Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie Klassedoelpunt van Lubanski Guy Dardenne houdt van eerste klasse voetbal S.C. Lokeren blijft rustig bij het succes mm CC Pudelko punchi de bal weg voor de hoogopwippende Davling (Lokeren-Waterschei 1-0). (md) 24 - 7-9-1979 - De Voorpost Met een schitterend doelman heeft de Poolse sterspeler Wlodek Lubanski S.C. Lokeren alleen aan de top van de klassering gebracht. Daarvoor konden de Lokerse tricolores wel op de gretige medewerking rekenen van Hasselt en Antwerp die respektievelijk S.V. Brugge en Charleroi het maksimum ontfultselden. Wel hebben de Lokerse supporters rijkelijk lang op dat doelpunt moeten wachten. Waterschei was immers met uitgesproken defensieve bedoelingen naar het Waasland afgereisd. Voor de uitstekende doelman Pudelko werd een dubbele afweerünie opgetrokken wat het meteen bijzonder moeilijk maakte voor de Lokerse aanvallers. Tot Lubanski dan op de 72', na een hapering van de leeggespeelde De Win, vlot David kon omzeilen, na een stevig duel ook Lespoix uitschakelde en uit een schuine hoek binnenschoof nadat ook Pudelko gepasseerd werd. Klasse. Lubanski deed meteen het stadion ontploffen. Temeer daar de schrik er reeds in zat bij de supporters. Water schei opteerde immers even stug als konsekwent voor het defensief. De middellijn speelde zo sterk achteruitge trokken dat men in feite van een eerste afweergordel kon gewagen. Daarbij werden de Lokerse aanvallers dubbel om een solonummertje ver legen zat en Mare Verbrug- gen water en bloed deed zweten. Zowat 8' waren er gespeeld toen Hoogenboom zwaar bedreigd werd. Dal- ving was in de fout gegaan. Houben trapte de vrijschop staalhard zodat Hoogen boom de bal niet kon bijhouden maar Olhsson was wel goed gevoeld doch bleef voorlopig uit. Tot Grundel weer voor sensatie zorgde. Een lange rush die de Duitser in de strafschop zone bracht waar hij door Somers weinig orthodoks gestopt werd. Gans Waterschei schreeuw de voor strafschop maar Heyligen hield er alleen een gele kaart aan over. We zaten reeds dicht bij het half-uur toen Pudelko een eerste keer zijn faam moest waarmaken. Lubanski scha kelde nog maar eens David uit. zijn inzenden werd in de vlucht hernomen door Ver- heyen maar afgeweerd door Pudelko die nog een tweede refleks in huis had om ook de rebound van Larsen in hoekschop te duwen. In het derde kwartier kwam Wa terschei dan toch wat meer los en meteen kregen ze enkele gave kansen. Een knappe opening van Heyli gen naar Olhsson die Dal- ving voorbij vluchtte maar Meteen bleef er achteraan alleen De Schrijver over om een eventuele doorstoot van Olhsson of Grundel op te vangen indien Dalving of Verbruggen uitgeschakeld waren. Maar dat fors Lokers offensief leverde voor het uur wel een reeks hoek schoppen maar geen reële kansen op. Ook een afge keurd doelpunt nadat Lu banski bij een fel geharrewar Larsen kon bereiken die in buitenspelstand scoorde. Maar geleidelijk werd het wel warmer voor Pudelko. Een kopstoot van Mommens en een doorstoot van Larsen die wel Pudelko kon ontspe- len maar meteen ook te ver van het doel was uitgeweken. Kwam dan de treffer van Lubanski die wel vooraf gegaan werd door twee fazen in evenveel minuten waarbij Pudelko reeds zwaar be dreigd werd. Eerst moest David een kopstoot van Mommens van de lijn halen terwijl in de volgende mi nuut een slalom van Larsen met een flitsend schot werd afgerond. Lubanski zorgde dan voor opluchting. Waterschei moest nu wel komen maar de Limburgers hadden duidelijk hun beste pijlen verschoten. In ieder geval bleef er nog weinig veerkracht over om Hoogen boom echt te gaan bedrijven. Temeer daar de Lokerse defensie met nu op een ruime assistentie kon re kenen en libero De Schrijver terug een uitstekende indruk liet. De Lokerse aanvallers krijgen nu plots ook meer ruimte waarvan Verheyen en Dardenne profiteerden om hard aan te leggen maar de juiste richting was er niet bij. W.V.L. S.C. Lokeren: Hoogenboom, Somers. Dalving, De Schrij ver, Verbruggen, Dardenne, Verheyen, Bett, Mommens, Larsen (85' Gudjohnsen) en Lubanski Waterschei: