^jaugdpagine H K |l| M NI 'T U knip INDEREN VAN ONS INDER BEDEELD? tu//en De Derde Wereld en Wij 13 SPITAELSERS VOOR 5 JEUGDVERENIGINGEN jen het Feestkomitee maanden geleden de toestemming 30 f aan de Jong Ekonomische kamer om gratis met een mbola op de Jaarbeurs aanwezig te zijn en kort daarop n de vzw «De kinderen van ons», om met een betalende ind deel te nemen aan de jaarbeurs, kon het niet rmoeden dat dit tijdens de 32e jaarbeurs tot een mfliktsituatie zou leiden. 20 aderen van ons kunnen stellen is de volgen- !la! :n eerste vraag die wij ons de: «Wat gaat er schuil "EECKMAN 053-70.02.93 Oe specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst I flDTum o koffiehuis» specialiteit van Wafels - UnlnALo Kanestraat 20 Aalst Tel. 053-77.76.84 Het koffiehuis der denderstreek LECTROHOME 053-21.89.53 Electronische componenten - telefoonbeanwloordapparaten - au toradio s - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening. ^■1 Korte Zoutstraat 12, AALST I OURUREN(Pelzen) Tel. 053-77.48.54 C KELLY FURS ODERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen v°°r Dames, Juffrouwen en heren. ==!a— ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Heiman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. F 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert. E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst. P VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette, tergal enz. Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw- deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi- chem, Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig' begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. [UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken' quis, quid, quo quando, quomodo.. enz; wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep Oe .Cuuper. letro Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters. Alomgekend voor salon-garnituren in leder LEGERS 053-21.95.20 Is niel alleen gekend voor kleur T.V. maar ook HIFI en alle elctri- sche huishoudtoestellen Lid van Expert International Leo De Bethunelaan 125, AALST COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m) Moorselbaan 556, Aalst. URWERKEN COVENS 053-781820 Lange Zoutstraat 44, Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-2i.40.6d een toverformule' Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een lijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onder- V.Z.W. Kinderen van ons met als doel een beetje zon te brengen in het bestaan van onze verlaten kinderen in Oost-Vlaanderen. (Hugo) achter de vzw Kinderen van Ons?» Het doel van deze vereni ging, aldus de voorzitter, de hr. Carlos Buyle, is een beetje zon te brengen in het 1 bestaan van de verlaten kinderen in Oost-Vlaande ren. Het is een vereniging die zich speciaal inzet voor de minder bedeelden onder de kleinsten. In onze konsump- tiemaatschappij, onze wereld van klatergoud en oppervlakkige welstand, is het zoetjes aan de gewoonte geworden eerst en vooral aan zichzelf te denken en zich niet te bekommeren om anderen. Het is slechts wan neer men U de naakte feiten aantoont, wanneer U een lijst onder de neus gehouden wordt van niet minder dan 69 tehuizen voor sociaal verwaarloosde en onaange paste jeugd in de provincie Oost-Vlaanderen alleen, dat men gaat nadenken en vaststellen dat in onze maat- schappij nog heel wat te doen is voor deze toekomsti ge volwassenen. Te Aalst heeft een kleine groep mensen daar iets willen aan doen. Zij hebben de vzw «Kinderen van Ons» gesticht. Doelbewust, be langloos en met gans het hart zetten deze mensen zich in om die sukkelaartjes wat meer te geven dan alleen maar een dak boven het