ILLYCROSSHOOGDAG TE MAASMECHELEN B0KSGALA TE BUGGENHOUT Wase blokschietingen zonder einde niHMWiinwiil Zevende bosschieting voor Robin Hood r Boksen 1 stiaan: ereecken iterzande, ere Steke en Vereecken te Kemzeke van Wip 2: 10e Kemzeke Sint- J. De Smet S.S..M. Van Leu- Haasdonk-Dorp. Berlare S.S., Willem Tell Van Wol« Stekene S.S., D. Munte, Ch. Del- Sleidinge Sint-Joris, Hingene en M. Brackman Wachtebeke Statie. Vereecken de enige Zeeuwse kamper gaf geen respijt, zijn eerste pijl, vol treffer, kreeg geen navol ging. Finalisten Wip I: 10e Gr.Pr. De Weldoeners VZ. Lacrosse: De Vos Zwijndrecht Th. Freyzer Hulst Batavieren, J. Smet Vrasene Hercuul V. On- ghena Kallo-Sas, R. Roets Zwijndrecht S.S., M. Van Leugenhaege en Convents Haasdonk Dorp, Jules Ver- recken Kloosterzande, Jan Claes Temse Willem Teil, Van Doorselaer Sint-Gillis Waas en W. Calle Kemzeke S.S. Een verrassend lange afkamping met de overwin ning naar een uitsider Claes, aan een eerste blok- finale en overwinning toe met zijn treffer in de 8e ron de. Albert Briessinck Gouden Schutter Sedert tientallen jaren is het krslejaarslid boft Dirk Saey wel met zijn koningstitel bij Rechtstraat Daknam. (MD) Laars nam Edmond Fiers de maat van zijn tegenstanders voor de koningsvogel(MD) traditie dat een of meerdere leden van Les Gens Sans Peur wordt gehuldigd om hun schuttersprestatie. Re den tot het ophangen van het reuzespandoek was Al- bert Briessinck. Om zijn 50- jarige schuttersactiviteit en uiteraard peter van de Gr. Pr. betwist in de voormid dag op wip II. Gildevoorzitter De Baer roemde de jubilaris als plichtbewust en trouw gilde- lid. Namens de gilde mag hij als blijvende herinnering een tinnen schotel met ge legenheidsinscriptie over handigen. Nat. Bondsondervoorzitter Van Brempt aan een 6e gouden jubelviering op 14 dagen toe; besluit dat de boogsport zeker gezond en lenighoudend is. Vijftig jaar boogschieten scheppen een ruime gelegenheid tot uitbreiding van een vrien denkring. Spreker gelooft in de bestendiging van het boogschieten waar bij de 17e jeugdfinale te Beerzel de vorige dag de titels door 94 juniors en 103 scholieren werden betwist. De o/vz. hoopt dat de jubilaris en ook vroegere vereremerkten hun medaille met fierheid zullen dragen. Gouden jubilaris Briessinck, oud Belselenaar, debu teerde «op den doel» bij Piet Van Brussel. Was mede stichter van De Wilskracht in Café Canada bij Gust Spi- taels. Getroffen door cupi do's pijl verhuisde hij naar Sint-Niklaas waar aanslui ting bij Les Gens sans Peur en Jonge (Kleine) Sans Peurs volgde. Een siretitel werd gelukt in De Wils kracht, gedenkwaardig was het schieten in eigen maat schappij van vier vogels in een schot, tot genoegen van de maten De Sutter Leon en Mien Baert. Baert Claes en D'Hooge zegevieren in Sint-Sebastiaan Beve- ren Er werd geschoten met 123 kampers, Wip I Gr. Pr. Sint-Sebastiaan werd ge wonnen door J. Caes Rumst die 12 finalisten ver sloeg in de afkamping. Wip II Gr. Pr. Troubadour werd veroverd door D'Hooge De Arend die zes kandidaat fi nalisten verwees naar de troostprijs met twee voltref fers. Op Wip III Gr. Pr. Lefè- vre werd Baert Terneuzen overwinnaar. Hij haalde het op zes andere finalisten. Is het de kracht van het var kentje gewonnen te Zeven eken of de steun vanuit Destelbergen? De Grote