BAARDEGEMSE FAUBOURGFEESTEN STEEDS SUKSESVOL Sneeuwwitje uit de Hoogstraat (Erik) 10 - 31-8-1979 - De Voorpost moeilijke taak. Niet minder dar 88 deelnemers hadden zich aangeboden, niet alleen uii Baardegem en op uitzondering van Gijzegem van alle Aals- terse deelgemeenten maar te vens uit Welle, Opwijk en Leb- beke. Een opsomming geven van al wat hier aan dieren werd geëx poseerd is een onbegonnen taak. Ik vernoem van maar wat me in het hoofd nog zit: pony's, schapen en geiten, honden van allerhande rassen, kleuren en grootten, eenden en ganzen, katten, konijnen, papegaaien duiven, kippen, schildpadden, zeeratten, parkieten, salaman ders, kanaries, vissen van aller lei soort, muizen, insekten, dik- kopjes, kikkers, fretten, ver schillende waterschildpadden, palingen en zelfs beschermde eksters en sijsjes. Allen werden ze gehonoreerd met een eerst of fweede prijs die kon schom- D praa||(oets van de Faubourgmarkt incluis met orkest melen tussen de 150 en de 40 .r. frank. Samen voor een 30.000 frank. Normen gehanteerd bij de be oordeling waren o.m. de pre sentatie. de originaliteit, het ty pische van elke diersoort en ook de geleverde inspanning. Laurent Buggenhoudt kreeg de medaille van Minister van het Vlaamse Gewest Mare Galle voor zijn origineel koppel: een hond en een kat die in een kooi tje in de beste verstandhouding samen speelden. Dus verre van wat men gewoonlijk ver staat onder «kat en hond». DE STOET DE KINDERMARKT: Op initiatief van mw Blindeman van de plaatselijke KVLV- afdeling en met medewerking o.m. van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen en van die van de Gehandikapten was er ver leden zondag op de spellplaats van de gemeenteschool een Kindermarkt. Van alles en nog wat was er op deze ruil- of ver koopbeurs present. Zowel wat de kinderen zelf hadden weten in elkaar te knutselen als speel- en ander goed dat werd «afge zet» omdat het ofwel te klein ofwel uit de mode was geraakt. De jeugd kon er alvast blijk ge- yye| een eigenaardige kombinatie schildpadjes en eendjes ve" va" de ®igfn ireSeit tezamen in één mand. (Erik) onder de bezielende leiding van organisator Herman Crab- duiven won Marcel Jóostens van de Sijpe, Carlé, Vinck, be. Ook het stadsbestuur had het varken. Ondertussen had Saerens en Uyttersprot, stads voor praktische hulp gezorgd. 0p het terrein aan de Hoog- Sekretaris Christiaan Willems, De KVLV zorgde voor panne- straat ook de kaatsbal over en Frans Wauters, voorzitter van koeken met koffie aan een de- weer gevlogen en wist Baarde- ^et Feestkomitee Aalst met mokratisch prijsje. Geldgewin gem SK zich te plaatsen vóór Daniël Jacobus, Herman was niet het gestelde objektief. Moorsel Wilskracht en Steven. Louies en Arnold Samson. Was de volgorde van de groe pen het gevolg van gewoon lo ten, achteraf zou blijken dat bij toeval de groepen, op een paar uitzonderingen na, in klim mende orde zich aan het pu bliek zouden voorstellen. Niet minder dan juist geteld 98.850 frank zou het Komitee als prijzen aan deze groepen kunnen spenderen Wel een bom duiten voor een organisa tie in een kleine gemeenschap. Na stoetleider Louis Bosteels, niet meer aan zijn proefstuk en de prachtige groep Denderrui- ters met een tiental mooie rij paarden en met standaard, pa radeerde. in plechtig ornaat, de habitué Leon De Nil die des tijds hielp bij de ontgraving van Vonck en zijn muts uit de loden doodskist haalde, in een lieflijk wagentje door een paard ge trokken Een viertal Indianen toonden een laffe aanval