HANDBALBEKER VAN OOST-VLAANDEREN nmn SEIZ0ENV00RBEREIDING APPELS K.C. Autosport: Kan het ook minder duur? ADEC EN WIEZE MET NIEUWE WINST Buggenhout is gered Kaatsen - Hogere II AVANTI LEBBEKE KRIJGT RODE STER BELGRADO OP BEZOEK Kaatsen - Hogere III Wereldkampioenschap juniores in Z weden-Denemarken ZES STREEKGENOTEN IN PRE-SELEKTIE Rudy Van den Broeck trainer bij Appels? Atlantis Lebbeke in bevordering? OPSTAL KRACHTBALT OP NIEUW KRAPSTRAATTERREIN 32 - 31-8-1979 - De Voorpost Si M Op 1 en 2 september vindt in het sportkomplex Palaes-' tra te Deinze de tweede uitgave plaats van de Beker van Oost - Vlaanderen. De eerste uitgave te Loke ren werd onverwachts gewonnen door H.B.C. Dendermonde. De indeling der reeksen: Poule A 1. Avanti Lebbeke 2. Jochewoa Aalst 3. S.K. Grembergen Poule B 1. E.V. Aalst L Atilla Temse -Brabo Denderbelle oule C Rosis Aalst D.B. Zwijnaarde Ajax Lebbeke oule D H.B.C. Dendermonde 2. Sparta Aalst 3. Lokeren 4. Buggenhout De schiftingen worden speeld op zaterdag 1.9 vanaf 10 uur. De winnaar van elke reeks gaat naar de halve finales die gespeeld worden op zondag 2.9. Deze 1/2 finales worden be twist vanaf 13u10. Winnaar reeks A - Winnaar reeks C Winnaar reeks B - Winnaar reeks D. De finale is voorzien om 17u15. Uiteraard lean Avanti Leb beke deze Beker niet ont glippen maar wij weten niet of het eerste team van de Lebbekenaars deze Beker zal betwisten. Het is in elk geval zo dat tweede natio- naler E.V. Aalst met zijn tweede ploeg deelneemt aangezien het fanion-team deelneemt aan het tornooi van Maasmechelen. Eveneens te Deinze vindt op 2 september de finale van de Beker van Oost - Vlaanderen plaats voor vrouwen. In de halve finales die om 12 uur aanvangen zijn vol gende wedstrijden voor zien: R.B. Dendermonde - E.V. Aalst Aalst Sportief - Avanti Fe- mina De finale wordt betwist om 16u20. Jeugd Ook de Oost-Vlaamse jeugd betwist «zijn» beker van Oost - Vlaanderen. Dit gebeurt een week later op 8 en 9 september in de sport- hal te Beveren. Kadetten Scaldia Dendermonde Ajax Lebbeke Avanti I Avanti II Buggenhout E.V. Aalst D.B. Zwijnaarde Miniemen Scaldia Dendermonde I Scaldia Dendermonde II Ajax Lebbeke Avanti Lebbeke E.V. Aalst D.B. Zwijnaarde De schiftingen worden ge speeld op 8 september en 9 september terwijl de finales voor de 4e tot de eerste plaats starten om 14 uur op 9 september. Prijsuitreiking voorzien om 18u15. Het seizoeneinde verloopt voordelig voor de twee klubs uit Hogere II die tot het Voorpostgebied behoren. Inderdaad, na de overwin ningen van het voorbije weekeinde werd het op nieuw roos voor Adec Baas rode en Wieze. Vooral Adec dat nu op de kaatsbaan van Kokejane twee punten wegkaapte doet het de laat ste weken opvallend goed en het is zeker niet uitgeslo ten dat zij van de laatste wedstrijden nog gebruik maken om zelfs Zandber gen voorbij te steken in de rangschikking. Voor Wieze was de taak wel wat ge makkelijker. Op bezoek bij hekkensluiter famines was de 12-15 uitslag het minste wat men kon verhopen. De omstandigheden zaten de Wiezenaren echter niet mee. Het vijftal Van den Broeck, Pauwels, Pletinck, Vieuxvalet - Denollin kon moeilijk gemotiveerd aan treden in de aanwezigheid van enkele tientallen