Voetbal Kijk op 2e Provinciale ROEIEN MET NIEUWE RIEMEN Een kans, twee doelpunten Kijk op 3e Provinciale Hoogeinde - Excelsior St. Niklaas 0-5 Van Der Linden knalt er niet naast TE HOGE SCORE Felle aanhef van Bambrugge en Wichelen EEN START ANDERS DAN ANDERS 26 - 7-9-1979 - De Voorpost Voetbal 2e provinciale Herleving IVrasene - Herleving St-Pauwels 2-0 Het derbygevecht tussen de beide Herleving-teams, Vrasene en St-Pauwels is uitgegroeid tot een spannende vertoning die echter weldra In het voordeel van de thuisploeg zou uitdraaien. Vrasene kon immers wel afwerken en St. Pauwels bleef op dit punt onmondig. Toch was er weinig gelegenheid tot scoren zondag. Beide elftallen slaagden er amper in een noemenswaardige kans te creëren. Het grootste gedeelte van de wedstrijd was het leder dan ook rond de middencirkel te vinden. Beide verdedigingen ble ken een goede vat te hebben op de respec- teivelijke aanvallers. St- Pauwels kon een eerste maal gevaar scheppen via een hard en ver scot van Van De Velde maar doelman Buys stond op de juiste plaats. Een minuut later kende geel zwart het antwoord reeds want ook Goemare trachtte doelman Per soon van ver te ver slaan, en even later diende de bezoekende portier een beroep te doen op al zijn kunnen na een schuiver van Ver- haert. Aan de overzijde lukte Joris een volley die rakelings langs de Vra- senekooi scheerde maar echt doelgevaar brachten deze schermutselingen niet teweeg. Op het kwartier kwam dit er wel voor de St-Pauwelse doelman. Barthier, voor het eerst tegen zijn oude ploeg omspeelde zijn belagers zond in naar Janssens wiens schot door Persoon kon ge keerd worden. Kindt her nam doch zijn lob ging over. Van De Velde poogde even later nog maals een verre loeier en Verté voor de thuisploeg repliceerde met een zelf - de antwoord. Op de 22e minuut werd het dan toch 1-0. Een inzet van Luc Janssens werd door linksback Paul Smet met het hoofd afgewerkt over de iets te ver uitgeko men Persoon. Ook speler-trainer Ver- haert wist even voor rust de St-Pauwelsportier tot een duik te verplichten met een gestrekt schot. Na de koffie verving St- Pauwels Andre Smet door Hilaire Kindt om te trachten via deze hard- schieter en de suple- mentaire rugwind de ba kens te verzetten. Het werd echter stilaan dui delijk dat onder impuls van een zware regenbui die het veld teisterde, de wedstrijd totaal aan het verwateren ging. De St- Pauwelse aanval bleek niet sterk genoeg om de thuisverdediging op te rollen. Het ontbreken van Motyka is hier zeker niet vreemd aan, en de Vrasene-aanvallers raak ten evenmin uit de ban van hun belagers. Vra sene deed echter een voortreffelijke zet door de inbreng van Ludo Lardinoit want op de 37' minuut was het deze invaller die onverwacht voor 2-0 kon zorgen. St-Pauwels kwam niet verder meer dan een paar schoten van Van De Velde, Kindt en Joris. MJP Robur - Sl-Lievens-Houtem 1-0 Twee winstpunten zij het weliswaar met de kleinste skore voor de Moerzeekse tweede provincialer op deze openings wedstrijd in de nieuwe kompetitie. Een winst die weinigen in Moerzeke hadden voorspeld. De vijf vorige oefenwedstrij den werden evenveel nederlagen of meteen voer voor de pessimisten die Robur Moerzeke een slecht seizoen voo spelden. Robur is niet bedrijvig geweest op de transfertmarkt. Het wil zijn eigen spelers de kans ge ven. In dat opzicht rekent het op de jeugd waarvan er tegen St.-Lievens-Houtem al enke len de kans kregen. Na afloop was men tevreden over de ei gen jongeren. Eric Raem- donck, Frankie Vermeir en Mare Vercauteren werden na afloop met een goed gekredi- teerd. Vorig seizoen was dit trio wel al een paar keer opgeroepen, meestal om als invaller te fun geren. Dit jaar wil men er mee doorzetten zeggen de Moer zeekse klubleiders. Globaal genomen was men tevreden over de openingswedstrijd die nochtans een ietwat mindere belangstelling had gelokt. In het eerste halfuur kwamen de lokalen er niet bijster veel aan te pas. St.