Rudy Van Raemdonck helpt Lokeren aan eerste Beker van Vlaanderen JBeker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen Beker van Vlaanderen sorting Lokeren - Cerkel Brugge 1-1 ^afschoppen 3-2) Relativeren... Gesprek met een fantastische straf schoppenstopper De Voorpost- 24.8.1979 - 21 Invallersdoelman Van Raemdonck sublieme wijze de beslissende men. De Schrijver, Dardenne, Ver- De Voorpost SPORT iel vier minuten te spelen, stand 1-1, Van der Weeën scoort voor Cerkel Brugge, '^enspel, een regelmatig doelpunt, wie zal het zeggen? ^enstrijdige verklaringen, dat wel: Ponnet wijst naar de witte stip, zijn lijnrech- lvpoudt echter vlag bij stok en blijft zo staan. igpiing in beide kampen, zenuwen ook, Hoogenboom en De Waele hebben een ejldje. Laatstgenoemde diende de Lokerse doelman een vuistslag toe, Hoogen- iem op de grasmat, staat onmiddellijk weer recht, tast naar zijn onderlip, ertoven. Hoogenboom achter De Waele aan, ploegmaats kunnen hem van verder etil sparen. Geen gele, noch rode kaart, nochtans zeer verdiend voor De Waele weinig sportief handelde. '•Sy Van Raemdonck het veld op, zonder opwarming en nog vier minuten te -in. De Sint-Niklazenaar houdt zijn doelvlak ongeschonden met strafschoppen volg. De ploegen S.C. Lokeren: Hoogenboom, Somers, Velkeneers, Dalving, Rene Verheyen, druk omstuwd door jeugdige supporters, als hij rondom het veld de felbegeerde Beker toont. (MD) Eindstand: 3-2. Onmiddellijk werd doelman was niet van rimordiaal Van Raemdonck omstuwd. belang maar als je hem grijpen Het Lokerse supportersleg.oen k js meege„o- trok direkt naar dp. ovpiviiHp c ras zaterdagavond zowat :enario van een hard be- beker die Urbain Hae- j I (al de derde keer in de |ng voor dit juweel) niet :n kon, maar hij stootte op terk, zeg maar entoesiast lallend Cerkel Brugge dat in het middenveld maar achteraan hoge ogen Jeine finale werd op :elende wijze gewonnen A. Gent (4-0). Ware- -as immers gewoon een van wat het vroeger 'erk aan de winkel dus ans Croon die opnieuw Belgische kompetitie is jld geraakt. Bijna 10.000 nouwers voor het treffen je avond. ling voldoende. Hoe tfrugge uitpakken? Wat is am waard na hier en daar alikant afgelopen oefen- ijd? i, Cerkel Brugge heeft jeenszins ontgoocheld, teelde fris voetbal en is (aardige eersteklasser, en, normaliter op papier is over zijn tegenstander, ch onmiddellijk gekon- erd met de koppeltjes en mandekking als ge- .droomkansen liggen. Pech netjes buiten de backarea door eveneens voor hem toen hij Schepens neergelegd werd. een eerste maal van een doel punt werd gehouden door Mommens en Verheyen plaat- Vanderschommenenbijdere- sten zich achter de bal maar prise de bal in het zijnet joeg. eerstgenoemde trapte oordeel- De Lokerse achterban juichte kundig over het muurtje en wel maar tevergeefs. naast Vanderschommen de bal Na het typische Denier-het doel in: 1-1 doelpunt zakten de veelkleuri- Euforie in het Lokerse kamp gen even weg. Somers tartte en bok bij de spelers, nog wel het lot maar verdedi- Het leverde Lohman geel op na ger Schepens kon in extremis fout op Auerbach maar Brugge in hoekschop verwerken. Het bleef onder konstante druk te doelpunt op het psychologi- staan. Heel wat terugspeelbal- sche moment vóór rust dus, len waren daar trouwens legio, kwam er niet. Tóen iedereen de indruk had Een glunderende Lokerse kapiteii (MD) René Verheyen, neemt de Beker van Vlaanderen in ontvangst. aar had men dat niet he- verwacht. Somers liep vaarwater