toe schouwers. Neem daarbij nog dat de wedstrijd regel matig gestoord werd door fikse regenbuien zodat het geen verwondering wekt als men te Wieze over een fut loze partij spreekt. Nadat Tamines met 2-0 leidde werd het dra 2-5 en bij de rust leidde Wieze met 7-8. Daarna verliep de partij vrij gelijkopgaand en Wieze liet tijdens de laatste spellen niets meer aan toeval over. Zondag tegen Herne wordt het beslist een andere wed strijd. Uitslagen Tamines - Wieze 12-15 Ottignies - Thieulain 13-15 Dinant - Merchtem 6-15 Herne - Rebaix 15- 7 Horrues - Tubeke 15-10 Zandbergen - Buizingen 3-15 Kokejane - Baasrode 13-15 Oeudeghien - Naast 15- 8 Rangschikking Buizingen 27 22 5 61 Herne 28 22 6 58 Horrues 28 18 8 56 Oeudeghien 28 19 9 50 Merchtem 28 17 1150 Rebaix 28 15 13 46 Kokejane 27 17 10 45 Zandbergen 28 13 15 44 Baasrode 28 15 13 41 Wieze 27 12 15 39 Naast 28 10 18 37 Ottignies 27 10 17 32 Thieulain 27 9 18 31 Tubize 28 7 21 26 Dinant 28 6 22 21 Tamines 27 5 22 21 Avanti Lebbeke, als houder van de Belgische Beker, laat niets aan toeval over om klaar te zijn voor de eerste deelname aan Europacup II. Een bijzonder opmerkelijke oefencampagne werd uitgestippeld met progressief evoluerende oefenpartners. Op maandag 3 september ontvangt Avanti Lebbeke de, gerenomeerde Joegoslavische ploeg Rode Ster Bel grado om 20 uur in de Lebbeekse sporthal. Dit team 'uit het land van de handbalgrootmeesters was meermaals Joegoslavisch kampioen. De vele Avanti supporters en sportliefhebbers kunnen aan de hand van deze wedstrijd de huidige waarde van de Leb beekse handbalklub afwegen. Als voorwedstrijd spe- len de Avanti kadetten een wedstrijd tegen de Belgi- sche kadetten kampioen Olse Merksem, aanvang j om 19 uur. Een andere gerenomeerde tegenstrever komt op 16 september te Lebbeke op bezoek nl. de huidige i landskampioen van Frankrijk «Stella Sports St. Maur.». Hierop komen wij later nog terug. EVA. Dank zij een overtuigende 7-15 overwinning met de daaraan verbonden drie punten - winst te Iddergem is Buggenhout erin ge slaagd het behoud in Ho gere III te verzekeren. Aangezien Denderleeuw verloor te Viane is het nu zeker dat Buggenhout vol gend jaar niet naar de Ge westelijke Bevordering daalt. Hekkensluiter Idder gem gaf zich echter niet zonder slag of stoot gewon nen. Nadat zij een 0-2 ach terstand hadden goedge maakt slaagden zij erin een 3-7 achterstand zo goed als ongedaan te maken zodat de rust bereikt werd meteen 6-8 stand. Het werd zelfs 7-8 maar plots «kraakte» de thuisploeg zodat deze lutte met als inzet het behoud nog vlot gewonnen werd door een naar het einde toe beter Buggenhout. Nog te vermelden de 13-15 zege van Opwijk Wringers te Welle nadat de Opwijke naars met 8-4 in net krijt stonden bij de rust. Hamme Zogge hield Denderbelle onder met 15-13 cijfers en kampioen Hamme S.K. on dervond toch wel sterke te genstand te Bever. De laatste wedstrijd van het seizoen voor S.K. Hamme was meer een prestigeslag tegen Bever, dat aan de start van deze kompetitie als de grote favoriet voor opgezet was. Vooraf reeds als kampioen gekroond, moesten de Hammenaars nog een onderlinge reke ning vereffenen met de gas theren aangaande het klas sement van de «Gouden