nieuwe start eoropening van fieze-oktoberfeesten te Aalst jlEUWE KARNAVALGROEP IET LEVENSLICHT achend geven» met 26® FEESTMARKT TE AALST aal/t(§ff§@ R/m* - De Voorpost - 31-8-1979 - 5 is steeds een dorp geweest dat aan bier deed Iken. jvaren inderdaad niet minder dan drie florissante werijen. Dat de gemeentenaam zo treffend over stemde met de «Wiese» (spreek uit «Wieze») van ichen waar Bierfeesten plaatsgrepen zal er wel Jr iets hebben tussen gezeten dat men, 23 jaar te- Jte Wieze met dergelijke esbattementen is begon- zijn we inderdaad de 24e Wieze - Okto- sesten toe en dit vanaf 20 september tot it zondag 14 oktober. :e biedt de opgejaagde is een kans zich eens uit uurroosters los te ruk- en zich in een oase van lerloze vrolijkheid te onderdompelen. :e wil immers zijn het idez-vous van de optï- Door meer te wil lijn dan louter eet- en irtij willen de organi- iren het amusement op hoger niveau tillen en inder het thema van tovens Negende «Alle isen worden Broeders», inerin 1956 in een tent [2000 zitplaatsen op ne gen dagen 30.000 bezoe kers, verleden jaar kreeg Wieze in de drie reusach tige hallen met 10.000 zit plaatsen 300.000 Bacchus- vereerders. De «Bückebürger Jager» zijn een vaste waarde te Wieze geworden en komen djjs terug met de Bayeri- sche Trachtenkapelle van Sepp Gussmann en als nieuwkomer de Kapelle Ted Borgh, uitblinker van de Kölnische Rosenmontag. Voor de gepensioneerden speelt de formatie van Lou Frank en in Halle C komen Britse, Duitse en Bretoense orkesten aan bod. Guske Lancier en Jean Monnet zijn weer dé anima toren. De vooropening gaat dit jaar door te Aalst en dit op zaterdag 29 september tus sen 9.30 en 12.15u. Vertrek aan de Pierre Cor nel iskaai te 9.30u en op tocht via de St-Annabrug, de Vaartstraat, Graanmarkt en Esplanadestraat naar de> Kattestraat en de Grote Markt. (9.45u). Van 10 tot 11 15u akademi- sche zitting in het stadhuis met als sprekers burge meester D'haeseleer, een afgevaardigde uit München, minister Jos Chabert, sek. - ge. Leclerc en wn. voorzitter van de VW Wieze Jan Van Roy. Ondertussen spelen de korpsen op de Markt daver ende marsen. Te 11.15 start via Molen- en Kapellestraat naar Werf en Denderkaai vanwaar ver trek naar Wieze voor de grootse openingsstoet. Verder elke zondag Mis in Halle A te 10.30 u opgeluis terd door een Duitse Kapel- Ie, en te 12u feeststoet. Speciale avonden: maandag 1 okt.: avond der depothouders en avond van Groot - Dendermonde dinsdag 2 okt.: avond van Groot-Lebbeke woensdag 3 okt.avond van de brouwers donderdag 4 okt.: avond van de Maitrank dinsdag 9 okt.: avond van Groot - Aalst donderdag 11 okt.: avond van studenten en jeugd vrijdag 12 okt.: avond van de sport Op woensdag 10 oktober - middagmaal aangeboden aan 150 gehandikapten en weeskinderen. Voor de gepensioneerden dansen en mijmeren in halle A waarna feest in halle C. Buiten dan komen de nieuwste kermistuigen ter verpozing en in halle C is er de handelsfoor met een bonte waaier internationale folklore. Volgend jaar volgt dan reeds de 25e uitgave! LH Imoet zijn dat een vonkje van de karnavalmanie die énlijk toch een eksklusiviteitkan genoemd worden Aalst, is overgeslagen naar de deelgemeente Hof- De reden om iets dergelijks te veronderstellen j geruime tijd vóór de echte periode van karnaval ve moeten immers eerst nog een lange winter irmaken is gelegen in het heuglijke feit dat een [iwe karnavalgroep in Hofstade is ontstaan. mrechtstreekse aanlei- tot deze gebeurtenis de tentoonstelling met lema «De Karnaval in die in café «Het luis» op 18 en 19 au- is 1979 werd gehou- Op 18 augustus werd de doop van de groep erd, om heel precies te Ql )m 21 uur. Bij dergelijke ijn genheden is het van be er steeds op te letten de juiste datum en het akte uur met de flauw igheid van een deur- rder worden geakteerd. jd staat immers