Pudelko, Coe- nen, Plessers, Lespoix, Da vid, Heyligen, De Win (74' Surinx), Houben, Janssen, Grundel en Olhsson. Doelpunt: 72' 1-0 Lubanski Gele kaarten: 22' Heyligen, 55 Verbruggen Scheidsrechter: Delacour, toeschouwers: 6.500. Lespoix is uitgeschakeld en Lubanski draait rond doelman Pudelko. De Pool is op weg naar het enige doelpunt (Lokeren-Waterschei 1-0). (md) knalden meters over het Hoogenboom duwde het doel. staalhard schot over de Lokeren dat voorlopig geen dwarslat. Nadat de Neder- raad wist met de dubbele lander een kopstoot van afweer van Waterschei kon Heyligen uit de beneden- nu toch aan de overzijde hoek geduwd had zorgde voor enig gevaar zorgen. Grundel nog maar eens voor Eerste na een inspanning gevaar door een soloren af te van Lubanski waarbij Pies- ronden met een loeier van sers bijna zijn eigen doelman formaat. Met een wenkende te grazen nam terwijl op de kans voor Dardenne die 12' Somers de inspurtende evenwel op Lespoix strandde Larsen kon bereiken die met werd deze eerste helft af- een fraiie kopstoot de deklat gerond, scheerde. Een dubbel sein afgedekt. Vooral Larsen had daar wel moeite mee want Plessers speelde een zeer sterke partij. Lokeren re kende dan ook vooral op Lubanski die weinig moeite had met David en ook af en toe kon afrekenen met Les poix. Grundel Die behoudende instelling van een bang Waterschei zou nochtans niet beletten dat de bezoekers voor de rust de meeste en beste kansen kregen. Vooral langs de Duitser Grundel die niet Toen op het einde van vorig seizoen de transferlichten op groen werden gezet, heeft ook Sporting Lokeren zich een nieuwe kracht aangeschaft De nieuwe statutaire voetballer in de Lokerse kontreien heet Guv Dardenne. weldra 25, gehuwd en vader van een twee maanden oud dochtertje. Carine. Guy Dardenne is een sympa- tiek. ietwat zenuwachtige, doch bovenal een introverte jonge man. Guv Dardenne begon zijn voetballoopbaan in Bourain. Op 18-jarige leeftijd sloot hij een driejarig kontrakt af bij Standard, waarna hij, eveneens voor drie jaar, verbonden werd aan La Louvière. Guy Dardenne is geen grootprater. Het is zelfs zo dat je hem moeilijk uit zijn hoek krijgt. Dat gebeurt méér bij sport mensen, die het achter alles méér van de daad dan van het woord moeten hebben. Guv Dardenne lijkt daar wel het prototype van, een vent die weinig praat, omdat hij zulks niet noodzakelijk een punt vindt. Het belet allemaal niet, dat Dardenne (waarschijnlijk met heel weinig woorden) toch al acht maal geselekteerd werd voor het nationaal elftal van bondscoach Guy Thijs, een referentie waar je moeilijk omheen kan. note hier kan wennen? Dan zou ik niet aarzelen om hier langer dan twee jaar te blijven. Ik heb sinds mijn verblijf hier nog geen vervelende ervarin gen opgedaan en daardoor hoop ik ook dat de supporters mij, zoals mijn kollega's de den, aanvaard hebben. Het is mijn eerste jaar dat ik als vol waardig titularis kan optreden, en daar verwacht ik ontzettend veel van. Mijn ambities? Ik zou dol- werker. Dat is misschien ge groeid uit mijn verleden. Bij La Louvière fungeerde ik als aanvaller. Hier ben ik als mid denvelder ingeschakeld. En daar de konditie van een aan valler normaal gezien hoger ligt dan die van een midden velder, is dat misschien het voordeel dat ik op anderen heb. Ik moet je konklusie beamen, dat het publiek liever een «goalgetter» aan het werk ziet. Maar als speler mag men men, en ten tweede dat ik desbetreffende speler daar lanceerde. Dergelijke spraak typeert mensen Dardenne. Hij komt in het gelijkse leven over als een j geman, die blijkbaar niet a graag over zichzelf praat, in zichzelf dus ook met jet grote vedette ziet. Dat laat igf het liefst aan anderen o\nJj| Maar als je dan rekening hc j6L met de reputatie, die Darde (|0 als 25-jarige toch al bij voor de bezoekers om de gelederen nog steviger te sluiten en echt doelgevaar Raymond Mommens: «Het zal zwaar worden!» Na afloop van de wedstrijd Lokeren-Waterschei niets dan optimisme in de Lokerse kleedkamer na dat werd vernomen dat zij alleen aan de leiding prijkten. Raymond Mommens, één van de grote bewerkers van