grooMede lede kort Leedse gemeenteraadszitting: geen sfeer WAT BETEKENT «SIMILES» EIGENLIJK? De Voorpost - 31-8-1979 - 13 qemeenteraadszittina te Lede, van dinsdag 21 au- istus jongstleden, werd inderdaad een flauw beestje. iwel op de agenda vermeld werd dat de zitting zou invangen om 19 uur 30, werd dit pas na aandringen jn de burgemeester gedaan om 19 uur 50. De heer iravez zei toen: «In afwachting dat iedereen hier is, in de sekretaris beginnen met een lezing van het n jerslag.» Dit nam ruim een kwartier in beslag! oeg hierbij dat de pers- der Stuyft na, bleef niemand mede» - werkers zelfs geen afwezig. Enkel raadslid De itnocSging, laat staan een Gendt iep in de kijker omdat hij genda, ontvingen en elkeen meer dan een uur te laat kwam. egnjpt dat wij er met een lang Hij zei tegen ieder die het horen Wat betreft de leningen bij het Ruyssinck: we hebben het hier Gemeentekrediet van België, over een oud gebouw Het is werd de aanwezige verrast geen bunker waar we over door de waslijst: 946.000 voor spreken! de hydraulische kraan, De Paepe: De bedoeling ligt er 1.571.000 voor de afwerking in een toegang te maken om de van de wachtgevels na sloping kapel te kunnen bereiken, van de krotwoningen (twee ge- Ruyssinck: een feit is dat we Marktweg of Hendrikstraat- De heer Ruyssinck was zo ze ker van zijn zaak dat hij dierf te zeggen: «Wedden voor een fles? Ik ga direkt om mijn kaart!» En inderdaad: de heer Ruys sinck ging om zijn kaart, be vels in Oordegem en één in de veel moeilijkheden hebben met wees zijn verklaring en keerde ezicht bijzaten. Temeer omdat wilde: «Ik was het vergeten. zeer aktueel punt over het Voor de begrotingswijziging en asteel van Mesen op de ge- de begroting 1980 van de kerk- eime zitting zou behandeld fabrieken, kreeg schepen Cy- riel Noël het woord. Hij ram- ver het ontbreken van een melde ergens wat af, wat niet te Inodiging tot de gemeente- volgen bleek. Misschien had den de raadsleden allemaal een dubbel gekregen, want niemand protesteerde, zelfs de oppositie niet! Wij beschrijven hier de begro tingswijziging over de parochie St-Martinus zoals we ze ge- tussen de opgestelde tabellen hoord hebben: ontvangsten «- 4.969.969 meer met een ver moedelijk overschot van 7.395 frank. De glasramen kosten anwezig zijn? Probeerde men 845.000 frank, door de provin- e geheime zitting nog gehei- cie gedragen, wat een totaal jier te maken? De burgemees- brengt van meer dan vier mil- werd door de CVP- jpositieleden niets gezegd, jewel ze gewoonlijk alle mo- elijke «fouten» van het meer- ertieidsbestuur luidkeels la- en. Dit keer werd er met geer loord over gerept, wat onj oet vermoeden dat er eer samenzwering meerder- eid - minderheid moet ge eest zijn. Mochten wij niel Leedse Nieuwstraat), die landbouwwegen 1.435.000 voor de voetpaden De Paepe: een feit is dat er toch van Smetlede, 500.000 frank veel gelukkig mee zijn ook! voor de aankoop van een kom- Ruyssinck: ja maar, als er ple- pressor met domperpomp, zier gemaakt moet worden, zijn 7.700.000 voor grondverwer- alle schepenen er. Als er pro- ving in Dwars- en Bergstraat, blemen zijn en men moet ze 4.100.000voorvoetpadeninde kunnen bereiken, blijken ze niet Tuinwijk, Smetlede, Papegem thuis te zijn! en tn de Speurstraat en ten- De Paepe: Ekskuseer, ik ben .slotte 1.750.000 frank voor een elke dag een halve dag in Lede! doel dat wij niet konden ver- Ruyssinck: Gelukkig: de fout is staan. Het geheel werd goed- hersteld! Toch is het een vinger gekeurd. voor de toekomst. Ik wil er op Punt drie vermelde een wijzi- wijzen dat de ontwerpers teveel ging in de oppervlakte van de in vrij gelaten en te weinig gekon- te nemen gronden. Het ging troleerd worden! hier over een totaal van 25 