-Lievens-Houtem die men vooropschuift als mo gelijke titelkandidaat domi neerde in het eerste halfuur uitgesproken. Doelman Van de Sompel had in die periode meer werk dan hem eigenlijk lief was. Rond het halfuur werd hij bovendien vrij ernstig gewond, na een hard kontakt. Het was zelfs zo dat men be roep diende te doen op de dienst 900 om de Moerzeekse doelverdediger naar het zie kenhuis over te brengen, waar men een hersenschudding vaststelde. In zijn plaats kwam Van Cleemput. Vanaf d; ogenblik ging de bezoekend storm enigszins luwen. Voon na de kampwisseling ware het de lokalen die met zwa geschut uitpakten. Eric Raen donck ondernam twee loffi lijke pogingen. De Deckt kopte op zijn beurt tegen doelhout. Met nog tien mii ten voor de boeg viel dan verdiende winninggoal lan, Eric Raemdonck. Metéén o< al twee punten die men op heeft konkludeert men Moerzeke. Zondag moet men op verplaa sing naar St.-Pauwels. Ee geen te onderschatten dracht, alhoewel het enigszii geschokte vertrouwen na mindere prestaties in de fenwedstrijden door de jongs zege opnieuw is herstel Daarom geeft men zich ook l voorbaat nog niet verloren. (edi De rood hemden van trainer De Bock zijn in mineur aan de compe titie begonnen. Een 0-5 nederlaag is voor een eerste speeldag werke lijk niet om fier op te zijn. Toch waren de gast heren voortreffelijk ge start. Excelsior scheen eerder moeilijk zijn draai te vinden op het kleine pleintje, maar meteen was de thuisploeg gelan ceerd. Beek en Water schoot troffen tot hun grote spijt echter de dwarsligger in plaats van te kunnen juichen. Zo kwam het ook dat Excel sior veel gevaarlijker vooraan reeds bij de koffie op een rustig ver worven 0-2 voorsprong stond. Na de rust ging Op het uitslagenbord priemden de rezultaten van Excelsior en Bazel door. De schutters van de beide ploegen waren reeds prezent en de aanhangers mochten om meerdere doelpunten juichen. De Ex celsior spits Van den Linden bezorgde de verdedi ging van Hoogeinde heel watkopbrekens en denke lijk ook nachtmerries. Hij scoorde immers drie doel punten en had al dus een ruim aandeel in de eerste winst van zijn ploeg. Dat een voetbal dubbeltje aar dig rollen kan bleek eens te meer in deze partij. Er was inderdaad een zeer goede aanloop van de thuisploeg die al direkt ten aanval blies. Toen had Excelsior geluk dat de Hoogeindse schutters twee maal het doelhout troffen. In het kwartier had den gasten het evenwicht hersteld en begon het festival Van der Linden. Kruibeke kreeg het niet te breed tegen St. Amands- berg. Het werd zelfs met 0-1 in het krijt gezet. Het was in de eerste periode praktisch nooit zichzelf, zodat men niet teveel kon inbrengen tegen de be zoekende winst. In de tweede periode draaide het dan toch ietwat beter bij de thuisploeg die de nete lige situatie zou klaren. Schuttersfeest ook te Bazel waar Sinaai vijf doelpunten op het rekwest kreeg. De gangbare mening was nochtans dat de cijfersver- houding toch niet volledig in overeenstemming was met het vertoonde Sinaai werd te zwaar geklopt. Het liet de armen hangen nadat het tweemaal een straf schop tegen zich hoorde fluiten en Lambrechts die gelegenheden te baat nam om Bazel naar een afge tekende zege te tillen. De omstandigheden zaten Sinaai dus zeker niet mee. Er was ook een goed L debuut van De Klinge die in de eerste periode noch tans een stug verdedigend Waasmunster tegenover zich kreeg. Waasmunster liet zich inderdaad niet onbetuigd. Het werd wel op achterstand getrapt maar kwam terug. In de tweede speelhelft zou De Klinge zich dan toch iets sterker tonen. Het orien-1 teerde de partj en vooral het doelpunt van Vervloet, I dat de thuisploeg de volledige zekerheid schonk, mocht gezien zijn. We kunnen over deze eerste voetbaldag niet heenstappen zonder te hebben gewezen op het eerste sukses van Melle, in de uitwedstrijd te Heusden dan nog, en op de taaie tegenstand dat Stekene vanwege Gremberen on dervond. Stekene werd pas een paar minuten voor, het inrukken zegezeker. J.V.H. Excelsior Sint-Nikhuis maakte er op Hoogeinde een echte doelt jeskennis van. Het 0-5. Hier knalt Verlinden de bal voorbij de machteloze thuiskeeper. (duj En nog maar een goallje Hoogeinde. Een daverende het voor de thuisploeg te snel en wanneer voor Van Rooyen voor een derde treffer zorgde brak de veer bij Hoogeinde. Voor de gasten was het dan een koud kunstje om de forfaitcijfers op het bord te brengen. Vol gend weekend trek Volgend weekend trekt Hoogeinde naar Waas munster dat eveneens verloor en Excelsior