jeugdpagina H M NI R l'T, u De derde wereld en wij K.J.M.: NIEUWE AALSTERSE JONGERENGROEP tu//en Zevende keer Eurekafeesten @knipË Ml inuwi 18 - 24.8.1979 - De Voorpost Een nieuw rubriekje, lezer! Er komt te gelegener tijd nieuws in van het 11.11.11.-front, dat in stilte al druk voorbereid wordt, werkgroepen voor ontwikkelings samenwerking, maar vooralberichtgeving van onze «korrespondentter plaatse». Een Aalsterse stu dent, Hugo De Groote, vertrok op 16 augustus II. voor drie maanden naar Rwanda. Terwijl hij in dat land op- zoekwerk doet voor zijn licentiaatsverhandeling Landbouwingenieur, zal hij voor dit blad ontwikke lingshelpers en missionarissen uit onze streek gaan opzoeken. Dat krijgt u dan een tijd later op krantenpa pier te lezen. HEB STEEDS BU DE HAHD ItelefoonnummersI ■en adressen® 'EECKMAN D53-70.02.nl De specialist in maatwerk De laagste pri|»n der matrassen Schuimrubber. Latex, Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst. nnTua, 0 -Uw Koffiehuis» - specialiteit van Wafels 'ORTHALS Tel. 053-77.76.84l Het koffiehuis der denderstreek i LECTR0H0ME 053-21.89.53 I FOURUREN(Pelzen) Tel. 053-77.48.54 KELLY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen v00r Dames- luf,rouwen en heren Aanvaard alle herstellingen ESMEED 052-21.27.62 1 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasatsluitingen. r poorten, era M 0e Backer Kon Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.161 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in f overgrote keus bij Heiman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen PO-SPORT 052-21.17.591 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledii en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostri|ke Gezinszegels. I Lom, leen gerust 053-21.60.i6l ophandtekening Hypotheken verzekerde geheimhouding Inlich- tingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haalteri I 1E0NIDAS De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EUBELEN DE WOLF 053-21.08.91 053-21.63.91 1 IEUWLANDT 053-70.28.611 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe- r teren en herstellen Langestraat 116. 9300 Aalst. F VERGORDIJNEN 052-21.35.501 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape vouw- I t deuren modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi- I chem. Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.601 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig k begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. luANDO 052-21.4a 601 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo. quando, quomodo enz: wie, wat. waar, wanneer en I hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties I wordt U gegeven door Groep De Cuuper etro Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-tinish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS Is niet alleen gekend voor kleur T V maar ook sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALST 053-21.95.20 COUPONNENHUIS 053-21.27.771 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per r m.) Moorselbaan 556. Aalst. URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44 Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst Net vóór zijn vertrek schreef hij, bij wijze van inleiding, een overzichtje van het land waar hij drie maanden lang zal verblijven: RWANDA, LAND VAN DUIZEND HEUVELS Een klein land in Centraal- Afrika, met ontzaglijke pro blemen. Velen spreken van een hopeloos geval. Met zijn meer dan 4 miljoen in- wonners op 26.638 km2 is het geweldig dicht bevolkt. Het land is ternauwernood in staat