SCH00LVREDE TE HOFSTADE W.LA. WORDT [ELFSTANDIGER EGEN0VER RALDES HERENIGDE STRATEN HOFSTADE: rï4° WIJKKERMIS Jaarlijkse reis S.V.V.-Hofstade V.Z.W. Rerum Novarum: statutenwijziging SO nieuwe containers kosten leer dan 1 miljoen Kulturele nieuwtjes sti- ca, t Verenigde Staten van Hofstade vierden van 24 tot en ze- el 27 augustus hun traditionele wijkkermis. Dit jaar was ;°l- I de 34e keer. Deze wijk omvatte aanvankelijk de de endrik Consciencestraat en de Guido Gezellestraat, m§ar 'Or- al sinds jaren uitgebreid tot de Kammenstraat, Tragel, lla- ergweg en een stuk van de Steenweg op Aalst. 3Z( jewel het hier om een ïeipisch buurtfeest gaat, is ll"' tor de jarenlange traditie kermis uitgegroeid tot dl n trefpunt voor velen die ge n ongekunsteld en preten- loos amusement houden, onje feesttent in de Hendrik msciencestraat liep dan zil k dit jaar bij ieder evene- he ent barstensvol, igset begon al de vrijdag dei ond met een prijskaarting en et bijzonder veel deelne- t tiers, liefst 72 mannen en he ouwen. De behoorlijke va ijzenpot - 1500 frank oruit en de inleg van 30 Blij Ier met de gratis boterham met kop aangeboden door het bestuur, zijn vanzelfspre kend aantrekkelijke dingen. De eerste drie van de kaarting waren Danny Gri- monpont, Vermeiren Gustaaf en De Pril Gerrit. De verdere rangschikking vindt u in de rubriek streeknieuws elders in dit blad. De troostprijs voor de minste punten ging naar Maria Van Brantegem. De zaterdagnamiddag na men meer dan veertig kin deren, verdeeld over drie groepen naar gelang de leeftijd, deel aan spelen en wedstrijden.De jongsten - tot en met zes jaar - kegelden en gooiden ringen naar flessen. Daarbij gingen de prijzen naar De Wolf Wendy, Scol- laert Tania, Cornejis Nele en De Bruyn Petra. Bij de tweede groep - van 7 tot en met 10 jaar en afzonderlijk jongens en meisjes - wisten vooral De Ridder Ivo, Bun dervoet Gerrit, De Luyck Inge en Lamin Ingrid zich te onderscheiden in de kikvors- sprong. In een volgend spel waren de winnaars Schol- laert Kristin en Lamin Ste ven. Bij de oudsten, 11 en 12 jaar, kaapten De Wolf Anja en De Ridder Tom de eejste prijzen weg in de loopkoers met bezemsteel, maar Mal- froy Nancy en Goossens Bob, Buys Annick en De Luyck Frank en de kikvor- sprong. Volgde om 21 uur het eerste grote kermisbal met het orkest «The Family Band». Een grote toeloop van jong en oud, waarbij buurtbewo ners en vele sympathisanten zorgden voor gezelligheid en plezier. Het hoogtepunt van de avond was het afscheid van de oud-burgemeester Herman Leus was zichtbaar van weemoed vervuld - en de aanstelling van de nieuwe wijk burgemeester, Freddy Tombeur. De nieuwe burgemeester kreeg het lint en de medaille omgehangen "en was daar duidelijk fier en blij om. De dames van de vroegere en de nieuwe burgemeester kregen bloemen aangeboden door de voorzitter And ré De Lauw en onder het warm applaus van het publiek zetten de beide koppels een daverende vermenigvul- digingsdans in. Een ander hoogtepunt was de stilaan ook traditie geworden ver koop van het ter plaatse gekende en vermaarde wa terwild. Sommige kwaton gen beweren dat deze harin gen uit de Dender komen, maar het gedrang aan het verkooptafeltje en het gesmui nadien aan bijna alle tafels bewijzen dat het om uitermate smakelijke beestjes gaat Na zo een tussendoortje kan er nog meer dan een pintje en meer dan een uurtje bij wat velen dan ook bewezen. De zondagvoormiddag was het iets rustiger. Een kaartje leggen, een pintje of een aperitiefje drinken en in de namiddag wat uitblazen en een beetje op adem komen. Het orkest The Swinging Band, met enkele