De Voorpost S.K. Grembergen laat 0-3 voorsprong teloorgaan Alleen Denderhoutem en Borsbeke vrijwel zeker van kwalifikatie Beker van de Denderstreek Beker van de Denderstreek Kalender Beker van de Denderstreek 22 - 24.8.1979 - De Voorpost Voor FC IVieze is het Denderstreeks Bekeravontuur door een nederlaag tegen SK Èrembodege Ransbeeck :dt, Richari v Pierre Dae De Wolf s, Patrici Van Nieu Hauwera Met een 0-1 uitovermiming bij 2e provincialen Baasrode pakte Berlare uit met een opmerkelijke prestatie. (JJ) J Meest opvallend resultaat in deze derde ronde van de beker van de Denderstreek is de 3-3 uitslag van Grembergen bij de Boonwijk. De Grembergenaars lieten een 0-3 voorsprong verloren gaan die ze na vijftig minuten hadden bijeengetrapt. Een eerste incident werd genoteerd in Wichelen waar de lokale speler Michon door de scheidsrechter van het terrein werd verwezen. Pover was ook weer het resultaat van F.C. Baasrode dat op eigen veld de duimen moest leggen tegen een vierde provincialer. In Lebbeke moest men beroep doen op een vrijwilliger om de wedstrijd te leiden vermits de scheidsrechter zijn kat had gestuurd. Tenslotte raakte het ambitieuze S.K. Oudegem amper met de hakken over de sloot tegen de invallers van K.A.V. Dendermonde. Bij deze laatste ploeg behaalde middenvelder Guy Gobel de beste onderscheiding. K.A.V.Dendermon- de II - Oudegem 1-2 De Dendermondse invallers- ploeg liet alvast een betere indruk tegen S.K. Oudegem dan een week voordien op S.K. Grembergen toen het ronduit gezegd maar een pover beestje was. Tijdens de eerste helft waren de bezoe kers weliswaar iets gevaar lijker, niettegenstaande paarsblauw het eerst op winst was gekomen. Auteur van dit doelpunt was de nog jonge Guy Gobel. Hij lukte niet alleen een doelpunt, scoorde daarop bijna een tweede, maar was bovendien heerser op het middenveld waarvan hij de spil vormde. Blijkbaar heeft deze voetbal ler ambities om tot de Dendermondse kern door te dringen. Nog vóór de rust hadden de bezoekers hun achterstand in een voor sprong omgezet. Aan de basis hiervan lag Marcel Geerinckx die in een periode van minder dan tien minu ten twee voltreffers lukte. Na de kampwisseling ging het spel over en weer. Langs weerszijden werden er nog wel een paar kansen gescha pen. Voor Oudegem was dat o.m. het geval langs Danijs terwijl langs Dendermondse kant Danny De Vos en Jos Spanoghe dicht bij de gelijk maker liepen. Laatstgenoemde voetballer die er verleden week wegens kwetsuur niet bijliep werd in de wedstrijd tegen Oudegem eveneens met een goed ge- krediteerd. Bij het trappen van de strafschoppen toon den de bezoekers zich pre ciezer. (uitslag 3-5). K.A.V .D. Antoine Wierinck, Guido Catrysse, Luc De Donder, De Pieker, Freddy Callaert, Guy Gobel, Moens, Garry De Kinder, Danny De Vos, Paul Zegers, Johan Spa noghe. Oudegem Walter Janssens, Aldo De Smedt, Rudy Van Hoecke, Arnold Marien, André Col man, Pierre Van Den Broeck, Mare Mouton, Mar kers met de volle winst aan de haal zouden gaan. De stoere St. Gillisse verde diging hield echter de zaak recht. In het trappen van de strafschoppen kregen ze uit eindelijk toch de kous over de kop. (3-4). Appels Joel Van De Moortele, Ray mond Van Herreweghe, Ed dy Marissen, Notte Remi, Frankie Van Goethem. Luc Baasrode verloor aan huis niet 0-1 van Berlare. {JJ) hetzelfde ogenblik het eerste elftal van Sparta Buggen- hout een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen