HERMES VERDIEND WINNAAR VAN BASKETBALTORNOOI BREYDELBOYS Peter Moens met Rudy Vermeersch in reddersrol Amerikaanse allure Tissac Gil! and J BCA Gentbrugge 69-93 Keith low meevaller OSIRIS DENDERLEEUW REKENT OP FEL VERJONGDE KERN tKER VAN BELGIE maco inditioneel punt Cabrita Magie Jeans Zele - T. Gill en J St. Niklaas 114-58 'nem De Voorpost- 24.8.1979 - 33 Breydelboys. Een beeld uit de finalepartij tussen Gera en Hermes. (dw) •érn*, Breydelboys. De opsprong die de finalepartij inluidde. Uitslagen: Schiftingen: St. Niklase - Hermes 80-87 Breydelboys - Geranimo: 108-110 Troosting: St. Niklase - Breydelboys 95-112 Finale Hermes-Geranimo 85-75 St. Niklase (10) - Hermes 80-87 De Klaaskens gaven een zeer goede indruk en be twisten een eerste helft op een werkelijk hoog tempo. Met De Block en Martin Sauviller konden de eerste provincialers tot halfweg op 51-46 vooruit blijven maar na de hervatting kwam de gestalte van Oelbrandt en de shotkracht van De Key- zer op de voorgrond en me teen werd Hermes de eer ste finalist. Breydelboys (10) - Geranimo 108-110 De inrichters deden meer dan zich verdedigen Bon- naerens en een sublieme D'Hooge zorgden voor een bestendig overwicht. Bij 97-93 stand kwam Bornem toch nog aan verlengingen to 99-99 door twee slechte voorzetten van de thui sploeg. In de verlengingen bleek Bornem met Pauwels en Van den Broeck toch nog frisser zodat onverdiend Breydelboys naar de troos ting werd verwezen. St.Niklase - Breydelboys (5) 112-95 Karei De Block werd voor de tweede keer het koningin nestuk van de SNBC want met een 17 op 22 shotpres tatie was hij echt Ameri kaans getint. Ook de Sauvil ler brothers zorgden voor een hele tempo dat Brey delboys reeds bij de rust verstikte 47-6X). Na de rust bleef St.Niklase op haar elan doorgaan en het ge brek aan cohesie bij Brey delboys werd duidelijk door het teveel aan mankracht. Enkele Bonnaerens kon bekoren en het was tens lotte de jonge De Poortere die 5 minuten voor tijd een centuryscore op het bord bracht. Hermes - Geranimo Bor nem (5) C5-75 Tijdens de eerste helft toonde Geranimo zijn tan den daar een secure Mark Smet (Ex-Sunair) werkelijk onhoudbaar bleek. Bij Her mes was de De Keyzer se cuur en kon een agressieve Kerkhofs (Pitzenburg) be koren. Bornem bleef tot bij de rust langszij 43-41 maar de slechte start van Geranimo in de tweede helft (1 op 13) schonk Hermes een voor sprong van 59-45 zodat de wedstrijd gespeeld was. Een flauwe reaktie van Bor nem liet ons nog 69-63 no teren maar dan kwam pivot Oelbrandt op de proppen met een 8 op 8en Bornem moest zich vroegtijdig met de nederlaag verzoenen. Punten: Hermes: De Keyzer 16-6, Oelbrandt 6-26, Kerkhofs 10-2, Rillaerts 4-0f, Van Hoeywegen 0-0, Moorthamer 4-4, Verdonck 2-4 Bornem: Kerremans K. 0-6, Smet 23-8, Pauwels M. 3-4, Janseghers 2-6, Laureys 6-10, Christiaens 2-0. Vermelden wij nog de knie kwetsuur van Kerkhofs (Hermes) die tijdens de tweede helft zwaar geha vend werd en medische hulp nodig had. Hopelijk komt deze ware versterking van Hermes tijdig klaar voor 1 W .1^, lil de kompetitie. [SW|ja f jr Een eerste kontakt met de jÉÉÉlF^ |||ï3|y| J» m vier ploegen laat ons toe al i i N JL. jj/** I pf^ een waardebepaling te 4** V, doen in verband met de ko- '^êMÊÊL^± jÊÊké v Jre «A «wik JaB: w mende kompetitie. s *^1. Hermes Sint-Niklaas blijkt - f goed gewapend te zijn om *111» m derde afdeling een plaats aan de top in te nemen. De aanwinsten Kerkhofs, Ril- Tornooi Breydelboys. Hermes BC speelde een schitterende finalepartij