SK Beveren wint nationale supercup Beveren gehavend Spanje terug uit Jean Janssen: «Ik voelde me wat slapjes» Seraing en RWDM: twee dwingende opdrachten r Voetbal KSV Temse hield SK Beveren II in bedwang Met S.K. Beveren naar Genève EN DAAR IS DE JEAN WEER! BEERSCHOT - S.K. BEVEREN: 1-1 (STRAFSCH. 2-3) Internationaal tornooi van Huelva Betis Sevilla - S.K. Beveren 1-3 Huelva - S.K. Beveren 2-1 3Z - 24.8.1979 - De Voorpost Woensdagavond hebben Beerschot en Beveren de eerste uitgave van de nationale supercup betwist, een initiatief dat dut dc intenties soms weinig niet een treffer was, maar Pon wellicht nog vele jaren navolging zal vinden, gezien het prestige van een dergelijke onderscheiding samengaat met niet niet voetbal en sportiviteit te net schreef een nul in. De elf- onaardig geldgewin. In Engeland is deze ontmoeting tussen de landskampioen en de bekerwinnaar bijvoorbeeld niet weg te maken hadden. Het gele kar- metertrap van Truycns werd denken uit de aloude voetbaltraditie. - ton werd eerst bovengehaald gestopt door Tomek en Van Aan deze felbetwiste wedstrijd konden we verschillende belangwekkende konklusies vastknopen. voor Truyens. dan voor Buyl Gucht schoot raak. Dat deed Eerst en vooral speelde Beveren met vier zogenaamde invallers een sterke partij voetbal. De impuls daartoe gaf een zekere die opeen echt ontoelaatbare ook Van Goethem en toen Jean Janssens die na een goeie week trainen de tegenstand gewoon voor schut zette. Met een ongelooflijke werkkracht en manier de supersnel doorbre- Pfaff de poging van Cools soms briljante akties bleef hij haast ongrijpbaar en stuwde zijn ploegmaats naar een kollektief en individueel gave kende Sanon omverinaaide. stuitte kwam SK op voor prestatie. - Potsierlijk werd het toen ver- sprong met een lakonickc tref- Een tweede vaststelling is dat het team van Robert Goethals over een ruime kern van gelijkwaardige spelers beschikt, zorger Bauwens Jan Simocn fer van Janssens. Schrauwen Ondanks de afwezigheid van Albert, Stevens, Schönberger en Baecke schorte er niet het minste aan de automatismen, net binnen de lijnen verzorgde, en Simoen zetten elk hun clf- Integendeel, er werd snel en veelal in één tijd gekombineerd met zuivere en splijtende passes. ref Ponnet het tweetal gewoon metertrap om en Pfaff werd R- veren domineerde het grootste deel van de wedstrijd, maar diende niettemin de beslissing met de strafschoppen te omver duwde en deze ge- uiteindelijk matchwinnaar forceren. Beerschot kwam in de slotfaze immers gevleid aan de gelijkmaker en gaf zelfs even de indruk nog te zullen woonweg terug op het veld door ook de eerder zwakke zegevieren. Zover kwam het echter niet. af Met Hoebeeck als rechtsbuiten verstond zich daarenboven uit- verse stormloop. Op de 35° en Cluytens als opkomende stekend met Jan Hoebeeck wat min. zonderde dc onvergelijk- steunspeler, Jan Simoen in de leidde tot enkele gevaarlijke bare Janssens Hoebeeck spits, Truyens als verdedi- standjes voor het doel van To- voor Tomek. maar die redde gendehalfen Van Goethem als maszewski en paniek inde niet de knal met het been. De vervanger voor Baecke, startte sluitende paars-w itte defensie. Poolse keeper diende opnieuw Beveren deze cupwedstrijd Wat niemand voor mogelijk klasrijk tussen te komen na een met een onuitgegeven elftal, hield gebeurde toch: de we- dicptcpas van Hoebeeck naar Daarenboven was het voor