laluintjes «Boots» en «Wings of Beauty» hopkoning en -koningin te Meldert Affligems Kultureel Centrum in september Dorpskriterium te Baardegem HOPFEESTEN EN HOPDUVELSTOET o-^.o. i y/» - ue voorpost" Als men als hondenvriend jarenlang reeds lid is van St-Hubertus, 25 jaar ervaring heeft qua fok en ten toonstelling en bovendien Nievels bloed in de aderen voelt stromen kan een kleine tip voldoende zijn om een grootse prestatie te starten. Zo verging het Ernest Van den Broeck uit Meldert, houder van een gekend kennel en bezitter van tal van onderscheidingen op kynologisch gebied. Dat de man er veel, laat ons zeggen bijna alles voor over heeft kan wel blijken uit het feit dat bij het einde van de lange tentoonstellingsdag waar hij duivel - doet - al was en het gewicht van de organisatie schraagde, na maan denlange zenuwslopende voorbereidingen, nog even overwipte met een teef naar de reu naar Heidelberg. Het werden een slordige 1100 km want «in passant» zou men ook nog de Duitse keurmeester Lohmann maar in Düsseldorf deponeren. Terug op Nievel kwam Ernest dan juist op tijd om helpen af te breken! van de keurders viel afdruipen Tot men tot de zeven reste rende kwam en dan een ander sisteem zou gebruiken, sis- teem dat er borg voor stond dat alles objektief en normaal zou verlopen. Zoals U het wel eens zag op tv bvb. bij schaatskonkoers zou den nu de keurmeesters, op behoorlijke afstand van elkaar gezeten zodat ze elkaar niet plaar van kunstenaar J Jacob. Hopkoning werd dan het lieftal lig pekineesje «Klerkshof Wings of Beauty» van mej. A. Klerks, Nonnenstraat 81 te Elt- bommer, Nederland. Ze werd eveneens met een uniek stuk van J. Jacob bedacht. Andere laureaten Ereprijs minister Galle de grote poedel «Arko Play Dog» van de beker Ernest Van( den|n Broeck naar de Old English- Sheepdogs «Longdorhams Sil-L ver Mist» en «Sally» van G.l. Herman uit Wuustwezel, ^deW beker Frans Van den Meers- P sche naar de Bassets Fauve de tl Bretagne, «Ch. Michel of Fatale Hill» en «Zenia du Bonheur deh Chasse» van P. Deraedemae-L ker uit Mechelen, de beker Mo-L bil naar de pembrokes 31 aug a 16 sep: tentoonstelling J. Van Goethem en J. Van Acker donderdag 6 sep: postzegelklub, werkvergadering, 20 uur 7 sep a 23 sep: tentoonstelling «Het Boeddha-beeld» met «india- Boetiek» vrijdag 14 sep: «Paddestoelen», voordracht door Roger Langen- dries (HONDA) maandag 17 sep: «Najaar van Hellas», dia voordracht over Van Wilderode door E.H. H Bos- teels 21 sep a 7 okt: tentoonstelling «Jonge Kunstenaars van bij ons» o.l.v. E De Vis vrijdag 21 sep: werkvergadering dia-klub, 20 uur zondag 30 sep: start van nieuwe jaar Jeugdatelier, 10 uur LH Voor alle sportieve dorpsgenoten van Baardegem tussen de 6 en de 66 jaar richt de dinamische «Vlie gende Spaak» op zaterdag 25 augustus zijn derde dorpskriterium in van 14 uur tot 19 uur. ledereen neemt aktief deel bezemwagen en Corneel aan drie maal 10 km langs van Buggenhout staat in Baardegem en Moorsel aan voor de verzorging, een gemiddelde snelheid Voor de verzekering is er van 25 km/h via Dor, Elder- een afspraak met BLOSO, berg, Kammestraat, Ek sterken, Molenstraat, Sta tion, Ravenakker, O.L.V.straat, Terhagen, Vonckstraat, Molenstraat. Daarbij komt dan de klas- «Alleen deelnemen», de Olympische leuze, «is van tel». Wel zijn ruikers en palmen voorzien. Ook me dailles. sieke omloop te Baardegem Verder start te 16 uur, in het met 10 ronden aan steeds teken van het Jaar van het opgaande snelheden, vanaf kind, het kriterium voor de de 1* ronde aan 26 km, de klein mannen: 5 rondjes van tweede aan 27 km, gende aan 34 km en de 10e en laatste., volle petrol. Ook de technische kant werd verzorgd: Theo Teek rijdt