Del ta Londerzeel. De wedstrijd eindigde op 2-2. Doelpunten langs Buggenhoutse kant langs Rudy Crets en langs bezoekende kant langs Rudy Baeck. Eigenlijk vier doelpunten van Buggenhoutse makelij als men weet dat Rudy Baeck door Sparta aan Delta Londerzeel werd af gestaan maar van jongsbeen opgroeide in het midden van Sparta Buggenhout. St. Gillis - Appels 2-2 De lokalen hebben eigenlijk de winst uit handen gegeven als men weet dat ze aan de rust al een 2-0 voorsprong hadden opgebouwd. Auteurs van deze doelpunten waren Jean Paul Aerts en Frankie Van Hecke. Wellicht heeft men op dat ogenblik ge dacht dat de schaapjes op het droge waren. Niets daar van. Na de kampwisseling zag men een herboren Spar ta Appels. De ingevallen Moerenhout liet al vlug zijn inzichten blijken toen hij al vlug in de tweede helft de opgelopen schade wist te beperken. Toen kort daarop De Roover de gelijkmaker op het bord prikte zag het er even naar uit dat de bezoe- Vereecken, Chris Van Steen- berghe, Patrick Goossens, Peter Pieters, Dirk Francois, Eric De Roover. St. Gillis Nico De Pauw, Frankie Van Beveren, Francois De Man, Mare De Backer, Chris De Backer, Leo Putteman, Dirk Braecke, Frans Peleman, Frankie Van Hecke, Pierre De Man, Jean Poul Aerts. Boonwijk - S.K. Grembergen 3-3 S.K. Grembergen heeft het niet bijster gemakkelijk ge had tegen de vierde provin cialer. Kort na de rust hadden ze weliswaar een comfortabele 0-3 voorsprong bijééngebracht maar moesten nadien ervaren hoe een sprankelijk lokale ploeg met evenveel voltreffers een gelijkspel wist te realiseren. S.K. Grembergen was in de eerste helft op voorsprong gekomen na doelpunten van Philippe Hoogewijs en Jan Van Damme. Na amper één minuut in de tweede helft zou Hoogewijs zelfs een derde voltreffer lukken. Maar mosselen roepen vooraleer ze aan wel zijn mag men nooit. Dat hebben de Grembergenaars in de- Boonwijk aan den lijve ondervonden. Toen Jean De Keyser vijf minuten na de laatste Grembergse voltref fer de ingevallen doelman Baert verschalkte werd bij de lokalen het sein op groen gezet voor een regelrechte aanval op het Grembergse doel. Doelman Baert had in die periode meer zijn han den vol dan hem lief was. DE Boeck lukte een tweede plaatselijke treffer en nau welijks 180 seconden later viel tot grote ontgoocheling van de bezoekende aanhang de gelijkmaker langs Van Marcke. Boonwijk trachtte van dan af nog sterker door te drukken om uiteindelijk de volle inzet uit de brand te slepen. In dat opzet zouden ze evenwel niet lukken. In het nemen van de penalty's hadden de bezoekers wat meer geluk (uitslag 2-3). Boonwijk Dierickx, De Boeck, Peeters, Segers, Van Ransbeeck, De Keyser, Michiels, Van Der Meersch, Van Maercke, Vleemings, Veldeman. Grembergen De Lathouwer (46 min. Baert), Van Der Straeten, Brasseur, Van Hese, Mou ton (46 min. Van Hollewin- ckel), Tassent, Van Lember- gen, Van Mele, Hoogewijs (80 min Van Cauwen- berghe), Christiaens, Van Damme. Baasrode - Berlare 0-1 De bezoekers kwamen in deze wedstrijd al na een kwartier op voorsprong via een strafschop omgezet door Jaak Van Kerckhove. Door lopend waren het ook de bezoekers die een licht over wicht aan de dag konden leggen en zelfs een paar keer dicht bij een tweede doel punt liepen. Maar doelman Jansegers is nu eenmaal de man die men zo maar niet voorbij gaat als men wil. In de tweede helft wisten de De ploeg van SK