Schoonaarde met maximum aantal punten naar halve finale Schoonaarde, Denderhoutem, Pollart en Borsbeke of Ede in halve finales- Beker van de Denderstreek Beker van de Denderstreek 24 - 31-8-1979 - De Voorpost TV Hi?! Vierde provincialer Juventus Schoonaarde heeft in deze beker van de Denderstreek alvast de beste resultaten bijééngetrapt. Het won zijn vier wedstrijden wat ook het maximum aantal aan punten oplever de. Metéén gaat deze ploeg naar de halve finale, een wedstrijd die later zal worden gespeeld. Geen verdere uitschieters in deze vierde ronde. Wel een beschamende nederlaag van S.K. Grembergen op eigen terrein. Ook een weinig vleiend resultaat voor Eendracht St. Gillis dat door Opstal werd gewipt. Een pover resultaat voor F.C. Baasrode dat door Oudegem zonder pardon werd ingeblikt. Een incident werd genoteerd op het veld van Sparta Appels. Daar werd de Boonwijkse doelman Dierickx voor natrappen op de Appelse spits Moerenhout naar de kleedkamer verwezen. En om het rijtje te besluiten: het K.A.V.D. invallerselftal moest het met slechts tien man rooien bij de F.C. Lutterzele. SCHOONAARDE - VA LENTINO'S OVERMERE 2-1 Geen grootse verrichting maar dan toch wel een ver diende zege van de lokalen, die vooral op technisch vlak een trapje hoger stonden dan de Donkjongens. Oor zaakvan dit wel minder aan trekkelijk vertoon was wel het feit dat de zenuwen de lokale spelers gingen domi neren. Winst betekende immers het doorstoten naar de halve finales. Daar is Schoonaarde in geslaagd, alhoewel men tot tien minu ten voor het affluiten moest wachten vooraleer de win ninggoal in de bezoekende netten verdween. Auteur van deze doorslaggevende voltreffer was Rudy Tac- kaert. Halfweg de eerste helft had zijn teamgenoot Philippe Van Eetvelde voor voorsprong gezorgd.^Die werd evenwel teniet gedaan enkele minuten voor de rust toen Patrick Rogiers de lo kale doelman Becqué te grazen nam. reecken opnieuw voor lokale voorsprong zorgde dacht men de wedstrijd gespeeld. Dirk Van Den Abbeele kon nochtans op strafschop on verwachts gelijkstellen. Een te licht toegekende straf schop zegt men in Buggen- hout. Buggenhout. Patrick Van Hoeymissen, Pierre Ver- eecken, Walter Heyvaert, Eddy Saerens, Albert Van Hamme, Chris Van Hoey missen, Paul Bieseman, Frankie Roels, Ronny Roels, Rudy Van Hoeymis sen, Guido Bieseman. Lebbeke. Freddy Van Ransbeeck, Roger De Block, Dary Goossens, Jean Pierre Daelemans, Etienne De Wolf, Dirk Van Den Abbeele, Francois Perdaens, Patrick Bosman, Jan De Hauwere, Mare De Hauwere, Johny Van Nieu- wenhuize. (uitslag straf schoppen 4-3) OPSTAL - ST. GILLIS 2-1 De bezoekers zullen in de kompetitie alvast beter verschenen. Die man loopt men niet voorbij wanneer men wil. Dat hebben de St. Gillissenaars ervaren, niet tegenstaande Frankie Van Hecke er toch een keertje in slaagde de jeugdige lokale portier de das om te doen. Dat doelpunt kwam tot stand uit een hoekschop. Vermelden we nog dat op portunist Frans Peeleman niet van de partij was. De St. Gillisse spits moet immers dit weekend de kompetitie aanvatten achter de omhei ning, vermits hij verleden seizoen teveel geel verza melde wat hem nu een zon dag uitsluiting