zijn bevolking te voeden: de landbouw is praktisch niet gemechani seerd, is nog vaak exten sief, met weinig veredelde dieren en gewassen. Lang zaam komt daar verande ring in. Omwille van de be volkingsdruk wordt echter steeds meer grond in kui tuur genomen, ook de vroe ger beboste heuveltoppen en moerassen. Mede door weinig. België oefent er een systeem uit van indirekte administratie, door erken ning en manipulatie van de plaatselijke Tutsi-autoriteiten. Dan wordt, plots en snel, het hele systeem overhoop gehaald: opstand in '55, verkiezingsoverwinningen der Hutu, onafhankelijkheid in '62 met als president Ka- yibanda. die een sobere, ef ficiënte politiek begon. Ook hier echter deed korruptie zijn intrede: Tutsi verover den weer veel plaatsen in ministeries, universitei ten.en rassenonlusten laaien hoog op: in '73 wor den weer duizenden Tutsi verjaagd of vermoord. Ka- yibanda kan het niet meer aan. generaal Habyarimani neemt de macht over en herstelt de rust. Hij geeft de Tutsi pariteiten van 10 in het onderwijs en andere in stellingen. Tot op heden lijkt de toestand gestabiliseerd. Een derde probleem, wel licht het zwaarste op lange termijn, is de isolatie van het land. Alle in- en uitvoer verloopt over duizenden km: naar het Noorden via Oeganda en Kenia, of naar het Zuiden via Burundi en nrnei ,an 1(1 %1 trpkken rif ,erd worden- maa' dat is landen verplicht is tot invoer 9|BinBrB stBriBn)hBBl WBinin een andere kwestie van afgewerkte produkten (ook voedsel) en uitvoer van grondstoffen (vooral kassiteriet) en landbouw- produkten (vooral ruwe kof fie). Er zijn toch ook positieve faktoren! De hoogteligging, gemid deld 1600 tot 1800 m., neu traliseert ergens de tropi sche ligging (2° onder de evenaar) zodat gans het jaar door de temperatuur 18-19° C. bedraagt. Er zijn twee regenseizoenen: februari-mei en september-december. Mede door de zachte, kon stante temperatuur maakt dit wee oogsten per jaar mogelijk, wel in dien ver stande dat de bodem ver zorgd moet worden door oordeelkundige vruchtwis seling, bemesting, bebos sing en anti-erosiewerken (terrassen, greppels, In dit verband dient zeker het ISAR vermeld (Instituut des Sciences Agronomi- ques du Rwanda). Dit is een van de best uitgebouwde landbouwinstituten van Af rika en doet prachtig werk op gebied van voorlichting, selektie van planten en die ren, bebossing en anti- Tanzanië naar de havens erosie van de Indische Oceaan: Rwanda heeft ook het geluk Bombasia en Dar-Es- Salaam. Dit stelt zware ei- geen grootsteden te ken nen. Met uitzondering van kleinere steden heel weinig mensen aan. Plattelands- vlucht is hier niet bekend, .de mensen zijn gehecht aan hun heuvels, hoewel we natuurlijk niet voor de toekomst kunnen spreken. Een ander belangrijk ver schilpunt met de meeste Af rikaanse landen: men spreekt slechts één taal. het Kinyarwanda (het Frans is de tweede nationale taal), wat de eenheid van het land en de eigenwaarde van de bevolking verstevigt. Blijft tenslotte de politiek: Habyarimana heeft twee jaar lang met sterke hand het land geregeerd, 'en in '75 het M.R.N.D. opgericht (Mouvement Révolutionair National pour le Dévelop- pement): een eenheidspar tij, breed uitgebouwd over prefecturen (cf. onze pro vincies) en gemeenten. De partij schijnt zich populair op te stellen, en zoveel mo gelijk mensen te willen om vatten, onder het motto «eenheid, vrede en ontwik keling», het klinkt alleszins hoopvol. Dit was zo in 't kort «Rwan da»! Een prachtig land met geweldige problemen, maar toch enkele hoopge vende punten. We kunnen niet anders dan