0LSJTENEERS Sp GRANDIOZE FLOP! MILIEUHINDER IN BAARDEGEM BELANGRIJKE STIJGING VAN WERKLOOSHEID Weekblad tai littler- Editie Aalst Wanneer komt er kontrole? BLOEMENFEEVERKIEZING '79 aardegemse Faubourgfeesten VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN 9 0LSJTERSE SH0WAUVED A De Voorpost een uitgave van VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1979 32® JAARGANG NR. 35 22 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052-21.40.60 Bankrek. KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST unieke ballerina's van K.LV. (Hugo) jei-vuheet dat. it niet wil zeggen, dat er geen ie dingen in het programma in. ;h het was overladen, er cht gerust wat ballast over- ord zijn gegooid! Al met al de hele vertoning eerder retrospektieve van wat st op karnavalgebied vroe- zoal te bieden had. soort overbodige inventa- lus,.. IRC DE COCK MARGOT was wel geroezemoes van- je het talrijk opgekomen iliek, maar van bij de aan- acfig al kon men met de ellebo- aanvoelen, dat de gepaste stemming er met zou komen. Keizer Kamiel, die het welkom woord uitsprak en ook voor de rest van de avond voor een vlotte presentatie zou zorgen, was nochtans flink op dreef. Hij dankte vooreerst al de mensen, die belangloos en dus volledig gratis in het komende pro gramma zouden gaan optre den. Hij had een speciaal woord van lof voor Mare De Cock, die zich dagen en nachten heeft uitge sloofd om passende teksten en arrangementen te schrijven en ookThe F.S. Band dirigeert, en dus wel degelijk een ruim aan deel had in het realiseren van deze Aalsterse avond. Hij kreeg applaus en mocht ook de spits Toen we vorige week «Die tijd van toen» als titel voor ons artikel over de 32" Jaarbeurs gebruikten hadden we het wel degelijk bij het rechte eind: ook vrijdagavond zette zich dezelfde trend hardnekkig door. De «Olsterse Showauved» stond immers volledig in het teken van de tans heersende retro-mode en deed ons voortdurend denken aan «die tijd van toen, herinneringen...» van de avond afbijten. Dat deed hij ook, door gretig zijn tanden te zetten in onze «Lieve Tetten- toeren»! Vervolgens was het de beurt aan «de miest beroisden 01ste- neer» die van verre reizen naar Moilebeik en Kerrebroek en oe- verlest van Schotland is weer gekeerd. Dan verscheen de globetrotter Beir Verbestel, alias den Ajoinboer op het po dium, broin van de reqen, om zijn wederwaardigheden te ver tellen. Bloemenfee Margot bracht haar voorlaatste avond als ambas sadrice van onze stad in ons midden door. Het Sinaaise meisje met de Poolse naam is mettertijd een' van de onzen geworden. Lees verder p 4 Liiy Keipernaogel alias Lily Marleen. (Hugo) irdegem, het dunstbevolkte en meteen ook het meest lan- Ijke van de Aalsterse deelgemeenten, komt elk jaar in de iliteit met zijn Faubourg Jaarmarkt Deze jaarmarkt te t, dank zij de medewerking van de ganse bevolking, ieder lit tot een grandioos volksfeest hc ar gedurende de rest van het jaar is het rustig in de ge- ente. Het dorpsleven gaat er zijn gang rond de prachtige •Margarethakerktoren. De problemen, die er af en toe de opsteken, kunnen dan ook niet vergeleken worden met wat in een stad als Aalst beleeft Toch waren wij enigszins ge schrokken door wat wij zagen op het erf van een inwoner uit de Dorpsstraat. Dit had niets meer met landelijkheid te ma ken, eerder met sluikstorten. Nochtans was er aan de straat zijde niets speciaals te bemer ken tenzij een landelijke woonst zoals er zovele zijn in deze ge- mm bepaald een mooi achtertuintje. (Erik) meente. De achterzijde, die gemakkelijk bereikbaar is langs een voet- weg, toont echter een gans an der beeld. Autobanden liggen her en der verspreid op het ter rein. Een oude landbouwtraktor staat er in weer en wind te roes ten. Oud ijzer ligt er opgesta peld