lordegem kermis: die mag niemand missen nSTREEKNIEUWS Groot-Lede BURGERLIJKE STAND GROOT-LEDE De Voorpost - 24 8.1979 13», mensen van Oordegem hebben een feestelijk week- door de plaatselijke VTB werd wedstrijd F.C. Oordegem tegen op de dallen van de speel- ken voor een prikje van de nd in het zicht. Van vrijdag 24 tot en met dinsdag 28 uitgekozen om op de feestda- F.C. Burst. Het gaat hier wel om plaats. Iedere deelnemer ont- hand. uqustus kunnen zij bogen op een grootse kermis die 9en ,entoon ,e stellen. Hij door- een miniemenwedstrijd. Om 16 vangt een mooie prijs Het be- Op de speelplaats van de jon- innp«ïmiikt wnrrit donr divprce aktivitpifpn Fpn Pn kruiste Oordegem met een uur start de scholierenwedstrijd stuur verdeelt uit eigen midde- gensschool, krijgen de toe- r>)Lr io *o Honiron oon Kot via var Koot.,..r Hot ir. Ho kunstenaarsblik. Hieruit volgen tussen F.C. Oordegem en F.C. 'en een geldwaarde van 3.000 schouwers een demonstratie h danken aan het VTB-VAB-bestuur dat in de Zjjn speciale kreaties met het Burst Maar om 17 uur worden frank. De prijzen worden toe- aangeboden door de VTB- .eedse deelgemeente reeds heel wat naam en faam penseel en in zijn etsen ver- alle koersliefhebbers verwacht gekend per leeftijdsgroep. De Jiu-Jitsuklub «Goshindo Gak- oebedeeld kreeg. Inderdaad, dankzij de speciale inzet eeuwigde Toon Bogaert de om te supporteren tijdens de beoordeling geschiedt door de kö». Het hoogtepunt bestaat in in de grote werkkracht van dit bestuur, krijgt mooiste hoekjes van het dorp avondkoers voor internationale vier Oordegemse kunstenaars: een demonstratie door de le- )ordegem-kermis een speciaal karakter. De meest ak- De kunstenaar is geboren te liefhebbers. Hieraan zit een spe- Maurice De Clercq, M. Beek- raars Patrick en Anita Dullaers. ieve kulturele en toeristische beweging zorgt immers Wetteren in 1935. Na zijn stu- ciaal verhaal vast: omdat de za- man. Toon Bogaert. en Wal- die beide de zwarte gordel van oor een aantal aktiviteiten, waarover zelfs een dies aan het Hoger Kunstinsti- terdagkoers steeds samenvalt ter Van Caeneghem. Alle kin- tweede dan verworven hebben. hprnpn«-klpnpr» tpvrpdpn 7»l'7iin tuut Sint-Lucas te Gent, be- met het wereldkampioenschap deren tot 16 jaar mogen deel- Dit gebeuren werd gepland om a haalde hij de gouden medaille meenden de inrichters en de nemen Om 19 u. volgt de prijs- 20 uur. steunende neringdoeners er uitreiking. Onder de deelne- Vanaf 17 uur zogt de jeugdige goed aan te doen een speciale mefs wordt niet alleen 3.000 kino-klub voor een fris vermaak inspanning te leveren. frank verdeeld, maar er worden op haar jeugdinstuif een pop- Door de steun van het gemeen- ook gratische rondritten op de cSsco samenzijn, tebestuuren de plaatselijke ne- kermismolens verleend. Om 18 Kwart voor 10 wordt het feest- ringdoeners, is het inderdaad uur is er weer een jeugd-instuif varken officieel gewogen De overbodig reklame te maken voorzien op het Dorp, in organi- prijs wordt toegewezen aan de voor bepaalde firma's, ook de satie van de Jiu-Jitsuklub. aanwezige schatter, wiens ereprijzen. geschonken Maandag, 27 augustus wordt schatting het gewicht het meest door.. kunnen op deze wijze de topdag van Oordegemker- benadert, geweerd worden! Er werd en niis! Hij wordt om 9.30 uur De kermis-topdag wordt beslo- wordt gestreefd naar zo weinig plechtig geopend met een so- ten met een groot kunstvuur- mogelijk publiciteit op de affi- lemnele kerkdienst voor de werk op het Dorpsplein. Dit ge- ches. Dank zij een speciale toe- overleden parochianen. Vanaf beuren wordt aangeboden door lating van de Belgische Wielrij- 10 uur heeft men een feestvar- het gemeentebestuur en zal dersbond (B.W.B.) start ken voorzien! plaatsgrijpen om 22 uur. daarom