hopen dat de huidige machtshebbers hun realistische politiek voortzetten en hun leuzen Wie adressen van streek genoten in Rwanda kent, kan die doorsturen naar Hugo De Groote, home de la vierge des pauvres, b.p. 24 Ngabisindu Gatagara Rwanda (Hugo De Groote Peter Dauwe). een sl^hte vruchtwisseling sen aan een lancL dat zoals de h00fstad Kigali (8o.ooo S de meeste ontwikkelings- inwoners en een jaarlijkse waarmaken, uok veroorzaakt dit erosie (wegspoelen) en uitloging (uitspoelen van noodzake lijke bodembestanddelen). Hoewel de bodem van na ture er best mag wezen, verarmt hij dus sterk. Een tweede probleem is ethisch. De oorspronkelijke bevolking waren jagende pygmeeën, Twa genoemd. Ze vormen nu nog slechts 1 van de bevolking en zijn wel het zwakke broertje. De Hutulandbouwers ont gonnen later de wouden en verdrongen de Twa. Nog la ter, misschien de 13de eeuw, vielen herdervolken, de Tutsi, binnen en ze on derwierpen de landbou wers. Het kwam vaak voor in Afrika en ook andere streken dat nomaden de kwetsbare landbouwers mi litair en politiek onderwier- reldstrukturen moet gedok- nood aan een groep... Rond een kampvuur op het Bie- korfspeelterrein werden die Sinds kort heeft Groot-Aalst er een nieuwe jongerengroep bij! Het gaat om een KJ.M.-groep, bedoeld voor jongeren tussen 16 en 26 jaar. KJ.M. betekent «Katholieke Jongeren uit de Middengroepen» en bedoeling is kansen te bieden tot gespreksstukjes samenge- ontspannende aktiviteit, gesprek, sociale inzet en legd en kwam het. vanuit de bezinning. groep dus, tot meer konkrete plannen. Van bovenuit wor- Hieraan bestaat duidelijk jongerennooa precies aan den immers geen konkrete een nood in Aalst. Jongelui die groepen deed blijkbaar doelstellingen of aktiviteiten van zestien en ouder hebben het roer omgooien. Vanuit vooropgesteld. Elke groep is in weinig jeugdbewegingen Gent (nationaal sekre- daar autonoom in. Zelf nog aangepaste aktiviteiten tariaat) worden reële im- bepaalt men klemtonen: en jeugdklubs zijn voor niet pulsen gegeven tot oprich- muziekbeluisteren en weinig jongeren te vrijblij- ting van nieuwe jongeren- -bespreken, natuurtochten, vend of gesloten kwa pu- groepen. In West-Vlaande- informatieavonden, bliek. Resten dan nog poli- ren vooral zijn er vele De Aalsterse groep wil veer- pen Uitzonderlijk is wel dat tjeke of sociale aktiegroe- bloeiende KJ.M.-groepen, tiendaags samenkomen. Dit in Rwanda de heersende peni hobbyklubs. kafees. Gepoogd wordt dit net uit te Zou meestal op vrijdagavond Tutsi de taal van de onder- maargéén «groepen»... breiden, zonder evenwel het zijn. of 's zaterdags in geval worpen Hutu, het Kinyar wanda, overnamen. Zij gin gen tussen de Hutu wonen op de heuvels (dorpen zijn er onbekend) en bouwden een pyramidale machts- Geen groepen met een ge varieerd vormend en ont spannend programma. Geen groepen die samenkomen om mekaar, om mekaar beter te leren kennen, om dienstgevend karakter (spre- dat een ganse dag zou kers, diamontages. Taizé-en uitgetrokken worden. Die natuurtochten...) op te ge- data zijn evenwel telkens ven. met de groep te bekijken. Zo wordt op 25 augustus, een Zo komt het dat op vrijdag zaterdag dus, op natuur- struktuur uit, te vergelijken engagement te laten groeien 10 augustus aan de afrit van tocht gegaan. Iemand uit de met ons feodaal stelsel, met vanuit dit samenzijn... de Dendermondse Steenweg groep zal daarbij gids spe- aan de top de Mwami (ko- Ooit was er in Aalst een in Aalst twaalf jongens en ien. ning) en zijn hof. De Tutsi bloeiende K.J.M.