s DE JEAN MONET-SHOW Expo te Hofstade D.F. Hofstade: spelnamiddag i 'ÏM. 10 - 24.8.1979 - De Voorpost Op zaterdag 18 augustus 1979 vond In de tent In de Zijpstraat de Jean Monetshow plaats als afsluiting van de feestweek die door de Hofstaadse Jeugdklub Pallieter werd op touw gezet voor de viering van haar 10-jarig bestaan. Het entoesiasme dat alle vorige aktiviteiten van de feestweek had gekenmerkt liet vermoeden dat ook voor de Jean Monet-show de grote tent amper groot genoeg zou zijn. Het optimisme van de zijde van de organizatoren is echter toch een beetje voorbarig geweest want de grote toeloop die er geweest was tijdens de opening van de feestelijkheden en tijdens het Vrij Podium was er deze maal niet meer bij. De aanvang van de Show was gepland om 20 uur, maar op dat tijdstip echter was er nog bijna geen publiek in de zaal. Enkele personen hadden wel Voor een huisgezin met nog hun verklaring voor het maar 2 kinderen, zo zij een gebrek aan belangstelling, huisvrouw wier mening des- Zij wezen er niet ten onrech- betreffend werd gevraagd, te op dat de inkomprijs wat komt dat al dadelijk neer op aan de hoge kant was 600 fr. en dan heeft men genomen namelijk 150 ff. gedurende de avond nog niets gedronken. Daarbij komt ook nog dat er tegelijk in Aalst zelf de Jaarbeurs was waar een inkom van 30 fr. werd gevraagd en daarvoor kon er verkochte toegangskaarten liggen. Het orkest speelt dan maar drie kwartier als inleiding terwijl men ondertussen blijft hopen dat er alsnog wat volk aan de kassa zal voorbij komen. Als het na 21 uur gratis naar een stilaan 9 uur geworden show worden gekeken. Ten moet men er dan toch aan slotte was er in Hofstade zelf beginnen. Na 21 uur is er op die avond een grote toch niemand meer te ver tentoonstelling van boeken, wachten, platen, bloementapijt enz... Eens de show echter goed Al deze omstandigheden begonnen wordt al vlug samen en wellicht nog ande- bewezen dat men niet nood- re zijn er waarschijnlijk de zakelijk met een grote oorzaak van geweest dat het menigte moet zijn om plezier publiek niet zo talrijk is te kunnen maken. Dat er komen opdagen als men had toch gelachen wordt daar verwacht. Op het einde van de avond bleef aan de kassa nog een meer dan tien centimeter hoge stapel niet- zorgde «Professor» Sarkos voor. Het is een humorist, illusionist en goochelaar. Hij doet alles traag en geeft veel Op de grote Jean Monet-show werd meer volk verwacht dan aanwezig. (Hugo) Een beeld van de kapel van Q.LVrouw aan de Hoogstraat te Hofstade. (Hugo) toentertijd zeer scherpe tan den hebben. De archeolo gische vondst stamt waar schijnlijk ergens uit het midden van het pre-Coburg tijdperk en werd gevonden in de kruidtuinlaan te Broeksele. Zo noemde men die plaats in de tijd toen nog vele exemplaren van de led Schuttersmaatschappij .Volkshuis. Blckteslraat Hofstade op 5ïdJ"ïSSuSwMpia«t« zondag26 augustus 1979. Begin 15 uur, einde 19 uur. Berekend "L. .27 op 52 schutters. Inleg: 110. Terug: 100. Volleybalklub «Danny» organiseert: Superstar (3). Wanneer: Zondag 26 augustus, te 14 uur. Waar: meisjesschool. Dorp - Hofstade. Prijsuitreiking: club '76. Zaterdag 8 september 1979 in café «'t Veerhuis»: grote bak- schieting naar konijnen en panklare kippen ten voordele van de Van 18 tot 20 augustus 1979 was de turnzaal van de meisjesschool aan het Dorp te Hofstade de plaats van een druk bezochte tentoonstelling van boeken, bloemen en platen. In een zeer verzorgd decor stonden honderden boeken te kijk en te koop. Alle leeftijdskategoriën en alle belangstellingssferen waren er in ruime mate vertegen woordigd. Wie na het bezoek aan de tentoonstelling zou hebben beweerd niets te hebben aangetroffen dat z(jn belangstelling kon wegdragen zou daar mee wel het bewijs hebben geleverd van meer dan kieskeurig te z(jn op dat gebied. Hetzelfde, alhoewel in mindere mate kan ook worden gezegd van het ruime aanbod in fonoplaten dat in een andere