rpe.mere aluintjes ERMIS TE ERPE MELDERTSE «H0PDUVELTJES» HIELDEN EERSTE SCOUTSFEESTEN SUPERSTAR DRIE DERDE Z0EKRALLY VAN DE KL0DDER0NNEN WIJK- KERMIS TE HOFSTADE alstn moeder, de jaarlijkse septemberkermis van Erpe- is in aantocht. Kulturele groeperingen hebben de ige inspanningen gedaan om fuifwerk met anders- rtig feest- en sportfestijn af te wisselen. Met het erstaand lijstje in de hand kan je een gezellige nis doorbrengen om en rond het dorp. tcxOi lag 31 augustus: !lOu: jaarlijks kampvuur iet voetbalterrein van jh. i, opgeluisterd met een iden met volksmuziek. )u: buitenbolling in ka- Jranja; 1.500 fr. vooruit Ou 15: vooropening van groepstentoonstelling «kunstenaars van ons i», in de bovenzaal van e Elckerlyc, Roosevelt- ,26-1. jrdag 1 september: JOu: gemeentelijke veé- zelkamp voor stamboekde~ jJq! koeien en vaarzen; keF 00 fr. prijzen en ere- ekafrket. nte<4 tot 21 u: groepsten- istelling -kunstenaars ons dorp» ingericht C.S.C. Erpe - Mere, dewerkende kunste- s: Victorine Stalpaert, De Nijs, Johnny De it en Willy Baeyens. gemeentebestuur ver- t zijn medewerking, entoonstelling is voorts n en zondag en dinsdag 14u tot 21 u; op maan- van 10u tot 21u. 14u30: ballonwedstrijd 'iricht door Erpe - Spor- aan het oud- leentehuis te Erpe. >u: opening van het 12e (ingsjaar van jeugdhuis oude heirbaan, voor- ing van de hobbyclubs; 5u30: grote wielerwed- Aad voor nieuwelingen, eml jrijs Luc De Smet, met dd$00 franken aan prijzen, ^jeen afstand van 52 km. hrijving aan kafee Zan- r met vertrek aan kafee k n lort en aankomst aan e Pax. Tenslotte is de prijsuitdeling in kafee Oran- ja. (Wat blijft er nog over?) te 19u: nu pas: opening van de kermis door de konink lijke muziekmaatschappij St. Cecilia Erpe met rond gang door de gemeente, te 20u: kermisfuif in jeugd- iuis dido te 20u: optreden van de Bel gische Elvis, Jess Presley sn de Goebby's in zaal Zan zibar. Zondag 2 september: jaarlijkse kermisfeesten met allerlei vermakelijkheden op en rond het dorpsplein, te 14u: in de kleine omme- gangsweg: finale van het kaatstornooi ingericht door de «Erpse sportvrienden». (10e uitgave). Het gemeentebestuur steunt. te 16u: ballonwedstrijd op het dorpsplein ingericht door Erpe - sportief, te 18u: Inge Summerland en de Sonorband geven hun heroptreden in zaal Zanzibar, afgewisseld met harry's diskoteek en d.j. ti ger Harry. te 20u: Orgelrecital in kafee Elckerlyc door de bekende orgelist J. Slagmolen, met klassieke en moderne me lodieën, inkom gratis, te 15 u: wereldfuif in we reldwinkelkroeg «Den Tin gel», Rooseveltlaan 2. Maandag 3 september: te 9u: plechtige zielemis voor de overleden paro chianen. te 10u: wandelconcert door de koninklijke muziekmaat schappij Sint-Cecilia o.l.v. de heer Vereecken. te 14u30: Grote wielerwed strijd voor internationale liefhebbers - Ereprijs Luc De Smet, 18.000 fr. prijzen, inschrijving in kafee El Pa so, met vertrek aan kafee. Van de Steene en de wegen leiden tenslotte naar de aankomst aan kafee Pax, alwaar ook de prijzen te grabbel liggen, te 18u: denderende sluitings-T - Dansant. Met Harry's diskoteek en d.j. Tiger Harry in zaal Zan zibar. Dinsdag 4 september: 15u: 8e grote prijs 1e. sche pen De Wolf, wielerwed strijd voorbehouden aan aangesloten openbare diensten W.A.O.D., katego- rie A met 20.000 fr. prijzen en trofee en palm bovenop. Het gaat hier om 100 km. over 20 ronden. De troep vertrekt aan het kafee Saf- dort en er is de aankomst aan het oud gemeentehuis (en hier ligt kafee pax). 