grooMede lede kort IVANZELE VIERT ZIJN TRADITIONELE SEPTEMBERKERMIS FESTIVAL VAN VLAAN DEREN Net zoals Oordegem vorige week, zal in het komend weekend Wanzeie leven in een ware kermisroes. Er worden ook vier dagen aan een stuk allerlei festiviteiten voorzien, waaraan meerdere inwoner zijn pleziertje zal hebben. Meer nog: de echte Wanzelenaar smacht er een jaar lang naar en zal uiteindelijk spijt hebben dat alles zo vlug voorbijvloog. Wie er eveneens wil gaan genieten, kan in Wanzeie terecht zaterdag 8 tot en met dinsdag 11 september. Zaterdag, 8 september wordt er gestart met een jaarlijkse- monstervlucht uit Noyon in «Duivenlokaal», bij Baeyens .„.Oscar. Er wordt 100.000 ifrank gewaarborgd. Door het gemeentebestuur worden voor 1.500 frank prijzen verleend voor de Wanzeelse liefhebbers, Vanaf 19 uur ka wa scheiding van Serskamp met Wanzeie. Daar wordt im mers de stoet, waaraan iedereen kan en mag deel nemen, gevormd. De oude traditie, je weet wel: met plezier en muziek trok zullen bekend gemaakt wor den. De Gesduikers zeggen dan ook terecht: «Wij rich ten het in en wij doen ons best. Aan U om het te helpen welslagen! «Om 15 uur 30 kunnen de liefheb bers deelnemen aan de jaarlijkse gerrebolling per koppel. Dit evenement gaat door in of achter kafee «Duivenlokaal». In kafee De Kring wordt om 20 uur een kermistombola voorzien. De kermis-dinsdag wordt geopend door de jaarlijkse kleinveemarkt. Om 10 uur staan de eksposanten reeds We hebben het reeds geschreven: de Wanzeelse Speelmolen is niet meer weg te denken! Verschillende jonge begeleiders hebben zich de (spijtig genoeg) voorbije grote vakantie weer ingezet tot en met... Het aantal kinderen vermeerdert jaar per jaar. Het entoesiasme groeit. Speciaal dank zij Michel Van Mullem, die er niet voor terugdeinst zijn familieleden belangeloos in te schakelen, is het speelplein een te waarderen plaats voor de vakantiepret van de kinderen. Ze komen niet alleen uit Wanzeie, maar uit Schellebelle, Oordegem, Lede en noem maar op. De organisatie is er zeer verzorgd. willen doen herleven. De kan men genieten van het Gesduikers rekenen dan ook [wandelkoncert door de mu- op iedereen, jong en oud, om mee te doen en om zich eens goed te amuseren. Het vol staat mee te stappen in de stoet. De deelname van de voltallige groepen, leden van de bevriende karnavalgroe- iedereen vroeger van kafee Haar om een massa bezoe: tot kafee, zou deze groep kers te ontvangen.' 0m 15 ziekmaatschappij «Kunst Veredelt» uit Wichelen. Om 15 uur kunnen de sportlief hebbers genieten van de grote kaatslutte voor oud spelers van Groot-Lede. Dit gebeuren gaat door op het pen uit Lede en Wichelen, is iemeentelijk Sport- Speelplein in de Molen straat. De inschrijvingen zijn mogelijk vanaf 14 uur. De Gemeentelijke Sportraad die dit initiatief organiseren, 'oorziet 3.000 frank prijzen. Vl0ok op zondag 9 september Z°v< komen de sportievelingen door de Bredestraat. Via het °aan hun trekken. Om 10 uur Dorp en de Molenstraat is er een voetbalkompetitie tussen Wanzeie II en Rasco. 30l Om 15 uur kampen Wanzeie en Erembodegem om een Tieiwinstpuntje. fr Vanaf 14.30 uur kunnen mnisvrienden terecht op de dat er aan elk kaffee een terreinen in de Ommegang- tijdje gestopt wordt om er weg voor de finales van het wat spelletjes te doen en om e derde tennistornooi van Le- 0 de, enkel- en dubbelspel. ho Vanaf 18 uur wordt het de Het initiatief wordt immers gesteund door verscheidene simpatisanten, die ter plaatse via een mikrowagen beurt voor de fijnproevers: Ivóór kafee De Kring heeft de I karnavalvereniging een spe ciaal voor deze gelegenheid 'ervaardigde gril staan om edereen te laten genieten Vtyan de reuze-barbeque van de 'Gesduikers'. "T)e kermismaandag, 10 sep tember, begint traditioneel met een eucharistieviering Grote belotting voor de overleden parochia- Zaterdag 15, zondag 16 en maandag 17 september is het kermis nen, gevolgd door het al even Nieuwerkerken. De B.S.P. afdeling Nieuwerkerken wil dan ook traditionele geworden be- al de belotters van Nieuwerkerken, de gelegenheid geven om op zoek aan het plaatselijk 15 september hun beste kaarten op tafel te leggen. Deze belot- kerkhot. ting gaat door in de zaal Rio, Dorpstraat. Er is reeds 3.000 frank De lekkerbekken kunnen vooruit plus daarbij nog de inleg. 