hoek van de volzette zaal werd gedaan. Naast deze hoofdthema's van de tentoonstelling was er ook nog plaats ingeruimd voor een aantal schilderijen. Merkwaardig was wel dat- k'n8 blijkt dat biologisch gene wat in enkele kijk- teelt de teelt is van planten kasten onder glas te kijk lag. en dieren volgens de wetten Zo was een tand van een die het leven beheersen echte vlaamse leeuw één van namelijk de wetten van de de vondsten die veel aan- natuur. Praktisch komt dit dacht genoot. Voor wie er onder andere op neer dat deskundig is op het gebied er geen scheikundige, dus en voor al wie er belang in milieubelastende maar wel stelt kan vermeld worden organische meststoffen wor- dat de leeuw waarover het den gebruikt en dat men de hier gaat een ictis den leo gemengde kuituur met bo- Flandria betreft. Aan de demverbeterende vruchtwis- hoektand kon worden gezien seling in de plaats stelt van dat de vlaamse leeuwen de monokuituur. De biologi sche teelt zou volgens de exposanten veruit onze voorkeur moeten verdienen omdat deze werkwijze geen aanleiding kan geven tot milieuvervuiling en omdat aldus het natuurlijk even wicht in stand wordt gehou den. Min of meer als slogan voor een spandoek verkon uitleg bij zijn nummers opdat we het thuis zouden kunnen nadoen zo zegt hij er telkens bij. De professor tovert duiven te voorschijn, laat ze naderhand ook weer verdwijnen. Van een van de toeschouwers leent hij dui zend frank die pij onder de ogen van de kijkers in brand steekt om het briefje daarna te voorschijn te halen uit een ongeschonden ei. Het pu bliek heeft trouwens een aandeel in de nummers die de goochelaar brengt al is het maar om zijn attributen op tijd en stond met wat zout te bestrooien. Dat zout speelt een niet te onder schatten rol in het welslagen van de trucs. Zo bijvoorbeeld is het zou op de staart van zijn duiven de verklaring voor het feit dat de vogels onbewogen blijven zitten. Verder nog komen vele flessen van een steeds iets kleiner formaat uit een lege buis te voorschijn, hij zet een doos over het hoofd van zijn dochter en doorsteekt die doos dan met bijna 20 messen enz... Professor Sar kos is wel cte beste van de ganse avond geweest, maar de echte vingervlugheid heb ben we van hem niet te zien gekregen. Om zijn nummers zelf te kunnen doen dient men alleen over het daartoe geschikte materiaal te be schikken, want zijn optreden is om zo te zeggen technisch uitgewerkt. Hoe dan ook in zijn eerste zowel als in zijn Het orkest van Jean Monet bracht Sandy van Olivia Newton John. (Hugo) tweede optreden is hij het die het meeste sukses oogst, country en westernstijl. Het Het Kim kwintet met zange- wordt een beetje stiller in de res Frieda en drie zangers zaal als de partner van Billy zorgt na dit optreden voor voor een bord gaat staan enkele minuten pauze terwijl terwijl de cowboy een reeks de volgende artist zich aan bijlen in de hand neemt. Met het klaarmaken is. De gehe- een fikse zwaai plant hij de le show is een aaneenschake- bijlen naast de vrouw in het ling geweest van de diverse hout. Daarna doet hij het- nummers zonder onderbre- zelfde nog eens over met king. dolken waarvan het handvat André Belga, de jongleur, in brand staat. DE partner bijgestaan door een volslan- kan er nog steeds mee ke dame, wordt door Jean glimlachen, maar echt ge- Monet als volgende aange- vaar is er niet bij. De afstand kondigd. De snelste jongleur is betrekkelijk klein en de veiligheidsmarge wordt voor alle zekerheid ruim genoeg genomen. Het orkest moet dan weer voor de nodige verademing ingeruimd voor een stand over het biologisch tuinie ren. Uit de informatie die er voor iedereen ter beschik- wordt er gezegd en inder daad springt en danst hij op het podium over en weer met ringen, ballen, kegels en zelfs brandende fakkels. Met Billy West en partner zorgen. Men speelt en zingt wordt de sfeer van Bonanza «Bij de Rijkswacht», een zeer opgeroepen. De zwepen