Underdog Lommei beet harder dan verwacht A, SENSATIE A LA CARTE SoPijSïfelë CLEMENT LEYBAERT l/32ste finales Beker van België Sporting Lokeren - F.C. Lommei 2-1 europaban*^ - van 17 augustus tot 30 augustus M Heuninck, Van Damme en Tirana»! Roggeman op het podium MONOGRAFIE OVER HET LEVEN EN WERK VAN STEPHAN G0RUS 22 - 31-8-1979 - De Voorpost Met de 32ste finales van de Beker van België komen ook de ligaploegen in de strijd. In dit verband kreeg S.C. Lokeren zaterdagavond op Daknam het bezoek van vierde klasser K.F.C. Lommelse S.K. Voor de ligaploegen betekent de aanvang van het bekeravontuur eerder een formaliteit en een laatste oefengalop naar het begin van de nationale kompetitie toe. Niettemin kannen we ieder jaar enkele verrassingen noteren, ondermeer dit jaar de uitschakeling van onze streekploeg Sint-Niklaas door Overpelt. Voor de andere ploegen is het de beloning van hun voorgaande bekerinspanningen. Er waren dan ook heel wat Lommelse supporters naar Daknam gekomen om de verrichtingen van hun klub tegen eersteklasser lokeren te volgen. Lommei schakelde dit jaar achtereenvolgens Zepperen, Roten en Menen uit. Lokeren begon aan de wed strijd zonder de gekwetste Velkeneers, die als laatste man vervangen werd door De Schrijver. Van bij de aanvang trok Lokeren reso luut in de aanval wat in de 4de minuut resulteerde in een vluchtschot van Mom mens, door keeper Cochet in hoekschop verwerkt. In de 5de minuut dribbelde Dar- denne zich in de grote rechthoek vrij en kon Larsen afronden met een laag schot (1-0). Lommei verdedigde zich tegen dit aanvalsgeweld door er hard tackelend, maar niettemin sportief te genaan te gaan. Zoals ver wacht kregen we dan een tijd eenrichtingsvoetbal te zien van een beweeglijker Loke ren. Naarmate de wedstrijd vor derde ging Lommei dan vrij tein Thomas knalde Nijs op de Lokerse doelman. Kort nadien was de vooraan akterende Mommens aan de overzijde gevaarlijk maar trof het zijnet. Verheyen kon toen nog met enkele indivi duele akties en zijn gevreesd lange afstandsschot Lokeren kracht bijzetten. Door een ging echter minder gekon- centreerd voetballen en be-_ gon zelfs slordig te akteren. Nijs rolde op het half uur drie Lokerse verde digers op maar besloot te zwak op een goed opgestelde Hoogenboom. In de 36ste minuut werd een nieuwe kollektieve aanval van Lom mei afgesloten met een vluchtschot van Hollanders gewisseld. Na de rust duwde Lokeren nog even op het gaspedaal en René Verheyen maakte er na 50 minuten met een ver schot 2-0 van. Lokeren achtte de winst binnen. De wedstrijd doofde uit. Larsen, die erg aktief was geweest maar soms minder zuiver in de uitvoe ring werd vervangen door Gudjohnson. Lommei kreeg Lokeren - Lommei. Derdenne ontwijkt twee verdedigers en zal Larssen de kans geven om rn scoren, (md) wikkelen. Inde 19de minuut was het de beurt rustig zijn eigen spel ont- overkoncentratie van Lom melse spelers op het mid denveld en een versterkte Lommei om Hoogenboom verdediging ging er op dat op de proef te stellen. Na een ogenblik van hun spitsen prachtige voorzet van kapi- weinig gevaar uit. Lokeren MUS#»»*®-»*? KERCRWWE mei dat nochtans in de eerste helft veel inspan ningen had gedaan er fysisch niet doorzitten. Het ging zelfs erg gepast meespelen. Vermelden we nog een uitwedstrijd op Anderlecht (28/8) en thuis tegen Be veren (2/9). Vooral de kans be