Bal», een Trofee voor de beste speler van het jaar. Immers in beide ploegen stonden telkens twee spe lers die nog kans maakten op de drie eerste plaatsen voor deze Trofee. De Plec- ker en Wielandt voor Hamme en Perette en Hin- drickx voor Bever. S.K. Hamme scheen zich het moeilijkst te kunnen aanpassen aan het terrein en de weersomstandighe den. In ieder geval liep Be ver alras uit tot 4-1, doch dank zij een goede De Plec- ker en een uitstekende Wie- landt beenden de V.W. jon gens weer bij aan 6-6 en leidde zelfs bij de rust met 6-8. Ook na de pauze ble ven de kampioenen het spelbeeld beheersen en ondanks het heftig verweer van de Henegouwers sloeg de formatie van Thuur Ma rien een kloof van 8-13. Kwam Bever nog even te rug (11-13) een solied spe lend Sportkring met zeer- goede Marien en Van Hoey, Vernimmen en De Plecker maar vooral Wielandt zorgde er voor dat de zege eens te meer naar Hamme kwam. Uitslagen Hamme Zogge - Denderbelle Bever - Hamme S.K. Viane - Denderleeuw Opwijk O.K. - Moerbeke Welle - Opwijk Wringers Iddergem - Buggenhout Rangschikking Hamme Viane Moerbeke Welle Bever Denderbelle Hamme Zogge Opwijk O.K. Opwijk Wringers Buggenhout Denderleeuw Iddergem 15-13 11-15 15-10 15-12 13-15 7-15 22 19 3 53 22 15 7 45 22 14 8 42 22 12 10 38 22 12 10 37 22 10 12 31 22 10 12 29 22 10 12 26 22 5 17 20 22 6 16 18 22 4 18 17 EVA. Van 22 oktober tot 2 november vindt het wereldkam pioenschap zaalhandbal voor mannen junioren in Zweden en Denemarken plaats. In de pré-selectie werden zes streekgenoten opge nomen door trainer Vuc Roganovic en Technisch Direkteur V H.V. Mr '^nssens. De uJ'verkorenen: V.Al De Cock (E.V. Aalst), H. avanti Leobeke), J. Quisquater (H.B.C. londe), M. Huyck (Ajax Lebbeke) en C. Mechelen, woonplaats Aalst). België werd in reeks D samen met Spanje, Zweden, d, Israël en U.S.A. .g^b.eide voorbereidingsprogramma startte j reeas op 17 augustus. j Naast de normale trainingen worden er wedstrijden i gespeeld tegen Lokomotiva Trnava - Tjechoslowa- J tóje. Neerpelt, Maasmechelen en Sasja. Stage wedstrijden te Sittard Nederland en interlands tegen Zwitserland, Luxemburg en Nederland. Een heel programma dus, waarmee M. Janssens hoopt een homogeen geheel te distileren dat repre- sentatief is voor de opvallend talentrijke junioreslich- ting waarover België en de Vlaamse Handbalvereni- ging in het bijzonder dit jaar beschikt. EVA. De verlofperiode zit er voor de meesten onder ons wel op. Ook de Appelse korfballers hebben zich na hun eigen tor nooi zeer koest gehouden, al thans wat de spelaktiviteit be treft. Het bestuur en zeker het jeugdsekretariaat hebben zich ondertussen aan de gang ge houden met de voorbereiding van het komende jeugdtor nooi. Aan dit tomooi zullen 10 ploegen, verdeeld onder 5 klubs, deelnemen. Vooral het pas opgerichte jeugdkomitee, onder leiding van Jean-Marie Van Hese, verdient hier wel enige bloemetjes. Het zijn zij die er zullen voor zorgen dat al dat jonge geweld netjes in goede banen wordt geleid. Het tornooi zelf wordt gespeeld in de micro-vorm, wat betekent dat de ploegen bestaan uit tel kens acht spelers. De eerste wedstrijd begint te 9.50 u, op het terrein aan de Rijkelstraat te Appels. Het is aanstaande