deroptredende Janssens voelde de overigens bleke Simoen. Janssens de eerste keer dit sei- zich steeds beter in zijn sas en Ondertussen keek Van Gucht zoen dat hij tussen zijn ploeg- schitterde in de rol van spel- terecht tegen de gele kaart aan. maats op het veld liep. Het was verdeler. Op de 20''min. werd werd Coninx na een pijnlijk dus even zoeken naar de posi- hij tijdens een dribbelnummer kontakt met Truyens van het ties en afwachten hoe Beer- door Van Gucht getorpedeerd, schot de zaken aanpakte. De zowat de eerste zware fout in door Van Abbcny. De sfeer Mannekes verwierven in die de eerste helft. Onmiddellijk leek plotseling verpest, Gzil aanvangsfaze een duidelijke daarop stuurde Cluytens een trapte na en Lozano daagde ie- maar vrij ongevaarlijke veld- enige center naar het hoofd van dereen op een irriterende nia- -njeerderheid. Een van de enige Simoen die echter te laat op- nier uit tieve aktiviteiten. De zwoe gende en bikkelharde Truyens kreeg zo vaste voet in het mid denveld, terwijl veldheer Jans sens heerste en verdeelde. Met schitterende passes over de breedte en in de diepte schonk hij ruimte aan de voortdurend bewegende en demarrerende Wase aanvallers. Een machtig en beheerst aangeven voor de opgerukte Jaspers moest nor maliter tot een tweede docl- veld gedragen en vervangen punt leiden, maar Eddy schoot onbesuisd torenhoog over. De mogelijkheden voor Beerschot waren voor Mucher (kopbal naast) en Schrauwen die een attente Pfaff op zijn weg vond. echt sprankelende uitschieters veerde. Cluytens lag trouwens Na de rust beterde het er niet Opnieuw- herrie toen Gzil zich g0(jcn mec tocn ccn ccrjcht af gingen zitten, trap van Van Abbcny te stop- De felbetwiste slotminuten Ie- pen. verden Beerschot toch nog een I n de katakofnben stormden de doelpunt op. Dc paars-witten verslaggevers echter naar de kregen een vrijschop even bui- uitgeputte Janssens! ten de grote rechthoek, de muur schoof slechts lang- Dt- PLOEGEN zaam achteruit, maar Van Ab- Beerschot: Tomaszewski, beny verraste iedereen met een Mucher. Beloy. De Weerdt, zijwaarts pasje tot bij de vrij- Van Gucht. Lozano. Schrau- staandc Mucher die lakoniek wen. Cools. Coninx, Gzil, Sa- binnenknalde 1-1). non. Beerschot zocht nog een sensa- Beveren: Pfaff, Jaspers, Van tionelc ontknoping te forceren Genechten, Buyl. Van Goe- en Sanon was daarbij erg be- them, Hofkens, Truyens. drijvig. Dc Haitiaan bediende Cluytens. Hoebeeck, Simocn. Van Abbeny met het hoofd en Janssens. deze schoot huizenhoog over. Vervangingen- Een strafschopnummertje van 4V. Va„ Abb; v Co_ dc zwarte parel leverde geluk- njnx kig niets op en Pfaff had de van Julien Cools leidde via Sa- aan de basis van de meeste non tot een zuivere scorings- dreigende aanvallen en betc- kans voor Lozano, maar de kende een ware nachtmerrie Spanjaard treuzelde veel te voor de plaatselijke verdedi- lang. Kort daarop diende Pfaff gers. Bij een van die verwar- op. Van Abbeny oogste wel applaus met een gestrekt schot over de dwarsligger maar ver knoeide die verdienste door zwaar na te trappen op Hoe een kwartier voor tijd liet val len en dan nog maar eens na trapte naar Van Genechten. Lozano was er als de kippen bij de verontwaardigde Pfaff Doelpunten: standsschot van Cools ccnti- lS.: Janssens (0-11 een knappe parade op te bren- rende momenten, even voor beeck, wat hem slechts geel met duidelijke gebaren (dikkt