte (laat staan ver warmde) ruimte. Ajax- Aaigem kan niet op dergelijke infrastruktuur bogen. En dus hebben spelers en supporters sinds twee jaar het woord «degradatie» leren schrijven. En alhoewel hun gemeente in elke alfabetische lijst der Bel gische gemeenten op de eerste plaats staat, zal voor onze volleyballers hier niet eerst gezorgd worden. Wil Ajax over dekt spelen, dan zullen ze moeten trachten een plaatsje te bemachtigen in de overdekte zaal in het Kerkstraatje te Mere die (hoe je het ook noemen wil) eigenlijk gebouwd werd voor de basketters van Erpe- Mere. Wil Ajax-Aaigem geen Ajax-Erpe-Mere worden, dan wordt dat wellicht hun dood. Een andere formulering voor de noodzakelijke ver huis. Allemaal goed en wel, maar Ajax laat in geen geval zijn pluimen han gen. Dit weekeinde rich ten deze sportieve men sen een volleytomooi in. Het vierde in de rij. Zes streekploegen zullen het tegen elkaar opnemen. Het zijnDenderhoutem, Borsbeke, Hofstade, Hil- legem, Steenhuize en gastheer Aaigem zelf. De ganse dag zal op het vertrouwde achter-de- kerk-plein gespeeld wor den voor de schiftingen. Tegen 17 uur zal dan de finale gespeeld worden. En natuurlijk hoopt Ajax- Aaigem daar mogen bij te zijn. Het is hen in elk geval van harte gegund. Want Ajax hoopt einde lijk eens heel veel volk rond zijn terrein te zien staan. Een nieuwe poging om de basket- en volley- balsport uit de vergeet hoek van Erpe-Mere te halen. Afwezige spor- ievelingen hebben dus meer dan ongelijk. Volleybalwedstrijd, sportieve aktiviteit tijdens de chirofeesten. (Hugo) Fietsen op rollen, wel gemakkelijk, van op afstand bekeken! (Hugo) Belotten: op zaterdag 18 augustus in café St-Antonius vanaf 20 uur. Centrumfeesten: Vrijdag 17 augustus: reuze-belotting te 20 uur met 3000 fr. vooruit Waardevolle naturaprijzen? Beker voor de eer ste. Zaterdag 18: officiële opening te 30 uur door de Kon. Harmonie. Daarna Dans- en Showavond met als vedetten Ben Cramer en Samantha Zondag 19: vanaf 12 uur Gezinsmaaltijden Te 15 uur «Superman». Optreden van poppenteater «'t Ajuintje». Te 19 uur dansavond en gezellig samenzijn met het orkest «Flashback United» Maandag 20: te 14 30 uur feestnamiddag voor gepensio neerden met «The Musical Friends» Harmonie: Zaterdag 18: naar de Centrumfeesten. Start aan 't lokaal te 19 uur Zondag 19 uur: naar Muziekfestival Melle-Vogelhoek. Start te 14.30 uur Zaterdag 25: naar de SK-Feesten. Start te 15.45 uur. Optreden in de kantien. Zondag 26: naar Calais met drie cars. Prijs 225 fr. Vertrek te 9 uur. Jeugdsolisten: Tijdens het tornooi traden onze jeugdso- listen te Gent op. Gert Coppens (11 j.) behaalde de 1e prijs met grote onderscheiding (91 op trompet: Pol Coppens (14 j) de eerste prijs met 85 op klarinet; Jos De Brucker (18 j.) de 1e prijs met onderscheiding (84,5 op klarinet en Bart Coppens (19 j.) 1e prijs met 83 op trompet. Van harte gefeliciteerd! Majorette n Onze majoretten die deelnamen aan «Ie Grand Prix du Pays Noir» te Marcinelle behaalden de eerste prijs met gans de groep, de eerste prijs met Karine Arts, de eerste prijs tamboer-majoors met Gerda Cami en vanzelfspre kend ging de algemene prijs eveneens naar onze meisjes. Proficiat. Provinciale Kampioenen Te Oordegem werderrHilde en Kris Provinciaal kampioen. Gerda en Karine verdienden alleszins beter. Knokke-Heist Wegens het afsterven van Alfons Arts, beschermlid van de har monie, vader van bestuursleden Gustaaf en Denise en van de muzikanten Oscar en Maurits, Grootvader van hoofdmajorette Karine, kon deelname aan de wedstrijd te Knokke-Heist niet doorgaan. Kermis Ter gelegenheid van Achterstraatkermis was er bij Paul Verhae- gen op vrijdag een grote belotting met 1500 fr. vooruit. Op zater dag was er het