Beker van België [Wmai^r» uitstekende repetitie voor de seizoenaanhef Zele gewipt in eerste Bekerronde KAVD EXTRA Hoever schopt Eendracht Aalst het in de Belgische Beker? Sportkring Sint-Niklaas Beker van België Zo speelden de Voorpostploegen K.A.V. Dendermonde - E. Aalst 3-4 Dottenijs - Eendr. Zele 2-1 Hoogstraten - S.K. Sint-Niklaas 0-2 KAVD-Sprokkels Jef Beirinckx tekent kontrakt Sint-Niklase Sportveertiendaagse 24 - 24.8.1979 - De Voorpost Alles wel beschouwd kwam de thuisploeg wel het zwaarst gehandikapt aan de start van een partij tegen tweede nationaler Een dracht Aalst dat alleen Mari- voet op de bank moest la ten. De paars-blauwen hout. Dit wapenfeit inspi reerde de paars-blauwen in even later dan toch succes kende toen Gevaert, in een die mate dat het zowaar het ongewone rol van spelver- initiatief ging opeisen en erg deler, een sublieme door- hard bleef werken. De domper kwam echter rond de 30® minuut. Rene De Man, nochtans totzijn daarentegen misten Julien vervanging goed geïnspi- Van den Broecke (kwetsuur reerd, draaide de verkeerde aan de achillespees) en Erik Van Meerhaege (familiale omstandigheden) en kon den eveneens geen beroep doen op Rudy Belis die aan kant op en verloor de bal aan Van Roy die, alleen voor Hofman, geen moeite had om er 0-1 van te ma ken. zijn laatste dag verlof toe Amper drie minuten later was. De withemden toon- zorgde De Man bijna voor den zich het eerst doch kwamen weinig doortas tend over en geraakten met moeite aan het door doel man Pol Hofman verde digde doelgebied. De eerste serieuse uitval van de thuisploeg was ech ter al rijp voor een doelpunt. de gelijkmaker. Een verras send doorspurten van de plaatselijke middenvelder zette de aalsterse laatste lijn voor schut zodat De Man alleen voor Trappeniers kon opduiken. Dat «Trap» nog niets verleerd heeft bewees hij het volgende ogenblik. Een knappe aktie in het Hij doorstond de schijnbe- middenveld leidde tot bij Hil- weging van de dender- laert die moeiteloos het mondse middenvelder en hoofd van Erik Gevaert haalde het leer uit de voeten zocht en vond. De ex-AA van de naar links uitgewe- Gentspeler plaatste gepast ken De Man. Dat was dan zijn knikker tegen het leder het begin van 'n storm- steek gaf aan Jaak Hillaert die de bordjes gelijkhing. Het antwoord kwam onmid- deiijk want Salvador speelde zich knap vrij en zorgde onmiddelijk weer voor voorsprong. Amper een minuut later zou Pol Van Cauteren dan zijn eer ste doelpunt voor KAVD skoren na een verwarde fase waarin Trappeniers kansloos stond. Rust: 2-2 De tweede helft deed qua kwaliteit niet onder aan de eerste. Daar zorgde Ge vaert dan voor toen hij on middelijk na de hervatting een inzenden van Luk De Lentdecker met het hoofd overnam en zijn tiende KAVD-doelpunt lukte. De bezoekers sloegen onmid- Een stijlrijkc tussenkomst van KAVD-Jodman Hofman tijdens het vriendschappelijk treffen lussen KAV Dendermonde en Eendracht Aalst. (V) De partij ging nu erg gelijk en trof pardoes het kruis- achtige tien minuten die weer gelijkmaakte. delijk terug. Salvator kreeg op en hetzag er niet naar uit een unieke kans doch be- dat er nog veel verandering sloot nipt naast. in de stand zou komen. Dat Het was echter maar uitge- kwam er dan toch en wel net steld want een foutieve pas toen een gekwetste Gerard kwam bij Arnolis terecht die Verhelst het veld verliet en mmiK 0 De aanloop tot het 2e thuisdoelpunt waarbij Pol Van Cauteren de bal gepast