nORDEGEM IN FEESTROES J Gashindo- Gakkö presenteert... Verlichte feestavondmarkt kent sukses OOK DE KINDEREN KWAMEN AAN HUN TREKKEN Sl-Martinus viert mee Nog eventjes het bestuur voorstellen 14 - 31-8-1979 - De Voorpost gewonnen nonnetjes werden vlug der en moeder ook zijn, hun tijd is Te Lede kent men al jaren de verlichte feestavondmarkt, die gehouden wordt op de vrijdag voor Pinksteren. De leden van de marktkommlssie, en dan voornamelijk voorzitter Emiel Calle uit Kalken-Laarne, dachten er goed n»n te doen ook iets dergelijk in te richten in de deelgemeenten. Waarom niet beginnen met Oordegem, ter gelegenheid van de plaatselijke kermis? Het initiatief nam vaste vormen aan en werd degelijk uitgewerkt Vrijdag 24 augustus kon men vanaf 17 uur het resultaat zien. Rond de kerk hadden zich niet alleen (naar jaarlijkse gewoonte) de foorreizigers geschaard, maar voor de eerste maal ook de marktkramers. Men verkocht er allerhande: van eskargots, over wafels, groenten, kledij naar antikwiteiten. evengoed: hij moest maar eens rond de kerk en kon alle kramen binnen bereik weten. Op de vraag hoeveel markt kramers hun tent hadden opgesteld, moest de voorzit ter ons het antwoord schul dig blijven. Hij schatte een vijftigtal deelnemers. Maar een precies cijfer doet er niet toe: het werd een «feest avond markt, waarop elkeen plezier maakte en waarover iedereen tevreden was. Na- standwerkers. Tijdens een rondgang, ont moetten we de leden van de marktkommissie in schap van agent Georges Coppens, de sekretaris. Voorzitter Calle meende te volging in andere deelge- mogen stellen dat de avond- meenten lijkt ons zeer waar- De jlu-Jltsu-klub, Goshindo-Gakkö, is in februari als onderafdeling van de VTB van stapel gelopen. Aan de Oordegemse jeugd worden verschillende technieken aangeleerd. Het hoofddoel blijft zelfver dediging. Reeds 64 leden maken de intensieve trainingen wekelijks mee. Er werd door de strenge tucht reeds een serieus resultaat bereikt, waar de Ie raars Patrick en Anita Duilaers terecht fier mogen over zijn. Wie in deze sport belang stelt, kon op kermismaandag terecht op de speelplaats van de ex-gemeenteschool Vanaf halfacht werd er een mooie demonstratie gegeven door een dertig tal klubleden. In een met nadar-afsluitingen afge bakend gedeelte zaten Men noteerde niet de grote massa volk, maar er waren wel heel wat kooplustige wandelaars. Vanaf ongeveer 20 uur werd de markt in een feestelijke verlichting ge huld. Het leek of de bezoe kers hierop gewacht hadden want plotseling moest men zich een doorgang «banen», natuurlijk tot groot genoe gen van de deelnemende markt een goed initiatief schijnlijk! En waarom ook de jongeren op de boord op het dak. blijft, gezien de interesse van niet? de kramers en de opkomst Met een dergelijk initiatief is van de kopers. Hij verduide- iedereen gediend. En zeker lijkte even: alle kramen de plaatselijke kafees, die kregen ongeveer dezelfde van bij het begin tot het plaats, evenveel meters en einde «broebele»-vol zaten. looste landen. Men ging zelfs tot een sprong over zeven man! Het publiek kreeg interesse en de man van de kinoklub filmde het gebeuren van alle rond de kerk. Niemand moest op een minder-inte- ressante plek gaan staan. Voor de wandelaar was het De herbergiers van andere deelgemeenten dromen reeds van zulke suksesda- gen RDV. van de matten. Na een algemene oefening in het voor waarts rollen, werden enkele leden gevraagd om een levende hinder nis te vormen. Aldus dook men over vier man om in een tuimeling pijn- Hierna demonstreerde men een paar slagen en grepen, speciaal aange leerd voor de zelfver dediging. Patrick Dui laers,die uitleg en kom- stok bleek een uitste kend hulpmiddel. Het werd even span nend toen leraar Patrick Duilaers zelf in de arena stapte. Hij toonde hoe enkele belagers konden geweerd worden. Met drie tegelijk vlogen ze op de grond, zoals we dit vaak in een TV-film mee maken. Ook een revol- verheld moest telkens het onderspit delven. Na de demonstratie hoopte de leraar luidop dat er weer veel leden bijgewonnen waren. Hij dankte de aanwezigen voor hun komst en hoop te menigeen in de toe komst nog weer