Kwartfinales met spanning gekruid eker van België Beker van België Beker van België Beker Beker van het Waasland Beker van het Waasland Beker van h «jBII bfikcr met azijn... Overpelt - S.K. Sint-Niklaas 1-0 T Rolschaatsen 0VERLEGK0MITEE SK SINT-NIKLAAS, VOOR EERSTE MAAL SAMEN flobert Willems 'Niet te zwaar aan tillen' De Voorpost - 31-8-1979 - 25 (cwartfinales voor de beker van het Waasland kenden een heel spannend >op. Twee van hen hadden zelfs verlengingen, ja één zelfs incidentrijke penal- dodig om te beslechten wie de halve finales zou bereiken. Deze halve finales ten op het eerste gezicht uitermate mooi worden temeer daar de vier overblij- le elftallen Kemzeke, Stekene, Vrasene en Kieldrecht heten. Het verlies van irse SV is wel de verrassing, nochtans wie hen tegen St.-Pauwels vorig week- ag krasselen kon hen tegen Vrasene niet de volle winst beloven. Maar ook de e eerste provincialer Kemzeke heeft met moeite Red Star Haasdonk kunnen vingen. SV RED STAR HAAS DONK KLAU- WAERTS KEMZEKE 1-2 Haasdonk bleek ook de be ter gemotiveerde ploeg te zijn en ging resoluut zijn kans tegen de eerste pro- vincialers. Het was dan ook niet venwonderlijk dat de thuisploeg reeds in de eer ste periode op winst kwam. Een minder goed ontzetten van Ivan Strobbe werd door de Red Star-aanvallers uit gebuit om de stand op 1 -0 te brengen. Na de koffie ging het bij Kemzeke een beetje beter, doch scoren konden zij slechts een eerste keer uit penalty van Mare Bonte. Wanneer later ook Dirk Roe land met het hoofd kon doe len, 1-2, was het pleit be slecht voor de thuisploeg. Hoezeer Red Star ook nog aandrong, de ijzeren Kem- zekeverdediging liet zich niet meer vermurwen. KLINGE KIELDRECHT i het Waasland. Lokerse sv - Vrasene. De bezoekende doelman bokst het leder we, n een pak spelers, (md) SK Klinge dat tijdens de ivwalificatierondes een prachtige indruk liet heeft zich zondag in de luren la ten leggen door een steeds beter acterend Kieldrecht. De roodhemden willen klaarblijkelijk zo vlug moge lijk weg uitvierde provincia le. Feit is dat na de 0-1 rust stand Kieldrecht in de tweede periode dermate te keer ging dat Klinge ge woonweg overspeeld werd een 0-5 nederlaag te incas seren kreeg. Voor de bezoekers werd het echter een knappe repetitie voor de eerste kompetitie wedstrijd van dit weekend. STEKENE SPORTIEF MOERBEKE 1-1 (3-2) Deze wedstrijd bleef span end tot de laatste sekonde. ■r van het Waasland. Lokerse sv - VraseneDe hoogopspringende Zaman kopt op doel. md) elfs na de gebruikelijke verlengingen bleven beide ploegen op de 1-1 stand mekaars gelijke. Na penal- tys die door de scheidsrech terlijke beslissingen even in de war liepen bleek er nog heel wat heibel rond en op het terrein te ontstaan. Waar Stekene in de eerste periode ronduit de mindere was van zijn tegenstrever en dan ook een doelpunt moest incasseren gescoord door Costa Vervaet, de laatste weken formidabel op dreef, was het de tweede helft ruimschoots de betere ploeg. Was het misschien omdat trainer Francois Da- neel zijn poulains de levie ten gelezen had, feit is dat de penalty die voor het Moerbeekse doelpunt zorgde de Stekenaars meer dan zwaar op de maag lag en zij via Edilbert Samen en in laatste instantie Eddy Saman, als afwerker voor de gelijkmaker zorgden on geveer een twaalftal minu ten na rust. Stekene kon zich aan dit doelpunt echter niet verder optrekken zodat de-verlengingen voor ver dere afstand dienden te zorgen. Maar deze blonken uit door