Berre Michiels en Wilskracht Moorsel Hoopvolle aanloop bij Eendracht Zele RAPID HOCKEYKLUB TEMSE DERDE IN EIGEN TORNOOI Bescheidenheid siert de mens K.S.V. Temse heeft geen geluk Meniscusoperatie voor Walter Vermeulen en Luk Verdickt 26 - 31-6-1979 - De Voorpost Berre Michiels is een naam die verstokte voetbalfans in dit land zich nog steeds herinneren. Tot vóór enkele jaren was deze geboren Zeienaar één van de beste middenvelders die tussen de groene grassprieten van de Belgische voetbalvelden tegen een bal trapte. Geboren in Zele op 14 maart 1939, trok hij al vlug de shoes aan en debuteerde met het toenmalige S.K. Zele. Lang zou hij er als voetballer niet blijven, want R.C. Lokeren, toen nog een ambitieuze derdeklasser, liet een oogje vallen op de begaafde Albert. Eigenaardig genoeg scheen men in Daknam niet onder de indruk te zijn gekomen van Michiels' voetbaltechnische gaven, want na één seizoen mocht hij naar de oude stal terugkeren. paars-witten van het Kiel. Het toen in het middenveld een ze- tijdperk van de roemruchte kere Jef Jurion en zijn ploeg- Van Cerkel Brugge naar Beerschot Dus speelde Albert maar weer «RUckie» Coppens behoorde er maat Poep Hanon. Michiels en een jaartje bij de Zeelse rood- pas tot het verleden en van de Weyn werden wél naar de Hei- groenen, maar langer duurde vroegere oude gloriën waren zei geroepen, doch voorlopig zijn verblijf in provinciale niet alleen Stanneke Huysmans en in het voorgeborchte van het meer: nu was er uit Brugse Jenne Wouters nog aktief. De Belgisch voetbalwalhalla on- hoek belangstelling voor de aflossing van de oude garde dergebracht. Zo werd Albert jonge atletische speler van was er volop aan de gang en Michiels 1 S.K. en hij verhuisde dan ook het eerste seizoen in Antwer- D Maar de tocht ging verder en Berre Michiels maakte voor het eerst kennis met Aalst, toen hij bij S.K. belandde, waar Willy Bellon trainer was. In die periode was hij werk zaam bij de stadsdiensten van Sint-Niklaas en verkoos hij naar Aalst te komen werken. Na een poosje werd zijn muta- Trainer en coach Alberi Michiels van de kadettenploeg van Zijn jonge pupillen speelden Eddy Everaert en Ronny Buyl, die hij bij Eendracht Aalst weghaalde. Wilskracht Moorsel Zo werd hij uiteindelijk speler-trainer van Wilskracht Moorsel bij de aanvang van het seizoen 1978-79. Deze Falluintjesgemeente is het voorlopig eindpunt van de zwervende Zeienaar. Ook dit seizoen is Berre met Wils kracht van start gegaan, nadat hij in juni van dit jaar zijn Hei- zeldiploma als trainer cum laude had gehaald. Vorig jaar liet hij de Moorselse jeugd aan bod komen en de resultaten liegen er niet om: het eerste elftal, waarin niet minder dan 7 juniors werden opgesteld eindigde op een eer volle 5e plaats in 3e provin ciale. Ook de knapen en mi niemen stonden onder zijn hoede en met zijn knapenploeg haalde hij zowaar van het eer ste jaar al de kampioenentitel binnen. tie toegestaan en sinds 1974 Moorsel. 11 maal B-intemationaal. r de groen-zwarte klub uit pen beleefde de Zeelse belofte Geen haar op zijn hoofd dat er de Westvlaamse hoofdstad. een harde strijd tegen de drei- Het seizoen 1960-61 werd gende degradatie. aan denkt de onloochenbare klasse van het Anderlechtse voor Berre suksesvol besloten: Zover kwam het gelukkig niet tandem Jurion-Hanon ook hij promoveerde met Cerkel en de volgende seizoenen maar één ogenblik in twijfel te naar Eerste Nationale! Als 22- maakte hij er een periode van trekken, doch het is niet zon- jarige deed Albert Michiels hoogkonjunktuur door. De der spijt dat hij denkt aan deze zijn intrede in de hoogste voet- «Mannekens» eindigden periode toen deze twee hem de balafdeling en dit was meteen steevast binnen de eerste vijf weg versperden naar het heuse het begin van een schitterende van de klassering en met Ro- Rode Duivelsteam. carrière! bert Weyn vormde Berre Mi- Toch zouden Michiels en In 1962 haalde