De Vooraf Cyriel Van Driessche opnieuw in belangstelling met jonge duiven mm Antoon Buslot - Pierre De Nil - Paul Van Stichel - Raf Vander Sypt - Gustaaf Vermeulen - De Backer en zn - Rene Van Roy - Prudent Baert haalden Noyonprijzen binnen r Duiven ]J Het duivenhok van de week -JÈ De Block - Van Geert, Julien Cool, Albert Eeckhoudt St. Denis-winnaars Julien Van Overmeiren en Dewit-Van Bunderen de blikvangers uit Argenton te SL-Gillis- Waas Mtrsv^ .32- 24.8.1979- De Voorpost fl Cyriei Van Driessche heeft zich altijd al kunnen klasseren op de duivenvluchten, maar zoals elkeen maakte hij af en toe eens een periode door waarin het minder gaat. Maar de Zeelse Oorlogsinvalide heeft altijd al moed en doorzetting te over gehad en hij bracht dit ook op, om zijn hobby naar behoren te beoefenen. Primordiaal is voor Cyriel er zorg voor te dragen dat het kweekhok goed gestoffeerd is, want zoals vele anderen redeneert ook hij dat daar de basis van het succes ligt. Aan zijn kweekren heeft hij altijd al grote zorg besteed en hij heeft, nog nooit schrik gehad om versterking te gaan halen bij kolonies met standing en allure. Goede kombinaties Cyriel beschikt over de vrije tijd om na te denken, zich in het dui- venspel te verdiepen en zijn eigen duiven te be studeren. Zijn bevindin gen en conclusies pro beert hij in werkelijkheid om te zetten. Zijn kweek- volière is bevolkt met 15 koppels en hij heeft naar combinaties gezocht, die hem de laatste drie seizoenen met hun af stammelingen opnieuw in de belangstelling brengen. Het spel met de piepers ligt hem bijzon der goed, maar hij is ook bezig om een ploeg weduwnaars te vormen. De kombinatie met dui ven van wijlen Avil De Leenheer (Overmere) en een Gorinduivin van Pieter De Busschere Mariekerke is gelukt, zo wel als het samenbren gen van zijn «Valen» (Pe permans ras van Remi De Vos Waasmunster) in het spel zit, denkt hij reeds aan de toekomst. Hij heeft nu reeds uit gemaakt dat hij volgend jaar dichter wil gaan overhellen naar familie- kweek. Hij wil zijn stam zo dicht mogelijk bij elkaar houden en heeft de goede bloedstromin- Cyriel en Roger Van Driessche duiven. (C) met een Blauwe duivin van Gilbert Van Assche Zele. Belangrijke inbren gen leverden Raoul en Zoon Galle (Serskamp) met het Moordenaars- bloed en bij Alfons Van Driessche (Hamme Sint. Anna) haalde hij Rij- poseren mei hun eerste prijsvliegers voor hel hok van de jonge ckaert en Raoul Ver- gen zitten om het te ver st raeten kwekers. De wezenlijken, jonge duiven daaruit presteren heel sterk. Via Fond was zijn voor- De Ridder-Galle uit liefde Schoonaarde heeft hij echte Kellens op zijn Het begon voor Cyriel dit hoki Ondanks dat Cyriel seizoen allemaal goed momenteel nog midden rnet een eerste prijs op Quievrain als aanloop en goede prestaties op Noyon, alhoewel ook hij geteisterd werd door ver liezen tijdens de ramp- vluchten. Boven Parijs speelde hij zich met twee eerste prijzen in het Schelde- en Durmever- bond in de kijker. On danks zijn huidige successen kan hij moei lijk het fondspel verge ten en gaat hij er nog naar terug. Het is uit noodzaak dat hij er moest van afzien. De ritten naar Dendermonde met de fiets als een armige werden hem te zwaar, te meer daar hij problemen had met de gezondheid. Zijn fond resultaten waren heel sterk. Met zijn «Dikken» in 1975 won hij Limoges met liefst 19min 30 voor