om volgend jaar Europees te ei spelen moet voor de win jzi naars van de Beker van iei Vlaanderen een bijkomende te knappe prestatie van doel- stimulans betekenen. Deze kans lijkt nu wel erg reëel, temeer door de beslissinj man Cochet, die eens te meer in de 76ste minuut een spektakulaire Lokeren - Lommei. Larssen heeft afgedrukt en het is 1-0. (md) op doelman Hoogenboom. zowaar greep op de wed- minuut kon Lommei tegen- Dit deed de Lommelse aan- strijd vooral onder impuls scoren nadat een vrijschop hang weer moed scheppen, van spelmaker Fons Haag- getrapt door Steensels We hoorden hun spionkop doren (ex-Racing White, prachtig werd binnengekopt zelfs een overtuigd «we are Anderlecht en St. Truiden) door de opgerukte Man- the chamions» zingen. Met en hardwerkende spelers als naerts (2-1). Tegen alle magere 1-0 cijfers werd er Janssens en Nijs. In de 64ste verwachtingen in ging Lom- Lokeren - Lommei. Doelman Cochet haalt een gemaakt doelpunt uit de voeten van Lubanski. (md) Seraing - SK Beveren: 3-3 (strafschoppen 6-7) Het bekerliedje klinkt ieder jaar hetzelfde: de 'kleintjes' verheffen de stem, halen fel uit en dreigen de grote heldentenoren van het podium te verdringen. Overloop even de diverse uitslagen en kommentaren en je ontdekt hoe bleek een aantal liga-klubs uit het eerste bedrijf zijn gekomen. Voor sommigen viel het doek zelfs definitief over het Voormalig cupwinnaar en landskampioen Beveren trok met duidelijke plankenkoorts naar het Luikse Seraing. SK voelde zich nooit sterk in dergelijke konfrontaties en diende daarenboven hoofdrolspeler Schönberger thuis te laten, net als Mare Baecke overigens. Seraing, een collage van her en der samengeraapte ex-eersteklassespelers, toonde zich op het eigen drassige terrein voor vierduizend furieuze aanhangers erg zelfzeker. Het kwam verschillende keren vanuit een verliezende positie terug om in het opgelegde bisnummer de gereputeerde Wase gast zelfs te overstemmen. Erwin Albert, nog maar eens hij, zette de uitzichtloze situatie in extremis recht. Een lange reeks strafschoppen tot voor kort zeker niet de specialiteit van Beveren bezorgde de landskampioen uiteindelijk de zuurverdiende kwalifikatie. Men kon in het Wase kamp niet anders dan toegeven dat men nooit de betere van het moedige Seraing geweest was. En met Sljivo hadden de Waaltjes ook DE man van de wedstrijd in hun rangen. Beveren leek al gauw op rozen verschijnsel waar de voetbal- meer zitten en bracht de door- Sljivo de dwarsligger trof. te zitten, ook al was het nog wereld mee leert leven. Spijtig gebroken verdediger ten val. Vervolgens troffen Janssens, nauwelijks in de wedstrijd ge- genoeg. Strafschop... Sljivo achter de Albert en Vangoethem raak Hotvat Stgurvtnsson Dewa- komen. Vraag het maar aan Het resultaat daarvan op Se- bal... doelpunt (3-2). De hel voor Beveren, Lakner, Gros- leff, Grosjean, Supirupc Pfaff die van alle kanten be- raing: geel voor de al te ont- brak los daar in Seraing. Jui- jean en Horvat deden hetzelfde Coutereels, Sljivo Cremasco, stookt werd door de Luikse stuimige Hofkens en Buyl, die chende en dansende supporters bij Seraing. Het bekerlot van Lakner, Simiani, Bernardi. spitsen Bernard! en Simiani. daarmee aan voldoende straf- vierden de kwalifikatie, zagen Beveren berustte dus bij Jan Beveren: Rond de 8e min. mocht Hof- punten raakten om al een nog