Beerschot hem chiels een fameus duo mid- Weyn een aantal «caps» ver- weg en hij zou tot der.velders. zamelen: Berre heeft vier ster lid blijven van de In het nationaal elftal speelden retjes op zijn Rode Duivels- petje en aan zijn debuut met De kadettenploeg van Moorsel. (hugo) het Belgisch nationaal elftal bewaart hij de allerbeste her innering. Na een superieure wedstrijd wonnen de Belgen met 0-5 in Israël! Dan volgde een donkere pe riode in zijn loopbaan: een kniekwetsuur hield hem negen maanden uit de stadions ver wijderd. Een heel seizoen ging aldus verloren. Maar de wils krachtige Berre kwam terug en ip 1966 speelde hij opnieuw met het A-elftal, dat in Sofia aan een gelijkspel genoeg had om zich te plaatsen voor de eindronden van het Europees kampioenschap. Asparoekhov duur; na één jaar kwam hij te- bert Michiels een lange pe- recht bij Sparta Buggenhout, riode van inaktiviteit. Stoppen waar hij speler-trainer werd. met voetballen was er echter Dit bracht hem geen geluk, nog niet bij: Lokerse S.V. was want hij werd er zwaar aan de zijn volgende klub. Daar werd Zijn verblijf bij de Aalsterse achillespees geraakt en dat be- hij opnieuw met Aalst gekon- oranjen was echter van korte tekende voor de 36-jarige Al- fronteerd in de persoon van werkt hij bij de Dienst Open bare Werken van de stad Aalst, waar hij een graaggeziene fi guur is. het klaar om ongeslagen het seizoen te beëindigen, ze ver loren zelfs geen enkel punt en skoorden 145 doelpunten ter wijl ze er slechts 6 in hun net ten kregen! Hofstade, dat tweede eindigde achter de Moorselse scherpschutters, werd twee keer verslagen met sprekende 5-0 en 4-0 cijfers! Van waardige kampioenen ge sproken... Maar Berre Michiels leidt het jonge grut met vaste hand en deze knapen tussen 12 en 14 jaar dragen hun trainèr op de handen. Hij is nochtans erg op discipline gesteld en legt hen die ook op, maar zij aanvaar den ook dat met de glimlach. Het volgend voetbalseizoen stappen 10 leden van zijn kampioenenformatie over naar de scholieren, zodat hij een zestal miniemen moet opstel len in het kadettenteam. Met dit eksperimenteel elftal haalde hij vorige week in het kadettentornooi te Herdersem de derde plaats op acht! Geen onaardig resultaat, dachten Bescheidenheid siert de mens Wie de thans veertigjarige Al- bert Michiels zijn manschap pen ziet trainen, komt onder de indruk van de lenigheid en de kracht die deze man nog steeds uitstraalt. Hij heeft slechts|' weinig van zijn vroegere vitali teit verloren en geeft nog steeds het voorbeeld tijdens de oefenstonden Uiterlijk is Berre trouwens^ haast niet veranderd: hij lijkt ;|t nog steeds verbazend goed op de vroegere Rode Duivel. In zijn huidige Aalsterse t( werkkring voetbalt hij ook mej de stadsploeg en tijdens jongste «Namiddag in hetlyt Groen» wori deze ploeg de fi- nale met 3-0! Op het Aalsters ir stadhuis waardeert men deze g simpatieke en bescheiden man p uit Zele. Want hoewel ieden a een natuurlijk de uitgesproker ei voetbalkwaliteiten van deze ip man allang had opgemerkt ie was het slechts weinigen be il kend, dat deze Albert, of Ber iy re, «de» Michiels was, diet, ooit tot de elite van het vader-te lands voetbal behoorde. Wanng hijzelf praat daar niet onge]^ vraagd over. Toen hij enkele maanden gele] den door het stadsbestuur wei ontvangen samen met «zijn. kadetterx. had burgemeeste D'haeseleer himself niets d; woorden van lof voor de mei selijke eigenschappen van Al] bert Michiels. «Bescheidenheid siert mens» zo sprak de burgervadt de jonge Moorselse voetb; Iers en hun trainer toe «en di bescheidenheid. gekoppeli aan de wilskracht, die in naam van jullie klub voor] komt, zijn twee onmisbai kwaliteiten die een jongf^ sportman moet bezitten om hr ver te schoppen. Met den «Berre» is men ii"£ Moorsel op dat gebied beslist op het goede pad. g6 Over enkele jaren zal «Wilsf^ kracht» zonder enige twijfel di, vruchten