OFFICIËLE VOORSTELLING VAN EERSTE ELFTAL VAN EENDRACHT AALST let de groeten van Arnolis Marievoet Ieker van België Voetbal Eendracht Aalst zestig jaar oud: een herboren jubilaris! Hidracht Aalst - Hoeselt V.V. 4-1 Walter Elegeert toch niet volledig tevreden DENDERMONDE VERDIENDE MEER rzitter spenen maandag te 19 uur, laatste jaarbeursdag, was im van de Aalsterse voetbalwereld te gast in de feestzaal van de Brouwerij De Gheest. van de heer Jean-Marie De Bruyne, van de Rechtbank van Koophandel, de De Neve, De Maght en Blommaert en Willems leidde klubsekretaris Van deze feestelijke avond in. nkte de aanwezige prominenten en moest i een hele resem vooraanstaanden om diverse in verontschuldigen, wat hij plichtsbewust dank ging naar de gastheer van deze de direktie van Brouwerij De Gheest, en de van de firma Arzoni en van Eendracht Aalst, hij het woord verleende aan de voorzitter van Aalsterse tweedeklasseklub. levensloop voorstelling van het fanion- zestigjarige van Eendracht, een Frans Daeleman evenement dat uniek is in zich over het de annalen van de klub. karakter van de De bedoeling van deze bij- De voltallige ploeg van Eendracht Aalst, (erik) mnen die Eendracht Aalst in veilige banen moeten leiden in het komende seizoen, (erik) 1 Eendracht nu werkelijk een «cupploeg» Is geworden k.dt ons pas in de zestiende finales duidelijk gemaakt. TJnt Eendracht won vorige zondag van de neo tweede Hser Hoeselt V.V. gemakkelijker dan kon worden inoed. Het is inderdaad zo dat de Limburgse Jdiging door vooral het brio van een hardwerkende ilis en van een scherp snijdende Marievoet vaak op een je werd gespeeld. En al met al mogen we aanstippen Be rekening voor de gasten nog goedkoop is uitgevallen. Jt in de tweede periode duwde Aalst het gaspedaal niet Jr tot op de bodem. Hoeselt was in deze wedstrijd dpiit een paar keer gevaarlijk, het moest al na een Hrtier terugplooien. eenkomst was het, alle mensen samen te brengen die op een zeer uiteenlo pende wijze betrokken zijn met het leven van de klub: de spelers voorstellen tij dens een sfeervol samen zijn van de ganse Eendracht-familie. Hij herinnerde eraan, hoe Eendracht Aalst kort na de Tweede Wereldoorlog werd gesticht op 25 juni 1919, dus uitgerekend dit jaar zes tig jaar geleden! De klub met het stamnum- mer 90 in de K.B.V.B. viert dus in 1979 zijn diamanten jubileum. Deze krasse zestigjarige, die heel wat bewogen mo menten gekend heeft in zijn bestaan, leeft de jongste ja ren sober en denkt voorlo pig niet aan uitbundig fees ten. Sinds Frans Daeleman het roer van Eendracht in handen heeft, denkt men niet meer aan ekstrava- gante 'uitgaven. Men doet het bescheiden en zoveel mogelijk met eigen midde len en wie goed uit de dop pen kijkt, zal het niet ont gaan zijn, dat de Aalsterse ligaklub daar stilaan de vruchten begint van te pluk ken. De Eendrachtvoorzitter schetste maandagavond in het kort de geschiedenis van zijn klub, uiteraard met vele ups and downs. In 1938-39, net vóór de Tweede Wereldoorlog, promoveerde Aalst naar de toenmalige ere-afdeling, de hoogste klasse, die zij na het seizoen 1946-47 verliet om er in het begin van de zeventiger jaren voor twee seizoenen terug te keren. De onverkwikkelijke Blavier-story, die destijds |dan toe had het voor een Itlijk verweer gezorgd en Leen paar keer uitgebro- zonder echter echt prlijk te zijn. Trouwens iper vijfentwintig mi- was het reeds beke- Hoeselt stond toen ^5 met 3-0 in het krijt. In [doelpunten vielen tel- na een fraai Aalsters leuver dat op gang werd echt in het middenveld, zondag een ongewone jriteit uitstraalde, vooral door de balvaardigheid jst doorzicht van Arnolis uitstraalde, vooral maar eens van zijn heeft overtuigd. In- dit werkelijk nog Arnolis had al een in het openingspunt. In ple minuut werd de stoten Ferrera foutief pit. Bij deze vrijschop lukte Arnolis een strakke voorzet die de Hoeselt defen sie in verwarring bracht. Doelman Grommen liep zicht