vier- Toen volgde een diskussie over kante meter grond. Het totaal de benaming: Smartweg of triomfantelijk naar zijn zetel te rug. Ook punt zes werd aangeno men. Het betrof hier de gratis- grondafstanden, die reeds ja ren geleden gebeurd waren, maar nooit geregistreerd wer den. Het betrof hier een groot pak formulieren betreffende de gemeenten Lede, Oordegem en Impe. De bedoeling was het geheel te kunnen overschrijven in het kadaster. Raadslid De Pauw vroeg even om klaarheid: op de agenda stond «land bouwwegen e.a.». Het was juist over die «en andere» dat de vraag ging: wat betekent dat ei genlijk? Toen hij geen antwoord kreeg, meende het raadslid: «ze zeg gen dit en ze zeggen dat, maar er gebeurt niets! Mij vragen de mensen het alle dagen, maar de verantwoordelijken hebben geen uitleg!» Tot slot wou hetzelfde raadslid even een vinger in de wonde steken. Hij betoogde: De ge meente heeft het sportkom- pleks onteigend. De speelter reinen werden aangelegd. Hierdoor ontstonden hopen aarde waar dagelijks moto- cross gedaan wordt. Op half oogst ben ik met mijn vrouw gaan wandelen en ik zag er me- terhoge distels staan. Is dat niet schandalig? Als een privaat persoon dit laat groeien, zou hij rap een briefje ontvangen. Op eigendom van de gemeente is het nog erger. Waarom wordt er niets gedaan? Met de belofte eens te gaan zien en de goedkeuring van het punt zes werd de openbare zit ting bestoten. In geheime zitting werd tot ongeveer middernacht gepalaverd over het ontslag en een tijdelijke aanstelling van een personeelslid in de mu ziekschool, de aanduiding van vertegenwoordigers in de inter- kommunales en het konink lijkgesticht van Mesen: huidige stand van zaken, venwerving en princiepsbeslissi ng. RDV. pr verbrak onze dromen. Hij joen. Voor aankoop meubels lende het genoegen te heb- en gerief, schilderwerken en in allen terug te zien na een een dringend te vervangen ircSende vakantie. Met de vloerbedekking wordt een be drag van... voorzien. De reke ning klopt volledig en kan niet anders dan te worden goedge keurd! Ook de kerk van Oordegem had een kloppende begroting. De kerken van Smetlede, Wan- zele en Impe hadden elk een batig saldo van respektievelijk 239.922, 5.994 en 224 frank. Bij punt twee (O.C.M.W. - vast stellen dienstjaarrekening '78) werd even gepallaberd: Raads- loop dat die vakantie elkeen ri" joed had gedaan, sprak de rt toorzitter zijn betrachting uit: :h fWij hopen in het nieuwe werk- larvee! nuttige en aangename it- ieslissingen te kunnen treffen. Ie perikelen in verband met de ej jsie zijn nu voorbij en ik durf jopen op een goed werkjaar en jen goed programma. Wij 3n iaan immers in voor het ge- et amenlijk beleid van een ge ls |eente. Ik hoop dat we even- t. iieel kompromissen kunnen inden om elkaar kontent te tellen!» Wij vroegen ons in tilte af of dit inleidend woord jet beter zou gepast hebben oor de geheime zitting. Be- oelde de burgemeester de pnkoop van Mesen als hij het ad over kompromissen? En /at is de ondergrond van «el- ze aar kontent te stellen»? Aet de lezing van een schrijven an het provinciaal goeverne- )ent van Oost - Vlaanderen id. 20.8) betreffende de vast- .-.Jelling van de personeelsfor matie in de gemeente, werd de en jgenlijke zitting aangevangen /iaierschillende gemeenteraads- lh-|den kwamen druppelsgewijs jnnen. Maar op de heer Van 3r- en de werkelijkheid klopte niet door een missing in de optel ling. In Brussel werd deze som gekontroleerd en het dossier kwam terug. Raadslid Galle meende (ons inziens terecht) dat dit wel afrontelijk is voor de gemeente! Bij de punten Vijf en zes van de similes of de Simlleskrlng dankt zijn naam aan het eimletjk uiTonzeTslaap^de op- woerd Slmlli (het is er eenvoudig een