met de wagen voor, Paul Boeykens rijdt met de 3,6 km voor juist één uur Voorzien hierbij medailles van B.OSO (goud en zilver), stickers en wimpels' De dames komen aan bod voor hun deel in het spekta kel te 17 uur met 5 rondjes Hopduvel «Moenen» spookt 's winters in het stakenhuis en drijft de beschonken hopboeren op de vlucht waarna hij danst in de spooknacht. In de lente laat de hopduivel zijn plagen tos- op de hopvelden. Door ge bed en door aanwenden van allerlei sproeimiddelen stelt de hoppeboer zich te weer. De zomerstormen laat Moenen tos en smakt daar bij hopvelden tegen de grond. De hopboer is rade loos. In de herfst is de hopduvel, echter gevangen en kan de hoppepluk beginnen. Daarna volgt het traditio neel bellepapfeest en ver schijnt ook Pieter Breugel ten tonele. Ter gelegenheid van deze internationale hopfeesten nodigt Asse zijn vrienden uit waarbij de laatste aankomst voorzien is te 18 uur. In te schrijven bij de leden Romain Terrace. Alfons Be- rghman. Jan Boeykens en Willy De Valck of in het stamlokaal. waar start en aankomst plaatshebben, bij «Maxens». LH tokomotieven en een nieuw model tentoongesteld staan op zaterdag 22 september van 14,30 uur tot 19 uur en op zondag van 10 uur tot 19 uur. In jeugdlokaal «Malie- pietje», Bergestraat, is er een gelegenheidstentoon stelling op zaterdag 22 van 14,30 uur tot 20 uur en op zondag 23 van 10 uur tot 20 uur, Maandag enkel toe gankelijk voor de scholen. LH Hondenliefhebbers houden er wel eigenaardige manieren o na om hun troeteldiertje te verzorgen. (Erik) Beker F. Philips de bearded col lie «Deanfield Golden Glory» van F. Van Dijk, uit Badhoeve dorp. Andere Prijzen Voor de koppels ging de ere prijs van burgemeester D'hae- seleer, ere-voorzitter, naar de teckels «Bachus» en «Batsy van 't Moskoey» van A. Coorde, Walter Van Brempt' «mal Nievel is er te klein voor!» «Volgend jaar een CAC ge dend voor het kampioen' schap» zegt voorzitter Ei'<> nest Van den Broeck, «we wil len immers steeds beter». «Daaraan beginnen we not, vandaag», voegt Frans Va den Meerssche eraan toe. n L Rassen Waren keurmeesters, ervaren kynologen die kursussen volg den, examens aflegden en blijk gaven van hun kunde, reeds op zaterdag uit het buitenland aangekomen, op zondagmor gen leidden alle wegen in de streek naar Nievel. In een grote tent, die dadelijk te klein bleek en de organisatoren Zorgvuldig werden alle honden door een ploeg van juryleden gekeurd. (Erik) Zijn dit de twee hondjes van Black and White whisky? (Erik) De hopstreek Meldert-Moorsel-Hekelgem leunt nauw aan bij die van Asse en komt dan ook «na de pluktijd», het vierde week-end van september in de belangstel ling. Er zijn twee tentoonstellin- Aanvang 14 uur gen De expo «5 maal Hop- 's Avonds in deze tent Hop feesten» heeft plaats in het duvelbal met de Oud-Gasthuis en de Kunst- Anna-Blaaskapelle tentoonstelling» in het te ken van hop en boer even St. uit Iteerbeek en de Neder landse popgroep «B.Z.N eens. Op zaterdag 22 is er Op zondag 23 is er dan de in de reuzetent op het Hopduvelstoet met 50 Boekhofplein een Kinder- groepen, 25 wagens en bal show met Micha Marah. letten en's avonds Hopdu- velbal met Ann Christy en Nico Haak. Begin te 20 uur, Op maandagnamiddag is er een Gepensioneerdenbal vanaf 14 uur met Eddy Wally en 's avonds Ver branding van de Hopduvel en fantastisch vuurwerk. Simbool! De «Hopduvel» is een sim bool: de zomerse storm wind die de hopstaken te gen de grond smakt. De boeren noemen die wind immers de «hopduvel». een folkloristisch element alleen in deze hopstreek te vinden. Deze hopduvel wordt dan, bij extra olatue, simbool van alle kwaad, zowel het africhting. Verder wil de K.V.N. de leden