hoofd en voeding. Wekelijks gaat men naar homes en tehuizen met een filmvoor stelling, met snoep, met kledij, met speelgoed. Door kleine uitstapjes, een beetje tederheid en liefde probeert men het bestaan van deze kinderen wat op te vrolijken. De kinderen waar de vzw zich voornamelijk toe richt moeten hun vader en moe der missen. De mensen van de vzw proberen deze plaats zo goed mogelijk over te nemen. Stand 123 Op 2 december ek. gaat in de zaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat een Sint- Maartenfeest door voor zo'n 170 verwaarloosde kinderen uit twee tehuizen: het huis Ten Berg uit Zwalm en het huis Prinses Chariot uit St. Maria-Lierde. Dit feest is een organisatie van de vzw «De kinderen van Ons». Om dit uitstapje naar Aalst en het feest te kunnen financie ren had men. binnen het bestuur gedacht aan een stand op de jaarbeurs. Ge zien het grote bezoekersaan tal van de vorige jaren, ongeveer 40.000 bezoekers stelde men voorop dat men gemakkelijk 2.000 boekjes loten zou kunnen aan de man brengen. Vijf per hon derd bezoekers. Dit aantal boekjes werd dan ook ge drukt. Een Aalsterse elek- tronikafirma leende om 100. 000 fr. prijzen aan de vzw met de overeenkomst dat de prijzen, na de verkoop van de loten, zouden betaald worden. Met acht mensen aan de basis die zich volledig belangloos wilden inzetten gedurende de tien dagen van de jaarbeurs beoogde men aldus 200.000 frank binnen te halen, waarvan een 100. 000 voor de prijzen, een vijftigduizend voor de on kosten zoals .standplaats, drukwerk, enz., en dan de overschot voor het feest van de kinderen. Een initiatief voor het kind, in het jaar van het kind, dat moest slagen, doch... aldra bleek dat niet alles van een leien dakje liep. De verkoop van de loten, per boekje, of per stuk, vlotte niet. De stand van de vzw, stand 123, lag in een vergeten hoekje van de bijgebouwde tenten, ver van de ingang waar de Jong Ekonomische Kamer, onder de naam van Unicef eveneens loten ver kocht ten voordele van de kinderen. Mensen die bij stand 123 kwamen en ge vraagd werden om loten te kopen antwoorden dikwijls Stad Aalst dienst onderwijs en kuituur Toneelopvoering voor de jeugd: «De eerste spiegel in Toejaland» (regie: Tuur Van den Brulle) door John Van Snellenberg. Zat 15, zon 16, woe 19, zat 22, zon 23, en woe 26 september om 15u in de stadsschouwburg, Vrede plein, Aalst. Jesus People In tent op parking Keizershallen: tentevangelisatie «God doet wonderen» van 11 tot en met 16 septem ber. C.S.V. en kulturele centrale A.B.V.V. Optreden van Vuile Mong en zijn vieze gasten op vrijdag 7 september in hun circustent op de Hout markt in Aalst. Om 15u een kinderprogramma «het jaar van de klowns». Toegang: 40 fr, Om 20u: «Wilde Westen Revue». Toegang: 100 fr. 60-plussers en minveertienjarigen: 60 fr. Dido, Oude Heirbaan, Erpe Vrij 7: 20u: initiatiekursus volksdansen Zat 8: 20u: optreden van Elie Cazaerck en Wim De Craene. Zon 9: 20u: dansavond. Vrij 14:20u: initiatiekursus volksdansen; makramee: gitaarkursus. Terlinden, Ypsilon, Leeuwerik en VAB-VTB Zon 23: grootse voetrally ten voordele van AKABE (gehandikaptenwerking van de skouts). De start is vrij tussen 13u en 14.30u aan het jeugdhuis Terlin den. Leden van jeugdbewegingen (uniform!), jeugd- klubs, VTB-VAB en wandelverenigingen betalen 30 fr. Anderen 50 fr. Het wordt «een ludieke wandel tocht»! Liberaal jeugdwerk, Hammestraat 20, Aalst Zat 8: 16u: tuinfeest van het liberaal jeugdwerk. Ma 10: jaarmarkt UNICEF voor het Kansarme Kind op de Aalsterse Houtmarkt. Wetswinkel Houtmarkt 5, Aalst: «wij scharen ons aan de kant van diegenen die financieel, ekonomisch, juridisch... on derdrukt worden» via gratis juridisch advies