gekend nummer waarop digen de voorstanders van de knanen zoais het past bij een zelfs de Amerikaanse Villa- biologische teelt dat we op dergelijk optreden en met de ge People een engelse versie onze landbouwgronden geen |ass0 wordt er zelfs jemand gemaakt hebben, ziekenhuizen maar gezond- ujt het publiek gevangen Miss Anita en haar afgerich- heid verbouwen. A.D.B. digd die het orkest mogen dirigeren op de meest komi sche manier. Zij hebben de keuze tussen «een rappe» of «een rage». Ze doen het uiteraard alle droe even schitterend en voor hun prestatie mogen ze kosteloos iets gebruiken. Naast de professor is er nog iemand die voor een komische noot poogt te zorgen namelijk Joe de Fietsendief. Zoals bij alle klowns zit een goed deel van zijn humor in de overdrij ving. Te grote schoenen, een wekker als polshorloge, een zware ketting die als broeks- riem moet dienen zijn attri buten die nooit ontbreken. Met zijn gestolen fiets die hij niet dan na veel vallen en opstaan kan bestijgen scheert hij rakelings langs de tafels. Joe was de laatste van een ruim twee uur durende show die nooit dode momenten genomen. Ondertussen te poedels krijgen ook ap- heeft gekend en die niette- speelt het Jim-kwintet in plaus maar het is niet genstaande het weinig talrijk uitbundig. Zouden poedels publiek toch heel goed die op hun voor- en achter poten lopen, die een paar maal over elkaar en door een hoepel springen en die langs meegevallen. Daarmee wordt er evenwel nog geen punt gezet ac hter de avond. De animator Vanaf 19 uur. Zaterdag 22 september 1979: Inhuldiging Volkshuis. Programma: 15 uur: optocht harmonie «Hand in Hand» door de gemeente. 16uu30: Inhuldiging door Minister Mare Galle gevolgd door receptie en ontspanningsavond met disco-bar. Parochiecentrum Ontvangen u dit week-end: Hubert en Jeanne Baert. Scoutsfeesten In het teken van «Spelen voor de Vrijheid» en «De Vrijheid om te spelen» richten de Hopduveltjes dit week-end schoutsfeesten in met volgend programma: zaterdag 25 oogst: 17u: opening van de Vlaamse Kermis en vanaf 18u barbecue. 20.30u: Volksbal met het orkest «Livin' Team» - Verder Bo dega en Tienerbar. zondag 26 oogst: llu: Jeugdmis opgeluisterd door «Jotam» 12u: Restaurant in het Parochiecentrum 16u: Vlaamse Kermis met optreden van de «Hopduveltjes». Vanaf 18u: Barbecue. 19u: Volksbal in Oberbayernstemming met de «Faluintjeska- pel». een glijbaan naar beneden vraagt het publiek elkaar komen het publiek niet een arm te geven en wiegend aanspreken? Als originaliteit worden drie meisjes uit de zaal uitgeno- zoals dat bij de Oktober feesten ook wel het geval zal zijn worden de liedjes van toen uit de tijd van toen gezongen, terwijl het eerste danspaar naar voor komt. Nader beschouwd is de Jean Monet-show beter geweest dan het Vrij Podium eerder in de week. Toen was er veel lawaai, veel hetzelfde en werd er zodanig «gedanst» dat er een paar uur later, nog tijdens dezelfde avond een onweer dreigde los te barsten. Nu hebben de aanwezigen ten minste kun nen genieten van een afwis selend spektakel dat in zijn juiste proporties gezien ze ker de moeite waard is geweest en er werd gedanst Ir in de echte zin van het woord. Ook de kelners zul len er deze keer iets van gezien hebben want ze had den ruim de tijd om zelf in alle rust hun glas te drinken. Alles bij elkaar genomen is de feestweek geslaagd te noemen. Er worden zelfs al plannen gemaakt voor het volgende jaar. Maar dan zou men de feestelijkheden wel samenbrengen op een viertal dagen en wordt er ook aai gedacht een bekend" Vlaamse Figuur naar Hof stade te laten komen. Dal ligt echter nog ver in hel verschiet en als de tijd voor gekomen is zullen wel zien. A.D.1 Ter gelegenheid van de kermisfeesten van de dekenij te Hofstade werd een originele tekenwed strijd ingericht De kinderen mochten hun fantasie de vrije loop laten, zo maar op straat kladden. Heerlijk was dat! (Hugo) Tweedaagse Op zaterdag 1 