op een rasgenoot met Far West Boys waarna een stelletje Ne derlanders, op trektocht door nend'met popelt spelen kinderjaren een smidsfamilie. (Erik) nemen naar huis. Baardegem is immers de bakermat van de snijbloementeekt uit de streek en in de Molenstraat kan U de gedenkplaat zien van meester Blindeman, «stichter van de snijbloementeelt in de streek». Hierbij dan ook de lijst der win nende nummers van de op het bal gehouden tombola: n1. miniwash 4020 2. schotelverwarmer 2743 3. taartgarnituur 3012 4. koffiemolen 3161 5. barometer 1229 6. vleesplank 3639 7. fruitpers 2342 8. fruitpers 1702 9. tinnen schotel 2715 10. tinnen schotel 1422 11boekentas 662 12. ijsbekers 4873 13. likeurservies 1687 14. spiegel 3321 15. zoutset 3570 Is er toch boni dan zullen de organisatoren eerstdaags be slissen op welke manier die best de jeugd ten goede kan komen. t GELUK VUEGT Ook de duivenliefhebbers kwamen binst deze kermispe riode aan hun trekken. Op de Quiévrainvlucht werd de oppergaai afgeschoten door Louis Van den Broeck bij de oude duiven, Albert Van den Stock bij de jonge en Frans De Wolf bij de jaarlingen. Voor het Kampioenschap van Baardegem werd een vlucht uit Ninove georganiseerd. De kampioenen heten August De Boeck bij de oude duiven, Frans Van der Jeught bij de jonge en Arthur Van Lemberg- hen bij de jaarlingen. Met de reeks van 5 aangeduide Een massa volk tijdens de Faubourgstoet te Baardegem. (Erik) Als kleinste deelgemeente van de entiteit Groot-Aalst brengt Baardegem met zijn tweeën- negentigste editie van de beroemde FAU- BOURGJAARMARKTFEST1VITEITEN alvast qua folkloristisch volksfeest een grootse prestatie. Midden in de week, met schaarse middelen, bijna heel Baardegem en een groot deel van de omtrek een dag vrijaf doen nemen om'aan deze feeste lijkheden te kunnen deelnemen is toch een niet te onderschatten prestatie, prestatie waarvoor voorzitter en duivel-doet-al Marcel Van den Broeck met de dinamische sekretaris Mathieu Saeys, bestuursleden Oscar De Gols, Raymond Van der Borgt, Hugo Verstraten, Jean Pots en een hele groep aktievelingen, dit alles onder su pervisie en stimulerende leiding van oud burgemeester Robert De Pauw, hun beste krach ten nogmaals inzetten. Daarenboven was de weerman van de partij en vanaf negen uur 's morgens tot 'n de vroege nachtelijke uurtjes was Baardegem in een ware feestroes, ais het ware in een periode van zelfbe vestiging waarin het tonen kon dat in het kleine Baardegem; waar de dorpspolitieke sporen reeds voor een aanzienlijk deel zijn uitgewist, praktisch de hele gemeenschap meeviert. KOFFIETAFEL Ermee rekening houdend dat toevalligerwijze verleden maandag de Baardegemse kof fietafel koïncideerde met «Een dagje uit voor ouden van da gen», georganiseerd door het stadsbestuur, was de opkomst meer dan bevredigend. Ruim honderd personen van de derde leeftijd sleten er een aangename namiddag bij spijs en drank. Robert De Pauw maakte hen even wegwijs in een paar taks reglementen die aan de orde van de dag zijn, de verhaalbe- lasting en de taks op niet be bouwde percelen in goedge keurde verkavelingen. Daarna schetste hij enkele uit het dage lijks leven gegrepen voorvallen waarbij het politiereglement komt kijken en waarvan vele inwoners zelfs geen flauw ver moeden schenen te hebben. KLEINVEE Veeartsen De Loore en Ver- straeten stonden voor eer Doordat er geen kandidaten waren voor de Jaarmarktfee- verkiezingen was ook het Pottenbal geen al te groot succes. Nochtans speelden «de Gensters» degelijk