Dbert Bylois: «Ik streef steeds naar iets beters» WAAROM ZOU ER VOLGEND JAAR GEEN BLOEMENFEEVERKIEZING MEER ZIJN? Overrompeling op laatste avond 'ERLOOFD len trouwe bezoekster Jong geleerd... .GEMENE VERGADERING XP0SANTE Teaterdirekteur Robert m die ervoor zorgt dat er kontakten gelegd worden, tfen getekend worden en er voor instaat dat de ge le artiesten zijn op de showavond van de Isbeurs is Robert BYLOIS, direkteur van het Benelux- uit Brussel. ir BYLOIS staat met hart en ziel (en portefeuille) tussen letten: rond hem draait de showwereld avond was de heer BYLOIS dan ook in Aalst aanwezig om I Iste hand te leggen aan optredens, maar vooral ook om Serveren wat hij als produkt op de markt bracht Immers len die niet meer verkopen worden uit de «business» en en vervangen. mrwereld is geen naastenliefdewereld of een liefdadig ereniging. J de voorlaatste avond ik ben nooit tevreden, daar ik j| we deze «manager» te altijd naar iets beter streef. Hier '[krijgen om hem een in Aalst, had ik mits meer steun [lagen te stellen(een paar honderdduizend t U momenteel over frank) meer internationale ar- I van zaken hier in tiesten op het podium kunnen krijgen. Ik denk hier vooral aan Plastic Bertrand, waarmee reeds mondelinge kontakten gelegd waren. Jammer, ik moest me aan het budget houden, zodat ik dan «goedkopere artiesten moest aanwerven. Plastic Bertrand had zeker voor Aalst een attraktie op zichzelf geweest, daar hij momenteel bezig is met een Franse Tour- née, en hij nog niet veel in Bel gië opgetreden is. Een ander voorbeeld is de avond geweest dat die groep van Zuid-Afrika gekomen is. Normaal gebruik ik dit als at traktie voor een avond, samen met andere stemmen. Doch fi nancieel moest ik remmen is geen afscheidskus van een prins maar een zoentje tussen twee verliefde tortelduif- Margot en Enrico trachtten het nog een beetje geheim te houden maar het lukte niet (ertussen dong Margot naar de titel van Fiertelprinses. Ze eindigde als eerste 've1dame. Buiten haar job als mannequin zal Margot nog trachten aan andere verkiezin- s Ij deel te nemen zodat ze bij haar palmares van 34 titels er nog een hele waslijst kan n Moegen. Margot liet haar in het Aalsterse vrij vaak zien. Ze vertegenwoordigde de stad Qj maal. Ook voor haar was karnaval een hoogtepunt Ze verklaarde ons overal gul 't [fiaald te zijn en was blij ook de klinieken en gehandikapten eens bezocht te hebben. 1 e,)r de verloving met prins Enrico konden we achterhalen dat het paar niet zinnens is Middellijk te trouwen. Margot vertelde ons dat ze ontzettend veel belangstelling heeft Jefr het beeldhouwwerk van Enrico. (Erik - Roel) jlaken en haar trouwe begeleider mogen wel eens in de bloemetjes gezet worden. (Is 10 jaar lang volgen ze iedere dag van 3 uur tot in de late uurtjes alle aktiviteiten ide jaarbeurs op de voet (Erik) waardoor ik de hele avond met hen moeten vullen heb. In 't begin van de showreeks waren er wel opvallend be paalde zwakke elementen Twee jaar geleden ben ik er to taal willen mee stoppen, doch er waren 40.000 toeschouwers in 14 dagen, wat een stimulans was om ermee door te gaan. Ik ben dan met iedereen gaan pra ten, met alle handelaars om hun mening te kennen. Vorig jaar was het de ganse tijd mooi weer wat in de hand werkt dat er weinig volk is, nu is er veel volk doordat het weer slechter is. Het slechtere weer komt ten goede aan de han delsbeurs. In het begin waren er zwakke elementen? Ja, er zijn fouten gemaakt. Ver leden jaar heeft men op een avond een orkest samengezet met een popgroep. Een grotere tegenstelling kan