Erembodegem die met 1-2 cijfers ging winnen bij FC Wieze. (C) cel Geerinck, Willy Danijs, Jos Schampaert, Chris Ga briels. Opdorp - Buggenhout 3-0 Verdiende zege van de loka len in een nochtans weinig aantrekkelijke partij. Bo vendien waren het ook de invallers van Sparta Bug genhout die hun naaste buren repliek gaven. De lokalen waren in de eerste helft op voorsprong geko men langs Luc Borms, een doelpunt waarbij doelman Van Ingelghem alleszins niet vrij bij uitgaat. Korte tijd later sloeg een poging van Vereecken tegen het doel- hout. Na de kampwisseling kreeg men een vrijwel zelfde spelbeeld. Opdorp bleef bestendig iets gevaarlijker. Trainer De Boeck verdub belde de stand en in het laatste kwartier kon Borms de eindcijfers vastleggen. In het nemen van strafschop pen bleven de Spartanen de baas (2-3). Opdorp Eddy De Cuyper, Luc Ver- boven, Paul Van Riet, Al- bert Van Riet, Peter Van Der Jeugt, Mare Aelbrecht, Alfons De Boeck, Luc Van Riet. Mare Borms, Camille Coninckx, Eric Van Pelle- com. Sparta Francois Van Ingelghem, Chris Van Mulders, Rudy Verheyden, Chris Van Hoey- missen, Walter Heyvaert, Paul Bieseman, Danny Ema in cl, Eddy Saerens, Eric >e Snv.-dt, Eric De Wan I, Pierre Vereecken. Vei melden we nog dat op In de A reeks is het na het inleidende stadium van de «Beker van de Dender streek» nog niet uitgemaakt wie zich voor de halve finale W. Moorsel. Op de jongste speeldag zorgde het andere Meldert voor een nogal ver rassende uitslag door Hof- stade voor eigen publiek opnieuw aan de winst komen. En dit in een zeker niet gemakkelijke uitwed strijd te Vlierzele. Herzele toonde zich echter iets sne- zal prezenteren. Er prijkt na schaakmat te zetten. Een drie speeldagen immers dracht mocht meteen zijn geen enkele klub met het tweede overwinning in- maksimum van de punten, schrijven. De derbyontmoe- zodat in de laatste schif- ting te Moorsel werd met tingsronde nog een belang- veelzeggende 4-0 cijfers rijke beslissing moet vallen, door «Schroevers» gewon- S.K. Grembergen dat er nen. Doggen was vorige zeer goed voor stond, liep zondag in de wedstrijd met nu echter halve averij op bij Iddergem aan zijn eerste R. Boonwijk. Het totalizeert overwinning in deze beker- net als S.K. Oudegem en kompetitie toe. Herdersem diger in de aanval. Haaltert dat insgelijks nog in aan merking kwam voor de halve finale liet het te Gro- tenberge echter afweten. J.V.H. S.K. Overmere vijf punten. Op de recente speeldag duwde de nederlaag die het wedstrijd met Dender- loste het kwieke F.C. Lut- houtem opliep reeds in de terzele de rol. Het lag wel vergeethoek door te Baar- enigszins in de lijn van de degem met het miniemste verwachtingen dat het door verschil te winnen. S.K. Wichelen in de neder- zou worden geduwd. In de C reeks komen nog liefst drie ploegen in aan- F.C. Lutterzele bezweek merking voor een plaats in echter eervol. In de B reeks is Denderhou- de halve finale. Zodat de laatste speeldag van de tem praktisch zeker van de schiftingsronde uiterst be- kwalifikatïe. Ofschoon het langrijk wordt voor Pollare, op de laatste speeldag van dat er op de recente speel de schiftingsronde voor dag alweer de beuk ingooi- geen gemakkelijke opd- de, voor Deftinge en voor racht staat met een uitwed- Osta Meerbeke, dat een strijd bij F.C. Denderleeuw. Dit wordt dus een vrij inte ressant nummer. T.K. Mel dert zal wel met belangstel ling informeren naar de uit- zeer