elke vrij dag van 19u tot 22u en zaterdag van 10 tot 12u. «Mijnheer, wij hebben er al!» Voor de mensen van de vzw werd het een grote ontgoo cheling en een strijd om door de onkosten te komen. De verkoop lag ver beneden de verwachtingen. Daarbij kwam de last van de stand gelden, 12.500 fr., daar waar de Jonge Ekonomische Ka mer geen frank standplaats had moeten betalen. Alhoe wel de Jong Ekonomische Kamer en de vzw «Kinderen van Ons» elkaar geen kwaad hart toedragen, zij ijveren voor hetzelfde basisdoel, het kind, werd het probleem toch voorgelegd aan het Feestkomitee dat met dit gebeuren toch wat verveeld zat. Feestkomitee Feestkomiteevoorzitter Frans Wauters, ondervraagd over het gerucht als zou de vzw haar standgeld terug krijgen, deelde ons mede dat het feestkomitee inderdaad verveeld zat met dit kleine konflikt. Toen de Jong Ekonomische Kamer des tijds de aanvraag deed om voor Unicef een tombola te mogen organiseren waarvan de trekking tijdens de jaar beurs zou plaatshebben stemde het Feestkomitee daarmee in aangezien de wereldvermaardheid van Unicef. Over het plaatsen van de prijs, een personen wagen, aan de ingang is niet gesproken geweest. Toen later de vzw «Kinderen van Ons» haar aanvraag deed om een stand te bekomen werd deze samen met de andere aanvragen doorgenomen, en de vzw kreeg een betalende stand. Frans Wauters verklaarde verder dat hij oog had voor het probleem, maar ons niets officieel kon medede len aangezien het gehele Feestkomitee in vergadering over een dergelijk probleem, het terugbetalen van het standgeld, moet beslissen. Aangezien er sinds het ont staan van het konflikt nog geen vergadering geweest was kon dus ook nog niets afficieels medegedeeld wor den. Frans Wauters ver klaarde echter persoonlijk volledig achter de terugbeta ling van het standgeld te staan. Hij zal trouwens zijn beste beentje voorzetten om de beslissing van het feest komitee in die richting te laten uitlopen. Toekomst Zoals reeds gezegd dragen de beide betrokken or ganisatie mekaar geen kwaad hart toe. Het konflikt sproot voort uit een onvoor ziene organisatorische maat regel. De Jong Ekonomische Kamer met zijn brede rela tiekring, en geruggesteund door een wereldorganisatie, Unicef, wist het voordeliger te laten overkomen bij de inrichters dan de een minder bekende organisatie die de normale procedureaanvraag deed en dus ook volgens de normale procedure behan deld werd. De voorzitter 'van de vzw «Kinderen van Ons» laat echter de meet niet zakken. Begin september zal aan de kinderen van de twee reeds genoemde tehuizen ge vraagd worden een brief te schrijven naar Sint-Maar ten. In de mate van het mogelijke zal men trachten aan hun hartewens te vol doen. Dit jaar trouwens ook gaat men zich niet alleen richten tot de kinderen tot 12 jaar, maar tot al diegenen tot 21 jaar. Voorzitter Carlos Buyle had dan ook niets dan lof voor de 8 mensen die gedurende tien dagen hun bijdrage geleverd hebben voor het welslagen van het initiatief, voorname lijk had hij een woordje van dank voor zijn ondervoorzit ter, Hektor Schoupe, zijn boekhoudster Erna Van Goethem en zijn Sekretares- se Vera Van de Maele, en zeker niet te vergeten, kan didaat Prins-Karnaval Polle Kepernoagel, die zich volle dig achter de organisatie zette. Wie over deze organisatie «Kinderen van Ons» meer wil weten, of zijn geldelijke steun verlenen, kan steeds terecht op de zetel in Aalst, Dirk Martensstraat 10. Tele foon: 053/70.15.98. SJ. En hier dan zoals belooft de winnende nummers van onze super tombola voor onze verlaten kinderen (aan allen beste dank). 