er niet zijn, deze tegenstelling vindt men dan ook in het publiek dat komt. Rezultaat: velen blijven dan weg. Ziet U een mogelijkheid om elke avond met dit budget even goed te maken? Neen, met een paar honderd duizend frank meer is dat geen probleem. Nu moet ik me teveel aan de prijs houden en ben ik ook gebonden. Ik had eraan qedacht een podium te laten maken dat kan draaien. Een op treden is gedaan, het podium draait en de volgende attraktie kan beginnen. Zoiets had een primeur geweest, het ware iets nieuw. Doch het zijn de hande laars die de jaarbeurs leveren, niet de show. In het feestkomitee zitten er 43 mensen, en het is onmogelijk om met 43 mensen rekening te houden. In feite zouden er slechts 3 of 5 personen, die het Aalsterse publiek kennen en weten wat het wil, een verant woordelijkheid moeten heb ben. Het zou heel wat gemakke lijker werken zijn. Freddy Breek komt voor de vijfde keer naar Aalst Als Freddy volgend jaar twee nieuwe hits heeft dan komt hij terug. Anders niet! En ik twijfel er sterk aan dat hij tegen vol gend jaar nog twee nieuwe hits gaat brengen. Dit jaar was de bloemenfee- verkiezing een fiasko, ziet U een oplossing? Twee jaar geleden heb ik reeds voorgesteld het op een andere bazis te doen. In Overijse zijn er 36 kandidaten, maar daar is er maanden voorbereiding aan voorafgegaan. Hier niet! Dit jaar waren er opmerkelijk veel technische problemen. Inderdaad. Men moet verant woordelijkheid geven aan men sen die er iets van kennen. Er is geen plafond op het po dium. Er moet nochtans een drapering zijn wil men een normale klank in de zaal krij gen. Verder heerst er hier nog de politiek van hoe minder er uit gegeven wordt hoe beter, maar aan de kwaliteit denkt men niet. Het podium mag zoveel kosten, de klankinstallatie zoveel, de belichting zoveel. Ik wil geen kritiek geven, maar OPBOU WEN! Veertien dagen ervoor moet er reeds iemand zijn die alles regelt. Ik had een plan getekend voor een draaipodium, dat is SHOW! Zo kan men internationaal de show groter maken. Van het draaipodium is er niets in huis gekomen. De prijs Dit jaar zijn er achter de schermen twee mensen die al les regelen. Opvolging? Ik heb het Beneluxteater over gegeven, doch Aalst heb ik al tijd alleen willen doenniet voor het financiële, maar na 20 jaar wil ik hier iets beter dan het geen er gebeurd is. Voor volgend jaar zal ik dan ook mijn VOORWAARDEN stellen. De opdracht moet in januari komen en niet in juli!!! In ja nuari kan men nog grote namen vastleggen, in juli moet men nemen wat er overblijft. Voor beeld voor Julio Eglesias zou den de mensen van honderd ki lometer ver komen, in januari is plaats van in juli te beginnen moet in januari beslissen wie al dan niet optreedt Dan kan ik gemakkelijker grote namen vastleggen». (Hugo) het mogelijk een kontrakt te te- blijft het publiek komen kenen, in juli niet. Met de huidige ekonomische krizis ziet het er niet zo roos kleurig uit voor de showwe reld. Is er nog toekomst? Hier moeten we ons inspireren op het koperspubliek en de in teresse blijven houden, aan dacht besteden aan de shows. Door aandacht op de shows te We moeten hier in Aalst dit sys- vestigen, vestigt men aandacht teem blijven behouden. Giste- op de beurs en daar draait alles ren was James Last in Oos tende; de zaal was reeds zes weken uitverkocht. Als er iets goed geboden wordt, om. Daarom is de wisselwer king, beurs-show, hier in dit systeem zo goed dat het sukses dan voor beiden ook groot is. G.V.d.B. Deze week konden we In het Nieuwsblad lezen dat er geen bloemenfeeverkiezing meer zou