de koers om 17 uur in Dinsdag 28 augustus tenslotte de plaats van om 15 uur. Door- Op kermismaandag kan men wordt aangevangen met een dat er dit jaar 15.000 frank meer inderdaad het varken schatten, solemnele kerkdienst voor de dan de vorige jaren wordt «uit- Het bestuur heeft een simpa- oorlogsslachtoffers (9 uur). Van gezet» krijgt het koersgebeuren tiek initiatief genomen door een 15 tot 20 uur kunnen de kunst- zeker een nieuw leven en krij- karaktervol en maagdelijk var- liefhebbers nog terecht op de gen de organisatoren zeker ken 10 uur met veel allure, op schilderij- en ikonententoon- meer belangstelling Voor de het Dorp 'tentoon te stellen stelling in de ex- deelnemende renners is de Eenieder kan door inschrijving gemeenteschool. Sportlief- wedstrijd ook interessanter: er aan de stand de gegokte schat- hebbers kunnen om 16 uur de zjn meer ontsnappingspre- ting laten opnemen. Om 21 uur wielerwedstrijd voor juniores op mies, moeilijkheidspunten en 45 gebeurt de officiële weging, de wijk Kouter volgen De orga- dergelijke voorzien. Wij kunnen Dan wordt de prijs toegewezen nisatie hiervan ligt in de handen besluiten: in de Dorpskom wor- aan de aanwezige schatter van «Sport en Nering» (het den meer dan 23.000 frank prij. wiens schatting het gewicht het vroegere feestkomitee van zen weggegeven met een sur- meest benaderd. Hier wordt het Oordegem) dat kan bogen op plus van minimum 5.000 frank zeker lachen geblazende medewerking van het ge- premies! Om 10.30 uur verwachten wij meentebestuur. Duivenlief- Om 17 uur30 voorziet men de een verrassingsuitstap door de hebbers moeten zich naar «De antoon bogaert hoofdbedoeling van het voor deze gelegenheid volledig aan de gemeentelijke Akade- le gebeuren: de_ afdeling verkeersvrij gehouden. De mie te Wetteren. Als lid van het markters zullen een grote Vlaams kunstenaarsverbond keuze van verschillende koop- wist hij de zilveren medaille en waren aanbieden onder een de grote prijs van de stad Oos- t, jreeft ernaar om Oordegem i- jn eigenheid te laten bewaren d p om alle Oordegemnaren eens samen te brengen op Dorpsplein. Doordat vorig een geweldige meevaller lerd en door de vele gunstige n akties van alle-kant werd dit ir weer een sterk gevarieerd ogramma samengesteld. Bt bestuur zal zijn inspannin- >n beloond zien, indien U de rschillende manifestaties wil duisteren met Uw aanwezig- lid... programma krijgt reeds hdag (vandaag) 24 augustus n begin: om 17 uur wordt ordegem-kermis geopend ;- et een feestelijk verlichte rondmarkt. Dank zij de me- werking van het Gemeente- stuur, de marktkommissie, vrije nationale marktkra- irsvereniging, het feestkomi- i en de plaatselijke VAB- Jeling, kan men op het Dorp echt. De dorpskom wordt feestelijke verlichting. Hiermee tende en de eerste prijs voor opening van de ermis, met een Koninklijke Harmonie Sint- Blauwe Kanne» begeven (bij wensen de inrichters de aan- zijn etskunst te Villers-la-Ville muzikale rondgang van de Martinus uit de gemeente Oor- Leon Middeleir) waar gewaar- dacht te vestigen op de onder- in de wacht te slepen. Naast konklijke harmonie Sinte- degem. borgde monstervluchten op het tussen verdwenen, maar niet- tekeningen en schilderijen, be- Cecilia Oordegem, voorafge- O™ f7 uur ontvouwen de lief- programma staan: Dourdan, li'»! temin gewaardeerde dinsdag- heerst Toon eveneens de kunst gaan door de majoretten, die hebbers in het ruilen, verkopen Noyon en St-Denis. In duiven- markt, zoals die voor de laatste van het etsen (landschappen, een speciale show beloven, en het opkopen van gebruikte lokaal «De Zwaluw» (bij Julien BÊÊSmm wereldoorlog te Oordegem ge- stadsbeelden en reisindruk- Om 19 uur start de Thé Dan- voorwerpen, hun matten. Alles Lammens) is er de gewaar- houden