BLOEMENFEEVERKIEZING '79 EEN GRANDIOZE FLOP! De man achter de schermen WARE OVERROMPELING MAANDAGAVOND OP LIEDJES VAN TOEN ■dikkennekheid» mense Deze kaarten bleken maan- Prins Enrico nam net duidelijke tegenzin afscheit (of niet) wan Margot met een schilderij. (Erik) 6 - 31-8-1979 - De Voorpost Dat ook het Aalsterse publiek het ogenschijnlijk niet meer aangenaam genoeg vindt om er zich in grote getale voor te ver plaatsen, kan slechts één teken aan de wand zijn. Men kan het de Aalsterse meisjes evenmin ten kwade duiden dat zij zich niet meer laten inschrijven, welhaast in tegendeel, het ge tuigt van goede smaak. Het was reeds de afgelopen jaren duide lijk geworden dat er aan de hele bedoening een ouderdoms- reukje kleefde. Dat men deze verkiezing op dergelijke manier echter laat doodbloeden is ei genlijk niet gepermitteerd voor Was het toeval, maar hoe Margot ook haar best deed het kroontje tuimelde steeds van Rita's hoofd. (Erik) René Van der Speeten: «Eén trommel waspoeder voor 2. Waar hebben we dat nog gezien?» mensen die én zichzelf én hun publiek nog verder au sérieux willen nemen. De kandidaturen die mén binnenkrijgt zijn dan ook evenredig met de kwaliteit van het gebeuren, echter niet langer meer met de vereiste ei genschappen die een ambas sadrice hoort te bezitten wil zij een stad met een mondaine in slag vertegenwoordigen. En hier wringt het schoentje nu zo pijnlijk dat het irritant wordt. Het is wellicht niet eens nood zakelijk het prijzenpakket te vergroten, een wijziging van de formule, dus de wedstrijd, én de reklame errond gevoerd, kunnen mits een merkbare ver betering reeds afdoende zijn. Aan de organisatie om de meest voordelige weg te kie zen, als zij dit evenement nog interessant genoeg vinden om het in leven te houden. Dat de hele avond dan toch maar een doffe bedoening is geweest kan helemaal niet ver wonderlijk zijn. Dat er uit dé zaal slechts 78 stemmen kwa men mag dan nog een wonder zijn, en dat deze zaal nog slechts voor één vierde gevuld was bij de prijsuitreiking is ook geen geheim. Tijdens de eerste ronde werden wat vragen rond Aalst gesteld waarin slechts één deelneem ster, Rita, in ekstremis en met veel hulp van avondprater René Van Der Speeten, de naam van onze burgemeester kon achter halen zijnde «Lodewijk» D'hae- seleer. Dat geen van beide weet dat Luttich of Liège voor Luik staat is dan nog te vergeven, zodat deze eerste reeks blun ders Rita toch nog wat rommel opleverde. Tijdens de interval len zorgden de FS-band van Mare De Cock en een Zuidame rikaans trio voor overigens aangename muzikale ver strooiing wat de sfeer echter niet kon verhogen. Voor een paar honderd mensen legden zij dan beiden hun verplichte opdracht af. Marina Vercaute- ren uit Sinaai kreeg als op dracht te praten over de ver keersvrije straten en pleinen en Rita Deverijns uit Huise over het jaar van het kindZij kregen er een half uur voorbereidings tijd voor en hadden beiden on geveer een minuut nodig om er niets over te vertellen. Tijdens het vrij optreden was er even eens niets te beleven. Marina draafde een van buiten geleerd lesje op over haar hobby, wan delen, wat zowat het niveau haalde van een kinderopstel letje. Rita was al even geestig en vertelde ons in vloeiend dia- lekt wat onopgepoetst gebazel over Aalst. Toen wij nog niet verveeld genoeg waren zong zij uit de maat en uit de toon ook nog de nieuwste schlager uit de peutertuin met name «Vader Abraham had zeven zonen». Tot overmaat van ramp kwa men ze alle zeven aan de beurt. Op deze wijze haalde de hele bedoening niet eens het niveau van een bonte avond van kajot- sters of van de bakschieting in café «In de Pot». Na alle berekeningen behaalde Marina 65 stemmen en Rita 91 wat haar meteen de titel ople verde en tevens vijftigduizend inflatoire franken. Toen zowat iedereen de zaal verlaten had en de prominenten wat bedeesd op het podium stonden toe te kijken nam Margot zichtbaar ontroerd afscheid van haar voorbije karrière als bloemen- fee. Wij meenden zelfs enkele tranen op te merken toen zij van prins Enrico een in Thailand gepenseeld portret kreeg aan geboden. Op deze manier ein digde de avond dan toch nog in een wat menselijke sfeer. JVS Nog even haar Aalsterse kennis bijschaven. (Erik) De man achter de scène, een manus doet alles. (Hugo) Aelbrecht Jozef, 31 jaar jong maar reeds veel ervaring in «zijn branche» staat reeds 15 jaar lang op een plaats waar slechts VRIJWILLIGER weinigen toegang hebben: achter de scène op het teater. Hij is een figuur die door al de artiesten gekend is en toch niet behoort bij het feestkomitee of op de loonlijst van de stad staat Jef, zoals iedereen hem noemt, is vrijwilliger om iedereen behulpzaam te zijn die hem achter het doek ook maar nodig kan hebben. 