positie had het één en ander op meervoud van!) wat betekent: gelijkwaardig, te merken! Het betrof hier een Hierdoor wil de vriendenkring het aksent leggen op aantal landbouwwegen, waar- de gelijkheid van alle mensen of ze nu gezond, van het tracé moest gewijzigd fysisch of geestelijk ziek zijn, het zijn gelijkwaar- J*™dige mensen. De Slmiles-krlng, verbonden een het schudding Er ontstond een psychiatrisch ziekenhuis De Zoete Nood Gods, is woordenwisseling rond een waarschijnlijk één der eersten van het land. bijna afgebroken kapelletje, dat Tegelijkertijd met de viering van het 150 jaar privaat eigendom bleek. De be- psychiatrische hulpverlening te Lede, kan deze voegde schepen meende te kring zijn tienjarig bestaan vieren, wat aanleiding mooton moHoHolon Hat in hot geeft tot een instemmend gebaar. Men kan steeds moeten mededelen dat in het programma de volledige res- lid De Brouwer stelde dat er drie tauratie van de bouwvallige ka- lid worden door een (klein) bedrag van 150 frank te kandidaten van Lede en één kanddaat van buiten Lede verijdelde afbraakpoging een «gekozen» werden. De vraag fout was van de aannemer! Hij pelletjes stond en dat de toch storten op de rekening 393-0166328-62 ten name van Similes-Lede. zorgde ondertussen ook reeds voor een vol waardige biblioteek en schenkt verlaten zieken kledij en andere levens noodzakelijke zaken. Zij zorgen ervoor dat vele zieken toch van een vakantie kunnen genie ten: dit jaar gingen een zestigtal patiënten nog eens voor een week naar zee. Tijdens de winter avonden worden gere geld filmvertoningen in gericht. De minst-zieke «waarom» kreeg verschillende antwoorden! Schepen Minnebo zou «de stippellijn» op het plan niet gezien hebben! meende dat dit het gevolg was Voor het verharden van de van een geheime stemming, landbouwwegen werd 486.000 Schepen Hendrickx voegde hier aan toe «we kunnen toch niet weten wie nee of ja stem de!» De CVP-oppositie protes teerde echter verder! Het ble ken immers politieke benoe mingen te zijn en raadslid De Brouwer wou de O.C.M.W.- rekening (met een boni van vier miljoen in gewone dienst) niet goedkeuren. Een paar CVP- vrienden volgden hem en ont hielden zich. ep frank uitgetrokken. Hierop re- plikeeïde raadslid De Brouwer: «zuiver weggesmeten, want ie dereen is er tegen!» In dezelfde straat moeten 108 meter afsluiting weg en een aantal boompjes (appelbomen van het type 9) zullen verwij derd worden. Raadslid Galle vir.dt dat het zonde is van die appelboompjes kapot te rijden. Hij vindt dat men ze beter kon weggeven. Wij, aldus het raadslid, hebben er vroeger herplant aan de Ommegangs- weg! Toen nam de heer Ruyssinck het woord. Een Ledenaar be gint dan zijn hart vast te hou- -1 den. Wij luisterden mee. Hij be- ejAMlLIEUITSTAP NAAR FANTASIELAND toogde om te beginnen dat men )oor de L.S.W. de Damesbond, de Bond der gepensioneerden en de niet de Hendrikstraat bedoelde, j.V.V.-jongeren van Groot-Ledc wordt morgen I september een on- maar de Smartweg. Het is een lergetelijke familie-uitstap naar het fantasialand in Bruhl ingericht weg, schuin door de percelen, lisschicn zijn er nog enkele plaatsjes vrij. Informeer hiervoor op het dat gevormd werd door de ■immer 21 06.81 bij mevrouw Jansscns - Van Der Putten of bij Roland mensen die vroeger te voet fan Den Steen Beekstraat 3 te Oordegem. De prijs is vastgesteld op475 naar de markt van Aalst trók- rank per volwassene en 350 frank voor kinderen beneden de 12 jaar. ken. Het verwisselen van na- lienn zijn alle ingangsgcldcn inbegrepen m6n heeft volgens het raadslid grote gevolgen: in de akten van •ATA VRU TE HOUDEN grondafstand bijvoorbeeld. Het bcP V V. Groot-Lede vraagt alle simpatisanten de volgende data zeker is ook eigenaardig als er plots STREEKNIEUWS Groot-Lede rij te houden: september: bezoek voorstelling in de Minardschouwburg (organisa- P.V.V Damesbond) oktober: de nacht van Oordegem - bal oktober: P V V -bal te Lede november: Sint-Maartensfeest (organisatie Damesbond) AROCHIALE FEESTEN ST.