1e prijs: 16776 2e prijs: 47073 3e prijs: 73755 4e prijs: 83207 5e prijs: 92152 6e prijs: 49290 7e prijs: 83474 8e prijs: 00364 9e prijs 10e prijs: 11e prijs: 12e prijs: 13e prijs: 14e prijs: 15e prijs: 16e prijs: 50661 53263 58603 37714 36425 28072 51332 81638 17e prijs: 18e prijs: 20e prijs: 19e prijs: 21e prijs: 22e prijs: 23e prijs: 24e prijs: 54865 42138 64782 57265 65307 78712 55631 48631 Twaalf maanden lang zullen vijf Aalsterse jeugdver enigingen kunnen rekenen op dertien ekstra arbeids krachten: een binnenhuisarchitekt A1, een elektricien A3, vijf geoefende arbeiders, twee klerken, twee op stellers, één regent en één onderwijzer(es). Dit bijzon der tijdelijk kader moet nuttige diensten verrichten voor RISA (Reis- en Serviceagentschap), Kreja en Yp silon (jeugdklubs), 't Fabrieksken (Centrum voor sa menlevingsvernieuwing) en het Liberale Jeugdwerk Aalst (koepelorgaan van diverse blauwe jeugdorgani saties). De opdracht is tweevoudig: praktische hulp bieden aan die organisaties (verbou wingen, elektriciteit en ver warming aanleggen...) en administratie en vorming verzorgen. Bij dit laatste ligt vooral de klemtoon op het administratieve (boekhou ding, financies, formulieren en paperassen...). «Vor ming» betekent dat men speelpleinen. Voorlopig zijn er nog geen vastomlijnde plannen op dit vlak en laat men kreatieve kansen aan de regent en de onderwij zeres) die hiervoor aange zocht worden, (enkel die onderwijzer(es) wordt nog gezocht! Op school geen plaats? Hier welKandida turen schriftelijk stellen aan RISA VZW, Driesleutel werk wil maken van de zo straat 51, Aalst), noodzakelijke vorming van De samenwerking van deze jeugdwerkers. In de verre toekomst zou dit moeten uitmonden in zoiets als een evenknie van de monito renvorming die van stads wege sinds dit jaar ingericht wordt voor de vakantie vijf verenigingen laat alles zins een meer efficiënte en krachtdadige werking toe en wie weet betekent het geen armslag voor nog meer samenwerking... Pd Grauwgrijsgroen Wat onthutst kijkt hij op met twee verbaasde oogpu pillen, «Ik vind 'td's wel heel kreatief» replikeert Bart op wat zijn gespreksgenoten inbrachten. Altijd - het zelfde - diskogedreun en zo, drinken en dansen, opgelegde regels en veel geldgeschuif. «Nee», vind hij, «bestaat er iets plezierigers dan met een groepje TD's af te schuimen, zakdoekleggen op bambamu- ziek, algemene ontsteltenis te kreëren door pseudo- zwoel onder mekaar te dansen, door hard te stam pen op soft slow - muzieknoten... Oneindig kreatief is zo'n TD!» Wat gek, vindt het publiek toch, maar het klinkt prettig. Vooral in een karnavalstad. Bart ziet de denkende glimlachs en hij gromt tevreden. «Jullie hebben maar de mond vol met kreatief en antikon- sumptie en zo, wij niet, maar we amuseren ons net zoals in jullie teorietjesü!» Het is waar, voelt iedereen aan, maar zo vlug geeft men zich niet gewonnen. «Daarmee verander je niets aan de grond van de zaak, en dat is dat er verdomd veel geld verdiend wordt met ontspanning». Een andere: «Het blijft bij wat provoceren en echt plezier is dat toch nog niet!» Het komt tot een hardnekkige woordenwisseling, waarbij maar één zaak zeker is: de klassieke aanblik van een zaterdagavondfuif is meer afstompend dan ontspannend. De verdediging is niet aanwezig, die zit elders. Hierbij weze het hoogseizoen van klas- fuiven, herfst-TD's, klubdansinstuiven en zo meer aangekondigd met alle mogelijke kleuren die bij spots bestaan. Sterrenkundetentoonstelling in 't Satellietje J.V.S.