Het «aggiornamento» van K.A.V. Dendermonde William Janssens traint juniors KSV Temse Zaterdag 1 september 20.00 uur K.A.V. Dendermonde ontvangt Sint-Niklaas en Anderlecht Vanaf 1 september kantine dagelijks open K.A.V. Dendermonde - V.W. Hamme 14.00 uur De Voorpost - 31-8-1979 - 27 Wuitens Hamme verwacht veel van deze team in het derby tegen K.A.V. Dendermonde Janssens blijft jeugdtr, (RDG) Dendermonde vaart een nieuwe koers. Het is verheugend vast te stellen hoe suwe bestuur zich als een man heeft voorgenomen zo snel mogelijk het iktfcle van vorig seizoen niet alleen te vergeten, maar bovendien bezield is met de wil van paarsblauw opnieuw een club met aanzien te maken. Op 20 augustus jtijdens een algemene vergadering de nieuwe raad van beheer bekrachtigd, ekent dat de samenstelling van de bewindsploeg officieel is geworden - Guy ilijft voorzitter; Maurits Vander Cruyssen wordt manager; Jan Van Damme iris en Willy Godin beheerst de financies. De jeugd komt onder de bevoegd- in Louis Tas en Gilbert De Pauw staat in voor de animatie en publiciteit, Jean Van Damme aangesteld werd tot public adress. De terrein- lodatie werd toevertrouwd aan Ronny Delcart en het personeel werkt onder van Guido Van Damme. Komen daarbij nog Hendrik De Smedt en Rudolf e, die eerlang een funktie zullen toegewezen krijgen. Een hechte ploeg met mtal nieuwe namen, maar een team dat ondertussen reeds bewijs heeft •d van zijn degelijkheid. Niemand kan immers ontkennen dat het bestuur i de korte tijdspanne tussen het aflopen van de voorbije kompetitie en de ■u je start in september in positieve zin heeft gemanifesteerd. Er is in de eerste >eihet moeilijke probleem van de financies. Dank zij de inbreng van de Groep ertiyper, de supportersclub 57, de heer Willem Van Damme, de heer Alfons De diek, de heer Carlos Standaert, de terreinbewaarder en zijn gezin en de vele ;r-re vrienden en medewerkers werden deze en vele andere moeilijkheden op- inipgen. ties chalet (waar na de wedstrij- taken werden geschapen, lieuwe bestuur van den de scheidsrechter, zoals deze van manager die Dendermonde be- grensrechters, oefenmees- werd toevertrouwd aan zaken groots aan te ters en bestuursleden Maurits Vander Cruyssen, zonder daarom de evenals de pers zullen wor- of deze van public adress iêle last die op de club den ontvangen en waar van Jean Van Damme. jtte vergroten. Het leek men dus terecht kan voor Even belangrijk is de wijzi- 'Ivelen een onoverko- nabeschouwingen). Ook ging van de statuten. K.A.V. taak, maar het werd de vernieuwing van de Dendermonde, zo kan men bestuur schaarde bestaande akkomodatie nu lezen, is een vzw op ba- let man en macht ach- grondig aangepakt. Een sis van lidmaatschap. Met jidee om te breken met derde luik vormt de begelei- andere woorden wie aan de blanche» geeft, maar dat zij anderzijds zich op gere gelde tijdstippen zullen moeten verantwoorden over hun handelwijze. jde, vaak anaatouristi- lerrein. Hierin slaagde wondenwel en het be ding van de spelers. In dit algemene vergaderingen manier om een voet- kader werd ook de oprich- wil deelnemen, moet in het g te runnen. Een ting van een tuchtraad en bezit zijn van een lidkaart belangrijke opdracht van een sociaal komitee van de club. Vroeger vol- id erin de nodige pu- voor de jeugd opgenomen, stond een abonnement. ar%it bij elkaar te krijgen Tenslotte was er nog de Verder worden de leden van '§We hnrrion lannchoon aankoop van nieuwe spe- de Raad van Beheer aan- lers, zonder daarom de geduid voor een onbe- schuld van de vereniging te paalde periode. Zij kunnen hieruit dat vergroten en het afbetalen evenwel uit zichzelf ontslag Dendermonde in de van oude schulden, voor nemen of om een of andere een totaalwaarde van zwaarwichtige reden ge- 580.000 fr. Tot daar wat op dwongen worden ontslag te dit korte tijdbestek werd ge- nemen. Bovendien is eidete een nieuwe sponsor realizeerd door de nieuwe beheerder verantwoordelijk trokken voor de shirts ploeg. Het is een eerste voor zijn komitee. Dit wil ip De Cuyper) en voor maar zeker niet laatste be- zeggen dat hij niet alleen ter inde spe- wijs van het dynamisme