en won verdiend, (dw) tekort schieten O Ton,,,,,, BmMh.n. klasse een favoriet te zijn. St.Niklase tenslotte met met trainingen van Jan Van een ongewijzigd team kan Hoeyweghen een 6e plaats 1 Geranimo drong door tot de finale, (dw) in eerste provinciaal vise ren. WEGA Tornooi Breydelboys. Zoals steeds heel wat publieke belangstelling, (dw) nieuwe Okapi amerikanen Taylor en low len best mee in de oefenwedstrijd die het lens het weekeinde te Melle speelde en arin het van B.C. Gent met 80-88 cijfers >n. Taylor toonde zich een prima afwerker. kreeg liefst 32 punten achter zijn naam. De dere Amerikaan Keith low die nog werd test toonde zich een uitstekend verdediger beperkte zijn landgenoot Garner in de ede periode tot slechts acht punten. Aalst rkte af aan meer dan vijftig procent, maar is toch nog (veel) te vroeg om reeds regaande gevolgtrekkingen te maken. Wat v betreft zal pas tijdens dit weekeinde een slissing genomen worden. J.V.H. Osiris Denderleeuw heeft bij dat alle buitenlanders uit derde ris toe is, krijgt de beschikking Van de Velde, de jaarlijkse voorstelling van verdwijnen, brengt een nivel- over een spelersgroep die be- Men is bij Osiris van mening de ploeg die op 8 september de lering teweeg die in de kaart staat uit Rudi Putteman, Her- dat het gevaar vooral uit de basketkompetitie in derde van Osiris kan spelen. Die iet- man Van Keer, Dirk Van den Antwerpse hoek zal komen, klasse B begint, tussen de re- wat raadselachtige verklaring Spiegel, Dany D'Herdt, Emiel Osiris zelf speculeert op een gels te verstaan gegeven dat de werd gestaafd met de beden- Ceuppens, Edwin Schorreel, plaats bij de eerste vijf, maar ambitie even groot is als in de king dat de kern fel werd ver- Guy Lagring, Danny De dit komt ons voor als een ge- vorige kompetitie. Het vertrek jongden dat men dus veel snel- Brouwer, J.M. Van Branteg- wilde onderschatting van de van Peny Campbell en Guido Ier zal spelen. hem, Herregodts, Lieven Van eigen mogelijkheden. In stilte Bieseman is theoretisch wel Trainer-coach Jozef Troch, die der Maelen, Jean-Paul Hey- rekent men te Denderleeuw op een verzwakking, maar het feit aan zijn vijfde seizoen bij Osi- vaert. Geert Citters en Patrick een nog beter resultaat. Panters Baasrode - Robot Eine 62-55 BCA Gentbrugge dat in derde klasse uitkomt na het kopen van de stamnummer van Black Boys Aalst met een volledige ploeg naar de St. Niklase sporthal af om Tissac Gill and J (vroegere Were di) te bekampen. De Waaslanders konden de plaats van datzelfde Tissac innemen in vierde afdeling en moeten nu als nationa- lers een moeilijke kompeti tie verwerken. Trainer Kep- pens kon met een onvolle dig team de eerste helft ge lijke tred houden met de in rebound superieure Gente naars want na 10 minuten 18-14 bleef Gill and J aan de leiding door een stugge manverdediging. Zowel de kadetten De Brandt als Van Hoeylandt bleken uit het goede hout te zijn gesneden want de afwezigheid van enkel fanionspelers werd enkel aanvallend aange voeld. Bij 24-28 moest Gill and J even afhaken. Van de Walle (leper) rondde enkel rebounds af en halfweg 32-40 stond de thuisploeg acht punten in het krijt. Toch bleef Gill and J energiek doorvechten en de manver dediging van de thuisploeg deed het meer dan voortref felijk. Enkel De Cock bleef de goede opening vinden en slechts tijdens de laatste minuten kon BCA Gent brugge naar een 20 punten- voorsprong uitlopen. Met al hun effektieven op het terrein zal de thuisploeg een harde dobber worden voor heel wat