MAANDAGAVOND SHOW Bloemenschikken tijdens Jaarbeurs: namiddag vol groen en bloemenpracht Aalsterse Gilles brachten nieuwe plaat uit JAMES STALEN Tienduizendste bezoeker: maandag te 17 uur ACV: AALSTERSE PENDELAARS DRAGEN 20 MILJOEN DIJ y0*AN«S"!f2! "SKïïïJ Q De Voorpost - 24.8.1979 - 5 GEVf^6D tAHDioA'tö| g^OEHENfff mag je niet achteruit kijken want dan rkfestival erdoor ging et optreden klist in. Top dat deze jo Inodig vond te; ditmaal te kinderen: adanks enkele ronkende namen geraakte de grote Sandy reeds aan het derde trhalle maandagavond slechts halfgevuld voor de rock and roll festival toe. igenaamde Benelux-show gepresenteerd door Micha Natuurlijk allemaal in het brah. Engels. Zoals velen voor ons, ichtans was de avond goed gestart met het damesorkest en zonder de komst af te tan dat enkele populaire nummers ten beste gaf als wachten van de laatste ve- «ve-Me» en «Fire» op een manier waarop vele dette Joe Harris, vonden wij ngensorkesten een punt kunnen aan zuigen. Irvolgens was het de beurt p de Nederlandse zange- Mieke, die enkele van ir meest populaire num- ten beste gaf. Deze ichermelinge van Vader jaham bewees dat zij vak, ondanks haar edige leeftijd, onder de heeft, en haar stem die filde als een vibrafoon jgde ervoor dat de aan- jht van het publiek niet cwakte. Populaire num- ftjes als «Morgen zal ik je huilen», Carolientje - ia kind zonder moeder en öarly Chaplin zorgden voor rest. Bij dit laatste immer had zij zelfs een i kinderen op het po- geroepen, die de één al :ter dan de ander het freintje meezongen, olgens werd de popu- Paul Severs het podium istuurd. Zijn show deed Itgensprekelijk denken Claude Francois, niet in minst omdat hij bij staan werd door twee iseressen a la Clodettes. de afwezigen geven wij renkele nummers uit zijn op... U weet wel te brengen. Ondanks het ver gevorderde uur bleek men toen pas aan de pauze toe te zijn, want dan meebracht dat heel wat aanwezigen de zaal verlie ten. Daarna was het de beurt aan Micha Marah om haar programma af te werken. Tot veler verbazing begon ook zij met een rock medley. Meteen waren de toeschou wers na Paul Severs en het toch geraadzamer onze bedstede te vervoegen. Meteen hadden wij toch de indruk opgedaan dat de Benelux show van maandag avond een te overladen programma inhield met te veel «vedetten» die allen, zonder onderlinge afspraak poogden zolang mogelijk op het podium te blijven. VEHE Maandag II. hadden wij de kans een namiddag bloe- menschikking bij te wonen in de Keizershallen te Aalst. Bloemen in allerlei kleuren Aalst die de levering en en geuren werden verwerkt technische bijstand op deze tot prachtige bloemstukken bloemennamiddag voor zijn onder diverse en veelzijdige rekening nam. v„ vormen. Op het einde van de namid- fertorium: Geen wonder De mooiste bloem onder dag werd een reuze ik ween; Maxi-mini; Ik ^en was ongetwijfeld onze tombola gehouden, waarbij verliefd op jou; Vaarwel bloemenfee Margot die op de vervaardigde bloem- tot weerziens, enz. Nadat vakkundige en lieve wijze stukken weden verloot on- Prins Karnaval en de de nodige toelichtingen om- der het publiek, i ilsterse Bloemenfee op het trent bloemschikken aan de Later op de namiddag had geroepen waren weet wist te brengen. den wij een gesprekje met presentarice Micha Het strekt haar volledig tot onze bloemenfee omtrent eer dat zij als bloemenam- haar ambtstermijn, Aalst als basadrise van Aalst op de bloemenstad en de Jaar hoogte scheen te zijn van beurs in het algemeen, bloemennamen, de beste Haar eigen mening behelst verzorging ervan