zondag dus terug een ganse dag korfballen geblazen te Appels, immers de laatste wedstrijd eindigt rond 17.30u. Dit voor wat de jeugd betreft. De seniors van Appels K.C. hebben nog een week langer rust. Op 25 en 26 augustus gaan zij voor twee dagen op tegenbezoek naar de Dender- mondse zusterstede Geldrop. Met maar liefst vier ploegen zullen ze ginder in de buurt van Eindhoven de Dendermondse kleuren met man en macht verdedigen. Van dan af is de kalender voor de leden van de club van voorzitter Roeland en zijn bestuursploeg zeer goed gevuld. Op de verschillende gebeurtenissen komen we ten gepasten tijd nog wel terug. Hier alvast een overzicht. Het week-end van 1 en 2 septem ber wordt gevuld met een tor nooi op Deurne, dit voor de jeugd en senioren. Dinsdag 4 september krijgt men op het eigen terrein Gentse K.C. op vriendschappelijk wedstrijd- bezoek. Dit wordt ccn avond wedstrijd die begint te 19.30 u. Woensdag 5 september wordt reeds de eerste bekerwedstrijd van dit seizoen betwist. Op dit ogenblik is de loting nog niet bekend, de organisatoren van deze kompetitie houden van spanning, vandaar. Zaterdag 8 september wordt er, in het ka der van het «Jaar van het Kind» een jeugddag georgani seerd, dit met medewerking van het wijkkomitee «Jaar van het Kind» en de Dender mondse jeugdraad. De t^ag na dien begint dan de veldkompe- titie en start ook de jeugdwan- delrally, dit laatste eveneens in het teken van het «Jaar van het Kind». En last but not least komen op 22 september de Mama's en de Papa's aan de beurt met hun eigen tornooi. Vervelen zullen zich zeker niet daar aan de Rijkelstraat. Laat ons nu hopen dat al deze zaken ook nog mogen leiden tot een suksesvol seizoen. De Appelse korfbalklub heeft de jongste dagen kon- takt opgenomen met Rudy Van den Broeck uit Appels (gewezen speler van deze vereniging) om bij Appels als trainer te fungeren. Voor iedereen en ook voor Rudy zelf betekende dit bezoek een grote verrassing. Een paar jaar terug verliet Rudy de Appelse korfbalklub en speelde samen met zijn vrouwtje Marijcke Dierickx voor Floriant Gent. Met de oprichting van Atlantis Leb beke vroegen Rudy en Ma rijcke hun ontslag bij Flo riant wat hen ook werd toe gestaan daar deze klub in de mening was dat de over gang voor Atlantis was. Rudy Van den Broeck die we als de beste korfballer uit Dendermonde en omgeving mogen betitelen staat nu voor de keuze voor welke klub hij zijn handtekening zal plaatsen. In elk geval is het verzoek van de Appelse klub een blijk van erkenning van het grote talent als korf baller en ook als trainer. Vorige week werd er een ar- klubs hiertegen geprotes- telijke, Aarschot niet wenst klopt door Atlantis. Hierop kwam in bevordering heeft tikei de wereld ingestuurd teerd hebben. Verder dat At- te promoveren naar bevor- hebben de bestuursmen- Atlantis Lebbeke zijn aan- dat wel enige rechtzetting lantis hemel en aarde zou dering. Deze klub speelde sen van de Brabantse klub vraag gedaan, vereist. We lazen dat Atlan- bewogen hebben voor deze een wedstrijd tegen Atlantis beslist dat zij niet wensen uit Vs twee reeksen hoger zal start in bevordering. Feit is en werd in deze wedstrijd te komen in bevordering, spelen en dat