""3 1 Beroepsrenners O I Patrick Lerno F'1"""11""1" wint in buurdorp Schoonaarde Nieuwelingen irk Baert winnaar Ronan Onghenae rovinciaal kampioen Ronan Onghenae provinciaal kampioen en spurter Lerno nu ook puncher [ampioenschap van Oost-Vlaanderen oor profs te Haasdonk Gerrit Van der Aa, Guy De Vreese, Alex Polfliet en Ronny Westelinck doen het opnieuw Irick Lemo heeft in urdorp» Schoonaarde jrofkoers gewonnen. Hij j er op een dertigtal ki- leter van de finish alleen idoor, kreeg nadien nog gezelschap van Van rcke, doch won zo vlot het enigszins mogelijk de eindspurt, kwamen weinig beroeps- ners naar Schoonaarde: iweg 16 buitenlanders, waaronder de voltallige Britse ploeg voor het we reldkampioenschap, en dan toch ook 18 «inheem se» broodrijders. Er veel zin om er onmiddel lijk de brand in te jagen hadden de meesten niet. De Engelsman Dudley Hay- ton (al ooit ergens die naam gelezen?) was de uitzonde ring die de regel bevestig de. Hij sloeg al onmiddellijk na het startsein op hol. De anderen lieten de man rus tig betijen. Zonder dat echt jacht werd gemaakt op de «fugitive», moest hij weer naar het peloton. Dudley Hayton had niet voor de lol een duwtje meer gegeven: zijn «eenzame race» bracht hem een pak duiten op. Want dat dient gezegd: in Schoonaarde waren veel centen te verdienen. Op de koop toe was de Brit ook winnaar van de klasse mentsprinten, al heeft hij nooit echt moeten spurten. Al na al had de moedige doch begrensde Hayton toch 75 kilometer «solo- werk» gedaan. Daarna bleef het een poosje muisstil: het peloton maalde eensgezind de ron den af en geen mens bleek bereid er keihard tegenaan te gaan. Tot Patrick Lerno ais de organisatie te Hamme, vorige week in de semi-klassieker, kregen thans de ijverige inrichters van Haasdonk geen verdienste naar werken, jreerst was de bezetting van onze Oostvlaamse profs maar aan de magere kant noemen en ten tweede is het echt nooit tot een uiterst spannend kijkstuk omen, maar daaraan hebben de inrichters niet de minste schuld, oral dan, omdat hun organisatie van dit kampioenschap voor Vlaamse profs tot Ie puntjes geregeld was en koersdirecteur Florent Van Wassenbergh alle lof !t toegezwaaid worden die in samenwerking met zijn trouwe medewerkers voor prima verloop zorgde. Op het moment dat er in de groep nog amper 35 ren ners waren te noteren ver dween Johny Vanden/eken wegens pech en zou later ook Frans Van Vlierberghe inzien dat het verloren moeite was. Walter Schoonjans pro beerde het nog alleen. Voor niet lang echter tot het op twee ronden voor het einde naar een algemene her groepering liep. Beslissing Tal van renners probeerden weg te komen. Lucien Van Impe ondernam nog een poging maar faalde. Tot dan uiteindelijk Lieven Malfait, een van zijn meesterlijke krachttoeren uithaalde en genoeg ruimte kreeg om voorop te blijven. Inmiddels waren we al aan de laatste kilometers begonnen. Dirk Baert zag de toestand vlug in en ging op zijn beurt uit de groep weg met in zijn wiel Ronan Onghena. Het drietal bleef tien seconden buiten schot en in het zicht van de spandoek ging de man uit Waregem, Dirk Baert, ge zwind over Malfait heen om zijn zege van vorig jaar te hernieuwen vóór Ronan Onghena die tweede werd en meteen provinciaal kampioen is geworden. Frank Arijs won de spurt van de groep op 10 seconden. DEVE het welletjes vond. Hij sprong weg en fietste een voorsprong van zowat 20 sekonden bijeen. Toen «ging» ook Ronny Van Marcke. Op 30 kilometer van de streep sloeg het duo de handen in