goede aanloop nam. In de D reeks staat Bors beke er best voor. Het tota lizeert het maksimum van de punten. En met een slag van deze partij. Want thuiswedstrijd tegen F.C. de ploeg van trainer Romain Kersken voor de boeg is het Van Stichel liet totnogtoe slechts een puntje glippen. praktisch zeker van de kwa lifikatie. Op de jongste En dat gebeurde bij gebuur speeldag is Herzele dan Reeks A De uitslagen: 71. SK Wichelen - FC Lutterzele 4-2 72. RC Boonwijk - SK Grembergen 3-3 73. Redstar Opdorp - SP Buggenhout 3-0 74. KAV Dendermonde - SK Oudegem 1-2 75. SK Overmere - Eendr. Opstal 3-1 76. Rapide Lebbeke - Juw. Schoonaarde 1-2 77. FC Baasrode - SK Berlare 0-1 78. St Gillis-Dendermonde - Sparta Appels 2-2 79. Valentino Overmere - SK Lebbeke 3-3 Reeks B 80. TK Meldert - Panters Okegem 2-1 81. SK Welle - FC Denderleeuw 3-0 82. Baardegem - SK Herdersem 0-1 83. FC Doggen - Iddergem 2-1 84. V. Denderhoutem - Wils. Gijzegem 5-3 85. FC Wieze - SK Erembodegem 1-2 86. Schr. Moorsel - Wils Moorsel 4-0 87. Wils Hofstade - Eendr. Meldert 0-2 Reeks C 88. V.K. Ninove - SV Voorde 3-0 39. SV Outer - VK Pollare 1-6 90. FC Bonanza - Erwetegem 0-3 91. FC Maria-Lierde - Eendr. Oudenhove 1-1 92. KSK Geraardsbergen - Sparta Geraardsbergen 0-0 93. FC Steenhuize - VK Onkerzele 94. Eendr. Wïnnik - RC Ophasselt 95. Osta Meerbeke - Eendr. Schendelbeke 96. VC Deftinge - RC Overboelare Reeks D 97. Sp Heldergem - FC Westrem 98. FC Kerksken - Sint Antelinks 99. SK Vlierzele - FX St Raph. Herzele 100 SK Aalst - FC Oordegem 101. Ede Haaltert - Bavegem 102. Grotenberge - RC Haaltert 103. Massemen - Eendr. Nieuwerkerken 104. FC Smetlede - T. Borsbeke 105. Hillegem - SK Woubrechtegem 1-0 2-0 6-0 2-0 0-1 1-1 2-3 definitief voorbij. (C) lokalen wel een paar kansen te scheppen maar deze werden uiteindelijk maar nauwelijks benut. Ook in de strafschoppen bleven de be zoekers de baas (2-4). Baasrode Jansegers, De Decker, Ley- neel, Henderickx, Falat, Willaerts, D'Hondt, Ver hulst, Moens, Van Der Vreken, Verschueren. Berlare Rudy Kerre, Rudy Buyle, Jaak Van Kerckhoven (50 Mare DE Bruyne), Serge Cornclis, Jean Pierre De Rouck, Frank De Grauwe, Gino De Wilde, Mare Mel- kebeke, (50 min Luc Van Cauter), Willy Van Linteren, (50 min Werner Van Hau- we), Rudy Marissen, André Leon. Overmere - Opstal 3-1 Een openingstreffer langs Dirk Schoorens liet het beste verhopen voor de bezoekers. Maar aan de rust was de gerealiseerde voorsprong reeds tot een achterstand omgebogen. Volgens een zegsman van Opstal was het tweede plaatselijk doelpunt via een veel te licht toege kende strafschop tot stand gekomen. Onmiddellijk na de rust gingen de Buggen- houtenaars op zoek naar de gelijkmaker. Toen het derde lokaal doelpunt werd gebo ren was de kous evenwel af. In deze wedstrijd wezen de strafschoppen geen winnaar aan. Beide ploegen lukte vier doelpunten. Opstal Walter Van Nieuwenhove, Jean Bouchez, Francois Van Den Berghe, Jozef Heyvaert, Carlo Suykens, Willy Van Den Berghe, Dirk De Maerschalck, Eddy DE Smet, Luc Van Mulders, Dirk Schoorens, Johnny Verhasselt. Val. Overmere - S.K. Lebbeken 3-3 Dank zij een voorbeeldige inzet hebben de lokalen een gelijkspel afgedwongen te gen het invallerselftal van S.K. Lebbeke. Bij de rust hadden beide ploegen reeds elk twee keer gescoord. Vereecken en Verhulst wa ren de auteurs van de Lebbeekse voltreffers. Na de kampwisseling bracht Wil- lems via strafschop