-DENIJS IMPE de lokalen van het klooster worden op zaterdag I en zondag 2 ptcmbcr de jaarlijkse parochiale feesten ingericht te Impe. De op- zich dan ook af waarom het tngst wordt integraal ter beschikking gesteld voor het herschilderen moet omvergereden worden! an de kerk. De inrichting is mogelijk geworden door de medewerking Dat is trouwens geen fout in het het parochiaal zangkoor. Davidsfonds Impe. de Vrouwenbond, de plan en evenmin een fout van - ristelijke bond der Gepensioneerden en de jeugdgroep Oxalis de aannemer. Wij danken hier van oimiies Kon OOOr-- aterdag 1 september kan men van 19 tot 22 uur een avondmaal de heer Lievens, die op eigen gaan tonnken Zondae 2 september moeten de huismoeders niet koken, verantwoordelijkheid gezegd *n kan goed gaan eten van 11.30 u. tot 24 u 's Namiddags staan een heeft: «Neen, van de kapel D en kinderspelen op het programma. De ouderen kunnen om 20 u. moet ge afblijven!» Hij heeft telncmen aan de kaartwedstrijd, ingericht door de Bond der Gcpensio- een lovenswaardig initiatief, eerden Aan deze wedstrijd zitten 700 frank prijzen verbonden. buiten zijn bevoegdheid geno- p het menu staan twee verschillende schotels: Kip aan het spit. met men, die het kapelletje gered ftjes of een koude schotel met frietjes, allebei 150 frank. Kindcrscho- heeft! Na heel wat relletjes in Is zijn voorzien voor 80 frank. die aard, meende schepen De 'ie met in de gelegenheid is aanwezig te zijn. kan zijn medewerking Paepe dat de grondgebruikers telt. «zekeren door een bijdrage te storten op bankrekening 435-513521-30 bij voorbaat verwittigd waren - wanneer de werken zouden een aantal machines over hun land rijdt, zonder dat de eige naars van iets weten! Dan is het een klein ekskuus om te zeg gen: ik wist niet dat het over dat straatje ging... De mensen ginder beschou wen het bouwvallige kapelletje als hun eigendom Ze vragen Gooien met de dobbelstenen. Menigen waagde ook op dit volksspel zijn kans om een klein prijsje te winnen. (Mark) verlaten patiënt: uitge stotenen door hun fa milie, die nooit bezoek ontvangen, of mensen die geen familie meer hebben. Zulke mensen krijgen dan van de ver- De geschiedenis: Mei 1969: er werd een eerste kontaktvergade- ring belegd tussen een vijftiental mensen, die alle verbonden waren aan het psychiatrisch instituut. Een poosje la- eniging bijvoorbeeld een ter zorgde de groep voor wenskaartje op hun ver een informatie bijeen- jaardag of een ge- komst met familieleden schenkje met nieuwjaar, van de patiënten. Hieruit De groep vrienden zorgt groeide een samenwer- ook voor «vervangend» king zodat op 4 juli de bezoek, indien er geen stichtingsvergadering familie meer komt op- Schepen De Paepe heeft pech gehad. Bij het verplaatsen van een kompressor, kon men het gevaarte niet meer tegenhouden. De schepen gooide er een houten balk voor, maar het ding kreeg hierdoor een draaiende beweging en overreed zijn linkervoet. Dokter, pijn, plaaster.Vrijdag zagen we de schepen rondhuppelen met behulp van een kruk. Maandag echter werd de heer De Paepe gezien zonder kruk, hoewel hij zelf zei dat het gekwetste lichaamsdeel opgezwollen was en pijn deedToen hoorden we het: de burgemeester in persoon had de kruk gepikt. Dacht hij misschien schepen De Paepe te kunnen thuishouden, als het in Oordegem kermis is? In het staatsblad van 31 juli 1979 vonden we een interes sant berichL Bij koninklijk besluit van 18 juni 1979 wordt de