gelaarsde kat van net kinderen pony te laten rij- Pipo, de Clown en Ma- voorstelden, op zeer di- he wijze. De groep De nan uit Herdersem de- hun duit in het zakje met wagen «Pikfeesten» met traditionele vlegelaars 'oor de streek stilaan, tot buiten de landsgren- bekend raakt. [ickerklub «Stormvogels» ^fïOns Huis» kwamen met wagen met een mini-klas de tijd van toen». De tijd van ;4affen en op de knieën zit- '0 de tijd van leien en steeds ■faalde tafels van vermenig- Pling met 0x0 OXO en zeer primitief didaktisch srieel. Ook met een klas de Kinderen baas waren e meester, met alpenmuts, r, bril en krant alle moeite £?"de wereld scheen te heb- om zijn «kwekelingen» op L echte pad te houden. Een laf geval, alleszins. Maar chien wil wat gechargeerd lardoor dan ook minder ge- /aardig. de verwaande smid \t de Elderberg alleszins :eer verdienstelijke bijdra- laar ons inzien door de jury :hien wel wat onderge- deerd. Een heel geval met iude smidse in volle aktivi- let een vuur, blaasbalg, ield en al wat er bij past. illes deskundig opgesteld ehanteerd. Zeker een wa- idie mocht gezien worden grotere omstandigheden :ou misstaan. uitgedost en dus goed voor de eerste prijs, proficiat (Erik) gen. Het varken van de Faubourg- Jaarmarkt wiens gewicht moest worden geschat werd ook meegevoerd. Vele kijkers waagden hun kans zoals ook uw dienaar. Weliswaar na een tip te hebben gekregen van een «kenner» In het diepste ge heim vertrouwde hij me toe dat het gewicht schommelde tus sen de 15km en de 40 kg. Een waardevolle inlichting alles zins... Dat ik er dan uiteindelijks slechts 140 gr naast was zal wel een bloot toeval zijn ge weest. Het juiste gewicht werd dan 's avonds, met getuigen, vastgesteld: 20,860 kg. Het werd gewonnen door de Aals- tenaar Theo Van Goethem. «'t Klieksken» uit de Mechelse- weg kwam met een zeer ver zorgde groep en stelde een an- jury. Wonderland bracht een ver zameling sprookjes allerhande met aangekleefde figuren op de wagen die dan door de leden van de groep in leven werden gebracht. Een alleszins zeer dinamische groep die de aan dacht gaande hield. Daarbij een kasteel inklusief gazon en wateromwalling. Zeker een blikvanger van de stoet. Alfons De Ridder kwam dan aangereden met de Faluin- tjesmuziekwagen met enkele muziekanten die zich hadden kunnen vrijmaken en die speel den in Oberbayernstimmung. Erop ook voorzitter Marcel Van den Broeck en Alfons' lieftallige echtgenote die de omstaan- ders ruim voorzag van boter hammen met gezieden gereld en «platten». Keizer Etienne en de Poolse «prinses» sloten dan de stoet en de oudste cafébazin van Baardegem, Maria Fies, 78 jaar en reeds van in 1931 houdster van het Faubourgcafé, nam eveneens in de erekoets plaats tot groot jolijt van alle omstaan- ders. DE KLASSERING Frans Wauters, Herman Louies, Daniël Jacobus en Ar nold Samson zouden de taak hebben het kaf van het koren te scheiden en de prijzen toe te kennen. In totaal voor bijna 100.000 frank, startpremie in begrepen. Volgende klassering kwam dan na enig rekenwerk uit de bus: en Leon De Nil De eerste twee kregen boven dien elk de Medaille van Minis ter van het Vlaamse Gewest Mare Galle PONY'S »S Namiddags, als de stoet ge- ëincigd was, ging de belang stelling naar de dieren op de weide. De pony's werden in drie kate- gorieën verdeeld met volgende klassering tot 1,15 m: 1Kwik - Van de Voorde 2. Rebecca - Heyndrickx 3. Parka - Eeman 4. Lady - Forts 5. Vichy - Heyndrickx 6. Morato - Forts 7. Brenda - Forts 8. Sultan - Van Hauwermei- ren 9. Nina - Van Hauwermeiren 10. Bambino - Van Dyck 11. Gamara - Forts 12. Sabine - Van Riet 13. Lady - Van Hauwermeiren 14. Snoepy - Van Hauwermei ren 15. Freddy - Van Riet 16. Silver - Van Riet tot 1,25m 1Nero - Van Riet 2. Elsie - Heyndrickx 3. Beauty - Eeman 4. Jakarta - Heyndrickx 5. Lilly - Van Duyck 6. Flicka - Van de Perre 7. Frans - Van de Voorde 8. Grace - Van Riet 9. Corry - Gorts 10. Jumbo - Van Riet tot 1,35m 1. Enka - Van Dyck 2. Tamara - Vonck 3. Black Beauty - Moerenhout 4. Sabrina - Uyttersprot Aflinger (ponyras) Napoleon - Muens Veulen: Parka - Eeman GEMEENTELIJKE VEEP RIJSKAMP 1Jong vleesvee: Aelbrecht 2. Volwassen vleesvee: De Dobbeleer 3. Melkvee: 1. De Vos 2. Heyvaert 3. Heyvaert 4. De Vos 5. Van Mulders 6. Van Mulders 7. Heyvaert 8. Van Mulders 9. Van Mulders 10. Van Mulders 4. Paarden zonder tanden: 3 x Van Riet 5. Merries (3 en 4 jaar): 1. De Visser 2. Van Miegem 3. Saeys 6. Merries meer dan 4 jaar: 1. Van Riet 2. Doorns 3. Saeys 7. Ruinen: 1. Van Riet 2. Van Miegem 3. Rubbrecht 8. Trekpaarden: De Visser GEWESTELIJKE VEEPRIJS KAMP Prijskampen voor vrouwelijk stamboekvee te Baardegem 'voor de gemeenten Baarde gem, Herdersem, Meldert en Moorsel. 