1.500 frank B.S.P. en 1.500 an 11 uur tot 13.30 uur frank zaal Rio). Aanvang te 19 uur. reeds verzekerd. Wie zich wil verkleden (geen mas kers!) of wie iets origineels wil doen, krijgt nu de kans. Wie dit niet wenst te doen, stapt gewoon zo maar mee! Na de vorming in het begin van Wanzeie, stapt de stoet bereikt men de Ommegang- weg. Langs de Bosstraat komt men op het Dorp terug, waar de ontbinding voorzien is. Het spreekt echter vanzelf de uitbaters wat bierbon netjes te laten verdienen. uur moeten alle wielerlief- hebbers op het appel: dan start de wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers voor de zesde grote prijs garage Verdonck. De mede werking van het gemeente bestuur en van de Leedse Sportraad zorgden voor een prijzentotaal van 15.000 frank. De totaal af te leggen afstand bedraagt 110 kilo meter. Inschrijven kan men in het kafee «Welkome Inn». Het vertrek is voorzien om 13.30 uur aan het kafee «Duivenlokaal». De aan komst is op het Dorp. 's Avonds volgt dan ook de prijsuitreiking, eveneens in kafee «Duivenlokaal». Gedurende al deze kermis dagen is er een permanente tentoonstelling van de schil derijen van Marcel Beek man, in het oud-gemeente- huis. De tentoonstelling, die een organisatie is van C.S,C. De Rank-lede, is toeganke lijk de zaterdag vanaf 19 uur, zondag van 10 tot 12 en van 14 tot-20 uur en tenslotte de maandag van 10 tot 20 uur. RDV. ;aan smullen bij de Gesdui- :ers voor kafee De Kring. Kinderhobby tentoonstelling Ook ditmaal zijn er warme Op zaterdag 29 september nodigt de Bond van Grote en van grill-hapjes voor groot en Jonge Gezinnen iedereen uit voor de voorstelling van de be- klein te verkrijgen. Wie het kroonde tekeningen van de tekenwedstrijd. Hieraan is ook een kinderhobbytentoonstelling aan verbonden. Richtlijnen worden later medegedeeld. Tentoonstelling van schilderwerken: Ter gelegenheid van kermis Nieuwerkerken zorgt de organisatie Lineaal vooreen tentoonstelling van schilderwerken van David De Smet en Raymond Hofman. Opening op vrijdag 14 septem ber te 20 uur zaterdag 15 september, zondag 16 september en maandag 17 september van 10 uur tot 12 uur en van 14 uur tot 20 uur. Men verwacht de belanstellende in de Openbare Biblioteek Sint-Jozef, Schoolstraat te Nieuwerkerken. meer ziet zitten in mosselen met brood, moet zich om 13 aanbieden in kafee «Duivenlokaal». Maar... om 14 uur begint het pas! Dan start de Zotte- maandag-optocht-voor- Iso iedereen, ook weer ingericht 6° door de Gesduikers-karna- ge wlvereniging. De samen- dit komst is voorzien aan de Benieuwd vroegen we naar het eindresultaat van (toch weer) een vakantie hard werken. De aanwezigheidslijsten (waaruit blijkt dat er een massale toeloop was) werden naar Brussel ge stuurd, de luidsprekers op het terrein zwijgen. De Wanzeelse Molen straat zal tien maanden de «spitsuren» moeten missen: op vrijdag 24 augustus werd de speel pleinwerking afgesloten. Nu werden de eerste evaluaties bekend ge maakt. Hoe was die vakantie nu? We laten Michel Van Mullem, pleinverantwoordelijke, nu zelf aan het woord: Zeer stil: Sommige inwoners van Wanzeie vinden het on gelooflijk stil. Anderen zijn misschien blij dat het «weer» stil geworden is. Voor beide benade- rings wijzen hebben we eerbied. Opvallend dit jaar is echter dat het merendeel van de Wan- zelenaars achter het speelplein-initiatief staan. Dat blaast ons goede moed in, want uiteindelijk zetten we bijna twee maand het hele dorp op stelten... Het werd deze vakantie een