gen toen Gzil door Van Gucht het halfuur, verwerkte De was vrijgespeeld. Daarmee Weerdt de bal pardoes in dc zijn de verdienstelijkste Beer- voeten van Janssens. Jean aar- schotakties zowat opgesomd, zelde geen sekonde en kan- Met de minuut kwam Beveren jerde hoog boven Tomas- immers sterker en sterker in de zewski tegen de touwen (0-1 wedstrijd, aanvankelijk ge- VKRPKSTK eFPIt R dragen door het loopvermogen Vt-KFEM E ar EEK en speldoorzicht van een weer Daarmee was het sein gegeven opleverde. Beerschot was ver der arm aan ideeën, speelde lang uitgesponnen in de breedte en vond in Cools geen nuttige pion. Dc Limburger kon nooit eens diep gaan zoals hij dat bij Club graag deed en de balcirculatie draaide volle dig rond Lozano die teveel uitmuntende Cluytens. Bert yo°r een niet aflatende Be- energie verspilde aan onspor- nek) uit te dagen en te beledi gen, wat Ponnet ongestraft toe liet. De vermaning was wel voor onze nationale doelman die er verbrouwereerd bij stond. STRAFSCHOPPEN Ondanks dc boeiende wed strijd moesten we vaststellen meters naast de staander 85 Mucher (1-1) vloog. Strafschoppen: De strafschoppen moesten dus Lozano (lat), Truyens (To- bcslissing brengen. mek). Van Gucht (IpO), Van Lozano mokerde de eerste Goethem 1-1), Cools (Pfaff), tegen dc onderkant van dc Janssens (1-2). Schrauwen Gele kaarten: dwarsligger, maar leek daarbij (2-2), Simoen (2-3), Van Ab- ook even het net te raken, beny (Pfaff), Hofkens (niet Niemand wist of het nu al dan genomen). Jean lag totaal ten einde krachten uit te hijgen op de massagetafel in het verzorgingskamertje naast de vestiaire. De belangstelling rond zijn persoon liet hij wat gekscherend over zich gaan: «Ik voelde me nogal slap vandaag maar dat betert wel. Vergeet niet dat ik pas een week oefen, nog geen enkele keer met de ploeg meespeelde en vandaag een hele dag moest gaan werken, 'k Heb wat geslapen in de bus: een mens moet toch al eens rusten ook. «De lachsal vo's waren niet uit de lucht, maar de vijfendertigjarige aanvoerder vond het blijkbaar doodnormaal. Dat het zo goed zou gaan had hij evenwel ook niet verwacht: «De bedoeling was om wedstrijdritme aan te kweken en fysiek eens een zware proef te doorstaan. De eerste tien minuten moest ik inderdaad wat zoeken, de feeling voor de juiste baltoets terugvinden. Daarna verliep het steeds vlotter. Zolang ik in bewe ging was voelde ik me fit. Direkt na het einde van de wedstrijd kon ik echter haast geen stap meer vooruit komen. Morgen ben ik zo stijf als een plank, geen twijfel aan.» Jean zwaaide met lof naar zijn ploegmaats en vooral naar de zoqeheten invallers die zijn taak ongetwijfeld hadden vergemakkelijkt. Wij vragen ons in ieder ge val af wat het zal worden als Janssens zich niet meer slapjes voelt. De stelling dat SK weer het grote Beve ren zou worden met de terugkeer van zijn kapitein is bewaarheid geworden. De supercupwedstrijd vormde een bemoedigende aanloop naar het nieuwe seizoen en prijkt meteen ook op het stilaan erg rijke palmares van de Wase topklub. Robert Goethals was daar zichtbaar gelukkig mee: «Wat hebben we nu nog niet gewonnen hier in België?» vroeg hij glun derend, «De prestatie van Jean Janssens en de nieuw ingekomen spelers ik spreek niet graag van invallers stemt mij gelukkig. We hebben heel onze speelwijze moeten veranderen en aanpassen aan de omstandigheden: geen of weinig ballen in de