1. Oude gekontroeerde koeien, meer dan 6 jaar 1. De Vis Jozef - Meldert 2. Semal Prosper - Baarde gem 3. Aelbrecht Achiel - Baarde- Ongelukje tussen een stalen ros van een clown en een traktor. (Erik) tester kan maar niet zijn gezag laten gelden tegen- r de klas van de «Stormvogels» (Erik) de schone slaapster Ji het eerste sprookje aan 3 De «Molenvrienden» had- jzorgd voor een flink ge meerde groep, een ktdoende «kameel» en een prgd kasteel. Een impo- b groep in Middeleeuwse rdracht waarbij ook de k met de bezem niet ont- Éelfsprekend kwam kwwitje met de zeven jrgen ook ten tonele door |buurtklub van de Hoog- t De heks had haar werk I het aanbieden van een fcnd appeltje aan sneeuw- Iterwijl de dwergen rijstpap Jen een liedje uit de film van Disney trachtten te zin der sprookje voor, de ge laarsde kat. Zeventien «kat ten» in prachtige, eigenge maakte kostums boden zich aan. Een kleurenweelde van vurig rood (mantel), zwart (hoed en broek) en wit (hemd met jabot en laarzen). Maakte deze groep die reeds vier jaar na mekaar met de eerste prijs ging lopen verleden jaar een schitterende makette van de Baardegemse St.- Margaretakerk, het kasteel dat ze nu meevoerden was van even verzorgde en geslaagde makelij. Daarbij prachtig ge schminkt en uitgerust met een stevige kattestaart waren ze een lust voor het oog. Waar- schijnïjk ook voor dat van de 1. ex-aequo: DE GE LAARSDE KAT - 't Klieksken 95% en WONDERLAND - Eu ropastraat 95% 3. De Schone Slaapster - Mo lenvrienden 85% 4 Sneeuwwitje en de Dwer gen - Hoogstraat 75% 5 Verwaande Smid - Elder berg 72,5% 6. Faubourg-Muziekwagen - A. De Ridder 70% 7. Kinderen Baas - Stormvo gels 60% 8. Pikfeesten - Herdersem 55% 9. Pipo en Mamalou - Neder landers 35% 10. Far-West-Boys - Vonck- straat 30% Buiten wedstrijd: Denderruiters Wie raad mijn gewicht, het gewicht van het varken of van dat erachter? (Erik) likfeesten. (Erik) Opa en kleinzoon openden de stoet (Erik) gem 4. De Vos Paul - Baardegem 5. Van Mulders Julien - Baar degem 6. Van Nuffel Albert - Herder sem 7. De Vos Paul - Baardegem 8. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 9. Van Nuffel Albert - Herder sem 10. De Vis Jozef - Meldert 11. Semal Prosper - Baarde gem 12. Van Mulders Julien - Baar degem 13. Van Mulders Julien - Baar degem 14. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 15. Van Nuffel Albert - Herder sem 16. De Vos Paul - Baardegem 17. Keppens Paul - Moorsel 18. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 19. Semal Prosper - Baarde gem 20. Van Mulders Julien - Baar degem 21. Keppens Paul - Moorsel 22. Keppens Paul - Moorsel 2. Jonge gekontroleerde koeien, jonger dan 6 jaar 1. Semal Prosper - Baarde gem 2. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 3. Semal Prosper - Baarde gem 4. Van Nuffel Albert - Herder sem 5. De Vis Jozef - Meldert 6. Semal Prosper - Meldert 7. De Vis Jozef - Meldert 8. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 9. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 10. Aelbrecht Achiel - Baar- egem 11. Semal Prosper - Baarde gem 12. Van Nuffel Albert - Herder sem 13. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 14. De Vos Paul - Baardegem 15. De Vis Jozef - Meldert 16. Van Nuffel Albrecht - Her dersem 17. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 18. Keppens Paul - Moorsel 19. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 20. Keppens Paul - Morstel 21. Semal Prosper - Baarde gem 22. Keppens Paul - Moorsek 23. Aelbrecht Achiel - Baarde gem 24. Semal Prosper - Baarde gem 3. Vaarzen van 22 tot 30 maanden 1Van Nuffel Albrecht - Her dersem 2. De Vos Paul - Baardegem 3. De Vos Paul - Baardegem 4. Semal Prosper - Baarde gem 5. Van Nuffel Albrecht - Her dersem 6. Van Nuffel Albrecht - Her dersem 7. Semal Prosper - Baarde gem 8. De Vos Paul - Baardegem 9. Semal Prosper - Baarde gem 10. Van Mulders Julien - Baar degem 11. Semal Prosper - Baarde gem 12. Van Mulders Julien-Baar degem 13. Van Mulders Julien - Baar degem Deze 92 Faubourgjaarmarkt- stoet wist zich bijna volledig te ontdoen van de vroegere kar- navalingrediënten maar bracht levende folklore van formaat. Tussen de karmiaattrakties en midden een bonte schare overkoeken-etende schare be langstellenden wist «'t Klieks ken» dit jaar zijn vijfde opeen volgende overwinning te beha len en vestigde daarmede een absoluut rekord en unicum. LH «Benoeiken» van Baardegem met een niet zo veel gezien diertje: de fret (Erik) Even aan de kalkoen zijn staart trekken, misschien steekt z dan haar kop naar buiten. (Erik) De verwaande smid smeedde

De Voorpost | 1979 | | pagina 11