nauwelijks hoe Beveren Hoebeeck die spijtig voor hem pfaff Van Genech- kens echter een vrijschop trap- speeldag te rusten. wanhopig ten aanval trok. Al- miste, terwijl Dewalett net pen, tikte de bal in de loop van Na de pauze kreeg het publiek bert in schietpositie kwam karwei klaarde (4-4). Janssens en de Beverse aan- waar voor zijn geld. Opnieuw en... scoorde(3-3)! Van sensa- Een nieuwe reeks dan maar tot voerder werkte zich voorbij de kwam Beveren vroeg op voor- tie gesproken. één van beide teams faalde, in verdediging teruggekomen sprong. Jaspers holde tijdens Men verzoende zich in beide Dal gebeurde niet met Hofkens Simiani. De haakfout van deze een massaal aanvalsmaneuver kampen noodgedwongen met en Cremasco, noch met Jas- laatste lokte een snerpend snel de flank af en kreeg van de strafschoppen. Die epiloog pers en Bernardi (6-6). Bert fluitsignaal van ref Jourquin Wim Hofkens een gekruiste verliep al even spannend als al Cluytens trof bij de achtste uit. De door Seraing fel aange- voorzet haarfijn aangegeven, het voorgaande. Simoen beurt onverstoorbaar raak vochte strafschop werd door De Seraing-defensie was vol- knalde de eerste penalty on- maar de ongelukkige Calliardi Albert feilloos omgezet (0-1). komen verrast en Eddy schoot houdbaar binnen, terwijl kanjerde op de lat (6-7). Grote 8 Normaliter betekent zoiets de kalm binnen (1-2). Dat vierde doodsteek voor een gemoti- kwartier kreeg de thuisploeg veerd gestartte neo derde- het bepaald moeilijk en het bracht met de voet na een afgeschampt schot van de doorgebroken Lubanski. Naarmate de tweede helft vorderde ging Lokeren meer en meer op balbezit spelen met veel middenveldspel en onzuivere akties. In de 85ste minuut kregen we dan nog een gevaarlijk schot van Lommelse zijde. Een echte kans om tot eventuele ver lengingen te komen zat er echter niet meer in. Lokeren speelde naar het einde toe vrij zwak en zal zeker uit een ander vaatje dienen te tap pen om dinsdagavond met een billijk resultaat uit het Astridpark te komen. De behaalde score geeft alles in acht genomen een juiste verhouding weer. Eerste be- kerkonkurrent Lommei mocht echter met opgeheven hoofd het veld verlaten. De eerste kompetitiewedstrijden voor Lokeren dienen reeds zich reeds onmiddellijk als heel belangrijk aan met een redding van de UEFA om eei bijkomende Belgische deel nemer toe te laten aan dezi internationale kompetitie een beslissing genomen o[ grond van de prestatie behaald door de Belgischi vertegenwoordigers gedu rende de voorbije jaren. Robert Coreman Toeschouwers: 2000 Scheidsrechter: Goovaerts Doelpunten: 5' Larsen (1-0) 50' Verheyen (2-0); 64' Man naerts (2-1). Lokeren: Hoogenboom, Ver bruggen. De Schrijver, Dal ving, Verheyen, Somers, Lu banski. Mommens, Darden ne, Lohman, Larsen. Lommei: Cochet, Van D Berk, Cochet, Vreys, Man naerts, Nijs, Haagdoren Janssens, Steensels, Tho,( mas, Hollanders. Vervangingen: 56' Thoma door Van Briel; 62' Larse door Gudjohnson; 72' Lol man door Ingels; 85' Ni door Joosten. vreugde bij Beveren om de bijna verloren gewaande kwa lifikatie, diepe teleurstelling bij de Waaltjes die eigenlijk een beter lot verdienden, maar door hun aanhang hartstochte lijk werden bedankt. Wat men uiteindelijk alleen onthoudt van zo'n bekerwed strijd is de plaatsing voor de volgende ronde en die viel SK ten deel. De ploegen: Seraing: ten, Buyl, Van