van Skov, ihnsen zag Verriest als :haduw en Larsen dook lijn van Querter. :h kreeg de thuisploeg ntal kansen voorgescho- ie echter op Vander- in men belandden ofwel II het doelvlak hun einde Is i- rust dat Larsen een aan- s. len pech had bij de af- e.'g. Want hoe verklaar je Br dat hij een drietal kan- in ste? I. echter reden toe. Wie er de wedstrijd bekpek, Dr tcllig gezien dat telkens n bij de bal was, Cerkel jn et 5 a 6 man terugtrok in stiigende stelling. Benen r- dus en die trof Larsen If- dan eens. Bijgevolg n. Vanderschommen heus ;nveel werk. Het Lokerse ir- iveld sputterde even- in vandaar de vrij lange jn die vanuit de achterlijn jj-ken. Brugge repli- S- daarop door zijn mid- el tor netjes te stofferen, ia lkleurigen hebben bij vooral tijdens de eerste i hun kunnen gedemon- Maar het broodnodige je ut. het was dan nog gc- 0. ardigd ook. kwam er ai «et. Integendeel. Ma nnier klopte Lokeren e- met een serieus af- op chot. Dat deed hij ;rr en al toen Lokeren op rd en op Winterslag ar Een recidivist dus. ;rs "r keek de thuisploeg al e- n achterstand op na een nc te minuten spel. en dat et alleen tegen de ver- ze igen in maar ook tegen erka- Larsen liet Mommens beeld nog enkele Leo Canjels, trainer van het dapper Cerkel Brugge kan zeker met opgeheven hoofd de Daknamstraat verlaten. Hij pakte ei zo na de beker maar hem niet meenemen naar Brugge vond hij nu echt niet zo erg. Positief en interessant voor hem was echter dat zijn ploeg op een degelijk toerental draait. Nog 20 procent, zo stelde hij, en wij staan meer dan ons mannetje in de eerste klasse. Ook de spelers van Brugge zaten evenmin de put in. Zij waren zich bewust een zeer degelijke partij tegen favoriet Lokeren te hebben afgeleverd. In het Lokerse huishouden een uitbundige manager De Rijcker. Wc hebben het verdiend, aldus zijn advies en dat was nog juist ook. Urbain Haesaert is een waardig man. Ook bij hem stonden de zenuwen gespannen. Zou hij nu weer falen op één strafschop na? Onder het licht der schijnwerpers, bij de voorbereiding van de strafschoppen, stond hij er bleekjes bij. Na de wedstrijd terug de normale sysionomie. Zich eerst wassen en dan naar de receptie, tot straks. Urbain Haesaert relativeert altijd. Hij weet ook dat suk- ses vergankelijk kan zijn en dat voetballerij met meer te maken heeft dan met een stel goede benen. Ondanks die beker, toch niet die uitgelatenheid die men op dergelijke momenten verwachten zou. Het eerste wat hij poneerde was: «Eigenlijk ben ik niet tevreden.Toegegeven uiteraard dat Lokeren een aantal kansen gemist had, het tikkeltje geluk ontbrak, stelde hij verder. «Logisch ook dat ik het laatste kwartier alle ri sico's genomen heb, het gevolg ken je maar dat is nu eenmaal voetbal: je moet eens flink de pressie kunnen voeren. Achteraan moet men zich dan maar wat aanpas sen. En als wij het eerste doelpunt scoren zoals iedereen in die periode verwachtte, draait die wedstrijd toch anders uit. Strafschoppen zouden niet nodig geweest zijn». Chance et malchance. Larsen was de week voordien ziek, trainde slechts éénmaal, Gudjohnsen is een maand met vakantie geweest, trainde evenmin, stelde Vacenovski. Velkeneers zit ofwel met meniscus ofwel met gespleten gewrichtsbanden, Hoogenboom liet onmiddellijk na de wedstrijd zijn gekloven lip naaien, voor de rest geen nood, tenzij dat aan het middenveld nog moet gedokterd wor den. We werken echter met volle kracht verder, dixit Haesaert, tot de grote klapstukken komen