en dies alleen Aalst als bloemen- meer. Velen hadden hetze- stad, een kenmerk van kerniet verwacht en het was Aalst dat volgens Margot engelstalige nummertjes voor Margot een prachtkans zeker niet mag verwaar- Igden oals Is everybody om in de laatste dagen van loosd worden, daar Aalstop en Jambalaya. haar ambtstermijn te bewij- gebied van bloemen zeker ander bekende liedje zen dat zij naar titel als veel te bieden heeft. bloemenfee 100 waardig Over haar voorbije ambts- was- termijn wist zij ons te vertel- Opvallend wel was dat het |en dat het een zware en grootste deel van het pu- zeer drukke periode was, bliek mensen van de derde zeker de moeite waard, een leeftijd leken te zijn, die bloemrijke en vermoeiend blijkbaar meer genoten van jaar en het zal toch met een een namiddagje in de bloe- ietsje wee gevoel zijn dat zij men dan van een echte deze week haar feeënkroon «Derdeleeftijdsnamiddag». zal overdragen aan de Ik ben verlief Vermeldenswaardig is te- nieuwe bloemenfee. vens de firma De Smet uit r M was het de beurt aan jonge Nederlandse Sandy haar leidjes te Zoals te verwach- haar groot ises: Ik ben verliefd op in Travolta, waarna enke ziens mijn kleine brui- jt teddy beer,» volgde een waaraan maar einde scheen te komen. hij goed ge- wel enigszins was dan zangeres om nog maar geflankeerd Maandagnamiddag, rond 17 uur stapte de 10.000ste bezoeker reeds de Keizershallen binnen. De schepen voor feestelijkheden, Marcel De Bisschop, had samen met de onder voorzitter voorfeestelijkheden postgevat aan de ingang en verwelkomde de twee gelukkigen. Patrick De Bakker en Marleen Van Impe, die noch verloofd of gehuwd waren (voor de schepen een moeilijkheid) ontvingen bloemen, twee permanente ingangskaarten en een schets als herinneringscadeau. Voorzitter Frans Wauters leidde deze mensen rond en gaf hen uitleg over de meeste standen De Aalsterse speelpleinen kennen dit jaar een enorme toeloop. Vergeleken met 1978 toen er op 10 dagen tijd 5.028 kinderen ingeschreven waren, steeg het aantal inschrijvingen dit jaar met 20%. Voor augustus ver wachtte men zelfs een stijging van wel 400 kinderen per dag. Een dergelijk sukses had men zeker niet verwacht Men diende dan ook dringend naar enkele bijkomende ervaren monitors uit te zien. Nadat de eerste fit-o-meter in het Aalsterse stadspark na amper één maand reeds vernield werd door vandalen, besliste Schepen voor de Sport Monsieur de resterende houten borden, palen en richtingswijzers te laten vervan gen door ijzeren. Men wil aldus vandalen afhouden van bepaalde minder sportieve ideeën. Tevens wenst men het politietoezicht te verscherpen. In het raam van de week van de vrije tijd van 21 tot 30 september e.k. loopt er in de voorhal van de Keizershal len een provinciale aquariumshow. Talrijke klubs van buiten Aalst verlenen hieraan hun medewerking. Zondagnamiddag dreigden een aantal standhouders op de Jaarbeurs ermee dat zij de toegang tot de bierhalle zouden afsluiten. Reden van dit protest was het feit dat sommige deelnemers geen mogelijkheid meer hadden om hun wagen op de voorbehouden parking achter de bierhalle te plaat sen. Door de opstelling van twee grote tenten achteraan de Keizershallen zijn immers een aantal parkeerplaatsen ver dwenen. Het protest bleef gelukkig beperkt tot dreigemen- Verleden week publiceerden wij in dit weekblad een uitvoerig artikel over het Jaarbeursreglement dat door het feestkomitee opgesteld werd en dat door de deelne mers dient onderschreven te worden. Dit reglement blijkt soms dode letter te zijn, want in