de overwinning tegen Beveren, over zijn optre den van zondag: «In opdracht van de trainer heb ik de wedstrijden van Beveren tegen Beerschot en RWDM gevolgd met een speciaal oog voor Cluy- tens, mijn rechtstreekse tegenstrever en de man in vorm bij Beveren. Het was duidelijk dat hij liefst langs de buitenkant ging. Het was mij toen ook reeds opgevallen dat hij te pakken viel als ik mij een paar meter achter hem opstelde. Ik ben dan ook zonder kompleksen aan de wedstrijd begonnen en Cluytens niet uit de weg gegaan.» Ondanks het zware seizoenbegin dat Lokeren door de kalendermaker voorgeschoteld kreeg, staan zij na drie kompetitie wedstrijden alleen aan de leiding. Raymond Mommens: «Het doet altijd plezier als het goed draait en de resultaten er zijn, maar ik denk dat het in de toekomst voor ons steeds moeilijker zal worden. Alle ploegen willen zich overtreffen tegen de leider en er zal ons weinig rust gegund worden, ook niet tegen ploegen die anders als gemakkelijk aanzien worden. Het betekent echter een uitdaging voor ons en met de huidige mentaliteit bij Lokeren valt het zeker te klaren.» C.R. Lubanski Tijdens de rust had Urbain Haesaerts zijn taktisch plan enigzins aangepast. Met het gevolg dat Lokeren nog nadrukkelijker in het offen sief stapte waarbij Somers meer spitsaanvaller werd dan flankverdediger. Je speelde destijds v'oor La Louvière. Waarom verliet jij je oude klub? «Wanneer La Louvière op het einde van vorig seizoen degra deerde, vond ik dat de tijd ge komen was om mijn geluk er gens anders te beproeven. Ik kreeg toen een aanbod van Sporting Lokeren, waar ik graag op in ging. Het is voor mij natuurlijk beter en interes santer om bij een eersteklasser ingelijfd te zijn. Het spelpeil ligt op een hoger niveau en de klubstruktuur is veel beter. Ik heb dan ook niet geaarzeld een tweejarig kontrakt bij Lokeren af te sluiten. Ik ben zeer opti mistisch over mijn toekomst hier. Er heerst een ideale sfeer in onze groep. Onze toekomst ligt in de handen van een zeer bekwame leiding, waar ik dan ook vertrouwen in heb. Het is misschien te vroeg en ik ben misschien te optimistisch, maar ik voel me hier werkelijk thuisOok al verwachtten velen, dat ik het hier moeilijk ging krijgen. Ik ben nu een maal een Waal onder Vlamin gen, al stoor ik mij daar hele maal niet aan. Ik pas me vlug aan en ik heb dan ook de eerste stap in de goede richting gezet, door mij te Lokeren te vesti gen. En indien mijn echtge- Larsen skoort, maar Delacour annuleert het doelpunt wegens buitenspel (Lokeren-Waterschei 1-0). (md) heeft gevoetbald, moet je konkluderen dat het ook manier is om aan de top tt ti men, en vooral, om er te' Dit symbolizcring van. Als de Limburgers aandrongen, was keeper Hoogenboom bij de zaak (Lokeren-Waterschei 1-0). (md) graag samen met Lokeren Eu- zich daar niet aan storen, ropees spelen. Zoals zij twee Neem bijvoorbeeld de wed- jaar geleden deden. Daar heb strijd tegen Anderlecht. Op het ik altijd van gedroomd, en dat ogenblik dat ik die verre door- lijkt me heel wat. Ik heb echter steekpas aan Larsen geef, be- Ven. Dardenne is er een jjfli: al enkele leuke ervaringen met sluit hij prompt in de netten. Lokeren. Allereerst was er de Hij is op dat moment de ve- Beker van Vlaanderen die we dette. Maar voor mij is de vol- wonnen. Op zichzelf was die doening dubbel zo groot. Ten beker weinig belangrijk voor eerste is er het feit dat we mij doch de daarrond ge- daarmee op voorsprong ko- speelde wedstrijden vond ik heel wat. We hebben in dat kader slechts één enkele wed strijd verloren, en dat was op A.A. Gent. En dan natuurlijk was er als klap op de vuurpijl onze eerste kompetitiewed strijd op Anderlecht. Het is een fantastische ervaring om daar vandaan met winstcijfers huiswaarts te keren. Wij waren kollektief gezien de betere. Onze overwinning was geens zins onverdiend. Zoiets sterkt het moreel van de ploeg. Op het veld schep je de indruk van een goede werker. Schenkt dat wel. genoeg voldoening? Denk je dat hel publiek daar oog voor heeft? «Ja, ik kan doorgaan als een Jonge verbruggen een meevaller Met een relatief