te zien. De heer Van De Steen dankte de instrukteurs Zondag 26 augustus ging er vanwege de VTB-VAB-afde ling een ekstra belangstelling uit naar de Oordegemse jeugd. Om 15.30 u. werd er door de plaatselijke jiu-jitsuklub een gratis poppenkastvoorstelling aangebo den. Ofschoon deze aktiviteit oorspronkelijk op de speelplaats van de ex-gemeenteschool gepland was, moest omwille van de slechte weersomstandigheden van dit openlucht»ertoon afgezien worden. op. Opvallend was dat er meer aandacht werd besteed aan details, aan volledigheid en sommigen gaven een nauw keurige weergave van mo lens en kramen. Anderen besteedden de uiterste zorg dat de bewegingen grote gevolgen konden heb ben arm breken en zelfs meestal een dodelijke af leren in ooraegem, dan zult loop. Op de matten werd mentaar gaf, deelde mee w^r „rQetQti.e rial dB hfiwBoinofln ornlB v00r hun Praties en ge U wel kunnen verdedi gen! Als ge een platte band echter niet doorgesla gen, maar gedemon- wees er ten slotte op dat met tucht en discipline heel wat te bereiken was. Hierop marcheerde het hele gezelschap fier af. - De poppenkast van het Aalsters Ajuintje. werd op- gesteld in een sobere, over- dekte plaats. Er was niet veel ruimte, maar er waren ook weinig toeschouwertjes. De organisatoren hadden niet op de moeite gezien, om dit li lokaal toch nog wat op te V frissen, zij het dan met ei slechts wat gekleurde ji lampjes en een tafeldoekje hier en daar. Eigenlijk wa il ren er niet zoveel kinderen op het appel. Niettemin L genoot de kleine groep kij- P kers, maar ook de grote t mensen beleefden plezier h )l ci - aan de «supermam-voorstel ling. Het verhaal werd gespeeld en gesproken door één persoon, waarvoor onze gemeente gelukwensen aan de heer Van Laethem. Op een sappige, aangename manier kwamen we te weten dat de Superman het hevig te verduren kreeg tegen Heksemie. Deze laatste haalde alle mogelijke heksentoeren uit om het de held van het verhaal toch maar moeilijk te kunnen maken. De papieren die de kinderheld nodig had om naar zijn land terug te keren ■Kermismaandag is te Oordegem zoals steeds een topdag. Niemand gaat er op die dag werken en de meeste mensen doen een rondgang. Ook de Koninklijk Harmonie Sint-Martinus was niet te houden. De leden verzorgden in de voormiddag een verrassingsuitstap, die uitdeinde over de hele dag. Voor de gelegenheid hadden de muzikanten vervoer: zij hadden een prachtig oud treintje uit Vilvoorde naar de Oordegemse straten gebracht. Het rode stoomlokomotiefje en de gele wagentjes leken sterk op de eerste trein die in ons land reed. Het geheel kreeg dan ook de aandacht van de wandelaars en zeker van de kinderen die er geregeld eens in en opkropen. Aan kafee Onder de toren werd halt gehouden. Voor de deur werd een prachtige serenade gegeven, die menigeen deed halthouden. Het gevolg kan U best raden: een man vatte post in het deurgat en riep: We hebben nog iets te goed van... De Dycker. De 'Muzikanten waren hier wel voor te vinden en dankten de milde schenker met «lang zal hij leven...» Bonnetjes werden rondgedeeld en het hele gezelschap trok naar binnen. Daar werd dra een genoeglijke sfeer geschapen. Het plezier verhoogde nog toen een show-groep in het deurgat begon te spelen. Een oude viool, een goede trom en een muzikale kunstenaar met twee soeplepels zorgden voor een gezellig optreden. Een geslagen uur later zagen we de hele kompagnie nog ter plaatse. Men geraakte er niet weg! Enkelen dansten met een plastieken kromzwaard. Anderen babbelden er lustig op los en blusten de keelbrand. Onze gemeentesekretaris deelde in de vreugde. Op zeker ogenblik gaf hij enkele algemeen gewaardeerde solo's weg en... een rondje. Toen de plaat «Fire, fire...» op de juke-box draaide, ging hij met luid klingelende handbei recht naar de WC. Of er gelachen werd??? RDV De kinder-tekenwedstrijd was nog maar pas afgelopen of.de omgewisseld voor een gratis rit op de molen. Hoe jaloers voorbij. (Mark) aan het kleuren van hun werk. Sandra V.D.V. vervolledigde zelfs haar tekening met een te Oordegem blikvangend opschrift: «Tussen rat en muis voelt de VAB zich thuis». In een nauwkeurig en kleurrijk