gebruikelijk optreden van de lokale Harmonie en werden er, ten voordele van de autocrossklub «Gouden Stunt Team» mosselen met bruin brood gegeten. Dit eveneens verle den zondag. Gepensioneerden: Tijdens de Aalsterse jaarbeurs is er een speciale namiddag voor zien voor gepensioneerden en minder-validen en dit op woens dag 22 te 14 uur in de Keizershallen. Jan Theys en de vedetten uit «de tijd van toen» kan U er aan het werk zien. Gratis toegang, twee gratis konsumpties en een gratis lot voor de tombola. Met eigen middelen naar Aalst Op vrijdag 17 augustus te 20 u. in de turnzaal van de Meisjesschool op het dorp te Hofstade heeft de vooropening plaats. Eveneens op zaterdag 18 augustus van 17 tot 22 u. en zondag 19 augustus van 10 tot 12 en van 15 tot 22 u. en op maandag 20 augustus vanaf 16 u. Op maandag 20 augustus is er te 15 u. een spelprogramma voor de kinderen. STREEKNIEUWS Erembodegem 11 DE BOEKEN-, BLOEMEN PLATENBEURS EN TENTOONSTELLING VAN SCHILDERIJEN: EREMBODEGEM KWB-reizen Op zaterdag 25 augustus trekt de KWB op aanvraag naar Parijs om er deze wereldstad bij dag en bij nacht eens te bezichtigen. Op het programma geleid bezoek aan het 'Ile de la Cité' met de Notre Dame. Rondrit door het hart van Parijs: langs het stadhuis, de rue de Rivoli, het Louvre, de Tuileries. de Champs Elysées, de Are de Triomphe. langs het Palis de Chaillot naar de Champs de Mars. Daar heeft men de gelegenheid de Eiffeltoren te bestijgen. 's Avonds naar Montmartre met bezoek aan het Sacre Coeur. de typische Place du Tertre en het drukke nachtleven om de Place Pigalle. Prijs: 430 fr. 50 fr. fooi voor de chauffeur. Kinderen slechts 380 fr. 50 fr. Vertrek om 7 u. aan de kerk. Inschrijvingen bij de reisleider: Pereboom Paul, Ijzeren- wegstraat 37, Erembodegem. Tel. 053/77.93.44. KSC-Denders treek Op zaterdag 18 augustus kunnen de wielertoeristen zich vanaf 12 u. aanmelden in Café De Pelecijn, Merehoek 14 te Hillegem voor de start om 13 u. van de fietstocht Slepers. Afstand 96 km. Op zondag 19 augustus de 12e fietstocht Maurits Meuleman, een eigen inrichting. Inschrijvingen hiervoor vanaf 8.30 u. in café Mia, Ninovestraat 14 te Haaltert (Terjoden). De start is voorzien om 9.30 u. Afstand 95 km. Uitstap naar Brugge Op maandag 27 augustus organiseert de BSP Nieuwerker- ken een uitstap naar Brugge. De deelnemers van de verschillende deelgemeenten worden op bepaalde stop plaatsen opgehaald en teruggebracht. Voor Nieuwerkerken geldt: Edixvelde: aan de kerk - Dorpsplein: aan de kerk - Dries: firma Huylebroeck - Hoek Verenigde Natiënstraat - Restert - Maal: aan de kapel - en tenslotte Laar: aan de kapel. Vertrekuur: 8.15 u. Het algemeen verzamelpunt is Parking Pontstraat Aalst. Het gezamelijk vertrek is te 9 u. De tussenkomst in de onkosten bedraagt 100 fr. per deelnemer. Wie uiterlijk 20 augustus niet is ingeschreven, kan niet mee. Tentoonstelling In de Openbare Bibliotheek Sint-Jozef te Niuewerkerken, gaat op zaterdag 15, zondag 16 en maandag 17 september van 10 tot 12 u. en van 14 tot 20 u. een tentoonstelling door. Dit met schilderwerken van David De Smet en Raymond Hofman. Opening op vrijdag 14 september te 20 u. Organisatie: Liniaal. Pony en paardenkoersen Op zaterdag 18 augustus is het weer zover! Te 14.30 u. start men de 20 wedstrijden en dit op het terrein in de Laarstraat te Nieuwerkerken. Dat dit terug een grote pony- en paardenkoers zal zijn, spreekt vanzelf. Het Oostvlaams pony Verbond werkt hieraan mee. Kortom voor 3 uur sport- sfeer en sensatie in vlucht- en drafkoersen moet men op 18 augustus te Nieuwerkerken zijn!! Roger Fleurinck nieuwe voorzitter FC Edixvelde Gedurende 10 jaar heeft de heer Jozef De Spiegeleer, als voorzitter van FC Edixvelde zijn