helpen bij aankoop, opvoeding en verzorging van een hond U kan eventueel aansluiten door in kontakt te komen met sekretaris J. Jacob, Lange- straat 64 te 1790 Hekelgem Selektie Nadat in de verschillende rin gen reuen en teven door bin- ook uit de Faluintjesgemeenten en de hele omgeving. En uit die lange sliert prachthonden, stuk voor stuk, ook voor een niet- kenner het bekijken waard, zou moeten worden geselekteerd. Men werkte met het afvallings- sisteem en vanaf 16u zag men na het draaien van een paar rondjes in de erering de ene hond na de andere die enigs zins buiten de ultieme genade moeten tonen Procedee dat het deed en waarbij ook de ver liezer zich neerlegde De Kampioenen Hopkoning werd, onder alge meen applaus, de uitermate prachtige, langharige St- Bernardshond «Boots» van Jozef Moerman, Steenweg op Aalst, 402 te Ninove, De eige naar ontving een énig eksem- kwaad in het opveld als dat in het mensenhart. Met dat uniek element werd getracht een lijn te trekken in de hopstoet, deze van de strijd van het goede tegen het kwaad waarbij het goede uiteindelijk aan het langste eind strekt Het kwade is de hopduvel met zijn bijgeloof, zijn hop- peplagen ('t wit, 't zwart, de rode spin»). Het goede zijn de hopnar, de hopboer, de hopheiligen en wij allemaal die houden van vriend schap. blijheid en een frisse dronk. Nu er te Asse geen H. Kruisenprocessie meer be staat komen ook de reli- gieuse elementen in deze hopduvelstoet tot uiting. Beroep werd gedaan om dit alles te realiseren niet meer op scholen of jeugdorgani saties waar welin het kader van het vroegere Jaar van het Dorp, op buurtschap pen. Die willen nu hun beste beentje voorzetten. Hopstoet de verbroederde gemeen ten uit. Uit llsede, West- Duitsland, wordt veel volk verwacht en eveneens uit Le Puy Ste-Tréparde, Frankrijk. 100 jaar spoorlijn Brussel-Dendermonde In het kader van deze Hop feesten wordt eveneens een tentoonstelling gehou den over het 100-jarig be staan van de spoorweg Brussel-Dendermonde. Op een zijspoor in het station te Asse zullen 2 oude stoom- Stadspoppentheater KWIK toonde de nieuwe avonturen van de held KWIK aan Meldertse jeugd. (Erik) Sukses! Dat deze eerste K.V N.-Show, «K V N.» staat voor «Kyno- logische Vereniging Nievel- Kapel»een sukses moest worden stond reeds weken vast. Niet minder dan 444 hon denliefhebbers hadden zich immers tijdig laten inschrijven en een 50-tal moest daarna nog worden geweigerd daar de termijn verstreken was. Sukses dat stoelde op de erva ring en de onverdroten inspan ningen van voorzitter Ernest Van den Broeck en op de toe gewijde medewerking van een dinamisch team met onder voorzitters Frans Van den Meerssche en Hugo Fiere- mans, sekretaris J. Jacob, penningmeester M. Pafenols, feestbestuurder Walter Van Brempt. schakel tussen de Ro- chusvrienden en de KVN. en kommissarissen R. Van Bun der, A. Van den Bossche, G. Roesems, M. Bridts, F. Philips en W. Uyttersprot. Voeg daarbij een uitgelezen schare mede werkers, ringkommissarissen, tentoonstellingskommissarissen en administratieve aangestel- uen en ge hebt de basis die er voor zorgde dat alles in de pun tjes verliep Was alles dus nauwkeurig ge pland en sukses verzekerd, dat het een Topper zou worden hing wel wat af van de weerma- ker. En deze was de KVN gun stig gezind zodat buiten de 250 leden die de vereniging reeds telt en de 444 eksposanten er niet minder dan ruim 1300 beta lende deelnemers kwamen kij ken naar deze internationale hondenshow die werkelijk de moeite loonde. reeds een vorsmaakje gaf van wat het volgend jaar, als een CAC, een wedstrijd geldend voor het Kampioenschap hope lijk zal kunnen worden georga niseerd, was een bonte weme ling