hoogte, snel kombineren over de grond. Met deze toch on gewone ploeg hebben wij het overgrote deel van de match gedomineerd en wonnen wij verdiend de su percup. Het bewijst opnieuw dat we beschikken over een ruime gelijkwaardige kern. Dat is een hoopvolle vaststelling». H.S. Hofkens, Truyens, Buyl (Be veren) Van Gucht, Van Abbeny (Beerschot) Scheidsrechter: de heer PoqIm Toeschouwers: 8.000 Herwig Staej Zondag 26 augustus 1979 te 16 uur: Seraing - SK Beveren 1/32" finale Beker van België Woensdag 29 augustus te 20 uur: SK Beveren - RWDM Het is weer zover. Na de diverse tomooien, oefenwedstrij den en supercup begint SK Beveren aan de zware taak zijn faam als landskampioen hoog te houden en liefst in duide- u „«a, u i i lijke cijfers om te zetten. nog geen V|tefinki'eve°k!onkli sPor,krin9 slartle 9roots mel het veroveren van de natio- "2 S2 bekken l£s. if- suPercuP' f beke' "ann». Zondag krijg, he, \iror»htAn ai, een andere brok voorgeschoteld, namelijk de 1/32 finale Er zijn de voorbije Heken nogal wat stemmen opgegaan die minder gelukkig waren met het "nemen „oe onze jongens nit van de Bekef van Be|gjg (egen he( Lujkse Sera;ng een geplande lornooi in he, Spaanse Huelva. De verre reis de hide, het fanatisme van de mnen verleren-. In ieder ge- k|u(j d|e promoveerde van Bevordering naar Derde en ges, inside-news, informatie van de supporlersgederatii Spanjaarden, da, alles zo kor, voor de star, van het nieuwe seizoen, leek nie, de ideale finale val zmlan Beverse dingen- ver$terkt werd me, ervaren ratten ujt ons nationale top- kleurenfoto's en portretten van de tegenstrevers zorge Brusselaars vertrekken met steile ambities maar vergete niet dat ze de voorbije zes jaar slechts één op twaa haalden in de Klapperstraat. Beveren is trouwens altijd hfl zwarte schaap geweest voor de fusieklub. Het stadie' loopt voor deze thriller wellicht nokvol. Een innovatie is het nieuwe supportersblad dat voor ieder thuiswedstrijd gratis zal bedeeld worden in alle huiskamer van Groot-Beveren en van Zwijndrecht (Burcht). Reports tornooien ver van huis uit te sturen. Herwig Staes touch van de voorbije oefenkampanje. Ook binnen het bestuur en de spelersgroep waren de ten 'n toekomst wel twee meningen verdeeld. Maar goed, al die argumenten zijn erg relatief. Als het meevalt en er keer na(3enken vooraleer hun komen overwinningen is er geen vuiltje aan de lucht. De zwartkijkers kregen echter al scm-profs voor dergelijke dan niet toevallig gelijk. Dé aanloop was nochtans wat erger was... de scheids- neervallen. Penalty besliste de hoopvol. Na een vlekkeloze rechter speelde het spelletje man in het zwart zonder aarze- reis en een perfekte ontvangst mee. De ene aanslag volgde de len. Het heftige protest van nam SK Beveren in de schif- andere op, veel fouten bleven Buyl en co was gewoon zin- tingswedstrijd de maat van Be- onbestraft, terwijl geen Be- loos: Huelva moest hier win ds Sevilla. ook ai diende men verse speler ook maar een voet nen. De strafschop werd om- de licht ongestelde Stevens te mocht uitsteken. Het feit dat gezet en meteen stond de uit- vervangen en sukkelde Albert Stevens al na drie minuten zijn slag vast. Erger was dat ook met een verzwikte enkel. ploeg op voorsprong had ge- Schönberger, Baecke en Ste- Na amper 5 minuten kwam bracht maakte het allemaal nog vens vrij ernstig gekwetst raak- Beveren op voorsprong via erger. De