werk heel goed gedaan en de ploeg in goede banen geleid. Onlangs nam hij afscheid van de klub na het bewijzen van vele diensten. Als nieuwe opvolger werd de heer Roger Fleurinck aangeduid en men kan eveneens erbij voegen dat ook dit een goede keuze is. DE nieuwe voorzitter die een der medstichters van deze voetbalklub was. is al even dynamisch als zijn voorganger. In het kader van haar aktie «kinderen willen spelen in de stad» nam de Koning Boudewijn-stihting twee in itiatieven. Een monografie met achtergrond en tips om meer en betere speelruimte voor het kind te scheppen, werd vorige week reeds in deze kolommen besproken Deze keer willen we het hebben over de reizende tentoonstelling rond dat zelfde tema, die gratis kan aangevraagd worden door wie dat maar wil. In tegenstelling tot de mo nografie hebben we de ten toonstelling zelf nog niet kunnen bekijken en kunnen we dus geen persoonlijke appreciatie uittikken. Laten we derhalve de «doorgaans welingelichte bron» die de Koning Boudewijnstichting in dit geval toch is, zelf aan het woord. «De reizende tentoonstel ling» bestaat uit 46 panelen van 2,15 m bij 1,15 m; twee makettes. 1 audiovisuele montage van ongeeer der tien minutenen 1 diamon tage (ongeeer tachtig dia's) met alle verdere benodigd heden. Deze tentoonstellin komt best tot haar recht in een ruimte van tenminste 180 m2. Ze kan op verschil lende manieren opgesteld worden: langs de muren, in een dubbele rij... Daglicht is voldoende, een speciale belichting is niet nodig. De volledige oppervlakte van de panelen is gevuld met foto's tekeningen of tekst. Op de panelen worden de volgende tema's behan deld: de situatie van de kinde ren in een stad, welke zijn hun behoeften, over welke vrijheio beschikken ze....? de kinderen in hun wo ning, een eigen kamer voor het kind. in de wijk: speelruimte, kinderbibliotheek, ludo- theek... in de natuur: de groen- tentuin, de kinderboerde rij... de situatie van de kinde ren in het verkeer en op de school oude stadswijken aan passen voor spelende kin deren de veiligheid op speelter reinen begeleiding van de kin deren. het recht van de kinderen om mee te beslissen over alles wat het aanbelangt. De makettes geven een woonerf en een kreaieve speelplaats weer. De au diovisuele montage belicht de veranderingen in het ge drag en de wijzigende speelmogelijkheden van de kinderen die van de stads rand naar de stadskern doordringen. De diamontage toont een aantal buitenlandse realisa tie (Denemarken, Duits land, en Groot-Brittanië) i.v.m. het onderwerp.» Gebruik is gratis en dient schriftelijk aangevraagd t worden bij: Koning Boude wijnstichting, Warmoesberg 57, 1000 Brussel. De ontleners zorgen zelf voor de promotie van de tentoonstelling in hun ge meente. Wel stelt de Stich ting affiches ter beschik king Transport gebeurt kos teloos door de Stichting en ook voor de opstelling kan trht ivir een beroep op haar gedaa worden. Bijkomende inlichtingerL Anne Mie Draye (tel. 02>Oe< 219.30.70 toestel 1573). I Geef uw streekkrant eei5 seintje wanneer de ter toonstelling op uw initiatii >dsi naar alst, Erpe-Mere Lede komt... P nt t tr na Tranfers FC Edixvelde Ede: bij Ede haalde men Danny Verbestel weg. E. Nieuwerkerken: nam men Eddy Roeland en Eric DE Coeyere. Mere: daar kwamen Danny en Marc Rotters over. Denderhoutem: daar haalde men Noël Kiekens weg. E. Aalst: nam men Ignace Verhegge weg. Eendracht Nieuwerkerken Deze klub die vorig seizoen zakte uit 1ste provinciaal naar 2de provinciaal zal zeker niet bij de pakken blijven zitten en het ziet er naar uit dat zij het dit seizoen «uitstekend» zullen doen. De twee eerste oefenmatchen (op verplaatsing) werden uitstekend gespeeld. Resultaat: Terjoden - Eendracht: 