ovt Trappeniers zal lobben (KAV Dendermonde Eendracht Aalst 3-4). (V) r de uirgelopei de thuisploeg met tien in het veld stond. De auteur van het doelpunt was Schouppe die via de schouder van Hil laert zijn ploeg een gevleide zege schonk... al kwam die overwinning nog in het ge drang toen Jean-Pierre Heyvaert (ingekomen voor Verhelst en als reserve doelman noodgedwongen in de ploeg als veldspeler omdat de twee andere inval lers al waren opgebruikt) op de laatste minuut naar doel kopte doch zijn poging op de doellijn gekeerd zag. doelpunten: 30' Van Roy 0-1,39' Hillaert 1-1.41' 'Sal vator 1-2, 42' 'Van Cauter 2-2, 47' Gevaert 3-2, .52' Arnolis 3-3, 76' Schouppe 3-4 aantal toeschouwers: 560 betalende Dendermonde: Hofman, Vernimmen, Wets, Schei- fout, Verhelst (78' Hey vaert), De Lentdecker, Van Cauter, De Man (70' Colle- waert), Gevaert, Hillaert, Gribbe (46' Turneer) Eendracht Aalst: Trappe niers, Baten, Van Kemseke, Dierickx, De Sanghere, Ar nolis, Ferrera, Schouppe. Van Roy, Salv ador (63' Verhoeven), Van den Bergh (46' Van Hauwermeiren) (gdp) Jean Arnolis schuift nummer 3 voor Aalst via een verdediger binnen (KAV Dendermonde Eendracht Aalst 3-4). (V) Eendracht heeft zich verslikt van de eerste bekerdrink en werd door de bevorderings- klub Dottenijs gewipt. De ploeg van de taalgrens heeft zich andermaal in het beker- verdikt in de kijker gespeeld, met leeuwenmoed, en be schikte daarbij over meer fysieke kracht dan sommige rood-zwarte spelers. Sinds 22 oktober Het zag er nochtans een zeker ogenblik hoopvol uit toen De Brabander een vrijschop in de 59 min. op het hoofd van Kesteleyn schilderde, die meteen doel man Ostijn het nakijken gaf. Het is sinds 22 oktober 1978 geleden dat Kesteleyn nog een doelpunt scoorde. Het gebeurde dan nog met het hoofd, wat misschien een eersteling betekent voor Etienne. Na het treffen tegen Cros sing ging de konditie van Kesteleyn in dalende lijn en de vooruitzichten waren be paald op het einde van vorige kompetitie niet gunstig. Nu heeft de Ze ienaar zich schitterend her vat: tegen Bilzen en te Dottenijs was hij de beste aanvaller. Hij was agressie ver en balvaardiger dan in het verleden. Soldatenmiserie Het nadeel van een jongere ploeg betekent de soldaten- miserie, waarmede dient af gerekend te worden. Stee man, gekazerneerd te Lom- bardsijde, was niet vrij. De Brabander kan niet regel matig oefenen, maar na zijn overplaatsing naar Haas donk zal dat wel beter gaan. Ten slotte moet Kestelyn de eerste maanden het kakhi- plunje aantrekken. Het is niet de enige tegenslag in de Eendrachtmiddens, want klubsecretaris Etienne Quintijn heeft zijn funktie tot in oktober overgedragen aan de heer Van den Abbeele en dit wegens ge zondheidsredenen. We wen sen de punktuele secretaris een spoedig en algemeen herstel toe. Onverdiend In deze konfrontatie kreeg Jacobs geel en we weten dat Freddy precies geen zwijg zame verdediger is, nochtans deze keer zou spelleider Van Volsem zijn herinneringen bovenhalen om Jacobs met anderhalf punt te bestreffen. Lambrecht ongesteld Lambrecht, die nochtans een goede eerste helft speel de en regelmatig mee opruk te, geraakte na de rust ongesteld met het gevolg dat hij door Decamps meer maals in de minderheid werd gesteld en dat beide suksessen van Dottenijs langs de rechter plank hun oorsprong vonden. Sportkring heeft, dixit trainer Robert Willems, op Hoog straten een zeer moeilijke wedstrijd achter de rug. Dat