K Wereldwinkel opengetingeld tu//en knip ER IS EEN HOL IN DID0 uw nuuvi TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN^ ÏKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pri|»n der matrassen Schuimrubber, Latex Staalveren. Super-Buttex Bergemeersenstraat 18. Aalst. Sinds 24 augustus bloeit er een Tingel In Erpe-Mere.In de Rooseveltlaan nr. 2 (nabij het Erpse dorpscentrum) staat ie en als je binnenstapt merkje dat 't een Wereldwinkel is. Je kan, maar moet er niet wat drinken, je kan derde-wereld produkten kopen, in informatieboekjes snuffelen, wat praten... Noemt het derde wereldwinkelpraatkroeg of korter «den Tingel». Wereldwinkel gen om 0pzet van een Men herinnert zich dat in «Wereldwinkel» bekend te mei Wereldwinkel Aalst zijn maken bij het grote publiek, vijfjarig bestaan vierde. Vijf vijf jaar van een winkel jaar was dat van inspannin- openhouden van produkten wat doen. Niet door bedelak- ties, wel door het bieden van veelzijdige informatie en verkoop van voedsel en siervoorwerpen die een ernstig loon aan de arbeiders waarborgen. Die produkten zijn trouwens onderworpen aan een streng onderzoek. Men wil er immers zeker van zijn dat geen uitbuitende Aaist Tel. 053-77.76.84 Het koffiehuis der denderstreek LECTR0H0ME 053-21.89.53 ElectronIsche componenten - telefoonDeanwtoordapparaten - au toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening Korte Zoutstraat 12. AALST I 0URUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 GKELLY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsberqsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pe,zen voor Dames, juffrouwen en heren. Aanvaard alle herstellingen ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Heiman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. F 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraal 12, Haaltert i E0NIDAS De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST 053-21.08.91 IEUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Motendries 3. AALST IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe- teren en hersteilen Langestraat 116. 9300 Aalst. f VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw- deuren, modem told, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi- I chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig t begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten f UAND0 052-21.40.60 P om de reeks moeilijke Latijnse woordies volledig te maken quis. quid, quo, quando, quomodo enz. wie wat. waar. wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen m velband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder. 1 LEGERS Is niet alleen gekend voor kleur T.V. n sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALST 053-21.95.20 ar ook HIFI en alle elctri- C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoften (zelfs per URWERKEN COVENS 053-70.I8.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.6d een toverformule' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproWemen Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst. Alle herstellingen 1 jaar waarborg. Gratis onder- houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F. Alle modellen uit I voorraad leverbaar. pleintje een verlichte avondmarkt te mogen hou den. Openingsdagen Vrijdag was de grote «eerste» dag! Heel veel volk was geïnteresseerd, er was een gezellige drukte. Was het om de reden dat er geen notabele personen aanwezig waren dat er geen openings speech was? Kennis maken met wereldwinkel en zijn bedoeling was er overigens geen probleem door. Sfeervol was de zaterdag- avondmarkt. Terwijl binnen in den Tingel gezellig geke ken en gebabbeld werd, zong buiten Boudewijn De Groot op fonoplaat en schui felden mensen tussen men sen en kraamkes. Van we reldwinkel zelf, maar ook van V.E.L.T. (Vereniging