met Anderlecht en Beveren. Dat is alles of niks, voor mijn part mogen het gerust vier punten betekenen. moet het immers een geluk kige avond geweest zijn. Al tweemaal strandde hij op één strafschop (met Beveren) maar nu had hij er enkele over. «Driemaal is scheepsrecht» gaat dus niet voor hem op... André Govaert heyen. Mommens, Gudjohn sen, Lubanski en Larsen. Cerkel Brugge: Vander schommen, Querter, Sche pens, Krijgh, Verriest, Broec- kaert. Van Kerkhof, Van der Weeën. Beheydt, Denier en Skov. Doelpunten: 35' Denier (0-1) en 78' Mommens (1-1). Wijzigingen: 46' Lohman i.p.v. Larsen 54' Ingels i.p.v. Velkeneers 73' Bett i.p.v. Gudjohnsen 78' De Waele i.p.v. Van Kerkhof 82' Auerbach i.p.v. Denier 86' Van Raemdonck i.p.v. Hoogenboom. Kaarten: geel voor Lohman (duel met Auerbach). Toeschouwers: 10.000. Scheidsrechter: de heer Pon- (MD) Traditioneel Trainer Haesaert liet Larsen in de kleedkamer. De man was de voorbije week ziek, had slechts éénmaal getraind en zocht naar de tweede adem. Geen risico dus bij Lokeren en de steengoede Lohman op het veld. Na amper 9 minuten in die tweede periode een tweede (noodgedwongen) wijziging bij de thuisploeg. In een on schuldig duel ging Velkeneers voluit tegen de grond en be zeerde Zich aan de knie. Ge wrichtsbanden, meniscus? Doktersonderzoek moet dat nog uitwijzen. Gudjohnsen té erg in de greep van zijn schaduw viel wat licht uit en werd vervangen door Bett, een doorduwer. Lokeren drukte trouwens heel erg. Cer kel voelde dat ook aan. Dan maar grove middelen gebrui ken zoals tegen Lubanski die naar de traditionele straf schoppen toe te gaan, scoorde Van der Weeën een buiten- speldoelpunt. Hoe het daarna verliep, vertel den we reeds in de aanhef. STRAFSCHOPPEN Vanderschommen trapte de eerste strafschop: doelman contra doelman en 0-1. Lu banski, stijlrijk, gaf de Brug geling geen schijn van kans: 1-1. Auerbach talmde niet en klopte Van Raemdonck voor de tweede maal: 1-2. Mom mens keilde op de dwarsligger: 1-2. Dan startte het festival Van Raemdonck: de straf schop van Skov hield hij uit zijn doelvlak, via ie paal en buiten. Bett scoorde eveneens: 2-2. Beheydt botste tegen Van Raemdonck. Dardenne dreef de score tot 3-2 op en Krijgh kreeg tegen de jonge Lokerse doelman evenmin een kans. Wanneer hij tijdens een finalewedstrijd, in de Beker van Vlaanderen, drie strafschoppen stopt, verwacht men dat de desbetreffende doelman, door de supporters op de schou ders getild wordt, en in triomftocht van het terrein gedra gen. Dit alles vond echter niet plaats, vorige zaterdag te Lokeren. r vo Heel rustig zit de ietwat praatgrage jongeman voor ons: Rudy Van Raemdonck, 21 jaar, gehuwd, weldra vader en tevens reservedoelman van Sporting Lokeren. Een optimis tisch iemand, die gelooft in zijn club en in de leiding ervan. waar de Bruggelingen geïn stalleerd waren. Zij hadden immers gedurende de ganse wedstrijd op luidruchtige wijze hun aanwezigheid ge toond. Nü beten ze in het stof. De heer Van Tongerloo, directeur-generaal van Het Volk, overhandigde de beker aan kapitein Verheyen. Daarna ging het naar Hoogen boom die het zware ding on middellijk doorgaf aan Rudy Van Raemdonck. een blijk van waardering en kameraad schap. Daarna startte de recep tie. Lokeren had veel bekijks, niet alleen van de supporters maar ook van een stel trainers. Wc noemen voor de vuist weg: Lippens (Anderlecht). Was- seige (Winterslag), Mangel schots (Hasselt), Könecke en Mergeay van Lede. S.C Lokeren heeft