Gocthem, Hofkens, Truyens, Cluytens, Albert, Stevens, Janssens 9': Lakner (1-1) 49': Jaspers (1-2) 87': Bernardi (2-2) 112': Sljivo (3-2) 116': Albert (3-3) Strafschoppen Simoen (0-1), Sljivo (0-1). Janssens (0-2), Lakner (1-2). Albert (1-3), Grosjean (2-3), Van Gocthem (2-4), Horvat (3-4), Hoebeeck (3-4), Dewa- leff (4-4), Hofkens (4-5), Cremasco (5-5), Jaspers (5-6), Bernardi (6-6), Cluytens (6- 7), Calliardi (6-7). Gele kaarten Buyl, Hofkens, Cluytens en Sljivo. Scheidsrechter: de heer Jourquin Toeschouwers: 4.000 Herwig Stacs Kunstgalerij PALET Fr. £ourtensstr. 33 «330 DENDERM. feU: 052/21.46.10 UITNODIGING De tentoonstelling is open alle werkdagen van 9 tot 19 uur. - Zondagen van 10 tot 12u.30 en van 15 tot 20 u. TOEGANG VRIJ* 48943 Vervangingen 86': Calliardi i.p.v. Coutereels 97': Simoen i.p.v. Stevens 112': Hoebeeck i.p.v. Truyens Doelpunten Albert (0-1) Veteranenwedstrijd te Grembergen klasser, maar één minuut later wekte dan ook grote verwon- was alles te herdoen. Uitblin- dering en bewondering toen de ker Sljivo stuurde de bal naar derdeklassers zich energiek het hoofd van Istvan Lakner en herpakten en de bezoekers die kopte onhoudbaar binnen weer fel gingen bestoken. Een (1-1). Het betekende de inzet sekure Pfaff en het gedeeltelijk van een onvervalst suspens- falen bij de afwerking hielden nummer, waarin Seraing de de bordjes ongewijzigd tot grootste verdiensten opeiste. Sljivo drie minuten voor lijd Het weerstond gemakkelijk de een vrijschop mocht nemen, bleke druk die Beveren een De Joegoslaaf zwiepte de bal de veteranenwedstrijd Van Spittael (AC Baasrode) in de C reeks werd het een tijdje uitoefende en trok opzijn voor doel en Bernardi zette er ggQfg-mjseerd door ACDen- voorde beste streekprestatie streekduel. Enkele atleten uit beurt diepe sporen in de Wase suksesrijk het hoofd legen (2-der[andi Afdeling Grember- door beslag te leggen op de 3C het Voorpostgebied leverden defensie met pijlsnelle coun- 2). Temidden een on sc j - gen waren 00k dit jaar weer plaats. Hij liet Vervaet (Waas- er strijd om de zege en de ere- ters, dikwijls ingeleid door een lijke atmosfeer trok ourquin een massa adeten komen op- land), Poppe M. (AC Zele), plaatsen. Eerst werd Van voortreffelijk spelende Sljivo. nog geel voor Cluytens en dagen Qok de dames vetera- Bosteels (AC Denderland) en Damme (VS), Philemon Roels We zagen al op Beerschot hoe Sljivo die hun zenuwen nau- nen waren yan de partjj ,n de Van De Voorde (AC Lebbeke) (AC Denderland) liep een uit- Beveren soms vrij ruw van welijks meester waren. C reeks ging de zege naar Van in deze volgorde achter zfch. stekende wedstrijd en eindigde zich afbeet, iets wat door oe- Damme (Vlierzele), maar in fenmeesters wordt omschre- ver enging en si a se ppt jg B klasse kende Adolf Heu- ven als inzet bij de eigen spc- Verlengingen dus^ En de sltj- (AC De„dl!rlami) geen Iers, als ontoelaatbare agressie tageslag ging verder Seraing sland en ee„ bij de tegenstander. Laten we bleef fysiek overeind, do:ni- vjotte e stellen dat het hier gaat om een neerde zelfs, maar het beste Bij de dames veroverdc 0ode. vierde Bruyn (VS) was nog achtste, nagenoeg niet meer te vermij- was er toe a, n wa a jjeve p0ggeman Van AC Aalst Knappe prestatie ook van De Bocklandt (AC Hamme) werd den ..