houten windmolen, genaamd de «Tukmolen», gelegen Papegemkouter te Lede (Impe), beschermd als monument, overeenkomstig de bepalingen van het de kreet van 3 maart 1976 tot bescherming van monumen ten en stads- en dorpsgezichten. Gesnapt? Tijdens de vorige gemeenteraadszitting, vloog raadslid De Brouwer kalm en waardig uit zijn krammen. Aanleiding hiertoe was de benoeming van drie mensen uit Lede en één van buiten Lede bij het OCMW. Men vroeg zich af of er in Lede zelf geen werklozen genoeg zijn, die de plaats willen innemen van de persoon van buiten de gemeente. Toen liet Pierre Everaert (voorzitter OCMW én gemeenteraadslid) zich ontvallen dat «alle politieke partijen hun kandidaten hadden gesteld». Hieruit besloot de heer De Brouwer dat niet het OCMW, maar de politieke partijen de aanstellingen doen. Hij weigerde daarom de OCMW-rekening goed te keuren en vroeg de sekretaris de reden hiervan te noteren. Over Oordegem-kermis is ondertussen weer het doek gevallen. Om dit groots dorpsfeest te organizeren heeft de plaatselijke VAB-VTB-afdeling heel wat onkosten ge daan. Om deze te dekken wordt op 29 september een super-barbecue ingericht op de terreinen van «Levet Scoone». Op een reuze houtvuur, worden door gespecia- lizeerde vaklui varkenshammen en de fijnste stukken kalfsvlees geroosterd. De deelnemers kunnen die met drie soorten brood verorberen en zich naar eigen keuze en eetlust bedienen van sla, tomaten, augurken, tuin kers, geraspte wortelen en selder. Het geheel kan wor den overgoten met vijf soorten sausjes. Alles wordt doorgespoeld met wijn van 't vat Aangepaste muziek en een feeërieke verlichting zullen voor sfeer zorgen. Men kan nu reeds inschrijven bij de bestuursleden, waarvan U de namen en adressen elders in dit blad weervindt De voorzitter van de Leedse Sportraad, de heer Willy Van Royen, deelt mee dat de gemeentelijke wipschieting van 1 juli in het Volkshuis te Lede, en uitgesteld wegens biezon- dere omstandigheden, zal plaatsvinden op zondag 2 sep tember en dit om 15 uur in het Volkshuis, Nieuwstraat 35, te Lede. De voorzitter wijst er op dat het de hoogste tijd wordt voor het binnensturen van het aktiviteitsverslag 1979 door de sportverenigingen. Tenslotte vraagt de heer Van Royen eventuele bestuurswijzigingen bij Leedse sportver enigingen, zo spoedig mogelijk aan de sportraad mede te delen. Hierdoor kunnen vele moeilijkheden vermeden wor den. Vorige zaterdag was er in de ex-gemeenteschool te Oor degem een speciale kinderdag voorzien. Door de regen konden de geplande poppenkastvoorstelling en de te kenwedstrijd niet doorgaan in openlucht Men ont ruimde dan een lokaaltje. Tot overmaat van ramp ont dekte een bestuurslid vlak boven de ingang een wespen nest De hinderlijke dieren hadden een vlieggat in de stormplank van de dakgoot Een telefoontje naar de Leedse brandweer bracht de oplossing. Nauwelijks een uur na de oproep verschenen twee brandweerlui met de nodige uitrusting. Een man, met de imkerskap over het hoofd, bespoot de insekten met een blauw verdelgings middel. In een kwartier tijd hadden zij het «gevaar» bedwongen. Doeltreffend werk! Ere wie ere toekomt! mensen mogen zelfs naar een operettevoor stelling in Gent. Sociaal werk: Similes speelt een voor name sociale rol. De vereniging is daadwerke lijk aktief achter de schermen. Men vangt «gewone» (niet-zieke) mensen, die interesse betonen. Men kan op die manier ook eens een kijkje nemen binnen de muren van een psychia trisch ziekenhuis. Op deze dag, de opendeur dag van 26 augustus, hebben veel mensen name van de Parochiale Werken Impe. 