XV OKAPI OPGETOGEN OVER DE VERRICHTING VAN TAYLOR BEKER VAN OOST-VLAANDEREN NABESCHOUWINGEN Beker van Vlaanderen RUMOERIGE GENTENAARS VAKKE THUISPLOEG TAKTISCH NERGENS BANNEND DERBY TOT LAATSTE SEK0NDE LLEGEJ0NGENS MET TEMPO AP BEKERREZULTAAT ÈERT M0ENS EN C0LPIN OP KOMPETITIEPEIL Afwerking faalt OKAPI ZOEKT NOG TWEEDE AMERIKAAN Sint-Niklase sportveertiendaagse (Inrichting Sportraad St-Niklaas) JEUGDVOETBALTORNOOI De Voorpost - 31-8-1979 - 31 Scheldejeugd Temse - De Pin te 83-61 zonder topschutter os tussen de lijnen hield rende gans de eerste stand op het veld van dejeugd. Gosselir ter vanop de linker tl en Waltens in het lim kregen geen steun gebroeders De Pauw. minuten 19-20 bleven der Straeten en Van ibeke gevaarlijk en de •naars hielden de lei ding tot halfweg 31-34. Scheldejeugd zocht nog co hesie en de insiders konden ons vertellen dat nog heel wat technisch en taktisch werk op de plank ligt voor Luk De Pauw, de trainer der Temsenaren. Het spelletje duurde tot de 9e minuut (49-48) toen Waltens drie rebounds afwerkte en meteen schoot de thuisploeg uit zijn krammen. Chris De Pauw lukte een 4 op 4 en twee minuten later noteer den wij 59-50. De Pinte ging nu bij de scheidsrechters te biechten en replikeerden bij elk fluitsignaal hetgeen Vet- tenburg een verdiende tech nische fout kostte. De Pinte viel als een kaartenhuisje in elkaar en het jonge Temse geweld maakte de cijfers rond 83-61. Punten: Temse: Gosselin 15-6, Wal tens 6-10, De Pauw Ivo 2-8, De Pauw Chris 6-20, Van Lombergen 2-0, Muys 0-4, Kerse 0-2 De Pinte: Van der Straeten 10-0, Semeese 8-5, Vetten - burg 4-8, Van Twembeke 8-9, De Grie 4-4, Van Neste 0-2 WEGA II and J tissac Sint-Niklaas - Eikenlo 52-86 na 10 minuten was luidelijk dat de thuis- slechts fysisch werd ireid want niemand de goede draai bij de ikens. De inbreng van jen Wilfried Aerts liet de vierkant draaien en de uit verlof terugke- fe Verleyen kon aan de a'^and niets verhelpen. Na .iinuten was de winnaar 11-12 want het re- boundloze Were di, nu Tissac Gill and J, was niet bij machte om door de stugge Eeklo verdediging te dringen. Gelukkig waren André Aerts en nieuwkomer Luk Aerts toch enigszins bij de zaak want de jonge Tissac ploeg ging meer dan eens aan het zwalpen. Rust werd bereikt met 23-39 en Eeklo ging zonder forceren naar een gemakkelijke zege toe. Bij de thuisploeg kwam er geen verbetering tijdens de tweede helft en enkel Luk Aerts vond nu en dan nog de goede opening. De andere thuisspelers leden meer bal verlies dan hun lief was en moesten zware 52-86 cijfers slikken. Punten: Gill and J: Aerts André 10-6, Thijs 4-1, De Brandt 1-0, Aerts Luk 8-16, Verleyen 0-6 Eikenlo: Verborgt 4-0, Rij- ckaert 15-19, Beimaert 2-0, Van Wijnsberghe 6-5, De Puydt 6-13, Moerman L. 2-6, Van Damme 4-0, Moer man E. 0-2, De Poorter 0-2 Vermelden wij nog de 15 op 19 shotprestatie van Rij- ckaert die de man van de wedstrijd werd en die toren hoog boven vriend en tegen stander uitstak. WEGA orf o Moerzeke - Grambergen Onder Ons 63-65 de verdere kwalificatie le Oostvlaamse beker, het geburentreffen ook ingerwijziging voor de inde kompetitie. Moer de nieuwkomer in le provinciaal wilde zijn ilijkheden testen tegen ibergen, een vaste le, dat zich versterkte iGoossens en Straetman niwel enige ambities mag •leiteren. orcfcn de bezoekende zone- zeiediging nam Bavo de de(e start en langs een resiese Van Riet liep het uit abl4-9 aan de 8e minuut is20-15 na 11 minuten iaaèn. De Moerzeekse 1-3-1 one bezorgde de bezoekende aanval veel last. Aan de 15e minuut was het nog 25-21, maar op dat moment scha kelden de bezoekers over naar een man verdediging en de jonge en minder