v HET HAD DRAWN KUNNEN ZIJN Nationale voetbal kom petitie Nationale voetbalkompetitie Inzet en snelheid, beste ingrediënten let hoofd van Gevaert FATALE 92® MINUUT <*»l Zo de training, zo de wedstrijd S.C. Lokeren - Waterschei 1-0 Oudenaarde-Jong Lede 2-1 De Voorpost - 7-9-1979 - 23 ïlSurinamer gedacht heb- jen en dat deed hij langs I rechterflank. Met een ïjestueus schot via de IKenkant van de rechter- fcet was doelman Meert ?hor de tweede maal ge flipt en dat op amper acht puten tijd: 2-0. lortkring bleef echter lar drukken. La Louvière lam eenvoudig niet op item. Stickens en Van severe kwetsten onder den mekaar in een duel, niet goed uitzag voor enoemdedie naar de bank wenkte. Van Haevere is echter een doorzetter van formaat zodat hij na enkele minuten onderbreking terug zijn plaats in het elftal kon komen innemen. Ondertus sen namen de Wolven het niet zo ernstig meer op met de spelregels. Veyt werd tegen de grond gekwakt door Dupluvrez maar daar zag scheidsrechter Goris helemaal geen graten in. Nochtans werd de backarea ruim bereikt. Net voor rust zou Deraeve, duidelijk zijn sas na zijn kontraktperike- len, de maat nemen van Meert maar die toonde zich nu bij de zaak. Verstraeten op zijn best Sportkring organiseerde zich nu zeer stevig. Dat mocht ook want een 2-0 voorsprong geef je zo maar niet prijs. Sensatie al van bij de her nieuwde start wanneer De Raet neergelegd werd door alweer Dupluvrez. Onmid dellijk wees Gorus naar de Waas-La Louvière. Van Welle kan niet beletten dat Veyt een zwaar schot afvuurt en er m 1-0 van maakt, (pm) j zo vet betaald mochten aten voor de geleverde in- pningen. c rust ppogde Hamme met fvroeg succes de balans te i overhellen. In de twee tangsminuten creëerden liddinck, Joos en Eddy De sche evenveel kansen doch jen weinig ruimte van een Iverdediging die het blijk- Éplots beter zag zitten en in psoon van een aan autori- winnende Van den |cke met meer gestalte in jedstrijd kwam. eenmaal kwam Hamme arlijk opzetten. Een drie- scominatie Maes - De fche - Schuddinck werd de kleine rechtsbuiten langs gekopt. Onmiddellijk hierna zat in een onderonsje Van Meirhaeghe - Gevaert - Van Cauter ook een doelpunt maar de poging van de ex-Zelenaar belandde op de in extremis bijspringende Mare Dë Malsche. Dendermonde kreeg nu zelfs het veldoverwicht, mede door de plaatswisseling Hillaert - Van Meerhaege. Al kon de Dendermondse aanwinst zich erg sterk manifesteren en had men bij Hamme alle middelen nodig om hem te stoppen, toch kon niet verheeld dat zijn ak- ties bijwijlen te langdradig en te persoonlijk waren opgevat. Het is nochtans duidelijk dat met het trio Van Meirhaeghe - Gevaert - Van Cauter de Den dermondse ploeg over een aanvalslijn beschikt die nog potten kan breken in de kom petitie. Besluiten we tenslotte nog met een kans voor Van Buyten die de laatste minuut afwachtte om hard naast het doel van Hof man te trappen. Kon Hamme bekoren door zijn technische vaardigheid en au tomatismen, ook de thuisploeg heeft beduidend meer in haar mars en verkeert nog in een groeifaze die mede door het klaarkomen van alle beschik bare krachten nog voor veel voetbalgenot aan de Dender boorden kan zorgen. Aantal toeschouwers: 3.100 Doelpunt: 43' Gevaert 1-0 Gele kaart: Kamiel Vemim- men (67') Dendermonde: Hofman, stip. Van Haevere, aangeduid voor de strafschoppen, maar nu licht gekwetst, zag zijn taak overgenomen door doelman Stickens. Wie de 3-0 voorsprong al op het bord zag, kwam bedrogen uit want Stickens trapte rechtop het lichaam van zijn overbuur. Amper tweemaal kwam La Louvière dicht in de buurt van de lokale kooi. Beide kansen werden voorge schoteld door Rhode, maar die werden te licht bevon den door Stickens die tel kens in hoekschop