komt, aldus Willems, omdat de ingesteldheid van de tegenstrever zich beperkte tot het devies «zo weinig moge lijk doelpunten laten aantekenen». Zo stond Sportkring van bij het begin voor een muur van benen. Het eerste kwartuur kregen de Klaasjes dan ook geen vat op de wedstrijd. Als je merkt dat Hoogstraten binnen de eerste vijf minuten de bal gewoon een tiental malen buiten de lijnen trapte, kwam er van enige lijn in het spel bren gen, niks in huis. Na die eerste vijftien minuten kwam Sportkring echter los. Emanuelson verscheen een paar maal voor de doelman en dat kon omdat op dat moment Sportkrings tempo wat te hoog voor de tegenstrever lag. In de tweede periode kwam Hoogstraten zelfs niet meer over het midden. Sportkring speelde het elftal in de ver drukking maar stuitte bijgevolg ook op een stugge verde diging. Toch scoorde Caers (libero) tweemaal! Een eerste keer na kombinatie met Veyt, een tweede maal via een keihard schot net voor de backarea. Het kon gerust 5 6-0 geweest zijn, stelde Willems nog voorop: «We missen echter nog al te veel kansen» Toch toonde de trainer zich tevreden over de wedstrijd die hij bestempelde als «goed zonder hoge toppen te scheren». A.G. Dendermonde speelt nu zaterdag te 17 uur een oe fenwedstrijd op het terrein van H.O. Etikhove, een tweede provincialer. Rudy Belis kwam afgelopen weerk-end uit verlof te rug en herneemt de trainingen. Tegen Etikhove is hij indien niets abnormaals zich voordoet weer van de partij. Het zelfde kan gezegd worden van Julien Van den Broecke die tien dagen rust voorgeschreven kreeg. Zowel Rene De Man als Gerard Verhelst moesten er wegens kwetsuur vroegtijdig uit. Volgens klubdokter Pol Zegers is er niets kwaadaardig zodat KAVD waarschijnlijk over zijn voltallige kern kan beschikken voor de laatste test op Etikhove. De wedstrijd KAV Dendermonde - VW Hamme zal de spits afbijten van de nieuwe kompetitie. Om de kon- kurrentie van de Dendermondse bloemencorso te vermijden werd beslist te spelen op zaterdag 1 sep tember met aftrap te 20 uur. Nu al blijkt de belangstel ling voor deze derby enorm te zijn zodat er waar schijnlijk een voorverkoop zal plaatsvinden Het programma van de verbroedering met VV Gel drop ziet er uit als volgt: 13 uur knapen, 14,30 uur scholieren, 16 uur junioren. Deze wedstrijden wor den gespeeld op het A-terrein, 's Avonds wordt er gedanst in zaal Roxy. (gdp) Meer dan 800 toeschouwers waren getuigen van de prachtige avondwedstrijd KAVD - Eendracht Aalst. Een geweldige inzet van alle spelers, enkele droomdoelpunten, en een staande ovatie vanwege het publiek na de match. Wat wordt het tegen Ham- me... Jean Trappeniers die thans het doel van Eendracht Aalst verdedigt stak zijn verwondering niet onder stoelen of banken:zonder tegenslag rroet dit elftal dichtbij de kampioen eindigen» prees hij. Het doel punt van Eric Gevaert, met het hoofd, heeft hij in zijn loopbaan weinig gezien. KAVD speelde zonder de gekwetste Vanden Broucke, Van Meirhaeghe en Rudy Belis (op vacan- tie). Daarentegen deden Ronny Gribbe, Tonny Col- lewaert, en Luc De Lentdecker het uitstekend. KAVD speelt nog 2 avond-, midweekwedstrijden in September: op 4 september om 20u tegen Sp. Sint-Niklaas (eerste elftal) en op donderdag 20 sep tember tegen Sp. Anderlecht (nat. Reserven). Hier mede zal het programma van vriendenwedstrijden afgewerkt zijn. Op maandag 20 augustus had er een algemene vergadering plaats met wijziging van de