Hof- staadse muzikanten, trok in de avond weer een volle tent. Opmerkelijk hoe het jonge volkje - vooral leden van verdroten begeleiding van de onvermoeibare wijkburge- meester Freddy. (Zou het eigenlijk niet logischer zijn dat de led en-herbergiers aan wie al een gans jaar door de penning wordt gegund, nu een op hun beurt een vat gunden aan de andere le den?). In de namiddag rond 3 uur kwamen ongeveer 60 vrou wen naar de mannenvrije tent waar hen koffie met gebak en likeur werd aange boden. Een gezellig koffie- uurtje dus, tussendoor afge wisseld met wat gezelschaps spelen. Naar wij vernamen was Jeannette Hooge kam pioen bakschieten en liet Christiane Leus al de an deren achter zich in het gerrebollen. Bijzonder ple zierig en luidruchtig ging het er aan toe toen twee ploegen van zes het tegen mekaar opnamen om zittend, enkel met de knieën een partijtje voetbal te spelen. Zoals gebruikelijk werd het maandagavondbal de apotheose van de kermis. Met eigen zeer goede muziek - het gekontrakteerd orkest Verenigde straten Hofstade: 1Grimonpont Danny 2. Vermeiren Gustaaf 3. De Pril Gerrit 4. Grimonpont Jozef 5. Delbeke Laura 6. De Ridder Hugo 7. De Schepper Oscar 8. De Smet Maurice 9. De Grauwe Omer 10. Paelinck Jean uitslag kaarting 11Aelbrecht Sidron 12. Goossens Herman 13. Van Hecke Jozef 14. Van Der Meerssche Eddy-- 15. Schokaert Francois 16. Schotte Petrus 17. Meyers Richard 18. Ghijssels Marcel 19. De Nijs Emiel 20. Barrez Fran$ois jeugdgroepen - naar de kon wegens hospitalisatie kermisbals van deze wijk van de leider niet spelen - komt. De goede muziek van werd het een uitgelaten, erg het orkest en een geslaagde amusante danspartij, tijdens het artikel «Schoolstrijd te Hofstade» dat verscheen op ijdag 24 augustus 1979 werd vermeld dat er te Hofstade het zo te noemen een kleine schoolstrijd aan de gang as. U kon toen lezen dat er tussen de meisjesschool en de ngensschool een betwisting was gerezen omtrent de erlingen. Tussen de beide scholen was er reeds van voor fusie een soort feitelijke afspraak tot stand gekomen die ;,V|hield dat men elkaar geen konkurrentie zou aandoen en ut (aars leerlingen niet zou afsnoepen. de Heer Paridaens, irekteur van de jongens- hooi, werden in een erg cent verleden formele ver- iringen genoteerd dat on- r zijn bestuur niet zou tracht worden om het i onderwijs in zijn school te veral- menen. Op het Dorp was en dan ook ten zeerste schokt en diep veront- lardigd toen werd vast- steld dat bij herhaling de :gankelijkheid van de la- r re school in de Zijpstraat rd geadverteerd voor jon- ns en meisjes, terwijl er de loofwaardigheid van de ordvoerder(s) van de jon- ïsschool ernstig in het Irang werd gebracht. nder aarzeling werd toen y.Kir het bestuur van de iisjesschool een brief ge- ht aan de konkurrentie arin zonder veel omhaal woorden haar standpunt d uiteengezet, lens de voorbije tijdspan evenwel is alles gelukkig s lieuw in de juiste plooi :cht gekomen zoals dat 1 irheen het geval was geweest. Tengevolge van ho ger vermeld schrijven dat uitging van de meisjesschool en dat ondertekend was door de heren P. Van der Heyden, H. Goossens en E.Z. Berna- dette, had op 22 augustus 1979, op zijn verzoek, een onderhoud plaats met de Heer Directeur Paridaens die vergezeld was van Me vrouw Cammerman, Me vrouw Sonck-Bal en Me vrouw Geubbels-De Coninck. Bij deze gelegen heid heeft de heer Paridaens uitdrukkelijk gesteld dat noch hijzelf noch iemand anders van de Hofstaadse jongensschool het initiatief had genomen of de opdracht had gegeven tot de adverten ties in een reklameblad in verband met de toeganke lijkheid