2-7. S.K. Aalst - Eendracht: 2-2. Men kan er ook aan toevoegen dat voor de Beker van de Denderstreek de «juniors van Nieuwerkerken» mochten spelen. Op 4 augustus Smetlede-Eendracht (juniors) 3-1. Op 12 augustus Eendracht-Hillegem (juniors) 1-1. Proficiat jongens! Eendracht werfde De Boeck en Wellekens van Eendracht Aalst aan. Van Mere: kocht men Arijs en van Welle: Praet. Verlieten de klub: Schouppe: naar S.K. Aalst. Muylaert: speler-trainer van Burst. De Wolf: ging naar Lede. Praet: naar Welle, Roeland Eddy en De Coyere: naar Edixvelde. Caigneau: naar Ede. De speler-trainer blijft Paul Janssens. Evenals vorige week pakken onze Aalsterse biosko- pen deze week uit met drie nieuwe produkties. In het Feestpaleis is de film «Ashanti» aan een week ver lenging toe en wordt daar de suksesrijke film «Co ming home» opgevolgd door «Geheim Bermuda driehoek» van regisseur René Cordona. Van het ge heimzinnig gebied tussen Bermuda Puerto Rico en Florida, de roemruchte «Bermudadriehoek» zeggen sommigen dat het door machtige krachten wordt be heerst, krachten die hun oorsprong vinden in een ver der gevorderde beschaving op het verzonken continent Atlantis Het verhaal gaat dat in dit gebied sinds fzigt tientallen jaren vele schepen en vliegtuigen op on verklaarbare wijze verdwenen zijn. Wetenschappe lijk weet men dat hier het magnetisch krachtveld van de aarde het meest onstabiel is, waardoor de kom pasnaalden met een regelmaat van een klok ver keerd of in het geheel niet reageren. Oorzaak van de afwijking van de kompasnaalden is onder andere de aanwezigheid van steeds grotere hoeveelheden ijzer of nikkel. Regisseur René Cordona zou niet de eerste over dat onderwerp het «geheim» ter onzer intentie, eens uit de doeken doen. Het is echter een onbeholpen en klungelig werkstuk geworden. De ar geloze toeschouwer en vooral diegenen die op de titel afkwamen, zijn aardig bij de neus genomen. Natuurlijk gaat men scheep op één of ander luxe- schip waarvan de opvarenden een heterogene kliek P® vormen Natuurlijk doorkruist men netjes de zee van de driehoek. Men stevent op eksploratietocht naar een gezonken stad waarbij één na één passagiers en Ker bemanningsleden beginnen te verdwijnen Van deze ekspeditie, meegesleurd in ontelbarei avonturen, verwacht men een antwoord of een ver- pre klaarbare uitleg omtrent het fenomeen. Maar René Cordona laat die achterwege. Zelfs een pseudo- wetenschappelijke oplossing blijft uit. Het Bermuda geheim werd hier herleid tot een banale «duivels- len film», waarbij hoogstend enkele griezelfreaks aan igat hun trekken zullen komen, 'de i We gaan hier niet meer woorden over deze film ver- idge spillen die zeker niet het bekijken waard is. De Pa- i te lace in de Schoolstraat daarentegen biedt ons een |riSc beter programma deze week, er staan daar twee nieuwe films op het programma. De film die zeker de jeugd zal in de smaak vallen is de Robert Stigwood produktie «Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club h( Band» na zijn drie suksessen «Jezus Christ Super- star», «Tommy» en «Saturday night fever» kende fer eerst genoemde film niet zo'n denderend sukses. Het betreft een scenario zonder gesproken dialoog, maar met negenentwintig songs die in een letterlijk suikertaartendekor ten gehore worden gebracht door Peter Frampton, The Beegees en Paul Nicholas Een film aan te raden voor disco-fans. Voor de echte filmliefhebbers raden we tenzeerste de film «Fedora» aan. van mijn collega's filmkritici mocht ik niets dan goed over deze film horen ikzelf heb niet de kans gehad om de film reeds te bekijken, hetgeen ik zeker nietzal'nalatenvannujtedoen p tgs beg 21 s:ie gal K< mei spt onl Sent të irr 'elf Ie hi ■me 1

De Voorpost | 1979 | | pagina 8