overrompeling op de Speelmolen, vooral om dat de vakantie-pret- werkingen te Oordegem en in de leeuwerik dit jaar hun deuren gesloten hielden. Zodoende kreeg het Wanzeelse speel plein zowat 363 verschil lende kinderen te «slik ken». Om dezelfde reden kwamen dit jaar de kin deren van heel wat ge meenten: Wanzeie, Lede, Vlierzele, Impe, Oordegem, Smetlede, Wichelen, Wetteren, Mere, Aalst,... Om deze stroom kin deren te kunnen verwer ken, werd een beroep gedaan op 24 begelei ders, waarvan elf gebre- veteerde en 10 stage- doenden. De drie overige, kwamen uit in teresse meespelen en kregen de smaak echt te pakken! Al vlug werd het ons duidelijk dat deze ploeg te klein was. Tij dens de vakantiemaan den versterking optrom melen is echter onbe gonnen werk. Onder het motto «moeilijk gaat ook!» is de hele ploeg de moeilijkheid ingestapt. Het avontuur werd heel huids beëindigd. Pro ficiat aan alle werkers en wererinnen! De hoogtepunten: Naast drie uitstappen in juli naar het sportcen trum De Warande en een leuke uitstap-met-trein- reis naar een stadsspel te Aalst, kende de Speel- molenvakantie 1979 twee absolute «toppers»: de dag van het kind op 15 augustus kende een on gehoord sukses. Met de opbrengst van deze dag werd een reisje naar Atnwerpen ondernomen met een bezoek aand e vermaarde dierentuin. De onkosten hiervan werden deels gedragen door de opbrengsten van de «dag van het kind». De uitstap naar Antwerpen was wel een eksperiment, maar geen waaghalzerij. Het was wel een hele dobber om de juist geteld 99 kinderen naar Antwerpen te loodsen. Voor de jeugdige deelnemertjes werd het echter een grote feestdag! De leidingsploeg, die de handen overvol had, kon toch meegenieten. Vanaf kwart over elf zaten de jonge speel molenaartjes naar een onvergetelijke dolfijnenshow te glun deren... Gemakkelijk- heidshalve werd de hele bende voorzien van een roos lintje om de hals of in het haar, naarmate de parsoonlijke voorkeur. Vijf groepen kregen een dierennaam: de bizon's, de flamingo's, de pan ters, de olifanten en de schildpadden. Onder de ze vlaggen en elke met twee begeleiders, wan delden de kinderen tus sen de ontelbare beestjes. Rond 18 uur werden we terugver wacht, maar het werd wegens het druk Ant werps verkeer een ietsje later, wat niemand ons kwalijk nam! De Molenstraat stond wel vol zenuwachtige ouders, maar iedereen was achteraf dolgelukkig om de vrolijke jeugd- dag die door de speel molen aan de bengels werd bezorgd. De bege leidende lëidsters en leiders waren doodop. Na de voorbereiding van de laatste VP-dag (een grote Vlaamse kermis!) kroop men gauw onder de veren. deapoteose: Vrijdag 24 augustus, was het zover: de laatste VP-dag. Meer dan 95 kinderen kwamen het afscheid «vieren». In de voormiddag bekeken de bekritiseerden de kin deren van 10 tot 13 jaar de foto's van de foto wedstrijd, die gehouden werd op de «Dag van de kinderen». Daarna wer den acht kermiskramen opgetrokkenmen kon zakken lopen, met ballen gooien, voelen wat men je in je handen stopte, smaken wat men in je mond stopte, een visput en een hindernissenpar- koers. De schattenjacht kreeg de verdiende aan dacht, maar het plak kerig bijtkraam zorgde voor de nodige sensatie. Daar moest men met de mond appelen proberen te grijpen. Mevrouw Grepdon kon het niet nalaten: zij zorgde voor een negende attraktie: een echt wafelkraam! De fotowedstrijdeen meevaller: De twee jury's, de kin deren en de leiding, kregen niet minder dan 54 foto's te keuren. Zij waren alle genomen op de dag van de kinderen met het onderwerp: het kind op de speelmolen. De kinderen van 10 tot 13 jaar bekroonden zes foto's. De prijzen werden toegewezen aan de vol gende gelukkige win naars 1e prijs en tweede prijs (ter waarde van respek- tievelijk 1500 en 500 frank) werden gewonnen door Rudy De Backer, Ledebaan 12 te Wichelen De derde prijs (300 frank) ging naar Bayens Emiel, Hofstraat 30 te