Waaslanders poog- ten: Heinz aan de lies. Mare Albert die een inzenden van den de bal te monopoliseren een kuitblessure en Bob een Dieter Weihrauch binnenk- om niet aan het ritme ten onder verrekking in de dij. Alle vier nikte. Het spel bleef in even- te gaan. Schönberger plooide zijn zij onzeker voor de kom- wicht, maar Betis had nauwe- diep terug en dirigeerde van petitiestart, lijks last van de warmte, wat daaruit meesterlijk het spel. Trainer Rik Pauwels wond er zeker niet van de Waaslanders Uiteindelijk gaf de Spaanse geen doekjes om: «Als er dan kon gezegd worden. Het was trainer het bevel zware man- toch zo gemanipuleerd wordt, dan ook geen verrassing toen dekking op de Duitser toe te maakt men beter duidelijke af- de Spanjaarden na 30 minuten passen en hem met alle moge- spraken op voorhand. Dan ver gelijk maakten. Beveren kreeg lijke middelen het spelen te be- liezen we met 4-3 of zoiets, het toen bepaald lastig, maar letten. Ook Bert Cluytens krijgt het publick zijn spekta- <jield toch stand. werd keer op keer aangetrapt kei en houdt niemand er ge- Na de rust kwamen Simoen en door de potige rechtsachter die Truyens de twee spitsen Albert het zo bont maakte dat de ref. en Stevens vervangen. Onder niet anders kon dan hem met impuls van het schitterende rood naar de kleedkamers stu- duo Schönberger - Cluytens ren. werd Beveren niettemin de In de tweede helft leverde een ••Oplbepalende partij en illus- van de vele vrijschoppen het treerde dat met een prachtig gelijkstellend doelpunt op, vrijschopdoelpunt van Wim binnengeschoten via de han- Hofkens. Onze streekgenoten den van Pfaff. De poppen gin- hielden de Spaanse furie rustig gen pas voorgoed aan het dan- in bedwang en plaatsten via sen en de Spaanse scheidsrech- Bcrt Cluytens het orgelpunt ter probeerde op alle mogelijke kprt voor affluiten (1-3). Ge- manieren Huelva aan een zege zien de omstandigheden en de te helpen. Toen Hofkens naar veldbezetting een op zijn minst de man gebaarde of hij ze nog merkmaardig resultaat. wel allemaal op een rijtje had MANIPULATIE k'eedkam,:rS De finale tegen het plaatselijke Het geschenk kwam er uitein- Huelva zorgde echter voor de delijk op een potsierlijke ma- anticlimax. De wedstrijd werd nier: Huelva mocht nog maar zondagavond om half elf ge- eens een vrijschop nemen even speel'! voor een uitzinnig pu- buiten dc backlijn, een bliek gen een ploeg die voor Spaanse speler kwam herrie niet rugdeinsde om de /.ege zoeken in het Beverse muurtje in en kamp te houden. En en liet zich plots \oor dood voetbal. Trainer is de bekende Yves Baré (ex-FC Luik). Beveren hecht nogal wat belang aan deze bekerkompetitie voor een brok boeiende informatie en dokumentatie voo iedere aanhanger en sympatisant van de landskampioer en ziet de opdracht niet onbezorgd tegemoet. Helemaal De lezers kunnen er zelfs hun eigen kommentaar in kwij ernst wordt het woensdagavond met de eerste kompeti tiewedstrijd in het gedeeltelijk vernieuwde Freethielsta- dion. RWD Molenbeek is er net als vorig jaar te gast. De Alles lijkt weer rond de geliefde kleuren te zullen draaie daar in Beveren! H.i Zaterdagavond vond het hoogtepunt plaats van KSV Temses druk oefen programma: de ont moeting met SK Beveren II. KSV had het geluk dat Jean Janssens in die wedstrijd zijn heroptre den deed en omdat dit de dag tevoren uitdrukke lijk was aangekondigd in de kranten, kon het alleen