verantwoording kan worden (Integren). Kwamen waarmee men bij K.A.V. geroepen door het komitee, leer praktische wer- Dendermonde momenteel maar eveneens door de ials het opfrissen van de zaken aanpakt. De in- Raad van Beheer. breng van nieuw en jong Met deze drie voorname bloed in het bestuur is hier wijzigingen aan de statuten 'orden ingehuldigd bij voorzeker niet vreemd aan. heeft men een aantal oude jenheid van de wed- Bij de samenstelling van het kwalen willen wegsnijden. bestuur is het ons opgeval- Hierbij valt het op dat men len dat een aantal nieuwe aan de bestuurders «carte Jiaardstede niet zo- kan worden wegge- In de tweede plaats tegen Sporting Ander- j, het opfrissen van de Goede plaats in de cbikk+ng Het ligt niet in de bedoeling van het K.A.V. Dender monde - bestuur in eerste provinciale de titel als hoog ste inzet voorop te schui ven. Eerste streefdoel is en blijft een goede plaats in de rangschikking behalen. En aan die goede plaats heeft men ook wedstrijdpunten gegeven: 35. Reken daarbij de puntjes die men wil sprokkelen bij wedstrijden waar de bal makkelijker voor de eigen ploeg rolt, dan zit men beslist in de hoogste regionen van de waarde- ladder. Maar in het hart van elke supporter, van elk be stuurslid en uiteraard van spelers en trainer leeft de zoete hoop de titel in de wacht te slepen. Wat niet zo verwonderlijk zou zijn, als men de uitstekende presta tie tegen Eendracht Aalst kan doortrekken gedurende het seizoen. De Aalste- naars waren immers ten zeerste verrast door de mo biliteit van de paarsblau- wen, die de tweedeklassers niet alleen een goede re pliek gaven, maar boven dien drie achttien karaat doelpunten wisten te sco ren. Komt nu zaterdag de eerste ontmoeting en meteen al een topper van formaat, want K.A.V. Dendermonde ontvangt een kandidaat kampioen met Vigor Wui tens Hamme. Toevallig ook een echte derby, waar de sfeer niet zal ontbreken. Trainer Lücien Peleman en zijn spelers leven momen teel naar deze wedstrijd toe. Helaas voor Dendermonde zijn toch vaste waarden als Paul Van Cauter, Kamiel Vemimmen en Julien Van den Broecke gekwetst en het is zeer de vraag of club dokter Paul Zegers deze drie krachten zal klaar krij gen. Toch heeft de oefen- meester van paarsblauw er goede moed op. Hij wil in het veld komen met een soepele 4-3-3 opstelling, waarbij vooral de aanval niet uit het oog zal worden verloren. Hij wil immers vooral doelpunten fokken, wat toch een eerste garan tie is voor een overwinning Het nieuwe bestuur van en voor een rijke suppor- K.A.V. Dendermonde blijft tersschare. Van Hamse n'et bij de pakken zitten. Zo zijde beschikt men over de 's er n'e* alleen de nieuwe sterke ploeg die vorig sei- wind die waait doorheen de zoen tweede eindigde en bestuursrangen, maar zijn er dus nu een nieuwe gooi °°k de spelers die met bie- dag in het K.A.V. stadion geen hoogstaand voetbal te zien, maar wel een stevig derby, gekruid met de no dige ingrediënten (lees doelpunten). Daar kunnen alleen beide ploegen en uit eraard ook de supporters wel bij varen. Momenteel werkt K.A.V. Dendermonde nog aan zijn verdediging. Die bleek tij dens de oefenwedstrijden niet altijd even stevig in haar schoenen te staan. Maar nu Rudy Belis fit is rekent men sterk op zijn ervaring om rust te brengen in het laatste kompartiment van de toch wel sterke ploeg die kan kiezen uit de doelwachters Hofman en Heyvaert; en de spelers Vemimmen, Belis, Schelfhout, Wets, Turneer, Verhelst, De Man, Vanden Broucke, Catrysse, Hillaert, G ribbe, De Lentdecker, Van Cauteren, Gevaert, Van Meirhaeghe, Collewaert, De Kinder, De Donder en Spanooghe. Zeventien spe lers dus of een uitgebreide kern die binnen enkele maanden wellicht zal kun nen aangevuld worden met een aantal flinke juniores. Jeugdbeleid De bestuursploeg van K.A.V. Dendermonde heeft ook begrepen dat men een nieuwe jeugdpolitiek moet gaan voeren. Het is immers een degelijk jeugdbeleid dat aan de basis ligt van een De ploeg van K.A.V. Dendermonde die zaterdagavond aantreedt in het derby tegen Vigor Hamme. (wim vc) suksesvolle toekomst. Daarom zal er streng toe zicht worden gehouden op de resultaten