mekaar. Het was bekeken, ook al poogde Ronny Van de Vij ver de achtervolging op gang te zetten. Slechts in de voorlaatste ronde viel het peloton aan brokken: eerst ging Willy Scheers er vandoor, maar die kreeg Dirk Baert op zijn dak. Daarna was het de beurt aan Frankie De Gendt en Van Heivoort. En Johny De Nul? Eerlijk gezegd: de Schoonaarde- naar heeft niets getoond dat zijn talrijke fans enigszins kon opwarmen. Wel zagen we hem voor halfkoers ver scheidene keren hard aan de kop van het peloton, maar daarmee is alles ge zegd. Johny had vorige dinsdag in Heusden ge wonnen. En in De Pinte had hij het de dag nadien ook meer dan behoorlijk ge daan. Uitgerekend zondag in de «Grote Prijs Johny De Nul» werd het allesbehalve denderend. Maar ja: een mens is geen machine, en knalprestaties lever je niet op bestelling, (mm) Bertaremihï Patrick Lerno behaalde te Schoonaarde zijn tweede overwinning bij de profs na zeven tweede plaatsen. (C) Ronny Van Marcke behaalde. (C) :n Patrick Lerno bleven ruim 2 minuten vooruit. wa< i Patrick de zege Baert werd eerste in het Provinciaal kampioenschap te idonk en ontving zijn zegepalm van Jean-Marie Pfaff. (DIV) ien Van Impe wel, net als nog enkele ire renners naar het I inciaal kampioenschap afgezakt, is niemand Ier dan Lucien Van Im- De gewezen winnaar de Tour was er zelf g bij om te ontsnappen, was de start gegeven of ng zo vlug op de peda- uwen dat zijn medever- ters, 44 in totaal, hem sten laten gaan. 'I*1 en kreeg spoedig het pschap van de Cana- Richard Mechan en la- touden ook nog Louis den Eynde, Franky De it en Johny De Nul zich bijvoegen, wat ons vijf rs bracht. hoon die kleppers goed draaiden konden ze het bolwerken. Na 35 km strijd had een hergroe pering plaats. Ondanks enkele pogingen bleef het vrij stil tot dan na ongeveer 50 km wedstrijd de plaatselijke Johny Van- derveken zijn neus aan het venster kwam steken en enkele kilometers verder Frans Van Vlierberghe en Walter Schoonjans bij zich kreeg; drie leiders die het wonderwel deden. Hun voorsprong zou op een be paald moment wel ruim één minuut bedragen maar dit bleek toch te weinig om echt buiten schot te blijven al moeten we vertellen dat Walter Schoonjans beslist de centrale figuur was te noemen van die vlucht. Walter leed zelfs bandbreuk maar kon na een prachtige remonte terug aansluiting krijgen bij de andere Waas- landers. Wat betekent een provinciale titel? Lonende krite- riumkontrakten kan de titularis er niet mee losweken. Maar het is toch altijd graag meegenomen: Ronan On ghena, een neoprof, kreeg na afloop van de koers te Haasdonk de symbolische trui over de schouders. Gewonnen had hij die race niet. Dirk Baert en Lieven Malfait gingen hem onder het spandoek vooraf. Maar de nummers één en twee waren toevallig Westvlamin gen. Vandaar... Spurter Patrick Lerno deed het nu eens anders dan an ders. In Schoonaarde stak hij de vlam in de pijp: hij ging er op zijn eentje vandoor, kreeg nadien een hulpje aan Ronny Van Marcke en klopte die in de spurt. Hij was ook vijfde in Haasdonk, achtste te Heusden en ne gende in De Pinte. Etienne Van der Helst, steeds uit stekend in de ronde van Nederland, ging ook nu niet onopgemerkt door deze rit- tenwedstrijd: in Tilburg was ■nners te Haasdonk. (DW) hij tweede. Achter de eeu wige tweede, Joop Zoete melk die werkelijk ontem baar bleek. Etienne was voorts zesde in het punten klassement, wat op zijn re gelmaat duidt. Richard Bukacki blijft zon der veel tamtam te maken zijn gangetje gaan. Ditmaal was