kost. Daarom werd hij voor deze wedstrijd niet opgeroepen omdat de clubleiding van oordeel is dat de huidige opstelling het nu zondag tegen Wieze maar moeten trachten waar te maken. Er zal alvast uit een ander vaatje dienen ge tapt, wil men enige kans maken. Ook in het nemen van straf schoppen toonden de loka len zich secuurder (uitslag Beker van de Denderstreek. Eendracht Opstal won met 2-1 cijfers van Sint-Gillis Dendermonde (c) Al met al een mooie augus tusmaand voor de Schoon- aardse vierde provincialer. Was de laatste wedstrijd van een wat minder gehalte, dan wijst men toch op het feit dat men voordien de volle inzet won tegen Baas rode en Eendracht St. Gillis en dat zijn tenslotte ploegen die uitkomen respectievelijk in tweede en derde provin ciale. Ook bij het nemen van de strafschoppen wonnen de lokalen, (uitslag 5-3). Schoonaarde. Adam Be cqué, Paul Van Haver, Ludwig Galle, Hubert Adam, Roger Van Goe- them, Hector Van Mosse- velde, Rudy Tackaert, Danny Van Haver, Philippe Van Eetvelde, Marc Van Hauwermeiren, Herman Adam. Overmere. Freddy De Meer, Pascal Strymeersch, Denis Onselaere, Rudy Bruggeman, Siegfried Moens, Daniel Teirlinck, An- toon Benaerens, Freddy Hoffelinck, Ives Helde- weert, Patrick Rogiers, Ka- miel De Meyer. BUGGENHOUT - RAPID LEBBEKE 2-'2 Een weelde voor de Lebbe- kenaars die in deze Beker van de Denderstreek een eerste puntje wisten uit de brand te slepen. Dat is men in Lebbeke niet gewoon, maar men gaat dat de ko mende weken gewoon wor den zegt men. Hoop doet leven is een Vlaams spreekwoord. Tegen het in vallerselftal van Sparta Buggenhout werden de Lebbekenaars nochtans eerst op achterstand ge plaatst. Dit Buggenhouts doelpunt kwam van de voet van Chris Van Hoeymissen. Na de kampwisseling kon de ingevallen Dirk Uyter- sprot de stand in evenwicht brengen Toen Pierre Ve- moeten spelen dan afgelo pen zondag op het veld van vierde provincialer Opstal. Wat daar te zien was maar een flauw beestje. St. Gillis speelde te krampachtig en was op geen enkele ogen blik sterker dan de lokalen, alhoewel dat uiteindelijk toch zo zou moeten ge weest zijn. Al op de tweede minuut werden ze op ach terstand geplaatst na een te kort teruggespeelde bal van Chris De Backer. Die werd onderschept door de op vinkenslag liggende Louis Van Wemmei die metéén doelman Nico De Pauw voor een onmogelijke op dracht Diaatste. Alhoewel net voor de rust Dirk Braecke en Mare De Feyter nog dicht bij de gelijkmaker liepen, kwam er in de tweede helft maar weinig verbetering in het povere bezoekende ver toon. Wel waren er nog en kele doelpogingen maar die werden tijdig opgevangen door de lokale verdediging. Anderzijds was doelmah Marino Spruyt na een bles sureperiode weer in doel 5-3) Opstal. Marino Spruyt, Carlo Suykens, Jean Bo- chez, Francois Van Den Be- rghe, Luc Van Mulders, Eddy De Smedt, Willy Van Den Berghe, Dirk Schoor- ens, Louis Van Wemmei, Rudy Van Campenhout, Jozef Heyvaert. St. Gillis. Nico De Pauw, Frankie Van Beveren, Chris De Backer, Marc De Bac ker, Christiaan Smetrijns, Mare De Feyter, Pierre De Man, Leo Putteman, Jean Paul Aerts, Dirk Braecke, Frankie Van Hecke. LUTTERZELE - K.V.D. (if) 5-2 Wedstrijd