routine- rijke thuisaanvallers lieten zich verrassen. Balverlies en opportuniteit van De Clercq - Goossens zorgden aan de rust voor 29-37. In de tweede helft bracht Van Loo al na 6 minuten opnieuw evenwicht in de wedstrijd met een 39:40 tussenstand. Van Houtte zorgde er voor dat zijn vijftal kon wedijveren tot het eind signaal met de bezoekers, die zich langs Segers die in de 19e minuut de 63-61 omzette in 63-63. De ultieme wedstrijd was spannend en nerveus. Eric Mijs zette twee vrijworpen om en bracht Grembergen in winstpositie 63-65. In de laatste seconden kreeg Van Looi nog de kans om vanop de vrijworplijn een verlenging af te dwingen, maar hij mistte driemaal. De nederlaag met één korf verschil was voor de thuis ploeg toch een basis voor de kompetitie. Ze hebben de verzekering dat hun onge wijzigd effektief genoeg mo gelijkheden bezit om in tweede provinciaal mee te draaien en Grembergen moet de huidige kern kun nen aanwenden om een hoofdrol te spelen, maar heeft nog enkele wedstrijden nodig om de nieuwelingen in de ploeg zich te laten aanpassen. Punten: Moerzeke: Van Looi 7-11, Colman 10-2, Van Riet 10-2, Van Houtte 2-9, Claessens 0-4, Van Broeck 0-4. Grembergen:' Segers 6-7, Goossens 8-1, Van Cauwen- berghe 4-2, Cuypers 3-4, Declercq 10-4, Mijs 6-9, Straetman 0-1. BENO «naco Dendermonde - Gentson 95-81 12 minuten Acke en Baeten Gentson terugbracht tot 30- 22. Fransaer, sober en meester in de rebound ging er zich dan aanvallend mee bemoeien en zijn 4 op 4 en het verdienstelijk werk van pat Van Lembergen en Jean Marie De Deyne zorgden voor 46-30 aan het kwartier. De bezoekende Tjoncke liep keer op keer tegen de :sen. De 12-4 aan de 4e ^dakgoot van Nuffel en dit werd 20-8 na 7 resulteerde in een 50-36 iten. De thuisploeg ruststand. In de tweede helft waren het nog maar eens Wijnendaele met een 3 op 3, moeilijk te stuiten in zijn drives naar de lollegeploeg pastte in de van Oost-Vlaanderen Ifde speelwijze toe, waar mee ze vorige week op eigen terrein uit de ische beker speelde. Een rdend tempo van bij de opworp werd ook de ie|enaars fataal. Tegen lopers als Hans Wij- te' aele en Peter Pelicaen is ev omenteel niet veel kruid ie si. baliut iets te overhaastig de bezoekende korf en zeven opeenvolgende Mers optekenen. Zodat na korf en Peter Pelicaen met preciese jumpshots vanop halve afstand en het werd gemakkelijk 20 punten ver schil. 72-52 aan de 8e minuut. Het uitvallen van Hedwig Verstappen met fou ten, die in de verdediging sterk presteerde, ontrederde enigszins het Hemaco ra derwerk, maar het verschil te groot zodat de concentra tie verdween en Gentson meer bewegingsvrijheid kreeg van de agressief ver dedigende thuisploeg. Hemaco bewees dat het dit seizoen zeker zijn woordje zal meepraten, wanneer de [fjndermonde (+5) - St. Niklase 55-53 hotters hielpen wel enigszins door hun falende afwerking. De thuisploeg bouwde na 9 minuten de vijfpunten voor gift uit tot 16-8. De Klaas- kens kwamen na 14 minuten spel terug tot 19-16 langs Willaert, maar bij de rust bleef de thuisploeg met 28-20 in de beste situatie. In de tweede spelperiode bleef het tweetal Goossens - Bie- seman hun vijftal dirigeren en liepen na 6 minuten uit tte 'e{ n eerste provincialer St. ise heeft BBCD aange- d als nieuwe gepromo- /eHle ploeg in tweede pro aal zijn man te zullen, i. Het duo Cleemput - n had goed gezien toen een zoneverdediging lield, waarbij men onder orf goed gesloten speel de Wase dubbele r Karei De Block in zijn iging fel beknotte. De ende halve afstand- tot 38-28 en na 9 minuten werd het zelfs 45-34. Willaert en D'Haen pro beerden een kentering te brengen bij St. Niklase, maar de thuisploeg