bepaalde standen zijn de elektriciteitsleidingen allesbehalve in regel met de terzake geldende reglementeringen. Zondagnamid dag bij een rondgang van de dienstdoende brandweer mannen waren ook heel wat standhouders nog niet voor zien van de vereiste blusapparaten. Ondertussen werd aan dit probleem wel reeds verholpen. Aan de manier waarop de dienstmededelingen in de Jaar beurs omgeroepen worden merkt men gedeeltelijk reeds de «nieuwe» wind die in het inrichtend komitee waait. Waar dit vroeger steeds in het platste Aalsters gebeurde wordt ie dere aankondiging nu voorafgegaan door een ding dong toon, waarna de omroeper in klare en beschaafde taal de noodzakelijke mededeling omroept. De prijs van een konsumptie in de Bierhalle bleef dit jaar behouden op 30 fr. per glas. Nochtans vinden een aantal mensen deze prijs toch ietwat te hoog, zeker wanneer men met een aantal familieleden aanwezig is. Kan er niet aan gedacht worden om deze prijs wat demokrati- scher te maken? Wat men eventueel verliest op elk glas, zou kunnen teruggewonnen worden in het aantal glazen dat verbruikt wordt Aan het Dendersas te Aalst werd enkele dagen geleden het lijk opgehaald van de 64-jarige Louis Boombeek uit de Slotstraat. Deze man was reeds een paar dagen voorheen als vermist opgegeven. Donderdagmiddag 16 augustus jl. verdronk de vierjarige Cindy Spinnette, Koolstraat 82, te Aalst, in de (nochtans ondiepe) vijver van het Koningin Astridpark. Naar men vermoedt moet de kleuter tijdens het spel in de vijver gesukkeld zijn. Op dit ogenblik zijn er heel wat parkeerproblemen rond het Stedelijk hospitaal. Door wegenwerken in de Dr. De Moor straat is de grote parking van het St.-Elisabethziekenhuis immers niet langer meer bereikbaar, terwijl de verwijzing die aangebracht werd erg verwarrend is. Anderzijds vond het OCMW het niet nodig tijdelijk de parking aan de Herts- hage als vervanging voor het publiek open te stellen. lel een mooie realisatie van de stadstuindienst: de ingang van de Keizershallen... (Erik) raan jeje onmiddellijk in de achterbuurten. De Aalsterse Gilles zijn weer van de partij op de 32ste sende Gilles» en werd ge- Jaarbeurs. Aan de doorgang van de exposantenhalle componeerd door Mare naar de bierhalle werd door deze overbekende karna- Mory en Clarck van Mere valgroep een tearoom en snackstand ingericht. Van Het is een reeds alom qe- hotdogs over spaghetti tot ijskreem kan men er ver- kende gillesmelodie, qe- knjgen. Origineel daarbij is wel dat de groep naast de zongen door Odilon Mortier traditionele ijsschotels als specialiteit een gillescoupe Dit liedje zal beslist het en een karnavalcoupe opdienen. Zoals naar gewoonte neemt een potporrie van timische de groep ook deel aan de en moderne «gillesmuziek» Aalsterse avond. Voor die gecomponeerd door José gelegenheid zullen de Aals- Fontaine en Mare Mory, dit terse Gilles hun nieuwe fo- alles onder de titel «Pluimen noplaat voorstellen. Aan de bellen en klompen». A-zijde bevat deze plaat De B-zijde noemt de «Dan- zelfde sukses tegemoet gaan als de vorige Gilles liedjes. Deze nieuwe fonoplaat is te koop in een dertigtal zaken (overwegend café's) van Groot-Aalst, maar is natuur lijk ook te verkrijgen op de stand van de Aalsterse Gil les zelf (stand nr. 89). De opbrengst van de jaar beursstand zowel als van de fonoplaat komen uiter aard ten goede van de aan koop van de kostumering. Indien U de Gilles in het hart draagt (en welke karnavalist doet dat niet) aarzel dan niet en schaf u onmiddellijk hun nieuwe plaat aan. VEHE A-zijde: «Pluimen, bellen en