te pletter in het bos van spelers en Marievoet besloot. zegevierend de aktie. Meteen liep het dan als geolied bij Eendracht dat nog meerdere knoppe aan- valsak- ties uit de kleren schudde en deze niet vergat af te werken. In de 20e minuut werd de bezoekende verde diging opnieuw geklopt. En aan de basis lag Marievoet. Hij won een spurtnummer met Vanheusden bracht toen de bal keurig op het hoofd van Salvador die de bal al even knap voor de voet van Arnolis knikte die raak mikte. Amper vijf minuten later werd Hoeselt dan de finitief in de nederlaag Eendracht Aalst - HoeselArnolis en Marivoet waren foeri Aalst met 4-1 van Hoeselt won. (erik) rs en afwerkers in het bckertrcffen dut gedrukt door een kei van Van Roy. En na een nieuwe splijtende Aalsterse aanvals- beweging. Die aftekening had nog grotere vormen kunnen aannemen, want doelman Grommen werd in het half uur door het doelhout bijgestaan toen Arnolis fors besloot. Na de rust bleek Eendracht minder agressief. Het vergenoegde er zich mee, voetbal van echt Aalst - Hoeselt. Doelman Grommen werd per Vers. (erik) tent bestookt door de Aalster goeae Kwaliteit te prezente- ren doch voor de vijandelijke muit werd eigenlijk nog slechts een paar keer werke lijk deining verwekt. Jam mer genoeg moest Jean Trappeniers er ongeveer een kwartier voor tijd uit. Bij een dwingende interceptie bij een van de zeldzame uit schieters van de bezoekers waer dhij aan de knie gekwetst en Van Geersom moest tussen de staken. In de 87e minuut werd het dan toch 3-1 door een doelpunt van invaller Alvarez die in het uur voor Nassen was ingekomen. Op de valreep scoorde Aalst dan het mooiste doelpunt van een toch wel aantrekkelijke wed strijd. Arnolis «wandelde» toen door de Hoeselt defen sie en Schouppe had de bal slechts tegen het net te prikken. Zondag wordt in het Pierre Cornelisstadion de eerste kompetitiewed strijd afgehaspeld. Het enige vraagteken bij Eendracht is uiteraard Jean Trappeniers. Bij een eerste onderzoek werd een lichte verrekking van de knieligamenten vast gesteld. D klubdokter kon zich echter niet uitspreken of de doelman al dan niet paraat zal zijn. Gelet op wat Eendracht in de wedstrijd met Hoeselt liet zijn moet het de konfrontatie met de «Steenbakkers» met een po sitief rezultaat kunnen af sluiten. J.V.H. de hele Belgische voetbal wereld op stelten zette, maakte vlug een einde aan het verblijf van Eendracht tussen de elite. De aftakeling volgde snel en na het seizoen 1964-65 werd zelfs een volledig diep tepunt bereikt toen de wit- zwarten na een vermeende omkoopaffaire met Sporting Charleroi van 2e naar 4e af deling tuimelden Een jaar later speelden ze opnieuw in derde klasse, vooral dank zij het talent van het duo André De Nul - Maurice Martens. Na verloop van de voetbal kampanje 1967-68 werd op het veld van Cerkel Brugge zelfs de promovering naar de Liga afgedwongen. Doch eens te meer kwam er een kink in de kabel. Na maandenlang admini stratief steekspel in de Guimardstraat was het Cer kel dat hogerop mocht en was Eendracht veroordeeld tot nog een verblijf van 9 lange jaren in Derde. Onder leiding van Frans Daeleman en mede dank zij de klasse van Paul Van Himst werd in 1976-77 de kampioenstitel behaald en sinds zijn de Aalstenaars opnieuw volwaardig lid van de Liga, na een beslist be wogen historiek. De afgelopen seizoenen werden naar het oordeel van de heer Daeleman met matig sukses afgehaspeld. Een ploeg met Brussels aksent Het komende seizoen zal men hoofdzakelijk met het vertrouwde spelersmateri aal aanpakken, aangevuld met enkele beloftevolle UEFA's en versterkt met Jean Trappeniers, Gerard De Sanghere en Paul Schouppe, die naar de oude stal terugkeert. Wie ook naar het ver trouwde midden terugkeert is Walter Elegeert, die na een lange zwerftocht door heen de Belgische voetbal fauna via Racing White, Waregem, Cerkel Brugge, Moeskroen, Deinze, S.K. Aalst, Ninove en opnieuw Cerkel Brugge weer in het Pierre