Ecologische Land- en Tuin bouw). van Salie en Lip, Bond Zonder Naam, Er rook is verdwenen. «Nu zié je tenminste dat 't hier een dorpsplein is», hoor 'k een Erpenaar verrast opmerken, «'t Moest meer gebeuren», zegt een andere. Er lopen Wereld winkeliers rond van elders (Aalst, Merelbeke...), er wordt gebabbeld, gela chen, gediskussieerd. Wijn gaat als vredesdrink in mensencirkeltjes rond. Jeugdleiders hoor 'k plannen maken om met hun groep de bezette tentenweide in Deur- ne te gaan bezoeken. Elders is biologisch tuinieren gespreksonderwerp. En zo als dat op een dorpsplein hoort, vinden mensen mekaar, wordt er gelachen, kennis gemaakt met wat er op de «alternatieve markt* bestaat, en feestelijk gevierd. uit de ontwikkelingslanden die een billijk loon voor de betrokken arbeiders bete kenden, vijf jaar van infor matie bieden omtrent de derde-wereldproblematiek... Meer dan vijf jaar geleden is «Wereldwinkel» nu gekend. Hier en daar zag je in jeugdhuizen en infomarktjes ministandjes van wereld winkel en zo schoof dit jaar het miljoenste pakje Tan- zaniakoffie over de alterna tieve toonbank. Erpe-Mere Eén en ander zette er ook de Werkgroep Ontwikkelings samenwerking van Erpe- Mere toe aan, een Wereld winkel in die gemeente op te richten. Deze werkgroep, die bestaat dank zij een samen werking onder de jeugdbe wegingen van Erpe-Mere en het Dido-jeugdhuis, is vooral gekend van de 11.11.11.-ak- tie die ze reeds twee maal ondernam. Oorspronkelijk wou men een zo centraal mogelijk vestigingsplaats van die Wereldwinkel (Burst bv.), maar dit bleek niet mogelijk. Toch is de Tingel, die nu dus in Erpe staat, bedoeld voor heel Erpe-Me re. Het groepje mensen die zich aktief inzetten voor deze Tingel bestaat niet uit spe cialisten in ontwikkelings samenwerking. Wel wil men, vanuit de pijnlijke schanda len van honger en onderont wikkeling in een zo groot deel van de wereld, konkreet m. Een vol dorpsplein te Erpe. Beter dan op kermis. (Mark) machten in het spel zijn en dat de verkoop ten voordele van het gewone volk is. Deze groep medewerkers staat uiteraard open voor elk die er wil bij aansluiten. In dit verband kan erop gewe zen worden dat men, ook juridisch, volledig onafhan kelijk is van de groepen waaruit de werkgroep ge groeid is. Men blijft rekenen op dezelfde goede samen werking als in het verleden, maar de Wereldwinkel is hierbij een eigen v.z.w. die zichzelf wil zijn en zowel voor jongeren als ouderen openstaat. Blij is men met de sympatie- ke overheidshouding. Niet alleen vormde 4.000 fr. gemeentesubsidie het enige startgeld. er is ook de probleemloze toelating om op zaterdag op het dorps- Kijken naar de kweekresultaten van VELT. Ook dat kan op de avondmarkt die de nieuwe Wereldwinkel te Erpe hield. (Mark) waren planten en cactussen, kringlooppapier, T-Shirts ten voordele van de Zuid- aziatische vluchtelingen, ballons voor kinderen, een tentoonstelling over Belgiës ontwikkelingsbeleid... Een kleedkamer in karton, een pannekoekensmul- kraam en een bar. Daar kon je zomaar doorlopen of je hoofd nu al dan niet door de Later Wereldwinkel zal voortaan open zijn op woensdag van 15 tot 18 u. en van 19 u. tot 24 u. Op vrijdag van 19 u. tot 24 u. 's Zaterdags van 14 u. tot 18 u., op zondag van 9.30 u tot 12.30 u. Inkom vrij, drinken is helemaal niet verplicht (de kafeetoog is een kontraktuele vereiste, maar ook niet meer dan dat). kopen ook niet. Met de kermisdagen wil men fuiven, om toch een beetje poen binnen te rijven. Op zondag is dat van 14 u. tot 2 u.! Maandag na de zielenmis en ook dinsdag. 