krijgt aan huis Kallo op- bezoek. Indien Van Rooyen en Van Der Lin den dan weer in een produktieve bui verke ren, zal het voor de polderjongens evenmin feest zijn in de Hei straat. DERDE PROVINCIALE W. Moorsel - TK Meldert 1-4 Wilskracht Moorsel heeft in de derby met TK Meldert een minder goede kompetitiestart genomen. Het werd op vier doelpunten getrakteerd. Bij de rust liepen de gasten reeds op voorsprong, mede door het feit dat de Wilskracht defensie een paar keer eigenlijk gemakke lijk uit haar voegen werd gelicht. De sekondenwijzer had nog geen volledige omwenteling gemaakt of Moorsel stond reeds met 0-1 in het krijt: de doelman verkeek zich op een strakke voorzet. in Excelsior Sint-Niklaas tegen start dus voor de kandidaat kampioenen(duj Vierde provinciale De thuisploeg liet deze vroege opdoffer ten spijt de armen toch niet hangen en zou dan op haar beurt de Thor Kokerij defensie aftas ten. De afwezigheid van Van Driessche, die nog steeds onbeschikbaar is wegens een heelkundige ingreep aan de knieën en van Schorreel die pas vo rige week begon te trainen liet zich gevoelen. Daarbij gaf de onzekerheid in de de fensie van Wilskracht de bezoekers het nodige zelf vertrouwen. En het werd dan ook 0-2. Spitaels die zijn stempel op de match zou drukken profiteerde op nieuw van een aarzeling in de laatste lijn om de voor sprong te verdubbelen. Toch kon Wilskracht een paar keer doelgevaar ver wekken met een tegen doelpunt van Van Wayen- bergh als gevolg. Van Haut zou dan de kans krijgen om Wilskracht langszij, te bren gen maar miste opvallend. In plaats van 2-2 werd het 1 -3 en het was Spitaels. één der dominerende figuren bij Thor, die voor dit geruststel lende punt zorgde. De Jaegher legde de eindcij fers vast. Na het derde doelpunt werd de strijdlust van Wilskracht toch wel ge doofd. Want tot dan toe hield Moorsel de teugels strak. Het had een brede voet in de match maar de verdediging werd een paar keer overspeeld. En met alle gevolgen vandien. De Wilskracht-trainer Albert Michiels beknibbelde de overwinning van de bezoe kers niet maar was toch van oordeel dat de eindcijfers overdreven waren. «Het is wel zo dat onze verdedi ging, die niet attent genoeg was, tenminste een p< doelpunten had kunr vermijden. Aan die defen zal uiteraard moeten ged terd worden. Want ook in oefenwedstrijden moes we teveel doelpunten t< staan. De inzet van de s Iers is er wel degelijk en werd ook goed gevoetbt Doch achteraan vallen gaten. En dat wordt straft. Ik meen dat de plc binnen een paar weken I tere uitslagen zal halen, rig seizoen kenden we moeilijk begin. Dit moet echter vermeden wore Op eigen bodem vo moet men met positieve voor de dag kom J.V In de vierde provinciale reeks G speelde op de openingsdag het veldvoordeel geen overwegende rol. Slechts twee klubs slaagden er in de volle inzet in eigen midden te houden namelijk E. Serskamp dat met miniem verschil van Erembodegem won en F.C. Smetlede dat insgelijks met oneven doelpunt won van gebuur Oordegem. F.C. Edixvelde begon uitstekend aan de kompetitie met een overwinning op V.C. Ede, iets wat niet veel ploegen zal gegeven zijn. Sportkring Heldergem kwam goed van de hel ling. Het verwierf een onbeslist te Welle, dat vast op een eerste over winning had gehoopt. Bambrugge zit met het beste doelpuntengemid- delde al in de piek van de klassering. Racing begon aan deze kompeti tie inderdaad met een uitschieter. Het scoorde viermaal en liep zelf niet de minste averij op. De schutters waren reeds op het appel bij Bambrugge terwijl de defensie zeker op geen leemen voeten stond. Het ligt trouwens in de bedoeling van Bambrugge het verblijf in de laagste afdeling tot één seizoen te beperken. De zege tegen Bavegem, dat geen vuist kon ma ken, wijst al in die richting. Eendracht Sers kamp is dus zoals reeds hoger aangestipt slechts nip met de hakken over eigen sloot gekomen. En bij de rust zag het er zeker niet rooskleurig uit voor de thuisploeg die op een 0-2 achterstand was gezet. Dusong en Van der Biest waren de auteurs van een doel punt. Na de kampwis seling werd het spel- beeld volkomen gewij zigd. S.K. ging tenslotte op een onverklaarbare wijze ten onder. In de vierde provinciaal kwam Wichelen al best aan zijn