geraakte echt in moeilijkheden aan de 16e minuut bij 51-43 toen het Bieseman voor 5 fouten verloor en de ploeg ontred derde en de bezoekende pressing langs Martin Sau- viller nog spanning bracht in de slotsekonden, maar de thuisploeg hield nog één korf over. Punten: Dendermonde: Bieseman 9-8, Goossens 8-15, Van Leemputte 2-2, Piron 0-2, Callebaut 4-0, Staelens, Ver meulen, Van Praet, .Van Causbroeck. St. Niklase: De Block 0-0, Martin Sauviller 2-10, G. Sauviller 4-0, Willaert 10-11, Dhaen 4-9. sselare (+5) - Panters Baasrode 44-87 inters clubleiding mag len zijn met de gang iken. Hun «new look» groeit iedere meer Ie goede konditie en nu hraagd is op een ka- Ischappelijke basis bt men veel positiefs, alle vlakken was er itgang waar te nemen, verdediging was een geheel en de thuis liet zich meerdere op de 30 seconden betrappen, tegen de Iers individuele verde lg. Ook de aanval ver snel zodat Rudy Ver- *ch, Miel Van den fck en Jan Stevens zeker korven op fastbreak Kien. In de voorbije weken was gebleken dat Colpin en Geert Moens, aanvallend hun goede draai nog niet gevonden hadden. Tegen Knesselare waren het Cibo Zele (+10) - Robot Eine: 55-92 De Zeelse ploeg was pas met hun seizoenvoorbereiding begonnen en kon niet optor nen tegen de eerste provin cialer, die op het vlak van afwerking en legte de bo venhand nam. Cibo was nog niet ingespeeld. Ze waren met goede bedoeling bezield maar misten duidelijk kom petitie hetgeen zich bij de afwerking manifesteerde. Aan de rust 28-41 was de kloof gemaakt en ook in de tweede helft waren de be zoekers de betere. Uitslagen Tissac Gill and J - Eikenlo 52-85 Bavo Landegem (+5) - Vlierzele 69-46 Dole Beveren - Erembodegem (+10) 101-60 Sgolba Aalster - Eenhoorn Bazel (+5) 81 -43 Melsele - Assenede 63-44 Melle Vogelhoek - Sportief Temse (+5) 64-56 Gembas Knesselare (+5) - Panters Baasrode 44-87 Rubac - Begonia De Pinte (+5) 53-47 Hemaco - Gentson 95-81 Bavo Moerzeke - Grembergen 63-65 Haantjes - Vlinders Buggenhout (+10) 72-51 C.S. Michel - The Tower 70-97 Dendermonde (+5) - St. Niklase 55-53 Eksaarde (+5) - Vovka Oudenaarde 59-95 Erpe Mere - Haaltert (+10) 81-74 Scheldejeugd Temse - De Pinte 83-61 Dat nog heel wat ploegen in volle voorbereiding zijn was te verwachten, want de lange kompetitie van 26 wedstrijden duurt voor sommigen soms te lang. Tissac GUI and J (vroeger Were di) noteerde het wederoptreden van Luk en Wilfried Aerts samen met Verleyen maar de cohesie was helemaal zoek zodat Eikenlo naar een gemakkelijke overwinning liep. Ook Vlierzele weliswaar onvolledig moest bij Bavo Landegem de wet van de sterkste ondergaan. Dole Beveren met De Burgraeve als uitschieter maakte korte metten van Erembodegem dat zelfs een centuryscore moest slikken. Eenhoorn Bazel fel uitgedund door het wegvallen van Meire-De Pauw kreeg bij Sgolba Aalter geen schijn van kans en het moet ons van het hart dat de Eenhoorn ploeg hard zal moeten knokken om dit seizoen niet naar tweede provinciaal te tuimelen. Melsele vond in trainer Stout de gedroomde playmaker om misschien hogerop te mikken. Assenede kwam nooit in de wedstrijd en Melsele paart zowel gestalte aan shotkracht. Sportief Temse zonder de gekwetste Aertgeerts werd zonder meer uit de eerste ronde gewipt tegen de Gentse ploeg uit Melle en wij hadden van de scheepsbouwers echt meer verwacht. Panters Baasrode waar de jeugd het vertrouwen van de klubleiding heeft gekregen won vlot bij Gembas Knesselare en ook Rubac Rupelmon- de haalde tegen de nieuwe ploeg Begonia De Pinte heel vlug de voorgift op. Hemaco zonder Verhas won zonder moeite tegen het eveneens onvolledig Gentson. Bavo Moerzeke verloor de