Sensationele start van trikoloren OPEL ov&vm wmnsL m jjKus jCYatN LENT - Hoebeeck toch nog tevreden De stille triomf van Urbain Haesaert 5J2EII^EïEHl LUL/cr WU' MONOGRAFIE OVER HET LEVEN EN WERK VAN STEPHAN G0RUS MERCEDES-BENZ .MOTORS MlSm HKCV3E 12 22 - 7-9-1979 - De Voorpost Die laatste fase illustreerde de onmacht van de landskam pioenen: niemand wist immers het verlaten (maar wel door talrijke spelers afgeschermde) doel te doorboren. Wel kreeg Albert terecht geel wegens zijn uitdagende houding ten over staan van scheidsrechter Pon- net. Woede en ontgoocheling zijn slechte raadgevers. Voor het eerst behaalde Loke ren een zo duidelijke zege op zijn aartsrivaal en werkte het zich op tot lijstaanvoerder. Het Waasland blijft de trom slaan. k DE PLOEGEN Lokeren: Hoogenboom, Ver- bruggen. De Schrijver. Dal- ving, Somers, Mommens, «Ik ben al bij al nog tevreden» vertelde Jan Hoe- beeck ons na afloop van het Wase derby. Hij doelde daarbij uiteraard niet op het resultaat wel op zijn persoonlijke prestatie. «Na anderhalfjaar afwezigheid in het top voetbal kon ik behoorlijk mijn streng trekken. Het feit dat de vol ledige ploeg in een echte off-day verkeerde drukte natuurlijk op het rendement van mijn inspanningen. Het draaide echt niet bij ons en Lokeren was fysisch en psychisch heel wat sterker. Waarom wij zo zenu wachtig akteerden kan ik ook niet verklaren. Er werd ook veel te weinig bewogen. Zo kreeg ik op een gegeven moment de bal eens toegespeeld in het middenveld maar vele sekonden lang ging er nie mand diep zodat ik het leer niet kon afspelen. Spijtig toch die nederlaag. Nu gaan we de komende wed strijden toch resultaten moeten halen willen we niet wegzinken». Ons kwam het voor dat Hoebeeck inderdaad vlot en energiek van start ging en een tijdlang de indruk gaf Schönberger op vaardige wijze te kunnen vervan gen. Nadien ging Jan echter mee ten onder in de malaise die de ploeg overviel en tot een inferieure prestatie leidde. Wim Hofkens zocht de verklaring helemaal in de afwezigheid van Heinz Schönberger: «We voelden allemaal aan dat de patron er niet bijliep. Heinz is de man met de spelideeën, de organisator, de verdeler. Met hem erbij kunnen we alles, nu liepen we verlo ren. Zelf ben ik tot de laatste snik blijven wroeten, ook al geloofde ik er niet echt meer in. Het ligt nu eenmaal niet in mijn karakter om op te geven. Ach ja, als we een puntje meepikken op Winterslag en Beerschot opzij zetten sluiten we weer aan bij de top. Er is echt nog niks gebeurd!» De oudere spelers als Janssens en Van Gen echten zagen er diep ontgoocheld uit en realtiveerden on middellijk de voorbije sukssessen: «We maakten een ongelooflijk superjaar mee, iets wat haast niet voor herhaling vatbaar is. Daarom zijn we nu nog geen wonderploeg die over zijn tegenstanders heen wandelt. Sommigen moeten nog met die gedachte leren leven», aldus de geel-blauwe aanvoerder. H.S. We kennen de Lokerse oefenmeester Urbain Hae- saert al een tijdje. Eerst als hulptrainer bij S.K. Beve- ren, daarna als assistent van Braems bij Lokeren. Dit seizoen trad de altijd minzame Hobokenaar uit de schaduw en werd hij eerste trainer van Sporting Lokeren. De zege tegen zijn oude klub Beveren betekende voor hem een stille triomf, want hoog van de toren blazen doet Urbain niet. Daarvoor is hij al te be scheiden, zeker waar het zijn persoonlijke inbreng betreft. Een halfuurtje na het einde van de bewogen wed strijd gaf Haesaert zijn visie op een rustige relativer ende wijze: «Ik had mijn spelers gevraagd in de eerste plaats kalm en ontspannen aan de partij te beginnen en de eigen vertrouwde automatismen op de grasmat uit te werken. Vroeger speelde Lokeren al te zeer in funktie van de tegenstander Beveren en lokten de zenuwen tal van fouten uit. Dat ligt Spor ting niet. Deze keer hebben we het verstandig aan gepakt. Beveren, bij wie de afwezigheid van Schönberger een onmiskenbare handicap was, torstte nu de zenuwenlast en ging eraan ten onder. Wij