Lebbeke op voorsprong. In het laatste kwartier konden de lokalen de gelijkmaker uit de brand slepen. Bij het nemen van de strafschoppen toonden beide ploegen zich ook even sterk (4-4). Vermelden we nog dat het eerste elftal van S.K. Lebbeke een vriendschappe lijke wedstrijd speelde tegen de Brabantse eerste provin cialer Grimbergen. Lebbeke won met 5-3 cijfers. De doelpunten werden aangete kend door Delsin, Van Doorselaer, De Feyter, Mare Meert en De Waegeneer. RP. Lebbeke - Schoonaarde 1-2 Deze wedstrijd ging later van start vermits er geen scheidsrechter kwam opda gen. Iemand uit het publiek heeft dan de leiding op zich genomen. Het dient gezegd dat de man in kwestie dat niet zo slecht heeft gedaan. Voor Lebbeke dat op een eerste zege hoopte werd het weerom een teleurstelling. Aan de rust was de stand nog blank. Maar in de kortste tijd na de kampwis seling liepen de bezoekers tot 0-2 uit. Rapide zou nog terugslaan langs Dary Goos sens maar daar bleef het ook bij. De strafschoppen wezen ook Shoonaarde als over winnaar aan (3-4). Lebbeke Freddy Van Francois De Smedt, Vermeulen, Jean Pierre lemans, Etienne De Dirk Van Den Francois Perdaens, Meskens, Johnny Van wenhuyse, Jan De Patrick Bosman. Wichelen - Lutterzele 4-2 Aantrekkelijke voor vierde provinciale, de eerste helft eerder op, dan was het na de weliswaar Wichelen dat lichte veldmeerderheid de dag wist te leggen, waren weliswaar de Gillissenaars die via hoekschop op winst men. Michon zou er nadie in slagen gelijk te stellei Toen Lutterzele weer voorsprong kwam, deze kec langs een strafschop kon d snelle Guido Janssens m voor het ingaan van de rus de gelijkmaker lukkei Halfweg de tweede hel werd Michon voor een foi op een bezoekende spelt door de scheidsrechter ui gesloten. Toch realiseerd Wichelen in die periode no twee doelpunten langs Va i| Puyvelde en Eddy De Win il ter. De strafschoppen levei den een 4-4 resultaat op. Wichelen Strengs, Hoogewijs, Michon air Van Hoecke, De Nooze, D Winter, Janssens, Verstrae |(j ten. Steeman, De Wintel^ Van Puyvelde. Eddy De Mc Weekblad van Dender- Dunne-en --fcAc Scheldestreek Zondag 26 augustus 1979 te 16,00 uur Reeks A 106. SK Lebbeke - Redstar Opdorp 107. FC Lutterzele - KAV Dendermonde 108. SK Grembergen - SK Overmere 109. Sparta Buggenhout - RC Lebbeke 110. SK Oudegem - FC Baasrode 111 Eendr. Opstal - St. Gillis-Dend. 112. Juv. Schoonaarde - Valent. Overmere 113. FC Berlare - SK Wichelen 114. Sparta Appels - RC Boonwijk Reeks B 115. Eendr. Meldert - Baardegem 116. Panters Okegem - FC Doggen 117. FC Denderleeuw - Verbr. Denderhoutem 118. SK Herdersem - FC Wieze 119. Iddergem - Schr. Moorsel 120. Wils Gijzegem - Wils Hofstade 121. SK Erembodegem - T.K. Meldert 122. Wils Moorsel - SK Welle Reeks C 123. RC Overboelare - FC Bonanza 124. SV Voorde - FC Maria-M Lierde 125. VK Pollare - KSK Geraardsbergen 126. Erwetegem - FC Steenhuize 127. Eendr. Oudenhove - Eendr. Winnik 128. Sparta Geraardsb. - Osta Meerbeke 129. V.K. Onkerzele - V.C. Deftinge 130. RC Ophasselt - V.K. Ninove 131. Eendr Schendelbeke - SV Outer Reeks D 132. SK Woubrechtegem - SK Vlierzele 133. FC Westrem - SK Aalst 134. Sint An,flinks - Ede Haaltert 135. FC St R ph Herzele - Eendr. Grotenberjj, 136. FC Oof-jgem - Massemen 137. Bavegi.;ii - FC Smetlede 138. RC Haaltert - FC Hillegem 139. Eendr. Nieuwerkerken - Heldergem 140. T, Borsbeke - FC Kerksken

De Voorpost | 1979 | | pagina 22