van de jeugd- ploegen, evenals op de be geleiding en de mentaliteit van trainers en begeleiders. Drie sympatieke mannen hebben deze jeugdbegelei- ding op zich genomen: Nor- bert Van Dungen, Francois Van Driessche en Van der Meersch. Voor de begelei ding van de jeugdspelers zal bovendien een sociaal komitee worden opgericht, waarbij men kinderen van gescheiden ouders, wees kinderen en andere pro bleemkinderen zal bijstaan. Daarnaast komt er een tuchtraad, die zij het objek- tief, maar toch streng zal toezien op alles wat er ge beurt en ook waar nodig maatregelen zal treffen. Tenslotte zal het K.A.V. Dendermonde - bestuur besprekingen aanknopen met de verantwoordelijken van het H. Maagdkollege om op woensdagnamiddag te kunnen beschikken over de terreinen gelegen aan de Tragel en in de Boonwijk. Op die wijze hoopt men de kinderen van Dendermonde centrum en van de kinder rijke Boonwijk en Sint-Gillis opnieuw de weg naar het degelijk begeleid voetbal te leren ontdekken. Een initia tief dat alle steun verdient. Vanaf 1 september 1979 wordt de vernieuwde kan tine op het K.A.V.D-A-terrein in de Bakkersstraat te Grembergen dagelijks geopend te 11 uur. Zij blijft de ganse dag open tot na de voetbalaktiviteiten. De wekelijkse rustdag wordt gehouden op woensdag. (gdp) De kalendermaker heeft zijn hand niet omgedraaid om in de Dendermondse kontreien al onmiddelijk voor een kasnummer te zorgen door de paars- blauwen uit de Ros Beiaardstede het bezoek te gun nen van het vorig seizoen op de tweede plaats ge ëindigd V.W. Hamme. Om wat konkurrentie allerlei te ontlopen speelt men deze wedstrijd op zaterdag te 20 uur. Men wil echter van deze wedstrijd wat meer maken dan een sportieve happening. Naast de sup portersfanfare «Dender en Schelde» zal een Den dermondse fanfare voor de wedstrijd en tijdens de rust voor het muzikaal gedeelte zorgen. Dat de belangstelling voor deze partij en voor het new-look KAVD enorm blijkt te worden, bewijst wel de enorme abonnementenverkoop. Wie zaterdag nog op de A-tribune wil zal zich moeten reppen. Het grootste gedeelte van de zitplaatsen is reeds aan de man gebracht. De leiding van deze wedstrijd rust in de handen van de heer André Van Herzeele bijgestaan door de hh. grensrechters Car los Dumon en Carlos Haubourdin. Vermelden we tenslotte nog dat de invallersploegen van beide klubs hun kompetitie openen op zaterdag te 15 uur op het A-terrein van KAV Dendermonde. (gap) doet naar de oppergaai. Trainer Willy Meersman is bovendien een van de beste Belgische oefenmeesters, die zijn mannen voor dit top- treffen wel zal oppeppen. Mogelijk krijgen we zater- wordt al danig jacht gemaakt op plaatsbewijzen de kompetitieopener tussen KAV Dender en V Hamme. Daarom besloot het bestuur voorverkoop te organiseren op ZATERDAG 1 Member vanaf 14 uur in de vernieuwde kantine het A-terrein, ingang bakkerstraat. (gdp) zonder veel inzet plichtsbewustzijn de trai ningen volgen. Bovendien werd door het nieuwe be stuur werk gemaakt van de bouw van een nieuwe kan tine en een chalet. Meer nog, zopas werd besloten ook een aantal gerepu teerde ploegen naar het Dendermondse stadion te halen. Niet alleen om de vele supporters van K.A.V. Dendermonde hoogstaand voetbal te laten genieten, maar zeker en vast om de spelers van paarsblauw ken nis te laten maken met het voetbal uit onze hoogste reeksen. Zo is op dinsdag 4 september, amper enkele dagen na de burenontmoe- ting tegen Vigor Wuitens Hamme, Sporting Sint- Niklaas te gast. De wed strijd zal aanvangen om 20,00 uur. Voor de spelers van KAVD een waardeme ter en meteen ook eens te testen tot wat ze in staat zijn. Brengt men een voet- balvertoon zoals tegen Eendracht Aalst, dan zullen de Klaasjes toch op de top pen van hun tenen moeten staan om de gastheren te verslaan. Later in de maand september is dan het fiere Anderlecht te gast. Dat ter gelegenheid van de officiële openstelling van de kantine en chalet. De hoofdstede lingen zullen met een aantal van hun sterspelers naar Dendermonde komen afge zakt. Dat deze wedstrijd vooral een festijn zal wor den voor de fijnproevers, hoeft geen verdér betoog. Paarswit