Schuttersgoud voor Leonard Suy in Sint-Sebastiaan Beveren Luc Van Henden geen medaille Waaslander Roger Staes i[iiimhii"mi1 Europees Kampioen TORNOOI OSIRIS: KASNUMMER MET SPORTIEVE VOLDOENINGEN lasketball j] lasketbalkalender )or dit weekend .laskettweedaagse Grembergen De Voorpost Rolschaatsen Europese kampioenschappen op de weg te Leuven Igen wonnen Landenkamp De Voorpost - 24.8.1979 - 31 sestuur van j Eendracht I van de veri hopen op lander (Sir jilandse Eur nsche zege uit Melsele werd niets minder dan Europees kampioen! (LV) van de K.N.B.B.W. had de stand van verkozen voor het inrichten van de Kampioenschappen. Bij onze be over de selectie benadrukten wij de verkozen schutters. Sectoriaal durfden op een opvolger voor wijlen Louis (Sint-Seb. Sint-Pauwels) de laatste Europese Kampioen. Met een dubbele werden onze verwachtingen inge- mochten wij Roger Staes van it-Sebastiaan als individueel titelwinnaar 72 individuele neming lukte Staes de he kampers voltreffer die hem tot er zeven raak, Europese Kampioen Maes Win- deed uitroepen. De kam- De Vos Fra- pioensprijs: een reuze a. Struyf Bier- Erepanache, een zilveren en Roger Staes beker, dito couvert en Het werd een drie kunstborden. Roger met 18 toen zes is 20 jaren schutter, en vijf Neder- zaakgelastigde-schat- kampers niet bewaarder van Sint-Se- een blok neer- bastiaan Melsele en ook In de 5e her- schatbewaarder van het 71 jaarlijks baskettornooi van Osiris is met de lerwinning van B.B.C. Gent in de finale tegen Okapi t— 1uv uil»» icgsii urvajji iigd. De Gentenaars stonden inzake wcdstrijdcondi- V feel verder dan de Aalstenaars, bij wie Harry Taylor ith Yow, de nieuwe Amerikanen, nog helemaal niet f, »eeld waren op het voorlopig spelstramicn van coach list. ?i I iker van Oost-Vlaanderen 1/32 finales 30 uur (25.-): T. St. Niklaas - Eikenlo Eeklo S 30 uur (25.8): Dole Beveren - Erembodegem (+5) oo uur (25.8): Landgem (+5) - Vlierzele «jg 30 uur (25.8): Sgolba Aalter - Eenhoorn Bazel (+5) Hj 30 uur: Melsele - Assenede H 30 uur: Red Boys (Sportief Temse (+5) 30 uur: Knesselare (+5) - Panters Baasrode 30 uur: Rubac Rupelmonde - Begonia De Pinte 30 uur (24.8): Hemaco Dendermonde - Gentson gg 30 uur: Moerzeke - Grembergen (30 uur (25.8): Haantjes Leupegem - Buggenhout 10) 30 uur: C St. Michel - The Tower Aalst 30 uur: Dendermonde (+5) - St. Niklase 30 u. (25.8) Eksaarde (+5) - Vovka u.: Erpe Mere - Haaltert (+10) X) uur: Scheldejeugd Temse - Depinte '0 uur: Cibo Zele (+10) - Robot Eine )0 uur; Velzeke - Lede X) uur: Melle - Lokeren 10 uur (31.8): Breydelboys St. Niklaas - Falco 10 uur: Modu Destelbergen - Osiris Denderleeuw basketclub Grembergen Onder-Ons richt op Tdag 1 en zondag 2 september op het sportterrein baskettweedaagse in, met als inzet de beker honken door de stad Dendermonde. deelnemende clubs zijn Grembergen Onder-Ons letten, reserven, seniors), Robac (dames), Hemaco ijamms, pupillen, miniemen, kadetten, reserven, ors). Panters Baasrode (pupillen, miniemen, etten, dames, reserven, seniors), BBC Dender- ide (reserven, seniors). In totaal 19 deelnemende gen die 12 wedstrijden spelen op twee terreinen, wedstrijden beginnen telkens om 1.3,30 u. De e is voorzien om 18 u. zondagnamiddag. In een Palende feesttent wordt zaterdagavond een s' georganiseerd. Daar heeft zondagavond ook isuitrciking plaats. E.D.M. fééënverzameling nog uit te breiden. Thuis vindt hij de belangstellende echtgenote die de ge wonnen trofeeën als kleinoden bewaart. De Landenkamp werd ingezet door het 