ploegen want een hernieuwd Gill and J team is fysisch paraat voor de strijd in vierde nationaal. Punten: Gill and J: Verbeke 2-2, Thijs 4-6, Thijs 4-6, Aerts André 6-4, Verbrae- ken 6-7, Marin4-0,.Van Ho eylandt 4-8, De Brandt 0-8, Thiron 6-8. BCA Gentbrugge: De Cock 8-19, De Mulder, M. 7-8. De Mulder D. 0-6, De Caestec- ker 0-4, Van d Walle 14-10, De Bolster 7-0, De Clercq 4-5. WEGA ac leper - naco Dendermonde 79-97 't eerste gezicht een sende uitslag voor de leploeg als men het ef kent waarmee Geert Versmessen eper moest afreizen, prettig vooruitzicht moeten afreizen zon- ihan Verhas, Van Nuf- ieven Keppens, Leo appen en de broers list. uisploeg nam de beste cn kiep uit tot 6-0maar co koos het wapen "a eid en een agressieve L'e diging. Tot 28-28 c(de wedstrijd in even- :iulen de Westvlamingen 1,1 f. ten onder aan het rcllend tempo van He- ls dat langs een sterk spelende Hedwig Verstap pen, meester onder de korf, en moeilijk te stoppen Hans Wijnendaele een 0-12 plaatste en met 30-40, bij de rust 38-50, was de wedstrijd gespeeld. In de tweede spelperiode konden de be zoekers hun fysieke kondi- tie gebruiken om meester over de situatie te blijven. Fransaer, Peter Pelicaen, Patrick Van Lembergen en Jean Marie De Deyne vormden met Wijnendaele - Hedwig Verstappen een zestal waarop trainer Ver smessen kon blijven reke nen zodat het verschil nooit kleiner dan 10 punten en naar het einde toe zelfs op liep tot een kleine twintiger. De twee eerste provincia lers, die het met een zone verdediging probeerden, lagen aanvankelijk over hoop met de afwerking. De thuisploeg faalde onder de korf en Cois Dierick en G. Moens lieten een initiale 0 op 5 noteren. Alhoewel Robot Eine maar zes vala bele spelers had, probeer den het tempo te maken en het kon via een 13-16 tus senstand aan de 10e minuut uitlopen tot 17-22 aan de 13® minuut langs Dhoop, Van den Abbeele en Si- moens, Hetaanvalsconcept van Panters stond zeker nog niet op punt en op dat vlak heeft trainer-coach Jef Piron nog werk op de plank. De inbreng van Rudy Ver meersch voor Geert Moens bracht de kentering. Rudy scoorde vlot een 3 op 4 en Miel Van de Broeck, voelde dat hij zijn jonge maats aan vallend een handje moest toesteken en via zijn 4 op 4 werd het aan de rust 34-31 In de tweede helft pro beerde trainer Piron het met Miel Van den Broeck als spelmaker en het jongeren trio Vermeersch Geert Moens - Dierick als aan- valskracht en De Beule op de vleugel. Tegen de Pan ters individuele verdediging heeft Eine een nummertje in petto en krijgt steeds ie mand vrij onder de korf. An derzijds kan Miel Van den Broeck Dhoop niet bijhou den en Eine plaatsteen 0-6. Van dan af blijft het gelijk- opgaand. Op uitzonderi. .g van enkele pivotkorven van Geert Moens brengt Pan ters er aanvallend nog weinig van terecht, met Cois Dierick 0 op 7 als exponent. Met Colpin opnieuw onder de korf, Geert Moens op de vleugel en Stevens als spelmaker gaat de thuis ploeg na 50-53 aan de 14® minuut de eindfase in, Dhoop geraakt niet meer uit de groep van Stevens en in de beslissende minuten komt opnieuw Rudy Ver meersch op de proppen en zijn 4 op 4 zorgen eerst voor 54-53 en voor 60-55. Het is duidelijk te zien, dat het een newlook Panters Baasrode is, met Colpin - De Beule opnieuw ter be schikking en Stevens, die opnieuw volledig tot de kern behoort. Anderzijds de jeugd met Dierick - Ver meersch - Geert Moens. Uit die twee kernen moet Jef Piron tegen de kompeti tie een geheel kunnen sme den, dat in eerste provinci