Wanzeie. Ook de vierde prijs (250 frank) ging naar de hier boven vermelde Rudy De Backer. Renate Vlaeminck, Kerpelstraat 10 te Lede, won 250 frank als vijfde prijs en Ria Raman (Kouterstraat 2 te Wanzeie) was geluk kig met de 200 frank als zesde prijs. De begeleiding van de Speelmolen heeft dan nog twee laureaten uit geroepen. De Meirlier Frank, Kouterstraat 2 te Wanzeie, krijgt een prijs van 1.000 frank voor zijn foto die het tema het best weergeeft. Renate Vlaeminck Kerpelstraat 10 te Lede, krijgt de zelfde geldprijs voor de foto die de spontaanste kinderen toont. De winnaars ontvangen elk een waardebon, die recht geeft op foto artikelen naar keuze en dit om een totaalbedrag van meer dan vijfduizend frank. Alle Inzendingen zullen tentoongesteld worden op het vakantie plein tijdens de septem- berkermis te Wanzeie. De winnaars zullen even eens (schriftelijk) verwit tigd worden omtrent de prijsuitdeling. Aan al de ze gelukkigen een dikke proficiat en aan de an dere inzenders een ge meend «dank je wel» voor de betoonde be langstelling. In het voorjaar van 1980 hopen we positief be richt te ontvangen in verband met onze aan vraag tot erkenning en subsidiëring. Naast dit belangrijke onderdeel zal men weerom heel wat veranderen aan het uiter lijke van het speelplein. Men zal een paar lokalen optrekken en er komen totaal nieuwe toiletten en wasbekkens. Dit alles is mogelijk dank zij de steun van de gemeente Lede, de provincie er zeker de steun van een ieder die aanwezig was op de Wanzeelse Dorps feesten, die het plein helpen uitbouwen. In naam van de vele kin deren: een welgemeen de dank! Vast staat ook dat het aantal monitoren en monitricen moet stijgen. Van daar nu reeds een oproep! Jonge mensen vanaf zestien jaar kun nen zich schriftelijk mel- melden om volgend jaar (minstens één week), maksimum drie weken met ons mee te werken. Hoe vlugger men rea geert, hoe vlugger je ingewerkt wordt. De Speelmolen geeft iedere maand een tijdschriftje uit, dat je dan gratis ontvangt. Hierin staat alles en nog wat in verband met de voorbije en de komende werking. Waarschijnlijk staan dit jaar ook vormings weekends en/of uitstap pen op het programma om van de medewerkers één ploeg te maken. Belangstellenden willen we dan meteen verwijzen naar de kursussen monotor/monitrice, die speciaal voor hen inge richt worden tijdens de kerst- en paasvakantie. (Inlichtingen: Mevrouw Van Den Abeele, Karre- straat 162 te 9100 Lo keren.) Deze kursussen gaan vaak door in de onmid dellijke nabijheid: Aalst, Dendermonde, Gijze- gem.. Na zo een kursus moet je veertien dagen stage., doen,waarvoor de Speel molen een mogelijkheid is. Wil je ons tips geven, je wensen over maken in verband met verande ringen of aanpassingen, in verband met de ko mende speelpleinwer king, dan kan je daar voor terecht bij mevrouw Grepdon, hoofdverant woordelijke, Molenstraat 18 te Wanzeie, of bij Van Mullem Michel, pleinver antwoordelijke, Flamingostraat 28 te 9300 Gent. (091/22.90.06 Brieven of tekeningen van kinderen, hoe kan het immers anders zijn er evengoed welkom! De Speel molen-vakantie '79 had zijn ups en downs, waar heb je dat niet? Ales bij mekaar echter, is het «ferm» geweest! Dit initiatief is niet mogelijk geweest, zonder de ontstuimige medewerking van tien tallen mensen. De speel pleinwerking dankt daar om in de eerste plaats de familie Grepdon, die uit eindelijk de mogelijkheid schiep om dit werk te doen. Dank je wel, aan de technische dienst voor het klaarstomen van het plein en evenveel dank aan de kranige leidingsploeg. Ook merci aan (nonkel) Jan De Cock, die achter de schermen bergen heeft verzet. Alle Wanzele- naars die geholpen heb ben, in het bijzonder de familie Hooft, bij de dag van de kinderen, een hartelijke dank! De vakantie zit er op. De kinderen zitten weer voor tien maanden op de schoolbanken, maar in tussen werken wee: mensen ijverig aan