uit en zijn «Valen» werd 3e. Zijn Ereprijswinnaar verspeelde hij het jaar nadien op dezelfde los singsplaats tijdens een rampvlucht. Zijn «Valen» sloeg nog gensters op Bourges, met twee over winningen, maar bleef 4min30 zitten en een nationale vermelding ging teloor. Dit jaar vloog een «Vale» zoon een 2e,2e,5e,1e en kwam dan gekwetst thuis na een oefenvlucht. Cyriel Van Driessche wil In het ABLMO VERBOND ging de overwinning naar A. •Buslot voor Marievoet-Van Weyenberghe, Frans Van Damme, J. Van Achter, Ph. Seghers, Octaaf Bosteeis met de 6C en 9e, F. en zn. Van Geert, P. Bruggeman met de 8® en 13e A. Van Opstal met de I0e en 21® prijs won de eerste bonserie. De tweede ging naar winnaar A. Buslot aan de 31® prijs en Octaaf Bosteeis won de derde aan de 42® prijs. Jozef De Nul won aan de 25® prijs tot 500. In het Verbond Appels- Dendermonde - Grembergen Hamme - Oudegem was het Prudent Baert die de 1® prijs in de wacht sleepte voor Cyriel Abbeloos, Alfons Spanoghe, Alex Putteman, Van Riet-De Ridder met de 5® en 18®, Gus taaf Verberckmoes met de 6® en 22®, B. Bonnaerens, Freddy Seghers, Amedee Rooman en Gustaaf De Vos. Met de 25, 27, 36 won Clement Blinde man de eerste serie van drie afgegeven duiven. Aan de 47® prijs won André Van Acker tot 500 en aan de 90® prijs was de tweede serie van drie voor Jo zef De Donder. Te Buggenhout-Opwijk won Paul Van Stichel voor Emiel Van den Bossche met de 2® en 6®. Petrus Luypaert, Jan Gil- lijns met de 4® en 8®, Valerie Bosteeis, Louis Van de Voorde, August De Leebeeck en Frans Peeters. Te Schellebelle - Uitbergen bevestigde Raf Van der Sypt de forme van zijn jonge duiven hok met de 1®, 3® en 12® prijs. Willy Freleu, Hipp. DeThaey, Gustaaf, Wettinck met de 5® en 7®, Maurits De Rijck met de 8® en 14®, Petrus Librecht, Theo- fiel De Vleeschouwer met de 10® en 15® haalden goede pres taties, maar William Boone met de 6, 11, 13 als vroegste rezultaten speelde een knap re- zultaat. Te Berlare - Wanzele klokte Gustaaf Vermeulen de 1® en 3® prijs en behoorden ook Willy Francois, Jozef Van Hauwer- meiren en Frans Van Cauteren tot de uitblinkers. Te St.-Gillis - Dendermonde waren het De Backer en zn. met de 1® en 2® prijs die zich opnieuw in de kijker speelden. Frans Cool met de 3® en 7® maakten ook een goede beurt en vroege duiven voor Honoré Van Weyenberghe, Alois Colman, Pierre Moortgat, Louis Buslot, Eugeen Ver- bruggen en Frans Van Stichel. In het verbond Zele - Lokeren Kalken was Pierre De Nil, die met de eerste prijs, opnieuw in de belangstelling komt en nu verder kan ijveren om zijn ko lonie opnieuw op punt te zet ten. Leon De Landtsheer, Willy Geltmeyer met dë 3® Frans De Visscher en echtgenote waktn over duifjes met goede Bourges-resuhaten(C) prijs de mieze tot 500; 31®, won de tweede varkensse- ken, maar Benoit Maes met de Poppe-Raes met de 4® en 5®. rie. Modest De Kimpe hader5 3, 14, 19, 20 was de hespen- Maurice De Smedt, Leon mee en won de 13*. 26®, 46®. koning. Albert De Wandel was Christiaens, Kamiel Heirman, Roland De Wilde klokte 7 prij- 6®. Isidoor De Pauw. Jozef Van zen van 10 duiven. Te Overmere ging de hoofd- Roy met de 8® en 30® won het Tc Zele - Heikant was René prijs naar Pieters voor André varken. Goede rezultaten voor Van Roy de winnaar en klokte De Vriese. Leopold De Bock, Pierre Vergeylen met de 12. ook nog de 5' prijs. Pierre Maurits Arbijn en Albert De 14, 29, 42, 51. 