24-tal van Frankrijk dat niette genstaande alle topvo- gels waren geschoten, het moest stellen met 42 pt. De Belgische Lan denploeg, met ploeglei der Jennes en Patrick Colman Ekeren, inge lote reserve, had na drie ronden reeds alle hoge neergehaald. De kans op een voortijdig leeg schieten van de wip ging voorbij, en met nog drie vogels op de wip werd de eindscore 47 pt. Van een ploegleider gesproken: Jennen, de minzame ver slaggever van de Natio nale Bond, schoot niet minder dan zijvogel, kal en 4 kleine of 9 pt. op zijn aktief. Maurits Maes afgevaardigde van de 4e Sector, kon aandikken met zijde en drie vogels of 6 pt. Andere opge merkte kampers waren: De Vos die de hoge neerhaalde, Marcel Van Marque Boduognat, Richard Nayt Puyen- brug, Bondskeizer 1979 Theo Auman en invaller Col man. Uiteraard werd het spannend uitkijken naar de prestatie van het Nederlandse team. Ze lukten wel alle hoge, om met 44 pt. beter te doen dan de Franse ploeg, maar moesten de overwinning aan hun gastheren laten. De Roger Staes kreeg een speciale huldeschieting voor zijn Europese titel. (V) weerklank van het Bel gische zegegejuich reik te ver buiten het Voor- kampische Putte. Het werd dus een Euro pees jaar voor het be stuur en schutters van de K.N.B.B.W. met deze dubbele zege en de recente overwinning van de Nationale Jeugdploeg in Axel Nederland. Steekvogel V.O.W. te Sint-Niklaas (beroepshalve filiaal houder van het Gem. Krediet van België). Hij lukte de gildetitels in 1961, 1964 en 1966. Was koning 1960 van het Torenverbond en Kam pioen van België Open bare Diensten in 1965 bij Willem Teil Sint-Gillis Dendermonde. Kam pioen Roger miste de kans op een eerste Euro pese titel als finalist te Knokke in 1964. Of hij voldaan is nu hij die opperste eer heeft be reikt? Voor Roger wordt het geen «Eerst Napels zien en dan sterven», hij wil zo dikwijls en zo lang mogelijk gaan schieten om uiteraard zijn palmares en tro- Omer Vermeulen werd gouden jubilaris bij Sint-Sebastiaan Temse. (LV) De clubleiders van Okapi lijken zich dienaangaande weinig zorgen te maken, omdat ze vertrouwen hebben in hun nieuwelingen en er tenslotte nog verscheidene weken overblijven voordat de competitie begint. De enigszins ontgoochelende uitslag in die finale (81-104 voor Gent) werd dan ook gerelativeerd met de beden king dat Yow en Taylor, eer men veertien dagen verder is, even knap kunnen preste ren als Garner en Daniels, de twee buitenlandse sterren van B.B.C. Gent. Het lijkt ons al te voorbarig nu al te beweren dat de twee Aalster- se Amerikanen met van dat gehalte zijn. Ook Gerner en Daniels hebben zich moeten aanpassen. Osiris heeft niet alleen qua belangstelling een echt kas- nummer beleefd met het tornooi. Ook in sportief opzicht was Osiris een mee valler, zodat men met veel vertrouwen de competitie mag tegemoet zien. Rudy Putteman heeft in de troostingswedstrijd tegen Beveren-Leie een knalver richting op z'n actief ge schreven met een score die om en bij de veertig punten bedroeg. Herman Van Keer heeft nog voor een jaartje bijgetekend en kan voor Osiris opnieuw de voornaamste pijler in de verdediging worden. Mille Ceuppens geeft de indruk dat hij een groot seizoen zal maken. Bovendien heeft Osiris met de veelbelovende Guy Lagring een zeventien jarige wiens rijpingsproces bijzonder gunstig evolueert en die wellicht in de komen de competitie een vaste waarde kan worden. J.V.H. Leonard Suy werd voor z'n 50-jarige schuttersaktiviteit bij Sint-Sebastiaan te fier, (LV) ren gehuldigd. De