voor jongens en meisjes. Voor zover door hem kon worden nagegaan zou het hier om een onge wild en ondoordacht initia tief gaan van een niet nader te onderkennen bediende ten stadhuize. De Vrije-la- gere en kleuterschool heeft gemeend aan deze verkla ring geloof te kunnen hech ten. Niettemin sprak het bestuur van laatstgenoemde onderwijsinrichting haar verwondering uit over het uitblijven van reaktie van de zijde van de gemeentelijke jongensschool ten overstaan van deze ongewilde adver tenties. De reaktie daarop was dat dit te wijten zou zijn aan de onbereikbaarheid van de verantwoordelijke inzake onderwijs op het stadsbestuur. Hoe dan ook, de meisjes school nam genoegen met de formele verklaring van de heer Paridaens dat hij zelf en de mensen van het ouderkomitee van de ge meenteschool niet anders wensen dan de feitelijke toestanden en afspraken van vroeger te eerbiedigen dat en-dat meer bepaald tot nog toe getracht werd en in de toekomst ook zal getracht worden konkurrentie tussen beide scholen uit te sluiten in die zin dat veralgemeend gemengd onderwijs niet wordt gepropageerd en zelfs ontraden. De meisjesschool heeft zich, zoals gezegd, verheugd over deze herbevestiging van de traditionele standpunten en over de gemeenschappelijke wens tot in stand houding en fair play tussen de beide scholen. In feite komt het er dus op neer dat de zaak in haar geheel te herleiden is tot een misverstand buiten toedoen van de partijen. Misschien kan men de mening toe gedaan zijn dat de jongens school niet onwetend kon geweest zijn van de ongewil de publiciteit en dat ze bijgevolg had moeten rea geren, hetzij tegenover het stadsbestuur hetzij tegen over de meisjesschool. Aan de andere kant zou de zaak misschien van de baan ge weest zijn met een eenvou dige mondelinge of telefoni sche persoonlijke kontakt- name van» de zijde van de meisjesschool zonder daarom al dadelijk,onvrien delijke brief te schrijven waarvan de woorden blij vend zwart op wit staan. A.D.B. bananendans met een mooi bloemstuk als inzet zorgden voor de nodige ambiance. Ook nu kon er bij velen nog een haring bij, telkens een evenement... dat waterwild festival. Traditioneel werd ook nu de maandag de langste dag. Rond 11 uur komen de mannen uit de wijk naar de tent afgezakt, vertellen en kommentariëren bij vlot op elkaar volgende glazen bier wat zij en anderen reeds beleefden, kortom zij amuseren zich ongekunsteld bij spel en drank. Na eten uit het vuistje verlaten de man nén de tent om de leden herbergiers uit de wijk een bezoek en de penning te gunnen, steeds met de on- dewelke ook nog de tombola voor de kermisleden werd gehouden. Het sukses dat alle mani festaties kenden was een aanmoediging voor het in richtend bestuur dat voor de inrichting van zijn feesten voor het eerst af te rekenen kreeg met de verplichtingen opgelegd door de stedelijke administratie. Met een hel pende hand van buitenaf werd echter ook daaraan verholpen en kon deze ker mis probleemloos verlopen. Noteren we nog dat deze buurt zijn feesten beëindigt met een H. Mis voor de geburen die sedert de vorige kermis zijn overleden. Ook de overleden vrienden wor den in ere gehouden. A.D.B. De toneelkring «Vast als eik» speelt op zaterdag 22 en zondag 23 september 1979 in de zaal van het patronaat om 15 uur: «Gallo de vrijbuiter», dit in het kader van het jaar van het kind. Inhuldiging Zaterdag 22 september 1979: inhuldiging Volkshuis Programma: 15 uur: optocht harmonie «Hand in Hand» door de gemeente. 