-kern. Ge- meisjes geïnteresseerd Een lokaal heeft men nog vormen nu ongeveer 10 leidelijk loste die echter op, luisterden naar wat twee niet! Wie deze KJ.M.-groep van de bevolking. temeer daar KJ.M. zich meisjes uit Gent hen vertel- ermee zou kunnen plezieren. Rwanda wordt een Duitse omvormde tot een soort den over «K.J.M.». De kan- de groep wacht met bijvoor- kolonie, en na W.O. I Belgi- dienstencentrum aan de sen die in een nieuwe groep bate dank op een seintje! sche mandaatgebied, doch jeugd, zonder plaatselijke zitten. Wat KJ.M. betekent. Het Aalsters kontaktadres i y n 052-21.40.6Ö| een fovertormule? Neen een vergeli|king Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95| rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen 1 |aar waarborg. Gratis onder houdPrijzen vanaf 4 900 F tot 150000 F Alle modellen uit I voorraad leverbaar. aan de situatie verandert dit jongerengroepen. De aktuele ZONNESTRAAT, AALST DENDERFOLK: openluchtspektakel op vrijdag 24 oogst om 19 uur met optreden van Lea Nicholson Concertina Band (Engeland), Steve Ashley en Chris Leslie (Engeland), Ian Hunt en George Papanicola (Engeland), Bart Jansch en Martin Jenkins (Enge land) en Finn McCuil (Schotland). Denderfolk is een produktie van dit jeugdhuis samen met Pari iassos. de Denderieeuwse Jeugdraad en een hoop kom- merciële firma's. YPSILON Zon 2: filmvertoning om 20 uur van de maffiatriller «The Godfather» met Marlon Brando TANU Vrij 31: filmvertoning om 20 uur «Silent Movie» met Mel Brooks en Marty Feldman. K.J.M. Zat. 25: natuurtocht (zie aparte bijdrage over deze nieuwe jongerengroep) LIBERAAL JEUGDWERK Zat. 8:16 uur: tuinfeest in Hammestraat 20 (manége) Ma 10: jaarmarkt UNICEF voor het kansarme kind op de Aalsterse Houtmarkt. WETSWINKEL Houtmarkt 5, Aalst: «We zijn een groep vrijwilligers die gratis juridisch advies willen geven, niet uit liefda digheid, maar omdat we vinden dat je er recht op hebt»; elke vrijdag van 19 tot 22 uur en elke zaterdag van 10 tot 12 uur. V.V.K.S. DE HOPDUVELTJES MELDERT Zat. 25: poppenkast en volksbal met het orkest Livin 'Team o.l.v. Etienne Van Nuffel. Zon. 26: 's namiddags eetgelegenheid. 17 uur: groots groepsfeest van de Hopduveltjes. Om 19.30 uur volksbal met de Falluintjes-Blaaskapel. Tijdens de tweedaagse feesten: Vlaamse Kermis met Bode ga Doorlopend de ganse oogstmaand tentoonstel ling van kindertekeningen. Waar? In het Parochie centrum, Stevensveldstraat 3, Meldert. PD Dat Middengroepen zeer ruim opgevat moet worden, en nog een overblijfsel is van een in standen opgedeelde maatschappij. Langs velden en meersen wandelden ze toen, in kleine groepjes babbelend over hun ver wachtingen, eventuele inzet. laten we ook volgen voor elke geïnteresseerde! Er kunnen immers nog flink wat leden bijkomen, eens het maksimum van dertig bereikt is! Het adres is van Yolande Maes, Biekorf- straat 92, 9300 Aalst. p.d. Slechts één keertje werd de Erembodegemse traditie onderbroken (dat was vorig jaar)... En traditie van «Eu rekafeesten» in de zomerse oogstmaand. Feesten waarin jeugdklub Eureka zich vol ontspannende in spanning op toelegt... Vorig jaar kon het om organisa torische laattijdigheden en andere onvoorziene om standigheden niet; van de jaar was het opzet grootser dan ooit tevoren. De eerste edities gingen door op de binnenkoer van het jeugdhuis (Keppestraat 52). Naderhand ontdekte men dat een tent op het S.K. Een het-van-het-avond. Voor muzikale variëteit werd zodanig gezorgd dat zondagavond de ge naamde Will Tura het po- Erembodegem-Voetbalplein dium opmocht. Hij zong er meer volk kon slikken. In 1979 stond er een reuzetent