niet stil vanneer over tien jaar rn^erst* moment zal wor- herdacht moet elke elijke betwisting daar- ent worden vermeden, entoonstelling die aan doop is voorafgegaan over het karnavalge- en in de provincies ierpen, Oost- nderen, West- nderen, Henegouwen, Durg, Brabant, Namen g uik waarvan Antwerpen [n; uik het meest waarde- dfvas... it het belangrijkste bij tot stand komen van avalgroep is of beter igd zijn, de peter en de De voorstelling van twee vormde dan ook lofdgebeuren van de en om u niet langer te wachten op de naam dankbaarheid werden ze door hun petekind in de bloemen gezet. Ze zijn im mers de steunpilaren van de karnavalonderneming. 01 De funkties in het bestuur moeten nog verdeeld wor den en de terreinen waarop Andre, Vercauteren Willy, Roelandt Roger en Meule- man Julien. Het zou overdreven zijn te gaan beweren dat de ten toonstelling evenals de plechtigheid van de doop zelf overrompeld werd door de belangstellenden die van alle zijden waren komen opdagen. De interesse er voor kan eerder worden omschreven als niet gering. Het hoeft geen betoog dat de sfeer van de avond er waaronder de nieuweling in de burgerlijke stand zal worden ingeschreven en waaronder hij zijn verdere leven zal gebukt gaan: het zijn de Bommaloeters. Hun meter is Clothilde Troch, de peter is Pippar Kamiel. Uit de verschillende leden er van bevoegd zullen zijn moeten nog het voorwerp uitmaken van een gedach- tenwisseling. In elk geval zijn het Meuleman Con stant, D'Haese Pierre, De Saedeleer Frans. Pieters een was van de echte kar naval. Het werd al licht toen de allerlaatste het Volkshuis verliet. Nu maar afwachten tot de Bommaloeters vol gend jaar hun eerste optre den in het openbaar zullen doen. A.D.B. De gemeenteraad van Aalst diende ook een aantal verte genwoordigers aan te duiden voor de nieuwe Interkom- munale Vereniging voor Investeringen in de eiektriciteits- en gasdistributie in Oost-Vlaanderen (Ivegov). Deze nieuwe interkommunale werd gesticht op 25 juni 1979 en de eerste algemene vergadering heeft plaats op 17 SEPTEMBER EK. De stad Aalst is niet akkoord met een vonnis van de Recht bank van Eerste aanleg van Dendermonde van 22 juni 1979. In dit vonnis wordt gesteld dat de stad alleen verant woordelijk is voor de schade, aangericht door ratten van de vuilnisbelt te Meldert aan het maïsveld van de heer Jozef De Vis. Dit vonnis houdt volgens de stad geen rekening met de inspanningen tot bestrijding van de rattenplaag, noch met het feit dat de tegenpartij zelf geen enkele poging onderno men heeft om de aanwezige ratten te bestrijden of de beschadiging te beperken. Aan de top van de Aalsterse politie is heel wat op til, dit ingevolge de bevordering van de heer Raymond Cottyn tot hoofdpolitiekommissaris en het ontslag van de heer Jan Van Cauter als politiekommissaris. Hierdoor komen immers twee plaatsen van politiekommissaris vrij. Ver der is er nog een betrekking van adjunkt- politiekommis saris -inspekteur - onderdienstchef (langer kan het niet) vakant alsook drie betrekkingen van adjunkt - politie kommissaris. Er zal weer met de ellebogen gewerkt worden. Door het ontslag van de heer Karei Vermeren is de plaats van stadsingenieur vakant gekomen in het stedelijk tech nisch personeelskader. Kandidaten voor deze post hoeven niet aan te dringen want de plaats is al geruime tijd door een andere (nog niet benoemde) ingenieur ingenomen. Hoe het komt weten wij niet, maar de organisatoren van de Jaarbeurs schijnen de huldiging van de 20.000 ste bezoekers over het hoofd gezien te hebben. Wellicht gebeurde alles te vlug. In opdracht van de p.v.b.a. Gebroeders De Bruyn uit Erem- bodegem vraagt notaris Meert aan de Aalsterse gemeente raad om de industriegronden en de gebouwen te verkopen aan de N.V. Chocolaterie Callebaut uit Wieze. Deze grond werd oorspronkelijk