Cornelisstadion ak- tief zal zijn, zij het ditmaal als trainer. In de herinnering van Frans Daeleman leefde Walter verder als de slanke sil houet van de technische zo gaafde voetballer, die ons spijtig genoeg zo jong heeft verlaten om zijn geluk el ders te beproeven. Maar Walter is terug en sa men met zijn technische medewerkers Jaak Van den Berghe en Eugeen Baert zal hij een ploeg met sterk Brusselse inslag onder zijn hoede krijgen. Trappeniers, De Sanghere, Van Kemseke, de Merch- temnaar Marievoet, de voormalige Crossingspe- lers Ferrera en Salvador samen met Schouppe, die er een lange Brusselse car rière heeft opzitten, verle nen het huidige Eendracht - elftal inderdaad een sterk Brussels cachet. Met deze ploeg ziet de Eendrachtleiding een plaats in de bovenste helft van de klassering binnen zijn be reik. Met het voorbeeld van Hasselt vorig jaar voor ogen, weet men welke mo gelijkheden dit kan bieden. De uiteindelijke betrachting van voorzitter Daeleman en zijn dinamische bestuurse- quipe is het, om opnieuw door te stoten naar de hoogste afdeling. Daarom ook is het noodza kelijk dat voortdurend wordt gewerkt aan de verbetering van de akkomodaties, die nu toch stilaan de allures krijgen van een stadion, Tweede Nationale waardig. Pers en stadsbestuur kre gen lof toegezwaaid voor hun aktieve medewerking en de heer Nevens, zaak voerder van de firma Arzoni en Marcel Moens, voorzitter van de Raad van Beheer van Brouwerij De Gheest, mochten een klein aanden ken in ontvangst nemen als blijk van waardering van de klub. De Eendracht-praeses be sloot zijn toespraak met de volgende woorden: «Moge deze samenkomst ons allen dicht bij elkaar hebben ge bracht, ten bate van ons al ler Eendracht...». Een warm applaus be groette deze woorden. Een nieuwe zittribune Marcel Moens, als woord voerder van de Brouwerij De Gheest, vond het logisch dat deze, als laatste produ cerende brouwerij van de stad, de sport in Aalst zou steunen. De spelers wenste hij veel vriendschap en on derlinge verstandhouding waaruit de positieve resulta ten als vanzelf voortvloeien en Walter Elegeert wenste hij een vruchtbare loopbaan als trainer toe. Als gewiekst zakenman kon hij niet nalaten zijn produkt aan te prijzen: «Ik blijf liever gezond, geeft mij maar een Safir!» zei hij, maar hij voegde er onmid dellijk aan toe: «Eendracht, geef het volle pond, dan komt de titel in 't vizier!». Deze dichterlijke vondst le verde hem een daverende ovatie op. Schepen De Neve hield daarna een kernachtige re de, die echter voor Een- .dracht Aalst van enorm be lang was. De heer Jan De Neve had maandag een dubbele opdracht: deze van dienstdoende burgemees ter en die van schepen van Openbare Werken. Hij is de klub dankbaar voor het onverdroten werk ten bate van een uitgebreide schaar van jeugdspelers en vond het daarom nodig om de infrastruktuur van het stadion in de komende jaren op punt zou gezet worden. Hij wees erop, dat de om gewaaide staantribune vo rig jaar in een minimum van tijd door een nieuwe, mo derne dito werd vervangen en vertelde nadrukkelijk dat de eenparige gemeente raad heeft beslist dat moet worden overgegaan tot het bouwen van een nieuwe zit tribune. In mei van volgend jaar wordt de oude tribune afgebroken en door een nieuwe vervangen De geestdrift in de zaal steeg bij deze woorden op nieuw met enkele graden en het publiek verleende ook de volgende sprekers een welwillend oor. Valery Laureys, voorzitter van de Aalsterse Sport- persbond, beloofde kort te zijn omdat weinig mensen van dergelijke ekstra-times houden. Hij verheugde zich erover, dat het weinig fraaie uitzicht van het Aalsters stadion langs de kant van de hoofd ingang weldra tot het verle den zou behoren dank zij het stadsbestuur. Dit af tandse uitzicht heeft even wel nooit de betrekkingen tussen de pers en het Een- drachtbestuur gesimboR- seerd, want de perslui wor den er steeds met open ar men ontvangen. Hij prees de idealistische