-Kern Sirius Aalst is een hobbyklub voor'ster- renkunde en ruimtevaart. Van woensdag 5 tot zon dag 9 september organiseert ze een tentoonstelling sterrenkunde - ruimtevaart in de Parochiezaal Sint- Antonius, Capucijnenlaan 95, Aalst. Heel wat doku- mentatiemateriaal is in te kijken. Daarenboven kan je diamontages bekijken: Sirius in woord en beeld, Apollo 7 tot 17, het Heelal, de Sterrenwacht van Nice. Ook films zullen er zijn: Spacelab, Ariane, Gemini 4 e.a. Deze tentoonstelling is gratis. Nog te bekijken op zaterdag van 9 tot 13u en van 14u tot 21 u. Op zondag van 9 tot 13u en van 14u tot 20u. Vanaf 22u is er zaterdag maanwaarneming mogelijk! Karei Ceule, Arbeidstraat 17A, 9300 Aalst (053- 21.18.20) zal je graag meer inlichtingen geven. Vakantiespeelpleinen School en vakantie... De intersektie tussen die twee is een opstel «een prettige vakantiedag». Hoeveel van die dagen beleefd zijn op de Aalsterse vakan tiespeelpleinen? Er was in ieder geval heel veel volk en hoewel naar 't einde toe de monitors daarbij te klein in aantal waren, was het toch een degelijk plezant-kreatief aanbod, zo'n vakantiespeelplein. Ook met films werd gewerkt dit jaar: eerst naar het grote doek kijken, en dan kreatief en speels uitwer ken en vorm geven. Patrick De Smedt en Ghislain Van Moesieke zijn aan een diamontage bezig over die twee maanden! Algemene vergadering jeugdraad Deze week was 't Dagelijks Bestuur van de Aalsterse Jeugdraad, volgende dinsdag 11 september Alge mene Vergadering! Por je vertegenwoordiger even tueel maar eens zachthandig aan om er naartoe te gaan. Nieuws uit Kreja Sinds een tijdje is Gi Van Moesieke als P.V. daar opgevolgd door Kristien Bronder uit Teralfene. Haar taak is evenwel beperkt tot het administratieve vlak. Het sekretariaat bevindt zich ook niet meer op de benedengang, maar op een bovenverdieping. Stadswerklui zijn, overeenkomstig de nieuwe af spraken tussen Kreja en het schepenkollege, druk bezig met die verdiepingen weer leefbaar te maken, trappen vrij maken e.d.m. Kreja richtte een Karateklub op, of liever, de al bestaande karateklub Shutokai komt naar Kreja overgewaaid. Deze klub, waarvan Roger Holvoet leider is, zat voorheen gehuisvest in de Sint- Annaschool aan de Spaarzaamheidsstraat. Om het even, nu is iedere karateliefhebber welkom op de trainingen in Kreja: iedere dinsdag en donderdag van 19.30u tot 21.30u. Meer inlichtingen desgewenst bij Roger Holvoet, Esplanadestraat 8, Aalst. (tel. 70.01.17). Driedaags muziekfestival... En dan is er nog voor de muziekgragen die er nooit genoeg van krijgen en die nog tijd bij hopen hebben een driedaags muziekfestival. Je moet er wel voor naar Lebbeke (parking Sportkompleks aldaar). Op vrijdag 14 treedt daar om 20u Kazzen en Koo op. Op zaterdag 15 eveneens om 20u Wolfgang, Big Bill and Band. Zondag 16 september krijg je om 18u Sound Explosion. Er zijn tegenwoordig al genoeg andere eksplosies dat deze toch lekker meeneembaar is! pd Mensen van Groot-Aalst, Groot-Lede en Groot- Erpe-Mere, ge zijt allen verwacht in de feestzaal van het Aalsters stadhuis op donderdag 13 september. Een startavond wordt het van de komende 11.11.11 -aktie die zoals men kan vermoeden het «kind» centraal stelt. Om 20 uur start die start en zal er een spreker zijn en dia's. En veel verhoopt entoesiasme, vooral in de zaalEn als het nu eens niet enkel jeugdorganiza- ties zouden zijn die erop afkomen, dan zou dat een bijkomend startpluspunt wezen! Terloops: vorig weekend was in Aalst een missiona- rissendag en daar lees je elders wel over. En nog terloops: in onze streek bestaan nu twee wereldwinkels met Derde Wereldwinkel-produkten: in Aalst (Burchtstraat 20) en in Erpe (Rooseveltlaan 2). Gewone winkels die rechtvaardige honing, koffie, tee, sardienen, wijn of fruitsap willen verkopen, kun nen in deze verspreidingscentra altijd aankloppen. Over Hugo die voor dit blad (o.a.) in Rwanda zit nog geen nieuws, maar dat komt nog wel. P.D.

De Voorpost | 1979 | | pagina 17