16.30 uur:Jnhuldiging door Minister Mare Galle, gevolgd door receptie en ontspanningsavond met disco-bar. Bakschieting Op zaterdag 8 september 1979 in café «'t Veerhuis»: Grote bakschieting naar konijnen en panklare kippen ten voordele van de spaarkas. Vanaf 19 uur. Wijksport Gijzegem organiseert op zondagnamiddag 9 sep tember 1979 een omnisport voor allen van 7 tot 77 jaar. In het sport- en recreatiecentrum Spelen: bakschieten, volley, basket, vogelpik, gerrebollen, kogel- en ringwerpen. Het is al sedert verscheidene jaren een vaste gewoonte van de Hofstaadse socialistische vooruitziende vrouwen en van de S.G.B. dat er rond de kermistijd een reis of een uitstap op het programma wordt gezet. Op woensdag 22 augustus was dit eveneens het geval. De vereniging zonder winstoogmerk Rerum Novarum liet in het Belgisch Staatsblad van 12 juli 1979 het proces-verbaal van de buitengewone algemene ver gadering verschijnen. Deze algemene vergadering hield zich bezig met de wijziging van de statuten, en de ontslagnemingen in de raad van beheer. pde jongste vergadering van de Werkgroep Leefmi- Aalst bleek duidelijk dat deze Werkgroep zich er en meer zelfstandig wenst op te stellen tegen- Ier de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en fielde (RALDES) waarvan zij lid is. ir deze autonomere op- lirrg werden verschil- le redenen aangehaald, ireerst is er het financi- aspekt. Op dit ogenblik it immers 2/3 van het lijks lidgeld naar de iderorganisaties, terwijl :hts 1/3 in de plaatselijke |en blijft. Dit laatste vol- it niet langer meer voor .A om het hoofd te blijven len aan alle onkosten, [wordt iedere maand een iressant infoblaadje ver stuurd naar alle leden, ter wijl Raldes sinds enkele ja ren geen tijdschrift meer uitgeeft, wat vroeger wel het geval was. Hierbij werd nog aangestipt dat het de plaat selijke werkgroep is die de lidgelden dient in te zame len. Een tweede bleek op de vergadering duidelijk dat de Werkgroep Leefmilieu Aalst niet gelukkig is met de persmededeling van Ral des over het bedrijf Lam- |ft dit ogenblik beschikt onze stad reeds over een l-tal containers van elk duizend liter inhoud. Deze •ntainers zijn regelmatig in gebruik hetzij op open- ire pleinen hetzij contractueel in huur gegeven aan irtikulieren. Het gebruik van deze containers gedu ide de laatste twee jaar mag een sukses genoemd irden, dit ogenblik heeft de dienst leefmilieu een wacht- it met aanvragen van bedrijven en andere particu- ren voor het huren van één of meerdere contai ns. Dit huurgeld bedraagt 2500 fr. per jaar. Bij het jhalen door de reinigingsdienst moet evenwel de ibruikelijke taks van honderd frank per kubieke me- betaald worden. Vandaar dat de gemeenteraad bpas zijn goedkeuring hechtte aan de aankoop van 0 nieuwe containers. De kostprijs hiervan bedraagt ■044.000 fr. weliswaar BTW inbegrepen. VEHE brecht. De manier waarop deze persmededeling tot stand kwam, alsook de in houd ervan stootte trou wens op hevige kritiek. Men was unaniem van oordeel dat een dergelijke tekst, die trouwens in de Voorpost van 25 juli jl. verscheen eerst aan de raad van be heer van Raldes voorge legd diende te worden. Het ligt dan ook in de bedoe ling om in het vervolg eigen lidkaaiien te laten' drukken en niet meer deze van Ral des te gebruiken. Vervolgens werd nog lang durig gesproken over het BTK (Bijzonder Tijdelijk Ka der) p ojekt dat door Raldes ingediend werd en dat on dertussen door het subre gionaal tewerkstellingsko- mitee goedgekeurd werd. Een deel van dit projekt werd immers door WLA voorgesteld en behandelt een studie over de leefmi lieukwaliteitsverbetering in het landelijk gebied, met name de Falluintjesstreek. WLA-voorzitter Frans De Saedeleer werd trouwens