naast oude lege vaten. Plastieke afdaken allerhande, waaronder een grote hoeveel heid stro opgestapeld is, bewij zen in hun lelijkheid dat ze luk- .raak in elkaar gestoken wer den. Dierenmest werd her en der op het erf rondgestrooid op een manier die elke verbeelding tart. Geloei uit stallen achteraan de woning verraadt dat er nog steeds dieren gekweekt wor den. Nochtans, na kontakt met een aantal buren blijkt men hier niet te doen te hebben met een ge wone landbouwer. De eigenaar schijnt oorspronkelijk gestart te zijn als kippenslachter, waarna hij weldra overschakelde op het kweken van varkens en koeien, en op het vervoer ervan met een eigen vrachtwagen. Voor het kweken van zijn dieren bleek hij aanvankelijk niet over de nodige exploitatievergun ning beschikt te hebben, maar deze werd hem ondertussen door het schepenkollege ver leend. De manier waarop de kweek gebeurde werd het afgelopen jaar echter een steeds grotere bron van ergernis. Op zeker ogenblik begon de inwoner immers met het afkoken van kippendarmen in oude vaten. Als brandstof gebruikte hij dan versleten autobanden. De rook en de stank beu, dienden om wonenden klacht in bij he stadsbestuur, die er i.nderdaac voor zorgde dat deze praktijken een einde namen. Nochtans waren de ongemakken voor hen nog niet gedaan. Afgelopen winter werd immers de aal van de dieren op een minimumaf stand van de buren opgesta peld. Deze mesthoop nam zo een omvang aan dat niet alleen de talrijke bomen, Lees verder p 8 Marina naarstig aan liet schrijven om hun opgelegde toespraak te houden. (Erik) Aalst heeft een nieuwe bloemenfee voor het seizoen 1979-1981 Voor dit jaar zal onze stadsambassadrice Rita Oevenijns uit Huise zijn. Wie hieraan verdienste heeft is eveiwel moeilijk te bepalen. Dat er nu wel dringend wat moet veranderd worden aan dit hele opzet is nu wel weer schrijnend duidelijk geworden. Niet alleen is er geen enkel meisje ven ons eigen grondgebied meer bereid te vinden zich voor dergelijk spektakel te lenen, de kwaliteit van de deelneemsters neemt zo te zien ook niet de goede richting. Als de verantwoordelijken deze Ion nl Ininnan pnnhtt.nLLn. Jn_ J Onder invloed van de jonge afgestudeerden welke zich na hun afstuderen laten inschrijven bij de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening is de werkloosheid gedurende de maand juli opnieuw in belangrijke mate toegenomen. Zonder reke ning te houden met de pas afgestudeerden moet men toch nog vaststellen dat het aantal stempelaars opnieuw is toege nomen. SUkSeSVOl Lees P O en 11 Op nationaal vlak bedroeg het aantal uitkeringtrekkende vol ledig werklozen op het einde van de maand juli 288,801 eenheden, waarvan 104.783 mannen en 184.018 vrouwen, dit is 12.503 eenheden of4,5% meer dan op het einde van juni 1.079. De stijging van de vol ledige werkloosheid treft de meeste nijverheidstakken. nochtans is het grootste deel van deze stijging te wijten aan de afdanking van interimlccr- krachten en van onderhoud^ ^personeel van de onderwijsin richtingen ingevolge de schoolvakantie. Onder deze 288.801 uitkering- trekkende volledig werklozen telt men 90.926 jongeren van minder dan 25 jaar oud. Voor wat het arrondissement Aalst betreft, bedroeg het aan tal uitkeringsgerechtigde vol ledig werklozen 10.275 een heden, dit is 462 meer dan op het einde van de maand juni, hetzij een stijging van 4,71%. Het aantal vrouwelijke werk lozen is bijna het dubbele van dat van de mannen, namelijk 6.578 tegenover 3.697. De werkloosheidsgraad t.o.v. de aktieve bevolking bedraagt 9,62% voor ons arrondisse ment tegenover 7,1% voor het Rijk. Wanneer we de evolutie van de werkloosheidsgraad Lees verder p 6 Onze nieuwe fee Rita tussen ex-feeën en prinsessen. (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 1