Prijzen Jan De Ridder en Sint-Jacobus Haasdonk Werden betwist door 125 schutters. Op Wip I was J. Vertongen Willem-Teil de beste van 4 finalisten. De zege op Wip II De Gildeprijs ging naar De Arend Deurne. De finale met zeven deel nemers. Walter Cornet en J. Vertongen laureaten bij les gens sans peur In deze Sint-Niklase gilde werd de inschrijving afge sloten met 111 deelnemers. Wij kregen andermaal be vestiging van onze stelling dat het blokschieten in muitwippen de trefkans be vordert met resp. 15 en 13 finalisten op de wippen. Op wip IGr.Pr. VzDe Baer was het Walter Comet Sans Peur voorlaatste inge schrevene die 14 kandida ten met een soep en onder bord huistoe stuurde toen hij twee treffers lukte in de schifting. De uitgeschakel- den: F. Waterschoot, G. Bontinck en K. Behield Bel- sele S.S., J. Coppens 'Kemzeke S.S., H. De Bock Sinaai S.S., E. en A. De Bruyne Haasdonk Dorp, A. Geldof en L. Buytaert Elver- sele S.S., Van Vlaanderen Robin Hood J. De Waele Vrasene, Hilgert Vrede Best A. Van Ryssen Vrede Best, M. Spiessens Sans Peurs. De Gr. Pr Jubilaris Albert Briessinck had reeds vijf kandidaten in de 25 eerste kampers: J. Smet Vrasene, J. Coppens Kemzeke, H. De Bock Sinaai, R. Van Hecke Stekene, en F. Lefè- vre Beveren S.S. toen J. Vertongen Willem Teil Temse tweemaal de blok neerhaalde. Het was goed voor de hoofdprijs een T.V. wisseltrofee Alois Drees is weer een hoogtepunt in el rallycross-seizoen geworden. Een stralend ttje, een kwalitatief hoogstaande deelnemerslijst en perfecte organisatie waren de ingrediënten van geweldige autosportnamiddag op het Duivels- circuit te Opgrimbie - Maasmechelen. *sen De derde reeks vormt voor eerste manche werd velen een laatste kans om gewoonlijk een erg de verknoeide tijden van de otoon geheel. Rik Van twee voorgaande series te seyl (St. Pauwels) werd herstellen. Dit was er dan de in zijn reeks achter ook de oorzaak van dat men MW Touring van Cyriel er erg enthousiast de beuk Franky Meersman ingooide. Bij de GT's ging diende z'n BMW de A-reeks naar de Neder- de kant te plaatsen met lander Jos Fassbender (Al- gescheurde water- pine) voor de zware De To- i. De tijden van de 1'ste maso Pantera van John waren bepalend voor Sieben. Rick van Mechge tartopstelling in de 2'de len (Porsche) stak de Die waterdarm was er B-reeks op zak. De GT's stel le oorzaak van dat len in ons land echter weinig ky naast een aantal belangstellenden zodat bij ders (die ook door dezen de kous gauw af was of een stuurfout hun In de toerismeklasse waren manche niet uitreden) zo nog met 37 op de derde de startlijn kwam. Als je reeks aan te vatten. De I doorwinterde piloten B-serie werd een waar en Con Bakker en een BMW-onderonsje. Rik Van foerlings komt te staan, Der Peyl werd winnaar voor |e je ereplaats wel ver- Luc Vanackere en Franky Rik Van Der Peyl Meersman. De C-serie f in die 2'de reeks ook bracht ons een stamp- en erg aan z'n trekken. Hij duwgevecht tussen de Ie de snelle Mazda Mazda van Verheyen en de Ivan Jan Lemmens, en Saab van Charly Bos. Bos schreef deze reeks op z'n naam en maakte, net voor bij de aankomst, een spec taculair zwaaitje waardoor hij de slagboom van het rennerskwartier tot schroot ramde. Het stuntwerk van Bos was het enige vermel- i liet plaatsen. Hij won denswaardige van de hele ^eeks (na een hevig namiddag. In vergelijking voor de Nederlander met de wedstrijd in Ingel- Dam en Wim Van munster, werden de koets werken gespaard ste en 2'de reeks had- De A, D en E-reeksen ondertussen enkele be- brachten weinig schok ten tot volledige opgave kends, tenzij de overwin- JOngen: Gerrit Koni- ningen van resp. Withouk 'ik (Kadett GT/E), Mi- (Simca R2), Heymans Blockx (Datsun) en Luc (Escort) en Warren *n (Alpine) behoorden (Escort). De F, G tot de toeschouwers. H-series waren voor Etienne De Laet (die z'n mo torkap van z'n BMW weg- projecteerde op de neus van de achtervolgende Saab van Bakker), Fernand Lannoye (Golf) en Cees Hendrickx (Escort). In de I en J kwamen de acht snel- sten aan de lijn. De twee Britten, Trevor Reeves en John Taylor resp. met Mini en Ford Fiësta, gingen met hun kleine wagentjes zo hard te keer dat Herman Mertens en Alain Claeys kansloos bleven. Taylor won het pleit voor Reeves. In de laatste reeks gaf Mon- ten weer een geslaagde demonstratie van z'n kun nen. Gestart op de 4'de plaats accelereerde hij zo snel zodat hij nog voor Piet Dam de eerste bocht inging, alhoewel deze laatste in Pole-Position was gestart. Monten won overtuigend voor Dam en een geweldige BMW van Willy Huy- hts te laten voorgaan, on enkel de Toyota Ce- »an Jos Spooren achter houden. Ie toprijders was het om Frangois Monten te snelste tijd achter zijn Kalender Zaterdag 1 september: ZEVAC Rallycross te Axel Regionale omloopkampioenschappen te Zolder Zondag 2 september: Rallycross Mandescircuit Ingelmunster Francorchamps: Veteran Cars Éénzitters (Formule Ford en VW) Belgische Kamp. Productiewagens Internationaal GT klasse 1. Jos Fassbender (NI) - Alpine A 310 2. Rik Van Mechgelen (B) - Porsche Kremer 3. Alfons Peeters (B) - Alpine A 310 4. John Sieben (NI) - De Tomaso Pantera 5. Jean-Luc Marteille (F) - Alpine A 110 Internationaal T - klasse 1. Frangois Monten (VW 1303 Turbo) 2. Wim Van Herck (Ford Escort Wessex) 3. John Taylor (Ford Fiësta) 4. Piet Dam (BMW 320 i) 5. Cees Heyndrickx (Ford Escort BDA) 6. Joop Van Schie (Ford Escort BDA) 7. Fernand Lannoye (VW Golf) 8. Trevor Reeves (Leyland Mini) 9. Herman Mertens (Saab 99) 10. Georges Warren (Ford Escort BDA) Nationaal T - klasse 1. Frangois Monten (VW 1303 Turbo) 2. Wim Van Herck (Ford Escort Wessex) 3. Fernand Lannoye (VW Golf) 4. Herman Mertens (Saab 99) 5. Vital Budo (VW Golf) 6. Alain Claeys (Ford Escort RS) 7. Etienne De Laet (BMW 2002 Tii) 8. Ludo Heiven (Ford Escort RS) 9. Jef De Ceuster (Ford Escort RS) 10. Jan Lemmens (Mazda RX-3) Feest naar aanleiding van 50 jaar schutter bij Les Gens sans Peurs- te Sint-Niklaas. Komngsschieting gepensioneerden te Eksaarde. Rene Van Daele Laureaat van jaarlijkse ko- ningsschieting. (dm) met nog troostprijzen voor: Van Hul Elversele S.S., D. Maenhout Carina Zaffelare J. Janssens Beerzel Dorp, Buytaert Elversele, L. Van en R. Rollier S.S. Koe- G. Buyle Wondelgem, M. Der Stuyft Overmere, W. wacht. Steekvogel tijd van 3'06'7 (Ronde- rekord op naam van Martin Schanche 3'01"8. Finales De finales werden gereden zonder onze Wase verte genwoordigers, die zich hiervoor niet hadden kun nen kwalificeren. Bij de GT's ging de wissel beker naar Jos Fassbender, yoor Rick Van Mechgelen en Fons Peeters. De Internationale A-finale beloofde een