een eerste doelstelling bereikt. Die beker Rudy Van Raemdonck begon zijn carrière als doelman bij de miniemen van Sportkring Sint-Niklaas. Daar doorliep hij alle jeugdcategorieën, waarna hij drie jaar lang als titularis in het fanionelftal van Sportkring speelde. Verder maakte hij deel uit van het Nationaal Uefa-elftal en later ook van de «Ik heb de indruk, dat je bij de supporters, nog niet ten volle aanvaard bent. Reali seer jij je dat w el degelijk?» «Natuurlijk doe ik dat. Ik ben realistisch en zie de dingen zoals ze zijn. Ik besef dat ik om Hoogenboom te vervangen, zeker zo goed. zo niet beter moet spelen dan hijzelf. En zoals hij momenteel speelt hij behoort niet voor niets tot de beste Belgische doel mannen lijkt mij dat een zware opdracht. En natuurlijk, doelman zijn is een ondank bare taak. Steeds ben je de schuldige, wanneer er verlies cijfers op het bord staan. Op dat ogenblik laten de suppor ters alle steun varen. Daarom, wanneer ik van vooraf aan kon beginnen, zou ik zeer zeker geen doelman meer worden. Vorig seizoen, ben ik naar aan leiding van een «gele» schor sing van Bob. tegen F.C. Antwerp mogen aantreden met het eerste elftal. Mijn optreden was weinig positief, en ik be grijp dat op dat ogenblik velen hun vertrouwen in mij verlo ren. Ik denk dat de wedstrijd van vorige zaterdag daar enige verandering in kan brengen. ïk begon met veel zelfvertrouwen aan het penalty-trappen. Het penalty-trappen is een stil staande fase in een spel. Men kan zich beter concentreren op hetgeen gebeuren gaat. Heel anders is het wanneer men vol op in de wedstrijd moet inval len, dan mist men alle «run ning» en het concentratiege- voel is niet optimaal. Ik hoop dat ik een beetje krediet bij de supporters gekregen heb, zo dat zij in de toekomst een beetje toegeeflijker zullen zijn» «Of ik mij minderwaardig voel aan Hoogenboom? Neen, van minderwaardigheid is er geen sprake. Ik ben trouwens nog maar 21en daar een doelman slechtsop 25-jarige leeftijd op een conditioneel hoogtepunt speelt, heb ik nog wel enkele jaren de tijd om mij op te wer ken en waar te maken. Daar enboven ben ik van mening, dat de beste moet spelen en dat is momenteel Bob Hoogen boom». «Heb je nog geen spijt van je Lokers avontuur?» «Neen, helemaal niet. Ik voel me uitstekend hier te Lokcrcv De sfeer is ideaal. De leidi; lijkt me heel degelijk en onr manager Alois Derycker is c :i fantastische vent. iemand waar men elk moment van de dag bij kan aankloppen, wanneer men met één of ander probleem zit. Trouwens, de verplaatsing vanuit Sint-Niklaas is niet zwaar en daar ik als semi-prof tewerkgesteld ben, heb ik hier een part-time job gevonden. Daarom hoop ik bij Lokeren te kunnen blijven». «Hoe was destijds de ver houding Van Raemdonck met het duo Braems- Haesaert? Hoe is die nu met het duo Haesaert- Vacenovsky?» «In den beginne was de ver houding Braems-Van Raem donck optimaal, tot op het ogenblik dat ik een probleem met hem kreeg, waarover ik liever niet verder uitweidt. Momenteel is de verhouding weer ideaal. Zowel de sfeer tussen de spelers onderling, als die spelers - trainers - bestuur. Het is aangenaam werken. En als er dan als resultaat zo eens iets echt positiefs te voorschijn komt; zoals het stoppen van drie penalty's in de famon- ploeg, dan sterkt zoiets je mo raal en je vertrouwen in je om geving. Een omgeving waarin ik hoop ten gepaste tijde hele maal te kunnen doorbreken als doelman». (B.D.V.)

De Voorpost | 1979 | | pagina 21