wedstrijd tegen Grember gen tijdens de eerste helft en kon na een razende achtervolging slechts naderen tot op één doelpunt van gebuur Grembergen. Vlinders Buggenhout wierp bij het sterke Haantjes een knappe score bijeen en het zal weinig ploegen gegeven zijn om in Oudenaarde Harvey Jones en zijn discipelen aan banden te leggen tijdens het komende seizoen. The Tower hervat zich na de degradatie van het voorbije speeljaar want de inbreng van Labaye brengt meer rust in de Aalsterse rangen. Dendermonde met uitschieters Goossens en Bieseman haalde eerste provincialer St. Niklase van het voetstuk, een verrassing van formaat zou men zeggen. Eksaarde een ploeg met weinig talent in de rangen haalde het niet tegen Vovka Oudenaarde en ook Haaltert moest tegen het onvolledig Erpe Mere de jonge Callebaut een twintiger laten scoren. Tenslotte Scheldejeugd Temse won tegen De Pinte en hier konden wij reeds vaststellen dat heel wat ploegen bij Egon De Pauw in het zand zullen bijten. Breydelboys speelt op zaterdag 31.8.1979 zijn wedstrijd voor de Beker van Oost-Vlaanderen en wij zetten hiervoor vlotweg een thuiszege op papier. WEGA Okapi - P.Leiden 82-78 beste plaatsen in de klas sering zullen verdeeld wor den. Het beschikt over een geheel dat zowel fysisch als taktisch een sterk geheel vormt en waarbij de ge vestigde waarden gesteund worden door ambitieuse jongeren met veel inhoud als Peter Pelicaen, Jean Marie De Deyne, Pat Van Lember gen. Punten: Wijnendale 12-15, Pat Van Lembergen 6-7, Peter Pelicaen 10-6, Fran saer 12-11, Hedwig Verstap pen 2-0, Van Nuffel 4-6, De Deyne 4-0, Van Causbroeck 0-0. BENO gens in verdediging. Parker Hjks gebeuren. Van den zou in de tweede speelhelft Broeck zette Schorreel in de direkt naar een zevenpun- aanval. Deze speelde zeer De nieuwe Okapi Amerikaan Taylor heeft in de wed- ten voorsprong stevenen, goed Elias aan die de korf strijd met de Nederlandse eerste klasser Parker Lei- (38-45), maar na zeven mi- maakte en bovenop een den overtuigd. Leiden was inderdaad een geldige nuten nam Okapi het heft fout meekreeg. Elias lukte maatstaf om de eigenlijke waarde van Taylor te kun- over. Taylor werd toen ge- ook aan de vrijworplijn. Met nen nagaan. Jackson daartegen, zo menen we althans, holpen door Minnibo, die die driepunter van de Aals- is in zijn eksamen gezakt. enkele goede momenten terse nummer zestien Jackson was naar Aalst ge komen om eventueel low te vervangen maar kon het in deze wedstrijd niet waar maken. Jackson arriveerde daarbij al veel te laat. De partij zou net beginnen toen hij zijn verschijning maakte. Zijn prestatie stak schril af tegen deze van zijn landge noot Taylor, die niet alleen uitstekend mikte, doch ook in verdediging zijn mannetje stond. Taylor had een ruim aandeel in de Aalsterse ze ge. Door te zeggen dat alles als geolied liep bij Okapi zouden we de waarheid geweld aandoen. Maar de trainers Verhulst en Van Driessche hebben nog een paar weken om de ploeg tot een gaaf geheel uit te bou wen. Een feit is dat Okapi reeds stukken beter speelt dan vorig seizoen het geval was. Het gaf tegen Parker rans verhulst, links op de foto, nieuwe coach van Okapi Aalst met de aanwinsten: de Amerikaan immers een voortreffelijke Morgan, Mare Minnebo en Ibens. die respektievelijk bij Kortrijk en Mechelen werden wegge- kollektieve prestatie weg. haa,d- Het werd nochtans van minuut nam Aalst zelfs even kende, en door Schorreel meet af aan op een nogal de leiding. Van 15-14 liep die de goede voorzetten gevoelige achterstand ge- het opnieuw naar 21-22, kwistig uitstrooide. Een zet. Het liep inderdaad on- maar bij de rust stond het middellijk naar 2-8. Vooral