70. Ook Gus- Vergeylen met de 2. 8. 11 Mesmacker. taaf Antheunis met de II, 17®, kwam ook goed aan zijn trek- Beno op het einde van dit seizoen een 12tal jonge duivers naar weduw- naarshok brengen, om volgend jaar met een jonge ploeg vliegers van start te gaan. Kruidenthee. De Zeienaar is er tot hiertoe goed ingeslaagd om zijn jongskens ge zond te houden. On danks het hem zware inspanningen kost wor den de hokken iedere dag gereinigd en als er een vochtig plekje te zien is, haalt hij de brander boven. Vroeger pastte hij de droge methode toe, maar het risico van ziek ten is te groot, meent hij. Zijn duiven krijgen altijd dezelfde sportmen- geling. Tijdens het vluchtseizoen de eerste dagen van de week zuive ring. Maar dat hij zijn jonge duiven goed in de «haal» krijgt voor de vluchten schrijft hij toe aan het gebruik van krui den. Hij maakt er geen geheim van: «Enkele ja ren geleden had ik last van het hart en met een te hoge bloeddruk. Ik voelde mij niet goed en medicamenten en pil letjes verbeterden mijn toestand niet. Op een avond volgde ik een TV programma, waarin het gebruik van kruiden werd besproken. Een Neder landse dame was de ver dedigster van de kracht van kruiden. Zij had er een boek over geschre ven waarin ik achteraf de recepten zocht die mijn problemen konden op lossen. Gedurende een hele tijd heb ik mijn voeding alleen afge stemd op de kruiden. Mijn bloeddruk is nor maal. Ik begon te zoeken hoe ik het ook op mijn duiven kon toepassen. Momenteel krijgen ze regelmatig hun kruiden thee of zijn de kruiden vermengd met het eten en ik noem het zowel voor mij als voor mijn duiven een bron van ge zondheid. Cyriel wil zich niet als de wonderdoener of de kruidendokter laten voor komen, maar hij toetst de resultaten aan zijn inspanningen en hij is er van overtuigd, dat men slechte duiven zo goed mag behandelen als men wil als ze niet over de kwaliteiten beschikken. Hoe Cyriel de duif liefst heeft«Ik hou van een duif met weerstand. Een duif moet kracht uitstra len. Ze moet goed ge bouwd zijn en een goed gesloten keel hebben. Cyriel Van Driessche terwijl hij de gummiring met c afhaalt. (C) Een duif, die niet in staat is haar ingewanden te dragen, daar kan men niets mee aanvangen. Ik zift reeds van in het nest en als ze gespeend wor den moeten ze aan de voorwaarden voldoen die ik stel. Ik wil met een hok jonge duiven be ginnen, waarmee ik min of meer zeker ben re sultaat te halen. En ik aanzie mijn duiven als mijn vrienden. Ik heb er een houvast aan, zonder duiven zou het leven voor mij niet veel zin meer hebben. Ik vertoef dan ook dikwijls bij mijn duiven en kan hun ge dragingen gade slaan en ik aanzie het zeker als een voordeel». De duiven zijn inder daad de vrienden va Cyriel. Het best wordt d bewaarheid als ze thui: komen van de vluch Iedere melkers zorgt voor om ze zo vooi zichtig mogelijk te pak ken en niet te bruusk ring van de poot halen. Maar bij Cyriel dit een probleem. H heeft maar één arm en ring wordt van de pocj gehaald met de mom De duiven zijn dit zodi nig gewoon, dat ze zich niet aan storen oi sterk te vliegen. Tijdei de vluchten krijgt hulp van zijn Roger, die steeds parai is, als het nodig zou zi; om te helpen constat! ren, maar pakken is vo< de baas. Bc Resultaten Wij willen hier niet de volledige prestatielijst van Cyriel geven, maar enkele uitslagen