deze specifieke ker- miskoerser derde in Heist - op - den - Berg, negende in Heusden en zevende te De Pinte. Frank Arijs toonde zich te Haasdonk de snelste van het peleton. Jammer genoeg ging het niet voor de zege. Het bracht de Erondegem- naar toch een vierde prijs op. Frank finishte in Heist - op - den - Berg als 20ste. Ook Frankie De Gendt toonde zich. Frankie is een knecht van grote meesters. Vandaar dat hij meestal be scheiden resultaten bijeen- fietst. In Schoonaarde werd het een zesde prijs, in Haasdonk was hij 23ste en in Zingem 19de. Voor Etienne Van der Snickt zat er te De Pinte een tiende prijs in en in Haasdonk fi nishte de Berlarenaar als 17de. William Tackert deed geen wonderbare dingen in de ronde van Nederland. Dat moest ook niet: William heeft dit jaar al meer dan op zijn beurt bewezen dat in hem stof steekt om een prof het een vierde plaats in Ni- nove. Twee keer finishte Gaston Pieters in de kop: telkens vijfde in Haasdonk en in Beveren - Waas. Met Johan Koppen, vijfde in Moerbeke, Arnold Van Doorslaer, zesde in Haas donk, Nico Leus, zevende te Kasteelbrakel, Dirk Bruyssinck, zevende in Haasdonk, Karei De Ben, achtste in Beveren - Waas, en Jean-Marie De Nil, ne gende te Erpe - Mere, heb ben we weer een hele reeks verdienstelijke nieuwelin gen genoemd. (mm) !n Haasdonk won Gerrit Van Der Aa nog maar eens, nu voor eigen volk. (DW) van formaat te worden. In Tilburg finishte hij elfde. Ronny Van de Vijver reed twee keer een dikke prijs; zesde in Haasdonk en ne gende in Schoonaarde. In Haasdonk was Wilfried We- semael twaalfde. Rik Caet- hoven werd twaalfde in De Pinte, 15de in Heist - op - den - Berg en 24ste te Haasdonk. Ghislain Van Landegem verging het ditmaal minder goed: 14de in Sint Pieters Leeuw, 14de te Heusden en 21ste in Haasdonk. Etienne De Beule kwam uit Haasdonk met een 14de prijs naar huis en in Sint Pie ters - Leeuw was Dirk Heir- weg 18de. Frans Caetho- ven, 24ste in Heusden, José De Cauwer, 27ste te Zingem, Albert Van Vlier berghe 27ste in Heusden en Frans Van Vlierberghe, 30ste in Haasdonk, sluiten de rij. Johny De Nul wisselde goede met minder goeie dingen af. In Heusden won hij vorige week dinsdag. In De Pinte werd hij 16de en in Haasdonk 25ste. Voor ei gen publiek bleek hij alles behalve in zijn beste doen: hij was slechts 23ste. In Haasdonk fietste hij samen met een paar andere dur- vers gedurende bijna 50 ki lometer in de spits. Zijn Schoonaardse fans hadden graag gezien dat hij voor ei gen deur bijna, ook een stunt had uitgehaald. Maar dat gebeurde niet. Mare Marcel Die Gerrit Van der Aa gaat er nogal met de grove bor stel door: in Oppuurs won hij. En dat deed hij ook in Haasdonk. Won hij ook de spurt voor de eerste plaats te Beveren - Waas. Verle- yen en Van der Aa gingen bijna gelijktijdig over de streep. Zodat de aankomst- rechter geen oordeel drufde vellen. Ook de Erembodegemnaar Guy De Vreese gooit er de beuk in: hij trok naar het Brabantse om er zijn talent aan de man te brengen. Zowel in Dilbeek als in Kas teelbrakel maakte Guy het zegegebaar. En Alex Polfliet dan? Ook al een stevige belofte. Hij fiet ste in Oosteeklo de tegen stand op een hoopje, was tweede in Oppuurs waar de Nederlander Steel hem de loef afstak en kwam uit Ma ria Horebeke met een ze vende prijs naar huis. Ronny Westelinck maakte er in Lebbeke een one- manshow van en won zoals Frank Verleven werd druk omstuwd na zijn overwinning bij nieuwelingen te Beveren. (DW)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25