hun saaiheid. Beide elftallen hadden reeds diep in hun krachtenpotentieel moeten putten en konden de verlengingen dan ook niet boeiend genoeg meer houden. Resultaat was dat penaltys dienden gegeven te worden. Na drie strafschoppen elk was de stand 2-2 en toen gebeurde het. Wauters knalde de derde Stekense treffer binnen en Moerbeke reageerde met een trap op de onderkant van de lat, de bal bonkte via de grond en het lichaam van doelman Van Den Berghe in doel. Reglementair had de bal zijn uitwerking reeds gehad voor hij in doel raakte en diende dus genegeerd te worden. Scheidsrechter Van Gijsel twijfelde echter en keurde deze treffer goed. Beker van het Waasland. Haasdonk - Kemzeke. Dirk Roelandts (K) wordt fel gehinderd door de doelman, maar zal toch scoren, (dw) Beker van het Waasland. Haasdonk - Kemzeke. Een Kenzeekse aanval wordt onderschept, (dw) De stand bleef derhalve 3-3 en Stekene ging nu harder aandringen bij de scheids rechter die zijn fout inzag en in laatste instantie toch te rugkwam op zijn eerste be- Derhalve zou Stekene de halve finale spelen, ons in ziens gewettigd al blijkt de twijfelende scheidsrechter de aanleiding tot enig hand gemeen. LOKERSE SV 1 HERLEVING VRASE NE 2 Ook 1e provincialer Lokerse SV heeft nu ondervonden hoe sterk Herleving Vra sene dit jaar wel speelt. De bezoekers maakten reeds van bij de aftrap indruk om wille van hun snel ritme en het hoge aantal balwisse lingen. Het gemotiveerde Vrasene kwam op die ma nier aan de beste kansen en op de 20e minuut kon Luc Janssens de openingstref fer aantekenen. Doelman Van Den Bogaert had geen verhaal tegen de prachtige lob. Na de rust bleek ook Lokerse veel beter te acte ren. Waar een kopstoot van Dullaert naast ging en zelfs nog eens de lat getroffen werd was het uiteindelijk Caluwé die een kwartier voor het einde de 1-1 stand op het bord bracht na hoek schop. Ook hier dienden de verlengingen de wedstrijd te beslechten. Tijdens de eer ste verlenging bleef deze stand ongewijzigd maar in de tweede extra periode kon Pros Barthier met een ver schot in de winkelhaak Vrasene op rozen zetten. Jean-Pierre Maes kring Sint-Nikiaas valt in herhaling voor de Je maal na eikaar wordt het In de eerste ronde de Beker van België gewipt door een lager Noteerd team. Op zich is dat niet zo erg tenzij Je inaniceel gewin dat je aan zulke esbattementen oudt, op de eerste plaats stelt. Overpelt klopte ^Jronde voordien Hamme met eventjes 6-1. Dat genoeg over het jong en wilskrachtige team dat r komplexen de wedstrijd had voorbereid én oet ging. iut( d<jtkring wist dat ook. bij voorbaat dat hij voor n fier Willems had im- zijn Klaasjes moeilijk rrp de wedstrijd Over- ging worden. Hamme gezien. Hij En dat was het ook. De wél onder de bezoekers probeerden ;ti|uk van zoveel talent, dan maar met een blitz- bér iedere wedstrijd offensief een zo vroeg r. |t nog altijd gespeeld mogelijk doelpunt aan ^en, ook al stelde hij te tekenen. Dat zou het enthousiasme van Over pelt wel koelen. Maar die zo begeerde treffer kwam er echter niet. Wél schiepen de thuisspelers gevaar voor de doel mond van Stickens. Zo kwam in de vijfde minuut Mer- tens alleen afgezonderd voorde Sint-Niklase por tier maar die kon in extremis nog redding brengen. Warm werd het eveneens als na hoek schop Overpelt Dinges de bal naar doel keilde maar daar Jef Beirinckx op zijn weg vond: de Sint-Niklase kapitein redde op de doellijn. Sint-Niklaas probeerde alles of niks in de tweede helft. Dinges