18u: nog maar eens een sluitings - T.Dansant in Zanzibar Erpe, met Harry's diskoteek en D.J. Harry Ti ger. te 20u: orgelrecital in kafee Elckerlyc. te 21u: groot vuurwerk op het dorpsplein, aangebo den door het gemeentebe stuur. Zaterdag 8 september: te 20u: optreden van Wim De Craene in jeugdhuis di do. te 20u: reuzetombola in ka fee safdort t.v.v. het kaats tornooi. Zondag 9 september: te 15u: op het terrein van F.C. Oranja: tweede kom petitiematch, de grote der by: F.C. Oranja - F.C. Mere. (wh.) De deelnemers aan de Superstar. (Hugo) Op zondag 26 augustus 1979 organiseerde de volley balclub Danny haar derde superstar in de meisjes school te Hofstade. Aanvankelijk zag heter naar uit dat er meer spelers dan toeschouwers zouden zijn, maar drie kwartier na het voorziene uur van aanvang was de belangstelling voldoende om de start te geven van de eerste van de in totaal tien af te leggen proeven. Even veel deelnemers zouden de overwinning tegen elkaar betwisten. Op een minuut tijd zoveel Per fiets ringen op een stok mogelijk over een plint proberen te steken is een springen, rollen of kruipen zware opgave, zeker wan- ziet er vanop afstand wel- neer er niet mag stilgestaan licht gemakkelijker uit dan in worden en er na elke ver- feite het geval is. Wanneer geefse poging eën volledige de tijd half om is zal het voor ronde dient te worden afge- de meeste deelnemers legd. De juryleden, de heren meer een opluchting dan Marcel Lorie, Goossens een aanmoediging geweest Herman en Hubert Vermei- zijn. Voor elke kandidaat ren, schrijven intussen ern- vraagt de man achter de mi- stig en wisselen een paar kro enkele keren een aan- malen van gedachten zoals moediging van de suppor- dat een echte jury past. Aan ters en evenveel keren ver- hun aandacht ontsnapt er zoekt hij om een applaus, echter weinig of niets. Een aan, deze keer met honderd aan doen behalen nog de Dat vragen en dat smeken keer probeert iemand tegen frank. Een speler struikelt in beste resultaten. Beter in bijna zal hij tot in den treure de regels in om stil te blijven zijn haast en smakt tegen elk geval dan zij die veeleer toe blijven herhalen gedu- staan en hij wordt al dadelijk de grond. Een gelegenheid hun stijl laten bewonderen, rende de gehele namiddag, op zijn overtreding gewe- voor het rode kruis om in ak- De cross met hindernissen zonder veel sukses te ooa- zen. Even dreigt het van te tie te treden. Een paar pleis- wordt een soort hoogtepunt sten evenwel. De toneel- gaan regenen maar geluk- ters op de geschaafde knie- van de namiddag. De hin- kring Vast Als Eik geeft voor kig blijft het alsnog bij en- en en het rode kruis is dernissen zijn tussen de haar lid zelfs een aanmoe- kele druppels. Het terrein weeral niet voor niets ge- dertig en de honderd centi- digingspremie van twintig wordt vrijgemaakt voor de weest. meter hoog. Niet veel, maar hele franken. In de meeste klassieke proef van zakken- De basketproef bewijst dat op tien ronden tijd begint dat proeven worden op die ma- lopen, over de speelplaats er weinig of geen beoefe- wel door te wegen. De nier de kampers tot presta- en terug. Pallieter moedigt naars van deze sporttak bij Nieuwe Wijk zet een joker ties aangezet. haar vertegenwoordiger zijn. Diegenen die het rustig in, want er zit een spurter in haar rangen. Alle deelne mers vertrekken samen zo dat de achtersten reeds van bij de aanvang voor een aantal meters in nadeel zijn want de omloop is nogal smal afgebakend. Na zes ronden worden de eerste opgaven genoteerd. Ande ren geven er de voorkeur aan om stapvoets verder te gaan wellicht in de olympi sche gedachte dat het meer belang heeft om deel te ne men dan om te winnen. Guy Boel wint de zware proef met ruime voorsprong, Meer dan een loper is uitge put. Ze hijgen en zuchten, laten zich op de grond of zoeken steun bij alles wat onder handen komt. Het bestuur van de verenigde straten van Hofstade is aangegrepen door de gele verde inspanningen en ze schenkt elke «atleet» een gratis konsumptie. Het is intussen tijd ge worden om te pauzeren, niet alleen om te rusten maar ondertussen kan de regenvlaag voorbijtrekken. In het geharrewar bij de aankomst heeft de jury de rangschikking van de cross Behendigheidsproef fietsèn door Johan