aan de overkant van Kep pestraat 52. Ter hoogte van dat huisnummer was het drie dagen echt feest langs werszijden van de straat: in de klub en in de tent. Zjef Van Uytsel had de eer op vrijdag 17 augustus het muzikale lint door te knip pen. Jammer voor hem, en Eureka, maar amper 150 kleinkunstminnaars waren erbij. «Is voor kleinkunst geen belangstelling meer?» vraagt Eureka zich in een bezinnend moment af. Moeilijke vraag natuurlijk. Op zaterdag was er belot- ting (toch ook niet zo'n den derend grote opkomst) en een popconcert met Isopo- da, Hundrum en Sunburst. een zomernachtbal vol stemming, en vannijgens kwam daar veel volk op af Aan een volleyballtornooi was gedacht, maar dit wordt uitgesteld, 't Moet niet alle maal op 't zelfde tijdstip doorgaan! Eurekafeesten zijn hun naam waardig, want alles is eigen werk. Jeugdkluble- den zelf hebben deze even ementen uit de grond stampt zonder stads- of an dere hulp. Toch we! mooi. Voor muziekliefhebbers is er nog een toetje: op 29 sep tember komt Top Az over gewaaid, en op 13 oktober Once More. Telkens in het eigen vertrouwde Schuur- ken (zaal aan Eureka ge bouwd). Meer nieuws volgt p.d. BRUIN WITZWARTBONTKOEERIG Van sommige mensen hun gezicht druipt de arrogan tie en de dikkenekkerigheid met bergriviertjes eraf. Hun inwendige stuwdam van laatdunkenheid, staat overal boven en vanuit de meewarig glimlachende hoogte kijken ze vol zelfzucht neer op die menigte ergens aan hun knieën. Het spel van woord en we derwoord gaven ze reeds lang op, want tot zoiets verlaagt men zich niet. Men staat ongenaakbaar bo ven alles. Ze merken de verveling niet op andermans gezicht en in hun bovenaardse tempel vermoeden ze zelfs het bestaan niet van de simpele speldeprik die elke opgeblazenheid op een sisser doet uitlopen. Die mensen zijn zoals u en ik op de wereld gekomen, maar één of andere beschikking van het Lot heeft hen voorbestemd tot wezen met fronswenkbrauwen en opgetrokken neus, afketsspiegelogen en onbe grijpend schuddebollen. Of ze niet sociaal zijn? Sor ry, supersociaal zijn ze! Niet verstandig? Superintel- lektueel zijn ze! Niet volwassen? Integendeel, tot een nooit vermoede rijpheid en volle wasdom zijn ze voortijdig geraakt! Ze staan («uiteraard») open voor kritiek, maar dan met een gefundeerd argumenten arsenaal, en gefundeerd is slechts wat zich in hun geest kan afspelen. Het publiek reageert verschei den. Men ergert zich of men aanvaardt hun kunstma tig opgetrokken grootheidswaanzinnig gordijn. Deemoedig is men, of behept met al dan niet verdo ken rebelse neigingen. Of men imiteert het tegenover andere onschuldige wezens. Al duizenden jaren zingt een nar dat als we dood gaan we toch allemaal gelijk zijn. Een waarheid als een koe. Toch wordt die maar uit de gracht gehaald, als ze al goed dood is OP JEUGDINFOBEURS Op de Aalsterse jeugdinfobeurs, die doorgaat van 3 tot en met 11 november, zal ook de tentoonstelling «Kinderen in de Stad» van de Koning Boudewijn- stichting te bezichtigen zijn. Dit deelde ons Annie Mie Draye van de Stichting mee. Over de inhoud van deze tentoonstelling, zie De Voorpost van vorige week. Andere gemeenten die deze tentoonstelling wellen aanvragen, hebben weinig kans om dit nog in 1979 te doen. Het agenda is bijna volgeboekt. Wel zal de tentoonstelling in 1980 ter beschikking gesteld blij ven! HET KIND IN DE SCHOOLLEEFGEMEENSCHAP Om de kleinere gemeenten niet in de kou te laten staan, stelt de Koning Boudewijnstichting, in sa menwerking met het ministerie van Nationale Op voeding en het Sekretariaat van het Jaar van het Kind, de