'ANZEELSF. DORPSFEESTEN e prijs voor het winnend nummer 238 op de toegangskaarten van het il Schepen Grepdon- kan afgehaald worden bij Grcpdon D Molen raat 18 te Wanzclc. Tel. 091-69.20.57. nfobeurs te lede De werking: Similes is ondertussen uitgegroeid tot een grote vereniging, die zowel ziekenhuispersoneel, familieleden, simpati- santen en ex-patiënten De hoofdbekom mernis gaat naar de aanvangen. De burgemeester beklemtoonde dat er met de mensen vroeger reeds een ak koord gesloten werd Daar er nu een wijziging in het tracé (een baan-verlegging) gepland is. heeft men echter weer een ■erdag 8 september wordt door dc Lccdsc Jeugdraad een infobeurs akkoord nodig! Trouwens, punt forganiseerd. Er zijn een zestigtal verenigingen uitgenodigd om op de vijf van de agenda gaat over fkt een stand op te zetten. Bij slecht weder krijgt het initiatief vorm in verharding, niet over afbraak! zaal Volkskring. Omstreeks het middaguur wordt het einde voorzien. De schepen voegt er nog aan 'ie nog wil deelnemen, kan nog inschrijven bij Luc Cobbaut. Broeder toe: er mocht geen sloping ge- Saedeleerstraat 54 te Lede. beuren, anders zou het op het plan staan! ÜJARTWEDSTRUD Dan kregen wij een blitz- pZaterdag I september kunnen geïnteresseerden terecht bij B.C. Riva, gesprek: wp 19 te Lede voor een biljartwedstrijd met 2000 frank plus de inleg Ruyssinck: de kapel Staat leen beker. Er zal op twee biljarts gespeeld worden De eerste start is bouwvallig, in een erbarmelijke Men mag tweemaal inschrijven. staat! Men kan ze zo met de ■B hand omverduwen. PODIUM Minnebo: Als het een private ihci weekend van 7,8 en 9 september wordt door de Leedse Jeugdraad kapel is moeten de eigenaars 'hei kader van het Jaar van hel Kind, een weekend voor en door de ze maar onderhouden! «cd ingericht. Het volledig programma kregen wij nog niet tocgc- Ruyssinck: De mens heeft ze «ird Zaterdagnamiddag wordt er op dc Leedse markt (of bij slecht zeker al vijftig maal hersteld. Hij Kr in dc zaal Volkskring) een vrij podium zijn. Mensen, die geïnleres- houdt er aan! W zijn en wensen deel te nemen, kunnen voor inschrijving en Minnebo: een private kapel lichtingen terecht bij Rudy Van Der Hcydcn, Molenhoek 16 tcüorde- moet door de eigenaar zelf on- «ii tel. 091-69.56.94 derhouden worden. dagen. Er wordt ook veel inspanning gedaan om een menswaardige ont spanningsmogelijkheid binnen de muren van het instituut op te bouwen. De families van patiën- ■PK~~-jé- ten worden vaak op administratief (en soms zelfs op financieel) ge- bied geholpen. Similes Pat,e')ten personeel lieten aan de bezoekers zien dat ook zij overweg konden met de volksdans. (Mark) De trommelaars kondigen de volgende volksdans aan. (Mark) mensen op die met al of niet gegronde klachten komen aankloppen. Er worden vele stappen en tussenkomsten gedaan bij bevoegde overheden, in verband met de wetten betreffende de geestes zieken. Similes laat de patiënten geregeld we ten dat ze nog niet afgeschreven zijn, dat ze nog niet vergeten zijn. Wij brachten vroeger reeds een uitvoerig ver slag over de opvoering van de operette «Op de purperen hei», over de voetzoektocht doorheen Lede en andere groots opgezette organisaties. Niet alleen patiënten van andere ziekenhuizen worden hierop uitge nodigd, maar ook de voor ae eerste maai kennis gemaakt met de patiënten, hun verzor gers en de geleverde prestaties. Similes heeft dit allemaal waar ge maakt: de zieken moeten niet inter-muraal behandeld worden, waardoor ze van de «ge wone» wereld afgezon derd worden. Door de «gewone» mens binnen te brengen, krijgen ze heel wat steun. De zeer sociaal-gerichte vereniging Similes, kan echter slechts werken dank zij een degelijke medewerking van elk een. Het geheel werd opgebouwd rond drie begrippen: organisatie, samenwerking en ver trouwen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 13