werd. ken). Hij eksposeerde reeds sant in de zaal Fiësta, met stu- gaat door op de voetpaden van borgde monstervlucht uit Quié- Om 20 uur kan men terecht in verschillende malen in het dio 17. het verkeersvrije Dorp. Tussen vrain... de vroegere gemeenteschool Vlaamse landsgedeelte en hij In de plaatselijke VTB- deze standwerkers, waar ook Oordegem kermis belooft dit waar twee kunstenaars hun ta- nam deel aan de kollektieve vereniging werden twee onder- mensen van de gemeente tus- jaar een supergebeurtenis te lenten tentoon stellen. De tentoonstelling van laureaten in afdelingen opgericht, die beide sen zitten, tonen verschillende worden! unieke tentoonstelling wordt Zweden. Vele van zijn werken bijzonder aktief zijn. De kunstenaars hun vaardigheid. De inrichters hebben voor elk dan geopend. Het geheel wordt zijn nu reeds privébezit. Men Goshindo-Gakkö, geeft weke- Het wordt dus een kunst-, wat op de één-meterlange affi- afgerond door een receptie, vindt ze in Zaïre en Japan! lijks 4 lessen in de zelfverdedi- rommel- en ambachtenmarkt, che geplaatst. Het enige wat zij aangeboden door de plaatse- Walter Van Caeneghem, een ging voor zijn zestig leden en de waar de spullen door de een vragen is U goedkeuring van het lijke afdeling. zeer jonge kunstenaar, brengt Ordinga-kinoklub organiseert afgeschreven opgekocht wor- programma te tonen, door Uw Wielertoeristen naast niet-alledaagse fietsers. Zo reed de NDAGSREIS KBG, 3t DELING LEDE-CENTRUM andag 27 augustus organizeert de Kristelijke Bond van Ge- sioneerden, afdeling Lede-centrum, haar laatste ééndagsreis dit jaar. Het reisdoel is de Ourthe-vallei. Vertrek op het p om 8.30 u. Terug rond 22 uur. De prijs is vastgesteld op frank. reis gaat van Lede naar Hoei, er wordt gestopt aan de citadel de Maas. daarna gaat het verder via Wanzen, Ouffet, Har- r naar Dürbuy. iet kleinste stadje van Europa (van de wereld?) is er eetgele- heid in een plaatselijk hotel of kan men zijn eigen boter- imetjes verorberen. Men kan er gezellig wandelen of een tjc per trein maken. Daarna wordt naar Hotton, La Roche en rche gereisd. De terugreis gaat over Marche-en-Famenne, nen en Corbais, waar een vermaakinstelling bezocht wordt, idaar is het over Brussel huiswaarts geblazen, nog meewil, neme vlug kontakt op met het bestuur: mis- en is er nog een plaatsje vrij! RICHT VOOR VOETBALLIEFHEBBERS voetballiefhebbers, die hun zondag op een aangename en ande wijze wensen door te brengen, kunnen aansluiten bij rta Wanzele. Daar is er echt plaats voorde echte liefhebbers! kunnen er terecht de zondagvoormiddag of -namiddag. Wie aansluiten, kan terecht bij de bestuursleden of in het lokaal De Kring te Wanzele. De eerste training ging door op 16 istus. Er is dus nog niets verloren! G MET VAKANTIE! r Verhammc is nog met vakantie tot 26 augustus. •r De Weert P. peemt verlof van 25 augustus tot en met 9 :mber. :ek De Smet zal tot 30 augustus gesloten blijven. ICHTBEURT :ek Strobbe, Vijfhuizen Erpe, verzekert de wachtbeurt van 1 ndagmorgen 8 uur tot zaterdag 25 augustus 18 uur. men Deze zuiien volksliederen ten gehoren brengen, begeleid door oude instrumenten waar onder ondermeer een draaior- Toon Bogaert is een talentvolle een ander soort kunstwerken lessen over filmen. Momen- den, door de ander die ze graag en suksesrijke Wetterse - Oor- naar buiten. Als bioloog had hij teel is de laatstgenoemde klub in huis haalt, degemmenaar. Zijn ouders zijn oog voor details. In zijn vrije tijd bezig met een speelfilm over Naast deze standwerkers zul- afkomstig uit Oordegem. Hij is wijdt hij zich volledig aan de Oordegem, met akteurs van ei- 'en verschillende kunstenaars een afstammeling van de be- schilderkunst. Na de studies gen bodem. Beide afdelingen en ambachtslui hun werkstuk- kende