die een eigenaar dig verloop kende. De inval lers van K.A.V.D. moesten het met tien man rooien te gen de ambitieuze vierde provincialer Dendermonde kwam nochtans in de eerste helft op voorsprong met twee doelpunten van Rene De Man die vrijwel in de zelfde minuut tot stand kwamen. Net voor de rust wisten de lokalen te milde ren langs ex-KAVD'er Mare Burssens. In de tweede helft werden de paarsblau- wen van het Dendermonds kastje naar het Lutterzeels muurtje gespeeld. Jean Jj- zewijn bracht al vlug de stand in evenwicht. Mare Burssens die er blijkbaar zin in had zijn oude ploegmaat duchtig op hun broek te ge ven, realiseerde een derde voltreffer. Op strafschop verhoogde Dré Temmer man, weer een ex-KAVD- er, de stand en dort daarop deed Mare Burssens de be zoekers definitief de strop om de hals. In het nemen van strafschoppen waren beide ploegen aan mekaar gewaagd, (uitslag 3-3). Lutterzele. Danny Rosez, Jean Ijzewijn, Frans De Cock, Rene Verhavert, Leo Sens, Albert Van Hecke, André Temmerman, Walter Daman, Jan Berkels, Mare Burssens, Luc De Bruyne. K.A.V.D. II. Jean Pierre Heyvaert, André Turneer, Luc De Donder, Mare De Pieker, Guido Catrysse, Guy Gobel, Rene De Man, Dirk Catrysse, Eric De Vreeze, Paul Segers. GREMBERGEN - OVER MERE 0-'3 Ronduit slechte wedstrijd van de lokalen die er duch tig van langs kregen tegen de vierde provincialer S.K. Overmere. Het Grembergs etftai is slechts nog een schim van de ploeg die een paar weken geleden ieder een in gunstige zin verraste. Aan de rust stond nochtans de blanke stand op het bord. Op dat ogenblik werd doel man De Lathouwer vervan gen door zijn collega Baert. Eigenaardig maar in al de vorige wedstrijden kreeg De Lathouwer geen enkel doelpunt binnen, daar waar Baert meermaals in zijn net ten moest vissen. Philippe De Veirman knalde een eerste treffer in de Grem- bergse netten. EddyHillaert zou niet veel later met een knap doelpunt de stand verdubbelen, terwijl De Veirman in de slotminuut de eindcijfers wist vast te leg gen. Er zal verbetering moe ten komen in het plaatselijk elftal wil de start van de kompetitie geen ontgooche ling worden. Grambergen. De Lathou wer (46 mm Baert), Francis Van Der Straeten, Geert Brasseur, Guido Van Hese, Dirk Mouton, Luc Tassent, Maurits Van Lembergen, Al- fons Van Mele, Philippe Hoogewijs, Jean Pierre Christiaans, Jan Van Dam me. S.K. Overmere. Luc Pre- venier, Gerard Verbeke, Johan De Bruyne, Luc Schuddinck, Frans Verbe ke, Danny Van Der Stricht, Freddy Heirman, Willem Van Driessche, Fernand Buysse, Philippe De Veir man, Eddy Hillaert LEBBEKE - 'opdorp 1-2 Verdiende zege van de be zoekers tegen de Leb- beekse invallers die wel wat licht uitvielen. Reeds aan de rust hadden die een voor sprong van twee doelpun ten bijeengetrapt langs Borms en Van Pellecom. In de tweede helft kon Willems milderen. In het trappen van de penalty's toonden de Lebbekenaars zich welis waar iets sterker (4-3). Te vermelden valt dat het eer ste elftal van Lebbeke op hetzelfde ogenblik een oe fenwedstrijd speelde bij St. Lievens-Houtem. Het won daar overtuigend met 0-4 cijfers. Driemaal langs Ro- varf Herma^Van Langen- ^eker van de Denderstreek. Sint-Gillis