't oog te houden en de artiesten Doch niet alle artiesten hun «verblijfplaatsen» toe te zomaar foto's weg (wel als wijzen. ervoor wilt betalen), ze zijn En ja, Jozef Aelbrecht, die daar «vergeten» zoals dat heet, steeds aanwezig was omdat hij hebben geen tijd om ze uit graag tussen de «vedetten» halenZelfs Leo Martin hielp met het uitdelen van Gaston Bergmans behoren foto's, bleek de geschikte man dit groepje. En dan moet om dat karwei op te knappen, maar zorgen dat hij En of hij het goed deed! paar affiches kan Alles veranderde op korte tijd: om uit te delen, of dat hij aan Jef deelde foto's uit aan de ar- mensen meedeelt dat hun tiesteningang, hield een oogje zijn foto's «vergeten» in het zeil, wees de vedetten De artiesten hun hun kleedkamertje toe, zorgde toewijzen houdt in dat je dat niet iedereen zomaar kwam programma door en door binnengewandeld en knapte want wie laatst moet honderd en een zaak op. Niets (topvedette) heeft was hem teveel. komfortabelste plaats. En dereen treedt graag laatst een kwestie van de ster van Wat men bij voorbaat kon vermoeden, werd ook bewaarheid. De show die De Strangers en het komische duo Gaston Bergmans en Leo Martin maandagavond in de Jaarbeurs gaven, kende een nooit gezien sukses. Reeds in de vooravond hadden een groot aantal personen in de feesthaDe plaatsgenomen, maar de toestand werd op een bepaald ogenblik bijna katastrofaal. Zoals voor elk spektakel waren ook voor deze show een aantal plaatsen voorbehouden voor de standhouders. digheden een brand uitge broken, dan hadden de gevolgen niet overzien kun nen worden. Meteen bleek ook nogmaals dat de zaal niet aangepast is om een zo enorme massa te herbergen. In feite beschikt men er maar over één grote uitgang dagavond echter nutteloos vermits het publiek stor- merderhand de ganse zaal ingepalmd had. Alhoewel de show pas om 9 uur begon, kon men reeds rond 8 uui geen enkele zitplaats meer bemachtigen. Er waren zelfs kijkers die plaatsgenomen hadden op een geïmpro viseerd podium van bierva ten. De massa zorgde er trou wens voor dat de zaal vlug veranderde in een waar saunabad, dit met alle ge volgen vandien. Zo konden wij zelf later op de avond meemaken de ziekenwagen 900 in allerijl een vrouw naar het ziekenhuis diende te voeren. Alhoewel het feestkomitee wel een aantal voorzorgen genomen had, bleek de belangstelling toch alle ver wachtingen overtroffen te hebben. Om op alle gebeur tenissen voorbereid te zijn had men het zelfs nodig geoordeeld om een brand weerwagen op te roepen. Deze stond dan ook de ganse ivond opgesteld aan de Jitgang van de feestzaal. De orandweer had er zelfs voor gezorgd dat een aantal brandslangen vooraf uitge- ■old waren. ndien in dergelijke omstan- achteraan, als men deze langs de tentoonstellings ruimte zelf buiten beschou wing laat. Een aantal nood uitgangen is onbestaand al hoewel men wel de mogelijk heid moet hebben om er te maken aan de zijde van de parking. Alles bij elkaar, en met de ervaring die het feestkomitee dit jaar op deed, kan men er misschien voor zorgen dat, dergelijke vedetten over twee avonden gespreid worden. Dan nog is het sukses verzekerd. Anderzijds zal men ons insziens ertoe moeten komen dat het aantal toeschouwers op één of andere wijze beperkt wordt, hetzij door de plaatsen vooraf te laten bespreken, hetzij door de toegang te weigeren als de zaal volzet is. Ook voor de veiligheid van de toeschouwers zullen vol gend jaar een aantal suple- mentaire maatregelen die nen getroffen te worden. Wij denken hierbij aan het kreë- ren van nooduitgangen, het bijplaatsen van blustoestel len, enz. VEHE Jef wordt voor zijn werk niet av0nd te zijn, en het is dan betaald. Hij is vrijwilliger en niet verwonderlijk dat doet alles gratis van 8 u tot 12 artiesten steeds te laat uur 's nachts. zodat