klompen»-Potpourri B-zijde: «Dansende Gilles»-zang Odilon Mortier Tekst liedje STROFE 1: Wie danst op karnaval Met klompen aan de voet en pluimen op zijn hoed Wie doet het steeds weer goed Met rinkelende bellen in de stoet. Een levende folklore Aan ieder die komt zien gooit hij een appelsien De mensen zijn betoverd bij 't horen van die machtige muziek. REFREIN: Dansende gilles in de stad Laten de bellen rinkelen Klepperende klompen aan de voet Houden de geesten zoet Dansende gilles op de markt Trots van alle ajuinen Lachende mensen overal Aalsterse karnaval STROFE 2: De sfeer is weer te snijden De gilles zijn op komst de bezem in het rond Is Aalst niet te benijden Met de gilles blijft de Aalstenaar gezond. De gille blijft maar zwieren De bezem in de hand trekt hij door heel het land De schetterende trompetten blazen alle zorgen aan de kant. Twee dingen zijn zeker bekend: vooreerst dat de rege ring het openbaar vervoer met 12% duurder zal maken. Ten tweede dat ons arrondissement na Halle - Vil voorde dat een korte -afstandspendel heeft het zwaar ste pendelgewest is van gans België. Dagelijks zijn er 43.000 pendelaars die vanuit het arrondissement Aalst gaan werken naar andere arrondissementen. Op vijf jaar tijd is hiermee de pendel met bijna 2.000 mensen verhoogd. Naar Brussel alleen al pendelen dagelijks 29.000 werknemers vanuit ons arrondissement. Het ligt voor de hand dat iedere tariefverhoging van trein bus of tram vooral de pendelaars uit ons arrondisse ment treft. zijn er die minder betalen, maar ook die meer betalen. Per maand maakt dit de som van 29 miljoen die voor het vervoer naar en van het werk moet bijgedragen worden door onze pende laars. Aangenomen dat de helft ongeveer terugbetaald wordt door de werkgever blijft er nog 14,5 miljoen per maand ten laste van de pendelaars. De verhoging met 12% zal de werknemers-pendelaars dan 1.740.000 frank per maand kosten of iets meer da.n 20 miljoen per jaar. Dat verlaagt dus gevoelig de welvaart van ons arron dissement waarvan de cij fers (officieel) weergeven dat wij reeds tot de arme klasse van het land beho ren. En zeggen dat de onge lijkheid groeit, de fraude 250 miljard per jaar bedraagt en de politieke partijen 100 mil joen staatsgeld ontvingen voor hun Europese verkie- Het A.C.V. heeft dit reeds meermaals gezegd en ge schreven en ook gewezen op en geprotesteert tegen de onbillijke verdeling van die last waardoor elke so ciale funktie van het open baar vervoer dreigt af te ta kelen. Tot heden heeft nooit iemand berekend wat zulke maatregel kost aan de werknemers. Het A.C.V. heeft hiervoor geen ver fijnde methode van bereke ning, maar in grootte,-orde kan volgende benadering toch een inzicht geven in wat die verhoging aan onze mensen zal kosten. Er zijn 43.000 pendelaars. Daarvan reizen er 29.000 dagelijks naar Brussel Van die 43.000 mag aangeno men worden dat 75% trein of bus neemt, dat maakt 32250 per dag. Het A.C.V. rekent dat gemiddeld 900 frank per maand aan trein en busabonnement wordt betaald per werknemer. Er zingskampagne. Werknemers, het gewicht op de kleine man is niet eer lijk. Het A.C.V. van Aalst protesteert. Ware het niet beter geweest, als in die sektor toch geld moest ge zocht worden, de super- benzine te verhogen met 2 frank, de normale benzine in prijs te behouden en het reizigersvervoer met 10% in prijs te verlagen? Budgettair de zelfde opera tie, zou het ten minste beter verdedigbaar zijn en ge loofwaardig ten opzichte van de bevordering van openbaar vervoer. G.D.B.

De Voorpost | 1979 | | pagina 5