zijn toch interessant. Quievrain 22.4: Zele-Huivelde: 95 jaarlingen: 2d. 23 46; 27.5: Zele-Huivelde: 111 jonge: 10 pr van 18 d.: 1 7821 29 37 43 49 50 53; 3.6: Zele-Huivelde: 166 jonge: 8 pr. 18 d.: 17 18 23 41 55 68 74 78; Noyon: 29.4: Berlare-Wanzele: 143oude: 2d. 26 34; 10.6: Berlare-Wanzele: 249 jonge: 7 pr. 16 d.: 9 20 22 40 47 52 83 24.6: Berlare-Wanzele: 261 jonge: 5 pr. 10 d.: 12 26 27 47 55; Halve Fond: 24.6: Berlare-Wanzele: Dourdan: 120 ouden: 2d.: 5e. 8.7: Schelde en DurmeverbondEtampes: 387 jonge duiven8 pr van 15 duiven: 20 27 32 54 59 85111 181 14.7: Schelde en Durmeverbond: Dourdan: 212 jonge duiven: 6 pr van 12 duiven: 1 22 61 65 81 87 21.7: Schelde en Durmeverbond: Etampes: 162 jonge duiven: 4 pr van 10 duiven: 1 7 31 32; 5.8: Schelde en Durmeverbond: Etampes: 149 jonge duiven: 5 pr van 10 duiven: 34 35 39 43 48; Hij korfde ook twee duiven op Poitiers in en won er de 20e en 29e prijs mee. BENO In het Nieuw Verbond der Denderstreek was het de tan dem De Block-Van Geert, die als laureaat uit de bus kwam en ook nog de 9® prijs won. Roger Hermie was 2® en de kolonie die de sterkste prestatie kon voorleggen was het Hok Bo- vijn met de 3, 11, 12,13, 27, 48 als vroegste prijzen en met de 12® prijs de eerst afgegeven duif en de mieze tot 1.000 en ook de series tot 100. Gustaaf Eeckhoudt met de 4® en 6® prijs klokte ook zijn eerste twee af gegeven duiven. Dhondt- Vemieiren waren 5®, José De Bruycker 7® en 19', Alfons De Cooman 8® en 17®, De Vuyst enzn IO®enEdmond Van Keer 14®. In De Ware Dendervallei was Julien Cool de winnaar en het rinck geregeld op de lijsten in het Nieuw Verhond der Oudegcmse hok manifesteert •ek. (C) zich werkelijk als de eerste prijskaper. Vroege duiven voor Felix Peersman, Calu- waerts en zn. Jozef Michiels, De Clercq en zn. Adolf Van Boom, Maurits Van Edde- ghem. Mevrouw Van Vossole Willy Van Hauwe, Fritz De Winter Te Berlare-Wanzele kwam Albert Ecclhoudt als de uit blinker op het voorplan met de I® en 2' prijs. Vroege prijzen eveneens voor N. Van Kerck- hove. Maurits De Keyser en Alfons Van Hauwermeiren. Beno Bij de jonge duiven vanuit ARGENTON was het doua nier Julien Van Overmeiren die de eerste prijs achter zijn naam schreef. In de Union Benoit Haes, eerste Zeelse aanmelding uit Bourges en meteen kandidaat voor de schaal van de burgemeester(C) Antwerpen betekende dit de 2® prijs. Als ereprijs van de Flying Club won hij een diep- vrieskast. Voor wat kampioc- nenduifjes allemaal goed zijn. Roger Van Gulck won de 2® en II®. Cornelisen zn, Guy Vcl- deman. Edmond Buldens, Coppens-Dc Schepper, Gus taaf Martens wonnen vroeg. Jean Jansscns haalde nog net de eerste tien. Als de kapitein van de belgische kampioenen- ploeg geen doelpunten skoor, klokt hij vroege duiven. Me vrouw Stroobandt-De Clerck kwam sterk naar voor met de 6, 12, 14 en het alles overrom pelende hok was nog maar eens De Wit-Van Bunderen uit Stckene met de 7 8 13 16 22 25 27 28 33 38 39 50 52 56 58 59. Bij de oude duiven stond er zelfs geen maat op het over wicht van Dc Wit-Van Bun ren met de 1 2 3 4 5 8 1011 en bij de jaarduiven zette tandem dc eerste vier prij; achter hun naam. Goede rczi taten bij de oude evcnee j| voor Frans Hamans met de en 9®. Albert Antheunis-Van Goethem de 9® en 13®, Frans Van Hei René Gaver en Felix Smits. Ben Thl» en njj rel iei ap lis nl ICC

De Voorpost | 1979 | | pagina 32