Dendermonde kon het niet rooien tegen Eendracht Ops hove. OUDEGEM - BAASRODE 4-0 De bezoekers zijn er in Ou degem nauwelijks aan te pas gekomen. Dat de stand uiteindelijk niet hoger op liep, is bovendien nog te wij ten aan het secuur optreden van doelman Rudy Janse- gers die een paar gemaakte doelpunten tijdig wist te pa reren. Aan de rust hadden de lokalen al een 2-0 voor sprong bijééngetrapt langs Danijs en Chris Gabriels. Na de kampwisseling nam Danijs de bezoekende por tier nog een paar keer te grazen. (Uitslag straf schoppen 4-4). BERLARE - WICHELEN 3-'2 Verdiende zege van de lo kalen, dat gaf men zelfs in de bezoekende clubmid dens grif toe, niettegen staande men wel als ver zachtende omstandighe den het ontbreken van Hoogewijs en Van Hoecke inriep. Beide voetballers zijn immers verdedigers en me téén was dit sluitstuk ook to taal ontregeld. Bij de rust stonden de lokalen op voor sprong na een doelpunt v Rudy Marissen. Na kampwisseling boog Puyvelde de achterstanc een voorsprong om toen in korte tijd twee doelpunt lukte. Luc Van Cauter z echter de gelijkmaker li ken en op strafscl zorgde Jaak Van Ken hove voor een verdiei Urista Beker van de Denderstreek. Racing Club Boonwijk speelde tegen Sparta Appels. Het werd schop werd knap geparel eve,mei ee„ 2-0 nederlaag. c) door doelman Van De M| tele. e.D Na drie schiftingswedstrij den moesten er op de laat ste speeldag nog een paar onbekenden worden opge lost. Slechts van een paar klubs had men trouwens enige zekertieid dat ze tot de halve finale zouden doordringen. In de A reeks maakte Ju ventus Schoonaarde daar toe de beste kans. Het tota- lizeerde immers het maksi- mum van de punten en ging in de ranglijst Oudegem, S.K. Grembergen en S.K. Overmere met een eenheid vooraf. De lijstaanvoerder stond, op papier althans, voor een doodgewone op- 1 dracht met V. Overmere als tegenstander. Valentino Overmere had immers tot dan toe slechts een puntje geoogst. Juventus moest echter op de tenen om te winnen. Maar die nipte overwinning betekende me teen ook de kwalifikatie. Een verrassende uitslag liet Beker van de Denderstreek. Sparta Appels won verdiend met 2-0 van Racing Boonwijk. (c) Beker van de Denderstreek De uitslagen Reeks A 106 S.K Lebbeke - Redstar Opdorp 1-2 107. F.C. Lutterzele - K.A.V. Dendermonde 5-2 108. S.K. Grembergen - S.K. Overmere 0-3 109. Sparta Buggenhout - R.C. Lebbeke 2-2 110. S.K. Oudegem - F C Baasrode 4-0 111. Eendr. Opstal - St. Gillis-Dend. 2-1 112. Juv. Schoonaarde - Valent. Overmere 2-1 113. F.C. Berlare - S.K. Wichelen 3-2 114. Sparta Appels - R.C. Boonwijk 2-0 Reeks B 115. Eendr. Meldert - Baardegem 1-1 116. Panters Okegem - F.C. Doggen 4-0 117. F.C. Denderleeuw - Verbr. Denderhoutem 1-1 118. S.K. Herdersem - F.C. Wieze 1-2 119. Iddergem - Schr. Moorsel 3-2 120. Wils. Gijzegem - Wils. Hofstade 4-0 121. S.K. Erembodegem - T.K. Meldert 1-1 122. Wils Moorsel - S.K. Welle 3-2 Reeks C 123. R.C. Overboelare - F.C. Bonanza 0-5 124. S.V. Voorde - F.C. Maria - M. Lierde 3-0 125. V.K. Pollare - K.S.K. Geraardsbergen 7-1 126. Erwetegem - F.C. Steenhuize 2-2 127 Eendr. Oudenhove - Eendr. Winnik 6-3 128. Sparta Geraardsb. - Osta Meerbeke 