september en zondag 2 september tweedaagse wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers. Op zaterdag alle formaliteiten bij Constant Van den Broeck en op zondag in café Van Mol. Voor iedere wedstrijd 17.000 fr. prijzen en voor het klassement van de tweedaagse 10.000 fr. Organisatie «Het Gouden Wiel» en «De Bergklimmers». Wijksportraad Gijzegem organiseert op zondagnamiddag 9 september 1979 een omnisportdag voor allen van 7 tot 77 jaar, In het sport- en recreatiecentrum. Spelen: Bakschieten, Volley. Basket. Vogelpik, Gcrrebollen, Kogel- en ringwerpen. De Verenigde straten Hofstade Programma van de 34e wijkkermis in de feesttent in de H. Consciencestraat. Vrijdag 24 augustus: 19uur30: grote prijskaarting, 1500 fr. vooruit. Zaterdag 25 augustus: 10 uur: opening van de kermis 15 uur: volksspelen voor kinderen 21 uur: groot bal met orkest «The Family Band» Zondag 26 augustus: 11 uur: kaarting, bakschieting enz. 20 uur: groot bal met orkest «The Swinging Band» - zang: Elvin Star. Maandag 27 augustus: 10 uur: Mannen op stap. 15 uur: Vrouwen rond de koffietafel. 21 uur: Bal met Combo Louis Lind. Ter gelegenheid van de boeken-, bloemen- en platen beurs welke werd ingericht door het Davidsfonds afde ling Hofstade, werd op maandag 20 augustus 1979 een spelnamiddag ingericht op de speelplaats van de meisjesschool aan het Dorp te Hofstade. De namiddag ging door in het kader van het jaar van het kind. Trou wens, het bloementapijt dat op de koer werd aange legd herinnerde aan het zelfde thema. Het bestuur van de school heeft er daarom aan gehouden om de jeugd van Hofstade daadwerkelijk aan de aktiviteiten te laten deelnemen. Meer dan 60 jongens en meisjes tussen de 14 en 16 jaar hadden zich laten inschrijven. ouders waren hun kinderen komen aanmoedigen en meer dan een vader had moeite om de lust om zelf .s s De start werd gegeven om drie uur in de namiddag en dat onder een echte zo merse zon zoals we er nog niet al te dikwijls een heb ben kunnen zien de laatste weken. Alle deelnemers kregen de kans om mee te doen met tien verschillende spelletjes, onder andere kegelen, flessen vullen en, het spreekt bijna voor zich zelf, zakken lopen. Naar mate de wedstrijd vorderde en er onder de verschil lende ploegen een peetje aftekening begon te komen, steeg de spanning in deze spel zonder grenzen. Vele mee te doen te bedwingen Zuster Christa, die als zes tigste deelneemster een in schrijving had genomen verdient hier zeker een bij zondere vermelding. Ze werd trouwens bedacht met de prijs van de oudste deel neemster. De resultaten werden op een groot bord samengebracht en naar mate de behaalde punten van de verschillende afge werkte onderdelen binnen kwamen steeg de spanning met elke minuut. In afwach- ting dat de punten werden samengeteld en terwijl de eindrangschikking werd opgemaakt werd aan de deelnemers opgedragen om een handigheidsproefje af te leggen De noodzake- y lijke vereisten om in aan- y merking te kunnen komen 1 voor de uitreiking van de prijzen was het vervaardi- «s gen van een papieren hoed. j| Uiteindelijk werd bekend dat groep 6 eindoverwin- naar werd net voor groep 1 die nog op de meet werd verslagen. Elk van de kinde ren werd bedeeld met een jó, waardevol geschenk. Om de namiddag te besluiten werd een tombola gehou- den waarbij per leeftijdska- tegorie nog enkele prijzen werden verloot. Wellicht zal niemand het aanzien als een vorm van sluikreklame als we tenslotte nog ver melden dat de vele prijzen r geschonken werden door het huis De Cock en Danny. A.D.B. Stafke en Matilleke van Gijzegem traden 50 jaar geleden in het huwelijksbootje. Hun vrienden en geburen wilden hun dito nog eens doen herleven... (Erik) Daarom werd alles nog eens overgedaan zoals 50 jaar geleden. Zij het dan met een pseudo-pastoor die van de gelegenheid gebruik maakte om alle toeschouwers lekker net te regenen. (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 10