de komende speelplein weking. rq ;EF Rond het kasteel van Mesen is er heel wat heibel geweest. Aan dit vervallen gebouw werden reeds lange diskussies en veel dagbladlijnen verspild. Op de jongste gemeenteraad van 21 augustus stond het gesticht weer op de agenda, zij het ter bespreking in geheime zitting: 'Koninklijk gesticht van Mesen: hui dige stand van zaken, verwerving - princiepsbesluit'. We kwamen aan de weet dat de tuin van het gebouw aangekocht wordt doqr het ministerie van Openbare werken, dienst Groenplan. De gebouwen worden gedeeltelijk verworven door het ministerie van kui tuur en deels door de gemeente Lede. De aankoop zal zeer vlug moeten gebeuren, want het dak moet voor de winter nog gerestaureerd zijn. Wie hiervan de kosten gaat dragen en waar de nodige fondsen moeten vandaan komen, is nog niet uitgemaakt. Over het park echter, kunnen we hier in primeur mededelen, dat de aankoop en het onderhoud ervan gebeurt door Openbare werken, voor de periode van vijf jaar. Nadien valt ook dit ten laste van de gemeen- te.Maar, en nu het heuglijke nieuws voor de Lede naar: het park zal van. het begin af worden openge steld voor de bevolking. Ondertussen vernamen we dat er in het gesticht reeds heel wat in de verf wordt gezet. De binnenzijde werd immers uitgekozen als dekor voor de verfilming van de «Blijde Dag» naar de roman van Stijn Streu- vels. Aan deze co - produktie BRT - NCRV werken de meisjes van de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia Lede graag mee. Dus twee gunstige nieuwsjes.... omtrent het omstre den kasteel. RDV. Vrijdag 14 september 1979 St.-Martinuskerk Aalst, 20,30 uur Ensemble Instrumental Andrée Colson Werk van J.M. Leclair, A. Corelli, A. Vivaldi, Mozart, J. Turina, en J. Chailley. U hebt het goed gezien: vrijdag 14 september. Dat betekent inderdaad dat we een week vooruit zitten met de aankondiging. Maar we wilden dan ook geen enkel risico lopen, zodat U het concert wegens plaatsge brek al rechtstaand of he lemaal niet meer zou moe ten volgen. Volgende vrijdag een meer gedetailleerde aankondiging van de te spelen werken en een voorstelling van het en semble. Intussen al vast bellen of schrijven naar de Culturele Dienst van de Stad Aalst. De Leedse Jeugdraad is nog maar pas opgericht. In het kader van het Jaar van het Kind wordt ai dadelijk op de pasbenoemden een beroep gedaan. De vertegenwoordigers van de jeugd lieten zich niet pramen en kwamen in een minimum van tijd voor de pinnen met een heel weekend-programma. Dit krijgt nu een realisatie in het volgend weekend van vrijdag 7 tot en met zondag 9 september. Wij geven hier een overzicht van het programma, ingedeeld in leeftijdsgroepen. Het jeugdweekend, zoals het in Groot-Lede ai genoemd wordt, belooft een hele sensatie te worden. Tegenstanders zijn er ook, maar de meeste kinderen zijn ervóór. En is dat niet de bedoeling? Wat is er nu eigenlijk voorzien? Voor de kinderen van twaalf jaar en jonger is er op zondag 9 september een speelnamiddag georga niseerd in de verkeersvrije Dr. Prieelslaan te Oorde gem. Het algemeen tema is «Het Kindercirkus». Aan de hand van een aantal proeven (sterke mannen, tenten rechtzetters. akrobaten...) bezorgt men op deze manier een heel namiddag plezier aan de jeugdige deelnemers. De kinderen worden met bussen afgehaald aan de kerken van de verschillende deelgemeenten. In Lede is dit om 13.30 uur, in de deelgemeenten gebeurt het ophalen rond 13.45 u. De bijdrage per kind werd vastgesteld op 10 frank. Het einde van de spelen wordt voorzien rond 17.30 uur. Een alternatief «regens-pro gramma werd voorzien! Voor de jongeren tussen 12 en 15 jaar is de zondag een feestdag. Om 9 uur komt men samen aan de kerk te Lede om van daaruit te vertrekken voor een spelnamiddag. 