Wijnendaele, lid van volleybalkiub Danny. (Hugo) parabel van «de zaaier», wiens zaad ook op rotsen )rre grond viei or verstikt werd door welig tierend ruid, parafraserend betoogde Pia Callebaut in de iaristieviering van de helaas al te groot uitvallende tttent in de hovingen van het Meiderts Parochie- itrum ter gelegenheid van de eerste scoutsfeesten, 'obstakels allerhande kunnen worden weggeruimd fcr alleszins een juiste weg is. Een weg om de vóór vijftal jaren ter ziele gegane Meldertse jeugdbe- g na het wegvallen van de bezielende leiding van ï'Hoore terug op te bouwen. media was gezorgd bleek de opkomst voor de organi satoren eerder bedroevend en voor wie niet uit het goede hout gesneden zou zijn misschien wel enigszins ontgoochelend. Beide dansavonden in de feesstent, nochtans ver zorgd door «Livin'Team» en «de Faluintjeskapel» ken- Hopduveltjes op zondag hun eerste Groepsfeest waarbij na een passende verwelkoming kabouters en welpen een dansje brach ten, en het jungleboek van Kipling memoreërden en jonggivers rijstpap aten in Amerika en een volksdans verzorgden. Na de pauze kwam dan het gezamenlijk groepslied, kwamen kabou ters, welpen en jonggivers nogmaals aan bod en werd besloten door de leiding met «Show '79». Binst het avondfeest werd overge gaan tot trekking van de tombola op de ingangskaar- ten met als hoofdprijs, een door het Ouderkomitee van de Gemeentelijke Jongens school geschonken heren fiets. Winnaar ervan wordt de bezitter van nummer 1565 met als reserve num mer 2480. De reis naar Palma di Mal- lorca gaat naar nr 3081 (1098), het tapijt naar nr 2822 (5870), het bronzen beeld naar nr 5613 (5339) en de badkamerset naar nr 1738 (4869). Boni van deze feestelijkhe den gaat uiteraard naar lo- kalenbouw van de jeugd. De eerdere kleinere op komst zal wel niet volledig aan onverschilligheid of vergetelheid te wijten zijn geweest. Er was allereerst het weder met de klassieke regen buien en verder de plaatse lijke konkurrentie van an dere feesten als het «Pot- tenbal» te Baardegem en de «Hoevefeesten» op Cler- ckenshof op Doment. Volgend jaar wordt ook naar een meer geschikte datum uitgekeken. Nu wordt het voor de jonge groep, na de voorbereidin gen en hef feest zelf, even verpozen. Na de herope ning der scholen, de herfst- male en het kamp van de leiding in onze Ardennen, worden de leden terug ver wacht op zondag 23 sep tember. LH verkeerd beoordeeld en twee plaatsen verwisseld. Uiteindelijk zou het op een puntje kunnen aankomen maar strijd en eerlijkheid gaan samen en de loper die met stil te zwijgen een plaats had kunnen opschui ven wijst de jury op haar vergissing. Een waarde rend applaus is zijn beloning. De regen die uiteindelijk dan toch naar beneden komt heeft gelukkig ge wacht op de pauze. De tijd opnemers keuren het wol kendek met de blik van een kenner om de mogelijkheid of de kans op nog meer nat af te wegen. Het oordeel is gunstig en er wordt aange treden voor het volgende nummer, namelijk de kik- vorssprong gedurende 45 sekonden. Het hoogst be reikte aantal is 51. Andermaal dienteen van de officiëlen tussen te komen om het reglement te doen eerbiedigen als enkele kan didaten een paar centimeter willen winnen als ze vanuit ruglig een vier kilogram zware bal zover mogelijk dienen te werpen. Niemand kon beter dan Van Nuffel E. met een worp van bijna vijf meter. Na de rust is er opmerkelijk meer belangstelling. Dat komt wellicht doordat de be roepswielrenners hun strijd hebben gestreden en de winnaar daar bekend is. De namiddag zou een leemte vertoond hebben ingeval er geen voetbal bij te pas was gekomen. Geen nood voor hen die zo graag een bal zien, het is voorzien. De kunst bestaat erin een om loop af te leggen en dan de bal door een kleine opening te trappen. Een voorlaatste krachtin spanning wordt gevraagd voor het gewichtheffen. Er is een groep zwaarge