zijn. Was ons dat een nieuws! Maar zoals later bleek uit een interview met Frans Wauters, de voorzitter én spreekbuis van het Feestkomitee was het bericht een kwakkel, en zat er in de titel 0,0% waarheid. Wel is het zo, en dat weet iedere Aalstenaar van groot tot klein, dat de kandidaten niet meer zo dik gezaaid liggen en de huidige fornaule voor de verkiezing afgedaan heeft! Geen enkele Aalsterse kan didaat (een beter bewijs is onmogelijk)! Wie wil er zich voor het publiek laten be lachelijk maken door een liedje te zingen, een voor dracht te houden over een onderwerp dat op voorhand niet geweten is (tenminste als je er de kapaciteiten niet voor hebt), enz??? Niemand. De reden waarom er geen Aalsterse kandidaten meer zijn ligt hem volgens ons in het feit dat er te weinig op intellektueel gebied ver wacht wordt, zodat een kandidate verkozen wordt die in het geheel niet in staat is Aalst te vertegenwoordi gen op ernstige aangelegen heden. Ook het stadsbestuur ziet dit in... En op die manier is er ieder jaar een verlaging gekomen, zodat men nu vragen stelt als: «Wie is er burgemeester van Aalst?», «Het loopt door Aalst en stinkt. Wat is het?». En dan kan men komen aandraven door te stellen dat de kandidaten het ant woord niet kenden, dus de vragen waren te moeilijk zodat we volgend jaar vragen moeten stellen van het eerste studiejaar «Hoeveel is 1 1?» Hopelijk kennen de kandi daten dan het antwoord... De énige oplossing is het peil van de verkiezingen optrek ken en hopen dat dan de ernstige kandidaten mee dingen. Hoe is het te verklaren dat er in Overijse bij de verkiezing van de schuimwijnprinses 36 kandidaten zijn? Daar er maanden op voor hand gewerkt wordt aan de eigenlijke avond en het niveau heel wat hoger ligt dan bij de Aalstenaars. Volgens Frans Wauters ligt de oorzaak in het feit dat het hedendaagse publiek te veel verwacht van de kandidaten die een one-man show zou den moeten kunnen opvoe ren. Volgens de toeschou wers zouden de meisjes moeten artiest zijn. Velen kunnen dit niet aan, van daar het klein aantal kandi daten. Hier kunnen we de voorzitter van het Feestko mitee niet bijtreden. De verkiezing liet duidelijk zien dat er van de meisjes niets mocht verwacht worden. Waarin de voorzitter, Frans Wauters, wel gelijk had was zijn aanval op de pers, dewelke hij verweet steeds negatief ingesteld te zijn geweest. Er was steeds een «ditje» en een «datje», zodat de lezers te kritisch ingesteld waren en dachten aan kor- ruptie. Hopelijk wordt er volgend jaar een nieuwe weg in- ingeslagen, anders ligt de bloemenfee toch nog op haar sterfbed. G.V.d.B. lagmiddag had in de bierhalle een algemene vergadering gevolgd door een «banket» de exposanten plaats. Met een half uur vertraging kon voorzitter Ben Backaert de adering openen. Vooreerst dankte hij voorzitter Frans Wauters voor de vlugge eerplaatsoplossing. Backaert haalde eveneens het probleem van de verluchting in il aan. «Wij zullen dat in studie nemen» aldus de voorzitter der exposanten. Ook t hij op dat sommige exposanten ondervinden dat er minder mensen tot achter in hpozaal komen. Getracht zal worden om de middengang te onderbreken zodat de kkers een vorm van «verplicht» parkoer zouden moeten afleggen. Ook werd nog- i aangedrongen opdat de standhouders de gangen bij het opbouwen of afbreken m behouden.Na een algemene oproep tot blokvorming der exposanten werd de igesteld of iedereen akkoord kan gaan met de datum van de volgende jaarbeurs, nl. 3 augustus 1980 tot en met 1 september 1980. Sommigen vroegen om de handels- te vervroegen en te