's Mid dags kunnen de deelnemers eten in een leedse school! Vanaf 13.30 uur kan men zich inschrijven op het Dorp (kerk) te Lede voor de fietsfotozoektocht over gans Groot-Lede. Om 14 uur sluit men zonder pardon de in schrijvingen af en starten de eerste groepen. Het einde van dit gebeuren is niet te voorspellen, maar er is wel een regen-programma voor zien. Voor de kinderen van meer dan vijftien jaar is er vrijdag reeds een filmvoorstelling van «Woodstock». De bij drage is vastgesteld op 30 frank en het geheel gaat door voor de vijftien plussers in de zaal Volkskring. Zaterdag 8 september begint reeds om 10 uur een info- beurs. Deze richt zich tot iedereen, die zich over alles en nog wat wenst te informe ren. Bij goed weer gaat de beurs door op de Grote Markt en dit tot laat in de avonduren. Indien het die dag slecht weer is moet men zich wenden tot de zaal Volkskring voor 13 uur. Rond 15 uur wordt er een vrij podium voorzien. Bij goed weer achter het kul- tureel centrum, bij slecht weer in de Volkskring. De optredende groepen zijn reeds gekontrakteerd. De Steve Turcksin Band brengt eigen rocknummers. Zij tra den op in het voorprogram ma van Jess Roden, Frankie Miller en andere grote na men. De Rocking Chair imiteert op voortreffelijke wijze Deep Purple, Black Sabbath en andere gekende groepen. Een aantal minder bekende deelnemers werden reeds gevraagd en gaven stellig hun medewerking op: zij zijn zeker geen minder goede muzikanten en ver dienen daarom zeker even eens de aandacht van het publiek. Daarbij komt nog het verrassingselement: het al dan niet gekende talent van Groot-Lede zelf treedt ook op... RDY, De gemeente Lede gaat over tot de aanwerving van ee: direkteur of direktrice aan de gemeentelijke muziekschoc (tweede kategorie). De kandidaat-stellingen dienen met d nodige bewijsstukken bij aangetekend schrijven gericht i worden aan het Kollege van Burgemeester en Schepene van Lede en ten laatste op 1 oktober 1979 ter post afgege ven zijn. De voorwaarden zijn te bekomen op het gemeer tesekretariaat (tel. 21.42.08). De grote gratis tombola ingericht door de marktkommis sie onder het motto «Lede. Uw gezellige dinsdagmarkt is gestart op 4 september. Volgens verschillende mark ters is de opzet reeds geslaagd te noemen. We geloven die mensen graag als we zien dat de hoofd prijs een diepvriezer is met 11.000 frank geldwaarde. Hiernaast zijn nog talrijke waardevolle prijzen ter be schikking, voor een totaal bedrag van meer dan 100.000 frank. 0e trekking gebeurt op 20 september en de prijzen kunnen tot 31 december afgehaald worden. Wie op 4 september de markt niet bezocht, kan nog deelnemen op 11 en 18 september. Door de aankopen te doen bij de marktkramers verwerft men gratis loten. Zondag a.s. zullen er bij de Oordegemse Klaproosjes wis en voorwaar weer zegekreten opgaanDie dag nemen de meis jes aan de Belgische kampioenschappen voor majoretten- teams: dat betwist wordt in Liezele tegen Bredene. De Kon. Harmonie Sint-Martinus zet twee ploegen in de strijd: een van zes en een van acht majoretten. Reeds een weekje later, op 16 september, nemen een aantal meisjes het op tegen de besten van het land. Zij dingen mee naar de titel van Nationaal Individueel kam pioen, waar al de provinciaal kampioenen zeker zullen aanwezig zijn. Zij ontmoeten elkaar dit jaar te Brasschaat. Maandag 3 september startte het nieuwe schooljaar. Vele moeders hebben een zucht van verlichting ge slaakt De Leedse Rijksscholen zorgen echter ook voor de buitenhuis werkende vrouwen. 0e direktie van de bazisschool zorgde daarom voor een kinderopvangdienst vanaf 7 uur 's morgens. De ouders kunnen hun kinderen rustig afleveren en gerust op de trein naar Brussel stap pen. Het toezicht wordt waargenomen door een persoon die wettelijk verzekerd is. De prijs zou 100 frank per week bedragen, wat neerkomt op 20 frank per dag. Hierdoor worden de kosten van toezicht en melkbedeiing gedekt, want de kinderen kunnen ter plaatse hun boter ham opeten.

De Voorpost | 1979 | | pagina 11