tentoonstelling «Het Kind in de Schoolleef- gemeenschap» ter beschikking. Ook deze tentoon stelling wordt gratis ter beschikking gesteld, en is vergezeld van een diareeks en van een materieelkof- fer: de kinderen hebben dan alle materieel ter be schikking om vrij te kunnen tekenen, geïnspireerd door de tentoongestelde panelen en de diareeks. Daarenboven is op verschillende panelen ruimte voorzien om bijkomende informatie aan op te hangen over de plaatselijke situatie De inrichters halen deze tentoonstelling zelf af bij de Stichting. Ze bestaat uit acht dubbelpanelen van 2 m bij 1,9 m. Ook deze tentoonstelling zal op diverse plaatsen in Vlaanderen worden getoond, zoals in kleinere gemeenten, scho len, jeugdklubs, enz. Het adres van de Koning Boudewijnstichting: War- moesberg57,1000 Brussel, tel. (02)218 45 10. Zich wenden naar Paul Staes. JINS GENESIS Tijdens de voorbije augustustijd was het feest bij de skouts van Meldert en Baardegem. Er was de «en gagement aflégging» van twaalf nieuwe bege leidsters, een grote piknik door de drie skoutgroe- pen (Jins.Ste Margareta Baardegem en De Hopdui- veltjes Meldert). D'r was ook een grote speelnamid- dag en een gezellig avondsamenzijn. Allemaal op 12 augustus was dat. Ons weekblad kon om vakantie perikelen daar niet op aanwezig zijn. Aan te stippen is wel dat sinds 19 augustus de Jins-Genesis zijn nieuwe jaarwerking begonnen is Ze huizen evenwel niet meer in Meldert, maar in Baardegem. Alle jonge mensen (meisjes vanaf 16 en jongens vanaf 17) zijn welkom op deze werking waar evangelie en engagement leidraden zijn. Bel. (053) 77 66 56. De groep is vooral samengesteld uit mensen van Hekelgem, Meldert, Baardegem en Mijlbeek Aalst. INSPRAAK VANUIT «JAAR VAN HET KIND» Zoals de goede geheugens zich nog wel zullen her- innpren, werden bij de aanvang van het «Jaar van het Kind» in België zeven werkgroepen opgericht. Elke werkgroep kreeg als opdracht een rapport op te stellen, op basis van de voorstellen naar het beleid toe die door zo'n 5000 gïnteresseerde mensen, in stellingen en groepen ingezonden werden. Elk op zijn eigen domein (leefruimte, derde en vierde we reld, het gezin, de schoolleefgemeenschap, rechts gelijkheid en -bescherming, kreatieve kansen in het kulturele werk) onderzocht mogelijkheden en wense lijk heden om onze maatschappij voor kinderén leef baarder te maken. Door de regering wordt dit werk zeer aandachtig afgewacht. Eind '79 moet het eind rapport overhandigd kunnen worden aan de over heid. Gelukkig wordt zoiets niet en petit comité van «deskundigen» tot een goed einde gebracht. Het tussentijds rapport van die werkgroepen is immers al enige tijd beschikbaar en gratis aan te vragen door elke belangstellende. Bedoeling is dat zoveel moge lijk reakties op deze rapporten (vanwege jeugdbege leiders, besturen, organisaties,ingezonden zouden worden tegen ten laatste 15 september. Dit toch wel lijvig rapport is aan te vragen bij: Sekreta riaat Jaarvan het Kind, Jozef ll-straat 30,1040 Brus sel. Ook op dit adres is een brochure te verkrijgen met een zeer interessante inventaris van akties overal te lande, tentoonstellingen, uitgaven, films, poppen- voorstellingen, teateropvoeringen, animatieprojeK- ten over en/of voor kinderen Vooral groepen en organisaties die zich willen inspireren om zelf wat te doenof zoeken naar zinvolle-verantwoorde aktivitei ten vinden hier de nodige kontaktadressen. Jammer is wel dat het Aalsterse sekretariaat Jaar van het Kind blijkbaar niets doorgestuurd heeft van wat bij ons gebeurt. PD

De Voorpost | 1979 | | pagina 18