sommige dat de kampioen uit gewes- ook met groot verschil ge- Voor deze plaats die vrij Het kan inderdaad minder duur. In verscheidene au- tosporttakken lopen de kos ten echt niet zo hoog op dan men eigenlijk zou vermoe den. De autosport wordt echter al te dikwijls in ver band gebracht met miljoe nen. Akkoord, met 10.000 fr. rijd je nu niet zo dadelijk te Francorchamps of te Zolder. Als je niet over een sponsor beschikt kan je dat wel beter vergeten. Twee van die «goedkope» specia liteiten zijn slalom en rally cross. zowat de meest de mocratische facetten van het autosportwereldje. Slalom is waarschijn lijk wel de meest be taalbare en zoniet de veiligste auto- sporttak. Daar de kans op koetswerk- en mechani sche schade er klein is, kan men hieraan zelfs met een privé «door-de-weekse» wagen aan deelnemen. De snelheid bedraagt max. 80 km/u en vermits je alleen rijdt, dus enkel tegen de tijd, hoef je niet te vrezen om aangereden te worden. De stuurinrichting zou het enige onderdeel kunnen zijn dat aan abnormale be lasting onderhevig is. Mits een inschrijvingsgeld dat schommelt rond de som van 500 fr., een perfect af gesteld wagentje (hoe kleiner, hoe liever) en en dosis stuurmanskunst kan je een slalomwedstrijd best tot 'n goed einde brengen. RALLYCROSS: Als men de Rallycross-reportages op TV bekijkt, waar de AVRO ons deze zomer vijfmaal heeft mee zoet gehouden, kan men moeilijk positief antwoorden op de titel. Nochtans, net over de grens, nl. in Axel, kan men terecht bij Z.E.V.AC. (Zeeuwsvlaamse Automo biel Sport Club) waar je met beperkte middelen je de buut kan maken in het rally crosswereldje. Zonder dui zenden franken te spende ren aan verzekeringspre mies en startgelden, aan banden, carburatoren en race-nokkenassen kan men daar 2 rondjes mee draaien op het Watertoren circuit. Dankzij de verschil lende klassen kan men er niet zoveel geld tegenaan gooien als men zelf wil. Je kan voor alle informatie terecht bij Dhr. Risseeuw, A. Walraven- straat 23, Zaamslag NL of op 1 september in de wed strijdbus op het circuit van de Wase rijders Rik Van Der Peyl (BMW) uit Sint- Pauwels, Franky Meers man (BMW) uit Temse en Etienne Ivens (Leyland Mi ni) uit Tielrode. D. VAN BROECK Krachtbal is een sport die nog niet helemaal de waardering krijgt die ze verdient. Met vrouwen was dan vroeger netzo, ook al kregen die een jaar en een emancipatiekuur kado... en de toestand beterde. Voor de jongens van de Buggenhoutse krachtbalclub zit er misschien nu al verbetering in. Zij werden onlangs een nieuw terrein rijker. Het ligt in de Krapstraat, meer bepaald in de omgeving van het huisnummer 101. Voor de verantwoordelijken van de club alvast een zware zorg minder en voor de spelers een supplementaire aanwakkering om het dit jaar allemaal nog beter te doen eens het winter wordt. In afwachting daarvan (en van de officiële terrein-«opening» die op 23 september zal plaatsvinden) dit kiekje van een lachend bestuur en vriendelijke spelers. De Opstalse mensen zijn van nature uit al vriendelijke kerels en als ze dan nog een speelplein kado krijgen... hoe zou je zelf zijn? deebee ieupdige kracntballers op net spiksplinternieuwe terrein.

De Voorpost | 1979 | | pagina 32