wichten die 30 kilogram moet heffen terwijl de lich tere kollega's er van af ko men met 25 kilogram boven het hoofd te heffen. Het tempo ligt hoog in het begin maar zakt zeer snel totdat er, zelfs met de beste wil van de wereld niet één keer meer bijkan. Het laatste nummer, de hindernissen- loop wordt vrij vlug afge werkt, want de vermoeid heid doet zich bij iedereen voelen en men verlangt naar het einde. De jury trekt zich terug om het probleem van het bij el kaar optellen van de punten tot een goed einde te bren gen. Eerste wordt Wijndae- le. tweede Louis Van Den Hauwe, derde Guy Boei A.UB. is een bilan van wat na lelijks één jaar werking gerealiseerd», zegde psleider Jan De Geyse- «en over vijf jaar heeft irochie weer een bloei- jeugdvereniging zo er lieve samenwerking is. raag die de volwasse- zich moeten stellen is daad nietwat kan die beweging ons bren- maar wel wat kunnen oen om die startende Wsiaste groep levens- rv|*|kheden te bieden- kan bij de pakken blij- itten en alles laten vlot- oals het wil», zei pas- Honoré Standaert», e rmen kan ook voor iets len er zich totaal voor ten Dat is dan de taak de huidige leiding en n leiding». «Misschien de begeleiders wat meer op het achterplan en de leiders, de jeugd, meer aktief laten handelen kan nog tot meer geloof waardigheid en adekwate aktie voeren», zegde ons een aktief medewerker met reeds heel wat ervaring, Jaarthema van de WKS- VVKM is inderdaad «ZET JE IN BEWEGING» en dat willen de bijna honderd Hop- duveltjes van Meldert met hun leiding nu ook doen. Dit jaar komen de jonggivers werkelijk aan bod en elk jaar wordt de waaier leeftijds groepen die kunnen aktief medewerken breder. Over vijf jaar hoopt men dan met de hele struktuur in orde te komen. Alhoewel voor degelijke pu bliciteit via verschillende den maar een eerder ma gere opkomst zodat van dergelijke initiatieven die zuiver verlieslatend bleken te zijn wellicht zal worden Meer belangstelling was er uiteraard in de zondagse Eucharistieviering opge- drgaen door beide parochie geestelijken en muzikaal verzorgd door Jong Talent. De gezinsmaaltijden in het Parochiecentrum en in «de stal» kenden des te meer sukses blijken een vaste bron van inkomsten te zijn evenals de bodega waar het aantal bezoekers legio was Ook de tombola op de in- gangskaarten - er waren er ruim 400 verkocht en de sneltombola kenden vol doende belangstelling, 's Namiddags vierden de Zondagnamiddag eerstkomende richt de Aalsterse karnavalgroep A.K.V. De Klodderonnen hun derde zoekrally in. De start wordt gegeven om 13 uur, en het beloofd alleszins terug iets unieks te worden. Zoals vorige jaren zijn ook nu weer alle mogelijke voertuigen toe gelaten voor zover deze niet gemotoriseerd zijn. Fietsen, «trcntinnetten en triporteurs» zullen dus weer van de zolder kunnen gehaald worden om aan deze rally deel te nemen. Uit wel ingelichte bron vernamen wij dat er zelfs een deelnemer zal zijn met een badkuip... op wielen. Op vraag van verschillende vroegere deelnemers werden door de karnavalgroep dit jaar ook enkele café's in het parkoers ingeschakeld. Ongeacht het weer, dorst zal men blijkbaar niet moeten lijden. De aankomst is voorzien rond 17 uur aan het lokaal café Centrum in de Korte Zoutstraat. Voor diegenen die niet wensen mee te doen aan de zoektocht zal er alleszins ook heel wat te beleven zijn, want voor de «ambiance» zorgt een discobar. Het geheel wordt trouwens afgesloten met een reuzetombola waarvan de eerste prijs een weekend voor twee personen naar Londen is. In totaal werden voor deze tombola trouwens reeds meer dan 50 prijzen voorzien. Echte karnavalisten mogen alleszins op deze derde rally van de Klodderonnen niet ontbreken. VEHE Zelfs aan toiletten ontbrak het niet te Hofstade. (Hugo) Kegelspel voor kinderen tot 6 jaar (Hugo) De Voorpost- 31-8-1979 - 17

De Voorpost | 1979 | | pagina 17