starten op 15 augustus, anderen vonden het al welletjes !g en opteerden voor een tiendaagse beurs vanaf 23 augustus, ilgens kwam feestkomiteeleider Frans Wauters aan het woord, lerkte op dat de kaap van de 40.000 bezoekers naderde. Hij beloofde een verdere werking tussen het inrichtend komitee en de exposanten. Hij verklaarde zich om samen te aaan aankloooen bij het Kollege van burgemeester en schepenen om iomodatie zo goed en zo kwaad ze kan te verbeteren. (tussen was ook schepen Marcel De Bisschop gearriveerd. Is het uit chauvinisme Marcel De Bisschop verklaarde dat Aalst één der beste handelsbeurzen uit het ise land is. Hij bracht terecht een ware hulde aan Roland Van Vaerenbergh, ■ekretaris van het feestkomitee. Wij waren er steeds getuige van op wat voor olie manier Roland Van Vaerenbergh de problemen steeds tracht op te lossen, lotte was het de beurt aan de exposanten om vragen te stellen en suggesties te De rush naar de koperskaarten werd aangehaald. Het voorstel werd gedaan om aan ing van de bierhallen de bezitters van koperskaarten toch 30 F ingang te laten Zo zouden de jagers op koperskaarten niet enkel naar de jaarbeurs komen voor 'spektakel op kosten van de exposanten. Een voorstel werd geformuleerd om de inden te groperen zodat de buren zonder vrees hun goederen na 21 uur rustig laten staan. !e werd de wens uitgedrukt om een algemeen bestuur te verkiezen representatief alle exposanten. (Erik - Roel) Yvan De Boitseleer werd tijdens de jaarbeurs 12 jaar. Alhoewel zijn hobby's voet- en basketbal zijn, werd deze gebeurtenis gevierd met een stevige trappist (Erik) Leden van het feestkomitee zijn er steeds als de kippen bij als er iets moois te zien valt Marcel blaast even uit.. (Erik) Dc affiche was maandagavond goed gevuld: Danny Sinclair en Nicole Mery, orkest The Patrick Smit Band, Gaston Bergmans en Leo Martin en de Strangers, presentator Pol Van Camp. Vooral de Strangers en Gaston en Leo vallen onmiddellijk op. De verwachtingen voor deze avond waren goed, de zaal zou vol gerat >n, de tweeduizend plaatsen ingenomen. En of! Wat er die avoi gebeurde was onvoorstelbaiOm ze ven uur was er ree 's zoveel volk in de zaal aanw >zig dat men slechts langzaan vor derde wilde men van d éne kant naar de andere ant geraken. En ja, het cnv^r- mijdelijke gebeurde- De plaatsen vooraan in de zaal. die voorbeho'.den zijn aan de eksposant.n, die de gehele jaarbeur. tenslotte mogelijk mak-n, werden stornjenderhar d ingeno men. De leden van het feestkomitee konden niet anders dan zich uit de voeten te maken, of ze zouden onder de voeten geraken. Alle plaatsen wa ren volzet. Voor alle zeker heid trokken de kapers de kaartjes van de tafel en... Als alles was in orde, de show kon beginnen. De politie vroeg versterking en die kwam er... twee man! De leden van het feestkomi tee besloten wijselijk achter de scène te gaan en te blijven. Anders kregen ze de kwade eksposanten nog eens op de nek en het was al erg genoeg. Hoeveel mensen er in de zaal waren valt niet te schatten, waarschijnlijk vierduizend, maar het kunnen er ook vijfduizend geweest zijn. De mensen stonden op elkaar gedrumd tot aan het po dium. omdat ze niet dichter meer konden komen, alle gangen stonden proppensvol zodat de «gargons» bijna niet meer konden bestellen, De brandweer die was opge roepen legde alle materiaal klaar, want indien er ook die avond maar iets was misge gaan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. G.V.d.B. Neen, geen gemeenteraadszitting maar de kantine achter de scène! (Erik)

De Voorpost | 1979 | | pagina 7