te zien van honden van liefst meer dan tachtig verschil lende rassen en dit in alle for maten. Van de ultra kleine tot de reusachtig grote. Elk met de eigen kenmerken en waarbij het de taak van de keurmees ters was de gebreken te ont dekken en ze te klasseren vol gens objektieve normen. Wie de klassifikatie «uitmuntend» of «zeer goed» in het eigen ras Nog een laatste strikje leggen en de keuring kan beginnen. (Erik) bekomt dingt dan tater in de erering mee naar de oppergaai. Doel De KVN, gesticht op 7 fe bruari 1979 en aangesloten bij de Koninklijke Kynotogische Unie Sint-Hubertus. wil haar leden raad geven en ze nader tot elkaar brengen, de honden sport bevorderen en het fokken van rashonden in de zuiverste vorm aanmoedigen. Verder wil de K V N jaarlijks een manifestatie inrichten waarvan nering en tering ten voordele komt van de Nievel- Kapel Ook andere aktiviteiten als wandelingen, films, diaprojek- ties en vergaderingen aller hande zijn gepland. Komen nog daarbij het uitge ven van een driemaandelijks klubbtad, en in de naaste toe komst het stichten van een ge zelschapshondenschool en nenlandse doch ook door dui- tenlandse keurmeesters als de Duitser K. Lohmann, de Brit H. Jordan of de Fries L. Peelen werden geklasseerd zouden al wie «uitmuntend» of «zeer goed» werd bestempeld in de erering komen. Een zware kar wei voor de drie met deze se lektie betaste keurmeesters om uit ruim 80 honden twee laurea ten te halen, een reu en een teef. die de titel Hopkoning of Hopkoningin met ere zouden dragen. Uit alle Belgische pro vincies waren ze gekomen, op vallend veel uit Nederland maar zagen, bij het presenteren van de laatste zeven gelijktijdig een bordje met hun appreciatie, uit gedrukt in cijfers van 1 tot 10, Sommige dames zouden wel jaloers zijn op het kapsel van dit «hondje». (Erik) JeanClopterop.Zavelbaan 101 te Aalst. Ereprijs minister De Backer, de Afghaanse windhond Yttria de Pandjah van Baudinne-Couck uit Brussel. Beker Feestbestuurder en voorzitter Hopverbond Walter Van Brempt, het schipperke «Arcan Vrouwvliet» van Jos Baetens. Beker Mw Jacob - afenols de Shih Tzu «Mimosa de Orienta- garden» van Van Vuygt - Schieman uit Terneuzen. Beker van Moldernete de Duitse dog «Argos de Lathuy» van Strauven-Drees uit Beverst en de Briard van G. Galand. Beker Van Bunder de bruine dwergpoedel «Bobby Brown» van C. Nachtegaele uit Den- dermonde. Beker «Woef» de ruwharige teckel «Batsy van "t Moskoey» van A. Coorde uit St-Job in 't Goor. Beker W. Uyttersprot de teckel «Bachus van 't Moskoey», eveneens van A. Coorde. Beker G. Roesems de zwarte dwergpoedel «Cora de la Ri- paille» van J.P. Zamattio uit Mechelen. Beker M. Bridts de pekinees «Dorodea Ty Lee» van mej. Klerks uit Zaltbommet. «Sheerin Wylo» en «Sheerii Lowrie» van M.J. Pasma, Nederland en de beker «Zwit serland» naar de Mechelaar «Cramy van Bouwelhei> «Chelta van Brouwselhei» var Snoeys Hugo en A. Vloemar uit Noorderwijk en Bouwel. De schaal schepen De Bi: schop voor de beste voortteli ging naar «Boda vom Haus Kc, chendorfer» van R Lippens^1 Vosselare. De beker Nievelkapel voor beste fokkerskals kreeg schiptj perke «Ch. Zapat Vrouwvliet- van H. Wouters uit St.-Katelijnr1 Waver. Groepen In de groepen zag de klassejp ring eruit als volgt: 1. teckels van Moskoey, Coorde, St-Job in 't Goor 2. Shetland sheepdogs vaif' Markey, Oostakker i£ 3. Ierse setters misterys vajk Seeder, Ekeren 4 samojeden tsjeskaja's vara Dick, Rotterdam L 5. hongaarse herdershonden Pull van Roelofs, HeythuysenP' Met deze prestatie komt Niel vel en de K.V.N. aan een top[ per van belang. «De prestal ties worden niet te groot»!! zegt onze feestbestuurdejl

De Voorpost | 1979 | | pagina 8