haalden nu het maksimum uit twee zich zwaar aankondigende opdrachten. Als we tegen Water schei opnieuw aan de winnende hand blijven zijn we schitterend gelanceerd. Het moreel staat op zenith». Zijn kollega Robert Goethals was een deur verder heel wat minder gelukkig: «De beste ploeg heeft hier zonder discussie gewonnen. Zij speelden fris en dynamisch, wij geënerveerd en ordeloos. Was het een slechte dag of zijn er andere oorzaken te vinden, ik weet het niet. We werden weliswaar zelden uit verband gespeeld, maar brachten er zelf toch niets van terecht. Dat we een vrij sportieve wedstrijd te zien kregen pleit voor mijn jongens. Zij toonden zich waardige verliezers. De uitgedeelde gele kaarten vond ik vrij licht toegekend, maar ja we zitten er toch weeral mee». H.S. Verheyen, Bett, Larsen, Lu- banski, Dardenne. Beveren: Pfaff. Jaspers, Van Genechten, Buyl, Baecke, Hofkens, Hoebeeck, Cluy- tens, Albert, Stevens, Jans sens. Vervangingen: 65': Truyens i.p.v. Hoebeeck en Simoen i.p.v. Stevens. 77": Gudjohnson i.p.v. Lu- banski. Doelpunten: 31': Lubanski 1 -0) Lokeren-Beveren 2-0. De Schrijver die een uitstekende w edstrijd speelde ontzet zijn kamp met ét 57': Larsen (2-0) f°rs< tapsiool. (md) Gele kaarten: Cluytens, Al- bert, Mommens Scheidsrechter: de heer Pon- net Toeschouwers: 15.000 Herwig STAES Lokeren-Beveren 2-0. Pfaff is ver uit zijn doel gekomen om te ontzetten voor de aanstormende Larsen. md Lokeren-Beveren 2-0. Vreugde bij Lokeren na het doelpunt van Larsen. md Eerst legde Lubanski schie- tensklaar voor de voet van Dardenne maar die richtte erg slecht. Een inzenden van So mers op halve hoogte verraste bijna Pfaff die zich nog moest uittrekken om de bal te pluk ken. Carambole doelpunt Op de 31" minuut gebeurde het. Dardenne, een van de uit blinkers, stak de bal diep in de richting van Lubanski. Jaspers was er het eerst bij maar ont- met winst de rust in. Men verwachtte van Beverse zijde een stormloop, maar het bleef een gespannen en orde loos gedoe. Enkel een gevatte doorsteek van Baecke naar Janssens leidde tot een gevaar lijk inzenden dat door de voortdurend attente De Schrij ver werd gekeerd. Onmachtig Beveren Mommens bleef als stoorzen der voor Cluytens optreden, beging enkele lichtere overtre- keihard voor de zege en werd slechts flauw verontrust door het bleke Beverse sloioffcn- sief. Dat kreeg vorm in vol gende fasen: een lage kopbal van Albert (de enige) na voor bereidend werk van Cluytens. Hoogenboom pareerde. Een splijtende doorsteekpass van Simoen naar de Duitser maar die liep zich te pletter op De Schrijver. Een schot van Pol Van Genechten over en naast en tenslotte een geharrewar voor doel nadat Bert Cluytens Hoogenboom had omspeeld. Onlangs werd een «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» uitgege ven. Het werk werd geschreven en samengesteld door Lode De Kimpe. Het prachtige l kunst- en kijkboek in mooie stoffen omslag, is nog steeds te koop. De auteur. Lode De I Kimpe, neemt de lezer of kijker mee op stap door het leven van de kunstenaar Stephan I Gorus. Hij doet dat aan de hand van een bibliografie van de kunstenaar om vervolgens I bij middel van afdrukken van schilderijen van Gorus meerdere werken werden in 1 meerkleurendruk in het werk opgenomen de evolutie in het werk van de kunstenaar 1 aan te tonen. Stephan Gorus wordt erin beschreven als een vertegenwoordiger van de I optimistische vreugde, die in stralende kleuren zijn jubel uitzingt over het heerlijke I leven. In zijn werken staan vaak de kreatieve daad en de emotionele expressie centraal. 1 Vandaar ook dat de kunstenaar Stephan Gorus zoveel mensen weet aan te spreken. Uif f het kunstboek blijkt trouwens overduidelijk dat Gorus' doeken het temperament en de T innerlijke gevoelens uitstralen, kortom zij zitten vast aan het leven van de alledaagse mens, iirzijn verschillende facetten. 