„was w.a. zecen van Beveren waar Si- de blx™n de damesrecks Brandt (AC Denderland) die eerste streekatleet in de D ca- waren nog enkele streekatle- tes: zo behaalde Angele Mer- tens (AC Lebbeke) een beste tweede plaats en de Vlier den uitwas in een sport waar zeggen van Beveren waar Si- druk en prestatiedwang zo moen Stevens had vervangen, groot geworden zijn dat alle Het vertrouwen was in ieder middelen worden aangewend geval ver zoek, de zenuwen om het laken naar zich toe te gespannen. Het slotkwartier trekken. Het is geen verschijn- verliep Hitchckocksiaans^Op Bellingen werd"? scl dat dateert van gisteren of de 112e min. was Dewalcff op Sc|l()1|jers (ACDL) cjndi de vandaag of beperkt blijft tot weg naar een doelpunt. Dc ra- L r)i'7o /,f iiiin.. n|.,n.. II.. lolrvzt, Cliniloni Thit hpt ntpl Van Geyt (AC Baasrode) ein- als tweede en dat voor Edward digde tiende. Goossens (AC Lebbeke) en In de B reeks is het Emiel Kie- Boterberg (VS), vijfde werd kens (AC Aalst) die de eerste D'Hanis van AV Lokeren en vermelding krijgt, hij werd zesde Cassiman (ACDL), De 10' werd en dit na een lange tegoric, in de eerste tien van inaktivitcit wegens kwetsuur. Hij komt thans terug postvat ten in de eerste gelederen. Be ste wedstrijd ook van Waege- man (ACDL) en zijn klub- makker Lauwers. Beck van deze serie zien we ook Van Der Stichelen van AC Aalst. AG Onlangs werd een «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» uitgege ven. Het werk werd geschreven en samengesteld door Lode De Kimpe. Het prachtige kunst- en kijkboek in mooie stoffen omslag, is nog steeds te koop. De auteur. Lode De Kimpe, neemt de lezer of kijker mee op stap door het leven van de kunstenaar Stephan Gorus. Hij doet dat aan de hand van een bibliografie van de kunstenaar om vervolgens bij middel van afdrukken van schilderijen van Gorus meerdere werken werden in meerkleurendruk in het werk opgenomen de evolutie in het werk van de kunstenaar aan te tonen. Stephan Gorus wordt erin beschreven als een vertegenwoordiger van de optimistische vreugde, die in stralende kleuren zijn jubel uitzingt over het heerlijke leven. In zijn werken staan vaak de kreatieve daad en de emotionele expressie centraal.^ Vandaar ook dat de kunstenaar Stephan Gorus zoveel mensen weet aan te spreken; Uif het kunstboek blijkt trouwens overduidelijk dat Gorus' doeken het temperament en de innerlijke gevoelens uitstralen, kortom zij zitten vast aan het leven van de alledaagse mens, in zijn verschillende facetten. Het fraaie werk wordt bovendien nog vervolledigd met uittreksels uit lofbetuigingen aan het adres van de kunstenaar, met gedichten en een rijke biografie die een overzicht geeft van de belangrijkste binnen- en buitenlandse tentoonstellingen van de kunstenaar. Het kunstboek «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» werd gedrukt door Drukkerij De Cuyper. Het kost slechts 400 F en is onbetwistbaar een ideaal geschenk voor wie van kunst houdt. Men kan dit werk bestellen door het invullen van onderstaande strook: Ondergetekende:-i Adres: wensteksempla(a)ren te ontvangen van de «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus, aan dc prijs van 400 F per cksemplaar. Handtekening Stuur deze bestelbon terug naar Drukkerij De Cuyper, Oude Vest 35 te 9330 Dender- ;j monde. deze of gene ploeg. Hel is een deloze Cluylens zag hel mei In dc A klasse zorgdc Louis AC Aalsl was nog 26'

De Voorpost | 1979 | | pagina 22