2-1 129. V.K. Onkerzele - V.C. Deftinge 5-5 130. R.C. Ophasselt - V.K. Ninove 3-5 131. Eendr Schendelbeke - S.V. Outer Reeks D 132. S.K. Woubrechtegem - S.K. Vlierzele 0-2 133. F.C. Westrem - S.K. Aalst 2-2 134 Sint Antelinks - Ede Haaltert 1-2 135. F.C. St. Raph. Herzele - Eendr. Grotenberge 1-1 136. F.C. Oordegem - Massemen 2-0 137. Bavegem - F.C. Smetlede 3-3 138. R.C Haaltert - F.C, Hillegem 6-0 139. Eendr. Nieuwerkerken - Heldergem 0-5 140. T Borsbeke - F.C. Kerksken 3-2 (ges.) S.K. Overmere inschrijven. Het won immers vlot bij het tot dan toe ongeklopte Grembergen en dan nog met veelzeggende cijfers. In de B-reeks heeft Den derhoutem de verwachtin gen ingelost. Denderhou tem dat zes op zes totali- zeerde liet wel een puntje glippen in de toch niet ge makkelijke uitwedstrijd te Denderleeuw maar ook T.K. Meldert die dichtst bij de lei der aanleunde moest bij S.K. Erembodegem een halve inzet prijsgeven. Wieze zorgde voor een markant rezultaat door bij S.K. Herdersem te winnen. Het wettigde aldus zijn vooraanstaande plaats in de klassering. E. Meldert bracht het op eigen bodem niet verder dan tot een ge lijkspel in de derby met Baardegem. Voor de gas ten alleszins een knappe uitslag na een dito prestatie. Wilskracht Moorsel kreeg het op eigen bodem niet gemakkelijk met S.K. Welle en moest op de tenen om met gering verschil te win nen. Okegem schreef op de laatste speeldag zijn eerste zege in. Het trakteerde Doggen op een nogal frap pante nederlaag. Eerste overwinning ook voor Id dergem, dat S. Moorsel met een doelpunt verschil naar huis stuurde. In de reeks C was het lang niet uitgemaakt wie aan de halve finale zou deelnemen. Nog liefst drie ploegen kwamen hiervoor in aan merking namelijk Deftinge dat door het aantal gelukte strafschoppen de leiding had, V.K. Pollare en Osta Meerbeke. Van die drie faalde alleen Pollare niet. Het haalde zelfs fors uit te gen S.K. Geraardsbergen. De V.K. Schutters waren prezent. Ook deze van Bo nanza waren te Overboe lare op de afspraak en Ra cing moest forfait cijflj toestaan. Osta Meerb" liep in deze kompetitie L Sparta Geraardsbergen L zijn eerste counter. Enfj betekende meteen ookL uitschakeling. Deftinge \f. zijn kant kwam bij V.K. kerzele niet verder dan?" een gelijkspel. Deftirlrc keek een kwartier voor ]8 nog tegen twee doelpun?6 achterstand aan (5-3). zou naderhand rezoluuti het offensief gaan, defti kwam niet verder dan pe een gelijkspel. En kon rrê teen ook zijn bekerambitrH opdoeken. In de D-reeks is het niet gemaakt wie van Borsl of Ede Haaltert naar halve finales gaat. Imf de wedstrijd Borsbek< Kerksken werd een kwaï voor tijd gestopt, wegens] slechte weersomstam heden. Toen luidde stand 3-2. Ede van zijn won bij St. Antelinks en meteen over Borsbeke wipt. Moet de wedsl Borsbeke - Ede wore overgespeeld dan ki deze kompetitie nog toemaatje. F.C. Herzele het eens te meer voor ei( publiek niet waarmal Het liet zich nu een afsnoepen van Grotenl ge. Racing Haaltert legdi opnieuw duchtig op. En Hillegem een half dozijn treffers gast. F.C. Oordegem was zijn eerste zege toe ir wedstrijd tegen Massei dat de verwachtingen inloste. J.Vfo

De Voorpost | 1979 | | pagina 24