is immers een technisch hoogstaand voetbal, dat de show niet schuwt en een ideale spar ringpartner is. Voor de jon gens van KAV Dender monde wordt het een tweede kans om zich te overtreffen. (gap) Zelden is een jeugdploeg van KSV Temse zo nadrukkelijk in de belangstelling gekomen als het scholierenteam, dat tijdens het jongste kampioenschap op over tuigende wijze de kampioenstitel behaalde. Slechts drie punten moest het team toestaan (één nederlaag en één draw). Naderhand won het bovendien ook nog de beker van «Het Volk», een tornooi onder alle gewestelijke kampioenen. Daarin werd geen enkel punt verloren. De eer in deze uitstekende prestatie wordt gedeeld door trainer William Janssens, ex-SK Sint-Niklaasspeler, die daarmee een debuut deed dat aanzet tot verdergaan. En dat doet ie ook. Vooraleer daarop nader in te gaan, even terugblikken. William Janssens werd ge- Omer Van Boxelaer, Louis startte. Tijdens een oefen- Coutreels, Hugens. Frans wedstrijd liep hij opnieuw De Bruyne en Willy Meers- een scheenbeenbreuk op. man. Hun tr'ningsmetho- Een zware klap! Opnieuw des komen m nu als was hij het hele seizoen in- jeugdtrainer go«. van pas. Toen het op het 'nde van het seizoen 1975- 976 tot een konflikt kwaï met boren te Temse op 30 juli 1953Zijn oom is Roger «de kleine» Janssens, die ein der der vijftiger jaren en in de zestiger jaren achter eenvolgens speelde voor KSV Temse, Union Sint- Gillis (eerste nationale), SK Sint-Niklaas en Gerda. In 1966 sloot William aan bij SK Sint-Niklaas. Hij door liep er de kadetten, scholie ren en UEFA-juniors en werd in 1970 in de kern van SK's eerste ploeg opgeno men. Zijn voetbalkarrière werd in 1973 onderbroken door een ernstig auto ongeval tijdens zijn leger- aktief als speler. Op het einde van dat seizoen '77- '78 begon hij dan op ver zoek van het KSV-bestuur trainer Meersman vrc i de met het trainen van de Temsenaar zijn tra> ter scholieren In 1978-1979 aan. Hij werd afgestaan c n ging hij daarmee door. Het Sint-Gillis-Waas. In de zt- resultaat overtrof alle ver vende kompetitiematch met wachtingen, zijn nieuwe ploeg sloeg het Aanvankelijk was er enige noodlot opnieuw toe. Tij- twijfel wat hij zou doen: dens een bikkelhard kontakt trainer blijven of terug spe- liep hij een scheenbeen- Ier worden. Zijn geneesheer breuk op en die hield hem had hem de garantie gege- voor de rest van het seizoen ven dat zijn scheenbeen vol- Het scholterenteam van KSV Temse dat overtuigend de titel behaalde. (RDG) dienst in Duitsland: een bek- van het terrein. KSV Temse ledig hersteld was en er kenbreuk maakte hem 8 maanden inaktief. Hij kwam echter terug en herwon zijn plaats in de vaste kern. De trainers onder wier leiding hij bij SK speelde, waren: kocht William dan aan. Hij geen enkel bezwaar was behoorde tot de grote om opnieuw te gaan voet- nieuwe troeven die KSV ballen. Toch besloot William moesten helpen de titel te van verder spelen af te zien behalen. Maar het liep mis De trainersmikrobe had nog voor de kompetitie hem te pakken en hij op teerde voor deze funktie. Bovendien schuift hij op met zijn kampioenen en traint hij dus nu de juniors. Van het kampioenescholierenteam zijn er zeven spelers naar deze kategorie overge gaan Er is opnieuw goede reden om de verwachtingen hoog aan te slaan. De eer ste oefenwedstrijd wijst al in die richting: de KSV-juniors versloegen de kollega's van The White Boys met... 1-5. Dat William zich met hart en ziel voor de funktie van tra nier inzet, bewijst zijn voor nemen volgend jaar naar de Heizelschool te trekken om er het trainersdiploma te behalen. Dat is momenteel nog niet mogelijk, gezien hij nog één jaar extra- kursussen volgt voor zijn beroep van politieagent. Vorige week ontstond -?nige deining in de supporters middens van KSV, toen Wil liam Janssens meespeelde met de reserven. Zou hij dan toch terug gaan voet ballen? Daaromtrent on dervraagd, antwoordde hij dat het louter-voor-het- plezier was, zonder de min ste ambitie. Naar de eerste ploeg kijkt hij dus niet uit. Des te meer besteedt hij aandacht aan zijn junioren.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27