familie Cooreman-De grafiek aan het Sint- willen niets doen voor de op- ken ter plaatse maken en te Geyter. Dit is de enige reden Lucasinstituut te Gent geraakte groeiende jeugd en organise- koop aanbieden, waarom deze kunstschilder hij in de ban van de Oosterse ren daarom een jeugdinstuif Om de stemming volledig te schilderkunst en meer bepaald met dubbele disco in de plaatse- maken, heeft VTB-bestuur de van de op paneel geschilderde lijke gemeenteschool Om 20 volksmuziekgroep «De Geu- heiligenfiguren, de ikonen, uur gaat men van start en de zen» onder kontrakt geno- Hij maakte hierover een gron- ambiance is er verzekerd! dige studie: het ontstaan, de De zondag wordt voorbehou- evolutie en de vaardigheids- den aan de sportliefhebbers en technieken werden nauwkeu- aan de kinderen!Om 14 uur rig bestudeerd. Met een onge- start een eerste voetbalwed- looflijke preciesheid behaalde strijd tussen de reserven van hij prachtige resultaten. F.C. Oordegem en deze van Als oud-leerling van Toon Bo- F.C. Massemen. Twee uur later gaert, stellen meester en leer- kan men genieten van de pres- ling samen hun werken ten- taties van de eerste ploegen uit toon. dezelfde gemeenten. Naast de Beide tentoonstellingen blijven reeds vermelde tentoonstelling op zaterdag 25 augustus van (die open blijft van 10 tot 21 uur) 17 tot 21 uur, de zondag van 10 kunnen de kinderen terecht om tot 21 uur, maandag 27 oogst 15.30 uur voor een poppenkast van 10 tot 22 uur en de dinsdag voor de kleuters. Het initiatief van 15 tt 19 uur, telkens in de komt van de Jiu-Jitsi-klub en ex-gemeenteschool op het gaat door in de gemeente- Dorp te Oordegem school Vanaf 16 uur kunnen de Zaterdag, 25 augustus is de kinderen hun tekentalent be- dag van de sportliefhebber, wijzen: Met kleurkrijt kunnen zij Reeds om 14 uur 30 kan men een onderwerp over de kermis genieten tijdens de voetbal- en-of over het kind uitbeelden aanwezigheid RDV «Ken-uw-dorp-fietstocht» door Groot Lede. (Mark) Ook aan de kinderen werd ge dacht. Dit jaar wordt er een af zonderlijke hoek voorbehou den aan de kinderen die speel goed of boeken willen ruilen, kopen of verkopen. Kreatieve kinderen kunnen zaken die ze zelf gemaakt hebben van de hand doen. Aldus kunnen ze alvast enige verkoopservaring op doen. ledereen kan afgedankt mate riaal binnenbrengen op de ge- meentekraam. Na de openbare veiling per op bod, wordt het geld aan de ei genaar uitbetaald. Vorig jaar gingen heel wat prachtige stuk- Voor een keer waren de leedse straten het bezit van de fietsers. (Mark) GEBOORTEN: Mampaert Marleen; Nijs Ste- HUWELIJKEN: Bollegnier Lorin, zoon van faan- z°°n van Hugo en van Commerman Erwin en Sme- Luc en van Vinck Anne- Hauwe Maria; Veldeman kens Lutgart; Van Wynen- Marie; De Backer Gerda. Crista, dochter van Donald en Jade Marc Remi G. en De dochter van Ivo en van Van van, Huylebroeck Marleen; Poorter Martine; Geeroms Wesemael Hilda; De Gendt Christiaens Evy, dochter van Claude en Bijl Lutgart; Ver- Vanessa, dochter van Ronny Albert en van Colpacrt Maria; meulen Marcel en De Smed en van Raman Marleen; ^an der Bruggen Wendy, Martine; De Meyer Jean- Steenhout Caroline Frangoise, dochter van Willy en van De Pierre en Quipor Karine; dochter van Lucien en van Van Wilde Maurina; Fran?ois Ann. D'Hondt Jean-Pierre en Nijs den Berghe Mureille; Schelf- dochter van Alfons en van De Godeliev D'Herde Eddy en hout Sally, dochter van Albert Coensel Maria; Govaert Tim, Eeman Karine; Vermassen en van Lievens Carine; Triest zoon van Herman en van Raes Guido en Van Impc Anneke; Katrien, dochter van Oscar en B°set,e^ Boelaert Peter, zoon van Hooge Maria-Louisa; van Rudy en van Maesschalck Use Peter en Verhoeyen Ma- Coppens Cindy, dochter van Marleen; D'Hollander Sven, rina; Troffaes