maar stimulerend werken op twijfelende belangstellenden. En er waren er naar Temse kwetsten'aan'ove^"Nu*moeten Dc' ''ivatIers fijn Beveren speelden een vriendschappelijke wedstrijd op Temse. Jean Janssens. normen gemeten, heel we eerder spreken van een Voorlopig herstellend van opgelopen kwetsuren, werkt aan de konditie en was Uitzonwrlijk een wat. welgekomen gast. (RDJ) 's Woensdagsavonds had de kassier voor de ontmoeting met Ber- chem (met 1-2 door KSV verloren, na een uitste kende verrichting) een 250-tal aanwezigen ge noteerd: voor de ont moeting met Beveren waren er dat meer dan 400. KSV heeft in de kon- frontatie met Beveren laten zien wat het in zijn mars heeft. En dat is niet gering. Trainer Daniël Van Hoeylandt mag de kompetitie met ver trouwen tegemoet zien. Toen hij twee weken geleden tijdens de kwis- avond van het sport- spel-boemweekend werd geïnterviewd en er ge- Niet alleen de kompetitie staat voor de deur, ook de eerste Europese verplaatsing ligt slechts vier weken van ons af. Wie mee wil naar het Zwitserse Genève kan alvast in schrijven voor één van de vier reisformules die werden uitgedokterd. Formule 1Drie dagen met een charter Vertrek dinsdagvoormiddag, terugkeer donderdagnamid dag De prijs bedraagt 8.800 F. Hierin zijn begrepen: vliegtuigticket, luchthaventaksen, transport in België en Zwitserland, volpension en een toegangskaart ter waarde van 700 BF. Formule 2: Eendagsreis met een charter Vertrek woensdagmorgen, terugkeer donderdagmorgen Dc prijs is nog in onderzoek Worden alleszins voorzien: vliegtuigticket en luchthaven taksen. transport in België en Zwitserland en een toe gangskaart voor het stadion. Formule 3: Autocar-trip voor drie dagen Vertrek dinsdagmorgen, terugkeer donderdagavond. Dc prijs bedraagt 5.100 F. Hierin zijn begrepen: autobusreis, volpension en een toe gangskaart ter waarde van 700 BF. Formule 4: Eendagstrip per autocar Vertrek woensdagmorgen, terugkeer donderdagmorgen De prijs bedraagt 2.500 F. Hierin zijn begrepen: autobusreis, avondmaal en een staanplaats van 200 BF. Er is dus geen overnachting voorzien! Wie voor een van deze reizen wil inschrijven kan terecht bij: alle lokalen van de supportersfederatie -Geel-BIau w Reizen Wccmaes in Kieldrccht, tel. 73.50.25. Marcel Relaes, Kloetstraat 20 Melsele, tel. 75.90.23. H.S. vraagd werd naar zij vooruitzichten, woordde de KSV-traine dat hij een plaats bin nen de eerste vijf viseert De oefenwedstrijden te gen Berchem en Beverei bevestigen de gegrond heid van deze prognose. In de ontmoeting Beveren II nam KSV eeii snelle start. De bel11 zoekers hadden dit blijk baar niet verwacht ei nog voor de wedstrijd 2! minuten oud was wezei de borden 2-0. Voor dl rust intrad werd het 2-1 De enthousiaste aanwe zigen —blij verrast doo het vlotte en aantrek kelijke spelvertoon- kregen na de rust nog doelpunten bij. Nadaj Beveren gelijk had ge] steld (2-2, kwam Tems( terug op voorsprong! 3-2. Achtereenvolgen^ werd het dan 3-3, 4-3 c 4-4. Aan Beverse zijdl zorgde Jean Janssenf voor het fraaiste vertoog en het meeste gevaar, bezoekende defensi# leek niet erg waterdicht! en de doelman ging'eeir paar keer niet vrijuit KSV kwam over als eel homogeen geheel, en al! er een ploeg de zeg verdiende, waren het d( blauwwitten. Al bij a een goede wedstrijd, dil voor KSV als doeltref fende publiciteit kaï worden beschouwd.

De Voorpost | 1979 | | pagina 36