kon ver werken. Sportkring ging nu rustig de counter spelen. En dat kon via de sterke flanken. Alain Verstraeten toonde zich daar flink gerodeerd wat Veyt graag zag. Zo zou' trouwens het derde doel punt ontstaan. Tot slot bracht het samenspel tus sen Veyt en Emanuelson voor Sportkring het vierde doelpunt aan, net nadat de Surinamer iedereen in het stadion verrastte met een schot van jewelste waar mee hij Meert tegenvoets wou nemen. Die bal ging echter rakelings naast. Ook het zijnet kreeg zijn deel en daar zorgde op nieuw Emanuelson voor, dit keer op aangeven van de jonge Bruno Marin. Sportkring heeft dus een aantal zaken keurig recht gezet. Er werd tijdens de voorafgaande week nog erg hard getraind. Het resultaat merk je nu: als je inzet aan snelheid kan koppelen, zoals Sportkring dat vorige zaterdagavond deed, zullen aan de Watermolendreef nog heel wat ploegen sneu velen. S.K. kan zich nu rus tig voorbereiden op de slag aan de Mechelse kazerne waar Bulatovic zijn opwach ting maakt, hij die met zijn ploeg tegen Tongeren geen al te beste beurt maakte. André Govaert Vernimmen, Van den Broeck, Schelfout, Wets, De Lentdec- ker (71Gribbe), De Man (85' Verhelst), Van Meirhaege, Van Cauter, Gevaert, Hillaert. VW Hamme: De Paepe. Van Praet, Joos, Van Buyten, Mare De M alssche, Segers (57' Waegeman), Vermeir, Brus selmans, Schuddinck, Maes en De Malssche Eddy. GDP De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Stic kens, Verstraeten, Lode- wijekx, Van Haevere, De Daele, Dauwe, Lambrechts, De Raet, Deraeve, Veyt en Emanuelson. La Louvière: Meert, Du- rieux, Van Welle, De Haese, Verbist, Depluvrez, Gorez, Thordarson, Rhode, Go vaert en Hiel. Doelpunten: 22' Veyt (1-0) 30' Emanuelson (2-0) 77' Veyt (3-0) en 85' Emanuel son (4-0) Wijzigingen: 30' Leghat i.p.v. De Haese 74' Marin i.p.v. Deraeve Kaarten: geel voor Verbist na aanslag op Lambrechts. Toeschouwers: 3000 Scheidsrechter: de heer Goris Sint-Niklaas-La Louvière. Alain Verstraeten is n tweede maal skoren. (pm) e opgerukt en op zijn inzenden kan Veyt een Grote vreugde daaraan de Watermolendreef na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Goris. De man had geen slechte wedstrijd achter de rug, maar toch. Af en toe blies hij te laat na de feiten een andere maal vergat hij zijn gele kaart boven te halen en zelfs rood toen Verbist zich aan Lambrechts in volle ren vergreep. Daarover werd echter bij Sportkring niet gezeurd. Waarom zou je na zo'n klinkende overwinning tegen een team dat toch de eerste klasse ambieert. Heel veel vertrouwen had men eigenlijk bij de geel- blau wen niet in de zaak. Dat kon je voor de wedstrijd duidelijk merken. Van Haevere zat met rugklachten, Beirinckx was geel geschorst, Nijs, zijn ven/anger Caers liep in het gips; alsof het niet voldoende was moest trainer Willems noodgedwongen dan een aantal experi menten doorvoeren. Stuk voor stuk zijn ze echter gelukt. Hij brach t de jonge Franky De Daele in op de plaats van Beirinckx. Die knaap deed het gewoon uitstekend. Maar ook Lodewijckx werd in een an dere rol gestoken, die van libero. «Het is vijfjaar geleden, zegt Lodewijckx dat ik die rol nog gespeeld hebt. Dat was toen nog bij Lierse». Reden ook waarom het duo Waeterinckx-Willems besliste hun pion in die rol te la ten meespelen met de reserven tegen Sint-Pauwels. Lodewijckx voelt zich overigens goed in die rol van organisator: «De spelers luisteren naar de bevelen, gaat hij verder, en dat geeft vertrouwen». Een geslaagd debuut dus voor Sportkring waar alle spelers zonder uitzondering de lof kregen toege zwaaid van trainer Willems. Overhet missertje van Stickens bij de strafschop werd niet eens meer gerept. Erg was dat evenmin, gezien Sportkring op dat moment al een