score bord in evenwicht, omdat de Aalstenaars in die Jackson, die pas na acht beginperiode nogal eens minuten in de wedstrijd naast het doelwit mikten, kwam, lukte in die eerste Taylor - twintig punten in de periode zes schamele pun- paar minuten voor tijd klom Okapi dan opnieuw naar de leiding. Leiden hield er ech ter de spanning in tot luttele seconden voor het einde. Bij een 77-76 stand leed kwam Okapi in veiligheio. Doelpunten: Okapi: lack- son 6-4, Van den Brooch 2-2, Schorreel 0-3, !ber 2-0, Minnebo 5-9, Elia. 0-11. Leiden: Plaat 6-8, Bruinsm 8-12, Woudstra 10-2, Ki 4-6, Giddings 5-3, Kruidhc eerste tijdspanne - zou tjes, en was ook natuurlijk Okapi nochtans balverlies, 2-8, Washington 0-4. Okapi echter opnieuw in de volgens de normen van een maar dat zou dan de Neder- J.VJ- match brengen. In de 12" Amerikaanse speler, ner- landse eerste klasser insge- Het staat nu vrijwel vast dat Taylor wel degelijk een ver sterking voor Okapi zal bete kenen. Taylor demonstreerde in de wedstrijd met Leiden zijn onloochenbare klasse. Wat de tweede Amerikaanse verster king voor de Aalsterse klub be treft heeft men de knoop tot nog toe niet doorgehakt. Vol gens voorzitter Hilleware zijn er nog twee mogelijkheden. Namelijk de proef wagen met Gedeke van Maryland College ofwel Morgan uit de States te rugroepen. Men zal zich her inneren dat Morgan de eerste Amerikaan was die doorOkapi werd getest. Deze proef viel mee, maar de eisen van Mor gan lagen nogal hoog. Nu denkt de Okapi-voorzitter er echter sterk aan Morgan terug .te halen. Deze zou inderdaad bereid zijn opnieuw naar Aalst te komen. Wat de Belgische aanwinsten van Okapi betreft, is het zo dat deze nog niet in hun beste doen zijn. Minnebo, die bij Kortrijk werd wegge haald, deed in de wedstrijd m. Leiden wel enkele opmerk, lijke dingen maar daartegc kreeg Gibbe Ibens weini speelgelegenheid. Resume rend en na de oefenwedstrijde die reeds werden gespeeld mag men stellen dat Okapi al leszins beter voor de dag zal komen dan vorig seizoen. J.V.H. de grote Panters jongens, die moeilijke terreinomstandig- bij de afwerking het meest heden drukte Panters in de aan bod kwamen. Aan de tweede helft door. rust 20-38 was het verschil BENO gemaakt en ondanks de Punten: Van Mieghem 2-1, Van Miegroet 0-2, Goeman 0-2, De Loose 12-6, Van Lysebet- ten 0-2, Van Langenhove 4-4, Philips, De Prouw. BENO Winnaars: Gerda (Miniemen) Gerda (Knapen) Excelsior (Scholieren) Sinaai (Juniors) Uitslagen week-end van 25 en 26 augustus 1979 Miniemen: S.K. St-Niklaas - Sinaai 3- Haasdonk - White Boys 5- Gerda - Excelsior 5- Knapen: Sinaai - S.K. St-Niklaas 4- White Boys - Haasdonk 3- Excelsior - Gerda 1- Scholieren: Sinaai - S.K. Sint-Niklaas 0-0 White Boys - Haasdonk 2-2 Excelsior - Gerda 4-0 Juniors: S.K. St-Niklaas - Sinaai 2-3 Haasdonk - White Boys 4-3 Gerda - Excelsior 7-0 EINDSTANDEN Miniemen: 1 Gerda (doelpunten 9-2) - 4 punten 2. Haasdonk (DOELPUNTEN 6-1) - 4 punten 3. S.K. St.-Niklaas 2 p. (3-3) 4. White Boys 2p. (4-5) 5. Sinaai (Op. 2-7) 6. Excelsior Op. (0-6) Knapen: 1. Gerda 4p. (Doelpunten 4-1) 2. Excelsior 2p (6-2) 3. S.K. Sint-Niklaas 2p. (5-4) 4. Sinaai 2p. (4-4) 5. White Boys 2 p. (3-3) 6. Haasdonk Op. (0-8) Scholieren: 1. Excelsior 4 p. (doelpunten 6-0) 2. Gerda 2p. (8-4) 3. White Boys 2p. (3-3) 4. S.K. Sint-Niklaas 2p. (1-1) 5. Haasdonk 1p. (2-4) 6. Sinaai 1p. (0-8) Juniors: 1. Sinaai 4p. doelpunten (4-2) 2. Gerda 2 p. (7-1) 3. S.K. Sint-Niklaas 2p. (5-4) 4. Excelsior 2p. (4-8) 5. Haasdonk 2p. (5-7) 6. White Boys Op. (4-7) De winnende ploegen ontvingen de stadschotel. De spelers der winnende ploegen een stadstegel.

De Voorpost | 1979 | | pagina 31