aal moet bekwaam zijn 'n plaats aan de top te spelen. Het is alleen nog wachten op Willy Van den Broeck, die in oktober opnieuw vrij zou zijn. Punten: (29 op 74): Dierick 8-1, Geert Moens 0-9, Miel Van den Broeck 8-2, Colpin 5-2, Stevens 2-0, Rudy Vermeersch 7-12, De Beule 4-2 BENO Een kort bekerliedje voor de Waaslanders, die bij reeks- genoot Cabrita Zele met te zwakke pionnen tussen de lijnen stond om voor een degelijke repliek te kunnen zorgen. Nadat de Zeienaars uitlie pen tot 6-0 en Roland Ver beke er na3 minuten, onvol ledig hersteld, uit moest zorgden Luc Famaey met een 3 op 4 en Rik Van de Velde met een 4 op 4 dat bij 14-4 na 6 minuten de wed strijdspanning gebroken was. Peter Moens, met een glansverrichting, en Sylvain Deprez waren meester in de rebound. Na 9 minuten kon kadet Gino De Brandt, met een 7 op 11 shotprestatie in de eerste helft, en William Thijs met een enkele quick- breaks, goed gelanceerd door Willy Verb'raecken na 10 minuten de schade tot 24-18 beperken. Toen Punten: Fransaer 18, Wij nendaele 23, Peter Peli caen 14, Hewig Verstappen 22, Patrick Van Lembergen 12, Jean Marie De Deyne 8. Trainer-Coach Geert Ver- smeesen hoopt dit jaar nog eens met Hemaco te kun nen werken. Volgende week zwaait «Pallieter» Verhas af en ook Lieven Keppens zal fysisch weer paraat zijn. Afgestudeerde Hans Wijnendaele en ook Peter Pelicaen zullen hoogstwaarschijnlijk meer kunnen trainen, zodat men taktisch sterker Hemaco zal te zien krijgen, daar waar de voorbije seizoenen de coach zich meer bij improvi satie moest houden. Een negatief punt is de miniscus- operatie die de jonge belof tevolle dubbele meter Leo Verstappen moet onder gaan. BENO kwam de jonge Cabrita pivot Peter Moens ook aanval lend aan zijn trekken en met een gemiddelde, van 7 op 9, waarmee hij zijn Ameri kaanse vriend en voorganger John Lam zou hebben doen blozen, lag hij aan de basis van een 37-31 aan het kwartier en een 57-29 aan de rust. In de tweede helft kon coach Dirk Van de Put zich veroorloven regelmatig spe- lerswisselingen door te voe ren, zodat het scorever loop er onder leed, want Rik Van de Velde (12 op 17) en Luc Famaey met een 4 op 4 bleven precies mikken. Spelmaker Hugo Coene zette in de tweede helft zijn bewaker regelmatig in de wind en van 66-33 evolu eerde het naar 80-33 en 88-33 na 10 minuten. Willy Verbraecken, samen met Marin en Van Hoeylandt probeerden nog iets te for ceren, maar dubbele meter Andre Aerts, kon niet optor nen tegen het plaatselijk lengte overwicht. Nadat Luc Famaey met een pracht van een drive de drie cijfers scoorde en Gilbert Van Hassel, met een 3 op 3 en enkele mooie assist, zijn comeback vierde, liet ook Jan Moens, met een 3 op 5, in dè eindfase zijn mogelijk heden zien/ De thuisploeg ondervond te weinig weer stand, om de ontmoeting aan hun mogelijkheden te toetsen, maar wanneer ook Filip Van Hassel (gekwest) en Paul Van Damme (reis) paraat zullen zijn en Peter Hollants, de training kan hervatten moet de Meche- laar Van de Put toch een goede ploeg kunnen distille ren. Punten: CABRITA ZELE (48 op 98): Moens 18-2 (8.12); Coene 2-8 (4.13); Luc Van de Velde (0.1); Jan Moens 0-8 (3.5); Famaey 10-12 (10.21); Rik Van de Velde 19-9 (12.17); Gilbert "Van Hassel 2-6 (4.9); Deprez 6-12 (7.20). GILLE EN J ST. NIKLAAS: (26 op 75): De Brandt 15-6 (8.14); Roland Verbeke 0-0 (0.3); Marin 0-7 (3.6); Ver braecken 4-6 (5.13); Van Hoeylandt 0-4 (2.2); Andre Aerts 4-4 (4.18); Thijs 6-0 (3.12); Thiron 0-2 (1.7).

De Voorpost | 1979 | | pagina 33