feestzaal Troubadour was het decor voor de huldiging van Leonard Suy bij de viering van zijn 50 jarige schutters- loopbaan. Erevoorzitter Verstookt, voorzitter Hilaire Van Broeck en secretaris Frangois De Wreede met de jubilaris met dame en familie mochten schepen Bol- sens, onder voorzitter Remi Van Brempt, afge vaardigde Van Steen- berghe en Jeugdafg. Jean Praet namens de Nationale Bond en sym- patisanten van het Be vers Zomerverbond be groeten. Zeer opgemerkt en ook ten allen kante gefeliciteerd was de jongste Europese Kam pioen Roger Staes. Na een korte verwelko ming door de voorzit ter hield secretaris De Wreede de gelegen heidstoespraak. De jubi laris was 15 toen hij boogschutter werd tus sen de doelen en op liggende bij De Kruipers vrienden, en werd in 1953 lid van Sint-Sebas tiaan. «De Nard» wordt geacht als schutter en als mens. In de samen leving heeft hij met zijn echtgenote gebouwd aan een gezin en een soliede toekomst. Ontspanning kwam eerst na het werk. Op de schietbanen van Waasland en omgeving is hij een flink verte genwoordiger van de Sint-Sebastiaan gilde. De jubilaris kon zijn feestjaar inzetten met het veroveren van de koningstitel. Een anek dote typeert Leonard als fijnproever: een paar ja ren terug op een schieting in de Wase Zonen heeft de Nand met nog een vermaard gilde- broeder de mosselgene- ver uitgevonden. Dat het werkelijk een onweer staanbare delicatesse betrof, was te zien naargelang de schieting vorderde. Het recept ver krijgbaar op het secre tariaat of bij compagnon «Den Herman». Secreta ris De Wreede besluit met heilwensen voor de jubilaris en familie. Hij hoopt hem nog vele jaren in de gilderangen te mogen begroeten. De prachtige gildeschotel werd aangeboden door voorzitter Van Broeck. Nationaal Bonds onder voorzitter Van Brempt wijst erop dat hij voor de vijfde maal in 11 dagen bij een jubileumviering aanwezig is. Hij hoopt dat er steeds met de loop der jaren andere jubila rissen zullen te vinden zijn. Afg. Van Steen- berghe die inhaakt ziet een gouden jubileum verlopen in twee perio den van 25 jaren. In de eerste periode vinden jeugdvrienden zich terug en wordt de vrienden kring uitgebreid. De tweede periode dient zich onzeker aan, links en rechts vallen vrienden weg zodat men bevoor recht is wanneer men 50 schuttersjaren kan ha len. Voor De Nard mogen nog vele jaren van ge zondheid en gildeleven volgen. Tot slot is het ondervoorzitter Van Brempt die de «Gulden Medaille van Verdienste» opspelt. Steekvogel Deze Europese kampioenschappen werden een onverhoopt succes voor de Belgische heren- en damespioeg. Zij behaal den in totaal liefst acht Europese titels waarvan drie bij de heren met Van de Perre (5 km en 20 k. en Van Cauwen- berghe (500 m tijdrit) en vijfmaal met de lokale Annie Lam- brechts, die een superioriteit ten beste gaf waarover nog lang zal gesproken worden. De ontgoocheling van onze Zeelse schaatser Luc Van Hen den stak schril af tegen de vreugde die de Belgische kolonie beleefde in deze voor de Belgische rolschaatswereld onverge telijke sporthoogdagen. Zij die beweerden dat de prestaties te Zandvoorde te wijten waren aan het mindere schaatsmateriaal werden zonder meer in het gelijk gesteld. De Belgische ploeg was in het bezit gekomen van de myste rieuze wieltjes van de Engelse ploeg en vertolkten thans de glansrol die voor de Engelsen te Zandvoorde was weggelegd. Nog nooit was Luc Van Henden zo dicht bij een Europese titel, nog nooit is hij zo teleurgesteld teruggekeerd van