plukken van he|e harde werk van deze man dat is hem en zijn jongens vai.. harte gegund... L C.A.T^ S.K. Aalst - Eendracht Zele 0-6 Berre Michiels in rode Duivelstrui. Aangezien de Eendrachtfor- de Nobel- en Ajuinstede wer- Niettegenstaande de negen druk, maar hier ook is een ze- matie te Dottenijs uit de beker den niet minder dan negen voltreffers menen we dat het ker voorbehoud nodig, daar de besliste er anders over. Deze werd gewipt diende men in al- doelpunten gescoord. op te lossen probleem in de tegenstrever een provinciale talentrijke Bulgaar skoorde lerhaast naar een geïmprovi- Te Aalter was de 1-3 zege dank nakende kompetitie dit van de was, die al jaren een behouds- twee keer en de Belgen verlo- zeerd oefenprogramma uit te zij Lambrecht, Kesteleyn en produktiviteit zal zijn. Als strijd moet voeren. •v-n m-t .1 kijken. Twee verplaatsingen Michiels reeds met de rust be- magere troost kan gezegd naar E. Aalster en S.K. Aalst reikt en na de pauze was Zele worden, dat het de algemene werden gemoedelijke over- nog meer overtuigend in de malaise bij de vertegenwoor- winningen en partijen, die op aanval, doch vooraan werden digers van de reeks betekent en een degelijk technisch peil ver- een karrevracht kansen in het de klub met de best onderlegde 'iepen. onverlet gelaten. Ter ontlas- voorlijn maakt meteen de beste Alhoewel de laatste oefenga- ting van de gastheren mag kans in de eindafrekening. - .w. lop naar de kompetitie produk- vermeld, dat hun pionnen j„kk i a Antwem en zou twee seizoe- K Steeman dubbel goed omwerp en zou iwcc seizoe tief verliep nemen we de Buyle, Verbruggen en Raes 6 nen met dc .Great Old- spe- omzichIighcid inMke on,brakc„. Steeman kreeg te Aalst een 'en voorspellingen, want vriend- Te Aalst werd met het half do- dubbele opdracht: in de eerste jongere weldra een definitieve Van de Bosuil naar de Sint Ni- schappelijke wedstrijden zijn zijn gewonnen en hiervoor he'fl werd hij voorstopper en waarde in het fanionelftal zal klase Watermolendreef was a|jes hghalve een betrouwbare kwamen zes verschillende na hervatting ging Goos- worden, met zo ver en hrj verbond zijn waar<Jepdler. namen in aanmerking: Kes- sens naar de kleedkamers en voetballot voor dne jaar aan te|eyn Cooreman DeFerrerre Steeman opereerde als laatste Naar A.S. Oostende dat van de geel-blauwe Klaas- Negen doelpunten en lokale achterspeler Abbeel ma"-I" heide opdrachten liet De eerste kompetitiematch be- jes- In de konfrontaties gespeeld in en Maes. ^eze j°n8ere een goede in- tekent een uitstap naar A.S. ren met 2-1 Voetballend door Vlaanderen In 1968 kwam een einde aan zijn Beerschot-periode. Berre Michiels werd overge daan aan stadsgenoot F.C. Abbeel na de rust Na de rust kwam Abbeel in het middenveld en het kwam tot een vermeldenswaardige ver richting van deze junior. Piet geeft er de voorkeur aan of wel bij de junior of in het eerste elftal op te treden. We menen dat deze technisch begaafde Oostende en van meet af het waardegewicht in cijfei omgezet worden. De uitsta moet gebeuren zonder De Bra bander en waarschijnlijk zi Steeman de voorkeur krijgt op Coles om met de met get bedeelde verdediger te vei vangen. We hopen maar één zaak dat is dat de huidige kompetitjj zo briljant als vorig seizoen zf starten. Immers de aanhef van uitzonderlijk belang op verder verloop van het k< mende voetbaljaar. De prestatie van 78-79 kan nii alleen geëvenaard wordt maar moet dank zij een grott regelmaat nog verbeterd wi den. Dit is meteen onze Hockey heeft lange jaren tot de zogenaamde elitaire sporten behoord. Hoewel het daaruit nog steeds niet helemaal is* losgeweekt, maakt zij momenteel toch de fase door die de brug slaat naar de grote massa. De hockeysport wordt in België vooral in bepaalde streken betwist: het Brusselse en het Gentse bijvoorbeeld. Het Land van Waas telt slechts één vereniging: Rapid Hockeyklub Temse. Tussen Brussel en Gent is