geheel vergat een 12-jarige jongen zelfs de kassa aan de botsauto's niet... Tijdens het tweede gedeelte van de poppenkastvoorstel ling, werden de kinderte keningen gekeurd. Voor de beoordeling en de rang schikking van de werkjes, werd een objektieve jury aangesteld. De Oordegemse kunstenaars Marcel Beeck- man, Walter Van Cae- neghem en Toon Bogaert werden aangezocht een inspektie-ronde te doen. Punten werden toegekend naargelang de leeftijd van de ku nstenaar-in-den-dop. Ondertussen genoten de kinderen onbezorgd van het poppenspel. Ze kregen er heel wat gevaarlijke en spannende avonturen te verwerken: superman die de aap King-Kong versloeg door hem zijn onderbroek (maat 225) uit te trekken en de supermanstralen die door een elektriciteitsgebrek uit viel, waardoor de uitwerking omgekeerd werd!!! Tot slot van dit gebeuren kreeg de minister een hoop goede raad: ge moet jiu-jitsu gaan hebt, moet ge eenvoudigweg fetreerd. De kleinsten de VAB opbellen en die toonden mooie afwerp- mannen zullen wel zorgen oefeningen, waarmee dat ge in Brussel geraakt! men hen de grondbe- Ookde kinderen kregen nog ginse|en aanleert. Er werden enkele rake klap pen uitgedeeld, zodat we een «aie» hoorden en een paar kloppen op de mat noteerden. Onzen Bruno, die deel genomen had aan het springen over kamera den, trok een beteuterd gezicht. Er werd omge roepen dat hij zich wat pijn had gedaan, maar dat hij zeker nog niet uitgeschakeld was. Na een beetje rust zou alles wel in orde komen. Na enkele minuten echter werd hij wenend weg geleid. Achteraf hoorden we dat hij een sleutel beenbreuk had opgelo pen... But, the show must go on. De aandacht werd ge vraagd voor de aan val met wapens. Deze een wens toegestuurd: we demonstratie werd ge- wensen U een mooie kermis- geven door de meest zondag, een prachtige ker- gevorderden, mismaandag, een super ker- Wij zagen hoe Slacht- miswoensdag... en een knal offers, die met een mes super kermiszondag, want of een stok aangevallen maandag is het weer school. werdeni zich schitterend Met een langgerekt «baah» konden vrijmaken en hun werd tenslotte het gordijntje aanrander 2elfs konden voorgoed gesloten in bedwang houden. Een Na de poppenkastvoorstel- ling, die gratis werd aange boden en op zichzelf al een mooie prijs was, mochten de ijverige tekenaartjes hun prijs komen afhalen. Zoals het hoort werd elke deelne mer beloond naar werken. Wie mooi had getekend kreeg meer dan wie er zijn voeten aan had geveegd en zo waren er ook! Elkeen kreeg een bescheiden geld prijs en vrijkaartjes voor de vermakelijkheden op de Om ter mooist tekenen op de vloer. De kinderen moesten tevreden zijn met de vloer van de gemeenteschool, buiten regende het pijpestelen. (Mark) werden steeds op een andere plaats verstopt. Allerhande lichteffekten en de steeds aangepaste muziek dreven meermaals de spanning ten top. Ofschoon de elektriciteit in het lokaal meermaals uit viel, wist de kunstenaar-ach- ter-het-doek deze incidenten ongestoord op te vangen. De tekst werd aan de omstan digheden aangepast zodat de kinderen de onderbre king niet eens merkten. Zo zei heksemie op een zeker moment: «De papieren heb ik, de elektriciteit hebben ze ginder!», waarna het licht weer aan ging. Het verhaal was een eind-goed-al-goed story, die boeide door het kundig spel van de heer Van Laethem. Tijdens de pauze van de voorstelling, kon de jeugd haar tekentalenten laten botvieren in de gebouwen van de gemeenteschool. Door de slechte luim van de weermaker, moesten ook deze aktiviteit binnenshuis gehouden worden. Niet minder dan 57 deelnemers ontvingen twee doosjes krijt en tekenden er duchtig op los. Elkeen kreeg een ruimte van 100 bij 80 centimeter toegewezen. De meesten ko zen het onderwerp «kermis». Een paar tékenaartjes gaven de voorkeur aan het «kind». Vrij mooie tafereeltjes wer den vliegens vlug gecreëerd. De groteren namen het wedstrijdelement ernstiger plaatselijke kermis. De een zoenpoging en zelfs hoofdprijs werd toegekend aan de achtjarige Van Cae- neghem, zoon van ekspose- rend schilder. Hij kreeg een gratis lidmaatschap voor de jiu-jitsuklub (waarde 1500 frank) een geldprijs van 200 frank en waardebonnen voor de "botsauto's op het plein. Dat het jonge volkje in hun nopjes waren met de gewon nen prijs, hoeft geen betoog. Zodra ze hun keurige om slag in handen hadden, koersten ze naar buiten om Nog enkele Inlichtingen: praktische Waar wordt getraind? Elke les In de zelf verdediging wordt gege ven in een behoorlijk dojo leslokaal) in de ex-gemeenteschool van Oordegem. De woens dag oefent men van 17 tot 19 en van 19 tot 21 uur. 