en Hendrickx maar ook Nijs en Emanuelson zorgden voorde kansen. Maar de score bleef ondertussen ongewijzigd, wat Sport kring helemaal niet zin- de. Toen men reeds aari de strafschoppen begon te denken, kwam einde lijk dé kans van de wedstrijd voor Sport kring. Men speelde al in de verlengingen. Werner Deraeve, zopas ingeval len stuitte echter op de doelman Beys. Mertens, overgekomen uit de pro vinciale reeksen, velde dan uiteindelijk het ver dikt voor sportkring. In de 114de min. tekende hij het doelpunt aan dat zijn ploeg een ronde verder zou brengen. Sportkring zette wel al les op alles om aan de strafschoppen te gera ken maar dat bleek boter aan de galg. De ploegen OverpeltBeys, Goos- sens, Jos Plessers, Eric Plessers, Abrhams, Din ges, Mertens, Methofs, Van Broeckhoven en Neys. S.K. Sint-Niklaas: Stickens, Verstraeten, Van Haevere, Caers, Bei rinckx, Dauwe, Lam- brechts, Lodewijck, De Raet, Veyt en Emanuel son. Doelpunt: 114' Mertens (1-0) Wijzigingen: 75' Marin i.p.v. Verstraeten 78' Tony Plessers i.p.v. Met hofs 90' Deraeve i.p.v. Emanuelson en 100' Ke- nis i.p.v. abrhams. Kaartengeel voor Lode- wijekx en Deraeve. A.G. kloals verwacht, zie trainer Willems ons nog 'sorigedinsdag, ging het op Overpelt een zware obber worden. «Ik zag het team aan het werk stegen Hamme en dat was helemaal niet slecht. en verplaatsing voor een bekerwedstrijd is Itijd moeilijk, zie maar naar S.K. Beveren. D|)verpelt speelde zonder komplexen en paste e mandekking toe zowel vooraan als jk- chteraan. Meteen zaten we tussen hamer en ul anbeeld want de tegenstander hield er vooral lb an het spel van de tegenstrever te beperken. lochtans dient gesteld dat zij het met de p^rootste overgave deden. Hun puntspelers d ïaren gevaarlijker dan die van ons. Als zij de v verwinning behaalden is het vooral dank zij iun kollektief uitstekend spel. Het overwicht a at wij in de eerste helft hadden, hebben we n liet kunnen uitdrukken in doelpunten, en dat ;rr lag niet. Tot aan'de backarea ging het bij ons r )oed, maar dan...» .V tantra La Louvióre te eerste konfrontatie voor Sportkring vindt Ivast zaterdagavond plaats als de ex-eerste- ilasser La Louvière op bezoek komt. )at wordt een zware dobber, niet alleen om het lewicht dat de tegenstander in de weegschaal éggen kan, maar vooral omwille van de lekwetsten bij Sportkring. Kijk nou zelf: tairinckx, in eerste instantie, is geel ge schorst. Luc Van Haevere zit geplaagd met rugpijnen. Wellicht opgelopen tijdens het wachten op de extra-times toen hij languit in het gras, zich liet verzorgen aan een kwalijke stamp op het rechterbeen. Mare Nijs oefende dinsdag wel mee maar stopte na een goed uur. Volgende week donderdag heeft hij een afspraak met Dr. Mariens. Caers die een breuk aan een voetbeentje opliep tijdens de wedstrijd in De Panne, speelde op Overpelt wel een ganse wedstrijd mee maar ligt nu voor een paar weken in de plaaster. Wellicht speelt De Daele, op training een zeer positieve indruk dinsdag, op de linkerback- plaats. Hij vervangt dus Beirinckx. Hoe het dan verder moet is nog altijd een vraagteken. Dinsdag was Emanuelson spoorloos: noch te Sint-Niklaas, noch te Amsterdam bereikbaar. Beirinckx en Mare Nijs tekenden dus bij. Dinsdagavond had Deraeve nog een onderhoud met het S.K.