kleine kern zijn jongeren dikwijls een welkome oplossing. In dit verband is Verbruggen een meevaller van formaat geworden bij Lokeren. Deze jonge beloftevolle speler verblijft reeds vijf seizoenen op Daknam en maakt momenteel deel uit van een sterke verdediging. Zij kreeg slechts één doelpunt tegen en dan nog uit penalty. Verbruggen: «Het is momenteel erg prettig spelen bij Lokeren, vooral omdat we met een goed middenveld voor ons spelen. De aanpassing aan het fanionelftal is bij mij vlug gebeurd vooral door de steun van de trainers en van Lubanski die veel aandacht overheeft voor de zogenaamd kleinere spelers. Hij is voor ons een soort voetbalvader. Ik wist dat er mij vandaag tegen Waterschei een lastige wedstrijd te wachten stond omdat ik belast werd met de bewaking van Grundel. De gele kaart die ik van een overigens korrekt leidende scheidsrechter moest in ontvangst nemen, is waarschijnlijk het gevolg van een tekort aan ervaring waardoor mijn tussenkomsten harder overkomen dan ze zijn. Ik hoop nu maar dat het geen drie punten worden want dan heb ik reeds een gele zondag aan mijn laars. Wel jammer dat ik op Anderlecht tegen Van der Eist in het begin van de wedstrijd aan snelheid te kort kwam door onaangepast schoeisel.» Gevraagd naar zijn toekomst bij Lokeren antwoordde de Merelbekenaar: «Nu opnieuw Velkeneers de trainingen heeft hernomen zal de ploeg misschien wel gewijzigd dienen te worden. Niettemin hoop ik mijn plaats te kunnen behouden. Ik sta voor twee jaar onder kontrakt bij Lokeren en met de huidige mentaliteit is het hier aangenaam voetballen. Ik ben als regent lichamelijke opvoeding afgestudeerd en zou er graag een part-time job bijnemen om de tijd buiten het voetballen zo nuttig mogelijk te besteden. Eén van de voornaamste aspehten van het huidige Lokeren is de menselijke aanpak. Zowel van trainers als van bestuursleden kunnen wij rekenen op de nodige medewerking. Het is belangrijk voor voetballers om niet alleen gewaardeerd te worden om wat binnen de lijnen gebeurt.» Het is aangenaam om jonge spelers in een ploeg te vinden die bewezen hebben het vertrouwen waard te zijn, maar desondanks met beide voeten op de grond blijven en de toekomst op een nuchtere manier bekijken. We verwachten van hem nog heel wat. Robert COREMANS S.C. Lokcrcn staat alleen aan de leiding na dri u wedstrijden. Een stand die zelfs de grootste optimiste niet hadden verwacht. en Enerzijds was er het feit dat de ploeg de laatste weke voor de kompetitiestart vierkant draaide terwij Qj( anderzijds Anderlecht en Beveren als voorgerecli werden opgediend. Maar dit alles belet niet dat ma mi zich in Lokeren gaat afvragen of ook hier een stunt u uitgehaald worden in de post-Bracms periode. On zich aan dergelijke voorspellingen te wagen is Ik uiteraard nog veel te vroeg. Wel zal daarbij d 5j intensiteit van de tegenslagen een belangrijke ro spelen want beschikt Urbain Haesaerts ove uitstekende materiaal dan is die kern alleszins W beperkt. k Maar het is wel een feit dat Sporting voorlopig <fi t toch wel verrassende leidersrol bijzonder goed I(jkt I k' verwerken. Het waren duidelijk geen omhoog gevalle fc spelers die daar woensdagavond ronddartelden in d bin Lokerse kleedkamer. Enorm gelukkig dat wel. Mal o. voorlopig kijkt men nog niet verder dan de volgendi fa. wedstrijd. Met het besef dat het mooie liedje reeds oj »n Waregem kan uitgezongen z(jn want aan de top Ne iedere wedstrijd dubbel zwaar. Maar het huidig 2 Lokeren kan zwaar werk aan. Men heeft klasse in hul jv0 en de held van de dag, Lubanski, onderstreept ty'; daarbij vooral het feit dat de sfeer in de ploeg nooittrc goed was. Volgens de Pool weet Urbain Hacsaetl en, immers bijzonder goed de menselijke snaar t i j hetokkclen. Dat heeft onder meer ook voor gevolg dl tr er geen teken van enige stress te bekennen w« jon Iedereen was dik tevreden met die 6 op 6 mal voorlopig worden daar geen verdere konsekwentit aan verbonden. Tenzij dan de wetenschap dat het li ïri de komende wekende al eens mag fout gaan zond® dat dit rampzalige gevolgen zou hebben.

De Voorpost | 1979 | | pagina 24