instelling van voorzitter Daeleman en zijn mede werkers. Deze klubleiders zijn geen hoogvliegers, zij willen niet ten allen prijze naar de top, zij willen een zekere toekomst uitbou wen. De rol van de pers is vol gens de heer Laureys, de weerspiegeling te brengen van de sfeer die heerst on der spelers en supporters en ook deze mensen tucht en respekt voor de tegen strever bij te brengen. Hij dacht dat de pers vaak de vertaling was van de heer sende opinie en noemde ze het schrijvend geweten van de massa. Om te eindigen had hij het over Walter Elegeert, die hij gekend en gewaardeerd heeft als speler en die vol gens hem de nodige kwali teiten bezit om de uiteenlo pende karakters van alle spelers in banen van ver standhouding te leiden. Een klub in wederopbouw De man uit Schellebelle kwam dan als laatste aan het woord en hij bekende, dat hij de afgelopen weken als jonge trainer van een Li- gaploeg gespannen mo menten heeft doorgemaakt. Hij wil zijn zware verant woordelijkheid niet ontlo pen, maar met een dinami sche, buitengewone aktieve voorzitter aan het roer heeft hij vertrouwen in de toe komst. Eendracht Aalst is een klub in volle wederop bouw. De groei is langzaam maar zeker en binnen af zienbare tijd zal Aalst op nieuw zijn plaats innemen tussen de groten van het Belgisch voetbal, een plaats waar e«=- stad als Aalst te recht inspraak op maakt. De avond werd besloten met een paar uurtjes gezel lig eten, drinken en nakaar ten over wat de diverse sprekers hadden verteld Eeri in alle opzichten ge slaagde feestelijke bijeen komst, die voor de toekomst van Eendracht Aalst nieuwe perspektieven heeft ge opend, die hopelijk voer de Aalsterse voetballiefheb bers eerlang in vervulling zullen gaan... C.A.T. De nieuwe Aalsterse trainer Walter Elegeert was ondanks het feit dat zijn ploeg als het ware probleemloos een ronde verder kwam toch niet helemaal voldaan. Hij meende dat er meer in zat dan de 4-1 eindcijfers. Een ploeg die na nog geen half uur voetbal al drie doelpunten moet in kasseren moet je met meerdere treffers in het krijt kunnen zetten. Toen meen ik dat onze supporters tevreden zullen zijn met wat onze ploeg vooral voor de rust liet zien. We brachten toen zeer vloeiend aanvalsspel vooral dan onder impuls van Jean Arnolis, die zich nu volledig dan uitleven in een meer aanvallende rol. Ook Marievoet was een bestendig gevaar voor de Hoeselt verdediging. Luc was zeer beweeglijk en strooide meerdert goede voorzetten uit. Het vraagteken in de ploeg is momenteel Salvador. Het ontbreekt hem zeker niet aan «goodwill». Het is bij de Brazilliaan een kwestie van zelfvertrouwen. Tenslotte was de trainer tevreden met de verrichting van Hedwig Sergeant als flank verdediger. Sergeant beschikt over een degelijk kopspel en ook lukte hij een paar zeer doeltreffende intercepties. Over de stielkennis van Desanghere hoef ik zeker niet uit te weiden. Hij verdedigt sober en efficient en zonder tierelantijntjes», aldus Walter Elegeert. J.V.H. H.O. ETIKHOVE - K.A.V. DENDERMONDE 3-3 Op het smal terrein van de tweede provincialer HO Etikhove heeft KAV Den- dermonde een overver- diend 3-3 gelijkspel be haald. Erik Gevaert stond weer achter het kanon en skoorde tweemaal terwijl het derde Dendermondse doelpunt op naam kwam van Luk De Lentdecker. Erger was het voor Paul Van Cauter en Kamiel Ver- nimmen die, gekwetst, dienden vervangen Eerst genoemde door Dirk Ca- trysse en de Dender mondse achterspeler door Luk De Donder. Hun optre den voor de belangrijke wedstrijd tegen VW Hamme komt erg in het gedrang al kon manager Maurice Van der Cruyssen wel kwijt dat al het mogelijke zal gedaan worden om deze twee pion nen speelklaar te krijgen. Hetzelfde kan trouwens worden gezegd van Julien Van den Broecke die forfait moest geven voor de partij tegen Etikhove en waar schijnlijk niet speelklaar zal zijn tegen zaterdagavond. (gdp)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23