knappe 2-0 voorsprong had opgebouwd. Zondag gaat Sportkring het opnemen tegen de ploeg van hun vorige trainer van K.V. Mechelen. Daar wordt het wat achter de kazerne want Bulato vic kreeg reeds 2-0 aan het been tegen Tongeren maar zal zich sportief willen revancheren tegen zijn vroegere teamgenoten. Indien Sportkring op het elan van vorige zaterdag verdergaat, mag men be slist op de twee punten rekenen, want Mechelen zit momenteel in geen beste doen. A.G. AS Oostende-Eendr. Zele 2-1 De stadionklok te Mariakerke wees voor de tweede helft 47 minuten aan, toen de ingevallen Bailegeer een diepvries- temperatuur dompelde over de ploeg en de Zeelse aanhang. Scheidsrechter Soenens liet overspelen en volgens zijn ver klaring aan de Zeelse terreinafgevaardigde gebeurde dit wegens het feit dat het elftal in de eerste helft getracht had tijd te winnen. Hoe men het keert of draait, dit feit heeft hier de uitslag beïnvloed. tot het minimum neutrali- zeerde, dan. mag dit in blok geciteerd worden. Goossens speelde echter een vedette wedstrijd en Steeman als voor stopper betekent tot hiertoe een revelatie. Ook Hulders op de hem ongewone plaats trok overtuigend zijn streng. OP DEZELFDE LEEST GESCHOEID Deze openingskamp was op dezelfde leest geschoeid als de eerste verplaatsing van vorige kompetitie naar Vorst. In beide ontmoetingen kende Eendracht een moeilijke aan passingsperiode, maar zou ge leidelijk verbeteren om zelfs na de pauze het initiatief naar zich toe te trekken. Spijtig ge noeg was het rezultaat totaal GEHAVENDE FORMATIE De maidentrip in deze kompe titie met een uitstap naar AS Oostende betekende reeds een zware opgave op zichzelf, doch het moest gebeuren zon der De Brabander (gele straf- zondag) en Jacobs, die de ge volgen ondervond van een werkongeval. Door de onbe- schikbaarheid van deze twee verdedigers is het dubbel spij tig te noemen, dat John Coles weigerde als invaller op het bankje plaats te nemen. On voorwaardelijk kon men zijn diensten nu en later goed ge bruiken. Als het verdedigend ploegon- derdeel de stormloop van de gastheren, die biezonder hevig was tijdens het initiale kwar tier en verder de skorekansen anders, want in het Brusselse kwam de verrassing in het voordeel van Zele om in de kuststreek ten nadele van de rood-zwarten uit te vallen. Om de vergelijking verder door te drijven skoorde in beide opgaven de junior Kes- teleyn. Daar waar zijn treffer te Vorst twee punten opbracht meende vader Kesteleyn, dat in de voorbereiding van het huidig kampioenschap en nu in het treffen van verleden speel dag telkens werd verloren als zijn zoon skoort. IN EIGEN RANGEN TE ZOEKEN? Is het verlies in eigen rangen te zoeken? Dit is een vraag waarop moeilijk een afdoend antwoord te geven is. Het is echtereen feit dat André Maes na de rust, toen de stand nog blank was, een kans naast het ledige doel zond, die een kadet zou doen blozen hebben en dit niettegenstaande er schitterend voorbereid werk bij te pas kwam. Indien de man, die meestal tussen de lij nen opereerde, hier had ge- skoord, kon de ontmoeting in een andere richting georiën teerd worden. Ook het gebrek aan koncentra- tie kan in de schoenen gescho ven worden van twee opval lende figuren van deze kon- frontatie. Immers Steeman, die de zaken wilde forceren, rukte in allerlaatste instantie op. Het leder werd kwijt ge speeld en uit een verre voorzet kreeg invaller Bailegeer de balHij versloeg De Decker en hierbij ging de Zeelse portier niet totaal zonder een beetje schuld uit. Met dit doelpunt kwam er rouwstemming in de kleedka mers, nadat Kesteleyn in de 83'' min. met de gelijkmaker de stoutste verwachtingen had ingelost. Al is het rezultaat op zeer aan vechtbare wijze op het skore- bord