's Zaterdag gebeurt dit van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De leiding is in handen van Patrick en Anita Duilaers, beiden 2.dan, zwarte gordel. Hoe kan men inschrij ven? Er kan iedere les in-1 geschreven worden om I deel te nemen aan de zelfverdedigingslessen Dit kan tevens gebeuren bij de sekretaresse van de klub Monique Vander- vurst, Speurtstraat 97 of bij de leraar Patrick Dui laers, Oude Heirweg 36 Oordegem. Welke zijn de voor waarden? Vooraleer men definitief wordt ingeschreven, moet men op konsul- tatie gaan bij de dokter. De betaling geschiedt kontant. De som van 1300 frank moet na een maksimum van drie proeflessen gevolgd te hebben, betaald zijn. Hierin zijn de klubbij- drage en de verzekering *ar inbegrepen. De kledij, een kimono, wordt zelf aangekocht. De kostprijs hiervan schommelt tussen de 600 en de 700 frank. De badge wordt door de klub gratis ter beschik king gesteld. Het bestuur: voorzitter: Patrick Dui laers Ondervoorzitter: Mare De Poorter Schat bewaarster: Mari na Vercruyssen Materiaal meester: André De Kegel Secretaresse: Monique Vandervurst ledenAnita Duilaers Chris Van Hulle RDV Een typisch schilderwerk voor Toon Bogaert werd aangevallen, be wees zich volwaardig tegen aanranders te kun nen beschermen. We kregen ook een scène op een bank in het park. Een argeloos meisje zat er wat te rusten. Een paljas, die het lieve kind wou lastig vallen, kreeg er zonder medelijden van langs. Een wrijven op haar knie, een aanval van achteren liepen zeer slecht en op de grond af. Ook het afpakken van een hand tas werd enkele aan vallers fataal. De be treffende dames gingen zo op in het «spel» dat de heren soms wel eens een pijn-geklop op de mat moesten laten horen. Na enkele wurggrepen, toonde een oud peetjen met een stok de om- volop te genieten van de staanders dat hij gerust daar heersende kermissfeer. twee tot drie jonge sna- RDV- ken de baas kon. Zijn Al de aktiviteiten, die de belangstellenden van Oordegem en omstreken gedurende vijf dagen konden meemaken, zijn een resultaat van een langdurige voorbereiding. Eén man alleen kan dit niet verwezenlijken. Het gebeuren is dan ook de eindsom van een langdurig team-werk dank zij de hechte medewerking steeds van sukses vergezeld wordt. De puike organisatie is het werk van de volgende bestuursleden, die meestal nog geholpen werden door «hun» staf medewer kers. VTB-VAB-vertegenwoordiger Benoni Van De Steen (Oude Heirweg 32) krijgt altijd de steun van voorzitter Rudy Van Der Vurst, Grote Steenweg 141. Michel Coppens, Grote Steen weg 58, zorgt als sekretaris voor het meeste schrijfwerk. De penningmeester is Jules De Backer, Grote Steenweg 179b. Patrick Dui laers, leraar jiu-jitsu, is eveneens de ekonoom Hij woont op de Oude Heirweg 36. Raf Coppens, Grote Steenweg 58, is naast afgevaardigde kinoklub ook nog bestuurslid van het VTB-bestuur. Hij wordt terdege bijgestaan door Mare De Poorter, die ook afgevaardigde is van de jiu-jitsuklub. Herman Huylebroeck (Grote Steenweg 175), alex Vandervurst (Speurstraat 97) en Willy Van Nuffel (Grote Steenweg 28) dragen eveneens hun gewaardeerd steentje bij tot het grote gebeuren. Personen, die inlichtingen wensen, zich willen inschrijven of opbouwende suggesties hebben, kunnen zich steeds wenden tot een van de bovenstaande personen. Zij zullen er in de VAB-geest van vriendelijkheid en hulpvaardig heid ontvangen en geholpen worden. Het bovenstaand bestuur wenst iedereen te danken voor de betoonde interesse, die een grote morele steun en een prachtige beloning voor de gedane inspanningen betekent. RDV Ook de Ikonen waren het bekijken waard op de VTB-VAB- tentoonstelling. (Mark)

De Voorpost | 1979 | | pagina 14