het programma Onmogelijk om dat 14 dagen begonnen is en zij dan een vol te houden? Inderdaad, Jef tere plaats krijgen neemt zijn «congé» om zo goed in de wereld van de H mogelijk zijn werk op de jaar- Zjjn er steeds mensen die beurs te kunnen doen en op zijn en met alles tevreden zijn werk toch ook niet te veel uit de Christy is daarvoor zeer toon te vallengekend). Anderen zijn WERK vreden en mopperen Zelfs veel mensen die Jef ken- fe Jgjj: ™itc> nen en hem iedere dag zien ach- «ent l^nen óie ,er de scène weten^nie, wat h allemaal doet. En het is dan ook jammer dat zijn werk met 9 steeds geapprecieerd wordt Nieste? vandaaq de dag zoals het zou moeten zijn. Want ^eè? vlSa een diaken rjeeCfteebédadnkenn'9e V0™ fbbe"hd,a'h ^feMe toto's'uitdelenaar^de fans van "°"e ™ns v0°' de artiesten, is slechts nog ren |njef staat goed geplaatst olftmdVnv^Mark'tJex^omde mfr,3e™ie"e,bïï?wn fans naar binnen geduwd spontane», werd? Die tijden zijn voorbij. Overal kan men nu in tijdschrit- J™ st™eienjd plaats Jozef Aelbrecht, reeds jaren leverancier van getekende foto's, ten. kleurenfoto's verkrijgen (Hugo) Het begon allemaal 15 jaar ge- van moeilijkheden. Er werd ge leden in de Schoolstraat. In stolen, er werd onder de arties- 1964, toen de feestelijkheden ten gemopperd over de plaats- nog niet in de Keizershallen verdeling Kortom, er was doorgingen, waren er achter de iemand nodig die de ganse scène steeds maar opnieuw tal avond aanwezig was om alles in van alle mogelijke zangers. mTSanenH9ériPsesleceMs ,.nAr,Hir>z>h Hot ar nnn oonc no weet Q3t iemand het moet sporadisch dat er nog eens ge- z |f drumd wordt aan de artiesten-1 'J.da^ Hony uitgang en Jef kan dat werk nu 21dafde dankbaarheid?» heel gemakkelijk en zonder <<ls dat de dankbaarheid^. problemen aan. Het Gemeentekrediet van Bel gië verleent zijn medewerking aan de populaire radio- en T.V. uitzendingen «De Tijd van Toen» en «Jonger dan je denkt», programma's speciaal bedacht voor de Derde Leeftijd, maar die ook jongeren niet on verschillig laten. Het radiopro gramma «De Tijd van Toen» haalde intussen de hoogste luistercijfers bij de B.R.T Los van deze medewerking en op aanvraag van de verschil lende gemeentebesturen be sloot het Gemeentekrediet van België tot een grote public- relationsaktie voor de Derde Leeftijd en werd een soortgelijk programma samengesteld on der de titel «Liedjes van Toen». Dit spektakel met Jan Theys als presentator startte in juni van verleden jaar en sindsdien werden tot op heden een vijftig tal steden en gemeenten be zocht met een overdonderend sukses Meer dan 50.000 men senvan de Derde Leeftijd geno ten van deze onvergetelijke namiddagen hen aangeboden door hun gemeentebesturen en het Gemeentekrediet van Bel gië. Intussen gaat deze reeks spek- laKeis met onverminderd suk ses verder door het Vlaamse land. Tot het einde van dit jaar staan nog een dertigtal ge meenten op het programma. Woensdag 22 augustus 1979 werd de stad Aalst aangedaan op verzoek van het Stadsbe stuur, de Stedelijke Bejaarden- raad en net heestKomiiee. ue enorme feestzaal in de Kei zershallen bleek praktisch te klein om alle gepensioneerden te kunnen plaatsen Volgens de inrichters waren er ruim 2.700 aanwezigen. Jan Theys deed er die «goeie ouwe tijd» herle ven met artiesten die stuk voor stuk de jeugdidolen waren van de entoesiaste toeschouwers Op het podium stonden achter eenvolgens Ray Franky, Wal ter Van der Smissen. Nelly Lancia, Roger Danneels, Tony Bell, Rina Pia, Emmy van Es en André Daumont, Bob Scholte en de combo o.l.v. Al van Dam, alles aan mekaar gepraat door Jan Theys. De inrichters konden waar schijnlijk geen grotere dank verwachten dan het ogenblik waarop op het einde van de namiddag en onder een enorm applaus, aangekondigd werd dat volgend jaar opnieuw een beroep zal gedaan worden op het Gemeentekrediet van Bel- gië om de ploeg van Jan Theys terug op Aalsterse planken te hebben. Volgende agenten van het Gemeentekrediet van België overhandigden een pot bloe men aan de oudste aanwezi ge van hun deelgemeente: deh. Appelmans, Aalst de h. Eeman, Aalst de h. Goossens, Nieuwerker- ken de h. Gravez, Gijzegem en Hofstade de h. Hendrickx, Moorsel mevr. Van Mulders, Herder- sem de h. Van Vaerenbergh, Erembodegem.

De Voorpost | 1979 | | pagina 6