statuten van de VZW. Op deze vergadering werd ook de sociale commissie voor de jeugd opgericht. Een orgaan dat zich zal bezighouden met de jonge KAVD spelers, hun begeleiding en opvoeding. Ook twee nieuwe beheerders kwamen de rangen vervoegen. De Heer Filip Rudolf en de Heer Hendrik De Smedt. De vader van de Heer De Smedt was voorzitter van KAVD in de na-oorlogse periode. Aan de Heren Rudolf en De Smedt zal KAVD zeker een waardevolle steun hebben. KAVD zou nog graag enkele beheerders aantrekken die een specifieke taak zouden willen vervullen. Wie graag eens komt praten kan altijd terecht op hetterrein of in het lokaal de maandag tussen 20 en 22u. De abonnementen gaan zo de deur uit. Wie nog een vaste plaats wil op de A-tribune moet zich reppen. Er zijn reeds driemaal zoveel abonnementen ver kocht dan verleden jaar. Ook de KAVD-tennisclub sympathyseert met de nieuwe beheerders. Op vrijdag 7 september heeft er een verbroederingsfeest plaats. De openingswed strijd tegen Hamme heeft plaats op zaterdag 1 sep tember om 20u. KAVD verwacht meer dan 2.500 toeschouwers. Er zullen attrakties zijn voor de wedstrijd, een fanfa re, en de supportersclub Dender en Schelde» met zijn gekende «band». KAVD-Hamme wordt beslist een boeiende wedstrijd. Hamme speelde een voor treffelijke bekercompetitie en is titelkandidaat. KAVD geweldig gemotiveerd wil winnen tegen Hamme. Dit mag geen enkele supporter missen. Voorverkoop van kaarten in de kantine van het A-terrein vanaf 2u de zaterdag - namiddag. Een gekend Brussels sportweekblad zal in de ko mende week een reportage wijden aan het nieuwe KAVD. De belangstelling groeit. Ook radio Gent- BRT nam interviews op in zijn programma:Sport te Kort». Zondag zal Eendracht Aalst in de 1/32*' finales van de Beker van België de nieuwe tweede klasser Hoesselt partij geven. Het geniet echter van het toch wel onmiskenbare veldvoordeel. Eendracht sprong in deze bekerkompetitie al op hoge en lage koorden. Men zal zich herinneren dat het voor een paar jaar door de kwieke eerste provincialer Bomem werd uitgeschakeld. Daartegen wipte het eens het ambitieuze S.C. Anderlecht. En vorig seizoen bleef het vrij lang in de dans. Het elimeneerde de eerste klasser Winterslag met veelzeggende cijfers, maar werd dan in de kwartfinale een hak gezet door de andere Limburger, Waterschei. Ook nu is de komende tegenstander van Eendracht een Limburgse formatie. De nieuwe tweede klasser Hoeselt is zeer strijdvaardig en schrikt niet terug voor een enorme inspanning. Men mag zich daarbij zeker niet blind staren op het feit dat Hoesselt met «slechts» 2-1 van Hannuit won. Wil men van een ontgoocheling en van uitschakeling gespaard blijven dan zal men die wedstrijd van meet af aan stevig moeten aanpakken. In geval van winst kan men immers een der topploegen als tegenstan der krijgen. Wat uiteraard naast een sportieve ook een financiële opkikker met zich brengt. Er hangt dus inder daad veel af van de komende wedstrijd met de Limbur gers, die zich niet goedschiks zullen laten maneuvreren. We stellen dat Eendracht het niet gemakkelijk zal krijgen. Het hoeft nauwelijks te worden aangestipt dat voor deze wedstrijd heel wat voetballiefhebbers in beweging zullen komen. Het elftal van Eendracht zal er waarschijnlijk als volgt uitzien: Trappeniers, Baten, Desangherc, Van Kemseke, Dierickx, Arnolis, Schouppe, Ferrera, Marie- voet, Salvador, Van Roy. J.V.H. Dit was mogelijk omdat sommige elementen