een Europees kampioenschap. De malaise begon reeds met de strijd om de selectieplaatsen waar hij door «eigen cluben- tourage» werd belaagd, om een teamgenoot, die nog alles te bewijzen had, ten voordele van Luc in de eliteploeg te loodsen. Gelukkig haalde het gezond verstand van de selec tieverantwoordelijken het op de persoonlijke ambities van enkele clubverantwoordeiij- ken. De wedstrijden zelf: 5 KM HEREN Deze wedstrijd betwist op vrijdagavond werd een eerste triomf voorde Belgische ploeg die met de drie eerste plaatsen en een 7C plaats op 24 deelne mers voor Luc Van Henden voor een eerste succes zorgde. 500 m snelheid In deze discipline behaalde hij een 11° plaats op 24 deelne mers en werd in de schiftings reeksen uitgeschakeld door de toekomstige Europese kam pioen de Italiaan Cantarella. 20 km De Zeienaar startte met grote ambities om individueel ere metaal te bekomen. Deze 20.000 meter werd een buitengewoon prachtige wed strijd. De 62 ronden werden betwist onder een hels tempo, dat vooraan gemaakt werd door de Engelsen Feetham en Cocks. Ongeveer halfweg koers kwam Luc in aanraking met een Italiaan, maakte on zacht kennis met het asfalt en verloor door deze valpartij on geveer een halve ronde. Ge sterkt door de aanmoedigingen van publiek wist hij met een korte maar helse jacht terug aansluiting te krijgen met het peleton. De anticlimax kwam op twee ronden voor het einde, toen hij plotseling naar de kop van de groep flitste, werd hij door de Italiaan Lavato uit de bocht geduwd zodat hij bijna tegen de afsluiting terecht kwam. Door dit onsportieve gebaar werd hij door het op topsnelheid gekomen peleton gedeeltelijk voorbijgereden, en kon hij zich dank zij een knappe laatste ronde op de 9° plaats handhaven. Na de wedstrijd verklaarde Luc Van Henden onomwon den: «Ik kon niet verliezen, op het ogenblik dat ik wou weg- spurten in de bergaf naar de aankomst toe werd ik letterlijk uit de bocht geduwd. Ik had in het laatste wedstrijdgedeelte volledig kunnen recupereren van mijn valpartij. Ik was ze- gezeker en zelfs niet vermoeid na deze uitermate zware wed strijd. Deze enige kans krijg ik nooit meer». PLOEG KOERS 20 KM Op de laatste dag van deze kampioenschappen werd Luc Van Henden voorde keuze ge steld te starten in de 10 km of de ploegkoers. Na overleg met de coach van de nationale ploeg opteerde hij voor de ploegkoers, een discipline waar Luc reeds meerdere ma len goede prestaties had gele verd, en waar voor hem zoals te Zandvoorde een grote kans op een medaille voorhanden was. De Belgische ploeg gestart met De Roo, Van de Perre, Van Cauwenberghe en Luc Van Henden, bevestigde de goede prestaties en joeg eindspurt- specialist Van de Perre de laat ste ronde in. Van de Perre nam tot 5 meter voorsprong onder het gejuich van opgewonden toeschouwers die de Belgen reeds als overwinnaars zagen finishen. Helaas in de laatste bocht naar de aankomst sloeg de tweevoudige Europese kampioen zwaar ten gronde en verloor het Belgische viertal de oververdiende Europese ti tel. Een reeks tegenslagen hield de familie Van Henden van een droom die te Leuven een be kroning zou geweest zijn voor de onschatbare inspanningen die ze zich reeds jaren heeft getroost voor de sportieve prestaties van hun kinderen: Nu het vaststaat dat Luc Van Henden geselecteerd voor de Wereldkampioenschappen in Italië noodgedwongen van zijn selectie heeft moeten afzien, wordt het doek neergelaten over een zwaar rolschaatssei- zoen. BENO v<

De Voorpost | 1979 | | pagina 31