Temse het enige lichtpunt voor deze sport. Tijdens het voorbije weekend organiseerde de Temsese klub voor de twaalfde maal een in ternationaal tornooi. Tegelijk vond het derde damestornooi plaats. Zowel sportief als or ganisatorisch groeiden beide tornooien uit tot hoogvliegers. De markante internationale bezetting stond daar trouwens borg voor. Bij de heren triomfeerde Ca lais (Frankrijk). In de finale versloeg het Kameleon (Ne derland) met 1-0. Temse legde beslag op de derde plaats na een verbeten duel met Mud larks (Groot-Brittannië); deze wedstrijd eindigde eigenlijk onbeslist (0-0), maar dank zij Temses betere resultaten in de vorige wedstrijden van het tor nooi, legde het beslag op de derde plaats. De verdere uit- Het herenteam van Rapid hockeyclub Temse. (rdg) De vrouwen van Rapid Temse. (rdg) slag: 5e Avia (België), 6e Ha- nau (Duitsland), 7e ex-aequo: Brugge en Haaksbergen (Ne derland), 9e Belvedere (Enge land), 10e Alphen (Neder land), 1 le Cholet (Frankrijk), 12e Temse II. In het damestornooi, waaraan vier ploegen deelnamen, ging de overwinning naar Haaks bergen (Nederland). De ul tieme wedstrijd met Brugge eindigde op 0-0, maar dank zij haar betere resultaten in de voorafgaande matches, triom feerde deze Nederlandse ploeg. Belvedere werd derde. kende kompetitie. Het heren- team zal getraind worden door de Pakistaan Sabir, speler bij Antwerpen. Het damesteam wordt getraind door de ge broeders Olivier en Alain De Coster van Rapids herenteam. René Malumgré is jeugd trainer. Voor de dames start de kompetitie op zaterdag 15 sep tember. voor de heren op zon dag 16 september. Het terrein bevindt zich in de Hoogkamer straat (toegang naast het Brouwershof of via de ingang van KSV Temse). Vermelden wij tot slot het be stuur van Rapid Hockeyklub Temse, dat zorgde voor de schitterende organisatie van het tomooi, en met kundig hand de teams doorheen di speelseizoenen leidt: voorzit ter Luc Helsen, sekretaress Martine De Caluwé, sportse kretaris Jean-Filip De Clercq penningmeester Mare Arbya tornooileider René Malumgré leden: Daniël Peeters en Mi li chel Eylebos Temse vierde. Het was de derde maal dat ook voor de dames een tornooi voorzien was. De Temse dames wonnen hun eigen tornooi in 1977. Ook het herenteam won reeds twee maal (o.m. vorig jaar). Het tornooi, dat zich in een grote belangstelling mocht verheugen, eindigde traditio neel met de prijsuitreiking. Namens de officiële instanties was enkel sportraadvoorzitter Jozef De Caluwé aanwezig. Rapid Hockeyklub Temse kijkt intussen uit naar dé na- Het enthousiasme dat de jongste weken in de gelederen van KSV Temse was gegroeid - o.m. door de zeer degelijke resultaten in de oefenwedstrijden - werd begin deze week geremd door de pijnlijke mare dat Walter Vermeulen (stopper) en Luk Verdickt (doelman) allebei een operatief ingrijpen dienen te ondergaan. Beiden sukkelen met dezelfde kwaal: een scheur in de binnenkant van de meniscus. Luk Verdickt beklaagde zich reeds enkele weken over pijn in de knie. Bij Walter Vermeulen begon het allemaal tijdens de oefenwedstrijd van vorige week woensdag tegen Latem. Maandag jl. togen zij naar dokter Martens in Pellenberg (Leuven), de man die een paar weken geleden nog Rensenbrink opereerde. In de wachtzaal vertoefden de Temsenaren in belangrijk gezelschap: o.m. Anderlechtspeler Tony Rombaut schoof mee aan in de (lange) rij patiënten. Het verdikt van de dokter was voor beide KSV'ers hetzelfde: woensdag a.s. (5 september) dienen zij een heelkundig ingrijpen te ondergaan in Deume. Vijf dagen zullen zij in het ziekenhuis moeten blijven, waarna ze nog een vijftal weken inaktief zullen zijn. Een jammerlijke gebeurtenis is dit op de eerste plaats voor de betrokkenen zelf, maar tevens voor KSV Temse dat de kompetitie hoopvol tegemoetzag. Walter Vermeulen, (rdg) rrMKirv Luc Verdickt. (rdg)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26