verkocht in 1963. De gemeentescholen van de Vrijheidsstraat, de Kerre- broekstraat en Edixvelde te Nieuwerkerken worden ge fusioneerd. Deze van de Vrijheidsstraat wordt de zoge naamde moederschool terwijl deze van Nieuwerkerken en Kerrebroekstraat wijkafdelingen worden. Voor de deelgemeente Nieuwerkerken worden nieuwe bij zondere plannen van aanleg opgemaakt. Zoals voorheen worden de ontwerpen toevertrouwd aan het studiebureau Astro te Aalst dit voor een prijs van 6.000 F. per Ha. Dit studiebureau werd reeds op 31.5.1966 door de toenmalige gemeenteraad van Nieuwerkerken als ontwerper aange duid. In de Stedelijke Middenstandsraad wordt de heer De Sutter, vertegenwoordiger van de Dekenij van de Zout- straten nu vervangen door de heer Frans Schollaert Zonderling is wel dat deze laatste woont in de... Nieuw- straat, 19 te Aalst In de nieuwe Interkommunale vereniging voor kremato- riumbeheer in de provincie Oost-Vlaanderen werden Sche pen Hooghuys en stadssekretaris Willems als vertegen woordigers van de stad Aalst aangeduid. Op de stichtings vergadering die op 17 september e. k. plaats heeft is de heer Hooghuys echter reeds belet, zodat de gemeenteraad ie mand anders diende aan te duiden. Signaleren wij terloops dat de stad 1 /5 van het aandelenkapitaal dient vol te storten. Dit vertegenwoordigt een bedrag van 1.620.000 F. Ingevolge de ontbinding van de v.z.w. die het sport- en rekreatiecentrum te Gijzegem uitbaatte kan de stad Aalst de uitbating hiervan overlaten aan de Brouwerij De Gheest op 1.8.1979. Meteen besliste het stadsbestuur van het meubilair, dat «in natura» overgemaakt werd aan de stad, aan deze brouwerij te verkopen. In de Waterstraat te Gijzegem bezit de stad Aalst een openbaar speelplein. De gronden van dit speelplein worden gehuurd. Gezien het huurkontrakt vervalt op 31.12.1980 besliste het stadsbestuur deze huur nu reeds (zowat ander half voor de vervaldatum) te vernieuwen voor een periode van 9 jaar, namelijk van 1.1.1981 tot 31.12 1979. Het herstellen van de vensterramen aan de SL Martinus- kerk duurt langer dan voorzien, want zopas werd beslist de uitvoeringstermijn van de werken te verlengen met 50 werkdagen. De verhuring van de stadscontainers voor industrieel en grof huisvuil loopt blijkbaar uitstekend. Het gebruik van een eerste partij die aangekocht werd in 1977 heeft de noodzaak aangetoond voor de aankoop van een nieuwe partij van 50 containers van 1000 liter inhoud elk. Zoals in de plannen van de verkeersvrije Grote Markt voorzien worden er voorgewerkte bomen ingeplant De uitgaven hieraan verbonden worden geschat op 754.000 In het zogenaamde Huis Van Langenhoven komt een branddetektieinstallatie, die overstemt met de voorschrif ten van de stedelijke brandweerdiensten ten overstaan van openbare gebouwen. In het Belgisch Staatsblad van 13.7.1978 stond een be richt van de Administratie van de BTW, Registratie en Domeinen, waarbij deze te kennen geeft dat de Belgi sche staat voornemens is uit ter hand te verkopen twee percelen grond aan de EendrachtstraaL Deze straat is gelegen tussen de Aalsterse Ring en de gebouwen van de vroegere N.V. Lion d'Or. Het eerste perceel, dat gelegen is naast de nieuwe Peugeotgarage, had een oppervlakte van 788 m2 en werd verkocht voor een bedrag van 473.124 frank. Het tweede stuk grond dat een oppervlakte had van 1.433 m2 en gelegen zowel aan de Eendrachtstraat als aan de Verbrandhofstraat werd verkocht voor 860.040 frank. Dat de administratieve molen soms langzaam maalt is algemeen gekend. Dit bleek nog maar eens uit een mini- strieel besluit van 15 mei 1979 waarbij de rekeningen van de boekjaren 1976 en 1977 van de «Interkommunale Ver eniging Land van Aalst» goedgekeurd werden. Anderzijds werd bij koninklijk besluit van 28 maart 1979 hervorming van de begroting van de stad Aalst voor het