als verantwoordelijke voor dit deelprojekt voorgesteld. Tot slot kunnen wij hier nog vermelden dat de viering van het 5-jarig bestaan van W.L.A. voorzien wordt op vrijdag 12 oktober eerstko mende. Besloten werd deze viering zo sober mogelijk te houden, zonder dat deze desalniettemin volledig on opgemerkt zou gebeuren. VEHE Het is niet helemaal van be lang ontbloot het voor naamste er uit te halen te meer daar verondersteld mag worden dat zelfs zij die er belang in stellen wellicht niet allemaal het Belgisch Staatsblad als dagelijkse lektuur hebben uitgekozen. Deze buitengewone alge mene vergadering werd ge houden op donderdag 3 mei 1979 om 20 uur in het lokaal «Ons Huis» Steenweg op Aalst 8 te Hofstade. Een groot deel van de aan dacht is uitgegaan naar het ontslag en de aanneming van vennoten, de samen stelling en funkties van de raad van beheer. De alge mene vergadering nam akte dat overeenkomstig de sta tuten opgehouden hebben vennoot te zijn: Avoux Paul, Becque Felix, Achiel Bruy- land, Achiel De Moor, Gas ton Galle, Jozef Lorie, Van Bisen Willy, Van Sinay Constant en Van Eetvelde Henri. De nieuw aangeno men vennoten zijn: De Roy Andre, Van Caecenberg Hubert, Van Caecenberghe Gaston. Overeenkomstig de statu ten werd benoemd tot voor zitter, De Smet Kamiel. Tot ondervoorzitters de Heren Van der Heyden P. en Cal- lebaut P. Sekretaris Van der Biest Eugeen. Schatbe waarder Gossens Herman. Werden gemachtigd om geldverhandelingen te doen per twee: De Smet Kamiel, Gossens Herman, Van der Biest Eugeen. Dezelfde re geling, namelijk gezamelijk optreden per twee, werd ge troffen voor de rechtsvor deringen in naam van de V.Z.W. namelijk De Ridder Alfons, De Smet Kamiel, Goossens Herman, Van Caecenberghe Kamiel en Van der Biest Eugeen. Een laatste punt op de agenda was gewijd aan de bestemming van de eigen dom Ons Huis. Na onder zoek en bespreking van de geldelijke toestand van de V.Z.W. stelt de algemene vergadering vast dat' drin gend maatregelen moeten genomen worden, wil men het maatschappelijk doel zoals dat in de statuten werd omschreven, blijven verwezenlijken. De verga dering verklaart zich eenpa rig akkoord de eigendom Ons Huis in de staat waarin hij zich bevindt bij schen king over te dragen aan de V.Z.W. Don Bosco te Aalst. Deze laatste aanvaardt de tegen de V.Z.W. Rerum No varum lopende schulden en vorderingen, met inbegrip van de schulden der aan deelhouders, voor rekening van de V.Z.W. Rerum Nova rum te vereffenen. De ver melde transaktie zal de mo gelijkheid waarborgen de plaatselijke christelijke so ciale organisaties hun akti- viteiten verder te laten ont plooien in de bestaande lo kalen. Terloops werd nota genomen van de reeds voor rekening van de V.Z.W. Re rum Novarum geregelde be talingen der meest drin gende schuldvorderingen. Wat betreft de voornoemde overdracht van eigendom bij schenking werden aan geduid om op te treden na mens de V.Z.W. Rerum No varum de Heren De Smet Kamiel, Herman Goossens, Van der Biest Euqeen. A.D.B. drie straten in het Ronse vaal te Erembodegem. Wel werd geopteerd voor namen spruitend uit de schepen De Maght is de stadsschouwburg in toponymie, momenteel doende met 1980 zal een hellend vlak lh haar diensten een regie- worden aangebracht aan ment uit te werken om de de rechterkant en aan de modaliteiten vast te stel- achterkant zodat ook len voor het gebruik van minder-validen toegang de lokale dienstcentra, kunnen hebben. Uit de verschillende moge lijke bestemmingen werd uiteindelijk overeengekomen om deze keer een bezoek te gaan brengen aan de Rode Berg. In de voormiddag was er eerst nog een