na de rust wegdeemsterden wat voor gevolg had dat Zele in deze periode doorgaans het initiatief aan Dottenijs moest overlaten. Misschien ware het beter geweest De Brabander naar het middenveld over te hevelen door het inbrengen van John Coles, want in dit ploegonderdeel miste men Jaak Goossens die echter in verdediging een opvallende prestatie leverde. Het terugbrengen van De Brabander vonden we maar redelijk, want het totaal uitschakelen van deze jongere verdediger omdat .hij op de eerste kompetitiedag wegens geel moet afwezig zijn was een maatregel, die tegen het gezond verstand indruiste. Toch een konkiusie Alhoewel het verleden ons bepaald diets heeft gemaakt, dat vriendschappelijke en bekerwedstrijden een slechte maatstaf betekenen voor het trekken van konklusies me nen we toch dat Eendracht nog geen doorslaggevende oplossing heeft gevonden voor het probleem van de afwerking. Het blijft een aanvaller missen, die op de lijst van de goalgetters een plaatsje zal vinden, zodat zoals in het verleden de verdediging terug de zaken zal moeten rechthouden. (B.) Zoals we reeds vroeger hebben gemeld, kon Sportkring Sint-Niklaas, op papier althans, niet over de diensten van Jef Beirinckx (kapitein), Mare Nijs en Werner Deraeve beschik ken. Deze drie spelers trainden Jeugdvoetbaltornooi Uitslagen Week-End 18-19 augustus 1979 Miniemen: White Boys-S.K. St.Niklaas Excelsior-Haasdonk Sinaai-Gerda Knapen: S.K. St-Niklaas-White Boys Haasdonk-Excelsior Gerda-Sinaai Scholieren: S.K. St-Niklaas-White Boys Haasdonk - Excelsior Gerda-Sinaai Juniors: Whie Boys-S K. St-Niklaas Excelsior-Haasdonk Sinaai-Gerda Volgende Wedstrijden 3-0 0-1 2-4 3-0 0-5 2-0 0-2 8-0 Zaterdag 25-8-79 Miniemen: S.K. St-Niklaas- Sinaai Haasdonk-White Boys Gerda-Excelsior Knapen: Sinaai- S K. St-Niklaas White Boys-Haasdok Excelsior-Gerda Zondag 26-8-79 Scholieren: Sinaai- S.K St-Niklaas White Boys-Haasdonk Excelsior-Gerda Juniors: S.. St.Niklaas-Sinaai Haasdonk-White Boys Gerda-Excelsior wel en traden eveneens aan in de Beker van Vlaanderen maar een nieuw kontrakt hadden ze nog niet onder tekend. Ondervoorzitter Hi- laire De Bauw heeft deze week nog herhaalde malen onderhandeld met voor melden maar tot hiertoe kwam enkel Sportkrings kapitein uit de bus. Met Marc Nijs is de ondervoor zitter bijna rond, Wemer Deraeve daarentegen lijkt i moeilijker toe te happen, j. Wellicht zullen beiden ook deze week nog hun handte kening plaatsen. A.G. De vierde ronde is in de Beker van België voorbij. Nu wordt het pas menens want de eerste- en tweedeklassers gaan zich op 26 augustus met de zaak bemoeien. Eendracht Zele trok de voorbije zondag naar Dottenijs, vorig jaar heel ver in die beker, maar kon met 2-I verlies cijfers huiswaarts. Jong Lede kreeg een zeer zware pil te slikken en werd door Gerhees ingeblikt met 4-0. Ook Vigor Hamme, dat zo zijn zinnen op een volgende ronde (tegen S.K. Sint-Niklaas) had gezet, kreeg op Ovcrpelt niet minder dan 6-1 aan het been. Dat betekent dat Eendracht /Valst thuis speelt tegen Hoes- -selt dat vorige zondag won van Hannuit (2-1). Sint- Niklaas trekt naarOvcrpelt en heeft daar wellicht een zeer zware wedstrijd voor de boeg. Ook S.K. Beveren moet op verplaatsing. Scraing klopte immers Geel met fikse 4-0 cijfers. Lokeren mag Lommei aan huis ontvangen. Lonv.-il won van Menen (2-0) maar kan geen enkele mocilijkl. id vormen voor een gerouti neerd Lokeren. A.G.

De Voorpost | 1979 | | pagina 24