ten dans. (Mark) HANDELSEXPO Reeds op zaterdag werden de festiviteiten ingezet met de opening van de Handelsexpo in de zeer stemmige en ruime Pa rochiezaal. Robert De Pauw verwelkomde er de genodigden, dankte pas toor Joseph De Rouck voor het gebruik van de zaal en wees op het belang van dergelijke ten toonstelling, volledig kaderend in het opzet van het Faubourg- komitee. Hij wees op het belang voor de kleine bedrijven en de middenstanders zich in eigen kring te affirmeren waarbij der gelijke prestatie niet dadelijk als een verkoopsaktie maar veel eer als een leggen van kontak ten en een propageren van de eigen mogelijkheden dient te worden aangezien. Schepen Jan De Neve, waar nemend burgemeester, maakte zich niettegenstaande zijn talrijke bezigheden toch vrij om te Baardegem, na een korte toespraak, met de door Marijke Van den Broeck op een kussen aangeboden schaar het ge bruikelijk int door te knippen waarna de tentoonstelling voor het publiek open werd gesteld. Een zestal firma's hebben er een stand waaronder vier van Baardegem zelf en was, naar men ons zei, de toevloed enigszins minder dan verleden jaar, toch mochten de exposan ten zich in een ruime belang stelling verheugen. Ook de proklamatie van de te kenwedstrijd greep er plaats en laureaten werden tot 6 jaar Dirk De Ridder en Heidi De Baer- demaecker, tot 8 jaar Sonja Be- rghman en Michèle Pollyn en van 9 tot 12 jaar Hilde De Block en Lucie Ghysens. Laureaten gekozen uit de 45 deelnemers. POTTENBAL Het «Pottenbal» was verscho ven van zaterdag naar zondag doch kende er niet minder suk- ses om. Al begonnen «De Ge nsters» hun repertorium met rond 20 uur een zeer beperkte aanwezigheid, spoedig liep de zaal bomvol zodat het orkest zelfs nog een uurtje langer diende te spelen. En dit op een zondagavond! «Pottenbal» niet omdat er vele potten zouden zijn gedronken, al was dat uiteraard toch wel het geval, maar zo genoemd omwille van de potten bloemen die de bezoekers mee konden Ie Baardegem opende plaatsvervangend burgemeester Jan De Neve de handelsbeurs (Erik) Blikvanger van de brede waaier festiviteiten blijft uiteraard de JAARMARKTSTOET. Mis schien dit jaar met een paar groepen minder maar toch zeer goed geslaagd. De meeste groepen stonden in het teken van het opgegeven thema «Het Jaar van het Kind» waarbij dan vooral het aspekt «sprookjes» aan bod kwam. Grote belangstelling reeds van 's morgens toen van uit alle Baardegemse straten verkle den kwamen opdagen en wa gens kwamen aanrijden. Onder de vele personaliteiten vernoem ik, op gevaar af er niet te hebben gezien of te hebben vergeten, schepenen De Maght, Monsieur en De Bis- Ook in Baardegem kan men een stukje folklore dansen. (Erik) schop, raadsleden Stockman, PRINS EN FEE! Aalst vond binnen de eigen stad geen kandidaten voor de bloemenfee. Baardegem had evenmin gegadigden voor de ti tels jaarmarktfee of -prins. De viervoudige prins, keizer Etienne De Plecker zou dan maar in de koets de honneurs waarnemen geassisteerd door een charmante Poolse te Baar degem op bezoek bij een met een Belg gehuwde landgenote, mw Van Nieuwenborgh van de Elderberg. Een bron van inkomsten zou daarmede dreigen weg te val len. De kandidaten verkochten immers heelwat inkomkaarten voor het Pottenbal. De leden van het Komitee belastten zich nu zelf met deze karwei. En met sukses! Pseudo-Pipo en Mamalou, speciaal uit Nederland afge zakt (Erik) De schone slaapster en de Molenvrienden. (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 10