gebracht, toch heeft Eendracht een hoopvolle ver richting geleverd voor het toe komend seizoen. ËDendermonde-Vigor Hamme. In de laatste minuten kwam Van Buyten alleen voor doelman Hij miste evenwel de gelijkmaker. with vc) fendermonde-Vigor Hamme. Maes en Schuddinck rukken op n "dl cchler tijdig ondersi hept door Van den Broeck. (wim Ondanks de eerste nederlaag opgelopen bij een ploeg die met bleef tot bij de rust dan ook bij het plaatje titelkandidaat op de rug loopt, kon Jong Lede die enige goedkope roos. En grote verdiensten voorleggen. En het had een gelijkspel in men mocht gerust stellen dat zijn bereik. Waarmee dan toch ook een ietwat rechtvaardi- S.V. met die situatie goed was ger einduitslag zou zijn genoteerd. Groenwit werd op het weggekomen. Daar was men veld van Oudenaarde op geen enkel ogenblik noch in verle- het tijdens de rust trouwens genheid gebracht, laat staan overspeeld. roerend over eens. Lede had inderdaad meer dan eens de Het loonde zich de evenknie vlug over deze tegenslag heen. verdediging in het nauwgedre- van het ambitieuze S.V. en Het onuitgegeven middenveld ven> maar de uit zeer goede kon zelfs op bepaalde momen- verzette bergen werk. Parrez aanvalsakties voortvloeiende ten het spelbeeld volledig be- die de niet gemakkelijke taak klare kansen werden jammer heersen. Het verschil zat hem van Delmulle overnam was de êenoeg n'et verzilverd. Deze echter in de afwerking. Oude- stuwende kracht, terwijl de na 1-0 ruststand gaf dus een vals naarde puurde uit een mini- maanden wederoptredende beeltl van de vertoning. Oude mum aan kansen en maksi- Oosterlinck ook bij de pinken "aarde zou na de kampwisse- mum aan doelpunten. Het was. Dat middenveld met een lirië naar 2'0 klimmen. En werd op de koop toe door het werkzame Dirk De Neef liet de deze achterstand was niet meer geluk bijgestaan, want het beste kombinaties los. De be- te overbruggen en ondanks het openingspunt was een own zoekers lanceerden meerdere fe'1 dat Lede nog steeds toon- goal van Rudi Van Belle die stekelige akties maar ook nu ingevend was. Verder dan tot met een fikse kopbal doelman ondervond men hetzelfde eu- llet eerreddend doelpunt van Hun Van den Bossche volkomen vel als vorig seizoen. Men lukt Uyttenhove kwam het niet. verraste. Lede was nochtans moeilijk een doelpunt. Het Iets wat na die knappe prestaflt' slechts een kleine troost was. Ivan Bombeke die een paar keer miste zou dan nog ver vangen worden door Droes- saert die naar het einde toe nog een kogel afvuurde op het vijandelijke doelwit. Doelman Sanders lukte toen «de» faze van de match. En flink geïn spireerd Lede moest de onver diende nederlaag aanvaarden. Voor Oudenaarde een onver hoopt resultaat dat aan de ge kende zijden draad heeft geben geld, en waarmee het meer kreeg dan het werkelijk ver diende. want het kon slechts hooguit een paar keer werke lijk doelgevaar verwekken waaruit het dan toch een treffer puurde. «En dat is nu juist het euvel bij Jong Lede. We moe ten zeker teveel doelkansen scheppen alvorens te kunnen scoren. Het openingspunt mocht als een lucky goal» be stempeld worden. We waren op geen enkel ogenblik down maar joegen direkt op de ge lijkmaker. Kansen genoeg, maar geen doelpunten zodat we de aanval toch wel zullen moeten herzien. Want als men de partij voor drie vierden be heerst en kansen schept moet men kunnen winnen. De ver vanging van Bombeke ge beurde niet omdat deze minder presteerde, maar ik moest er toch iets op wagen. Het over wicht dat Lede opbracht wordt trouwens best in de verf gezet door de hoekse hoppe nverhou- ding die negen tegen één was. Uit deze eerste wedstrijd kon men dus alleen positieve gege vens lichten. J.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 23