dienstjaar 1979 goedgekeurd. Uit wat die hervorming bestaat werd in het Belgische Staatsblad van 19 juli 1979 niet vermeld. Op 4 oktober 1978 besliste de Aalsterse gemeenteraad de gebouwen van de beschuttende werkplaatsen gelegen aan het Wijngaardveld aan te kopen bij onderhandse overeen komst. De bedoeling was de huidige bestemming van de gebouwen te bewaren. Met deze aankoop is het Ministerie van Binnenlandse Zaken niet akkoord vermits zij geweigerd werd bij koninklijk besluit van 12 maart 1979. De dienst volksgezondheid van de stad Aalst organiseert van 17 tot 21 september ek. een ontwenningskuur voor rokers. Deze kuur, ingericht door de Liga «Leven en Gezondheid» loopt onder de titel: Breek er mee in 5 dagen! Op de gemeenteraad van woensdag jl. stonden zomaar eventjes 174 miljoen frank leningen op de agenda. De hoofdbrok hiervan wordt gevormd door een lening van 99722000 F voor de bouw van een overdekt zwembad aan de Albrechtlaan. Tot deze bouw werd reeds beslist in de gemeenteraad van 27.9.1973, zijnde 6 jaar geleden. Als stadstoelage aan de bouw van een nieuw OCMW- ziekenhuis dient de stad eveneens een lening aan te gaan van 29.875.000 F. Deze toelage geldt alleen voor de ruwbouw van het nieuw hospitaal en voor de aanleg van de omgeving. Tot deze bouw werd reeds beslist in de gemeenteraad van 28.11.1969 dus bijna 10 jaar geleden. Het dossier van de woningbouw Ten Berg is nu blijkbaar definitief afgesloten want de gemeenteraad diende zopas haar goedkeuring te geven aan een lening van 13.351.000 F voor de eindafrekeningHet betreft hier in feite de likwidatie van een dossier waarin de stad Aalst door de rechtbank als bouwheer werd beschouwd. In de deelgemeente Meldert worden heel wat straten vernieuwd. Dat de kosten hiervan heel hoog oplopen blijkt alleen reeds uit het feit dat een voorschot op het ereloon van de ontwerper 1.162.000 F kost De werken zelf worden geschat op 56,6 miljoen. Ook de Ronsevaalstraat te Erembodegem wordt verbeterd. Hier bedraagt het voorschot op het ereloon slechts 114.000 F. In de zitting van 30.3.1977 besliste de Aalsterse ge meenteraad tot de aankoop van een automatische auto-elevator voor de stedelijke brandweerdienst Deze brandweerwagen kost zomaar eventjes 2.516.000 F. De brandweer krijgt ook drie nieuwe minibusjes, waarmee snel ter plaatse kunnen gebracht worden. De kostprijs voor deze drie wagens bedraagt 1.040.000 F. Het werd een rekordjaar. Maar liefst 46.427 mensen be zochten de Aalsterse Jaarbeurs. En daar zijn de permanente ingangskaarten niet bijgeteld. De laatste dag werd trou wens een ware overrompeling. Maandag 27 augustus al leen al werden 8.061 bezoekers genoteerd. Schepen De Maght heeft alle verantwoordelijken van de stadsdiensten laten weten dat ze wekelijks een ruiker bloemen bij de «Groendienst van Aalst» mogen bestel len. De zelfgekweekte bloemen zullen de burelen, stads scholen, en politiekantoren opfleuren. Wist je dat sommige herbergiers op de Grote Markt kort na de openstelling van de verkeersvrije markt het vertikten om de bloemen aan hun terras water te geven. Zij vonden dat zulks een opdracht was voor de stadsdiensten. Roel Van de Plas me nige berusting start prins Bob, alias Robert Van den arl he, ex-prins karnaval van Aalst, terug met zijn aktie «LA- aki® GEVEN». s de vorige keer beet Appelterre weer de spits af en een meling aldaar vormde de inzet voor een weer beloftevolle og l lie ieel wordt de nieuwe aktie gestart morgen zaterdag 1 iet ember waar alle deelnemende groepen worden uitgeno- ns op het terrein van Levensvreugde. de ht, omt inderdaad een tweede De plechtigheid voor morgen s( isvervangend tehuis voor zaterdag ziet eruit als volgt: of tervaliden en te 16 u. wor- 15.50 u,: samenkomst aan het ht, dan de symbolische eerste eerste tehuis, «Charles Calie nt lesteken