11.11.11. wordt zeker een werkingspunt voor de We reldwinkel; het projekt moet wel nog bepaald worden. Op een muurkrant staat geen aktie zonder bezinnint een wereldwinkel is altijj een tingel, waar blijven dfc. kapstokken... Het goeie start voor Erpe-Mer< wereldwinkel. De kafee ijl3, geen toren van elitair ivoor.Wie Tenslotte nog wat: als klub; groepen of zelfs winkel) derde-wereldprodukten wil. p len verkopen in hun eiger' ruimte (koffie, tee, honinj wijn. sardienen, fruitsa| dan kan dit gewoon door hi met de wereld winkeliers aL te spreken. Daar heeft melj| niets liever! MAAR EIGENLIJK IS DAT DE OPENING VAN HET NIEUWE KLUBJAAR! Om het heel gemeenplaatserig te zeggen, het wordt voor elk wat wils en lossendoor dat openingsprogramma merk je Dido's spreekwoor delijke kreativiteit. Die kreativiteit wordt noch- teiten (TD, tombola, tans bemoeilijkt door het gat Vlaamse kermis, mossel- in de subsidiekoffer van ons soepees...)... kuituurministerie. Zoals Hoewel Dido, zoals blijkt uit men weet krijgen erkende een bijdrage in hun blad jeugdhuizen (zoals Dido) op Loe, kan rekenen op begrip basis van normen zoals Ie- van schuldeisers, is er toch denaantal. aktiviteiten, openingsuren... een aantal subsidiebriefjes. Ondanks beloften tot uitkering als voorschot, komt deze finan- een «veiligheidsmarge». Het openingsaanbod van die jeugdklub mag er even wel zijn! Vrij 31; kampvuur met ciële steun toch nog altijd folkoptreden en echte hut- lang nadat de betalingen sepot Op het voetbalplein verricht zijn, Dit komt door- (of bij regenweer in de dat ook in dit ministene met kleine klub) krijgt men smik- de begrotingshakbijl ge- kelmuziek - kampvuur - in- snoeid wordt. De gevolgen stuif en Kris Steenhout (be- zijn echter voor een groot kend van Is Cuma Liom) zal aantal jeugdhuizen proble- d'r ook wezen, matisch: aangaan van dure Zat 1: voorstelling van leningen, beperking of zelfs oude en nieuwe hobby stopzetting van jeugdhuis- klubs tussen 19 uur en 22 aktiviteiten, een overpropor- uur. Lederbewerking, tie aan winstgevende aktivi- volksdans, makramee, poëzie, turnen, klassieke dans, gitaarklub, wandelen, babysitdienst, basket, vol leybal. voetbal, meisjes voetbal, krachtbal, zwam men... Elke hobby- of sport- klub wordt voorgesteld en de begeleiders ervan zullen je graag te woord staan. Ook inschrijvingen zijn hier mogelijk. Des avonds en des nachts is er een kermis-TD. De bekende superlatieven voor dergelijke evenmenten la ten we achterwege Vrij 7: 20 uur: iniatiekur- sus volkdans tot 22 uur Deze kursus bestaat uit 4 lessen: 7,14,21 en 28 sep tember Eveneens van 20 uur tot 22 uur klassieke gitaarkursus Numerous clausus van 20 deelnemers, dus liefst vooraf inschrijven. Zat 8; 10 uur: krachtbal en 14 uur: basketbal. Zon 9: 10 uur: volleybal en 20 uur: dansavond. Vrij 14: 20 uur: volks dans, gitaar plus makra mee. Zat 8: 20 uur: optreden van Elie Czazerck en Wim De Craene. Twee kleinkun stenaars van ons Vlaander- land die omwille van de sfeer in parochiezaaltjes en jeugdklubjes weer naar kleinschalige betaalbare za len trekken. Keerzijde: slechts 200 mensen mogen binnen. Haast je dus naar de voorverkoopboekings- centrale. Da's voorlopig alles om dat gat te vullen. We stippen nog aan dat de polemiek rond disko voorbij schijnt wegens aanvaarding van het «voor elk wat wils» en dat sprake is van oprichting van een werkgroep rond emancipatie van beider kunne. Er wordt ook aange drongen in de ideeënbus op een melkverkoop in de bar en met dit zuiver zuivelgoed zetten we een punt op de i van Dido. pd YPSILLON Zon 2: filmvertoning om 20 uur van de maffiatriller «The Godfather» met Marlon Brando. TANU Vrij 31: filmavond: vertoning van «Silent Movie» om 20 uur. Regie: Mel Brooks, met: Dom De Luise en Marty Feldman. Aanvang: 20,30 uur. DIDO Vrij 3120 uur: kampvuur begeleid met folkoptreden Zat 1:19 uur: voorstelling Dido's hobbyklubs. 