trekken. Het liet S. Moorsel kansloos en won met veelzeggende cijfers. Men voorspelde S.K. een goede kom petitie en dat blijkt er na die eerste kennismaking ook wel in te zitten. Wichelen beschikt over een evenwichtig elftal dat door enkele uitste kende individualiteiten wordt geschraagd. Zo kwam op de eerste speeldag Van Puyvelde als afwerker reeds op het podium. Hij scoorde driemaal in de tweede periode. Geen probleem dus voor Wichelen die wedstrijd tegen Moorsel,. dat in verdediging een paar gaten vertoonde. Drie ploegen kwamen in hun uitwedstrijd best aan hun trekken. Herder- sem zette bij Doggen zegevierend het nieuwe seizoen in. Bij Doggen meende men evenwel recht te hebben op een puntje. Want gelet op de spelontwikkeling ver diende men dit zeker. En op een bepaald ogenblik zag het er trouwens naar uit dat de wedstrijd op een 1-1 stand zou uit draaien. Toen de scheidsrechter naar het einde van de wedstrijd voor strafschop floot. Tot grote consternatie in de rangen van de thuis ploeg. Die elfmetertrap betekende meteen de neergang van Doggen. Er was uiteraard fel protest omdat de scheidsrechter voordien een identieke handsfout (bal tegen, de gestrekte arm) onbe straft had gelaten. Het duurde dan ook geruime tijd alvorens de straf schopnemer het vonnis kon vellen. Doelman Van den Bergh was volkomen kansloos. Herdersem kwam dus goed weg. Het waren de bezoekers die in deze fel betwiste partij de leiding namen doch Van Geyt zorgde na de rust voor evenwicht in de stand. En hoe Doggen tenslotte een puntje kwijtspeelde, dat haa toekwam, vertelden we hoger. Bij Doggen ont brak Frans De Greve en dit betekende wel een handikap. In de wed strijd zelf werd Van Goethem door Goetvinck vervangen en kwam Ver- haegen in voor Troch. Lutterzele stapte met vlag en wimpel de nieuwe kompetitie in. En dit deed ook Idder- gem dat de niet onge vaarlijke klip Aaigem met sukses nam. Het had aan een doelpunt genoeg om Wieze - SL-Gillis 0-2 Algehele tevredenheid in de St.-Gillisse voetbalkringen. Ja ren was het immers geleden dat Eendracht nog eens de openingswedstrijd in de kompetitie won. Bovendien ging het nog om een uitwedstrijd. Wat de vreugde nog wat opvoerde was het feit dat alle ploegen die de St.-Gillisse derde provin cialer telt, zowel miniemen, kadetten, scholieren juniors als rezerven met de volle winst aan de haal gingen. Daarbij viel dat nog allemaal samen met de plaatselijke kermis. Ingre diënten dus te over om eens extra de bloemetjes huiten te zetten. Eendracht is in het bierdorp een paar gevaarlijke plaatse- verdiend als overwinnaar uit lijke tegenstoten, de strijd gekomen. In de eerste Maar na de kampwisselhig wa- helft was hei bezoekend over- ren het alleen de Ecndrachters wicht nu wel niet zo uitgespro- die heer en meester op het veld ken. Er waren trouwens ook waren. Dat rezultecrde al vlug in een eerste doelpunt langs een voortreffelijke Mare De Feyter. De voor Jean Paul Aerts aan de rust ingevallen De Geyter verdubbelde met nog acht minuten voor de boeg de stand, In de plaatselijke voet balkringen gaf men grif toe dat de overwinning aan de beste ploeg terechtkwam. Ook voorzitter Leonard Bactens was een tevreden man. <De oefenwedstrijden werden tegenvallers. Dat kwam omdat we enigszins langer dienden te zoeken naar de gewenste op stelling. Alhoewel er bij voor baat tal van negaticfe klanken te horen waren, zag ik de w strijd in Wieze optimistisch tn gemoet.» Eendracht St.-Gillis start i a(, ambities. De vorige jaren den ontgoochelingen, niet* de rezultaten betrof, m g vermits men bijna al tweede eindigde. In de met a|, gevallen was een slechte o zoenstart oorzaak dat men Uj het einde tekort schoot. Z dag ontvangt Eendracht ambitieuze Schellebellc, m nen voor eigen volk is ni| en opdracht die het zich vfl |V£ neemt. ;|jf («ind e* de volle inzet mee te pikken. Schoonaarde moest het afleggen op eigen bodem dan nog in de konfrontatie met Ap pels. En Lebbeke de rode lantaarn van vorig sei zoen knoopte direkt met de zege aan. En dan nog in de wedstrijd met Boonwijk. J.V.H. Voor Vierde l'i ovincialer White Boys Sint-Niklaas werd lier een goede dog: de spelers kregen een gloednieuw trainingspak, (urn)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26