verricht. baut», aan de asfaltweg. d£j bezigheidstehuis is be- 16 u.: toespraak door initiatief- \afcid voor een dertigtal vol- nemer Bob Van den Berghe. iet enen, in min of meerdere Daarna spadesteken door de 8mentaal gehandicapt en verschillende groepen Lachend niet kunnen worden ge- Geven, Levensvreugdetochten n9 st in een beschuttende voor de jeugd, e.a. P|aats- Daarna dankwoord door voor- et het eerste tehuis, volledig zitter E P. Jozef Van den int, bracht «Lachend Ge- Broeck S.J. Volgt dan een ge ne 2,5 miljoen samen en leid bezoek aan het eerste te- wa net tweede, dat vlak achter huis Ch, Callebaut waarna ge le teerste komt, werd reeds legenheid wordt geboden de OOO fr. aan Levensvreugde verschillende attrakties op het T? tandigd. Een tegemoet- domein eens te gaan verken- ng alvast voor de eerste nen. C: sten. I_H Ter gelegenheid van de plechtige opening, zoals vernield op de uitnodigingen, van de 26ste feestmarkt van Aalst werd tradetiegctrouw een receptie aangeboden op zaterdag 25 augustus in de vergaderzaal van de dienst Openbare Werken. Heel plechtig was die opening echter niet aangezien schepen De Bisschop blijkbaar niet al te goed wist wat er op het programma stond. Na een kort welkomswoord stond De Bisschop vlug het woord af aan de voorzitter de stedelijke marktkommlssie, aangezien hij de dag voorzien - zoals hij zelf zei - te veel het woord had. De voorzitter wist echter blijkbaar evenmin wat hij moest vertellen zodat het vlug de beurt was aan schepen De Neve. De laatste was blijkbaar de enige die in staat was een zinnig woord uit te brengen. Ondanks de vroegere pro blemen met de stand plaatsen op de markt zal nu toch een voorlopige oplos sing gevonden door het wegnemen van de terassen. Aldus zullen er gedurende de winter voldoende stand plaatsen zijn. Hopelijk zal alles na de winter dan een definitieve oplossing gevon den worden. Schepen De Bisschop vroeg dan tevens een volledige verkeersvrije markt en zal ijveren voor een volledig verbod tot doorrijden van auto's op de markt. Na de nodige hoeveelheid drank verbruikt te hebben volgde een optocht naar het Keizerlijk Plein waar bloe men neergelegd werden aan de voet van het standbeeld van Koning Astrid, gevolgd door het niittigen van een glaasje schuimwijn. Tevens vond er een tentoonstelling plaats van groenten -en fruit. Ondertussen kwamen ons toch nog klachten van marktkramers ons ter ore. De marktkramers betalen namelijk een vast stand recht, maar de uitvoering van openbare werken, zoals o.a. het plaatsen van straat verlichting, wordt nooit re kening gehouden met die vaste standplaats. Nadien was het de beurt aan de jury-leden een rondgang te maken langsheen alle kramen teneinde het mooist versierde kraam te belonen. Na een gezellig samen-zijn werd de beslissing van de jury bekend gemaakt. De prijs voor de standwerkers ging naar de heer Croons uit Hoboken die een nieuwe soort koffie-filters aanprees. Voor de groentenmarkt en de gewone markt gingen de prijzen respektievelijk naar de heer Van Mosselvelde uit Aalst en de heer Barrez eveneens uit Aalst, dewelke schoenen verkoopt. Het was voor deze laatste reeds de tweede maal dat hij de prijs mocht ontvangen. Vermeldenswaardig is toch nog dat volgens de opmer kingen van een van de juryleden geen enkele marktkramer in aanmerking zou mogen komen om de prijs te ontvangen, aange zien er geen enkele is die werkelijk een inspanning gedaan heeft om zijn kraamt* te versieren. GDB. it is de vlagi van de marktliedenhond die zo Ie zien wei betere lijden geke'ndheeltTanas deze weg vraagt de marktkoopliedenbond mensen die geïnteresseerd zijn in het maken van een geli|kaardige nieuwe vlag. (Erik) deJ?eSt,!Lart! van zaterda9 werd plechtig geopend met de gebruikelijke receptie in het siaonuis (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 5