halte voorzien te Klemskerke aan het domein de Blekkaart. Dit domein is eigendom van de Bond Moyson en aldus werd het voor de meest deelnemers geen eerste ken nismaking daar de Blek kaart goed gekend is door de leden van alle socialistische organisaties. Het vertrek was voorzien om 9 uur en zonder al te veel vertraging op het tijdschema werd de tocht aangevat. In de vroege mor gen had het er naar uitge zien dat het weer zou worden zoals datgene wat ons deze zomer al te veel is ten deel gevallen, maar een wind uit de goede richting zorgde er voor dat Hostade om negen uur 's morgens onder een brede opklaring lag. Zelfs het gevreesde «hier en daar een bui» was er niet bij. Maar zelfs een regenvlaag zou wellicht niet bij machte geweest zijn om de opper beste stemming die er al dadelijk was om te doen slaan. Langsheen een auto snelweg is er nu niet bepaald veel belangwekkends te zien, maar het voordeel is wel dat de bestemming op die ma nier vlug bereikt wordt. Eens in de Blekkaart aangekomen is het stilaan middag geworden, reden waarom William en Willy kontakt opnemen met de beheerders van het domein om de kwestie van het middagmaal te regelen. Eens die zaak in orde, was iedereen vrij tot 13 uur. De meeste deelnemers hebben het terrein niet verlaten. Ter plaatse zelf is er immers meer dan genoeg te zien. Een half uurtje na de maaltijd wordt er terug ingestapt om verder te rijden naar het einddoel. Het aperi tiefje van vóór de maaltijd zit er wellicht gedeeltelijk voor iets tussen dat er nu wordt gezongen. Na verloop van tijd wordt de bestuurder gedwongen te stoppen door enkele van zijn passagiers. Deze laatste handelen op hun beurt door een drang waarvan ze weten dat ze er niet lang zullen kunnen aan weerstaan. Het wordt half vier vooraleer de Rode Berg in zicht komt. Het is een opluchting, want uren in een autobus zitten, natuurlijk niet in een doods stilzwijgen, daar kan men dorst van krijgen, grote dorst. Voor een keer wordt er geen bier gedronken, maar geeft men de voorkeur aan een glaasje picon. Te 18 uur wordt iedereen vrijgelaten om te doen wat men wil. Ergens in de omgeving is er gelegenheid om nuttige en andere zaken te kopen en de vrouwen gaan er vanzelfsprekend op af. Vooraleer het gezelschap de terugweg aanvat wordt er eerst nog een glaasje van het zelfde gedronken, kwestie van er zeker van te zijn dat er bij het naar huis rijden nog plezier zal gemaakt worden. Te Deurle wordt er nog eens halt gehouden aan de zaal Riva, ook al geen onbekende pleisterplaats. Men heeft er de gelegenheid om te dansen, een kans die vooral door William niet onbenut wordt gelaten. Het- wordt halftien vooraleer iedereen weer goed en wel in de bus heeft plaats genomen om naar huis te rijden. Naar huis, dat betekent dan wel het «Volkshuis» waar zoals gebruikelijk de gedachten al uitgingen naar de bestem ming voor het volgende jaar. A.D.B. de vroegere gemeente huizen in de deelge- Door de zorgen van schepen De Neve zullen, meente, door kulturele als proef, drie plak- verenigingen. zuilen worden geplaatst - Gevraagd werd dat 5 °P Grote Markt. van de kredieten ".U^niem gunstig ad- bestemd voor het Kul- ™s ,wer,ti sefleverr voor tureel Centrum Aalst de, faatnamen „Woon- zouden worden besteed aan het aanbrengen van p kunstvoorwerpen of kunstdekoratie en kun stenaars uit de eigen stad. Ingevolgde de in krimping van de kre dieten vreest schepen Roels dat het moeilijk zal zijn, zelfs gereduceert tot 1 of 2 dit te realiseren. - Bij de vernieuwing van Zoals steeds een overdonderend sukses voor de braderij der Zoutstraten

De Voorpost | 1979 | | pagina 15