-bestuur. Sportkring kwam hem tegemoet maar vroeg hem een wederzijdse tegemoetkoming. Wellicht, zei voorzitter De Corte en woensdagmorgen, blijft hij voet bij stek houden en tekent hij vanavond niet. Dat betekent dat Deraeve, die men zaterdag a.s. hard zal nodig hebben, stopt met voetballen. Dat houdt in dat Sportkring, dat toch met een verse lei begint, met het zoveelste spelerspro bleem te kampen heeft. (A.G.) Van 1.8.1979 tot en met 5.8.79 namen 11 leden van Red Star Wetteren deel aan de Italiaanse uitgave van de Eurobeker der Vriendschap. De wedstrijden werden respectievelijk georgani seerd in Asciaso, Siena, Monteroni d'Arbia en Chianciano Terme, waar zowel een weg- als een pistewedstrijd was voorzien. De Red Star samenstel ling bestond uit: Van Caelenberg Peter, Vermeire Erik, Schamp Alex (pupillen): Schamp Dirk en Abra ham Jo (scholieren), Verschraegen Karine en Ver meire Erica (scholieren meisjes): Van Caelenberg Dirk, Schamp Peter en Clinckspoor John (juniors): en D'Haeze Erwin (senior). Naast de Wetterse samenstelling noteren wij liefst 52 Franse atleten, 8 Oostenrijkse renners en een 180 rolschaatsers uit alle delen van Italië. De Franse kampioenen Prott O. (juniors) en Garderes S. (se niors), de Italiaanse kampioenen Bagnolini (seniors) en Biancolini, naast de Belgische juniorskampioen Clinckspoor John. De sterkte van de huidige Red Star atleten wordt het best onderstreept door de uit slagen van de wedstrijden, 's avonds verreden onder een nog drukkende temperatuur. Na 4 dagen het klassement te hebben aangevoerd, besliste de min dere prestatie van Van Caelenberg Peter op de piste over zijn 2de plaats in het algemeen klassement. In dezelfde omstandigheden eindigde Verschraegen Karin bij de scholieren meisjes als tweede. Voor bei de jonge atleten is het gebrek aan pistetechniek een spijtige vaststelling, in oorzakelijk verband met het gebrek aan een degelijke accomodatie in Wetteren zelf. Zoals de lezer wellicht (nog) weet. werd tussen Sportkring Sint-Niklaas enerzijds en het Sint-Niklase stadsbestuur anderzijds een protokol ondertekend dat de goede gang van zaken bij de overname van de S.K.-installaties door het stadsbestuur moet regelen. Dat protokol vermeldt een vijftal punten. SKSN zal zich, ten eerste, inzetten om in Sint-Niklaas een topklub uit te bouwen. Het zal alles in het werk stellen om hiertoe het nodige vers kapitaal aan te boren. Door een oordeelkundig transferbeleid zal worden getracht op korte termijn de promotie naar de hoogste voetbalafdeling te verwezenlijken. Het overlegkomitee van Sk Sint-Niklaas, met links de Sport kringmensen en rechts de politici(foto Delro) Ook moet een brede jeugdrekrutering verzekerd blij ven. Sportkring zal bovendien alles in het werk stellen om te komen tot een goede verstandhouding en een harmoni sche werking met de andere Sint-NikJase voetbalklubs. Ten vierde zal, naarmate het sportcentrum Den Beenaert-Puyenbeke verwezenlijkt wordt. Sportkring haar kleed- en sanitaire installaties ter beschikking stellen van atletiek, liefhebbersvoetbal en andere sportbeoe fenaars. Om de naleving van dit alles te verzekeren, werd een permanent overleg- en kontrolekomitee opgericht tussen het stadsbestuur van Sint-Niklaas en de S.K.S.N. In dat komitee zetelen, naast de Sportkringdirigenten ook de fraktievoorzitters van de diverse Sint-Niklase politieke partijen. In dit komitee wordt ook het financieel beheer van Sportkring besproken. A.G. voor de ploegbegeleiding Clinckspoor Mare, Schamp Etienne en Colpaert Ronny was het vooral verheugend met 2 eindoverwinnaars te kunnen te rugkeren uit Italië.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25