20 uur: grootse kermis-TD Zon 2: Dido is gesloten (zie ook speciale bijdrage) LIBERAAL JEUGDWERK Zat 8: 16 uur: tuinfeest van het Liberaal Jeugdwerk. Plaats: Hammestraat 20, Aalst Ma 10: jaarmarkt UNICEF voor het Kansarme Kind op de Aalsterse Houtmarkt WETS WINKEL Houtmarkt 5, Aalst: «Wij scharen ons aan de kant van diegenen die financieel, ekonomisch, juridisch., on derdrukt worden» iedere vrijdag van 19 uur tot 22 uur en zaterdag van 10 uur tot 12 uur. C.S.V. EN CULTURELE CENTRALE ABVV Vrij 7: optreden van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten in hun circustent. Deze zal staan op de Houtmarkt. Opgevoerd wordt hun «Wilde Westen Revue» Lederzwartbruin Als de blaadjes van de bomen vallen en bruin de dagschotel is van moeder Natuur, dan lezer, wordt er weer met krijt op het bord geschreven. Als de zomer roemloos sterft, juichen de hersenen van het jongste deel van onze bevolking. Overigens is er niks aan de hand. Er zullen weer wat dorpsscholen verdwijnen of opgeslorpt worden. Klassen zullen weer overvol leer lingen zitten. Studenten of hun ouders zullen tien blauwe briefjes neertellen. Er zullen strafstudies en slechte punten «verdiend» worden. Er zal naar het laagvliegende vogeltje buiten gekeken worden. De onderwijsmachine zal spoedig volop draaien en tus sen de mazen van dat netwerk zullen Niets aan de hand. Voortploegen. boer. Met of zonder geschiede nis. aardrijkskunde en lichamelijke opvoeding. Met of zonder kleuters in een sardienendoos. Er is wat met ons onderwijs, schreeuwden vorig jaar leerkrachten, ouders, studenten, scholieren. Niet enkel een kwes tie van geld. Ook lesinhouden en -methodes werden op de korrel genomen. Ramaekers heeft wat arbêki- splaatsen gekreëerd voor kleuterieid(st)ers en on derwijzeressen^ Zal men ermee tevreden zijn? Een land heeft het onderwijs dat het verdient. In wat voor een land leven we? C.S.V. 't Fabrieksken verhuist weer Wie langs de Wellekensstraat 45 rijdt of stapt, ziet er nog altijd een beetje de CSV-tijd van weleer in, want zo heel lang is 't Fabrieksken nog niet in de Burcht straat 20 gevestigd. Daar kon men een kleinere (en dus beter te betalen) fabrieksruimte huren en zo veranderde met de jaren het adres, het publiek en de sfeer. Ook de Burchtstraat werd geen definitieve «thuis», eind april 1980 wordt men geacht zijn boeltje bijeengepakt te hebben want op die datum wordt door de eigenaar het kontrakt opgezegd. Nog niet bekomen van zijn stomme verbazing zoekt men toch al ijverig naar een nieuwe huisvesting. DIDO's filmprogramma t Is telkens op zaterdag, een filmbrosjure is in de maak, en deze films staan op 't programma: They shoot horses, don't they (22 september) Butch Cassidy and the Sundance Kid (20 okto ber) Les enfants de i'oubli (17 november) Brother Sun and Sister Moon (26 december) The Last Waltz (19 januari) The adverture of Sherloch Holmes' smarter bro ther (16 februari) The miracle worker (8 maart) De tien geboden (12 april) The getaway (3 mei) Publiciteitsaffiches Jaar van het Kind Wie het in zijn hoofd gehaald heeft, wensen we in ieder geval hartelijk proficiat! Dank zij de reuzere- klamepanelen met Jaar-van-het-Kind-embleem zal ons landje eindelijk kindvriendelijk worden, zullen er geen kansarme kinderen meer zijn, wordt opvoeding «begeleiden»... Door dergelijke onvergetelijke grootse affiches vol kleurenpracht kan het niet anders of de mentaliteit van «grote mensen» verandert erdoor en «kleine mensen» herwinnen hun eigenwaarde. Even origi neel is Via Secura die poeslief aan automobilisten vraagt schoolkinderen niet te willen doodrijden Dat dit laatste ook wel eens wat te maken zou kunnen hebben met een verkeerde verkeersreglementering in woonkernen (snel verkeer toegelaten, niet onder zoeken van verkeersvrije of -arme mogelijkhe den,...), met onvoldoende fiets- en voetpaden dat dringt echt niet doorLeve de voorzichtige automo bilist maar er is nog wat struktureels nodig ook. en wat die eèrste soort affiches betreft, ook dit is geld van de belastingbetaler! pd

De Voorpost | 1979 | | pagina 18