Hugo en Huyle- Roger en van De Pauw Na- zoon van Rudy en va" Goey- broeck Lutgarde; Van Melke- dine; De Schryver Karen, vaerts Lutgarde. indeurdac 'SYCHIATRISCH ZIEKENHUIS ifl dag 26 augustus richt de vriendenkring van de instelling de dochter van Roger en van De Nood Gods, Similes, de jaarlijkse opendeurdag in. Vanaf Pauw Nadine; De Schryver ik ur krijgt men een Vlaamse kermis, een tentoonstelling vrije Karen, dochter van Roger en :ssie, volksdansen en een koncert door de Kon. Harmonie vaa Versporten Jacqueline; 'ccilia Lede aangeboden. Men kan van 16 tot 19 uur terecht Baeyens Geert, zoon van iry e snackbar en vanaf 17 uur kunnen de beentjes gewipt Willy Adolf en van Veldeman e' ien op de muziek van de Sonor Band met zangeres Inge Karine; Henderickx Saartjc, U- mcrland. De algemene toegang is 20 frank. Iedereen harte- dochter van Yvan en van Van welkom! Cauter Marie-Paule; Govaert Gaëtan, zoon van Walter en VRTNAMIDDAG VERSCHOVEN va„ Dc pamv Patricia; Ver. e volge het verlof van de lokaalhoudster, moet de liberale massen Tom, zoon van Remi jn voor gepensioneerden te Lede mededelen, dat de maande- en van De Paepe Frangoise; déc kaartnamiddag van 21 augustus verschoven werd naar Brondeel Saskia, dochter van ai lag 28 augustus. De aanvang is om 14.30 u. De koffie en de Brondeel Ingrid; Buyst Sofie, Fonck Ilse uit Oordegem- en zijn gratis! dochter van Hugo en van Van Lede; Smet Prudentia uit Lede; l- SLAG den Bcrëhe Magda; Pluym Buyl Leonia uit Nieuwerkcr- HBOLA REMBRANDTKLUDDENS 'innende nummers van de tomböla van LKV «Rembrandt- beek Mare en Janssens Mar tine; Van Vreckem Edgar en D'Hauwe Jeannine; Rauwoens Ivan en Keppens Myriam; Van Huyck Freddy en Goeman Ma- rita; De Bniyne Johan en D'Hauwe Lucia; Scheerlinck Hubert en Props Martine; Pas gestart, met nog veel kilometers voor de boeg. (Mark) dens» zijn: 3224 1001 5584 3331 3401 3449 4206 5119 4186 2055 Mariska, dochter van Mare en van Baert Mia; Impens Davy, zoon van Petrus en van Gril- laert Rita; D'Haese Steven, zoon van Rudy en van OVERLUDENS: Vanderweegh Helene uit Lede; Joos Aloysius uit Lede; De Backer Adolf uit Lede; Erauw Emiel uit Lede; De Kerpel Florcntinus uit Lede; Hanssens Mare en De Cuyper Vanderstraeten Maria uit Op- Ingrid; Baetens Danny en Ra- wijk; Van Moorter Blondine nian Nadine; Van de Vijver uit Impe-Lede; Van Boxstael Rcnaat en Rahoens Karine; Joannes uit Impe-Lede; De Segers René en Natthijs Mar- Vuyst Adolf uit Impe-Lede; Verberckmoes Francois en D'Haese Jenny; De Saede- leer Eli en Roggeman Moni que; Van der Eecken William en Nijs Marleen; Vergeylen Guy en De Cremer Ingrid; Baeyens Johan en Temmer man Marina; De Bruyne Her man en Vermecrschen Nadine; ken bij Aalst; Lanckman Adolf uit Lede; Driedoncks Carolina uit Lede; De Pauw Eulalia uit Lede; Van den Stecne Georges Impe-Lede; Moerenhout mnn «v, van ivuuj en van uu nupc-ueue; ivioerennout iioi 3589 4037 3461 2052 3577 5132 3191 D Hondt Ingrid; De Vuyst Maria uit Wanzele-Lede; 1 cl43 1466 3010 1324 3340 4529 2416 4216 Leen, dochter van Marcel en 2047 2282 5083 2149 25512379 5054 van De Pauw Francine; De Vanden Abeel Helena uit zervenummer voor de eerste prijs is 4039. Smet Benny, zoon van Dirken Lede; Dchoop Rachclle uit en Van den Berghe rijzen kunnen afgehaald worden (uiterlijk tot I september van Presiaux Mona; Coppens Oordegem-Lcde; D'Haeseleer Wacle Christin™ in cafe Rembrandt, Rammelstraat 24, te Lede. Roos. dochter van Paul en Maria V. uit Impe-Lede. Anne Cours Dirk en Lievens Erna; De Schrijver Herman en Va- genende Linda; Wellens Luc en Van den Berghe Anne; De- Praet Anne. Vlak voor de start nog even verpozen vóór het Kultureel Centrum. Een welgekomen zonnetje voor de Leedse fietsers. (Mark)

De Voorpost | 1979 | | pagina 13