spannende confrontatie te worden tus sen Morten en Dam. Dam had echter af te rekenen met pech en werd zo auto matisch vierde. Laureaat in de B-finale (5'de tot 8'ste plaats) werd Cees Heynd rickx voor Joop Van Schie. Herman Mertens veroverde via de ovenwinning in de C-finale de negende plaats. Bij het nationale gedoe was het, hoe kon het anders, weer Monten die alles naar zich toeëigende. Hij ging hierin Van Herk en Lannoye vooraf. Danny Van Broeck Robin Hood schieting. De deelnemers aan de wedstrijd. In het bosrijk gebied te Waasmunster Heide kwa men de Robinhoodters bij een in het buitenverblijf van voorzitter W. Vermiers om er voor de 7de maal te kam pen voor de titel van bosko- mng. Reeds in de 1ste ronde trof Guido Mertens roos. Aan sfeer ontbrak het zeker niet. De aan premies rijkgevulde wip was weldra de ge geerde prooi van alle Robin- Hoodters. In een minimum aan tijd werd de wip leegge schoten. Het initiatief van voorzitter Verniers werd door de club leden bijzonder gewaar deerd. i* 3 De klapper van de kermisweek wordt altijd tot op het einde behouden. Dit is ook dit jaar het geval in Bug- genhout. Als sluitstuk van de septemberkermis pro grammeerde de basketbalclub De Vlinders daar een Boksgale, met ais ster, één van de bekendste boksers uit de streek: Wies Carmeliet. Op zondag 9 september zal het bal van de turners nog maar pas ten einde zijn, als de mannen van de basket balclub reeds zullen klaar staan om de reuze tent op het plein voor de OCMW gebruiksklaar te maken voorhetBoksgala.Te 19,00 uur zal de tent wel stam pend vol zitten. Al is in Bug- genhout de bokssport op zichzelf niet zo razend po pulair toch trekken er vele Buggenhoutenaren naar Zele, Antwerpen of Brussel telkens daar een bokskam pioenschap doorgaat. De Vlinders hopen nu, voort bouwend op het succes van de Zeelse Boksclub, dat er ook naar hun boksgala een massa volk zal komen op dagen. Wies Carmeliet Als voornaamste trekpleis* ter hebben de organisato ren geopteerd voor de be kende Vlaamse Weiter WIES CARMELIET. Hij zal tijdens het hoofdkamp op komen tegen de Italiaan Ba- rabotti Giancarlo. Deze wedstrijd kadert in een ge heel van zeven andere lief- hebbermatchen. Oorspronkelijk was er een kamp Rudy Gauwe - Scott (Groot-Britanië) voorzien. Deze wedstrijd moest ech ter afgelast worden wegens een kwetsuur van Gauwe. Meteen kwam Carmeliet als kandidaat op de voorgrond om met zijn naam de grote kop op de affiche te vullen. Wies Carmeliet deed als bokser vier jaar geleden een come-back. Sindsdien verloor hij maar éénmaal, namelijk tege Joe Kimpuani in Italië. De laatste overwin ning die Carmeliet op zijn aktief kon schrijven be haalde hij te Brussel op 25 mei. Daar versloeg hij de Franse sterbokster Richard Rodri- gues. Carmeliet wil te Bug- genhout een extra inspan ning leveren, daar hij op Eu ropees vlak wil doorbreken. De Vlinders worden bij de organisatie van dit boksgala bijgestaan door Jef Van Driessche, de man die de Boxing Club Zele recht houdt. Dit is op zich reeds een waarborg voor een per- fekte organisatie. Te Zele zijn ze het organiseren van boksgala's immers reeds gewoon. Alle liefhebbers dus op post: Zondag 9 september vanaf 19 uur in de tent aan het OCMW-plein te Buggen- hout. L.V.D. ki-8-1979 - De Voorpost

De Voorpost | 1979 | | pagina 35