3 Het fraaie werk wordt bovendien nog vervolledigd met uittreksels uit lofbetuigingen aan het adres van de kunstenaar, met gedichten en een rijke biografie die een overzicht geeft van de belangrijkste binnen- en buitenlandse tentoonstellingen van de kunstenaar. Het kunstboek «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» werd gedrukt door Drukkerij De Cuyper. Het kost slechts 400 F en is onbetwistbaar een ideaal geschenk voor wie van kunst houdt. Men kan dit werk bestellen door het invullen van onderstaande strook: Ondergetekende: Adres: wensteksempla(a)ren te ontvangen van de «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus, aan de prijs van 400 F per eksemplaar. Handtekening Stuur deze bestelbon terug naar Drukkerij De Cuyper, Oude Vest 35 te 9330 Dender- monde. Lokeren-Beveren 2-0. Pfaff komt veel te laat om de openingstreffer te verhinderen. md uitmuntende ouderdomsdeken Van Genechten. Tweemaal bereikte hij na een ver opruk ken zijn aanvoerder Janssens die eerst Cluytens lanceerde (zonder sukses), op een later tijdstip Stevens aan de haal liet gaan. Het inzenden van de Mechelaar werd door De Schrijver paniekerig naast het eigen doel gekopt. Daarvoor stelde Dal ving met een verre loeier Pfaff op de proef, maar de nationale doelman zweefde de bal er mooi uit. De gladde grasmat speelde na genoeg iedereen parten en be moeilijkte de balkontrole. De kentering kwam evenwel toen een onverzettelijk zwoegende Mommens eindelijk vat kreeg op Cluytens en deze er niet meer in slaagde van zijn tegen stander weg te spurten. De Be verse aanvallers zaten toen al lang in de greep van de verras send stevige Lokerse defensie. Albert won geen enkel duel, Stevens ging er zelfs geen aan. Lokeren overvleugelde zijn tegenstander in het derde kwartier, een tegenstander die niet alleen stuurloos maar ook willoos leek. zette zo stuntelig dat het leder weer voor de voet van Wlodek en naast de uitlopende Pfaff bolde. De Pool moest niet eens meer de laatste tik geven: Lo keren stond op voorsprong (1-0). Ondertussen waren de rollen in het duel CIuytens-Mommens gekeerd. Bert mocht nu achter zijn bewaker aanhollen, trapte hem zelfs zwaar aan en kreeg geel voorgeschoteld. Zelfs Buyl zag niei meer klaar en speelde slecht terug op zijn doelman. Pfaff redde evenwel met een kwieke sprong. Beve ren kwam aanvallend niet aan de bak, ook al deed Hoebeeck nog zo zijn best. Hij wist na een tijdje evenmin van welk hout pijlen te maken. Pfaff bleef een hoofdrol voor zich opeisen. Op de 37e minuut was hij verwikkeld in een dolko misch dribbelnummer met Larsen, dicht bij de zijlijn. Vlak daarop redde hij een ge maakt doelpunt toen Lubanski een schitterend nummer van Dardenne afrondde, terwijl een unieke schicht van Larsen op een dito manier door Jean-Marie werd afgeweerd. Lokeren ging oververdiend dingen maar hield er toch een saldo geel aan over. Op een lange pass van Somers ging Larsen aan de haal, werkte zich voorbij Jaspers die er een blessure aan overhield en werd op zijn beurt neergekegeld door Van Genechten. Men speelde toen twaalf minuten in de tweede helft en voor Beve ren werden de boeken defini tief gesloten. Verheyen pro beerde niet zelf maar tikte op zij tot bij Larsen die staalhard naast de muur en in de hoek besloot. Pfaff kwam te laat om het ergste te verhinderen (2-0). Met het Beverse middenveld was de hele ploeg ingestort en de inbreng van Truyens en Si moen voor Hoebeeck en Ste vens bracht geen zoden aan de dijk, ook al was het ongenoe gen van Stevens niet gegrond. Beveren raakte weliswaar nog enkele keren in de buurt van de tot dan werkloos gebleven Hoogenboom, maar echt ge vaarlijk Nee, dat niet. De wedstrijd haalde zelden een kwalitatief bevredigend peil, maar daar had Lokeren de minste schuld aan. Het mocht het spelgebeuren de hele tijd onder kontrole houden, werkte Lokeren-Beveren 2-0. Paniek in de verdediging van Beveren. (dm) Lokeren-Beveren 2-0. Jaspers klimt boven iedereen uit om zijn kamp te ontzetten. Lokeren-Beveren 2-0. Verbruggen in de clinch met Jean Janssens. (md)

De Voorpost | 1979 | | pagina 22